Ugrás a kommentre

Az Idegen


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Szerintem ez az alap lételeme a Sitheknek, Palpatine nem volt kirívó. Ok, hogy van egy szabály, de a Sith lét alapja a hatalomhoz való ragaszkodás és ilyetén a mester is mindent megtesz, hogy nála maradhasson, nem ül ölbe tett kézzel, hogy mikor szárnyalja túl a tanítvány, hanem áskálódik és kijátssza, lecseréli ha tudja és jónak látja, ha tanítvány mindezek mellet is képes fölé kerekedni akkor és csak akkor méltó, hogy átvegye a helyét.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez nem biztos, hogy így volt. :) 

A Jedi Tanácsban távolról sem kezdett el minden Jedi határozottan bólogatni Qui-Gon kijelentésére, sőt még csak egy elismerő biccentés sem akadt. Márpedig annak a Tanácsnak több tagja már most is tanácstag. És azok közül kettő, Yoda és Yaddle sem értett egyet Qui-Gon kijelentésével. Yoda volt a legnyitottabb, ő legalább nem vetette el élből, a másik pedig óvatosságra intettt. Szóval a Sith léte nem volt felfedve addig a Jedik előtt, amíg Maul nem akarta elgázolni Anakint. Mendemondák lehettek, de, hogy ez nem volt elfogadott és bizonyított tudás még a Jedi Rend legfelsőbb vezetésében sem, az teljesen biztos.

 

3 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Szerintem ez az alap lételeme a Sitheknek, Palpatine nem volt kirívó. Ok, hogy van egy szabály, de a Sith lét alapja a hatalomhoz való ragaszkodás és ilyetén a mester is mindent megtesz, hogy nála maradhasson, nem ül ölbe tett kézzel, hogy mikor szárnyalja túl a tanítvány, hanem áskálódik és kijátssza, lecseréli ha tudja és jónak látja, ha tanítvány mindezek mellet is képes fölé kerekedni akkor és csak akkor méltó, hogy átvegye a helyét.

Lételemük, de akkor is ésszerű keretek között kell maradniuk, máskülönben képtelenség, hogy két, egymást folyton hátbaszúró Sith 1000 évig fent tudta tartani a rendet. Ugyanúgy kiirtanák önmagukat seperc alatt, arról nem is beszélve, hogy a folytonos belviszályban rengeteg tudás odaveszne. Valami folytonosság kell, és ez csak úgy érhető el, ha az idővel azért szintén öregedő, így a természetes halál felé robogó mester nem cseréli ki a tanítványát minduntalan. Ha nagyon sz*r, akkor oké, ha közben kifingik a tanítvány, akkor is, de olyan indokolatlan módon, ahogy Sidious le akarta váltani Vadert vagy ahogy leváltotta Dookut, na úgy ne.

És erre tényleg remek példa Sidious, aki pont ezzel az áskálódással irtotta ki a Sith-et. Hiszen, ha nem akarta volna Vadert lecserélni csak azért, mert az idióta fejében ő már nem volt elég jó, akkor senki sem hajítja le a mélybe, ezzel elvágva annak lehetőségét, hogy a Nekromanta-projekt időben célt érjen. Meg eleve, nehogy már 1000 év több száz Sith nagyura ugyanolyan habitusú legyen, mint Sidious, mert akkor aztán tényleg hihetetlenné válik a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Lételemük, de akkor is ésszerű keretek között kell maradniuk, máskülönben képtelenség, hogy két, egymást folyton hátbaszúró Sith 1000 évig fent tudta tartani a rendet. Ugyanúgy kiirtanák önmagukat seperc alatt, arról nem is beszélve, hogy a folytonos belviszályban rengeteg tudás odaveszne.

Igen. Elég csak egy rosszul sikerült merénylet, amiben mind a Tanítvány, mind a Mester meghalnak, aztán csoki a rendnek.

