Ugrás a kommentre

Évadértékelés


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A TLJ óta ez állt a legközelebb a Lucas-féle Star Warshoz. Ilyen az, amikor a Star Wars meséje találkozik az Andor minőségével. Sajnos nekem a Mandalorian 3. évada inkább csalódás volt mind történetileg, mind látványilag (kifejezetten low budget hatást keltett jópár jelenet, amelyek egyébként tök jók lehettek volna), mind a karakterek ívét illetően, de Filoni ezzel a sorival visszalehelte az életet a Mandoverzumba. Jó kezekben van nála ez a franchise, és sokáig fogja még igazgatni ő a messzi messzi galaxis életét :) Így most azt mondanám, ez lett a kedvenc SW élőszereplős sorozatom, mert bár az Andor nemcsak, mint SW alkotás, de mint általánosságban TV sorozat is egy igen magas és egyedülálló szintet képvisel, addig ez a sorozat rádöbbentett arra, hogy onnan azért hiányzik valami, amitől SW a SW: a mese, ami kortalan, és minden generációnak szól :) na, ez itt megvolt bőven!

 

(Azért a politikai jelenetekhez bevonhatta volna Gilroyt :Dsajnos ez nem erőssége Filoninak, és erősen lefele lógnak ki a sorozatból)

 

Azt szeretném, ha a jövő SW sorozatai számára ez lenne a standard, amit most Filoni letett az asztalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd a hétvégén írok egy részletesebb értékelőt is, de egyelőre legyen elég annyi: remekül szórakoztam, számomra ez a sorozat az idei SW felhozatal legjobbja volt (a Jedi: Survivorrel karöltve). Alig tudok hibát felhozni, nagyon erős sorozat lett, jó történettel, a karakterek is remekek voltak. Baylan máris az egyik legjobb karakterré, az 5. epizód pedig instant klasszikussá vált. A zene pedig valami veszett jó.

 

Ha rangsorolnom kéne az epizódokat, akkor most így jönnének sorban, minimális különbségek vannak az epizódok között (na jó, talán az első kivétel :D):

1. Shadow Warrior

2. Far, far away

3. The Fallen Jedi

4. Master and Apprentice

5. Toil and Trouble

6. The Jedi, the witch and the warlord

7. Time to Fly

8. Dreams and Madness

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A TLJ óta ez állt a legközelebb a Lucas-féle Star Warshoz. Ilyen az, amikor a Star Wars meséje találkozik az Andor minőségével. Sajnos nekem a Mandalorian 3. évada inkább csalódás volt mind történetileg, mind látványilag (kifejezetten low budget hatást keltett jópár jelenet, amelyek egyébként tök jók lehettek volna), mind a karakterek ívét illetően, de Filoni ezzel a sorival visszalehelte az életet a Mandoverzumba. Jó kezekben van nála ez a franchise, és sokáig fogja még igazgatni ő a messzi messzi galaxis életét :) Így most azt mondanám, ez lett a kedvenc SW élőszereplős sorozatom, mert bár az Andor nemcsak, mint SW alkotás, de mint általánosságban TV sorozat is egy igen magas és egyedülálló szintet képvisel, addig ez a sorozat rádöbbentett arra, hogy onnan azért hiányzik valami, amitől SW a SW: a mese, ami kortalan, és minden generációnak szól :) na, ez itt megvolt bőven!

 

(Azért a politikai jelenetekhez bevonhatta volna Gilroyt :Dsajnos ez nem erőssége Filoninak, és erősen lefele lógnak ki a sorozatból)

 

Azt szeretném, ha a jövő SW sorozatai számára ez lenne a standard, amit most Filoni letett az asztalra.

Sajnos erre nem tudok zöld értékelést adni. :P  :D 

 

Knock Out Reaction GIF by Travis

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam olyan 7/10 ha pontozni kellene, 9/10-et adnék, de nálam Sabine karaktere, és ez az erőhasználó vonal az esetében nem volt tetszetős, de ezzel lehet egyedül vagyok. Szerintem egy mandalóri harcos önmagában is komoly tényező, nem értem miért kellett ezt még tovább bolygatni az esetében. De még ezen is túltettem volna magam, viszont a flegma nézés, amit magára erőltetett szintén számomra (!!!) negatív volt.

