Ugrás a kommentre

1x08 - The Acolyte


Ajánlott hozzászólás

13 perccel korábban, RoCSeV írta:

Ajánlom a WOOKIEEPEDIA de az angol oldalt én onnan merítek. Oldal lefordítom automatikus. 

Oké, tehát ha valamit megnézek a "TV"ben vagy moziban, utána több órás/napos/hetes háttérkutatás után megtudom, mit is láttam :) Ez valahogy eddig nem volt nála a mozgókép-műélvezet része. A filmnek/sorozatnak át kell adnia a megfelelő információt magában is. Szerintem. 

Kis túlzással benne kéne lenni a sorozatban, hogy én vagyok Plaqueis és nézem, hogy szerez a tanítványom akolitust. Vagy nézem, hogy jó tanítványom lenne ez a Quimir. Egyébként nem tudhatom, mi is a tényállás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, RoCSeV írta:

Ajánlom a WOOKIEEPEDIA de az angol oldalt én onnan merítek. Oldal lefordítom automatikus. 

 

Hozzád is kell fordítóprogram báttya'! Ne haragudj nem vagyok annyira nyelvtannáci, magam is vétek gépelési hibákat, pláne telóról, de ha már valami magyartalan az probléma lehet.

A fentebbi bővebb hsz egy katasztrófa. A nevek össze-vissza helyességben, később már mind kisbetűs, összeírások, értelmetlenségek, össze-vissza ragozások itt az általam idézettben is. Pedig mint sokaké érdekelne a valódi véleményed. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, gafz írta:

Kis túlzással benne kéne lenni a sorozatban, hogy én vagyok Plaqueis és nézem, hogy szerez a tanítványom akolitust. Vagy nézem, hogy jó tanítványom lenne ez a Quimir. Egyébként nem tudhatom, mi is a tényállás.

Majd a második évadban ez is benne lesz. Valamit hagyni kell a jövőre is. Az ep1-ben sem árulták el, hogy Sidious az Palpatine, csak azért tudtad, mert egy másik film könyv változatában le van írva, hogy az uralkodót Palpatine szenátornak hívták anno. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Dzséjt írta:

Majd a második évadban ez is benne lesz. Valamit hagyni kell a jövőre is. Az ep1-ben sem árulták el, hogy Sidious az Palpatine, csak azért tudtad, mert egy másik film könyv változatában le van írva, hogy az uralkodót Palpatine szenátornak hívták anno. ;) 

Ok, csak azt nem tudom, nektek miért ennyire nyilvánvaló a dolog, hogy Quimir már Dart akármi (Sidious? :) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ennek során Qimir szeme olyan feketévé válik, mint a brendoki boszorkányoké! Hoppá!

És a második hoppá, hogy ugyanebben a szekvenciában Osha szemében egy-egy vörös csíkot látni. A vörös fénykard pengéjét.

A0zpXIx.png

 

48 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Roppant látványos volt, de volt itt más érdekesség is, méghozzá Bazil szabotázsa, amikor Sol rá akart lőni Mae hajójára. Kicsit vakartam a fejem, hogy ezt most miért?

Ezt én sem értem. Eléggé veszélyes mutatvány volt, ráadásul miért? Sol nyilván nem akarta szétlőni Mae-t, maximum megbénítani. Erre Bazil majdnem kinyírta mindhármukat valamiért. Eddig is inkább idegesített a vakarék, de itt kifejezetten agyon tudtam volna csapni.

 

48 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nekem úgy tűnt, mintha Rayencourt félne a Jedik hatalmától, átvitt értelemben Anakinra is érthető azon utalása

Nem csak átvitt értelemben, a készítők itt elég konkrétan rá utaltak szerintem. Ez csak angolban jön ki, mert ott arra a Jedire, aki a jövőben megtörik, férfiként utal "Stop him", nem "stop it" vagy "stop they". Nyilván az univerzumon belül egy Rayencourt részéről csak egy profétikus elszólás, de a készítők oldaláról nézve egyértelműen Vaderre utalás. (Persze lehet utalás Dookura is, de Vader minden szempontból jelentősebb figura, szóval szerintem mindenkinek, a készítőktől a nézőkig ő ugrik be először, nem Dooku, Kylo Ren, Qinlan Vos, Pong Krell vagy a férfi inkvizítorok sora. :) )

AgDjyLE.png

 

48 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kíváncsi leszek mit szól majd ehhez Frenkie. :D

5umny8ok5akc1.gif

 

48 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

csak most Qimir és friss akolitusa

Uh... Azt olvastam elsőre, hogy "csak most Qimir és friss aktusa"... Mondjuk a tójelenet után, és azzal a fénykarddal a kezükben... :hehe: 

 

18 perccel korábban, gafz írta:

Ok, csak azt nem tudom, nektek miért ennyire nyilvánvaló a dolog, hogy Quimir már Dart akármi (Sidious? :) ).

Mert a Sith-ek felemelkedését elmesélő PT előzménysorozatában Sith-nek nevezi magát, Sith-ként viselkedik, Sith-ként öltözködik, vörös fénykardja van, a Sötét Oldalt használja, a Jedik elpusztítására törekszi és akolitust akar magának. Ha minden jel arra mutat, hogy Sith, akkor Sith. Ja, és a készítők is azt mondták, hogy Sith Lord:

"... that's what we wanted to hone in on for this Sith Lord" - by Manny Jacinto, Qimir megformálója.

Az viszont nem biztos, hogy Darth, ugyanis akadtak olyan Sith-ek, akiknek nem volt (vagy nem ismerjük) a Darth nevét. Bár meglepne, ha nem lenne.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Lehet. Vagy lehet, hogy Tenebrous küldte, hogy ölje meg Qimirt, aki Tenebrous korábbi tanítványa lehetett. Vagy itt már Tenebrous halott, Qimir pedig Venamis kánon megfelelője lehet. Sok minden lehetséges

Ahogy bujkál Plagi, simán benne lehet a fenti történet. Nekem tetszene. Viszont ha Qimir mestere akkor Oshának vagy Qimirnek lőttek. Alway two there are.

 

6 órával ezelőtt, kudar írta:

de azért voltak itt gondok az évad során írásilag, rendezésileg stb..