 

A másik pedig, hogy a hatalom sokkal csábítóbb, ha egy egész Galaxis engedelmeskedik neked. Ha egy félreeső bolygón lapátoljátok a ganét, igazából mindegy, hogy ki a Mester, ki a Tanítvány, az igazi düh és harag úgy is inkább az ellen irányul, aki miatt ebben a helyzetben vannak, tehát a Jedik felé. Azt tudom elképzelni, hogy ilyenkor az árulás oka legtöbbször vagy az, hogy a) a Mester folyamatosan kínozza és mondjuk rabszolgaként kezeli a Tanítványt és az utóbbi ezt megelégeli vagy b) a Mester valami olyan tettre készül, ami veszélybe sodorná a Rendet vagy épp a Tanítványt, aki ezt meg akarja akadályozni, ezért elárulja őt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

1000 év több száz Sith nagyura ugyanolyan habitusú legyen, mint Sidious, mert akkor aztán tényleg hihetetlenné válik a dolog.

 

Valószínű, hogy nem volt ugyanolyan és az is lehetséges, hogy több száz éve, vagy akár 1000 nem is volt ilyen tanítvány csere, de ilyetén az is belefér, hogy most ez a mester pont nincs megelégedve a tanítványával és cserére törekszik, és mivel ilyen izgága, mint Sidious pont azért van konfrontáció, konfliktus a Jedikkel, amiből akár tanulhat vagy lehet épp ezért kerül leváltásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

A Jedi Tanácsban távolról sem kezdett el minden Jedi határozottan bólogatni Qui-Gon kijelentésére, sőt még csak egy elismerő biccentés sem akadt. Márpedig annak a Tanácsnak több tagja már most is tanácstag. És azok közül kettő, Yoda és Yaddle sem értett egyet Qui-Gon kijelentésével. Yoda volt a legnyitottabb, ő legalább nem vetette el élből, a másik pedig óvatosságra intettt. Szóval a Sith léte nem volt felfedve addig a Jedik előtt, amíg Maul nem akarta elgázolni Anakint. Mendemondák lehettek, de, hogy ez nem volt elfogadott és bizonyított tudás még a Jedi Rend legfelsőbb vezetésében sem, az teljesen biztos.

Nem erre gondoltam hanem arra, hogy a Sith-ek valóban kihaltak anno és csak pár évtizede kezdte valaki újra a régi vallás útját járni egy ereklye alapján. Az lehet egy holokron pl. Láttunk már sok olyan tárgyat ami Sith tudást vagy szellemet tartalmazott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez kérdés, hogy mikortól tekintünk valakit Sith-nek. Mert egyrészt vannak saját jellegzetességeik, de egy bizonyos szintet is meg kell hozzá ugraniuk. Pl. a TCW-ben Yoda fejében meg sem fordul a gondolat, hogy Ventress Sith lenne, hiába volt vörös fénykardja és hiába használta aktívan az Erő sötét oldalát. Yoda ehelyett közölte vele, hogy annyira azért nem erős... Tehát ha mondjuk egy adott ponton mindkét Sith megmurdelne, és évszázadokkal később valaki megtalálná a holokronjait, stb. egyből nem válna Sith-té (ahogy Kiza sem lett azzá, csak mert használta Exim Panshard maszkját), csak ha kellően erős az Erőben és a tárgy segítségével ki tudja magát képezni egy olyan szintre, ahol amúgy egy Sith tanítvány lehetne. Egy relikvia, amelyben egy Sith megőrizte a tudatát (pl. a korábban említett maszk) elméletben alkalmasak lehetnek erre, de gyakorlatban nem biztos, hogy elegendőek. Eleve, kell nekik egy kellően fogékony tanonc és rengeteg idő, gyakorlás, és még úgy is nagyon sok tudás veszne kárba a Sith-ek évezredek alatt felhalmozott kollektív tudásából. Arról nem beszélve, hogy legtöbbször ezek a maszkok, relikviák öncélú okokból készültek, és a relikvia az eredeti készítőjét akarja visszahozni az életbe, tehát eleve nem áll szándékában minden benne őrzött tudást átadni az új "gazdájának".

