Ugrás a kommentre

The Clone Wars mozifilm


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Javítsatok ki de ez nem becsületsértés?

De az, csak épp foglalkozni nem érdemes vele. Emlékezz Lara aláírására a Jedi Rend fórumán: "Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és ott legyőznek a rutinjukkal!" :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy éreztem, hogy Obi-Wan kicsit más volt, mint már az Ep3-ban. Lehet, hogy nem érdemes nagyon párhuzamokat vonni, mert ez más műfaj (Anakint nézve sem azon kezd el filózni az ember, hogy itt miért nem látszik rajta a Sötét Oldal árnya, mert a film ezt a kérdést egyáltalán nem is feszegeti), a karakterek egyszerűbbek, egyértelműbbek, mondhatni, nem annyira árnyaltak. Obi-Wan is azért lett ilyen egyértelműen a lazább, türelmesebb, idősebb Mester, akinek remek a humorérzéke, míg Anakin a fiatal, türelmetlen, de már tapasztalt, és ezért kellő önbizalommal megáldott ifjú lovag tipikus példája (nyoma sincs a későbbi gyötrődésnek). De ez a műfaj ezt kívánja, nekem tetszett így mindkét karakter.

 

Ezért van a sorozat. Ne feledjük, hogy itt is A -ból B-be kell eljutni. Van még egy rakat rész, így karakterfejlődés is bőven várható még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért van a sorozat. Ne feledjük, hogy itt is A -ból B-be kell eljutni. Van még egy rakat rész, így karakterfejlődés is bőven várható még.

Ez így van. Én nem hiányolok semmit a filmből ebből a szempontból, ezért is írtam, amit írtam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A stzörnyű az, hogy ezt a nyomorult senkiházit engedik véleményt írni, és sokan elolvassák.

És ezt is írja: "Genndy Tartakovsky neve által volt fémjelezve. Egy pergő cselekményű, akciódús, okos és humoros dialógusokkal tarkított, és látványos sorozat volt, sajnáltam is igencsak, hogy mindössze 25 epizódot láthattunk belőle összesen"

 

Okos dialógusok, látványos megvalósítás? B*zmeg menten összeesek a röhögéstől. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem találom ezt a kritikát. :)

Apró technikai malőr történt, a wordpress bevágta a "Privát" szekcióba. Most már jó.

http://dzsejt.sfblogs.net/2008/09/22/star-...the-clone-wars/

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, elolvastam a kritikádat. Hát mit mondjak? Aki ennél átfogóbb, részletesebb (és szerintem korrektebb) összefoglaló kritikát, elemzést tud írni, az már hazudik. :D

Mély meghajlás részemről előtte! :clap: Majd minden szavával egyetértek. Tökéletes a leírás minden tekintetben, és a fanyalgók sem szólhatnak, mert kitértél a film hibáira is, nem csak az erényeit soroltad. Mindössze egy helyen találtam egy apró(?) technikai tévesztést: szerintem felcserélted a Recusant könnyűcirkálót a Providence osztályú cirkálóval. (Grivi bácsit egy Recusantra ültetni a Providence helyett... :o Krande áttér a Sithektől a Jedikhez, ha ezt meglátja! :lol: )

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, nagyon tetszett az írásod! Ugyan nem lehet rá azt mondani, hogy nem elfogult, de ez engem nem zavar. :clap:

Hát, rajongó vagyok, szóval nehéz lenne nem elfogultnak lenni valamelyik irányba (ha csalódok, azért, ha nem, azért :lol: ). Örülök, hogy tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hihetetlen hozzáértés csak úgy árad ebből a kritikából:

 

http://www.otherworld.hu/index.php?page=si...icle&id=656

 

:D

Nyehehehe! :clap: Hát ez tényleg fenomenális! Ennyi hozzá nem értést belesűríteni egy ekkorka írásba! Szinte már hajazik arra a '80 körüli cikkre! :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt! Én is csak gratulálni tudok az összefoglalódhoz mert remek, és igen lelkesítő írás lett.

 

Szerintem ez a pilot a legjobb EU mozgókép az SW történetében. Mint írtam is, sokszor lúdbőröztem a csaták alatt! Ez olyan jó, mert én általában semmilyen filmnél nem érzek ilyet. De a Christophsisi csata már most klasszikus a szememben. Ott annyira egyben van minden, hogy az valami gyönyörűség. A zene, az akciók és a poénok. Hatalmas az egész végig. Nehéz is kiemelni onnan bármit...de ha mégis kellene csúcspontot választani, az a klónok rohama. Nem tudom fokozni.....az maga a tökély. Filmes szintet megütő jelenetsor! Ami hatalmasat dob még a harcon, az a klónok egymással való kommunikálása. Ahogy Dzséjt és mások is írták, ezt vártuk! Ez a Clone Wars! Poénok vannak bőven. Obi-Wan beszólása Rex -nek, hogy a kinyíló pajzs kicsit elrontotta a napját, eredetiben frenetikus. :lol: Ahsoka legnagyobb poénja pedig amikor a kis Rottát jellemzi: "Mester, Büdöske nagyon cudarul van. A zöld összes árnyalatában játszik, kivéve azt, amelyik normális." copy by Dzséjt. :D

 

Apropó jövő hét pénteken már kezdődik a sorozat! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz Ody :lol:

 

Apropó jövő hét pénteken már kezdődik a sorozat! :clap:

Hű bakker, azt hittem, még messzebb van. De tényleg. De jóóóóó!!! Na, ennyi előnye volt a késleltetett magyar premiernek, nekünk nem kell már annyit várni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén! Ha nem ilyen kritikákkal találkoztunk volna a film előtt, akkor csalódottak lettünk volna a moziból kifele jövet. Így viszont megvan a pozitívan csalódás élménye, és remélem ezzel kicsiny fórumunk lakossága nincs egyedül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén! Ha nem ilyen kritikákkal találkoztunk volna a film előtt, akkor csalódottak lettünk volna a moziból kifele jövet. Így viszont megvan a pozitívan csalódás élménye, és remélem ezzel kicsiny fórumunk lakossága nincs egyedül.

