Ugrás a kommentre

The Clone Wars mozifilm


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Herry vagy hogy is hívják az Aint'it cool portálon összehordot egy akkora baromság kritikát...hogy sírni támadt kedvem. (AZÓTA MÁR LESZEDTE, DE A TFN FÓRUMÁN FENN VAN!)

Kezdjük ott, hogy szerinte Kevin Kinner az új zeneszerző egy SZ*R...és a munkája olyan, hogy max a Walker a texaszi kopóban menne el aláfestő tinglitanglinak. Nem akarok nagyképüsködni, de én CSAK és kizárólag szinfónikus zenét halgatok már vagy 10 éve és halmozom az albumokat és tényleg otthon vagyok a témában. Igaz, hogy Kevin Kinner csak sorozatokhoz írt aláfestő zenét, igaz hogy nem ér és nem is fog soha Williams nyomába jutni...de összehasonlítás képpen amikor Hans Zimmer megírta a Batman: Begins zenéját...hát attól minden joérzésű zenerajongó csak hányi tudott, mégis agyon dícsérték a kritikusok. Hát aki ismeri Danny Elfmann zenéit amit a Tim Burton féle részekhez komponált, az tudja hogy egy csodálatosan fülbemászó témát söpört el Hans bácsi a Begins kedvéért és varázsolt egy dallamtalan okádékot. Namost akkor példa Hans Zimmert agyba főbe dícsérték, hogy mekkora dallamokat varázsolt az új Batman alá...nekem ettől függetlenül Danny Elfman taktusai az überállat. Ezt csak azért mondom (írom), mert akkora igazságtalanság a DAGADÉK Herry részéről hogy lesz*rozta Kevin Kinner zenéjét, hogy nem találok szavakat. 5-ször meghalgattam az albumot és csodálatosan jól lett összerakva. Militarista és egyben olyan mintha egy Indiana Johns film alá komponálták volna.

 

A másik siralma Herrynek (idióta hülye neve van, le se lehet írni a teljeset) hogy szerinte a Gendy féle Clone Wars az olyan mint a BIRODALOM VISSZAVÁG és sajnos ebben az új Clone Wars moziban nem vették át az arra jellemző dinamikát. Fáj neki, hogy a Jedik nem olyan erősek és hogy csak 25% az erejük ahhoz képest, amit abban látott....meg az is nagy fájdalma hogy a robotok nem gyilkológépek, nem félelmetesek....és még sorolhatnám.

 

Ja és ami nagyon szíven ütötte...hogy kicserélték Assaj Ventress szinkronhangját és ettől máris sz*r lett. Hát besz*rok bazzeg...ekkora csapást az emberiségnek...kicserélték a szinkronhangját....és akkor mi van???? He?

 

Na jó....a történet szerinte ugyancsak sz*r...és most nem is folytatom hanem leírom a TFN egyik ezzel kapcsolatos KIVÁLÓ kommentjét, amivel egyetértek.

 

"....tehát Herry szerint azért szar a történet mert arról szól, hogy a gonoszok elrabolják egy jelentős Hut személyiség trónörökösét, mondjuk egy herceget és hőseink a kiszabadítására indulnak. Olyan furcsa, mintha már hallottam volna ezt a történetet, hogy elrabolnak a gonoszok egy hercegnőt és a hősök kiszabadítják. Azt hiszem aminek ilyen története van az tényleg csak sz*r lehet."

 

Azért mert valaki netközelben van és rendelkezik tárhellyel...attól az még nem kritikus. Azért mert egymásra teszek két téglát, attól én még nem vagyok köműves. Ezek a kritikák SEMMIK...olvasni is felesleges őket.

 

Az Aintitcool-ról meg annyit, hogy amikor Robert Rodrigez meghívta a Facultyba szerepelni Herryt, máris az lett a legkirályabb film az össze kritikájában.

 

Az ilyet nevezem sz*rzsáknak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ilyen kritikákra nem lehet értelmesen reagálni. Nekem speciel nem jön be annyira, hogy a GT CW -ben Windu meg az összes Jedi félkézzel hazavág mindenkit aki az útjába kerül. De az inkább volt vicces mint komoly valami. És akkor az a CW Birodalom Visszavágja? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé: Na én pont az ilyen tudálékosság miatt nem olvasok kritikákat. Sem amatőröktől sem pedig profi kritikusoktól. Hogy egy film mennyire jó, és milyen tetszésindexet érdemel, annak eldöntésére kizárólag egyetlen személy alkalmas: ÉN.