Ezt minden sorozatnál elsütöd. :D Amúgy erről jut eszembe, ma ez a divat. Mindenki író és rendező egy személyben. Régen hasonló kaliber volt a minden CGI, meg gyenge a színészi játék kritika. Kíváncsi leszek ezután mi jön majd. :D 

 

6 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Osha, de nem szánt szándékkal, ez volt a mellékhatása annak, hogy nagyon belemerült a koncentrációs sisaknak hála az Erőbe

Erre nem gondoltam volna....de akkor hogy tűnik el Qimir egyik pillanatról a másikra?

 

5 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

De spontán is megtörténhet, ha valaki nem bír magával.

És ez utóbbit láttuk most. 

Ehhez azért nagyon erősnek kell lenni az Erőben.

 

3 órával ezelőtt, gafz írta:

Mondjuk a jedi rend degradálása nem tetszik. 2 tanítványa a rossz oldalra áll, a másik meg öngyilkos lesz. Rohadt rossz arány.

Szerintem itt a fókusznak van nagy szerepe. Az incidensre fókuszálunk, de ezek a dolgok biztos nem általánosak a Jedi rendben. Amolyan gyújtópont ahol a Jedik egy csoportja nagyot hibázott. 

 

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Vernestra utolsó részbeli motivációja még mindig nem áll össze a fejemben.

Írtunk pár gondolatot róla fentebb. Szerintem úgy kerek.

 

2 órával ezelőtt, gafz írta:

Oké, tehát ha valamit megnézek a "TV"ben vagy moziban, utána több órás/napos/hetes háttérkutatás után megtudom, mit is láttam :) Ez valahogy eddig nem volt nála a mozgókép-műélvezet része. A filmnek/sorozatnak át kell adnia a megfelelő információt magában is. Szerintem. 

Kis túlzással benne kéne lenni a sorozatban, hogy én vagyok Plaqueis és nézem, hogy szerez a tanítványom akolitust. Vagy nézem, hogy jó tanítványom lenne ez a Quimir. Egyébként nem tudhatom, mi is a tényállás.

Elég gondolkodni és agyalni. Tudom, hogy ez mostanában nem szokás, de néha érdemes megpróbálni. :) Plusz ez a mindent kapjunk meg azonnal hozzáállás az agyamra megy. Ha nincs megmagyarázva, szájba rágva az összes kérdés az utolsó WC-s néniig, akkor rossz az író meg gyenge a rendezés. Bahhh.

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És a második hoppá, hogy ugyanebben a szekvenciában Osha szemében egy-egy vörös csíkot látni. A vörös fénykard pengéjét.

Tényleg erős látomás lehetett. :D 

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ezt én sem értem. Eléggé veszélyes mutatvány volt, ráadásul miért? Sol nyilván nem akarta szétlőni Mae-t, maximum megbénítani. Erre Bazil majdnem kinyírta mindhármukat valamiért. Eddig is inkább idegesített a vakarék, de itt kifejezetten agyon tudtam volna csapni.

Biztos Mae-t akarta védeni, vagy Solt akarta megóvni egy újabb baklövéstől....

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Uh... Azt olvastam elsőre, hogy "csak most Qimir és friss aktusa"... Mondjuk a tójelenet után, és azzal a fénykarddal a kezükben... :hehe: 

 

Hogy is van ez az éhes emberrel? :P :D 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Elég gondolkodni és agyalni. Tudom, hogy ez mostanában nem szokás, de néha érdemes megpróbálni. :) Plusz ez a mindent kapjunk meg azonnal hozzáállás az agyamra megy. Ha nincs megmagyarázva, szájba rágva az összes kérdés az utolsó WC-s néniig, akkor rossz az író meg gyenge a rendezés. Bahhh.

Gondolkodom én meg agyalok (a rendezéshez meg íráshoz viszont nem értek), csak más a kiindulási ismeretanyagom. Az audiovizuális anyagokat ismerem valamennyire, az EU-t (ami most megy át így-úgy kánonba) az nem igazán. Nekem hiányzik az, hogy a sorozatból megismerjem az ide vonatkozó részeket. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt minden sorozatnál elsütöd. :D Amúgy erről jut eszembe, ma ez a divat. Mindenki író és rendező egy személyben. Régen hasonló kaliber volt a minden CGI, meg gyenge a színészi játék kritika. Kíváncsi leszek ezután mi jön majd. :D

Azért mert a sötét oldal elsötétíti az elméd :D attól ez még létező dolog. Ahsokánál pl nem hiszem hogy ilyet írtam, mert ott nem voltak ilyen zavaros karakterek, furcsa értelmetlen párbeszédek, mint itt, amik totál kizökkentenek a flowból. Gondoltam írok ezekről pár sort - meg nyilván a rész, évad sok pozitív dolgáról is -, de pont az ilyen kommentek miatt úgy érzem h teljesen fölösleges. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, kudar írta:

ott nem voltak ilyen zavaros karakterek, furcsa értelmetlen párbeszédek

Itt sem. Az elejétől a végéig megnéztem a sorozatot, és minden párbeszédet és karaktert tökéletesen értettem. Na jó, Bazil szabotázsát itt a végén nem, de az egy nagyra nőtt hörcsög, őt csak Yord értette. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Sötét akolitusa csak Sith tanítványnak lehet

Ezt csak Leslye mondta a marketing során, akiről már bebizonyosodott, hogy akár hazudik is a spoilerek elkerülése érdekében (azt is mondta már, hogy Vernestrán kívül nem emeltek be már korábban létező karaktert a sorozatba - hát akkor Ki Adi Mundi, Yoda, Plagueis akkor micsodák :D ). Újfent bebizonyosodott, hogy nem kell készpénznek venni a marketing dumákat. Tehát ezt, hogy a Sith tanítvány tanítványa az akolitus, ezt sem érdemes, ameddig maga a sorozat (vagy más mű) ezt nem mondja.

