Ugrás a kommentre

Thrawn főadmirális visszatérése


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A tudatátvitel szerintem nem kánon. Nem tudjuk hogy került a klón testébe a tudata.

De, ez kánon, több forrás is tisztázta, hogy a transzfer a zuhanás közben történt. És az is tisztázva van, hogy ehhez csak a Plagueistől tanultaknak van köze, az éjnővérek nincsenek benne. Amúgy is fura lenne, ha a nővérek segédkeznének egyik rendtársuk nemezisének feltámasztásában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De, ez kánon, több forrás is tisztázta, hogy a transzfer a zuhanás közben történt. És az is tisztázva van, hogy ehhez csak a Plagueistől tanultaknak van köze, az éjnővérek nincsenek benne. Amúgy is fura lenne, ha a nővérek segédkeznének egyik rendtársuk nemezisének feltámasztásában.

Évről évre egyre jelentősebb hiba hogy az EpIX ezt letudta annyival hogy "somehow Palpatine returned". Az ember meg vadássza le a részleteket innen-onnan. Nonszensz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ha ezt bemutatnák a képernyőn, neadjisten kisebb módosításokkal, azt a retcont megbocsátanám :D mert amúgy tényleg nonszensz, hogy egy ilyen jelentőségű eseménynek több helyről kell a részleteit keresgélni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Évről évre egyre jelentősebb hiba hogy az EpIX ezt letudta annyival hogy "somehow Palpatine returned". Az ember meg vadássza le a részleteket innen-onnan. Nonszensz. 

 

2 perccel korábban, Yoda József írta:

Egyébként ha ezt bemutatnák a képernyőn, neadjisten kisebb módosításokkal, azt a retcont megbocsátanám :D mert amúgy tényleg nonszensz, hogy egy ilyen jelentőségű eseménynek több helyről kell a részleteit keresgélni

Nyugodtak lehettek, meg fogjuk tudni konkrétan mi és hogy történt. Az ÚK korszak építése magas szinten zajlik, ez pedig amúgy is egy nagyon érdekes és mindenkit érdeklő témakör. Ian is visszatérhetne, szóval szerintem csak az a kérdés mikor ér oda a történet, hogy ezzel foglalkozni lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem hiszem, hogy magának a transzfernek a körülményeit felül fogják írni, és egy sorozatban, vagy a Filoni filmben fogják elmesélni. Max azt tartom elképzelhetőnek, hogy Palpatine és az Exegol esetleg megjelenik a Filoni filmben, vagy a mandoverzum sorozatok valamelyikének későbbi évadaiban, és látni fogjuk, hogy Palpatine hogyan reagált Thrawn visszatérésére, és a közte és az Új Köztársaság között kialakult konfliktusra, és esetleg ekkor, flashbackben megismerheetjük a transzfernek a részletes körülményeit. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

 

Nyugodtak lehettek, meg fogjuk tudni konkrétan mi és hogy történt. Az ÚK korszak építése magas szinten zajlik, ez pedig amúgy is egy nagyon érdekes és mindenkit érdeklő témakör. Ian is visszatérhetne, szóval szerintem csak az a kérdés mikor ér oda a történet, hogy ezzel foglalkozni lehet.

Persze értem. Ettől függetlenül nálam ez továbbra is komoly hiba az EpIX kapcsán. Ha már visszahozták Palpatine-t, ebbe bizony jobban bele kellett volna menni ennél. Több támpontot adni, amit majd a későbbi művekben lehet tovább boncolgatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Donát írta:

Persze értem. Ettől függetlenül nálam ez továbbra is komoly hiba az EpIX kapcsán. Ha már visszahozták Palpatine-t, ebbe bizony jobban bele kellett volna menni ennél. Több támpontot adni, amit majd a későbbi művekben lehet tovább boncolgatni.

Szerintem meg pont úgy voltak vele, hogy megvolt az ötlet és később dolgozták ki. A IX szempontjából igazából nem lényeges, hogy Palpatine milyen módszerekkel élt korábban. Elég volt a szikár tény, egy-két infóval. Igazából nekem ez sose hiányzott a filmből. A kérdéskör nagyon érdekel, de akkor már bontsák ki rendesen. A TROS-ban erre aligha lett volna olyan mértékben lehetőség, mint egy sorozatban. 

 

Amúgy kicsit ilyen volt a Clone Wars is, amíg nem jött a TCW. hatalmas ugrás volt az EPII és EPIII között, megannyi kérdéssel, amit maga az EPIII nem tisztázott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az, hogy az EpIII nem tisztázott dolgokat, még nem menti fel az EpIX-et ugyanez alól.