 

Ami segíthetné a Sith rend feltámadását, ha pl. Exegolon vagy egy másik titkos bolygón valahogy ez a kollektív tudás elérhető és megtanulható lenne még akkor is, ha a Sith-ek minden korábbi mestere, tanítványa az adott pillanatban már halott lenne. Ha viszont ilyesmi nincs, akkor látva Sidious hatalmát, én nehezen hinném el, hogy a Sith-ek egy adott ponton teljesen kihaltak és csak az utánuk maradt relikviák révén született újjá a rend. Ez kicsit amúgy elvenne Darth Bane jelentőségéből is, hiszen jelen állás szerint ő volt az, aki új alapokra helyezte a Sith Rendet és biztosította a fennmaradását évszázadokig, aminek köszönhetően a TPM-ben újra fel tudták fedni magukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, csak ebből jön a 10 forintos kérdés, hogy mit csináltak a Sith-ek ezer évig? Ültek a fenekükön várva a csodára? Amennyiben nem haltak ki, akkor lehet, hogy más egységeken keresztül bomlasztották a galaxist. Ez lehetett volna a Nihil is pl, de ott még nem ismerjük a történet végét. A Sith-es topikban amúgy már beszéltünk erről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez lehetett volna a Nihil is pl, de ott még nem ismerjük a történet végét. 

 

OFF: Én még az 1. fázis utolsó könyvét olvasom csak, de tetszene ez a húzás. Ilyen volt a Legendsben is amikor a Mandaloriakat ráküldte a Sith Birodalom a Köztársaságra mielőtt maga a Birodalom támadott volna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem túlbonyolítjátok. A maszkos fazon a Sith mester,Mae meg a tanítvány. Bár nem a legélesebb kés a fiókban. Hagyja hogy a tanítványa bosszút álljon 4 Jedi mesteren, akik emiatt elkezdenek nyomozni.

És ekkor a Jedik még brutálisan erősek. Az nekem meredek hogy a maszkos a tanítvány. Nem hinném hogy egy Sith mester hagyná hogy a tanítványa tanítványa Jedi mestereket öldössön bosszúból. Hisz magukra vonja a Jedik figyelmét mikor titokban rénykednek.

Több mint valószinü hogy ennek a maszkosnak lezs a tanítványa Plequis ,ha nem ő az egyáltalán. Amit mondot abból sok mindenre lehet következtetni. Azt mondta hogy se a lézer se az acél eredménytelen a Jedik ellen.

Ebből azt szűrtem le hogy az ezer év alatt ezzel próbálkoztak a Sith-ek. Ez a f*szi jött rá hogy ez nem ok. Ami zseniális összekötés a prequellel. Itt jönnek ré a Suth-ek hogy erővel nem győzhetnek, és ennek a felismerésnek lesz az eredménye Palpatine. Hogy politikailag győzik le őket. Zseniális.

@Ody Mandrell zseniális kérdést tett fel. Mit csináltak a Sithek ezer évig? Szerintem ezt. Jediket öldöstek, aztán vagy a tanítványt vagy a mestert megölték. De nem ám az Erővel öltek Jediket, vagy fénykarddal. Hisz akkor lebuktak volna hogy léteznek. Hanem bérgyilkosként. Ez mehetett évszázadokon át míg ez a maszkos csávó rájött hogy ez nem az igaz út. Aztán ezt elhintette a tanítványának és a többi már történelem. Persze felmerül a kérdés hogy ezer év alatt miért nem jutott ezsébe egyetlen Sith-nek sem az ami a maszkosnak? Ami aztán Palpatine-ban teljesedett ki. Hogy beépülnek és átveszik a hatalmat a Köztársaság felett. Ha nincs a maszkos felismerése még 5000 évig csak ketten vannak titokban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Frenkie írta:

Szerintem túlbonyolítjátok. A maszkos fazon a Sith mester,Mae meg a tanítvány. Bár nem a legélesebb kés a fiókban. Hagyja hogy a tanítványa bosszút álljon 4 Jedi mesteren, akik emiatt elkezdenek nyomozni.

És ekkor a Jedik még brutálisan erősek. Az nekem meredek hogy a maszkos a tanítvány. Nem hinném hogy egy Sith mester hagyná hogy a tanítványa tanítványa Jedi mestereket öldössön bosszúból. Hisz magukra vonja a Jedik figyelmét mikor titokban rénykednek.

Több mint valószinü hogy ennek a maszkosnak lezs a tanítványa Plequis ,ha nem ő az egyáltalán. Amit mondot abból sok mindenre lehet következtetni. Azt mondta hogy se a lézer se az acél eredménytelen a Jedik ellen.