 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

aki amúgy magát Sith-nek nevezte

Ez a Qimir megfogalmazása miatt vitatható, de most az egyszerűség kedvéért fogadjuk el. Viszont így sem bizonyít semmit, hiszen Maul is Sithként mutatkozott be Vizslának, sőt Savage-t is akként mutatta be, miközben már rég nem volt Sidious tanítványa. Szóval ebből sem érdemes tényként levonni, hogy ki kinek a micsodája a sötét oldalon. Azon kívül, hogy Osha az Idegen tanítványa lett, semmi nem derül ki a Sithek jelenlegi vérvonaláról. Minden csak teória. Qimir lehet Plagueis tanítványa, lehet lehet a volt tanítványa, lehet a mesterének a volt tanítványa, de lehet csak egy sima bukott Jedi is, aki még soha az életben nem is találkozott Plagueis-szel, és csak amolyan wannabe Sith. Nem tudjuk, és egyik sem bizonyítható, se nem cáfolható. Semmi sem "nyilvánvaló". Sőt, olyan bennfentes infót is lehet tudni, ami alapján lehet még a készítőkben sem körvonalazódott véglegesen ez az egész kapcsolatrendszer (ez akár többedik évados spoiler is lehet, ezért rejtve hagyom)

Spoiler

Az eredeti verzióban (utóforgatások és utómunkák előtt) az Idegen Tenebrous lett volna, az évadban utolsóként is ez a szó hangzott volna el: Tenebrous. Utómunkálatok során változtatták meg úgy, hogy nincs neve

 

Ez egyébként egyáltalán nem baj, hogy nem derült ki semmi, hiszen így gyakorlatilag bármilyen irányba elvihetik a történetet, és nagyon izgalmas lesz látni a továbbiakban, hogyan alakul tovább a Sithek vérvonala :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem értek egyet azzal, hogy Sol megérdemelte a sorsát. Sodródott az eseményekkel és az ösztöneire hallgatott, azt figyelte, hogy mit súg neki az Erő. Sokkal inkább tehető Koril felelőssé, aki miatt elszabadultak az indulatok a múltban. Én úgy vélem, hogy sokkal inkább Sol testesítené meg azt a Jedit, akinek fontosabb az, hogy az Erőre hallgasson, sem mint egy centralizált rend tanácsára. Az jól látható, hogy a sorozatban haladunk az egyre centralizáltabb, az egyre inkább a Köztársaságtól függő, politikailag szervezett Jedi Rend felé, Illetve részben ott vagyunk. És vezetett el a Rend bukásához. A poszt Endor korszakban nem tudom, hogy kezelték Luke új Jedi Rendjét, illetve nem tudom, mi lesz Rey Jedi Rendjével. ebből a szemszögből. Rey-nek sokkal inkább kell majd követnie a Qui-gonhoz, vagy a Solhoz hasonló Jedik útját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Yoda József írta:

Újfent bebizonyosodott, hogy nem kell készpénznek venni a marketing dumákat. Tehát ezt, hogy a Sith tanítvány tanítványa az akolitus, ezt sem érdemes, ameddig maga a sorozat (vagy más mű) ezt nem mondja.

Nem is a marketingre alapozom ezt, hanem a lore-ra. Számos enciklopédia és könyv (Sötét vetélytárs) írta már le, hogy a Sith tanítvány ügynöke a Sötét Akolitus, Sith Akolitus vagy Sith Orgyilkos. ;) Azt meg nem tudom bevenni, hogy az ep1 előtörténetében valójában olyan alakokat látunk, akik nem is kapcsolódnak az ep1-hez. Mintha a PT úgy mesélte volna el a a Sith-ek felemlkedését, hogy az ep1 Jabba kartelljének kiépülésével foglalkozott, aztán egy cameo erejéig láttuk volna, amint Palpatine perverz módjára kukkolja Anakint és Padmét. :) 

 

27 perccel korábban, Yoda József írta:

Maul is Sithként mutatkozott be Vizslának, sőt Savage-t is akként mutatta be, miközben már rég nem volt Sidious tanítványa.

Igen, és mindkettő Sith is volt, azért mutatkozott be így. Maul volt a Sith mester, Sidious a tanítvány. És ez sem marketing duma, hanem hard core canon. Abban a pár hónapban egyidejűleg négy Sith létezett. Aztán visszaredukálták kettőre.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A spoiler totóból a 2. s a 6. Bejött. Az 1. részben. Több is félig benne volt. 

 

Csapongás jön. 

 

Sol része ez egyértelműen. Hatalmas harcos, simán verte Qimirt újra, aki meg nem izgulta túl, mert tudta lép közbe. A párbaj lenyűgöző lett. Ahogy korábban a törmelékes üldözés is. 

 

Kicsit kiakadtam, emésztem a propaganda cunamit, amit V letolt a Jediknek. :rock:

Mae és Vernestra is erősebb arcát mutatta. Színészileg helyre kerültek. Végül Mae is resetelve lett a gyári beállításra. How ironic. 

 

Qimir felemás. Az 5-6. volt az ő része, itt olyan sidekicknek éreztem.  Képzett, tapasztalt, továbbra is kiismerhetetlen. Vajon sejtette, hogy Osha magát láthatta? Ez olyan Mátrixos. Vajon akkor is ez történik, ha Osha nem látja előre? Mint Anakin sodródása később. Valakit meg akar menteni és végül ő végzi be. A látomások önmagunkat beteljesítő jóslatok. 

 

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mekkora gyűlölet kellett ehhez?

 

A kard elpirulása volt számomra a csúcs pillanat. Szóval így történik. Hangulatkristály? :o

Akkora harag, amit az vált ki mikor rájössz, hogy minden hazugság volt. Hatalmas csalódás. 

Fegyver nélkül ölni egy jedit, ez volt a vizsga. 

Sol megérdemelte? Nem. :(

Nem volt egyenes, nem volt őszinte, ez a fal mindig ott volt Osha és közte. :cry:

Osha Vader lett, megfojtogatta, akit addig szeretett. 

 

Végül megkaptuk a Sith cameót is és Yoda tarkóját a végén. :D

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azt meg nem tudom bevenni, hogy az ep1 előtörténetében valójában olyan alakokat látunk, akik nem is kapcsolódnak az ep1-hez

Ezt pontosan mire írtad?

 

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Igen, és mindkettő Sith is volt, azért mutatkozott be így.

 

Nem is azt írtam, hogy Maul nem Sith. Csak arra céloztam, hogy Sithként mutatkozik be, mégsem a tanítvány. Mivel te abból vezetted le, hogy ő "nyilvánvalóan" Plaguies tanítványa, hogy:

- Sithnek nevezi magát

- Sithből mindig kettő van

 

Az külön érdekes, hogy most meg beírtál valamit, amivel meg is cáfoltad magad:

 

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

Abban a pár hónapban egyidejűleg négy Sith létezett.

 

Tehát, Sithekből mégsincs kettő mindig :P

 

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

Számos enciklopédia írta már le, hogy a Sith tanítvány ügynöke a Sötét Akolitus, Sith Akolitus vagy Sith Orgyilkos.

