Ugrás a kommentre

The Clone Wars mozifilm


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ahogy olvasgatom (TFN), a rajnongóknak nagyrészt tetszett a film.

 

Kolmi: Ha ez igaz, (miért ne lenne az?) akkor örülök 2 okból is. Nálunk is kiadják és nem a Szukits adja ki, így nagy az esély rá, hogy Darth Bane jön tőlük az ősszel. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

O forint! Jól hangzik. :oops: Az, hogy Karen Travis írta, az azt jelenti, hogy átdolgozta regénnyé a Lucas ötletéből írt forgatókönyvet? Vagy ő találta ki a sztorit, mint a RC regényeknél? OFF azokat is igazán kiadhatnák itthon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én olyanokat olvasgatok hogy sok volt benne a látványos akció, de a dialógusok gyengék voltak. Általánosan azt írják hogy nézhető, és hogy ha tetszett a 2D-s rajzfilm, akkor ez is fog. A kritikusok persze nagyon lehúzták, de másra nem is lehetett tőlük számítani.

 

Jó dolog lesz ez a CW, de sokkal nagyobb is kisülhetett volna. Egyszerűen nem kellett volna megint a klón háborúkról rajzfilmet csinálni, lerágott csont. Mekkora királyság lett volna ha a III. - IV. rész közötti időkből mutattak volna részeket, vagy bemutattak volna kulcsfontosságú eseményeket a Jedi Rend kezdetéről, a Sithek cselszövéseiről. Vagy játszódhatott volna néhány jelenet a VI. rész után közvetlenül, hogy mi történt ezután a galaxisban. Ez mind nagyon izgalmas lett volna, és szerintem sokkal többen néznék meg. Ehelyett bemutatnak egy olyan történetet ahol aminek ismerjük a végét, csináltak már belőle rajzfilmet, és egy csomó könyvet, meg hát nincs annyi potenciál benne mint az általam felvetett ötletekben szerintem. A TV sorozat pedig értelem szerűen nem tud szerepeltetni főszereplőket, nem nagyon fog kapcsolódni a filmekhez. És épp emiatt lett volna jó egy ilyen rajzfilmsorozat, ami olyat nyújt amit egy élőszereplős TV sorozat nem tud.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az nagyon nem lett volna jó, ha az animációs és az élőszereplős sorozat is az EPIII-IV között játszódik. A kritikusok meg újfent el vannak tájolva, nem tudják mi ez. Még mindig valami olyat várnak az SW-től, ami sosem volt igazán. Ezek után kíváncsi leszek a bevételekre.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"sok volt benne a látványos akció, de a dialógusok gyengék voltak"-1999 óta ezt írják.

 

Az meg, h a kritikusoknak nem jött be az egy dolog. Lucas sosem a kritikusoknak készített filmet, hanem a rajongóknak és az átlag mozinézőknek. Sztem ha reális képet szeretnénk kapni érdemesebb szétnézni az imdb-n, vagy a theforce-neten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt és most nagyon csúnya dolgot fogok most mondani. Meg fogom nézni a kalózváltozatot, ha az megfelelő minőségű és lesz hozzá felirat. Tudom nekem volt a legnagyobb szám, hogy ilyet nem illik csinálni, de mivel moziban is megfogom nézni így szerintem ennyi belefér. Egyszerűen nem tudok várni tovább. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt és most nagyon csúnya dolgot fogok most mondani. Meg fogom nézni a kalózváltozatot, ha az megfelelő minőségű és lesz hozzá felirat. Tudom nekem volt a legnagyobb szám, hogy ilyet nem illik csinálni, de mivel moziban is megfogom nézni így szerintem ennyi belefér. Egyszerűen nem tudok várni tovább. :)

Én is megfogom nézni ha kijön egy R5 vagy egy dvdrip minőség, és szerintem te se nézzél kamerásat. Az már komolyan rontja az élményt.

