Ugrás a kommentre

The Clone Wars mozifilm


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mivel megnéztem a filmet, olvasgatom a Képes Enciklopédiát és a kettő valahogy nem passzol. :D

Spoiler:

A könyvben van olyan fejezet, ahol a Jungle Rancorról írnak és ott van, hogy a Tett bolygón él, és Ahsoka szabadítja ki, mikor Rottával menekülnek. De ez a filmen nem így van.

Szerkesztve: - Mina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy tetszett Mina. Bár az érdekes, hogy kisgyerekekkel nem nézetnéd meg. :D

 

Spoiler:

Ziro a hutt karaktere hogy tetszett?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az Eredei Trillógia ehhez képest brutalistásban sehol nincs. Azokat inkább lehetett gyerekeknek valónak minősíteni, mint ezt. Bár manapság az ilyen brutális és erőszakos "mesék" a jellemzők sajnos.

 

Spoiler:

Szörnyű. Ziro-t volt szserncsém már a könyvben megcsodálni. Bár nem sokszor lehet látni a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Kinézete is az. (na de most, normális az aki így néz ki? :D Vagyis hogy lila színű, világít a festéke a sötétben és tollakat hord a fején?)

A stílusa kb. mint Jabbáé és lepaktált Dookuékkal is.

Szerkesztve: - Mina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kinézete is az. (na de most, normális az aki így néz ki? :cry: Vagyis hogy lila színű, világít a festéke a sötétben és tollakat hord a fején?)

A stílusa kb. mint Jabbáé és lepaktált Dookuékkal is.

 

 

A huttok már csak ilyenek. ;)

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az Eredei Trillógia ehhez képest brutalistásban sehol nincs. Azokat inkább lehetett gyerekeknek valónak minősíteni, mint ezt. Bár manapság az ilyen brutális és erőszakos "mesék" a jellemzők sajnos.

 

Spoiler:

Szörnyű. Ziro-t volt szserncsém már a könyvben megcsodálni. Bár nem sokszor lehet látni a filmben.

Én is úgy gondoltam, hogy először megnézem, és aztán eldöntöm, mekkora gyerekeknek való, kit vigyek el a családból másodszorra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Robika, végy példát Tamáskáról. Tök nyugi a gyermek, hangját se hallani. :D

Nem vótam itthon, hogy hangot hallassak :D

Attól függetlenül, én még bele sem futottam a camos verzióba - az elmúlt négy nap warez termését egyszerűen átugrottam -, szóval kísértés sincs. Bár ezek a képek azért kezdik meghozni a kedvem hozzá, de még nem érzem magam annyira besózva, mint a filmeknél. Szóval, szerintem ki lehet bírni (mondom most, aztán lehet az első adandó alkalommal úgy járok ezzel, mint az ep1-el... ;) ).

 

Ja tényleg. Biztos valamelyik árokban fetreng. :D

Hát... ő... nem árok volt, hanem pad :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez iszonyú jó volt. Másfél óra tömény szórakozás.

Mindjárt összeszedek pár bővebb mondatot.

Gyerünk Tibi! Összefoglalót akarunk. :cry: Bár fel sem merült bennem, hogy majd pont neked nem tetszik egy SW mű. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, erre várunk 30 éve. Amikor az Új reményben Obi-Wan megemlíti a Klónok háborúját, a néző találgat, hogy vajon mire is gondolhat. Sok interjúban elmondták, hogy az ep2-ben elkezdődik, az ep3-ban befejeződik. A "nagy" filmekben nincs idő bemutatni, mert Anakin története van a középpontban.

Ez a film pedig pont azt teszi, amire a címéből következtetni lehet: betekintést enged a háborúba. Nem vacakol a Kiválasztottal, meg a politikai sakkjátszmával, a karakterek felépítésével/fejlődésével.