 

https://starwars.fandom.com/wiki/Dark_Acolyte

 

Az itt leírtak alapján, ez egy eléggé specifikus dolog volt Ventress és Savage esetében, nem univerzális.

 

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

Maul volt a Sith mester, Sidious a tanítvány

 

Ehhez Sidiousnak lenne egy-két szava, azt hiszem :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, gafz írta:

Gondolkodom én meg agyalok (a rendezéshez meg íráshoz viszont nem értek), csak más a kiindulási ismeretanyagom. Az audiovizuális anyagokat ismerem valamennyire, az EU-t (ami most megy át így-úgy kánonba) az nem igazán. Nekem hiányzik az, hogy a sorozatból megismerjem az ide vonatkozó részeket. Ennyi.

Nem is rád gondoltam csak amiket írtál, azok kapcsán indult el a gondolatmentem. 

 

43 perccel korábban, kudar írta:

Azért mert a sötét oldal elsötétíti az elméd :D attól ez még létező dolog. Ahsokánál pl nem hiszem hogy ilyet írtam, mert ott nem voltak ilyen zavaros karakterek, furcsa értelmetlen párbeszédek, mint itt, amik totál kizökkentenek a flowból. Gondoltam írok ezekről pár sort - meg nyilván a rész, évad sok pozitív dolgáról is -, de pont az ilyen kommentek miatt úgy érzem h teljesen fölösleges. :)

Ja, hát pont ezért nem. Akkor ne írj. :) Bármi minimális megjegyzésre ezt a hiszti jön tőled. Neked van egy véleményed, nekem is van. Bocs, de nem tudok egyetérteni veled mert én nem éreztem ilyet. A sötét oldalt velem kapcsolatban emlegetni meg tényleg vicces. :) Minimális vitára nem vagy képes, mert "akkor nem írok mert minek". 

 

29 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Én nem értek egyet azzal, hogy Sol megérdemelte a sorsát. Sodródott az eseményekkel és az ösztöneire hallgatott, azt figyelte, hogy mit súg neki az Erő. Sokkal inkább tehető Koril felelőssé, aki miatt elszabadultak az indulatok a múltban. Én úgy vélem, hogy sokkal inkább Sol testesítené meg azt a Jedit, akinek fontosabb az, hogy az Erőre hallgasson, sem mint egy centralizált rend tanácsára. Az jól látható, hogy a sorozatban haladunk az egyre centralizáltabb, az egyre inkább a Köztársaságtól függő, politikailag szervezett Jedi Rend felé, Illetve részben ott vagyunk. És vezetett el a Rend bukásához. A poszt Endor korszakban nem tudom, hogy kezelték Luke új Jedi Rendjét, illetve nem tudom, mi lesz Rey Jedi Rendjével. ebből a szemszögből. Rey-nek sokkal inkább kell majd követnie a Qui-gonhoz, vagy a Solhoz hasonló Jedik útját.

Igen, de ekkora hibákat nem követhetnek el. Ezt valahogy ki kell küszöbölni.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész is és az évad is összességében tetszett. Picit Yoda és Plagueis is namedropping szagú volt, örültem volna egy egész jelenetnek Yodával, mert igazából nem tudom, mit akarnak vele felvezetni, igazán közel nem kerülhet a Sith-ekhez ő sem a következő évadban. Így elég lett volna egy nagyobb lélegzetvételű cameo, az élőszereplős és animációs tartalmakban Yodát amúgy is alulreprezentáltan látjuk a többi OT-karakterhez képest, egyetlen élőszereplős megjelenése a TLJ-ben volt (a hangi cameo-kat nem számolva), a Rebelsben is csak két epizódban volt. A TCW 7. évadában tűnt fel még minimálisan (és hang nélkül a Jedik közt a TotJ-ban), a YJA-t most nem szeretném azért beleszámolni, azért ott vajmi kevéssé van lúdbőrzés, hogy úristen, itt a Yoda egy SW-tartalomban.

 

Szinte 100%-ig biztos vagyok benne, hogy a 2023-as Celebration Europe Lucasfilm paneljén is láttatott, TLJ-ben használt Yoda-bábot használták ehhez a jelenethez, még a köpenye is inkább emlékeztet az OT-s megjelenésre, ahol nincs kapucnija. Nem bánom, ha a jövőben báb-Yodát használnak a pre-TPM tartalmakban is, de a prequelekben látott CGI-Yoda kinézetét vegyék alapul a bábhoz, aminek több haja volt és fiatalosabban nézett ki. És nagyon örülnék, ha Frank Oz bábozná, hangját adná ismét.

 

Annyiban kicsit csalódás az évad, hogy a Sith-ek megismerése szerintem minimálisra volt véve, kevesebb volt, mint azt előzetesen sejteni lehetett. Ezzel párhuzamosan viszont az új figurák úgy hullottak az évad során, mint a legyek. Habár meglepő volt a sorozat folyamán a Jedik halála, összességében nem bántam volna, ha azért a figurákat annyira megismerem, hogy a szívembe is zárjam őket. Egyedül Sol figuráját kedveltem meg igazán, Kelnacca pedig alig-alig kapott szerepet, holott őt nagyon vártam előzetesen. Az újonnan bevezetett figurák közül szinte mindenki meghalt, kivéve Qimir és a két lány, közülük egyedül Qimir az a figura, akinek a jelenléte igazán izgalommal töltött el. Hozzátenném, hogy még a lányokra rátalálhat Mother Koril is. 

 

Tippjeim a jövőre nézvést: Qimir lesz a Ren lovagok előképe (valahogy túléli, amikor Plagueis meg akarja ölni, és "elveszi" a sith tisztségét, ekkortól történik egy vallásszakadás, és lesz ő Ren-lovag), Mother Koril valahogy Nightsisterré válik, de szerintem rátalál Mae-re is. Tenebrous nem fog szerepelni. Szerintem Qimir már Plagueis tanítványa mostanra, de valahogy a későbbiekben (az ismert sztori miatt) valahogy összevesznek, Plagueis őt is és Oshát is lepattintja. A bolygó valószínűleg tényleg a Bal'demnic.

 

Nagyon örülnék neki, ha Plagueis azt a komplex figurát kapná meg, mint a könyvben volt. Nem kell lemásolni, nem azt várom el, hogy azok a dolgok történjenek, de az a mérce színvonalban. Ne csak egy settenkedő árny, egy szörnyeteg legyen, hiszen baromi komplex karakterről van szó, Palpatine-hoz hasonló kettős élettel. Még azt is állítom, Palpatine-hoz képest emberibb, tragikusabb figura. 

