Ugrás a kommentre

2x06 - The Way Out


Ajánlott hozzászólás

6. rész - The Way Out / Kiút

 

empire206.jpg

 

Írta: 

Rendezte: 

 

Helyszín: 

 

Szereplők:

 

Történet

A Negyedik Nővér egy Erőérzékeny gyermeket és családját üldözi, amikor egy távoli, jeges bolygón összefut egykori inkvizítor társával: Barriss Offee-val.

 

Érdekességek

 

Pár kitétel.

 

1. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

2. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

3. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

4. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat. 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 2x06 - The Way Out

Erre se számítottam, hogy ilyen életutat kap Barriss! Gyógyítóvá válik, megbánva régi sötét utas tetteit. És a halála... Áhhh. :( Nagyon sajnáltam. Egy megtévelyedett Jedi. Mint Anakin. Mégis micsoda különbség!! Lyn magatartása nagyon fura, mintha megtért volna de tudjuk, hogy nem hisz az Obi-Wanban ő van, igaz? Barriss-nak és neki volt közös múltjuk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapból Barriss idősebbnek néz ki. Mondjuk lehet ő is átesett az Obi-wanos kezelésen. :P

 

Érdekelne, hogy vajon kihez küldte a gyermeket? Női megnevezést alkalmazott. Esetleg Ahsoka? Vagy az előző részben lévő jedihez, akivel még tartja a kapcsolatot. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Erre se számítottam, hogy ilyen életutat kap Barriss! Gyógyítóvá válik, megbánva régi sötét utas tetteit. És a halála... Áhhh. :( 

Tetszett, hogy átvették Barriss Jedi-gyógyító mivoltát a Legendákból (ahol két regény is szólt erről) a Kánonba is. :) Amúgy szerintem Barriss nem biztos, hogy meghalt... oké, láthatóan abbamaradt a légzése a jeges lehelet hiánya alapján, de ez az érv gyenge lábakon áll a Star Wars univerzumában ahhoz, hogy halottnak nyilvánítsunk egy karaktert. És az Obi-Wan Kenobi + az Ahsoka fényében, már a fénykard által szúrt seb is csak egy sérülés, ami megfelelően kezelve túlélhető. Nekem dramaturgiailag nagyon gyanús volt azt, hogy a jelek szerint, végül sikerült megtérítenie a Negyedik Nővért (a Sötét Oldal és jelképesen a jégbarlang fogságából - hiszen a nő szó szerint maga mögött hagyta az Inkvizítor-fénykardját), aki közölte, hogy Barrisst is kijuttatja innen.

 

Összességében nagyon tetszett az, amit Barriss Offee karakterével műveltek. A TCW után nem hittem volna, hogy egyszer még szimpatizálni fogok vele (bár ez így volt Crosshair esetében is a TBB-ben). Határozottan előnyére érlelődött a karakter, akit bár a jó szándék vezérelt, korábban óriásit hibázott, majd naívan azt hitte, hogy az Inkvizíció a Jedi Rend hibáit kiköszörülendő - az igazságosság érvényesítésére jött létre, mint egy új Rend. Jó nagy pofon lehetett Barrissnek a Negyedik Nővér vérszomjas és fennhéjázó viselkedése, amely során ráébredt a Birodalom aljasságára is. Minden esetre, már nem bánom, hogy nem belőle lett a Hetedik Nővér, amit korábban többször is fájlaltam. Sokkal jobban tetszik ez az út, amit itt járt be: egy vétkeit elismerő, megtért személy, aki végeredményben jót akart cselekedni, de átmenetileg elragadta a sötétség. Aki kész volt az életével vezekelni azokért a hibákért, amiket a múltban elkövetett (többek között barátnője és padawan-társa, Ahsoka ellen). Hiszen egyértelműen úgy maradt hátra a Negyedik Nővér ellen, hogy nem hagyja el élve a bolygót.

