Ugrás a kommentre

1x04 - Day


Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Azért szegény Kelnacca, ő is gratulálhat a Jediknek. Ha Vernestra hallgat Solra és azonnal a Khofarra küldi, nem hazarendeli trécselésre, akár még meg is menekülhetett volna. Vagy legalább nem egyedül éri utol a végzet.

Amúgy így, hogy Kelnacca ilyen könnyen ki lett írva, szerintem vagányabb lett volna ha a jelenbeni szálban egyszerűen csak a hulláját fedezi fel Mae, hatásosabb belépő lett volna, mint ami végül is bekerült belőle. Az a rábömbölés a roncsvadászokra abszolút felesleges volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Akolitus 4. rész

 

Felvezető epizód egy nagy küzdelemhez. Érezhető a feszültség minden szereplő részéről. És végül jött két nem várt fordulat.

Osha mintha már folytatni akarná a saját életét, mégis a Jedikkel tart Sol kérésére. Yord most érdekes dologgal állt elő. Oshának magával is szembe kell néznie. Jecki és Osha barátsága nagyon szép eddig. Ahogy a Jedik találgatják ki lehet Mae mestere nagyon érdekes. Nem mondják ki, de egy páran lehetségesnek tartják a Sithek visszatértét. Mae és Qimir jeleneteinél végig éreztem valami furcsát Qimirral kapcsolatban. Mae fordulata érdekes volt. De a maszkos nem hagyta, hogy elmenjen a Jedikhez. Mi lesz ebből? Osha és a Jedik egy jó hosszú túrán vesznek részt, aminek a végén a Maszkos rájuk támad.

Nagyon erős, feszültséggel teli rész volt és a befejezés nagyon is folytatásért kiált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Miért van olyan érzésem, hogy azért pakoltak be ennyi Jedit a khofari küldetésre, hogy legyen kinek elhullania?

Igen, nyilvánvalóan vörös ingesek. Szerintem egyik sem éli túl az első találkozást. Lehet lesz olyan, aki már az Erőlökést sem. :) 

  • Nem értek egyet 1
  • Szomorú 2
  • Vicces 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Vernestra egyre inkább a korszak Windujának tűnik.

Sajnos igen. Talán a nihil konfliktus törte meg őt, mert azért fiatal korában nem volt éppen a megrögzött dogmák követője (lásd az egyedi ostorfegyverét). Bár azért a személyét egyfajta merevség mindig is jellemezte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem kell itt különösebb megtörtséget keresni, se csodálkozni, hogy most 116 évesen nem olyan, mint anno 16 évesen. Nyilván hatott rá a nihil elleni konfliktus is, de itt szerintem jelentősebb az, hogy egy évszázad telt el. Konfliktusok és traumák nélkül is baromi sokat változhat valaki tinédzser korától idősebb koráig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Talán a maradék részek adnak neki némi értelmet.

Biztosan, mert a flashback második részében neki is tevékeny szerep jut.

 

5 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Jó a megérzésed. Szerintem Sol és Jeckie túléli az ütközetet és én még Yordot se temetném. :D A többitől búcsúzhatunk.

Sol 100%, a többiekre nem vennék mérget sajnos. :( Van egy jelenet amikor Sol üldöz egy űrhajót a Brendok melletti bolygó gyűrűjében. Tippre a maszkos elszökik, Sol pedig követi oda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szerintem nem kell itt különösebb megtörtséget keresni, se csodálkozni, hogy most 116 évesen nem olyan, mint anno 16 évesen. Nyilván hatott rá a nihil elleni konfliktus is, de itt szerintem jelentősebb az, hogy egy évszázad telt el. Konfliktusok és traumák nélkül is baromi sokat változhat valaki tinédzser korától idősebb koráig.