Ha tetszett az ep2-ben az a rész, amikor a Geonosison repül a csapatszállító, és alul piciben láttuk a jedi tábornokot, ahogy a rohamosztagosok követik, vagy ahogy Windu mester után rohannak a csapatok, és Kit Fistoék törik az utat a porban és piszokban, akkor ettől a teljesen oda meg vissza leszel. Itt ilyen jelenetek követik egymást másfél órán keresztül. De nem kell megijedni, nemcsak csatáról szól a történet. Bevallom féltem, hogy a Cartoon Network-ös rajzfilmsorozathoz hasonlóan alig fognak beszélgetni a karakterek - szerencsére alaptalanul. Bár dialógok miatt nem fog senki Oscar-t kapni, ide teljesen elég. A poénok a helyükön vannak (a harci droidok iszonyú nagyok. az ep3 gyengécske szóviccei után hatalmasat fejlődtek!), lelkizés is akad a megfelelő helyeken, pár képi és szóbeli utalás a 2 trilógiára (hogy érezzük a messzi-messzi galaxisban közelségét), a zene elsőre kissé fura, de tökéletesen passzol az aktuális jelenethez. A szinkronhangok nagyon jók, és hála a pár kölcsönvett "nagyágyúnak" (Sam Jackson, Chris Lee, Tony Daniels) a prequelekben érezhetjük magunkat.

A hangulat csillagos ötös. A képregényekben feltűntek a szürke ruhás köztársasági tisztek (később birodalmi tisztek), a filmekben viszont mostohán bántak velük (az ep3 végét leszámítva nem mutatják őket). Érthetetlen okból a Genndy T. féle Clone Warsból is kimaradtak, sima rohamosztagosok kommandírozták a csillagrombolókat. Itt azonban már a második percben feltűnik a szürke uniformis, hogy utána még jópár alkalommal visszatérjen. Iszonyút dob a hangulaton, csakúgy, mint (pár apró spoiler)

Spoiler:

űrcsatát nézni egy csillagromboló hídjáról, Ventress szuper harcirobotok gyűrűjében, Dooku és a testőrdroidjai, scout trooperek jelentenek holofónon Winduéknak, a kis battledroid megdícséri a nagy robot lépegetőt "Szép lövés volt fiú!" - tök igaza van, hiszen ő is rendelkezik lélekkel, akárcsak R2D2 vagy C3PO. Vagy mekkora már, amikor Dooku és Ventress beszélgetnek, de amikor bekapcsolódik Sidious, a lány azonnal meghajol. Meg Jabba a twilek lányokkal!

De lehetne folytatni a kiemelt pillanatokat a végtelenségig. Nem teszem, mert aki szereti a prequeleket, az úgyis átérzi.

A film erőssége a járművek megjelenítése. A lépegetők, rombolók és űrhajók simán beleférnének az egyik nagy epizódba, teljesen élet/filmhűek. És végre sokat látjuk őket csatában, nem csak a háttérben kolbászolnak, hogy aztán 1-1 másodpercre előtérbe kerüljenek. Az emberek cgi-je nem rossz, inkább egyedi. Ilyet még nem láttunk máshol, az biztos. Van stílusa.

El kell viszont tudni különíteni a nagyfilmektől. Itt elsősorban nem a történet a lényeg, nincs nagy mondanivaló, világmegváltó böcsességek Yodától, csak szórakoztatás, az viszont tengernyi. Főleg nekünk, SW rajongóknak.

 

Ha a sorozat tartani tudja ezt a minőséget még 19 részen keresztül, akkor nagyon szép év áll előttünk. Aztán jövőre a következő. Aztán a következő. Lucas el tudna képzelni 5-6 évadot is a sorozatból. Csak hajrá, én minden résznél ott leszek, hogy valamilyen úton-módon az elsők között láthassam kedvenc hőseim cgi kalandjait...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez remek összefoglaló lett! Akinek eddig itt nem lett volna a CW-hez kedve, annak most biztosan megjött (bár talán ilyenek nem nagyon akadnak...). :cry: Én pontosan ilyesmire számítottam, amiket leírtál, és jó tudni most már, hogy nem fogok csalódni - s mindezt anélkül, hogy láttam volna bármit a mozi előzetesen kívül a filmből... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 napja a frissítést nyomogattam a torrent oldalakon, hogy mikor teszik már fel angolul. Bevallom nem bírtam tovább, ma elkezdtem nézni a spanyol kópiát. Aztán a 26. percnél telefont kaptam, le kellett állítanom a media playert. Beszélgetés közben újra frissítettem, és láttam, hogy kijött végre az érthető változat!

Nem kell félni a hangtól, az első 5 perc után meg lehet szokni, hogy mono.

Egyébként aki még nem kezdte el letölteni, annak a "TRADINGSTANDARDS" felvételt ajánlom, azt mondják, hogy az jelenleg a legjobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azért nem teljesen szubjektív review, spannoltam magam 2 éve (amióta az első Yodás kép megjelent, amin csak a 2 nagy ET-s szem volt látható).