 

Remélem, hogy az Erő-érzékeny gyermek és a szülei eljutottak végül a Rejtett Ösvényhez Ez utóbbi sorsára kíváncsi lennék... mert Luke Skywalker Jedi utódokat hajkurászó korszakára nemigen rémlik ez a csporot, pedig adná magát. Remélhetően, ezeknek az Erő-érzékeny gyerekeknek jobb sors jutott a Birodalom által elgondoltnál...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, hát mégis csak az Obi-Wan Kenobi után járunk. Barriss jól megöregedett, ellenben a Negyedik Nővéren meg sem látszódik a kor. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy az ő faja kicsit tovább él, mint egy mirialai. Közben rájöttem, hogy a mirialaiak több száz évig élnek. Okkééééé... Akkor új tipp: mivel ugye az Erőgyógyítás úgy működik, hogy a saját életerejéből ad át az illető a betegnek/sérültnek, így lehet, hogy ő az elmúlt tizensok évben jól feláldozott pár tucatot a sajátjából. Szóval lehet, hogy ez a mellékhatása annak, ha valaki non-stop Erőgyógyítgat. (Ben belehalt abba, hogy feltámasztotta Rey-t, szóval szerintem ez elég reális.)

 

Szóval eltelt minimum tíz év. Mivel az inkvizítorok még Erőérzékeny gyerekekre vadásznak, az Aratás-projekt még fut, amivel időrendben utoljára a Rebels 2x10 The Future of the Force-ban talákozhattunk. Szóval kábé 10-16 év telhetett el az előző rész óta.

Ha Barriss esetleg Ahsokához küldte a családot, akkor ezt még inkább le lehet szűkíteni, ugyanis Ahsoka az említett Rebels epizódban ismerkedett meg a projekttel, vagyis a kapcsolatot vele ezügyben csak ama események után lehet felvenni. Vagyis akkor kb. 16 évvel járhatunk az előző rész után. Már ha Ahsoka volt az illető, akit Barriss emlegetett. De elég komoly tétet mernék tenni arra, hogy ő az.

 

Azt nem hittem volna, hogy Barriss ilyen hosszú életet él meg, de ez tetszett. Volt ideje jóvátenni bűneit. Oké, az elveszett életeket már nem hozhatja vissza, azok az Erő Honában maradnak már, de legalább az egész hátralévő életét annak szentelte, hogy másokat segítsen, másokat mentsen meg a Birodalomtól. Az én szememben ez az egyik módja annak, hogy jóvátegyék bűneiket az elkövetők. Szintén bejött, hogy míg a Devotedben a Főinkvizítor azt magyarázta, hogy a Jedik tanai meggyengítették Barriss-t, addig itt a legigazibb Jedi tanokat követve minden erőlködés és fegyver nélkül is a Negyedik Nővér fölé kerekedett. Ebből is látszik, hogy a Sötét Oldal nem erősebb. Ami pedig a halálát illeti... Nos, nem vagyok abban biztos, hogy meghalt. Elég sokáig lélegzett még, és amikor Lyn felemelte, mintha még mozgott volna. De, mivel se kórház, se hajó, se baktatartály nincs a közelben, így a túlélése is erősen kérdéses.

 

Ami tetszik még, hogy a Jedik miképpen képesek hatni az inkvizítorokra, azaz az ex-Jedikre. Barriss Offee, a Második Nővér (Trilla), a Harmadik Nővér (Reva) és a Negyedik Nővér (Lyn) is feladta inkvizítori pályafutását egy Jedi miatt. (Más is lát mintánt a visszatérő inkvizítorokkal kapcsolatban? :D ) Mintha csak segítenének nekik feltámasztani valódi énjeiket. Persze nem mindig jön ez össze, de így is szép számmal adták fel a sötét karrierjüket.

 

1 órával korábban, Darth Sky írta:

És az Obi-Wan Kenobi + az Ahsoka fényében, már a fénykard által szúrt seb is csak egy sérülés, ami megfelelően kezelve túlélhető.

