Ugrás a kommentre

EPV elemzés


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ez a jelenet a profi pókerre emlékeztet engem. De tényleg. Mind Han, mind Boba profik. Boba valószínűleg nyomon követte az üldözést, és rájött, hogy Han csak akkor fordulna szembe egy csillagrombolóval, ha a hiperűr ugrás nem opció. Ellenkező esetben szimplán elugrik. Egyszerűen "kikövetkeztette a lapját" azáltal, hogy Han frontális támadást kezdett, majd eltűnt a radarról. Nem lepne meg, ha Boba is tudna a rombolók vakfoltjáról. Ekkor jön "az utolsó lap" azaz, hogy miként is szabaduljon el a Falcon a rombolótól? Boba valószínűleg tudja, hogy Han tudja, hogy a szemétben elvegyülhetnek, így ő is ezt az utat választja. Aztán pedig bezsebeli a helyes logika jutalmát, és követi őket. És hogy miért nem szól egyből? Így ha elkapja Solot, a jutalom az övé, amúgy viszont aligha. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han szemét-manővere szerintem a filmtörténelem egyik legutánozhatatlanabb pofátlansága. Talán csak a Frigyláda kardos arabja veheti föl vele a versenyt :):yeah:

 

Needát viszont sajnálom. Ide vezet az egyszerű logika. Ő mindent megtett, csak nem tudott pofátlanul gondolkodni.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És hogy miért nem szól egyből? Így ha elkapja Solot, a jutalom az övé, amúgy viszont aligha. :)

Szerintem azért sem szólt egyből, mert előtte meg kellett tudnia, hová tart a Falcon. Nem tudni, hány bolygó érhető el az Anoat-rendszerből hiperhajtómű nélkül, belátható időn belül, de az szerintem kiderül Han és Leia beszélgetéséből, hogy azért akadnak még a közelben kikötők. És ah ezek még nem is biztonságosak egy lázadó számára, egyrészt, egy csillagrombolóra feldokkolás után lehet valaki annyira pofátlan, hogy leszáll egy Birodalom uralta bolygóra, másrészt, már láttuk, hogy megfelelő képességekkel át lehet csúszni a Birodalom ellenőrzésén. Han pedig azért szerintem ebben már szerzett némi rutint. Szóval Boba a terítés előtt még biztosította magának, hogy a nyerő lapok tényleg nála legyenek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Needa -ról szólva annyit mondhatok, hogy nagyon sajnáltam. Szerintem nem érdemelt halált, de Vader ekkor már őrültként viselkedett így sajnos nem lehetett más a sorsa... Az pedig elég perverz, hogy szinte minden sarokból egy birodalmi leselkedett a kivégzés alatt. :roll: Láthatóan Piett bugyija is barna csíkos lett, de az ő posztja már csak ezzel jár.

 

Han egy igazi dörzsölt csempészhez méltó trükköt vetett be azzal, hogy landolt a hajótesten. :cool: Itt már kezdenek egy hullámhosszon lenni Leia -val, C3PO kikapcsolása a legjobb példa rá. :) Boba pedig azért tudhatta mit lép Han mert szerintem nagyon ismeri az ősi riválisát!

 

Egyébként az Anoat rendszerben van a Hoth is?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az Anoat rendszerben van a Hoth is?

Szerintem inkább mellette, mert a Hoth ostroma előtt Ozzel és Veers is mint Hoth-rendszer hivatkozott rá. Szóval ez inkább két csillagrendszer egymáshoz relatív közel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg elég közel lehet ha pár kanyarral odébb már egy másik csillagrendszer van. :) Ráadásul magyarázná a Hoth -on tapasztalt erős meteortevékenységet az az aszteroida öv amiben Han -ék kerültek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg elég közel lehet ha pár kanyarral odébb már egy másik csillagrendszer van. :) Ráadásul magyarázná a Hoth -on tapasztalt erős meteortevékenységet az az aszteroida öv amiben Han -ék kerültek.