 

Spoiler:

Az utca embere biztos nem örülne úgy mondjuk a hiperűrugrás csíkjainak mint mi, SW rajongók.

Egyébként Jabba fia sem azért böfög zöldet, hogy gusztustalankodjon, hanem mert épp gyógyszert kapott a betegségére. A kisgyerekek kiköpik a rossz ízű orvosságokat, valószínű itt is hasonló esetről van szó (szakszóval "bukott" a kis Rotta).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként aki még nem kezdte el letölteni, annak a "TRADINGSTANDARDS" felvételt ajánlom, azt mondják, hogy az jelenleg a legjobb.

 

Most jött le a sample-je. Képileg nincs változás, hang kicsit jobb ha jól veszem észre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoilermentes kritika!

 

Nekem is sikerült megtekintenem a filmet angolul, kamerás felvételről és meg kell, hogy mondjam megértem a fanyalgást és a negatív vízhangot, mind a kritikusok, mind pedig a rajongók részéről. (Eltekintve persze Lucas pocskondiázásától)

 

Biztos vagyok benne, hogy hazánkban is hasonló lesz a fogadtatása a rajongók és a mezei moziba járók részéről. Nehéz szavakba önteni, mi is a baj ezzel az alkotással. Igazából semmi és minden. A probléma ott kezdődik, hogy mozifilmként nem működik. Egyszerűen ez a film tévére lett tervezve. És itt kezdődik a probléma. Volt egy csapat, amelyik Lucas/Fioni vezetésével éveket töltött azzal, hogy megtervezzen egy sorozatot a TV számára. Mértek, szabtak igazítottak, míg végül létrejött egy tökéletes alkotás TV-re. Ezután valakinek eszébe jut, hogy azt, amit a tévére terveztek, amit a TV méreteihez igazítottak, most be kell mutatni egy olyan területen (mozi) ahol azért nem fog működni, mert nem oda lett elkészítve.

 

Hogy mindenki megértse, szemléltetem egy egyszerű példával.

 

Jelenleg az egyik kedvenc TV sorozatom a ?Battlestar Galactica?. Ha beültetnének egy mozi terembe és életembe először szembesítenének vele a mozivásznon, mondjuk egy kiragadott résszel a 4 szezonos sorozatból?.azt mondanám?gyerekek, ti becsaptatok engemet, hát ez egy tévésorozat egyik epizódja?.hát hogy értékeljem mozifilmként.

 

Mert ami a tévében működik, az a moziban nem fog, hiszen a médium között pont az a rettentő különbség, hogy mások az elvárások. Máshogy nézünk mozifilmet és máshogy nézünk TV filmet. Sok dolog bocsánatos bűn a TV-ben vagy észre sem vesszük, ám a moziban valahogy nem működik, és ez egyből szemet szúr.

 

Hiába készítettem fel magamat, hogy ez egy sorozat mozis debütálása, mégis egy majd 100 perces alkotást néztem végig ami folyamatosan hullámzott a mozi/TV határán. A történet banálisan egyszerű, mint egy szombat reggeli rajzfilmé, ugyanakkor sokszor mozis effektek tálalásában láthatjuk a vásznon.

 

Ha mint TV film szembesülök vele, azt gondolom/mondom, hogy első osztályú alkotással van dolgunk. ÉS hiba volt Lucas részérül, hogy a több éves tervezés után, médiumot váltott 3 epizód elejéig. Nagy hiba, mert képtelen vagy levetkőzni a mozis attitűdöt ha valamit úgy adnak el, hogy ez mozifilm. Egyszerűen nem tudsz másként tekinteni rá. Moziba adják tehát mozifilm, de nem a moziba való mert nem oda tervezték és ez ordít róla.

 

Érthető, hogy az egyszerű mozi barát gyomra, de még a legnagyobb rajongók gyomra sem tudja feldolgozni, hogy ami tévében biztosan működik, az a nagyvászon elvárásai miatt egyszerűen nem eladható. Valahol ott benn mélyen az ember imbolyog a két médium határán és ez nem jó.