Viszont itt nemigen volt bakta tartály vagy kórház percek alatt elérhető közelségben, mint azokban a sorozatokban (még Lyn hajója is kérdéses, hogy elég közel lenne). Szóval ez inkább Qui-Gon helyzetére hajaz: a megfelelő kezelés elérhetetlen távolságban van. Bár, ha Lynben is vannak gyógyító hajlamok, akkor stabilizálhatja Barriss-t a hajójáig, ott meg csak van fénykard-sérülés ellátására alkalmas felszerelés. Mivel ugye az inkvizítoroknál foglalkozási ártalom, hogy megvághatják őket fénykarddal. :) 

 

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Remélem, hogy az Erő-érzékeny gyermek és a szülei eljutottak végül a Rejtett Ösvényhez Ez utóbbi sorsára kíváncsi lennék... mert Luke Skywalker Jedi utódokat hajkurászó korszakára nemigen rémlik ez a csporot, pedig adná magát.

Megeshet, hogy Skywalker-mester sosem jutott el Tanalorr-ra.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon látszott az eltelt idő Barriss-en, de Lyn-en nem. Fajta jelleg lehet, nem is ér több szót. Reménykedtem még egy cool fénykardpárbajban ám Barriss elhajolt ennek lehetőségétől, mint Luke a 8-ban Kylo elől.. ;) Spirituálisabb lett a végkifejlet és azt kell mondjam nem baj, teljesebb így a mese. Amikor feltűnt az alak a távolban, Ahsoka ugrott be de csak egy pillanatra, mert eszembe jutott, hogy lenne mit tisztázniuk Barriss-szel. Amúgy Ahsoka valószínűleg megbocsátana neki, ezt azért gondolom, mert én is megbocsátottam neki a három rövidke történet alatt. Szóval jediből gyógyító lett, ami jól rezonál azzal az "új" erőképességgel, ami a Mandoban és a Skywalker korában debütált. Így a sagaban is méltó helyen van ez a kis sztori. 

Nekem a Morganesnél jobban tetszett és az "első évados" Ahsokásnál is, kb a Dookussal van egy színvonalon nekem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Tetszett, hogy átvették Barriss Jedi-gyógyító mivoltát a Legendákból (ahol két regény is szólt erről) a Kánonba is. :) Amúgy szerintem Barriss nem biztos, hogy meghalt... oké, láthatóan abbamaradt a légzése a jeges lehelet hiánya alapján, de ez az érv gyenge lábakon áll a Star Wars univerzumában ahhoz, hogy halottnak nyilvánítsunk egy karaktert. És az Obi-Wan Kenobi + az Ahsoka fényében, már a fénykard által szúrt seb is csak egy sérülés, ami megfelelően kezelve túlélhető. Nekem dramaturgiailag nagyon gyanús volt azt, hogy a jelek szerint, végül sikerült megtérítenie a Negyedik Nővért (a Sötét Oldal és jelképesen a jégbarlang fogságából - hiszen a nő szó szerint maga mögött hagyta az Inkvizítor-fénykardját), aki közölte, hogy Barrisst is kijuttatja innen.

Ne már könyörgök. Meghalt. Felejtsük már el ezeket a feltámadásos sztorikat. Nézők, készítők, mindenki. 

 

Nagyon nagyon erős rész volt, tele utalással (pl Barriss a főinkvizítor kifigurázott utasításaival próbálj megállítani Lynt). Baromi tetszett a pokemonszerű pilóta. A barlang, ami egyszerre volt szimbolika és valódi csapda. Barriss, ahogy küzdött Lyn megmentéséért. És kiváló lezárást is kapott. Bravo! :clap:

 

53 perccel korábban, Yoda József írta:

Szerintem elég világos, hogy úgy fejezték be a részt, hogy ne legyen egyértelmű, hogy él-e vagy hal-e, így ha kell, később elővehetik Barrisst.