(És ez szerintem mindenki esetében így van.) A kritikusok nem csinálnak mást, mint hangzatos szövegeket írnak minősítés címén olyan dolgokról, amelyekhez abszolút semmit nem értenek. (Ha értenének hozzá, akkor csinálnák, nem kritizálnák...) Ennél fogva az én szememben mindössze egyetlen fokkal állnak jobb helyen a politikusoknál. (Vagyis a kihalásra ítélt állatfajok közé tartoznak... :D )

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Elolvastam őket.:D

 

Én sem szeretem a kritikát, sőt még magam sem szeretek élni vele. AZ viszont roppantul tud idegesíteni, ha egy kritikában baromságokat olvasok...és az Aintitcool az pont ilyen oldal sajnos.

 

Szerintem Kevin Kinner mint zeneszerző tökéletes választás volt...azért mert sorozatokhoz szokott és egy sorozatnak MÁS az üteme, dinamikája mint egy egész estés filmnek. Persze ez majd csak akkor fog végérvényesen eldőlni ha már láttam a sorozat jelentős részét....de csak azért leszarozni mert ő NEM Williams. Megjegyzem az új Indiana Johns zenével Williams nem igazán remekelt...sőt...sokszor egymásra hányt dallamokat kaptunk és nincs is meg a film fő témája, ami a régi részeknél olyan jól meghatározható volt.

 

A másik pedig a komolyság faktor. Igen biztos vagyok benne hogy ez az új Clone Wars nem fog tetszeni azoknak aki Q. Tarantino vulgáris stílusát szeretik, akik mértéktelen kibelezést, hullagyalázást...erőszakolást szeretnének látni, sőt azoknak sem fog tetszeni akik eleve gyűlölik az új részeket. Mert bizony ez a Clone Wars is az ÚJ részek szellemében készült. Lesz benne böfögés...pucsítás...vicces jelenetek...ügyetlenkedő robotok...béna szövegek mert ez egy ilyen MESE. Animáció ami meghatározza a nézőközönséget. Nem a gyári munkás fogja megnézni, aki éppen most jött az öntődéből és nem is az idős bányász...a gyermekeknek és a gyermeklelkű felnőtteknek készült. És aki mást vár tőle az egyrészt HÜLYE másrészt meg tessék kimenni az erotika kiállításra és ott majd lát felnőtteknek szóló mulatságot.

 

 

Az új részekben nincsenek gyilkoló gépek...a harci robotok nem terminátorok...nem tépik ki senkinek a szívét és erre nincs is szükség mert nem ez a rendeltetésük. A jedik nem mindenhatók, ha azok lennének akkor soha nem tudta volna legyőzni őket senki és semmi. Még a Gendy féle Clone Wars-ban sem képesek mindenre és bár vannak túlzások, azért megölik őket, félnek és rendelkeznek nagyon is emberi tulajdonságokkal. Nem is értem hogy a régi részek kedvelői hogy is felejthették el, hogy a mese faktort kedvelték, hogy nem kellet mindenben a realitást kutatni.

 

Vajon ki foglalkozott 25 éve olyannal, hogy egy romboló tud e a légkörben repdesni? Senki mert senkit nem is érdekelt….ellenben ma az ilyen ostobaságok megjelennek az új részeket ért kritikákban. Olyan dolgokat hánytorgatnak fel az emberek, amivel anno azért nem foglalkoztak, mert megértették hogy ez egy mese!

 

Most kivetnivalót talált Herry abban, hogy Ziro nagyon hasonlít egy New Orleans-i bár női tulajdonosára…mint egy kuplerájosné aki egyébként angolul beszél és hogy ez mennyire felháborította őt. Ilyen 20 éve senkinek eszébe nem jutott volna…azért lesz*rozni egy Star Wars filmet mert valaki nem a fajtájára jellemző nyelvet használja…ez téboly. Most attól tényleg rosszabb lesz a film, hogy az egyik Hut nem a saját nyelvét használja? Komolyan ennyire számít ez? A kérdés költői…természetesen a mese faktort ez nem rontja. Csak egy elvetemült hülye gondolhatja komolyan, hogy ettől lesz rossz vagy jó egy SW film.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tökéletesen egyetértek veled! Én legfőképp amiatt nem olvasok ilyen agyatlan baromságokat, mert rühellem felhúzni magam rajta. (Épp elég nekem az is, amit azért olvasok el, mert ti ajánljátok, hogy milyen kirívóan SW/film/stb. analfabéta förmedvény.)

a gyermekeknek és a gyermeklelkű felnőtteknek készült. És aki mást vár tőle az egyrészt HÜLYE másrészt meg tessék kimenni az erotika kiállításra és ott majd lát felnőtteknek szóló mulatságot.

