Ugrás a kommentre

The Clone Wars mozifilm


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egy vélemény az sw.hu-ról kwindu billentyűzetéből. Spoilermentes.

 

"MEGNÉZTEM! Szóval csak spoiler nélkül vélemény. Először is azokról a dolgokról, ami nem tetszett jelezem, ebből kevés van. Az arcok kidolgozása főleg Palpatiné szerintem enyhén szólva is szörnyű. Aztán ott a zene, ami bizony nem mindenhol a várt vagy inkább elvárt Williams dallamokból áll össze. De meg lehet szokni (majd az ezredik nézés után, he-he)! Hát ennyi a negatívum az egész filmben azt hiszem ez nem túl sok. Amitől jó a film az bizony az akciók tömkeleg és kidolgozása (a történt egyszerű, de remek) és a fénykard párbajok. Itt minden csatának értelem és célja van. A jedik nem értelmetlenül harcolnak, hanem taktikusan pontosan tudva mi kell a győzelemhez! Ebben a momentumba a film lefölözi az ep-2őt, aminek a végső csatájában elég ész nélkül harcoltak a jedik. A háború ábrázolása azt kell, hogy mondjam elég brutális egy rajzfilmhez képest. Ez megint egy jó pont az alkotók számlájára. Rá adásul van itt minden űrcsata fénykard párbaj szárazföldi ütközet. A történtben pedig jól van ábrázolva Sidius és Dooku intrikái. Sőt rajzfilmhez képest egészen szépen vannak kidolgozva a történt e szálai.(nem úgy minta az arcok). Aki szereti az SW-t és az nem csalódhat. Kap egy jó tempós látványos akció dús Sw filmet, ami néhol még le is fölözi az elő trilógia filmjeit! Nekem 10/9 az egy pont levonás az arcok kidolgozása miatt. Na jó legyen 10/10 a sztori és a karakterek miatt Szeretnék többet is írni a filmről de félek akaratlanul is be csúszna néhány spoiler egyszerűen nem bírnám ki. Főleg Anakin és padwanja kapcsolatáról, ami a film egyik talán leg jobb része és humor forrása. Ja és még egy pici meg jegyzés most majd meg látjátok Obi-Wan mitől olyan nagy jedi lovag és itt a harci tudásáról beszélek, ami nem vagyok biztos benne, hogy elmarad Anakin tudásától! Ok most már befejezem, nem csigázlak tovább titeket. UI: Sajnos az angol szöveget nem mindenűt értettem tisztán, de a dialógusok jól meg írtnak tűnnek abból, amit meg értettem (főleg azért nem értettem mivel elég gyorsan beszélnek, de majd még meg nézem a filmet). Na éljen a klónok háborúja most már várom a sorozatott, ha a színvonal mard, nem csalod hatunk! "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kritikám nem negatív, éppen csak megértem a fanyalgást. Megértem, hogy sokaknak miért nem jön be.

Mint TV film...nagyszerű, de ezt le is írtam hogy milyen klafa. Mint mozifilm, bukta...de az adatok önmagukért beszélnek.

Olvasom a TFN fórumát és sajnos sok rajongó fanyalog, hogy nem az igazi. Pedig nagyon jó, csak nem mint mozifilm. És persze ezzel én is tisztába vagyok, de bizonyos érzelmi reakciókat nem tudok irányítani, akárhogy is próbálom nézni.

Azt kívánom bár sose lett volna moziba és csak a tévében láthattuk volna, akkor most nagyon pozitív lenne a vízhang.

A kritikám helytálló, mindenki megérti ha megnézi a filmet hogy messzemenőkig objektív voltam, ezért nem is pontoztam magát a röténetet.

 

Élveztem a filmet...de megértem a negatív kritikákat. Ez TV film és azon belül is EU.

 

A végére pedig annyit, állítólag a Warner erősködött hogy legyen moziba, Lucas ellenezte a dolgot. De a Warner előzetes jelzései szerint kasszasikerre számítottak, ezért akarták a mozis debutot. A TFN írta!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha megnéztem én is írok, bár felirat jó lenne hozzá. Zééé én nem értem ezt a mozis várakozás dolgot. Te is nagyon jól tudtad mire lehet számítani. A többi ember fájdalma miért izgat annyira? :cry: Kíváncsi leszek rám milyen hatással lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé-é Bomarr anno felvetett félelmeit vetíti vissza, ha jól emlékszem.