De hát már nem lélegzett a végén. Pont az volt a lényege a barlangban látható leheletnek... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Donát írta:

Ne már könyörgök. Meghalt. Felejtsük már el ezeket a feltámadásos sztorikat. Nézők, készítők, mindenki. 

Nézzük meg mi volt Tech esetében is.... A nézők "jól" lettek kondicionálva. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

De hát már nem lélegzett a végén. Pont az volt a lényege a barlangban látható leheletnek...

A múlt fényében sajnos ez semmit nem jelent. Ventress sem lélegzett a Dark Diciple végén :D

 

Én nem akarom, hogy visszahozzák, de már nem lehet ilyesmiben 100%-ig bízni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Yoda József írta:

A múlt fényében sajnos ez semmit nem jelent. Ventress sem lélegzett a Dark Diciple végén :D

De belerakták az élet vizébe.

 

Nekem Barriss addig halott, amíg újból elő nem kerül. :P Mondjuk Cad Bane-nél még volt valami utalás, hogy talán mégse döglött meg. Barrissnál ilyen nem volt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

De hát már nem lélegzett a végén.

Tuti, hogy Palpatine sem lélegzett már az akna végén. :lol:

Tény, hogy nem lélegzett, de kábé 20 másodpercig nem láttuk lélegezni, ráadásul még a mi világunkban is létezik újraélesztés. A Star Wars-ban meg pöppet fejlettebb a technológia, amivel egy felrobbant élőlényt is életben lehet tartani, ráadásul úgy, hogy teljesen jól tud funkcionálni. És még van ez a misztikus energiamező is, ami akkor is életben tart egy évtizeden át mindenféle orvosi beavatkozás nélkül, ha történetesen ketté vágtak, beleestél egy feneketlen gödörbe és áttranszportáltak egy másik bolygóra.

Nem láttuk lélegezni 20 másodpercig, ez semmi. Ennél több bizonyítékkal meghalt karaktert is láttunk már visszatérni az életbe, beleértve egyszerű népeket, mint Echo vagy Fennec Sand, és misztikusabb karaktereket, mint Ventress, Sidious vagy Maul. Barriss pedig a misztikus vonalat képviseli.

Talán az egyetlen halálnem, aminél biztosra vehetjük, hogy végleges, az a lefejezés. Legalábbis ilyen egyén még nem pofátlanokodott vissza. Bár láttunk már épp elég olyan lényt, aminek az agya dunsztosüvegben volt (B'omarr szerzetesek), vagy droid testben (Grievous), sőt már olyat is, hogy a feje egy nagy részével együtt az agya is hiányzott (a koponyátlanok), szóval úgy tűnik, errefelé ez sem akadály. :) 

Úgyhogy jogos minden kételkedés. Egyénileg kell eldönteni, miben hiszel, de el kell fogadni, hogy más nem fogja így gondolni, mert a Star Wars bőven teret enged más lehetőségeknek az egyszerű "túlélte a sérülést"-től kezdve a "feltámasztották"-on át odáig, hogy megjelenik szellemként vagy manifesztált emlékként. És az, hogy láttuk, hogy nem lélegzett pár másodpercig, még akkor sem lenne elég bizonyíték, ha történetesen nem tértek volna vissza ennél sokkal látványosabban elhunyt személyek is.

Én Tech-nél biztosra vettem, hogy halott. Barriss-nál azért már nem vagyok erről meggyőződve. Csak leszúrták, és Lyn-nel ott az Erő, talán képes életben tartani, vagy időben eljuthat a hajójára, ahol lehet olyan orvosi felszerelés, ami segít neki újraéleszteni a nőt, aztán elviheti egy kórházba, ahol megfelelő ellátást kap. Ráadásul a sztori körforgásába is belepasszolna: Barriss maga mögött hagyta az inkvizítorokat a Jedi nő megmentésével, majd az ő megmentésével Lyn is megteszi ugyanezt. Persze ugyanakkora esélye van annak is, hogy akárcsak Qui-Gonnál, a belátható időn belüli orvosi beavatkozás lehetőségének hiánya Barriss Offee halálát okozza.