Miért, ott nagyüzemben gyilkolásszák és belezgetik egymást? :D:D

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen biztos vagyok benne hogy ez az új Clone Wars nem fog tetszeni azoknak aki Q. Tarantino vulgáris stílusát szeretik

Óóóóóvatosan, mert még a végén még itt beírja, hogy bizony ő szereti Q. Tarantino vulgáris stílusát (bár csak a régieket, újabban - a Kill Bill óta - baromira nincs formában). És ennek a valakinek azért csak-csak szíve csücske a Star Wars, szőröstül, bőröstül :D

(Persze, nem is ezt várom el a TCW-től.)

 

Vajon ki foglalkozott 25 éve olyannal, hogy egy romboló tud e a légkörben repdesni?

Én! Na jó, nem 25 éve, csak... 10+, szóval régóta. És mennyire örültem, mikor az ep2-ben az Acclamatorokat a földön láttam a Geonosison, majd láttam felszállni őket a Coruscanton. És leesett, majd elgurult az állam, mikor az ep3-ban megindult a Venator a Coruscantról :D Szóval azért vannak ilyenek, akik a mesékben is keresik az ilyesmit. Ez sem feltétlen rossz dolog.

 

De amúgy egyetértek veled, szerintem is baromság komoly alkotást várni. Szerintem még annyira komolyat sem, mint amilyen a filmek. Más stílust képvisel, más szellemben készül, másabb célközönségnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök izgi nem? :)

 

Egyébként az imdb-n eddig hárman értékelték. Ketten adtak 7/10 -et egy meg 9/10 -et. :) Tudom, tudom nem számít de azért mégis jó látni na. :)

 

Ja, úgy várom mint akármelyik SW-filmet.Véger egy csomó dolog ki fog derülni a Clone Wars-ról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, úgy várom mint akármelyik SW-filmet.Véger egy csomó dolog ki fog derülni a Clone Wars-ról.
És az benne a jó, hogy folytatása is lesz. Azt olvastam, hogy nem ez lesz az egyetlen CW mozifilm.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök izgi nem? :)

 

Egyébként az imdb-n eddig hárman értékelték. Ketten adtak 7/10 -et egy meg 9/10 -et. :) Tudom, tudom nem számít de azért mégis jó látni na. :)

Azért a számok mindig mondanak valamit. Azt mindenképpen, hogy jólesik az embernek, ha mások visszaigazolják a várakozásait. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hetedik SW-filmet várom.

Nekem ez a csak a harmadik SW-film, amit várok. Az első (ami a negyedik :)) derült égből jött, látott és győzött, azt nem vártam egyáltalán, a másodikat (ötödiket) és a harmadikat (hatodikat) alig bírtam kivárni, és utána hosszú-hosszú ideig nem vártam én semmit. :) A negyediket (elsőt) vártam utoljára, és abban meg csalódtam (legalábbis akkor még). Úgyhogy az utolsó kettőt már szintén nem vártam egyáltalán. :) És most meg itt vagyok és várom a hetediket... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez a csak a harmadik SW-film, amit várok. Az első (ami a negyedik :)) derült égből jött, látott és győzött, azt nem vártam egyáltalán, a másodikat (ötödiket) és a harmadikat (hatodikat) alig bírtam kivárni, és utána hosszú-hosszú ideig nem vártam én semmit. :) A negyediket (elsőt) vártam utoljára, és abban meg csalódtam (legalábbis akkor még). Úgyhogy az utolsó kettőt már szintén nem vártam egyáltalán. :) És most meg itt vagyok és várom a hetediket... :)
Nagyon hasonló az SW-életútunk.A Jedi Visszatért én is alig várta és akkor gyerekként még lassabban ment az idő.Aztán ugyanúgy ahogy neked sem az EP 1 nekem sem tetszett annyira(ma már imádom), és aztán jöttek a 3 év várakozások.De a legnehezebb az EP 3-ra való várakozás volt.Végülis arra 28 évet kellett várni.Emlékszem a premier elötti héten annyira nem voltam normális, hogy a munkámat alig bírtam elvégezni.