Ebből azt szűrtem le hogy az ezer év alatt ezzel próbálkoztak a Sith-ek. Ez a f*szi jött rá hogy ez nem ok. Ami zseniális összekötés a prequellel. Itt jönnek ré a Suth-ek hogy erővel nem győzhetnek, és ennek a felismerésnek lesz az eredménye Palpatine. Hogy politikailag győzik le őket. Zseniális.

A maszkos fazon az első rész végén kimondja, hogy az akolitusnak fegyver nélkül kell ölnie, a kamera ekkor Maet veszi. A 2. epizódban Mae közli Qimirrel, hogy a maradék két jedi közül az egyiket fegyver nélkül kell megölnie. Ergo Mae az akolitus.

Leslye a Filonival készített interjúban elárulta, hogy a sith mesternek van egy tanítványa és ennek a tanítványnak van egy "tanítványa", aki nem más, mint az akolitus. Hogy pontosan idézzek:

"Ha a tanítvány a mester hatalmáért sóvárog, akkor egy idő után saját tanítványt kell találnia, hogy a mestert legyőzze. Ez a személy az akolitus."

Vagyis a maszkos (akire Mae a Mestereként tekint) a tanítvány, Mae pedig az akolitus. A mester kiléte pedig egyelőre rejtély (bár én sejtek valakit, aztán lehet nem az lesz :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a régi Legendák alapján úgy képzeltem el a Sith-ek hatalmának gyarapodását Bane és Palpatine között, hogy a tanítvány (miután a mester átadta minden tudását - a Sith Rend fennmaradása és erősödése érdekében), alkalmasnak érezve magát a kihívásra, végzett mentorával, majd újabb tapasztalatokkal gazdagodva, tovább adta a tudását a következő tanítványnak. Így lettek egyre erősebbek a Sith-ek generációról generációra, amíg el nem jutunk a Jedi Rend bukásáig. Bár a bölcs Plagueis története ékes példája annak, hogy a Sith-ek nem feltétlenül 1v1 mérkőztek meg egymással a mesteri címért, hanem akár aljas és észrevétlen módon tettek a másik alá, saját előnyükre. Viszont felmerül, hogy ha a tanítványok folyton összefognak egy ígéretes akolitussal (vagy akárkivel), hogy legyűrjék a mestert, akkor nem fog valójában gyengülni a Sith-ek hatalma? 

 

Márpedig egyelőre én is arra tippelek, hogy a vörös kardos Maszkos csupán a Sith-tanítvány, Mae pedig az akolitusa, akivel ki szeretné iktatni a mesterét, legyen az bárki is. Lehet, hogy maga Tenebrous az, akitől a sorozat végére eljutunk Plagueisig, általa pedig Palpatine-ig, tökéletes összeköttetést teremtve az Ep1-el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Az nekem meredek hogy a maszkos a tanítvány. Nem hinném hogy egy Sith mester hagyná hogy a tanítványa tanítványa Jedi mestereket öldössön bosszúból. Hisz magukra vonja a Jedik figyelmét mikor titokban rénykednek.

Ez tényleg meredek lenne, csakhogy Mae nem saját szakállára cselekszik, hanem a mestere utasítására, vagyis a Sith akarja, hogy a Jedik figyelme egy bizonyos irányba forduljon.

És Mae az akolitus, ez tótzicher, ebben nincs semmi kérdés vagy rejtély.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez tényleg meredek lenne, csakhogy Mae nem saját szakállára cselekszik, hanem a mestere utasítására, vagyis a Sith akarja, hogy a Jedik figyelme egy bizonyos irányba forduljon.

És Mae az akolitus, ez tótzicher, ebben nincs semmi kérdés vagy rejtély.

Sol azt már kiderítette, hogy Maenak lövése sincs arról ki a mestere. :D Tehát ha cápa fogú barátunk csak a tanítvány, akkor Mae lehet, hogy még a mesterrel sose találkozott?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Szerintem túlbonyolítjátok. A maszkos fazon a Sith mester,Mae meg a tanítvány

Ez nem áll össze azzal, amiről Leslye ebben a videóban beszél: 

 

Van a Mester, a Tanítvány, és a Tanítvány tanítványa, az Akolitus

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Pildi írta:

Szerintem is. Meg különben mi értelme lenne Acolyte-nak hívni, ha ő is Apprentice?