Ha egyszer visszatér, nem fogok fennakadni rajta, mert szerintem teljesen reális. Ha nem, akkor elkönyvelem halottnak. Igazából nem oszt, nem szoroz, Barriss sztorija így is, úgy is szépen működik.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Szerintem elég világos, hogy úgy fejezték be a részt, hogy ne legyen egyértelmű, hogy él-e vagy hal-e, így ha kell, később elővehetik Barrisst.

Nekem egyértelmű, hogy meghalt. Most vették elő, hogy rendezzék a sorsát hosszú évek óta. Megtették. A cím is erre utal. Nekem elég. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem abban mindnyájan megegyezhetünk, ha Bariss valóban meghalt akkor addig halott is marad amíg fel nem támad. :D

 

Amúgy szerintem az halt meg biztosan, aki már 2x meghalt, mert az már ultragáz húzás ha valakit 2x visszacibálnak, olyan hülye csak nincs senki aki ezt meglépné.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Amúgy szerintem az halt meg biztosan, aki már 2x meghalt, mert az már ultragáz húzás ha valakit 2x visszacibálnak, olyan hülye csak nincs senki aki ezt meglépné.

Háááát... A Legends-ben Maul kétszer is feltámadt, egyszer Ben Kenobi ölte meg újra (akkor a TCW-ben is átvett kiborg valójában), aztán valami Sötét Oldal szekta megint visszahozta, akkor már teljes valójában, hogy kinyírják Vadert, aki szerintük nem volt méltó Sith. Szóval Vader harmadszor is megölte.

De ott van Palpatine is, aki azután, hogy Vader lehajította, visszajött az egyik Császár Kezét, Jeng Drogát megszállva. Őt aztán hátra hagyta, lelke átköltözött egy klón testbe (Jeng Droga életben maradt, de elvesztette a józan eszét). Ezt aztán Sidious önként feladta (lényegében öngyilkos lett), hogy átköltözhessen egy másik klón testbe, hogy megakadályozza a Sötét Oldalra állt Luke-ot abban, hogy elpusztítsa a többi klónját. Aztán újra meghalt, amikor felrobbant az Eclipse nevű csillagrombolót, úgyhogy bepattant a harmadik klónjába is. Eztán megint meghalt, amikor Han Solo hátbalőtte. Sidious szelleme célba vette az újszülött Anakin Solót, ám a lélek útjába állt egy Brand nevű, sérülés miatt a halálán lévő Jedi (akinek mindössze a feje volt meg, a teste egy lebegő gömb volt), így őt szállta meg. Brand lelke magához kötötte Sidious lelkét, így amikor eggyé vált az Erővel, Sidioust is magával vitte - és a halott Jedik szellemei garantálták, hogy ott tartják Sidious lelkét az Erő Honában. Tehát Sidious lényegében hatszor halt meg (ötször Jeng Drogát nem számoljuk), és az utolsó alkalommal is azért nyugodott el végre, mert egy "noname" Jedi átrángatta a koszos lelkét a túlvilágra.

És ez az egész az, ami miatt baromira paráztam az ep9-től és Sidious feltámadásától. Ez a "hip-hop, a lélek ide-oda ugrott" felállás az, amitől tartottam. Szerencsére Abramsék brutálisan lekorlátozták ezt az egészet, lényegében csodává téve azt, hogy egyszer is sikerült. Szóval azért na, van még hová "fejlődni" a kánonban.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a részben nagyon szépen összekötötték a múltat a jövővel. Barriss meg nemhogy Jedi lett hanem gyógyító és Jediket menekítő vagy erőérzékeny gyerekeké.

Szép párhuzam Rey-el. Kár hogy ebbe az idillbe is belerondít a Birodalom. Először azt hittem Vader jelenik meg, mert azt hittem hogy a 4. nővér meghalt az előző

részben.