 

Egyébként nem volt más bajom a sorozattal, talán néhol kicsit lassú volt, klasszik logikátlanságok voltak benne, de ez megbocsátható nálam. 

Baylan-Shin kettős tetszett egyébként a legjobban, ott mindkét színészen éreztem, hogy érzelmeket is át akarnak adni, és ez sikerült is nekik, illetve Huyang vitte még a prímet.

 

Szóval bőven korrekt évad volt, remek jelenetekkel, zenékkel, totálokkal, érdekes karakterekkel.

A második évadtól (ezt már leírtam) azt várom, hogy induljon el egy úton, ami különbözik az első évadtól. Nem szeretném látni, hogy most Ezra-Hera kezd el azon agyalni, hogyan kéne kihozni Ahsokáékat, és ezzel teljen az évad.

Itt két opciót tartanék okésnak:

- Ahsokaék 1-2 rész alatt kijutnak onnan.

- Egyáltalán nem jutnak ki, és ők ott töltik a második évadot, kibontva az évadzáró végén belebegtetett dolgokat. Ezráék meg koncentráljanak Thrawn-ra.

 

Szóval találkozunk a második évadban:)

 

Mi a következő SW kontent ami jön? Sceleton Crew? További menetrend?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos pont az előbb írtam egy kis összegzést a "Melyik a kedvenc élőszereplős sorink" topikba, és ott elég érthetően XD leírtam, hogy számomra ez a sori, ami a legközelebb áll ahhoz a SW amit imádom, amiért rajongok, amit akármeddig el tudnék nézni. Nem igazából tudok róla rosszat mondani. Hogy lett volna amit én másképp csináltam volna vagy másfelé vittem volna, persze...de ez semmit nem vesz el az érdemeiből, mert így is eszméletlenül jó lett. Nem tudom van e értelme megint mindent részletesen kivesézni amikor már részként leírtam hogy mennyire jó a zene, mennyire lehet drukkolni a jófiúknak, lányoknak, hogy mennyire izgalmasak az új gonosz karakterek, a humor valami eszméletlen és a hát a nosztalgiafaktor ami minden részben kicsit arcon csapott, szóval lehet rá mondani hogy fan service, vagyis megértem ha valaki így látja, de szerintem ezek meg pont kellettek és illettek bele. Az egyedüli problémám, hogy nálam az 5. résznél volt az évad csúcspontja, és szerettem volna egy legalább olyan ütős évadzárót, és bár a 8. rész így is jól sikerült, de maradt bennem egy pici űr, de ezt leszámítva úgy várom a 2. évad bejelentését mint a messiást. :D Az pedig hogy ennek a sztorinak, ennek az sorozatos univerzumnak amit annyira szeretek (Ahsoka, Mando, Boba) láthatom majd a zárófilmjét moziban...már előre libabőrös vagyok. :) 9,5/10 a sori nálam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem vegyesek az érzéseim. A 4-5. Részhez teszem a csúcspontot. Azután is voltak jó pillanatok, mégis Ahsoka igazán Anakin mellett volt jó s bár jól kezelte Sabint, mégis megbicsaklik nekem is. Sabine miatt, kicsit húzom a szám.

Baylan mindenkin túltesz, Thrawn sem olyan érdekes. 

Az Andort hangulatban, humorban többször lehagyta. Összességében, írás minőségben nem tudta megközelíteni. Na jó az Andorban nem nagyon van humor, de Ahsoka a többi sorozathoz képest is erős iróniával van megáldva.

Sokszor túl kiszámítható, néhol ellentmondásos, plot armor az egekben. 