Nem tudjuk, hogy milyen sebességgel mehetnek hipertér nélkül. :hmm: Az is lehet, hogy jó pár napig (vagy 1-2 hétig) utaztak, mire eljutottak Landohoz. Addig Luke is tudott tanulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Falcon másfélszer gyorsabb a fénysebességnél.

Én ezt mindig is kevésnek találtam tekintve, hogy fényéveket kell utazni - George'bá nem nézett utána ezeknek a dolgoknak, ezért is kérkedik Han a 12 parsec-kel, holott az egy távolság -, de az EU kimagyarázta, mert amit a pilóták szlengként "fénysebességnek" hívnak (az amikor belépsz a hipertérbe) igazából 100 000-szer gyorsabb, mint amennyivel a fény megy (mellesleg a parsec-et is kimagyarázták, azzal, hogy olyan útvonalat választott, ahova mások nem mernének menni - egy fekete lyukakkal teli területen rövidíttette le a Kessel futamot)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg, hogy igazán nagy távolságokat gyorsan akkor tudnak megtenni, ha a hipertérben mennek - ezért is lett ez kifejlesztve. Ha viszont a hipertér hajtómű nem elérhető, akkor valószínűleg több időbe telik, amíg egyik csillagrendszerből átmennek a másikba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hipertérben. ;) De ha nem léphet be, akkor passz a végsebessége.

 

 

Én ezt mindig is kevésnek találtam tekintve, hogy fényéveket kell utazni - George'bá nem nézett utána ezeknek a dolgoknak, ezért is kérkedik Han a 12 parsec-kel, holott az egy távolság -, de az EU kimagyarázta, mert amit a pilóták szlengként "fénysebességnek" hívnak (az amikor belépsz a hipertérbe) igazából 100 000-szer gyorsabb, mint amennyivel a fény megy (mellesleg a parsec-et is kimagyarázták, azzal, hogy olyan útvonalat választott, ahova mások nem mernének menni - egy fekete lyukakkal teli területen rövidíttette le a Kessel futamot)

 

Szvsz a 1,5x fénysebesség a hypertéren kívüli sebesség mivel ahogy Nabo is írta az még így is nem egy olyan sebesség amivel hamar meg lehetne tenni a bolygók közti távot.

 

Egyébként a "fénysebesség" kérdésre azt hittem, hogy ezt a magyar szinkron hozta, hogy a hyperspeedet fordították át rosszul "fénysebességre" ami a lightspeed lenne angolul :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye az megvan, hogy a Star Warsban a világűr tekintetében baromira fölösleges a mi fizikai ismereteink alapján magyarázatot keresni. Mert tudjátok, elbukik a dolog olyan apróságokon, mint élet élettelen vagy az életre alkalmatlan világokon, amiken ráadásul egyetlen éghajlati öv uralkodik, meg azon, hogy az űrben terjed a hang, és úgy röpködnek benne a hajók, mintha a levegőben tennék, és még akad pár fizikai abszurdum a Galaxisban. A fénysebesség is nyilván mást jelent ott, mint itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fura, én ezen soha nem akadtam fönn. Van a "csíkokat látnak" repülés amivel akár órák alatt eljutnak a Galaxis egyik végéből a másikba, meg a "nem csíkos" repülés amivel egyik bolygóról jutnak a másikra hasonló idő alatt. Az más kérdés, hogy még az utóbbi is, a mi fizikai ismereteink szerint, fény fölötti sebességet feltételez - és nekem tetszik az az elképzelés, hogy erre mondta Han, hogy a fény másfélszerese. A hiperűrben nyilván sokkal gyorsabban haladnak.

 

 

Egyébként, csak a fénykardokból kiindulva: nem lehet, hogy a fény fizikája más abban a réges-régi galaxisban, mint a mienkben? :D És akkor mindent megmagyaráztunk :) (Na jó nem mindent, de sokat.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye az megvan, hogy a Star Warsban a világűr tekintetében baromira fölösleges a mi fizikai ismereteink alapján magyarázatot keresni.