 

Egyébként azért is érthetetlen, hogy ez nincs benne a filmben, mert a regény bizonyítja, hogy megírták a filmhez, csak nemes egyszerűséggel kivágták/le sem forgatták az ide passzoló részeket

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

De az, hogy az EpIII nem tisztázott dolgokat, még nem menti fel az EpIX-et ugyanez alól.

Fel természetesen nem menti egyik sem a másikat, de, ha az ep3-mal annyira elnézőek vagyunk bizonyos hibák esetében, akkor az ep9-cel is lehetünk elnézőbbek ugyanazon hibák esetében.

Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy ha itt kapunk egy szépen kidolgozott, állelejtős pillanatokkal teli magyarázatot, ami a kánonba is belepasszol, hát battya meg a paripa, nem fogom bánni, hogy az ep9-ben nem kaptunk egy egy-másfél perces technoblablát. :) 

 

Én úgy gondolom, hogy a Palpatine klón, meg talán még Snoke születését is majd a The Bad Batch-ben fogjuk látni, itt pedig majd a legvégén, miután legyőzik Thrawn-t, tudjuk meg, hogy vagy Snoke-nak vagy Palpatine-nak dolgozott. Vagy még az is egy lehetőség, hogy Sidious Thrawn segítségével szerzi meg a hatalmat az Első Rend fölött, és a kékbőrű főadmirális fogja Snoke-ot trónra juttatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Fel természetesen nem menti egyik sem a másikat, de, ha az ep3-mal annyira elnézőek vagyunk bizonyos hibák esetében, akkor az ep9-cel is lehetünk elnézőbbek ugyanazon hibák esetében.

És ki mondta hogy én elnéző vagyok? :evil:

 

Egyébként annyiban nem értek egyet, hogy a Lucasfilmnél szerintem tanulhatnának a múltból, ahelyett, hogy újra elkövetnek egy hasonló hibát :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Yoda József írta:

És ki mondta hogy én elnéző vagyok? :evil:

Case close! :lol:

 

55 perccel korábban, Yoda József írta:

Egyébként annyiban nem értek egyet, hogy a Lucasfilmnél szerintem tanulhatnának a múltból, ahelyett, hogy újra elkövetnek egy hasonló hibát :)

Ezzel egyetértek, de hát senkinek sem az erőssége az, hogy tanuljon mások hibájából. Plusz így legalább van miről beszélgetnünk, teóriákat gyártanunk és várhatjuk izgatottan, hogy végre kiderüljön, hogy Thrawn = Snoke. :D Vagy Baylant Snoke hívja, és Thrawn viszi haza, Palpatine meg csak klónoztatja.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsiságból felteszem a kérdést.

Ki érez szakadékot, ellentmondást, Thrawn mozgóképes (Lázadók + Ahsoka) és kánon könyves (Thrawn, Thrawn: Szövetségek, Thrawn: Árulás, Chiss Birodalom-trilógia) megjelenítése között?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ellentmondást nem érzek, inkább csak azt, hogy a mozgóképes megjelenítés egy egysíkú képet ad Thrawnról: azt, hogy ő egy egyszerű, hithű birodalmi, és a birodalom visszaállításán túl nincs más motivációja. Míg a könyvekben ennél jóval több van mögötte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán azért érezhetik így egyesek, mert a Zahn regényekben nyilván nagyon részletesen ki van fejtve Thrawn karaktere. A Lázadók, illetve az Ahoska nem elsősorban Thrawn-ról szól, tehát nem is kell ilyen mélységben belemenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma már sokan szeretik a több rétegű gonoszokat, akivel akár szimpatizálni is lehet. Több helyen láttam, hogy sokan azok közül is csalódásként élték meg Thrawnt, akik nem ismerik a Zahn könyveket, mert úgy fel volt hype-olva az admirális. Ehhez képest kaptak egy egyszerű gonoszt, aki csak annyiban különbözik az átlag birodalmi tisztektől, hogy okosabb.