 

Osha pálfordulása, hasonlóan Mae 5. részes fordulatához (amikor eldönti, h megadja magát a Jediknek), kicsit elsietett volt. Addig még tudtam vele menni, hogy megölte a mesterét hirtelen felindulásból, meg a kard is közben kivéreztetődött, szintén a felindulásból. Hogy ebből hogyan következik az, hogy minden különösebb unszolás, cél nélkül átáll a sötét oldalra, azt nem tudom. Amikor Anakin Windu megölése után átállt, az motiválta, hogy majd Palpatine-nal megmentik Padmét. Most itt Oshának ilyen terve egyáltalán nincs. Az lehet, hogy elsodródik, nem találja a helyét ezek után, Qimir utána megy, és itt ér véget az évad, és később elmesélik, hogyan sodródik tovább a lány a sötét oldal felé, de ez itt nekem túlságosan korai volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Hogy ebből hogyan következik az, hogy minden különösebb unszolás, cél nélkül átáll a sötét oldalra, azt nem tudom.

Azért áll át, hogy megmentse a testvérét. Amennyiben ott a bunta fa alatt ellenállnak Qimirnek mindketten halottak lesznek. Ez is egy párhuzam Anakinnal, aki ugye azért állt át hogy megmentse a feleségét. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző rész végének (mármint a flashback előttinek) egyik nagy kérdése volt, hogy Sol miért menekült el Vernestra és a jedik elől. Most a rész nézése közben arra gondoltam, hogy tisztázni akarta Oshával, valójában Mae-vel, hogy mi is történt a Brendokon. Így viszont lehetőséget adott arra, hogy őt vádolják meg a Khofaron lévő halálesetekkel. Elsősorban a jedikkel kellett volna tisztázni a dolgokat, már csak azért mert felbukkant egy sith. Értem, hogy Solra lehet mondani, hogy teljesen meg van zavarodva és emészti a bűntudat, de Qimir megjelenése azért nagyobb hangsúlyt kellett volna kapjon. Ezzel szemben elmegy a Brendokra (azt nem tudom miből gondolta, hogy ott lesz Osha, eleve ő csak azért megy majd oda, mert bepillantást nyer a sisakot felvéve a jövőbe) és jelez a jediknek, hogy menjenek oda. Miközben odamehettek volna együtt is, azután, hogy tisztázta magát Yordék halálát illetően és felhívja Vernestra figyelmét Qimirre. 

 

Sol karaktere volt az egyik aki igazán felkeltette az érdeklődésemet (a másikuk Qimir), a végére viszont egyáltalán nem volt szimpatikus. Egyáltalán nem akarta belátni, hogy totál elbaltázták a brendoki küldetést és ez jelentős részben az ő felelőssége volt. Azt mondja baleset volt, ami igaz is, hiszen nem előre megfontolt szándékkal ölte meg Aniseyát, hanem a pillanat szülte hirtelen reakció volt, de akkor is az ő lelkén szárad. Mae frusztrációja teljesen érthető vele szemben, de Sol mintha semmit nem akarna belátni. Arra tudok gondolni még, hogy esetleg tényleg annyira megborult mentálisan, hogy már egyáltalán nem lát tisztán, de hogy minimális megbánást se mutasson, csak azért mert ő meg volt győződve róla, hogy őket csak a jószándék vezérelte mikor betörtek a kovenhez, úgy hogy látja azt a rengeteg áldozatot... ez számomra nagyon elszomorító volt Sollal kapcsolatban. Az is kissé zavaros volt, hogy miért akarta a konvergenciát bizonyítani. Eleve nem tiszta előttem, hogy most akkor a konvergencia az volt, hogy a Brendokon újra megjelent az élet (láthattuk a növényzetet), vagy konkrétan Osha és Mae megszületése/megalkotása? Amennyiben az utóbbi helyzet áll fenn, akkor nem lehetett volna ezt akkor is bizonyítani, mikor még anno magukkal vitték Oshát? Megvoltak Torbinnak a lányok véreredményei, ami alapján tudták, hogy ők ketten nem pusztán csak ikrek, hanem többek annál, szóval nem kellett volna a jediknek bemondásra elhinni mit mondanak Solék. Ráadásul emiatt még a kovenben történt incidensről alkotott meséjüket is megtarhatták volna, de emellett hozzáteszik, hogy mi a helyzet az ikrekkel, akik közül nekik ugyan csak az egyik van meg, de az eredmények ott vannak a számítógépben.

 

Ami a legjobban tetszett a részben az Rayencourt szenátor volt. Nem tudom, hogy ő titokban a sitheknek frontol-e, de örülnék, ha ő megmaradna az egyszerű emberek józan hangjának. Amit elmondott a jedikről és az ellenőrzésükkel kapcsolatos elvárásokról, azok teljesen valid dolgok. Ettől még azt is meg tudom érteni, hogy Vernestra és a jedik féltik a szuverenitásukat, mert a hatalommal nem csak a jedik tudnak visszaélni, hanem azok a politikusok és bizottságok, akik az ellenőrző funkciót látják el. Később pedig ismerjük, hogy mi lett a jedikkel, hogyan sodródtak bele a politikába. Ezzel együtt szerintem Rayencourtnak igaza van, de amúgy az egész jelenet nagyon jó volt, tetszett a szereplők közötti differencia, ahogy a szenátor higgadtan, kimérten vonultatja fel az érveit, a jedi meg kissé hevesen reagál, érdemes az arcjátékát is megnézni Vernestrának, mint akinek ökölbe szorult a talpa. 