Szerintem is maradjunk ennyiben hisz pl. a mi Naprendszerünket még fénysebességgel is csak órák alatt lehetne elhagyni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is maradjunk ennyiben hisz pl. a mi Naprendszerünket még fénysebességgel is csak órák alatt lehetne elhagyni.

Tanultál a relativitásról? Mert akkor tudnád, hogy ez így ahogy ebben a formában leírtad, nem teljesen igaz. Nem akarok mélyen belemenni, de fénysebességhez közeli sebbességen történő utazáskor fellép az idődilatáció és a hosszúságkontrakció, vagyis az utazó számára lelassul az idő, illetve lecsökkennek a távolságok. Emiatt az utazónak csak pár pillanat lenne a Naprendszer elhagyása, ha fénysebességgel utazna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beteljesült hát Needa sorsa. Szegény ördög. Gondolom vele akart Vader példát statuálni. Amúgy milyen lehet a nagyúr amikor nem bocsát meg ha ellenkező esetben simán gyilkolászik? Úgy sejtem nagyon brutális. Elég csak a RotS vége felé "összegyűrt" cuccokra gondolni.

Hanék elrejtőzése és lelécelése egyszerűen zseniális. A csempész úgy arcul köpte Vaderéket ahogy csak lehet. Ritkán látni olyan illetőt aki annyira szembe vizel a széllel mint az a zűrkalóz.

Azért Boba is megéri a pénzét. Frankón rájött Han cselére.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként nekem sokáig az volt a meggyőződésem, hogy Needa nem halt meg, csak elájult. Az ahogy felhúzzák kicsit fura. Egy halott ember testtartása nem ilyen. Needa mintha még segítene is a lábával felhúzni őt. Persze lehet, hogy csak a színész volt béna. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hehe, sokáig én is így hittem, pont azért, mert frankón látszik, hogy a színész majdhogynem maga áll fel. Plusz gyerek fejjel még az is bejátszott, hogy ha Needa halott, akkor Vader nem beszélne hozzá, szóval biztos csak elájult. Aztán eldöntöttem magamban, hogy csak a színészek voltak bénák, meg megértettem a gúnyolódás fogalmát is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint egy remek jelenet! Needa halála sajnálatos, de az előző jelenetből már tudjuk, hogy így fogja szegény végezni, így itt már csak az a meglepő, hogy Vader teátrálisan megbocsát neki, miközben megöli. Szerintem ez a gúnyolódáson túl inkább azt hivatott demonstrálni a többi tisztnek, hogy nem személyes a dolog, nem kicsinyes bosszú vagy hirtelen felindulás van mögötte, hanem egyszerűen csak annyi, hogy Vader parancsnoksága alatt egyszer lehet hibázni. Kétségtelen, hogy hatékony módszer a fegyelem megtartásában, és hogy mindenki a maximumot hozza ki magából....

 

Han zseniális húzása, és ahogy önelégült és senki máséval össze nem vethető mosollyal mutatja, hogy szétszóródik a flotta és eljött az idő, hogy lelépjenek - ezt egyszerűen imádom. :D

 

Ez a jelenet a profi pókerre emlékeztet engem. De tényleg. Mind Han, mind Boba profik. Boba valószínűleg nyomon követte az üldözést, és rájött, hogy Han csak akkor fordulna szembe egy csillagrombolóval, ha a hiperűr ugrás nem opció. Ellenkező esetben szimplán elugrik. Egyszerűen "kikövetkeztette a lapját" azáltal, hogy Han frontális támadást kezdett, majd eltűnt a radarról. Nem lepne meg, ha Boba is tudna a rombolók vakfoltjáról. Ekkor jön "az utolsó lap" azaz, hogy miként is szabaduljon el a Falcon a rombolótól? Boba valószínűleg tudja, hogy Han tudja, hogy a szemétben elvegyülhetnek, így ő is ezt az utat választja. Aztán pedig bezsebeli a helyes logika jutalmát, és követi őket. És hogy miért nem szól egyből? Így ha elkapja Solot, a jutalom az övé, amúgy viszont aligha. :)

Ez a profi póker hasonlat nagyon jó. :)

 

 