 

Brodie, az imdb-ről szedtem a beszámolókat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy magyar rajongó véleménye:

"Na, most ertem haza a mozibol es nemileg vegyes erzelmekkel de azert pozitiv lecsengessel kell nyilatkoznon a Clone Wars-rol.

 

Ami tetszett: fergeteges akciok, mind a legben(urben), mind a foldon.

Szerintem nagyon jok lettek a jelenetek es egyaltalan nem bantam, hogy a karakterek nemileg mangas jelleguek. Nekem sokkal jobban bejott ez, mint a sima rajzfilm sorozat.

 

Ami nem tetszett: nem nagyon volt ilyen, mert tudtam, hogy nem egy nagy Star Wars filmmel van dolgom, hanem a gyerekek szamara keszitett animcios sorozat beharangozo reszevel. A szovegek ennel fogva neha gyerekesek voltak, de nekem meg igy is tetszett. Ja, Ashoka karaktere nekem nagyon bejott..

 

Amit hianyoltam, az az eredeti John Williams dallamok. Nem mondom, hogy nem jo a zene(megvettem a CD-t), de azert tobbszor felhangozhatott volna az igazi star wars music. "

 

Nem értem hogy Lucas miért mondogatta mindig hogy nem gyerekek számára készül ez a rajzfilm. Legalább a filmek komolyságát hozhatta volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem hallottam tőle bármikor is, hogy felnőtteknek ajánlotta volna. :S

Azért már a kivitelezésen látszik, hogy mely korosztály szempontjait vette figyelembe.

Szerintem mondta, de most nem tudom előkeresni.

Természetesen, nem is azért mondom hogy baj, csak egy kicsit csalódott vagyok ezen a téren. Szinte fogta a régi CW szériát és felturbózta grafikailag. Mondjuk ha Lucas felügyelte a készületét akkor rossz nem lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész Star Wars eredendően gyerekeknek készült. Az alapkoncepció mindig is az volt, hogy matiné jellegű műsort sugározzanak a gyerekeknek...így tervezte már 77-ben...több részes gyermekeknek szóló kalandfilm, mint amilyen számára a Flash Gordon volt anno. Lucas SOHA nem mondott olyat, hogy a Star Wars a felnőtt nézőközönségnek szól!!!

 

A mostani animációt pedig a ThunderBird című bábfilm sorozat alapján készítette. Ezért a figurák báb jellegű kidolgozottsága.

Az egész Saga Lucas gyermekkori filmélményeiből származik...illetve azokból a képregényekből, mesékből merített, amik gyermekként hatással voltak rá.

 

Ez a Clone Wars is a gyerekeknek készült és rajongó felnőtteknek. A negítív kritikákat elolvastam, a fórumokat elolvastam...az jön le, hogy aki ezzel nem tud azonosulni, annak nem is tetszik...mint ahogy az előzmény részekkel sem sikerült ennek a rétegnek azonosulnia. A mai 30-40 éves rajongók közül, sokakban már nincs meg az a gyermeki lelkesedés, amivel felvértezve 25 évvel ezelőtt még felhőtlen szórakozást nyújtott egy ilyen film.

 

A másik pedig, ami a fórumos hozzászólásokban előjött...hogy az igazi rajongó nem veszi be a szemetet.

Namost az igazi rajongó az, aki respektálja hogy Lucas Star Wars filmeket készít. Nem számít, hogy egy Star Wars film milyen minőségű, mert az igazi rajongó nem szelektál, hanem tisztelettel adózik, hogy kiveheti a részét abból, amit Lucas megalkotott. Számomra a Hollyday Special bár a filmfolyam gyenge pontja, mégis a saga szerves része. Nem a filmeknek a szerves része, de a Star Wars kultúrához hozzá tartozik. Én pedig nem a filmekért rajongók, hanem a világért, ami NEM tökéletes.

 

Tehát ha ez a Clone Wars egy szar én akkor sem fogom szidni Lucast, mert örülök hogy része lehetek a legendának. Aki pedig lefitymázza....na az nem igazi rajongó. Persze kritikát lehet írni és kell is.