Mégis a leghálásabb ezért a sorozatért vagyok. Kicsit sárga, kicsit savanyú, de az SW érzést ez hozta idáig a legjobban. Sőt egy kicsit túl is lépett a kereteken. :hug:

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Le akartam darálni, de valahogy már nem érdekel. Nem volt benne semmi, ami megfogott volna, amivel nem azt akarom mondani, hogy semmi sem tetszett benne. De annyira kevés volt a cselekménye, mint egy dupla pilot epizódnak. Ami felkeltette az érdeklődésemet, arról semmi érdemi info nem volt benne, aztán folytatás, ha lesz, lehet hogy 5 év múlva mozifilm formájában.  Nálam bekerült a Mandalorian 3, Boba fett, Kenobi mellé az ilyen is volt, nem volt emlékezetes csoportba,

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Nagyon tetszik 1
  • Szomorú 1
  • Vicces 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, gafz írta:

De annyira kevés volt a cselekménye, mint egy dupla pilot epizódnak.

Ezzel a részével egyet kell értsek. Ha csak erre figyelnék és nem az élményre, amit az új terek nyitásával, új karakterek, új történetszálak behozásával, a zenével, a hangulatteremtéssel tesz, akkor elég sovány lenne. Olyan, mint egy előszó.

 

Nekem a Boba Fett is kedves volt mikor néztem, annyira abszurd és a Mando 3-ban is volt, ami érdekes volt. A Kenobi azóta jött feljebb, amióta a rajongói vágott verziókat átpörgettem, ami egyensúlyba hozta, mert végig olyan érzésem volt, hogy egy nagyfilmként jobban működne, ahogy azt eredetileg is tervezték.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos valamelyest ismételnem kell magam, mert az a véleményem* az évadról, amit valamelyik részhez is írtam már.

A lényeg, hogy nálam nagyon feküdt a dolog. A mandalorihoz ér fel nálam élményben. Az első két évad annyira újszerű volt, annyira jókor jött, hogy nem lehet nem imádni, még mindig az az aranyérmes a tv-s sw-k közül. Ahsoka nálam most felért ezüstig, mert nagyon éveztem, hogy kiszolgál* a sorozat. Az, hogy előremutat, az csak hab lesz a tortán, álljanak neki mielőbb a forgatni a folytatást, legyenek kedvesek.

A bronzérem a Kenobié. Én élveztem azt is nagyon. Eztán jön Boba és Andor. Jó, hogy vannak, hoztak szép pillanatokat. Az Andornak vannak elvitathatalan és kiemelkedő erényei, de akkor sem az én sw-m, ha esetleg megkérdeznétek, miért nem érmes, mert tudom, hogy ezen a fórumon nagyon szereti a többség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ahsoka is beállt abba a sorba, amibe a többi sorozat: mindegyik más, mint az előző. Hangulatban, bemutatott témákban továbbra is az univerzum bővítés a fontos, és ezt nagyon jó látni. Az Ahsoka a nagy egész szolgálata mellett igyekszik új vonulatokat is behozni az élőszereplős korszakba. Filoni gyakorlatilag a TCW és a Rebels legjobb témáit transzformálta át a sorozatába. Akármennyire is szeretjük az animációs sorozatokat, egy élőszereplős alkotáshoz nem érhetnek fel. 

Ahsoka útja, ahogy megtalálja önmagát és közben új célt is lel, szerintem nagyon jól fel van építve. A sorozat nagy erénye, hogy talán a legszélesebb skálán mozog az eddigiek közül. A Mandi 3.-ik évadához tudnám hasonlítani a spektrumot, de még lehet, hogy azt is túlszárnyalja. Ugyanúgy belefér az ÚK politikája, mint az Éjnővérek varázslata. Soha nem érezni, hogy sietne Filoni, mindenre van idő. Számomra teljesen megidézte Lucas régi stílusát. Elég ha csak az EPI-re gondolunk. A mai kor emberének ez már "lassú és unalmas", pedig ez adja az egész hangulat savát-borsát, így lehet átélni a jeleneteket. Minden szépen fel van építve, elő van készítve, hogy amikor jön a lényeg, ne úgy érezzük magunkat, mint egy elefánt, aki épp akkor toppant be a porcelánboltba. 