Han szemét-manővere szerintem a filmtörténelem egyik legutánozhatatlanabb pofátlansága. Talán csak a Frigyláda kardos arabja veheti föl vele a versenyt :):yeah:

:D

 

 

Han egy igazi dörzsölt csempészhez méltó trükköt vetett be azzal, hogy landolt a hajótesten. :cool: Itt már kezdenek egy hullámhosszon lenni Leia -val, C3PO kikapcsolása a legjobb példa rá. :)

Leia-t nem könnyű lenyűgözni, de itt most Hannak sikerült. :) Az aszteroidán zavarba hozta, most meg kivívta az elismerését - ez a nyerő recept egy igencsak öntudatos és határozott hercegnő meghódításához. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nézd meg mert tényleg mintha fel akarna állni. :) Nekem is mindig ez volt a gyanús. Plusz hogy amikor kihúzzák, be van görbítve a lába. egy halottnak nem ilyen a lábtartása amikor vonszolják. :)

 

Han zseniális húzása, és ahogy önelégült és senki máséval össze nem vethető mosollyal mutatja, hogy szétszóródik a flotta és eljött az idő, hogy lelépjenek - ezt egyszerűen imádom. :D

Ez még sose tűnt így fel. Majd legközelebb figyelek erre. :)

 

 

Leia-t nem könnyű lenyűgözni, de itt most Hannak sikerült. :) Az aszteroidán zavarba hozta, most meg kivívta az elismerését - ez a nyerő recept egy igencsak öntudatos és határozott hercegnő meghódításához. :)

Leia szerintem már a Hoth -on érzett valamit Han iránt, csak mostanra kezd eljutni oda, hogy magának is be meri vallani. :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint egy remek jelenet! Needa halála sajnálatos, de az előző jelenetből már tudjuk, hogy így fogja szegény végezni, így itt már csak az a meglepő, hogy Vader teátrálisan megbocsát neki, miközben megöli. Szerintem ez a gúnyolódáson túl inkább azt hivatott demonstrálni a többi tisztnek, hogy nem személyes a dolog, nem kicsinyes bosszú vagy hirtelen felindulás van mögötte, hanem egyszerűen csak annyi, hogy Vader parancsnoksága alatt egyszer lehet hibázni. Kétségtelen, hogy hatékony módszer a fegyelem megtartásában, és hogy mindenki a maximumot hozza ki magából....

Szerintem igencsak kétséges ez a módszer, sőt, kifejezetten káros. Eleve, Needa a látottak alapján ha nem is volt kiváló tiszt, jó tiszt volt. Ő maga nem hibázott, olyan hibát semmiképpen sem követett el, mint Ozzel (bár én abban is kételkedem, hogy Ozzel hibázott, hiszen, ha távolabb lépnek ki a hipertérből, a Lázadók akkor is észre veszik őket, amikor megközelítik a bolygót, a pajzsot felhúzni meg tart vagy két másodpercig). Indokolatlanul megölt egy jó tisztet, akit valószínűleg tiszteltek a beosztottai is. Ezzel súlyosan meggyengítette a morált az Avengeren, sőt, az Executoron is. Mert hát hogyan bízzanak az emberek egy olyan parancsnokban, aki indokolatlanul gyilkol? Még úgy is nehéz, ha indokolt, mert azért elkövetni egy hibát, ami nem súlyos, könnyen kijavítható, és ezért megölni valakit... Nonszensz. De itt Needa nem hibázott, hiszen Han egy olyan pofátlan manővert hajtott végre, amit előtte valószínűleg soha senki, és a flottában lévő több százezer emberből senkinek, beleértve a nagy Darth Vader Nagyúrnak sem jutott az eszébe.