Hát ez az. Egyértelmű, hogy Mae a címszereplő. Ő az események mozgatórugója. Vele indult a törétnet (sőt, mindkét epizód vele kezdődött), az ő tette nyomán került képbe Osha és Sol, ő alakítja a cselekményt, a többiek csak futnak utána és ő áll a rejtély középpontjában, hiszen ő az, aki állítólag meghalt Osha és Sol szeme láttára és aki (állítólag) azt a tüzet okozta, ami megölte a családjukat. A Jedik Mae-t akarják levadászni, a Sith Mae-t használja fegyverként, Osha Mae-re haragszik. Mae ennek a sorozatnak a középpontja, ergo a címszereplő akolitus, amit vizuálisan is érzékeltettek a Sith beszéde közben, ahogy azt @Bence1997 levezette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Azt hittem hogy a Sith tanítványt hívják akolitusnak,  a Jediknél meg padawannak. Akkor ezt jól félreértettem.

Én meg azt hittem, hogy Darth Maul gépe egyszemélyes. :D Még ennyi év után is ér minket újdonság, ez is a jó a fórumban. Amúgy a korábbi művekből talán Ventress vagy Savage a leghíresebb akolitus, de azok is azok, akik az Exegolon voltak, amit Ody írt tegnap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt azért hozzátenném, hogy az exegoli akolitusok és Mae, Ventress vagy épp Opress között van különbség.

Palpatine exegoli követőit hivatalosan Sith kultistáknak hívják (Sith cultist), Ventress, Mae és Opress pedig Sötét Akolitus (Dark Acolyte). Emellett mindegyiknek van más, afféle "népi" vagy "ragadvány" neve, mint Sith akolitus (ezt mindkét csoportra alkalmazzák), de az exegoli hívőket hívják Sith lojalistának (Sith loyalist) vagy Sith okkultistának (Sith occultist) is. Lényeges különbség, hogy a Sötét Akolitusok Jedi szintű Erőhasználók, jól képzett harcosok, egy idő után fénykardot is használnak, valamint ők a regnáló Sith tanítvány potenciális jövendőbeli tanítványai és éppen ezért általában csak egy van belőlük.

A Sith kultisták ezzel szemben vallási fanatikusok, több ezer is lehet belőlük, hajlamosak különféle vallási csoportokba rendeződni (Örök Sith, Az Üresség Akolitusai, Winsit alazmecjei), s bár a nagy számok törvényei miatt akadnak közöttük Erőhasználók, azok képességei vagy nem forrtak ki, vagy csak elenyészőek, lásd Kiza esetét.

De akár úgy is össze lehet foglalni a különbséget, hogy a kultisták Sith szolgák, a Sötét Akolitusok pedig potenciális Sith-ek.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2024. 06. 07. - 13:36, Dzséjt írta:

... indokolatlan módon, ahogy Sidious le akarta váltani Vadert vagy ahogy leváltotta Dookut, na úgy ne.

És erre tényleg remek példa Sidious, aki pont ezzel az áskálódással irtotta ki a Sith-et... 

Sidious annnyira arrogáns volt, hogy hogy a Kettő-szabályára gyakorlatilag úgy tekintett, hogy az Egy-szabálya.. :palpatine:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Idővonalban még bőven Plagueis előtt járunk, de szerintem meríthették innen az ötletet. 

Mivel Plagueis életéről csak Legends információk vannak, a kánonban simán átírhatják ezt. Nem kell ugyanannyi évesnek lennie.

 

Darth Plagueis mestere volt Darth Tenebrous, Tenebrousnak pedig volt egy Darth Venamis nevű titkos tanítványa, akiről Plagueis nem tudott.

 

Nem lennék meglepve, ha a 3 név közül valamelyik előkerülne akár már az első évadban is

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Idővonalban még bőven Plagueis előtt járunk, de szerintem meríthették innen az ötletet. 

Miért is? Plagueisről nem tudjuk, milyen fajú, se azt, mikor született vagy halt meg. A Legenda dolgok meg nem igazán számítanak, hiszen az alapján Ki-Adi-Mundinak még közel negyenven évig meg sem szabadott volna születnie, most meg már jól tudja, mi abszurd és mi nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Bence1997 megváltoztatta a címet erre: Az Idegen

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.