Ő nem attól félt, hogy a mozi után a TV-ben futó sorozat elé is a mozi minőségi igényével ülnek majd le az emberek (mint jelen esetünkben, csak ez most a mozira ütött át)? Bár lehet rosszúl emlékszem.

 

Ha megnéztem én is írok, bár felirat jó lenne hozzá. Zééé én nem értem ezt a mozis várakozás dolgot. Te is nagyon jól tudtad mire lehet számítani. A többi ember fájdalma miért izgat annyira? :D Kíváncsi leszek rám milyen hatással lesz.

Már nekem is leér mindjárt (ennyit a kitartásomról... :cry: ).

De én sem értem. Az egyszeri moziba járót megértem, azt a rajongót, aki nem ül minden nap fórumok előtt, nem követi nyomon egy film/sorozat készítését, stb... megértem. De aki tudja, hogy ez nem mozifilmnek készült, a döntés már az elkészülte után született meg, ráadásul még úgy is nézi meg, hogy nem moziban van, hanem ahol a többi rész is "debütálni fog", azaz képernyőn, szóval nem igazán értem, hogy hogyan indulnak be ilyenkor a mozis érzelmi reakciók. De hát nem vagyunk egyformák, és ez a szép benne ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén, Zééé: Én le*arom ki mit gondol a filmről, ha nekem tetszik, akkor tetszik, ha nem, akkor meg nem. A sok fanyalgó meg kritikus tehet egy szívességet :cry: nem kell velük foglalkozni.

 

Ami pedig a mozifilm - tévéfilm dilemmát érinti, én megértem Zééé-t. Ha moziba kerül egy film, akkor automatikusan máshogy viszonyulsz hozzá. Tudod, hogy ez nem egy mozifilm, de mégis ott motoszkál benned... én úgy állok hozzá ehhez, hogy egy tévéfilm mozivásznon, de nem biztos, hogy ez mindenkinél ugyanúgy működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi oldie. Pedig azt hittem a srác befikázza mint az Indy-t. :cry:

Én is kicsit meglepődtem a pozitív élményén, mert neki az előzménytrilógia epizódjai se tetszenek túlságosan. :D

 

De én akkor is kivárom a mozit ha a fene fenét eszik is. :D;) Az első élményt a digitális vetítésről akarom szerezni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se úgy kezelem a filmet, mint egy igazi mozifilmet szokás. Ez csak egy jó dolog, hogy a legelső pár részét a sorozatnak nagy képernyőn mutatják be. Ez olyan, mintha a Comic-Conon lennénk. Akik ott látják a sorozatok első epizódját, azok se fanyalognak, hogy ez nem mozira készült, hanem örülnek, hogy nagyban láthatják azt, aminek a folytatásait majd a TV-ben fogják leadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő nem attól félt, hogy a mozi után a TV-ben futó sorozat elé is a mozi minőségi igényével ülnek majd le az emberek (mint jelen esetünkben, csak ez most a mozira ütött át)? Bár lehet rosszúl emlékszem.

Pont olyasmitől féltem, mint amit Zééé is leirt. Hogy ami müködik a TV-ben az nem fog müködni a moziban, épp ezért a kritikusok és a nézök se fogják érteni és valamiféle félresikerült alkotásként marad meg az emlékezetekben.

 

Ami a saját véleményemet illeti: láttam a spanyol verziót, de az alapján még nem szeretnék véleményt mondani. Na de majd most az angol alapján... :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skaccok, ne csináljátok má', hogy ennyi akaraterő nincs bennetek, hogy a moziig kivárjatok. Tudjátok mikor fogok én menni így közös mozizásra?! Lóf**** a ****-etekbe! :D;)

Az utolsó mondatodra javasolnék egy rádióamatőr rövidítést: LFS :P

 

Kritikák: Nagyon jól tudom, hogy az első benyomás sokat számít. DE! Szeretném látni azt az embert, aki képes egy Star Wars filmet - még ha az egy gyerekeknek készült animáció is - első megnézésre tökéletesen megérteni, átlátni. Ez még az olyan elvetemült rajongóknak is nehéz, mint amilyenek mi vagyunk. (Különben nem vitáznánk 3 évvel az Ep3 bemutatása után még mindig a filmekről... :P ) Tehát én eleve így kezelem az összes kritikát: Első Benyomás...