Az ilyen büntetésnek ráadásul nincs jótékony hatása, csak kártékony. Az emberek nem tudnak állandó halálfélelemben dolgozni, nem tudnak megbízni képességeikben, a túlfeszített idegek miatt kezdenek el hibázni. Ráadásul, mint írtam, elég nehéz megbízni valakiben, aki csak úgy uk-muk-fuk megölhet. Vader szimplán egy pszichopata itt, aki terrorizálja az embereit ezzel rontva drasztikusan azt a hatékonysági rátát, amit ő elvár. Egy elszabadult állat, és talán pont ezen a ponton van Vader a legsötétebb mélységekben, a legtávolabb Anakin Skywalkertől. Érdemes összevetni a klón háborús is jelenkori parancsnoki húzásait, katonái hatékonyságát, katonái felé mutatott érzéseit. Anakin Skywalker szavára egész klón légiót masíroztak büszkén dalolva a biztos halálba, Darth Vader szavára meg a saját parancsnokuktól rettegő katonák reszkető csoportja iszkol a halálos tűzbe, mert még ott is biztonságosabb. Vagy rosszabb esetben a szuicid alkatok, fedezőtűz címszó alatt megkísérlik párszor hátba lőni, vagy ott hagyják a fenébe egy szorult helyzetben. Az más kérdés, hogy Vader ezeket simán hárítja, aztán megöli a felelősöket, de ez megint egy olyan amortizáció, amire nem lenne szükség, ha Vaderként is ugyanolyan parancsnok lenne, mint Anakinként volt. de sajnos nem ugyanaz, egy egy terrorizáló, láncáról elszabadult, veszett kutya, és hát meg is látszik a flottája hatékonyságán a dolog. A Lázadókat három évnyi kergetés után sem tudták elkapni, amikor végre sarokba szorították őket, majdnem mind leléptek, azt az egy szem hajót, amit pedig megpróbáltak elcsípni, végül Boba Fett éri utol - valaki, aki valószínűleg marhára nem fél Vadertől, de legalábbis nem tartozik a parancsnoksága alá. Pedig hát azért na, Needa hibájának alapján Bobát is megfojthatta volna, hiszen miért is nem szólt a Falcon jelenlétéről még akkor, amikor az egész flotta ott keringet körülötte? Hát értékes órákat, ha nem napokat vagy heteket vesztegettek el azalatt, amíg a Falcon megérkezett a Bespinre. Ezt Boba mind megtakaríthatta volna Vadernek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anaki vs Vader parancsnoklása hűen mutatja be az "aláírásomban" lévő idézetet, miszerint: "A tisztelet és félelem, egy azon éremnek a két oldala." Anakint azért követték mert tisztelték, Vader parancsait meg azért hajtották végre, mert féltek tőle. Egy másik különbség a 2 között, hogy Anakin az "Utánam" féle vezetést favorizálta, míg Vader az "Előre" félét.

Vadernek nem volt szüksége, hogy bízzanak benne az emberei, másfelől az emberei hiába nem bíztak benne, akkor is feltétel nélkül végrehajtották a parancsait, mert tudták ellenkező esetben hamar egyesülnek az Erővel :).

Az alatt az idő alatt amíg vártak a Falconra Bespinen tökéletes csapdát állíthattak fel, így nem hiszem, hogy ezért Vader zabos lett volna. Amúgy is a galaxis legjobb fejvadászát megölni több, mint pazarlás lenne.

Hogy Vader "össze-vissza" gyilkolászott nincs jelentősége szerintem, a Birodalmi akadémia ontotta ki magából az tehetséges fiatalokat. Azzal, hogy meg-meg ölt valakit hangsúlyozta, hogy senki sem pótolhatatlan( kivéve a Császárt és őt magát) ezzel a vezetőket és az alacsonyabb rangúakat is ösztönözte előbbieket azzal, hogy jól csinálják a dolgukat különben nekik annyi, utóbbiakat pedig azzal, ha jól végzik a munkájukat akkor a következő "üresedésnél" ők kerülhessenek feljebb :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor egy Sith csak akkor lehet jó vezető ez alapján, ha megjátssza magát? Alapvetően ők mindig a félelemből merítkeznek. Szerintem a legtöbb Sith vezér a múltban hasonló módon irányíthatta a seregeit, egyszerűen "vallásuk miatt". Dzséjt érvelése alapján akkor ez általában hatékonyság vesztéssel jár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.