 

Nagyon nehéz értékelni és ahogy látom és most már tisztán látom, az egész kritikus/rajongói társadalom gondba van ezzel. Mert mint mozifilm, nem működőképes. Nincs baj az effektekkel, sem a történettel?.sem a dialógusokkal?de egyszerűen ordít róla, hogy itt egy nagyszabású, nagy költségvetésű TV filmről van szó. Ha ezt nem moziban, hanem TV-ben adják először, ha szó nincs mozis debütálásról?.akkor most csak méltató kritikákat olvashatnánk mind rajongói mind pedig kritikus részről, hogy ez mennyire színvonalas alkotás a mai TV-s felhozatalban és hogy Lucasnak sikerült médiumot váltani. És amin annyit dolgoztak, hogy sikerüljön a médium váltás, az pont azon bukik el, hogy mégis rá akarták erőltetni a nagyvászonra.

 

Megértem a kritikusokat és a rajongókat akik fanyalognak, hiszen a nagyvászon igényeivel léptek be a moziba, és becsapták őket?ugyanis egy csodálatos TV-film pilóta epizódját kapták. Persze ez nem volt titok, de a belülről fakadó mozis igényeit az ember képtelen levetkőzni.

 

Most pedig értékelem mint Star Wars filmet:

 

Mivel nem fogható fel nagyfilmként, hiszen eredetileg nem annak készült, ezért nem is mérhető a nagyfilmekhez. Ez egyértelműen egy az Expanded Universe részét képező alkotás, olyan mintha egy nagyszabású, nagyköltségvetésű rajongói film lenne. Vannak pillanatai, amik rendkívül hatásosak és vannak pillanatai, amit az ember megmosolyog. A karakterek nagyon rendben vannak?a motivációk tiszták és a monológok is ehhez igazodnak. Az egész olyan mintha, az egyik Clone Wars képregényt filmesítették volna meg. És itt kezdődik egy nagy probléma. Ez a film nem áll meg a saját lábán. Márpedig egy mozifilmnek önmagában is működnie kell, mégha egy eposz része is. Ez egy sorozat, ami az alap filmekre támaszkodik és a sorozat egyes részei önmagukban nehezen értékelhetőek.

 

Hirtelen belecsöppenünk egy eseménybe, az folyik valameddig, nincs expozíció hiszen epizódról van szó, egy hatalmas egész (sorozat) apró darabjáról?nem izgulunk hiszen csak az aktuális epizód történése zárul le?nem kínál a film vége akkora kielégülést mint egy mozifilm. Ezért jöttek ki az emberek keserű szájízzel a moziból. Más a felépítménye. ÉS ez jó, mert ugyan a nagyvásznon bukás a film, tévében működni fog. Ha valaki néz bármilyen sorozatot, az megérti mit akartam ezzel elmondani.

 

A karakterek:

 

Az ismert karaktereket nem kellett felépíteni, idő sem lett volna rá, azok működnek?főleg Kenobi. Mivel sorsfordító események nem történnek, ezért a karakterek monológjai sem eget rengetőek?nincs vele semmi baj, egyszerűen csak olyan amilyen egy sorozatban kell, hogy legyen. Ashoka viszont ki lett dolgozva. A motivációja a szerepe teljesen tiszta és számomra annyira jól működött, hogy sajnálom, amiért nem kapott szerepet a nagyfilmekben.

 

A másik meglepetés karakter pedig Jabba. Őt mindannyian ismerjük jól, semmit nem változott. Értem ez alatt, hogy a gesztusai és főleg a hangja annyira jól sikerült, hogy az emberrel maradéktalanul elhiteti, ő az aki a Jedi visszatérben is terrorizálta hőseinket.

 

Sokan kritizálták Ventresst, hogy nem működik. Személyét Darth Maul Episode 1-ben betöltött szerepéhez tudnám hasonlítani. Szükséges főgonosz, a motivációi érthetőek, de túl sokat nem tudunk meg róla. (rajta keresztül nyilvánul meg, hogy ez a film bizony olyan EU alkotás, amihez nélkülözhetetlen a téma ismerete?.hiszen a karaktere csak úgy megjelenik, nincsen felvezetése, ez pedig egy mozifilmnél komoly hiba.)

 

Ziro a Hut?burnyák, de nincs is ezzel semmi probléma, jó karakter, működik. A hangjával sincs semmi probléma, de tényleg ő képviseli a homokos vonalat a filmben?bár ugye ez fajtája adottsága.