Hogy ez a film bukás, vagy kasszasiker, vagy egyáltalán hol helyezkedik el a két véglet között, szerintem még egyáltalán nem lehet tudni. Mind a bevétel, mind a tetszési index csak hetek, hónapok múlva fog stabilizálódni. Akkor mutatja meg igazán, mennyit is ér ez a film.

Nem egészen értem azt, hogy miért várnak el sokan (főleg a rajongók!) mozi, vagy nagyfilm minőséget, feelinget egy olyan filmtől, amiről előre kijelentették, hogy egy TV-sorozat bevezető filmje a sorozat első részeiből összevágva. Ez számomra kb olyan, mintha azt mondanák, hogy az Ep3 rossz film, mert a TV-n megnézve nem kapjuk meg azt az élményt, amit a digitális teremben a 7.1-es hanggal, meg a szélesvásznú digitális vetítéssel... Az Ep3 oda készült, a The Clone Wars meg a TV-re készült. Ráadásul animációs sorozatnak. Aki ezt a különbséget nem tudja, vagy nem akarja figyelembe venni, az a saga filmjeit se próbálja tv-n, számítógépen, vagy más otthoni körülmények közt nézni (még DVD minőségben sem), mert csalódni fog! Várja ki a következő mozivetítést! :P Az hogy bemutatják az animációs sorozat pilótafilmjét a mozikban egyrészt bevételi forrás, másrészt gesztus felénk, rajongók felé. Ezt pedig szerintem illik értékelni... :D

 

Sötét oldal által elnyelt, gyenge akaratú népedékek! Hát sajnálom, de így jártatok! :P:D Nektek még kevesebb élményt fog nyújtani a mozibemutató, mint nekünk, akik még tartjuk magunkat, és csak képekkel meg a trailerekkel csillapítjuk a sötét oldal delejes csábítását... Csak azért nem kárörvendek jobban, mert még nekem is ki kell bírnom egy hónapot... :P:cry:

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt mondják, hogy ez nem teljesen az első 3 rész a sorozatból, hanem kivágtak pár jelenetet, illetve újakat raktak bele.

A kivágottak közé került a rancor-os is (elég furán nézett volna ki egy fénykardpárbaj a hátán, örülök, hogy kikerült).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skaccok, ne csináljátok má', hogy ennyi akaraterő nincs bennetek, hogy a moziig kivárjatok.

Hát látod, hagyják, hogy a sötét oldal elvegye az eszüket :cry: Gondolj arra, hogy milyen jó lesz nekünk, akik ott látják először ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát látod, hagyják, hogy a sötét oldal elvegye az eszüket :D Gondolj arra, hogy milyen jó lesz nekünk, akik ott látják először ;)

Mijüket vette el?????????? :D

És jaja, remek élmény lesz először látni a nagy vásznon, tökéletes hanggal, kristálytiszta képpel. :cry: Utána viszont sajnálom egy picit, hogy rá kell szokni a tv-re ill. monitorra, mert úgy már nem lesz az "igazi" ezek után. Merem remélni, hogy a szélesvásznú hatás megmaradt és nem 4:3-as képbe fogják "tömöríteni" a folytatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajtóvetítésen a Rancor még benne volt, írták is hogy furcsán néz ki. Sajnálom hogy kikerült belőle, ugyanis Ventress a képregényekben is Rancornon lovagol...és az szerintem olyan cooool. Meg a Force Unleashed-ban is vannak Rancornok, szóval lett volna aktualitása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem, és nagyon tetszett! És ilyen minőségben lesz még vagy 35 órányi a tv-ben??? Micsoda évek vannak még előttünk! :cry:

Az angolt nézted Odumin? Már lassan alig maradunk akik nem láttuk. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kivágottak közé került a rancor-os is (elég furán nézett volna ki egy fénykardpárbaj a hátán, örülök, hogy kikerült).

 

Értem. Amikor olvastam a enciklopédiát, akkor nem értettem, hogy hogyan is írhatja, hogy Ahsoka engedi ki. :cry:

 

Hogy tetszik ez a kép? Ma csináltam kb. negyed óra alatt

Szerkesztve: - Mina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skaccok, ne csináljátok má', hogy ennyi akaraterő nincs bennetek, hogy a moziig kivárjatok. Tudjátok mikor fogok én menni így közös mozizásra?! Lóf**** a ****-etekbe! ;):D

Miért akadályoz a közös moziban az, hogy van aki már látta? :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.