 

Amit sajnáltam, hogy Qimirről nem tudtunk meg többet. Manny Jacintót éreztem a színészek közül is Lee Jung-jae mellett, úgyhogy rá nagyon kíváncsi lettem volna. Plagueis feltűnésének egyelőre nem tudom, hogy örülök e vagy nem, ahogy nyújtogatta az ujjait, meg kilesett a fal mögül az kicsit rajzfilmszerű volt. Még sok mindent kezdhetnek vele, ha lesz folytatás és igazából mindig is egy izgalmas karakternek gondoltam, az alapján a kevés alapján, amit a filmekből tudtam róla. Mégis úgy érzem én jól meglettem volna, ha nem hoznak be egy ismert karakter Qimir mögé/mellé, aki később elveheti róla a fókuszt. Sajnos arról se tudtunk meg sokkal többet, hogy neki mi a története, de azt igen, hogy Vernestra tanítványa volt (bár ez lehet azoknak egyértelmű volt, akik olvasták a könyveket, én nem olvastam, úgyhogy számomra ez új információ volt). Azzal is egybevág ez, hogy láthattuk korábban azt a sebhelyet a hátán mikor lefürdött és Vernestrának meg mintha egy ilyen fényostora lenne, szóval biztos annak a sebhelynek is megvan a történet. Megintcsak képbe kerül a második évad, szóval ha ez ennyi volt, akkor sajnos ezt se tudjuk meg. A csatában amúgy Qimir csak nekem tűnt gyengébbnek? Az ötödik részben hihetetlenül badass volt, most meg Sol mintha csak játszadozott volna vel, ez kicsit csalódás volt. Ezek a belassított kung-fu mozdulatok is inkább erőltetettek voltak, mint tetszetősek, viszont volt egy nagyon jó vágás, amikor bent Osháék összerúgnak és utána úgy vált a kép, hogy kint a két fénykard pont olyan perspektívában keresztezi egymást, az nagyon emlékezetes volt.

 

Az is tetszett, ahogy Osha és Mae között megfordultak a szerepek és a végén tényleg Osha lett az akolitus, de olyan érzésem volt, mintha nem akarták volna elengedni Oshát, mint pozitív szereplőt. Azok után, hogy bosszúból, az anyja megölése miatt hidegvérrel megfojtotta a volt mesterét, közben kivéreztette a kardját... vissza akar menni a jedikhez. Elmagyarázza, hogy mit tett Sol és azt várja, hogy azért amit ő követett el, meg majd félrenéznek. Mintha Qimirnek kellett volna észhez tériteni, hogy ennek semmi értelme. Aztán az érzelmes búcsú után, mikor elmennek Qimirrel, akkor is azt éreztem, hogy Osha egy kedves karakter, akin nem látszott, hogy igazán megváltoztatta volna amit tett, nem látszott rajta a változás, úgy mint Anakinon ami után levágta Windut és eladta a lelkét Palpatinenak. 

Mae emlékezettörlése egyáltalán nem tetszett. Még, ha droidokkal csinálják meg ezt az egy dolog, de így úgy érzem, hogy egy olcsó húzással próbálták meg elvarrni azt a szálat, hogy a jediknek nem lehet tudomása a sithekről a Baljós Árnyak előtt, de Mae mégse mehetett Qimirékkel third wheelnek, így ő a jedik kezére kellett kerüljön. Az egész sorozat egyik kérdése volt a kezdetektől, hogy a jedik miért nem tudnak majd a sithekről, ha egyszer itt találkoznak velük és akkor így oldják meg.

 

Az előző gondolathoz még kapcsolódva, az is egy problémám volt a sorozattal, hogy a kezdeti lendület után mikor kiderültek az igazság úgy éreztem, hogy a jedik ebben az elvileg még emelkedettebb korban sem voltak sokkal különbbek morálisan, erkölcsileg véve, mint a prequelben. Jó tudom, ha minden igaz ez már a High Republic korszak vége, de erre az érzésemre most még rátettek egy lapáttal azzal, hogy Vernestra mester megpróbálja eltussolni ezt az egész ügyet. Rajta is azt érzem, mint Solon, hogy nem akarja belátni a másik igazságát, itt ezzel a reakciójával gyakorlatilag aláhúzza azt, amiről Rayencourt beszélt. Az érzelmei által vezérelve hozott egy döntést (hogy ne derüljön ki az igazság, nehogy rossz fényben tűnjenek fel a jedik) és semmit nem értett meg abból, hogy miért akarják őket korlátozni, hát pont az ilyenk miatt, mint ez az incidens. Továbbá, hiába próbálja az egészet Solra kenni a jedik így is úgy is komolyabb ellenőrzés alá kerülhetnek. A másik dolog ezzel az egész üggyel kapcsolatban, hogy azért nem kell egy Columbonak lenni, hogy valaki felgöngyölítse a tényeket, hogy nem áll össze Vernestra meséje Solról (lehet Columbo helyett elég lesz egy Yoda mester is). Az elején Oshát, majd Mae-t gyanúsítják Indara halálával, amire gondolom Solnak van alibije, másrészt mikor Torbin megkapja a mérget, akkor Sol konkrétan ott van a helyi jedikkel, ha valaki jobban a mélyére néz ennek a sztorinak kiderül, hogy nem Sol volt és összedől ez az egész hazugság... már csak ezért is örülnék annak a második évadnak. Vernestra pedig mintha nem firtatná Mae szerepét Indara és Torbin halálában, úgy hogy az egyiküket közvetlenül ő ölte meg. Oké, hogy nehéz gyerekkora volt, Indara is hibázott, de ez még nem jogosítja fel Maet, hogy elvegye valaki életét. Az meg, hogy elveszítette az emlékeit szerintem nem teszi semmissé a morális felelősséget, azzal kapcsolatban, amit ő követett el a múltban, amikor még emlékezett. Ez egy érdekes erkölcsi dilemma, kíváncsi vagyok rá mit gondoltok arról, hogy valaki mikor elveszíti az emlékeit, mintha azt az énjét is elveszítené, aki régen volt, a tettei, a múltja viszont adott, de mennyire lehet ezért őt felelősségre vonni, ha már gyakorlatilag olyan, mintha egy másik személy lenne?

 

Igazából nagyon jót tenne a második évad, sok olyan dolog, ami itt nem tetszett a helyére kerülhetne és láthatóan sokat terveztek még ezzel az időszakkal, remélem a megfelelő következtetést vonják le a kritikákból és nem azt, hogy ne legyen második évad és ne próbálkozzunk semmi újjal, másik korszakkal, hanem visszatérnek valami jól bejáratott dologhoz, mondjuk Han Solo sorozat vagy nem tudom. Örülnék, ha folytatnák és meg fogom nézni hamarosan egyben is, sokszor éreztem azt, hogy jó a heti epizódonkénti adag, de jónéhány helyen rövidnek éreztem a heti részt (a 4. és az 5. az nyugodtan lehetett volna egyben) és egyben nézve a flashbackek sem törik meg majd annyira a jelenbeli történetszálat, úgyhogy érdekes lesz. 