 

Hangulat:

 

A film egyértelműen az új részek jegyében fogant. Folyamatos akció a klónok és droidok részvételével. Ám én mégis kihangsúlyozom, hogy olyan a hangulata?mint a világ legdrágább fanfilmjének. Vannak pillanatai, amikor az ember hangosan felkiált és elmorzsol egy köszönömöt, de van amikor megül a film?akár egy fanfilm, és az ember száján megjelenik egy pajkos mosoly?azért ez bizony TV és nem mozi. Ez a hullámzás végig jelen van, és a megfelelő médiumon nem fog szemet szúrni, SŐŐŐŐŐT dicséretes lesz, hogy mozis pillanatok vannak egy filmben. Mert vannak benne, és ez a kamerakezelésben nyilvánul meg. Úgy van fényképezve, olyanok a szögek, mintha élő szereplőkkel valódi díszletek között lett volna forgatva. Ez a hatás nagyszerű előnyévé fog válni a sorozatnak.

Az animációt ilyen minőségben nem értékelném, de az űrjelenetek nagyszerűen sikerültek.

Mivel számomra az egész képi világ nagyon bejön, ezért külön nem méltatom. Bár megjegyzem a figurák mozgása végig magán viseli a báb jelleget. Értem az ezzel kapcsolatos negatív kritikát, nekem mégis tetszik. Néhol viszont (nem sok helyen, de azért akad) a táj és a kompozíció szegényes?és ott kijönnek az animáció gyenge pontjai. Szerencsére a film majd minden jelenete zsúfolt, így a vágások között tudunk gyönyörködni az objektumokban és a karakterek, harcok forgatagában. Az animáció erőssége az objektumok megjelenítése. Ezt mindenki úgy írta le, hogy olyan mintha a rendes filmet nézné. Én azért más szavakat használnék. HA a karaktereket a végtelenségig lebutítom akkor minden más szépnek fog hatni. És ezzel az apró trükkel itt éltek Az objektumok, tárgyak kidolgozása részletes és szemet gyönyörködtető, a hátterek festett olajvásznakra hasonlítanak. Egyértelműen lejön, hogy miért ezt az animációs stílust részesítették előnyben. Nagy tereken sok objektumot tudnak elhelyezni, minőségi kamerakezeléssel?ám a textúrázás csalafintasága leredukálja azt az időt, amit a számítógép a lerendereléssel tölt.

 

A klónháború:

 

Erről szól ez a sorozta és a kritikákban erről olvashatunk a legkevesebbet. Pedig a film hangulati részéért ez a felelős a technikai megvalósításon és persze a forgatókönyv történeti és szövegkörnyezetén kívül. A film elején belecsöppenünk a háborúba minimális felvezetés után és folyunk vele illetve folynánk ha nem érnénk a majd 100 perc végére. A film egyértelműen leg erősebb része a klónok kidolgozottsága. Harcolnak, meghalnak mi meg velük vagyunk és most nem csak 15 perc elejéig mint a Klónok háborúja végén. Nem mondom hogy a klónok jobban lennének kidolgozva, mint a nagyfilmben?inkább csak több időt töltünk velük a vásznon, ezért közelebbinek érezzük magunkat hozzájuk. Persze többet beszélnek és ez jó, de karakterfejlődésen egyik katona sem esik át. Sőt, amikor sisakban harcolnak, akkor éppolyan személytelenek, mint a nagyfilmben?és ez jó!!!! Rex karaktere kapott nagyobb figyelmet, és szerepét be is tölti a többi klónnal egyetemben. Azért nem egy Band of Brothers az ő történetük, hiszen nekik nincs családjuk, nincsenek kötelékeik?nem lehet olyat kihozni belőlük, ami nem létezik. Hiteltelenné is válnának, de mint klónharcosok a háborúban szerintem jól működnek és fokozzák a hangulatot.

 

Zene:

 

A film ezen részét sem kímélték sem a rajongók sem pedig a kritikusok, szétszedték minden taktusát és jól megkritizálták. Persze valamennyien leszedtük az albumot és meghallgattuk, de mivel ez egy filmzene, így a lényeg az, hogy a film alatt működik e. Objektíven jelentem ki, hogy működik. Kevin Kinner munkásságát eddig csak tévéfilmekből ismerhetjük, és ezért volt ő jó választás. Lucasék megértették, hogy egy sorozat más zenei megoldásokat kíván, mint egy mozifilm. És pont ezért érhető azon rajongók kritikája, akiknek ez moziban nem működött. John Williams ugyanis nagyfilmek alá komponál tematikus zenét. Értem ezalatt, hogy a 2 órás filmet egységben kezeli, csinál neki kezdést?csinál neki kiteljesedést, majd a végén lezárja hatalmas melódiával. Mivel ez egy sorozat része, és mivel itt nincsenek meg az előbb említett filmes szakaszok, ezért ez más zenei értést kíván. Kinner jól oldotta meg, a zenét, kitűnően igazította a jelenetekhez. Még az albumon oly furcsának ható zenei betétek is működnek?ha az ember sorozatként szembesül vele a TV-ben. Nagyvásznon megint az elvárásokkal van probléma, ettől függetlenül a zene jól illik a film alá.

