Ugrás a kommentre

3x01 - Confined


Ajánlott hozzászólás

Csak hogy mi nem ezt mondtuk Frenkie, legalábbis én tuti nem. A midi-chlorian megnevezést hiányoltam így nyíltan. Ennyi. De ezt ide ne hozzuk be, elég az Erő topikba.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Frenkie írta:

Pont a képen van KIIRVA.

Csak a bökkenő az, hogy nem ezt mondják ez eredeti szövegben ;) aki a magyar feliratot készítette, az írta oda.

 

Egyébként azt nem értem miért kell kiforgatni azt, amit mások mondanak? Donát is, Ody is, én is, csak annyit szeretnénk kérni hogy merjék már a nevén nevezni a szerencsétlen "M-eket". Senki nem feltételezte, hogy ignorálják őket, csak egyeseket zavar, hogyha már konkrét, sagán átívelő eseményeket építenek a midiklorián transzfúzióra, akkor miért kell folyton M-ezni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Frenkie Köszi, hogy mellettem állsz, jól esik. De azt azért hozzátenném a pontosság kedvéért, hogy a képen hibás a szöveg. Csak a magyar felirat használta a midi-chlorian szót, az angol eredetiben végig "m-count" van. Szóval @Donát-éknak abban teljesen igazuk van, hogy se itt, se a The Mandalorianben (se a többi élőszereplős vagy TCW utáni animációs produkcióban) nem hangzott el a teljes midi-chlorian szó, csak a rövidítése. Három, ugyanabba a csapatba tartozó kutató szájából. De úgyse lesznek meggyőzve az ellenkezőjéről, amíg valaki egy élőszereplős produkcióban szépen artikuláltam ki nem mondja, hogy midi-chlorian. Szóval erre már kár szót fecsérelni. És igazából lényegtelen is, hogy kinek van igaza, amíg ilyen remek epizódokat kapunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvolt az első rész. Nem erre számítottam. Csendes sötét klaussztrofób rész volt. Ezekkel a zenékkel melyekről újra leírom, hogy néha nagyon Blade runner hangulatúak, nagyon sci-fis volt. Érdekes látni, hogy a Republic commando tagjai sima ajtónállók itt a Tantis-hegyen. Palpatine törekvései a klónozással az "M" szám megtartása vagy növelése érdekében nagyon messzire mutatnak, remek kapocs a Mandalorian sztorival és az ep9-cel. De a részt mint írtam elvitte a hangulat, nagyon nem gyereknek való volt ez a rész. A star wars egy mélyebb rétegéhez tartozik. Azt gondolom az egész évadra jellemző lehet ez a kis komolyság. Itt szinte már komorság, de hát ezekben az időkben ez nem csoda. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dr Emerie Karr nekem kakukktojás. 

Nem tartom gonosznak, vagy rosszindulatúnak, és mégis Hemlock mellett van. 

Ha esetleg Omega-nak valami baja esne, kiváncsi lennék, milyen reakciót váltana ki belőle. Nehogy majd Dr Karr végezzen Hemlock-al.... :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az, hogy Hemlock mellett van, az fakadhat több dologból is. Egyrészt lehet a szabálykövetés, másrészt az, hogy így látja biztosítottnak azt, hogy a tudományos karrierje épüljön. Vagy csak szimplán azért, mert Hemlock sakkban tartja a tudósokat valahogy, ahogy azt tette Nala Se esetében Omegával, és Karr ezért nem mer fellépni Hemlockkal szemben semmilyen szinten. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Iqvi, @Ody Mandrell Akkor nézzétek meg még 1x figyelmesen Emerie szemeit, amikor Omega valami kedveset, vagy elgondolkodtatót mond neki....

A szemek mindent elárulnak, még egy animációs sorozatban is. :) 

Dr Emerie Karr még meglepheti Hemlock-ot, meg minket is, szemlélőket/nézőket. 

 

Csak egy példa, és több is van...

Emerie vér mintát vesz Omega-tól, pár dologról beszélnek közben, de aztán Omega mond valamit, amire Emerie felfigyel...

 

-Nem tudtam, hogy van egy nővérem. Jó, hogy nem vagyok egyedül. :);)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Akkor nézzétek meg még 1x figyelmesen Emerie szemeit,

Ahogy Nute is írja, az lenne a meglepi ha Emerie nem fordulna át egy ponton. Egyértelműen megvannak azok a jelek amik azt mutatják, van benne jóság. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Yoda József írta:

Emerie-nek hogyhogy van második neve, annak ellenére, hogy csak egy klón? És miért pont Karr?