 

Érdekes különben, hogy a 3 év szünet hogy bejön az SW-nél.3 évvel ezelött volt az EP3, most meg új SW.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes különben, hogy a 3 év szünet hogy bejön az SW-nél.3 évvel ezelött volt az EP3, most meg új SW.
Igen bár most nincs akkor hype. Azért mondjuk Tibur is írhatna néha, de csak nem akar pedig olvassa a fórumot. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Promociós anyagban nem marad el a korábbi filmektől és reklámban sem. Úgy érzem a kampány inkább USA-ra korlátozódik és mivel a mi népünk hagyományosan elutasító az animáció, a képregény, a sci-fi, a fantasy és úgy minden érdemesebb dologgal szemben...így nálunk illetve a világ ezen részén nem is lesz nagy hájp. Animációóóóó???? Abban meg mi a pláne??? Gyerekeknek való az....mint a képregény. Gondolom ezt a szemléletet nem kell külön bemutatni.

 

A baj ott kezdődik hogy nálunk egy ilyen sorozatnak esélye sincsen. A CSillagkapu, Battlestar Galactica, Atlantisz, Sarah Connor Chronichles...és még sorolhatnám, külföldön mind megfelelő nézettséggel rendelkező sorozatok....nálunk sorra megbuktak. Nem is foglalkozik velük a média. Erre itt van a Star Wars és még csak híre sincsen, hogy hazánkban látható lesz e valaha. Az tuti hogy a nagy kereskedelmi csatornák SOHA nem fogják adni, mert bezony ez se lesz olcsóbb mint egy Battlestar szezon, ha nem drágább.

Azért meg nem fogják megvenni, hogy a Csillagkapuhoz hasonlóan száműzzék a 23 óra utáni műsorsávba. Elvégre a főmüsoridőben megy a Barátok közt...A született szajhák...A cigány és családja...akkor Fókusz meg Hal a tortán zabáló műsor...szóval én nem is reménykedek. Leszedem neten HD TV-ről digizve mint a Csillagkapukat.

 

Talán a Cartoon Network leadja...de ez egy hatalmas TALÁN.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A CSillagkapu [...] Atlantisz, Sarah Connor Chronichles...és még sorolhatnám, külföldön mind megfelelő nézettséggel rendelkező sorozatok....nálunk sorra megbuktak.

Nálunk egyik SG sem bukott, sőt, mindkettő a legnézetebb sci-fi volt (és az új részeket mindig promotálták... mármint a BSG-hez képest, mert annak ugye zéró volt a promóciója, ha pedig új SG indult - évekkel ezelőtt a 3. évad, utánna meg az Atlantis - azért az SG kapott egy-két reklámot) még a TV2-n is, most meg normális időben megy az AXN-en (hogy a TV2 23:00-ra tolta az ismétlést, hát nagy ügy, az ismétléseknek ott a helyük, csak az "új" részeket ne dugják oda). TSCC-t meg még be sem mutatták hazánkban, hogyan bukott volna meg?

Na, de a lényeg, amit ki akartam hozni a totális offolás helyett, hazánkban azért tényleg nincs akkora hype. Bár ma belefutottam egy plakátba a moziban, plusz a trailer is ment a film előtt, meg még legot is találtam a témában, pedig itt nálunk már az is nagy szó, hogy egyáltalán van SW lego, nemhogy az a TCW-ből legyen. Én eddig ennyit találtam, bár az is tény, hogy itt még baromi messze van a premier, és annyira nem kampányoltak sohasem a mozifilmeknél is. Csak a világpremier miatt mégis jobban észleltük. De szeptemberben - pláne, ha a film sikeres lesz - azért itt is lesz valami, de azért szerintem nem is várhatjuk el ettől, hogy a filmekhez hasonló nagy hipe-ot kapjunk. Jó, jó, de ez az animációs film egyrészt akkor is "csak egy sorozat bevezetője", másrészt, nem A filmek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz hogy volt nézettsége az SG1-nek és az Atlantisznak...ennek ellenére megbukott...nem hozta a kívánt nézőszámot...ezért is nem nagyon látun 10. évadot belőle és az Atlantisz 3. évad is kérdéses. Az AXN pedig egy más tészta, nem hagyományos értelembe vett kereskedelmi csatorna. Az emeberk 90%-a azt se tudja hogy létezik. A Sarah Connorst csak a téma miatt írtam...mert hogy sci-fi sorozat. A Battlestar is bukott és egyik sem a reklám hiánya miatt. Ezeknek a neveknek nem kell reklám egy felvilágosult társadalomban. Nálunk az emberek bambán néznek a cím hallatán, de máshol ez nem így működik.

A Győzike Show-nak ultramagas a nézettsége...és az is lesz mert az kell a népnek.