 

 

Összegzés:

 

Ha tévéfilmként találkoztam volna vele először és nem mint mozifilmmel?akkor azt mondanám ez az év pilóta filmje. Nagyon sajnálom, hogy annyi év precíz TV-re való tervezgetést/adaptálást követően kivitték a nagyvászonra. Ha erre nem került volna sor, most mindenki méltatná, mert annak megfelelő elvárásokkal nézte volna meg. Nem így történt.

Nagyfilmként értékelhetetlen, mert egyértelműen nem az és ezért kap a rajongóktól olyat és azt amit. TVs debütálása még várat magára (sajnos, pedig úgy kellett volna lennie) ám ha annak megfelelő kritériumok alapján kéne szemlélnem, akkor a technikai megvalósítása mindenképpen 10/10 pontot érdemel. Történeti szempontból azért nem pontozom, mert az nagyon szubjektív. Egyértelműen EU-val van dolgunk az pedig vagy bejön az embereknek vagy nem. Aki szereti a Star Wars képregényeket, az tudja majd igazán élvezni és értékelni, de ez annyira személyfüggő, hogy nem érdemes pontozásba belemenni.

 

Meg fogom nézni moziba, meg fogom venni DVD-n?mert látszik, hogy az alkotók szívüket lelküket belerakták.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, Tibur véleménye most rendesen felcsigázott. Eddig nem akartam letölteni, de most már... ojjéééé...

 

Zééé, szerintem nagy felelőtlenség úgy mozifilmes kritériumokat állítani, hogy nagyon jól tudod, hogy ez TV film (vagyis inkább pilot). Legalábbis én amióta tudom, hogy moziba viszik, és a döntés az elkészülte után született, fel sem merült bennem, hogy mikor elé kerülök, mozifilmként tekintsek rá. Ez csak egy pilot nagy vásznon (amerikában amúgy nem szokatlan sorozat epizódokat moziban vetíteni; egyszer itt magyar honban is volt próbálkozás). Szóval, én tuti nem fogom mozifilmként nézni, annak ellenére, hogy moziban nézem. A képernyőn meg aztán tényleg jobban el kellett volna különítened (azért kíváncsi leszek az alapvető különbségre, mert először látok sorozatepizódot nagyvásznon). Szóval, egyet értek azzal, hogy mint mozifilm nem állja meg a helyét, de ezt előre lehetett boritékolni, és szerintem nem is szabad ezzel az elvárással leülni elé, hiszen jól tudtuk, mik az előzmények.

 

Egyetlen dolog, amivel nem értek egyet ennek a moziba vitelével, az, hogy ez volt a premier. Lehet Lucas kedvességnek szánta, vagy csak a pénztárcáját akarta jobban megtömni, a franc se tudja, nem is érdekel. De szerintem is jobb lett volna úgy, hogy lemegy a TV-ben, utánna jöhet a kedvesség, és irány a moziba be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen a véleményeket. Zééé-é Bomarr anno felvetett félelmeit vetíti vissza, ha jól emlékszem.

Egyébként engem nem csapott meg a sötét oldal ereje, simán kivárom a mozit :cry:

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tán negatív kritikát fogalmaztál meg Zééé? ;) A Clone Wars védőangyala belátja, hogy nem moziba való? :cry: Nos én is úgy vagyok ezzel a kérdéssel mint Dzséjt. Már régen elhelyeztem magamban ezt az alkotást, már persze ami az SW -ben való helyét illeti. Ez az egész mozis bemutató két dolgot szolgál. Egyrészt kedveskedés a rajongóknak, másrészt Lucas a költségeket akarja valamilyen formán behozni így. Láthatóan nem érdekli mit írnak az SW-ről, nem szívbajos az öreg. :D

 

Egyébként sokat emlegeted a rajongókat, hogy nem jött be nekik. Ezt nem tudom honnan veszed. Éppen a rajongók azok akik dicsérik a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.