Gondolom csak nagyon kevesen tudják hogy ő klón. Ez a név az inkognitója, szerintem kreáltak neki háttértörténetet is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem még a háború alatt figyelt fel rá Hemlock a tudása miatt. Szerintem valamilyen rálátása ugyanis volt a kaminoiak klónozói tevékenységére már a Köztársaság idejében is, ha már a Birodalom kezdeti éveiben a klónprogram vezetésével bízták meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hemlockot ugye kizárták a tudományos akadémiából még a Köztársaság idejében. Így biztos hogy Hemlock amúgy jegyzett név a Galaxisban, aki azonban eltűnt a nyilvánosság elől. Emerie Karr nyilván alatta dolgozott már akkor is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Szerintem nem az lenne a meglepő, ha Emerie átállna, hanem ha esetleg végig megmaradna Hemlock hűségén. De gyanítom, nem így lesz.

Én itt nem elsősorban a hűségre mennék rá, Emerie esetében. Hanem hogy Omega a nővérét látja benne, és ha Emerie tesz is valami nagyobbat Omega védelmében, akkor azt a családi kötelék végett fogja tenni. 

Nagyon kiváncsi vagyok ki is Emerie Karr valójában, kinek a klónja??? Vagy Omega-nak miként testvére? 

Esetlegesen Jango Fett-nek van egy testvére? Mert ha Omega a húga, akkor Boba Fett meg az öccse?? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kissé meglepett, de pl. a TFN fórumán is felmerült a midik kérdése. :D 

 

"...an easy 9.5/10 for the episode. Would have been 10/10 if they had said Midichlorian count!"

"Give us the midichlorian cut Jennifer!"

 

kontra

 

"Actually, shortened scientific terms are just as likely to be used with laypersons as scientists. So it works either way."

 

:P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Frenkie írta:

Én nem örülnék neki ha Dr. Karr megváltást nyerne. Többek között a 3. résznem történtek miatt sem.

Ennek semmi köze a megváltáshoz. Ha valaki segit egy családtagján, hogy elkerülje az esetleges komolyabb sérülést, vagy halált, az nem megváltás. :) 

Attól még ugyanolyan "Dr" lesz, mint akik a Tantiss hegy belsejében dolgoznak, szolgálnak. De legalább nem érzéketlen mint pl. Hemlock, aki egy lelketlen kutató orvos.. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam ez a rész a favorit az évadkezdő hármasból. A hangulat, a zene kimagasló élményt adott a 3. évad nyitásához. Nem történik sok minden, de egyrészt annyira átjön a bázison kényszerűségből élők reménytelen helyzete, aminek ékes példája Crosshair apátiája, másrészt ott van Omega, aki még ebben a teljes kilátástalanságban sem adja fel a reményt, készen áll rá, hogy ha kell megszökjön, és addig is hasznosan tölti az időt: tartja a lelket Crosshair-ben (aki ugyan be nem vallaná, de szerintem sokat jelent neki Omega ragaszkodása), állati barátra lel egy lurka-kopó személyében, akivel törődhet, s közben teszi a dolgát mint Nala Se asszisztense. S hogy magában is tartsa a lelket, összeeszkábál egy nyuszi figurát, ami a hátramaradt "plüss" kedvencét pótolja, amihez bújva válik elviselhetővé a várakozás a menekülésre. Neki mindenképpen kellenek barátok, akikhez kapcsolódhat, és megteremti magának ezeket a körülményeket még itt is, ahol nincs helye semmi ilyesminek. 

 

Annyira jó látni ezt a kislányt, aki nem adja fel, aki pozitívan és bizalommal áll még ehhez a helyzethez is! Asszem Dzséjt írta nemrég, hogy Omega igazából akkor is különleges klón, ha nincs különösebb köze az Erőhöz, vagy a midichloriánokhoz, egyszerűen csak azért, mert nagyszerű ember. Ez ebben az epizódban nagyon szépen látszik. Az viszont már sejthető, hogy Nala Se nem véletlenül semmisíti meg minden alkalommal a tőle vett vérmintát, vagyis Omega nem csak mint ember, hanem mint klón és kísérleti alany is különleges. Hemlock jól érzett rá, hogy Nala Se együttműködése Omega megszerzésével biztosítható, de nem is csak úgy, ahogy gondolta, hogy vele sakkban tarthatja, hanem úgy is, hogy amíg Nala Se a laborban dolgozik, addig szabotőr módon el tudja rejteni ezt a különleges képességet Hemlock elől. 

 

Remek felütés, az egyik legjobb évadnyitó!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.