Az animációs karakterek élőszereplős verziói egytől-egyig remekül sikerültek, talán Hera volt ezek közül a kedvencem. Baylan és Shin is kellemes színfoltok voltak, amit főleg a céljuknak köszönhettek. Hozzájuk, pontosabban Baylanhoz kötődik az évad legmisztikusabb szála, ami csak az utolsó pár percben öltött testet. Bűn lenne innen nem tovább lépni. Ebből következik a konklúzióm is, miszerint ez az évad minden jellemzőjével bír annak, mint ami a bevezető évadok sajátja. Csodálkozom (dehogy....), hogy még nem jelentették be a második évadot, mert ha van olyan SW sorozat ami folytatásért kiállt, akkor ez az! Egyszerűen az látszik, hogy most érkeztünk el az Új Köztársaság korszakának legizgalmasabb részéhez. Itt megállni olyan lenne, mint egy méretes t*könrúgás. Igazából ettől nem félek, de azért jó lenne már hallani valamit az ezzel kapcsolatos tervekről.

 

Igazából nem volt olyan ami kiverte volna nálam a biztosítékot, de ha mégis írni kellene valami kevésbé tetszőt, az talán Sabine Erőérzékenysége. Szerintem meglettünk volna enélkül is, a történet se látta volna kárát, szóval ezt kissé feleslegesnek érzem. A végére már megbékéltem vele, ettől független nem vagyok oda az ötletért. 

A másik dolog pedig az idegen galaxis. Ezt is meg lehetett volna oldani máshogy, valamiért nekem ez furcsán hatott, hogy egy másik galaxisba kell utazni. A hely egyébként ugyanúgy lehetne az anyagalaxisban is, semmi extrém, vagy meglepő nem volt ott. Viszont ezzel is úgy jártam, mint Sabine képességeivel. A végére megszoktam és akceptáltam.

 

Filoni az Ahsokával bizonyította, hogy igen fejlődőképes, és valószínűleg a mozifilmmel is meg fog birkózni. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapvetően én minden új várós sorozat és film, így az SW produktumok elé is úgy ülök le, hogy nincsenek elvárásaim konkrét dolgokra, csupán annyi, hogy legyen szórakoztató, izgalmas, varázsoljon el. Ezt az Ahsoka sorozat első évada maradéktalanul teljesítette. :) Minden héten nagy izgalommal vártam, merre halad tovább a történet, volt benne, ami meghökkentett (Sabine Erő-érzékenysége) és olyan is volt, amire nem igazán számítottam, de nagyon örültem, hogy feljött (Mortis istenei és Anakin leckéje a WBW-ben). Az igazán nem lett nagy meglepetés, hogy Thrawnnak sikerült visszatérnie az ismert galaxisba, de az már inkább, hogy Sabine és Ahsoka, helyet cserélve Ezrával, ottmaradt a Perideán, és mint Ahsoka sejtelmesen megjegyezte, nem véletlenül, ott vannak, ahol lenniük kell. Ez egyértelműem folytatásért kiált! S nagyon remélem, hogy nem a Mandoverzum mozifilm, hanem egy 2. évad keretei között látjuk majd, mihez kezdenek Ahsokáék, Shin Hati és Baylan Skoll magukkal, egymással és a Mortis isteneivel, mert ugyanilyen stílusban, ráérősen elmesélve, nem kapkodva szeretném látni a folytatást. :) 

 