Hát nem. A múltkor falu lakosságot mészárolt most gyereket akar megölni. ő is lejutott már a legaljára és csak azt az írdatlan marhaságot hajtogatja hogy a Jedik árulók. Ha megkérdezném hogy miért szerintem csak hebegne, mert csak. Vagy mert a Császár azt mondta.

Ahogy @Dzséjt is írta ha a Jedi teljesen rendben van magával és teljesen magába fogadja, és érzi az Erőt akkor kard nélkül is tud védekezni kardcsapások ellen. Régebben én is úgy gondoltam

hogy egy Sötét Oldalon álló egyénnek több esélye van a harcban egy Jedi ellen mert a harcban a Sötét Oldal erősebb(sok példa volt rá). De a Kenobi sorozatban és ebben a részben látszott hogy nem.

Sőt nagyon szép párhuzam ez a harc a Kenobi sorozattal mikor Vader hajolt el úgyanígy Reva  csapásai elöl.

A barlangban meg szerintem mikor a 4. nővér csapkodta mindig a tükörképét az valójában a saját sötét oldala elleni harc szimbolikája. Kezdte már érteni hogy nagyon nem helyes amit csinál évek óta,

csak még nem vallotta be magának. Örülök hogy a család megmenekült.

Annak nem igazán örültem hogy Barriss utánament és segített volna kimenni onnan az inkvizítornak, Simán ott kellett volna hagyni megpusztulni. Bőven rászolgált. Ráadásul emiatt szúrás is érte.

Aztán a megtérés. Ebből is kezd kicsit sok lenni(Anakin, Kylo stb).  Bármit elkövethetsz, ha megtérsz meg van bocsátva. Persze ez is minimális negatívum. Ez inkább az én igazságérzetemet bántja.

Szerintem Barriss életben maradt. Nem véletlenül nem mutatták a továbbiakat. Ennél súlyosabb sérüléseket is túléltek már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Barriss meghalt, igazából az ő életútja befejezettnek tekinthető (amelyből nyilván csak pillanatképeket kaptunk az elmúlt három epizód során). A barlang szimbolika továbbra is nagyon erős a Star Wars-univerzumban. Ezúttal azt szolgálta, hogy a Negyedik Nővér megtalálja a sötétségből kifelé vezető utat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha esetleg már írta valaki, akkor sorry.

Nos Barriss-en erősen látható korral kapcsolatban támadt egy gondolatom. Ha ő ismerte az Erő-gyógyítás képességét és életének utolsó éveiben láthatóan használta is, mint Gyógyító... nem lehetséges, hogy a szemmel látható erőteljes öregedés is ezzel magyarázható? Az Erővel való gyógyítás során a gyógyító a saját életerejéből ad át az alanynak. Később Ray felélesztésekor/újraélesztésekor ez konkrétan Ben életébe került.

Barriss valószínűleg kisebb-nagyobb (élete utolsó éveiben inkább nagyobb) arányban használta a képességét, ami az évek során éppen annyit vett ki belőle, hogy a természetesnél hamarabb (nagyobb mértékben) öregedett meg néhány év alatt.

Ami a karakter sorsát/életútját illeti: szerintem az ő története ennyi volt. Nem volt annyira húúúdenagyonkomoly és fontos karakter, hogy feleslegesen rángassák. Szép íve volt a történetének, örülök, hogy nem emésztette fel a sötét oldal!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem nem merült fel, de hallottam a teóriát a Star Wars Explained epizódkritikájában, és szerintem teljesen reális az eddigiek alapján. Ugyan az elvesztett életerőt vissza lehet nyerni pihenés és meditáció segítségével, de gondolom itt az arányosság azért nagy szerepet játszik. Vagyis, egy nagyobb gyógyítás uátn sokat kell pihenni és meditálni, hogy a Jedi-gyógyító is "felépüljön" a kezelésből, mielőtt újra használja a képességet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.