 

Személy szerint azt kívánom, hogy a Clone Wars is és amúgy az egész saga maradjon meg a mese szintjén...mert ez az ami megadja a báját. Ez a Star Wars esszenciája, és ha valaki ez ellen agitál, az nem is igazi rajongó.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel nagyon nem értek egyet. Szóval akinek nem tetszik valami amit Lucas alkotott, az nem már nem is igazi rajongó? Én kerek perec megmondom ha nem tetszik nekem valami, nem fogok csak azért isteníteni valamit mert Star Wars. Ha Lucas csinálna egy filmet a meleg Ewokok nemi életéről, és valaki leszólja az már nem rajongó? Én ezt inkább elvakultságnak mondanám.

Hogy ne számítana a minőség.. Bár úgy látszik akkor nem vagyok igazi SW rajongó. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel nagyon nem értek egyet. Szóval akinek nem tetszik valami amit Lucas alkotott, az nem már nem is igazi rajongó? Én kerek perec megmondom ha nem tetszik nekem valami, nem fogok csak azért isteníteni valamit mert Star Wars. Ha Lucas csinálna egy filmet a meleg Ewokok nemi életéről, és valaki leszólja az már nem rajongó? Én ezt inkább elvakultságnak mondanám.

Hogy ne számítana a minőség.. Bár úgy látszik akkor nem vagyok igazi SW rajongó. :)

Szerintem arra akart rámutatni, hogy ha valami nem tetszik neked ami SW, akkor ne hőbörögj, és fogadd el, hogy ez is a saga része.

Olyan filmet meg nem fog csinálni, szóval nem is kell elfogadni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Namost az igazi rajongó az, aki respektálja hogy Lucas Star Wars filmeket készít. Nem számít, hogy egy Star Wars film milyen minőségű, mert az igazi rajongó nem szelektál, hanem tisztelettel adózik, hogy kiveheti a részét abból, amit Lucas megalkotott. Számomra a Hollyday Special bár a filmfolyam gyenge pontja, mégis a saga szerves része. Nem a filmeknek a szerves része, de a Star Wars kultúrához hozzá tartozik. Én pedig nem a filmekért rajongók, hanem a világért, ami NEM tökéletes.

 

Ne haragudj, de ez elég durva volt. Az igazi rajongó nem szelektál? Miért ne? A Holiday Special számomra soha nem lesz a saga része, a CW-t is csak érdekességnek tartom, az EU-könyveket pedig gyakran még annak se. Mert én döntöm el, mi az, amit szeretek, és mi az, amit nem. Az új CW mozinak is meg kell dolgoznia érte, hogy a saga része lehessen számomra. Ha sikerül neki, jó, ha nem, az se baj. Attól függetlenül elfogadom, hogy Lucas ezt csinálta, de szeretni miért kellene? Csak mert Lucas csinálta? Elismerem az érdemeit, van neki elég, de azért ez túlzás. Elfogadni és befogadni két külön dolog. Egyébként úgy tudom, Lucas maga zúzatta be a Holiday Special kópiáit, és igyekszik elfelejteni az egészet. Tehát maga az alkotó gondolja most úgy, hogy ez nem része a történetének - akkor én miért is gyömöszöljem be a sagába?

Ami a SW-világért való rajongást illeti: nálam pont az a lényeg, hogy a SW-világ a fejemben tökéletes (idealizált) formában létezik, dacára annak, hogy a megvalósítása (film, könyv) itt-ott nem az. Mert kiszelektálom azt, ami nem illik bele nálam a képbe. Ezért számomra a Csillagok háborúja saga az, amit én annak tartok - ez a definíciója. Ami nem tetszik a filmekben, azt kihagyom, ami meg tetszik a könyvekből, azt beemelem. Ez a fantázia szabadsága. Lucas adott valami nagyon szépet a világnak, ami döntő többségében tetszik, és amiért hálás is vagyok. Ami meg nem tetszik az alkotásaiban, azt lecserélem a saját vagy mások fantáziájának elemeire.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.