 

Nem is kell olyan mélységekben bemutatni, mint Zahn könyveiben, de azért röviden be lehetne mutatni, hogy mi lehet a célja a birodalom visszaállításával. A könyvek fényében meg pláne. Minden bizonnyal még mindig a chisseket akarja megvédeni a gryskektől, ehhez pedig szükség lenne a galaxis erőforrásaira, amik jelenleg a Köztársaság birtokában vannak. A Köztársasággal szövetségre lépni pedig nyilvánvalóan nem opció, Thrawn az elsők között lenne, akiket elítélnének háborús bűnökért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az nem probléma, hogy még nem fejtették ki részletesen Thrawn indokait élőszereplősben. Későbbi évadokban, vagy akár a filmben is ráérnek erre. És mivel a könyvek ezzel foglalkoztak, így a sorozatokban, filmekben erre kevésbé kell fókuszálni. De azért itt is volt halvány utalás, rendet és biztonságot akar a galaxisban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyit ebben az évadban láttunk Thrawn-t, az valóban nem sok, bár az, aki többet akar róla tudni, nyugodtan nézze meg a sorozat közvetlen előzményét, a Rebels-t. Mivel, hogy se a karakter maga, se ez a sorozat nem értékelhető helyesen ama előzmény nélkül. Minden arra van ráépítve, és ja, a készítők nem is törték össze magukat, hogy mindent elmagyarázzanak. (Konkrétan van olyan koca Star Wars szerető ismerősöm, akinek még Ahsokát is meg kellett magyaráznom, mivel a TCW-t és a Rebels-t nem nézte, őt csak az élőszereplős produkciók érdekelték. És egészen eme sorozatig azokból nem derült ki, hogy Ahsoka Anakin tanítványa volt, szóval kicsit meglepődött, amikor ez kiderült, és roppantúl elkezdte érdekelni, hogy a filmekben miért nincs erről egy büdös szó sem. De ugyanígy nem értette, hogyan lehet egy Jedinek gyereke, amikor a PT szerint az ilyesmi tiltva van neki. Stb... Volt jó pár kérdése.)

A karaktert majd ki lehet jobban bontani a második évadban. Bár lehet, hogy sok dolog csak említés szintjén lesz, mert maguk a gyskek és a chiss-ek konfliktusa nem kötődik szorosan a sztorihoz. A Rebels-ben is így volt, és egyelőre úgy tűnik, itt sincs másképpen. Ha csak nem támadják meg az új Köztársaságot, vagy a Birodalom maradványainak nem gyűlik meg a baja velük az Ismeretlen Régiókban, akkor ez Thrawn szála marad, ami nem kötődik Ahsokához vagy a Rebels csapatához.

 

Ami a törést illeti - én ugyan kevésbé ismerem a könyvbeli Thrawn-t, ugyanakkor azt merem állítani, hogy az Ahsokabeli Thrawn-t nem csak a könyvekben, de a Rebels-ben lévővel sem fair összemérni. Elmúlt tíz év a Rebels fináléja és az utolsó könyv cselekménye óta. Thrawn maga láthatóan nagyot változott számüzetése alatt. Hiszen például a Rebels-ben nem igazán értette az Erőt és annak használóit, sőt nem is tekintett rájuk olyan fenyegetésként, amivel kiemelten kéne foglalkozni. Érdemes megfigyelni, hogy Herát szinte legfőbb ellenfeleként jelölte meg, és Sabine-nal is kiemelten foglalkozott, de a két Jedit annyira nem elemezte ki, náluk már csak Zebbel foglalkozott kevesebbet. Ez volt a legnagyobb gyengélye, hogy eme misztikus alakokat a misztikus hatalmukkal lebecsülte. Míg most már nem csak szövetségese lett Erőhasználóknak, és nem becsüli le az ilyen ellenfeleket, de egyenesen belefűzi a stratégiájába az Erőt, vagyis hát, helyi nevén a mágiát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem jelenti ugyanazt a karaktert a saját regényeiben, mint akár a Rebelsben, akár az Ahsokában, de túlléptem ezen, mert ez utóbbi alkotásokban más szerepe van, inkább én is azt hoznám fel, hogy lehetne színesebb kicsit, plusz tényleg jó lenne megismerni az Ahsoka-beli motivációit, azon kívül, hogy haza akart jutni. De ezzel nincsenek elkésve, bőven jó lesz a 2. évadban is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

 Ehhez képest kaptak egy egyszerű gonoszt, aki csak annyiban különbözik az átlag birodalmi tisztektől, hogy okosabb.

Nem akarok rosszat mondani, de amit eddig ez a sorozat mutatott róla, abból nem tűnik okosabbnak, legfeljebb kissé modorosabb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Viszont történt utalás a Thrawn: Szövetségekre, még ha indirekt módon is. Thrawn ismerte Anakin Skywalkert. És persze azt is tudja, hogy ki lett belőle.

Egy Ahsokával közös sorozatból ezt nehezen lehetett volna kihagyni, kivéve, ha nem találkoznak, ami meg botorság lett volna a készítőktől. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.