 

Jó lenne, ha nem Yoda tarkójával érne véget az Acolyte, hanem mondjuk egy harmadik, vagy negyedik évaddal!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Yoda József írta:

Ezt pontosan mire írtad?

Arra, hogy "csak amolyan wannabe Sith"

 

5 perccel korábban, Yoda József írta:

Nem is azt írtam, hogy Maul nem Sith. Csak arra céloztam, hogy Sithként mutatkozik be, mégsem a tanítvány. Mivel te abból vezetted le, hogy ő "nyilvánvalóan" Plaguies tanítványa, hogy:

- Sithnek nevezi magát

- Sithből mindig kettő van

De kihagytad a 3. pontot, hogy akolitust akar magának. A Sith tanítványnak van szüksége akolitusra, nem a mesternek. És ismétlem, ez nem marketingduma, ez a canon lore. A mesternek a tanítvány, a tanítványnak az akolitus a végrehajtója. Szóval három dologra alapozom:

1. Sith-nek nevezi magát.

2. Sith-ből kettő van.

3. A Sith tanítványnak kell egy akolitus, akit kitaníthat, és akit Sith tanítvánnyá tehet, amint ketten vagy egyedül vagy valahogy megölik a regnáló mestert. A Sith mesternek nincs szüksége akolitusra. Minek neki? Ott van neki a tanítvány vagy ha annak épp híján van, egyből fogadhat egyet. És egy egyedül álló "wannabe Sith"-nek sem kell, ő is egyből fogadhat tanítványt, nem kell neki akolitus. Lásd Mault, aki egyből tanítványává fogadta Opress-t, nem tökölt itt akolitus címkékkel. És nem csak azért, mert már nem volt töke. :D 

 

9 perccel korábban, Yoda József írta:

Tehát, Sithekből mégsincs kettő mindig :P

Vártam, hogy ki veti fel először ezt az amúgy jogos problémát, szóval készültem magyarázattal. Igen, valóban volt rá precedens, hogy kettőnél több Sith létezett, és olyan is volt, amikor összesen egyet lehetett találni a Galaxisban. Azt, hogy olykor miért van egy, érthető. Nem halhatatlanok, néha akaratlanul is megesik, hogy egy marad, ahogy az Sidiousszal Maul kiesése, Dooku halála, majd Vader árulása után is. Ez a természetes része a dolognak, úgy szólván. A mesterséges része, amikor egy bukott tanítvány dönt úgy, hogy kinevezi magát mesternek és tanítványt fogad. E precedenst Maul és Opress teremtette meg. Ám azt, amikor ez a két Sith-tesó együtt létezett Sidiousszal és Tyrannusszal, szépen felvezették és kibontották. Részeken át tárgyalták azt, hogyan lehetséges ez, hogyan lett megszegve a szabály azután, hogy megtörtént annak kinyilatkoztatása Yoda által az ep1-ben.

Viszont ennek a sorozatnak a lényege, hogy megalapozza az ep1-et, vagyis az ott elhangzottakat alá kell támasztania, nem kétséget ébresztenie. Időrendben haladva Yoda szavai az ep1-ben lepkefingot sem érnének, ha az előzményekben már prezentálják, hogy amúgy nem igazak. Ha valaki időrendi sorrendben nézi, joggal mondhatná ebben az esetben: mekkora barom ez a Yoda. A szőrös talpam bölcsebb nála. Hát 100 évvel ezelőtt három vagy négy Sith is bohóckodott. Szóval, ha Qimir egy önjelölt Sith, vagy egy bukott Sith tanítvány, és mellette van két másik Sith is, akkor nem csak az ep1 végén elhangzottakat hiteltelenítik, hanem Yoda nimbuszát is rombolják. Hiszen orbitális nagy marhaságot mondana ezzel.

A sorozat jelenlegi tudásunk szerint erre remek alapot ad. Plagueis a mester, Qimir a tanítvány, Osha az akolitus. Felállt az a hármas, ami normál esetben elvezethet oda, hogy a tanítvány megöli a mestert, ezzel ő válik az új mesterré, az akolitus pedig a tanítvánnyá. És így halad generációról generációra a kettős szabály. Azt, hogy a tanítvány összeesküszik az akolitussal a mester ellen már akkor is jó lenne látni, ha maga a hatalomátvétel nem sikerül, mert így legalább a Star Warsban annyira nem járatos nézők is láthatnák, hogyan élhet generációról generációra a Sith. Mert sajnos a mozifilmek csak azt prezentálták, hogyan áldozza fel a mester a Sith jövőjét jelentő egyik tanítványát a másik után, akik mind vak hűséggel követték. A TCW nélkül az embernek eszébe sem jutna, hogy Maul vagy Tyranus valaha is Sidious ellen áskálódott.

 

17 perccel korábban, Yoda József írta:

https://starwars.fandom.com/wiki/Dark_Acolyte

 

Az itt leírtak alapján, ez egy eléggé specifikus dolog volt Ventress és Savage esetében, nem univerzális.

Ha Osha cikkére mész, és ott ráböksz arra, hogy "Sith acolyte", máris az általad linkelt oldalon kötsz ki. Ugyanez van Mae-ho cikkinél is. Mondjuk egy pár hétig még óva intenék attól mindenkit, hogy bármit készpénznek vegyen a sorozatra vonatkozó Wookieepedia cikkekkel kapcsolatban, mert egyrészt, az új rész még baromira friss, fel sem dolgozták, másrészt az évad most teljes, ez is rengeteg változást fog hozni (Qimir oldalán a rész megjelenésétől e sorok leírásáig 42 szerkesztés volt), és majd még csak most jönnek ki az interjúk, plusz az sw.com-on a spoilerek elhárultával módosulnak az adatbázis bejegyzések. Szóval a wookiee egy ideig a The Acolyte témájában megbízhatatlan lesz még. Egy-két hétig szinte biztos.