Mert ez a sorozat pontosan azért is volt olyan nagyszerű, mert megadták az időt a dolgoknak, hangulatot teremtettek, sosem volt kapkodós a cselekmény, volt idő megmutatni pl. Sabine lelki rákészülését arra, hogy ismét felveszi majd a Mandalore-i jelmezt, vagy egy fél epizódnyi részt szánni arra, hogy Ahsoka Anakintól megkapja azt az utolsó leckét, amire akkor pontosan szüksége volt, és nem mellesleg iszonyúan nosztalgikus és óriási élmény volt az élőszereplős Ahsokát az élőszereplős klónháborús és Ep3-as Anakin Skywalkerrel látni - miközben abban az epizódban a cselekmény olyan nagyon sokat nem haladt előre, mégsem volt felesleges egyetlen pillanata sem. Imádtam azt is, amikor kiderült hogy Baylan céljai csak részben esnek egybe Morgan Elsbeth céljaival, csakis addig, amíg odaérnek a Perideára, s onnantól azóta is ott az izgatott várakozás, vajon pontosan mi szólította Baylant olyan messzire, és persze mi lesz ebben Ahsoka és Sabine szerepe.

 

Igazat adok annak, aki azt mondja, hogy egy kicsit olyan felvezetésféle volt ez az évad, hiszen olyan sok kérdés maradt válaszolatlanul - de egyrészt soha rosszabb felvezetést, másrészt ezt a történetet eddig a stádiumig is bőven érdemes volt elmesélni, hiszen annyi mindent adott hozzá az SW világához, ha csak az Éjnővérek gyökereit nézzük, vagy hogy a purgillek miért járnak a Peridea felé, akkor is, és ehhez jött még hozzá az Új Köztársaságbeli szál, ami szépen megmutatta, mi is volt a kiindulópontja annak, ami miatt az ÚK nem tudott megújulni igazán, a burokratizmusról és az ésszerűtlen döntésekről, ami miatt Leia később megalapítja az Ellenállást, és idővel az Első Rend megerősödéséhez és az ÚK bukásához vezet. Ez a sorozat egyszerre volt a TCW és a Rebels folytatása, valamint a Vérvonal regény és az egész ST előzménye. A Birodalom bukása utáni időszakról remek keresztmetszetet adott az ÚK és a Lázadók szemszögéből nézve, mely időszakot a Mandalorian és a TBOBF egy egészen más, távoli szemszögéből ismerhettük eddig, s jó ötlet, hogy Ahsoka mellett Carson Teva is kapcsolódási pontot jelent, ami a korszakot bemutató sorozatok kohézióját erősíti. 

 

S hogy a szereplőket is méltassam: Rosario Dawson már a Mandoban bizonyította, hogy remek Ahsoka, s most csatlakozott hozzá a másik két kulcsszereplő, Mary Elizabeth Winstead és Natasha Liu Bordizzo is. Az élő Sabine Wren nekem elsőre is nagyszerűen megidézte az animált verzióját, az élő Heranál ez kicsit tovább tartott (talán a zöld bőrszín miatt, ami élő emberen furcsán hatott), viszont volt egy pont, talán amikor Sabine-t bíztatta, vagy amikor Jacennel beszélt, amikor annyira átjött Hera gondos, anyáskodó, de a másik független személyiségét mindig tiszteletben tartó személyisége, hogy onnantól számomra is ő lett Hera, kétségtelenül.

A másik két jelentős női szereplő is remek volt, mind Morgan Elsbeth, mind Shin Hati. S most hogy ezeket így leírtam, rádöbbentem, hogy ez a sorozat olyan szempontból unikum, hogy a legfontosabb karakterek zöme nő - Baylan Skoll, Thrawn, és Ezra mellett öt erős női karakter küzd egymás mellett és ellen. Az SW eddig is az erős női karaktereiről volt híres, de ez most igazán kiteljesedhetett ebben a sorozatban, ahol egyből öt is volt belőlük. :) 

 

Szinkron: minden epizódot megnéztem legalább kétszer, angolul és magyarul, és szerintem jó lett a szinkron nagyon. A hangok karakteresek, szerintem mindegyik váltás jól sikerült, Sabine és Hera magyar hangja is nagyon tetszett (sőt, mindkettő szerintem itt még jobb is, mint a Rebelsben), ahogy Thrawné és Ezráé is. Persze az eredeti angol a legjobb most is, de abszolút élvezhető a sorozat magyarul is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.