Igaz, azért 100 év nagy idő. Jó kérdés, hogy vajon Vernestra a Nagytanács tagja-e. Vagy ebben az esetben akkor most a tűzzel játszik, hogy saját maga próbálja megoldani ezt az incidenst, nem bevonva a tanács többi tagját?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eléggé úgy tűnik, hogy vezetői pozícióban van. Ő küldi ki a Jediket erre az akcióra, kis tanácsot hív össze és oszlat fel, és így tovább. Ez azt feltételezi, hogy a Nagytanácsnak is tagja lehet. Tippre azt mondanám, hogy a Nagytanács tagjai kisebb jelentősségű ügyekben egy kistanács formájában menedzselnek kisebb jelentősségű ügyeket, és csak akkor viszik a Nagytanács elé, ha annak globálisabb hatásai lehetnek. Teszem azt, ha egy kalózbanda ténykedik valahol, vagy ilyesmi, akkor csak ennyi történik, ami itt is, de ha az a kalózbanda mondjuk elrabolja egy szenátor gyermekét váltságdíj reményében, akkor már a Nagytanácsra tartozik az ügy. Jelen esetben meg, ha kiderülne a Jedik számára is, hogy a Sith kavar a háttérben, akkor mennének Yodáék elé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És még ott sem kapta volna meg a mester rangot. :lol: Viszont Anakin főkancellári hátszéllel érkezett, szerintem eleve a Nagytanácsban landolt volna.

 

Ugyanakkor nekem úgy tűnik, ez a kistanács inkább alkalomszülte, ideiglenes dolog, nem olyasmi, ami rendszeresen ülésezik és viszonylag állandó tagjai vannak. Abból gondolom, hogy most hallottunk ilyenről először, se ez előtt, se ez után nem esik szó másik Jedi tanácsról. És például Obi-Wan sem volt semmiféle kistanácsnak tagja, mielőtt bekerült Yodáék közé. A geonosisi csata után több Jedi is beült ideiglenesen Koleman Trebor helyére, köztük Obi-Wan. Végül érdemei elismerése okán nevezték ki őt állandóra. Vagy ott van Qui-Gon, aki szintén nem volt kistanács-tag, hanem csak úgy felajánlották neki a helyet a Nagytanácsban, amikor Poli Dapatian visszavonult. De említhetnénk Windut és Dookut, akik Katri halála után merültek fel lehetőségként a nő helyére. Náluk sem volt szó kistanácsról.

Szóval szerintem ez a kistanács nem lépcsőfok a Nagytanács felé, csak egy ideiglenes tanács, amit összehívhat vagy bármilyen Jedi, vagy a Nagytanács egy tagja, ha úgy érzi, az ügy nem elég jelentős ahhoz, hogy bevonják a Rend legfőbb vezetőit - vagy úgy véli, a Rend érdekében jobb őket kihagyni. Persze lehet, hogy aztán kiderül majd, hogy életük során mindegyikük volt egy összehívott kis tanács tagja. Sőt igazából lehet, hogy már láttunk is ilyet az ep3-ban és a TCW-ben. Például az ep3/TCW közös jelenetében, amikor Windu, Yoda, Ki-Adi-Mundi, Anakin és Aayla Secura facetime-ozik, aztán beköszön először Cody, majd Ahsoka. Persze ott tábornokok tanácskoznak háborús időben, de talán a kistanács koncepcióját követik az ilyen meetingek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Sőt igazából lehet, hogy már láttunk is ilyet az ep3-ban és a TCW-ben. Például az ep3/TCW közös jelenetében, amikor Windu, Yoda, Ki-Adi-Mundi, Anakin és Aayla Secura facetime-ozik, aztán beköszön először Cody, majd Ahsoka. Persze ott tábornokok tanácskoznak háborús időben, de talán a kistanács koncepcióját követik az ilyen meetingek.

