Ugrás a kommentre

The Clone Wars mozifilm


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Miért akadályoz a közös moziban az, hogy van aki már látta? :cry:

Hja. Oda a feeling. Dumálni se úgy dumál róla az ember utána, mintha mindenki először nézné. Addigra itt a legtöbb dolgot kidumálják azok akik látták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hja. Oda a feeling. Dumálni se úgy dumál róla az ember utána, mintha mindenki először nézné. Addigra itt a legtöbb dolgot kidumálják azok akik látták.

Ez mondjuk nagyon igaz. De én még nem láttam, bár igen nagy a csábítás. Viszont ígérem, hogy ha meg is nézem ez nem gátol majd meg abban, hogy töviről hegyére kibeszéljük a filmet.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igaz, de múltkor, amikor ott volt Bomarr meg én is, (mi már ugyebár láttuk a TDK-t) nehéz volt megállni, hogy ne beszéljünk ki egy-egy jelenetet, mondjuk ennyiből szerencsés volt, hogy vele találkoztam először, mert így ki tudtuk úgy beszélni a dolgokat mielőtt megérkeztetek, hogy másoktól nem kellett elkülönülnünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részemről annyira lehangoltak a különféle visszajelzések a filmről, hogy ugy éreztem, teljesen mindegy látom-e a premier elött vagy sem.

 

Most annyiból örülök, hogy megnéztem, hogy mostmár tudom: jó ez a maga módján. :cry: Ennek örülök, de igy se tartom olyan eseménynek amit mindenképp kikéne tolni az egy hónap múlva esedékes mozi-bemutatóig. Egyébként az összességében pozitiv kritikám hamarosan érkezik, csak még összeszedem a gondolataimat ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor a The Clone Wars-ról viszonylag spoilermentesen (ami spoileres az persze gomb mögé megy):

 

Jó, hogy nem a spanyol verzió után irtam róla, úgy ugyanis nem igazán jött be, de most az angol felvételt megnézve azt kell mondjam: jól szórakoztam rajta! És ez máris több, mint amit pár napja remélni mertem volna. Engem ugyanis lelohasztott a nézők és a kritikusok ily kemény kritikája: ritkán fordul elő, hogy egy film, ami ilyen visszhangot kelt végül nekem bejöjjön (csak megjegyzésként: bár mi a Baljós Árnyakat ugy tartjuk számon mint amit 'mindenki lehordott', valójában mind a kritikusok mind a nézők között pozitiv arányban voltak azok akiknek tetszett... a CW ezzel szemben valóban lebögött).

 

Az ugymond baj, pedig valóban csak azzal van, amit korábban is sejtettem és leirtam a fórumban: a film nem mozi-kompatibilis. A három epizódból összerakott filmnek nincs ideje a karakterekkel törödni: lőnek, robbantanak, kardoznak és csak pár percnyi pihenőt engednek maguknak, amikor némi dialógusra is sor kerülhet. A film ráadásul rajongóknak készült: ahogy Zééé is mondta - Assaj Ventress csak ugy hirtelen képbe kerül. Nincs megokolva hogy honnan jött, miért harcol: ő a gonosz csaj a két karddal. A dramaturgia tehát néhol döcögős, ezt föleg Ashoka behozatalánál éreztem személy szerint: az ifjú padawan az elején nekem eléggé kilogott: állandó feleseléséhez és arcoskodásához képest Anakin még egy könnyü esetnek tünik... vajon Ashokát mikor kezdték tanitani? Két héttel a film eseményei elött? :cry: De szerencsére a végére megszokható.

A negativumok nem túl hosszú sorát az animációval zárom: pénztelenség és koncepció ide vagy oda, kissé nehéz megszokni ezt a sok karót nyelt figurát. Amikor lassan járkálnak akkor nagyon furán hatnak szegények, de annyi az akció hogy ilyet nem sokat fogunk látni. Az arcok is rendelkezhetnének több mimikával. És még egy apróság, de ez már erősen spoiler lesz, ugyhogy csak saját felelősségre belenézni:

 

Spoiler:

A sztoriban rejlene egy óriási ziccer: végre megtudhatnánk, miért utálja Jabba a jediket. Nagyon sajnálom, hogy ezt a labdát nem merték lecsapni a készitők! A film záró-jelenete egyébként is eléggé "Jabba-idegen": ahogy kikiséri a kisfiával a jediket miközben a háttérben meg szólnak a klasszikus záró-akkordok... ez igy kissé gejl.

 

Ami jó: a csata-jelenetek nemcsak látványosak, de ötletesek is. Hála istennek nem elégedtek meg annyival hogy lerendereltek egy rakás klónt meg robotot aztán hajrá. Ahogy Tibur is mondta: van taktika, érthető melyik sereg mit miért csinál. A robotok viccelödése mondjuk lehetne kevesebb, de még igy elég komolyra sikeredtek az ütközetek, ugyhogy megy a kalap-emelés. Nagyon remélem, hogy ezt a szintet tartják a sorozatra is.

A sztori finoman szolva nem egetrengető és van egy szivfájdalmam miatta (lásd a fentebbi spoiler-gomb mögötti részt) de összességében mégis azt kell mondjam, hogy jó: egy ilyen tematikáju sorozatba ezt kell csinálni. Vannak visszacsatolások a Sagara, néhol az EU-ra, plusz egy-két jó bónusz ötletük ami miatt nem éreztem csalodottnak magam a végére ilyen szempontból sem. Ami a legjobban meglepett: az elözetesben is megvillantott Dooku-Anakin párbaj nagyon jól müködik. Hogy miért az már spoileres lenne, ugyhogy hallgatok ;)

A zene oké: az egyetlen panaszom a cimnél hallható Main theme variáció, ami elég gáz, de szerencsére épp ilyen rövid is. Innentől sem érdemes Williams-szintet várni, de hála az égnek van egy saját zenei világa és az új taktusok is szépen müködnek, különösen a keleties hangzások.

 

Summa summárum: müködik a dolog és ha a korábbi Tartakovsky-féle CW-khez hasonlitom (amik nekem szintén bejöttek) akkor azt kell mondjam: ez a jobb. Sokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

vajon Ashokát mikor kezdték tanitani? Két héttel a film eseményei elött? :cry:

Spoiler:

Plo Koon talált rá a Shili küldetés közben, még kisbaba korában és úgy került a Templomba. Tehát nem különbözik a tanítása, a többi younglingtől.
Szerkesztve: - Mina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Oldi bevizualizál még pár ilyen csillagos kifejezést, akkor kitartok
Én hasonló okból vártam a TéDéKá-val a moziig annak ellenére hogy már az itteni bemutató hetének az elején megkaptam egy ösmerőstől.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A képe szerintem ugyanaz, mint az előzőnek, de a hangja egy fokkal jobb.

 

Inkább csak halkabb, de ezen nem veszünk össze. :D Sajnos az oroszoknál csak októberben mutatják be, így R5 nem nagyon lesz belőle mostanság. Én meg utazhatok 1 hónap múlva 30 km-t a legközelebbi normális moziig. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább csak halkabb, de ezen nem veszünk össze. :D Sajnos az oroszoknál csak októberben mutatják be, így R5 nem nagyon lesz belőle mostanság. Én meg utazhatok 1 hónap múlva 30 km-t a legközelebbi normális moziig. :)

Fogalmam sincs, nekem hol van a legközelebbi normális mozi. Úgyhogy marad a 180 km-es utazás Pestig... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.