 

A Clone Wars szerintem egy ideig nem kerül adásba, az árához képest túl rizikós lesz a nnézőközönség kikalkulálása. Vajon kik a közönség? GYerekek? Felnőttek? Milyen műsoridőbe adjuk? Legyen rajta 12-es karika? HA meglenne a társadalmi köre...a széles társadalmi köre a sci-fi és fantasy műfajnak, akkor mint USA-ban szépen beépíthető lenne a főműsoridőbe egyenrangúan a többi műsorral. Én még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy nálunk alig pár ember fogja megnézni moziban.

Mert hát ugye az animáció az gyerekeknek való...meghát a szokásos vélekedés...hogyaszonygya STARWARS???? már megint???dehát nincs még vége.....jajnemáááá.

 

Én mindig ilyen vízhangokat hallok akár munkahelyen akár kondiba vagyok. A magyar embernek ez egy fájdalom...hogy már megint Star Wars....és mindig hozzáteszik hogy dehát sose lesz vége??? És ezt ilyen világfájdalma tónusban.

 

Ez engem annyira de annyira elszomorít, hogy ez a nagy szemlélet ebben az országban. LEgszívesebben beleordítanám az ilyen promitív ember pofájába hogy NEM SOHA, KÉPZELD SOHA NEM LESZ VÉGE:::ÖRÖKKÉ MENNI FOG ÉS NEKED MEG KELL NÉZNED MINDET!

 

Munkahelyen csak egy srác mondta hogy megnézné szívesen...a többiek szerint egy baromság az egész Star Wars.

És most jön a kiborító rész....azt is hozzám vágták hogy a TAXI filmek ezerszer jobbak.

 

Ú bazzzzzeg na ez az ami betesz nálam....amikor az átlagmagyar autóbuzi jön a TAXI filmekkel.

 

Próbáltam védekezni, elmagyarázni a Star Wars mint mese erényeit szemben az értékelhetetlen, semmi, nulla zéró TAXI filmek kommersz haszontalanságával....de 3 helyről ugattak le egyszerre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé, már ne haragudj, de mi a francot foglalkozol akkor velük???? Meggyőzni úgy se tudod őket. Be kell látni, hogy a nagy átlag hülyeségnek tartja az SW-t és még sok más sci-fit, ámbár ismerősök közt van olyan aki pl szereti a Csillagkaput, Atlantist...de SW-re csak int egyet. Ez van. Ezen nem kell felháborodni. Különbözőek vagyunk. Engem is ki szoktak röhögni a kondiban amikor az SW-t hozom fel témának. Cinkelnek rendesen. :) De ettől még nem kapom fel a vizet. :)

 

Ami a hazai vetítési időt illeti a sorozatot illetően, szerintem talán a CN úgy fogja leadni mint a mezei rajzfilmváltozatot, ami asszem este nyolc óra körül ment. Aztán meg majd a retekklubon vasárnap reggel a rajzfilmek közé beilleszti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldfighter: Nem kapom fel a vizet ha szidják az SW-t...csak mondom, hogy ez jellemző nálunk...és hogy társul hozzá egy világfájdalom érzés, hogy hjaaaj mármegiiiiint...starwaaarssss?Hát nincs még vége? Mintha legalábbis a tíz csapás egyike elevenedne meg. Persze ez se háborít fel...csak amennyire a tirpákok zavarják az embert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé. Nem kell felhozni előttük a témát. Te ennek a filmnek rajongsz, a másik meg teljesen másnak. :) Mást már nem tudok erre mit mondani. :) Nálunk csak a cinkelés van, de az is normális keretek között azért. Jót röhögünk,aztán vagy felhozunk olyan témát melyet egységesen támogatunk, vagy gyúrunk tovább, vazze'. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kishazánkban bizony "cinkes" dolog rajongani egy filmért, pláne, ha az nem káromkodásból, géppuskaszórásból és szexből áll kizárólag. Azaz nem "coool" film, ahogy hazánkban vélik. Én is kapom ezerrel, amikor felhozom a Star Warst, de nem sűrűn izgat. Én imádom, az meg, hogy az átlag-h*lye-idióta magyar mit gondol erről, azt meg igazából magasról le...om.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egészen pontosan mi van rajta? :) Pár szóban, magyarul...

 

Képek, videók: az a 2, amit az előbb linkeltem be, a 2 trailer, a már pár napja belinkelt youtube-os videók: The crew, lightsabers, sneak peek, TV sneak peek

Szerkesztve: - Mina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.