 

26 perccel korábban, Yoda József írta:

Ehhez Sidiousnak lenne egy-két szava, azt hiszem :lol:

Volt is, és a szavainak fénykarddal adott nyomatékot. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Wilde írta:

Sol karaktere volt az egyik aki igazán felkeltette az érdeklődésemet (a másikuk Qimir), a végére viszont egyáltalán nem volt szimpatikus. Egyáltalán nem akarta belátni, hogy totál elbaltázták a brendoki küldetést és ez jelentős részben az ő felelőssége volt. Azt mondja baleset volt, ami igaz is, hiszen nem előre megfontolt szándékkal ölte meg Aniseyát, hanem a pillanat szülte hirtelen reakció volt, de akkor is az ő lelkén szárad. Mae frusztrációja teljesen érthető vele szemben, de Sol mintha semmit nem akarna belátni. Arra tudok gondolni még, hogy esetleg tényleg annyira megborult mentálisan, hogy már egyáltalán nem lát tisztán, de hogy minimális megbánást se mutasson, csak azért mert ő meg volt győződve róla, hogy őket csak a jószándék vezérelte mikor betörtek a kovenhez, úgy hogy látja azt a rengeteg áldozatot... ez számomra nagyon elszomorító volt Sollal kapcsolatban. Az is kissé zavaros volt, hogy miért akarta a konvergenciát bizonyítani. Eleve nem tiszta előttem, hogy most akkor a konvergencia az volt, hogy a Brendokon újra megjelent az élet (láthattuk a növényzetet), vagy konkrétan Osha és Mae megszületése/megalkotása? Amennyiben az utóbbi helyzet áll fenn, akkor nem lehetett volna ezt akkor is bizonyítani, mikor még anno magukkal vitték Oshát? Megvoltak Torbinnak a lányok véreredményei, ami alapján tudták, hogy ők ketten nem pusztán csak ikrek, hanem többek annál, szóval nem kellett volna a jediknek bemondásra elhinni mit mondanak Solék. Ráadásul emiatt még a kovenben történt incidensről alkotott meséjüket is megtarhatták volna, de emellett hozzáteszik, hogy mi a helyzet az ikrekkel, akik közül nekik ugyan csak az egyik van meg, de az eredmények ott vannak a számítógépben.

Ezzel az a baj, hogy egy racionális és tiszta Jedi szemszögén keresztül nézed. Amire Indara és csapata odajutottak volna, hogy referáljanak a tanácsnak a történtekről, már rég olyan útra tévedtek ami nem méltó a Jedikhez. Szóval szerintem felesleges azon lamentálni mi lett volna ha racionálisan viselkednek mert ez ebben a történetben nem opció.

 

1 órával korábban, Wilde írta:

Amit sajnáltam, hogy Qimirről nem tudtunk meg többet.

Nem rajta volt a fókusz. Így is megtudtunk azért lényeges dolgokat, mint pl. hogy Vernestra régi tanítványa. Ez elhanyagolható infó, és az sem, hogy a második évadban erre egy jó kis konfliktus is épülhet. 

 

1 órával korábban, Wilde írta:

amúgy Qimir csak nekem tűnt gyengébbnek?

Az ikreket várta, húzta az időt. A kortózist se használta.

 

1 órával korábban, Wilde írta:

Az egész sorozat egyik kérdése volt a kezdetektől, hogy a jedik miért nem tudnak majd a sithekről, ha egyszer itt találkoznak velük és akkor így oldják meg.

Azért a megoldásnak ez csak kis része. De néha vannak ilyen banális dolgok az SW-ben. Most hadd ne soroljam fel az összeset. Reggelig nem végeznék. :D 

 

1 órával korábban, Wilde írta:

Az előző gondolathoz még kapcsolódva, az is egy problémám volt a sorozattal, hogy a kezdeti lendület után mikor kiderültek az igazság úgy éreztem, hogy a jedik ebben az elvileg még emelkedettebb korban sem voltak sokkal különbbek morálisan, erkölcsileg véve, mint a prequelben. Jó tudom, ha minden igaz ez már a High Republic korszak vége, de erre az érzésemre most még rátettek egy lapáttal azzal, hogy Vernestra mester megpróbálja eltussolni ezt az egész ügyet.

Kollektív bűnösség? A Jedik egy csoportjára fókuszáltunk, ami nem véletlen, hisz tőlük indult ki az egész konfliktus.

 

1 órával korábban, Wilde írta:

kíváncsi vagyok rá mit gondoltok arról, hogy valaki mikor elveszíti az emlékeit, mintha azt az énjét is elveszítené, aki régen volt, a tettei, a múltja viszont adott, de mennyire lehet ezért őt felelősségre vonni, ha már gyakorlatilag olyan, mintha egy másik személy lenne?

Amint láttuk Vernestra nem zavartatta magát Mae tettei miatt. Sőt, még maga mondja el neki Sol tettét. Számára, ha van is erkölcsi dilemmája, felülírja a lehetőség, amivel a volt tanítványát megtalálhatja. De ez megint csak Vernestrára vet nem éppen jó fényt. Csodálkoznék ha túlélné a szériát.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, itt van két behind the scenes infó a szivárogtatótól (ezek esetlegesen akár többedik évados spoilerek is lehetnek, vagy csak szimplán elvetett ötletek, úgyhogy csak az nézze meg, akiket ez nem zavar)

 

Spoiler
  • A Vernestra-Mae jelenet, ahol azt mondja, hogy meg kell találni a régi, rossz útra tért tanítványát, eredetileg hosszabb volt, és ki lett vágva a vége, ahol Vernestra hozzá teszi, hogy "Tenebrous-nak hívja magát"
  • Plagueisről úgy tudja, hogy ez az 5 másodperces jelenet szintén későn, az utómunkák során került be, eredetileg nem lett volna

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Yoda József írta:

Nos, itt van két behind the scenes infó a szivárogtatótól (ezek esetlegesen akár többedik évados spoilerek is lehetnek, vagy csak szimplán elvetett ötletek, úgyhogy csak az nézze meg, akiket ez nem zavar)

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

Nem csodálom, hogy kivágták, nagy ellentmondásokat szült volna. :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:
  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

De vajon Qimir tényleg Tenebrous maradt, csak Vern nem tudja? :) vagy ezt teljesen elvetették? Mert azért jócskán kavarna a dolgokon :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ehhez azért nagyon erősnek kell lenni az Erőben.

 

Szerintem nem, ahhoz kellene nagyon erősnek lenni ha lenne egy szoba vagy terem meghintve kyberekkel, oda bemenne egy gyakorlatlan Sötét oldali illető, elszabadult gyűlölettel és az összes kyber kivéreztetné csak úgy a jelenlétével, olyanokat is amik méterekre vannak tőle. Azt hogy a kezében fogja szerintem mindegyik Sötét oldali  képes lenne , aki nem tudja kontrollálni magát 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.