Már nem azért, de a kritikák engem soha nem készítenek fel semmire. Ismerve ezeket a kritikusokat, én már biztos voltam benne, hogy jó lesz. :clap: Na jó, egy kis félsz volt bennem de mint kiderült alaptalanul.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén! Ha nem ilyen kritikákkal találkoztunk volna a film előtt, akkor csalódottak lettünk volna a moziból kifele jövet.

Ezt erősen kétlem, mert csak egyetlen egy szem kritikát olvastam el, az origosat, mely kifejezetten pozitív. Szóval az elgondolásodban éppen, hogy csalódnom kellett volna.

Én csak akkor csalódtam volna, ha nem lett volna anno Clone Wars, ha nem láttam volna a trailerekben, hogy milyen az animáció, és ha egy muknyi háttérinfóm sincs a készítés mikéntjéről. De mivel volt CW, ami miatt már nem vártam sokat (és azt hatalmas ugrással túlteljesítette), mivel láttam a trailereket, amik már előre borítékolták az animációkat, és mivel olvastam, hogyan s mi húzódott a mozi hátterében, így helyén is kezeltem a filmet, azt hiszem, ha a világon mindenki negatív kritikát ír, és mindet elolvasom, meg beleveszem az összes negatív postot is, akkor sem ért volna csalódás. Szóval, ez a kijelentés baromira téves. Őszintén.

 

Szerk.: és nagy előny, hogy moziban láttam először, ezt most merem igazán kijelenteni, mert megnéztem itthon is a gépen. Háááát... mekkora a különbség egy galaxis és egy porszem között? Mert kábé így jellemezhető. Pocsék képminőség, így a monumentális csatajelenetek, amik a moziban hatványozottan ütöttek ott a szép nagy vásznon, erősen visszafogottak voltak (TV-ben attól függetlenül fog működni, de nem ilyen sz*r, szemét kamerás verzión... a CN ad HD-ban?). Szóval aki kamerásan nézte csak meg, azt hiszem, pont azt nem érzi át, miért is gondolhatta azt Lucas, hogy ezt érdemes moziban is megmutatni a rajongóknak. Nem a sztori, nem az animáció, a CSATÁK. De szép is lesz ez a DVD-n, a szomszédok már előre retteghetnek :clap:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma amikor bemntem dolgozni, odajött hozzám egy kollégám, aki szereti a Star Warst- de nem rajongó.A következőt mondta.Megnézte a fiával szombaton és eszméletlenűl tetszett neki.Pedig hangsúlyozom nem rajongó.Vagy egy órát beszéltünk róla, elemeztük a jeleneteket, kinek mi tetszett.Nekem ma is az járt a fejemben.Alig várom már a dvd-t.Hát igen a csaták.Amikor a moziban elkezdödött csak tátottam a szám, és nagyon izgultam, hogy a pajzs ne érje el az ágyúkat.

Nálam az a szerencse, hogy abszolút nem befolyásolja egy filmhez való hozzáállásomat semmilyen kritika.Persze dühit ha igaztalanul bántják Lucast, de teljesen hidegen hagy egy laikus véleménye a Star Warsról.Az Oldie által belinkeltet is elolvastam és már a szánalom kategóriában jár a srác.Ezeknek ez a mániája, hogy Lucas pénzt akar keresni.Van 3 milliárd dollárja és a kell neki még több.Nem tudom honnan vesznek ilyet.A véleményük meg azért nem érdekel mert szubjektív.Ő támasztzott egy elvárást a film iránt, és mível nem azt kapta amit alaptalanul várt, hisztis gyerekként zöldségeket írkál.

A másik alaptalan baromság, hogy a hardcore rajongók megvetik a prequelt.Csak itt vagyunk páran akik gyerekként láttuk 20-25 éve a régi trilógiát és imádjuk az újjakat is.

Én személy szerint nem is tartom rajongónak azt akinek nem tetszettek az újak.Ő csak felületesen nézi a filmeket és a Star Wars nála egyenlő Darth Vaderrel meg a csillagrombolókkal.

 

Különben nálam minden filmnél müködik ez a nem érdekel állapot.Én mindíg a trailerből vonok le következtetést, nem más véleményéből.

 

Dzséjt az írásod marha jó.Annak meg főleg örülök, hogy Lucas ismét nagyot alkotott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami nagyot akart mondani, aztán megint ostobaság lett belőle.

Ő világ életében mindig valami nagyon okosat akart mondani, csak a Star Wars nem az aminek ő gondolja.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő világ életében valami nagyon okosat akart mondani, csak a Star Wars nem az aminek ő gondolja. Egy okoskodó kellemetlen alak, aki nem szereti a Star Wars-t.

Szereti ő, csak sajnos azon a szinten ahová hál isten nem akar eljutni a saga. A másik srác se semmi véleményt írt, ő szerinte egyenesen aláznia kellett volna a Ryan közlegényt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.