Túl sok volt a nagy tanács tag azon a tábornoki megbeszélésen. :) A lényeg, hogy erről se tudunk még sokt, ezért reméltem a bővebb említését később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, miért fogja olyan magabiztosan úgy gondolni 100 évvel később Ki-Adi, hogy a Sith-ek visszatérése képtelenség, mondván egy évezrede kihaltak. Itt ha érintőlegesen is, de része az eseményeknek, így minimum a lehetőségtől nem kéne elzárkóznia a jövőben, hogy a Jedik ősi ellenlábasai fennmaradtak/visszatértek.

 

Mivel nincs még itt a nagy felfedés pillanata, a Sith valószínűleg úgy keveri majd a lapokat, hogy a gyanú elterelődjön róluk, talán épp egy renegát szektára, amire ebben a részben is utaltak. Szerintem nem feltétlenül kell minden Jedinek elhaláloznia, akik itt találkoznak a Sith-tel. Sőt... valamiért kockáztatják a korai lebukást - és kétlem, hogy mindezt csak egy teszt kedvéért Mae számára. Talán épp az a céljuk, hogy kétségeket ültessenek el a Jedikben, megosztva a Rendet, hogy elkezdődjön a bukásuk hosszas folyamata.

 

Ami még kérdéses az Ep1 fényében, hogy Qui-Gon miért állítja Maulról, hogy az az egyetlen konklúziója, hogy nem lehetett más, csak egy Sith Nagyúr. A jelek szerint mások is harcoltak a Jedikhez hasonlóan (a nyitószövegből kiderül, hogy a galaxis sötét zugaiban néhányan megtanulták használni az Erőt), így nem feltétlenül kellett volna arra a következtetésre jutnia, hogy Maul egy Sith.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Ami még kérdéses az Ep1 fényében, hogy Qui-Gon miért állítja Maulról, hogy az az egyetlen konklúziója, hogy nem lehetett más, csak egy Sith Nagyúr. A jelek szerint mások is harcoltak a Jedikhez hasonlóan (a nyitószövegből kiderül, hogy a galaxis sötét zugaiban néhányan megtanulták használni az Erőt), így nem feltétlenül kellett volna arra a következtetésre jutnia, hogy Maul egy Sith.

Qui-Gonnak akkor megrendíthetetlen meggyőződése volt, hogy rátalált a Kiválasztottra. Vagyis a prófécia, amiben szentül hitt, mozgásba lendült, és annak a próféciának része, hogy egy ősi veszély, amit a hitük szerint a múltba veszett, visszatér. És akkor egy nappal a Kiválasztott felfedezése után ráugrik egy Sötét Oldalt használó, a Jedik harcművészetet alaposan ismerő harcos, vörös fénykardot forgatva. Qui-Gon szemszögéből valószínűleg ez volt az egyetlen logikus következtetés: egy Sith támadt rá. Hiszen a prófécia szerint "a múlt veszélye nem a múlt, hanem egy tojásban szunnyad. Amikor a tojás megreped, az egész galaxist fenyegeti."

Nem hiszem, hogy a múltban a Jediknek túl sok olyan ellenfele lett volna, ami képes az egész Galaxist fenyegetni és az Erőre is képes hatást gyakorolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De van, ami veszélyes az Erőre. Meg amúgy a Galaxisra is, de ez 3. fázisos infó, szóval ebből a szempontból csendben maradok. :whistle:

 

Amúgy a Kiválasztott prófécia a HR-ben történtekre is levezethető, szó szerint. Gondolok itt a tojásra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán ismerem a HR könyvek sztoriját. Abban is szerepelt Sötét Oldalon álló, magasan képzett Erőhasználó, vörös fénykardot forgató, a Jedi harcművészetet kiválóan ismerő, galaktikus fenyegetést jelentő és az Erő egyensúlyát felborítani képes frakció? Mert ha nem, akkor aligha gondolhat bárki is bármire abból a korból, amikor egy ilyen lénnyel hozza össze a sors az azutáni nap, hogy megtalálta a Kiválasztottat.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.