Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Kicsit belegondoltam. Jók ezek a könyvek, de látható, hogy az OT korszakhoz kötődnek. Remélem a felnőtt regényekben nem csak kizárólag iyen könyvek jönnek és elmennek más érákba is. Pl. Régi Köztársaság, vagy Köztársaság előtti idők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem igen. Eléggé úgy fest a dolog, hogy ezen művek nem fogják a hivatalos SW univerzum részét képezni, ugyanakkor tisztelgés gyanánt és népszerűségüknek köszönhetően megélnek még újabb kiadásokat.

Utánanéztem a Legends feliratnak. Nekem úgy tűnik, hogy csak technikai megkülönböztetése lesz a dolgoknak. A most következő paperback kiadások mindegyike automatikusan megkapja a Legends feliratot (lásd a jövőben megjelenő Kenobi, Crucible, Rozor's Edge paperback kiadásait), viszont nem sokkal korábban kiadott paperback kiadásokon már nincs rajta. Pl. Into the Void. Scoundrels. Ez nehézzé teszi a dolgokat, így szerintem én nem a Legends felirat alapján ítélem meg, hogy része-e, vagy sem, maradok a saját belátásomnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

John Jackson Miller A New Dawn-ról:

The news is out! I can at last share the project I've been working on this fall and winter: STAR WARS: A NEW DAWN is my new hardcover adult novel release, set for release this September from Random House/Del Rey!

 

The novel (my first Star Wars work since Kenobi ) is set several years after Star Wars: Episode III -- and several years before the upcoming animated television series Star Wars: Rebels . As you can see from the cover, two of the main characters of that series, Kanan and Hera, have major roles in the book. This is the first novel integrating input from the Lucasfilm Story Group, which manages story concepts across all media, and so in addition to working with Random House's team I both got inspiration and feedback from the series' executive producers, Dave Filoni, Simon Kinberg, and Greg Weisman, as well as Pablo Hidalgo, Jennifer Heddle, and Leland Chee.

 

A New Dawn is a rollicking adventure set in the darkest days of the galaxy, when even the thought of organized resistance to the Empire seems an impossible fantasy. But as our characters find, one doesn't always get to decide when the best time is to act. And set as it is during the Imperial period, A New Dawn gave me the opportunity to explore a variety of topics, including how the Empire manages to grow so quickly, injecting itself into all spheres of individual life. I really enjoyed writing it! And I love finally getting to work with Doug Wheatley, who did the cover!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utánanéztem a Legends feliratnak. Nekem úgy tűnik, hogy csak technikai megkülönböztetése lesz a dolgoknak. A most következő paperback kiadások mindegyike automatikusan megkapja a Legends feliratot (lásd a jövőben megjelenő Kenobi, Crucible, Rozor's Edge paperback kiadásait), viszont nem sokkal korábban kiadott paperback kiadásokon már nincs rajta. Pl. Into the Void. Scoundrels. Ez nehézzé teszi a dolgokat, így szerintem én nem a Legends felirat alapján ítélem meg, hogy része-e, vagy sem, maradok a saját belátásomnál.

Ezen cikk szerint a Legends logóval ellátott regények kikerülnek a hivatalos kánonból.

 

Arra is fény derült, hogy a filmek regényváltozatai (köztük a TCW is) részei lesznek az új kánonnak, leszámítva azokat az ellentmondásokat, melyek ütköznek a filmben látottakkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen cikk szerint a Legends logóval ellátott regények kikerülnek a hivatalos kánonból.

 

Arra is fény derült, hogy a filmek regényváltozatai (köztük a TCW is) részei lesznek az új kánonnak, leszámítva azokat az ellentmondásokat, melyek ütköznek a filmben látottakkal.

Akkor miért nem látták el már az idén megjelenő címek papaerback kiadásait is Legends logoval?

Az is röhejes, hogy olyan filmregényeket meg bent tartanak a kánonban, amelyek olyan elemeket tartalmaznak, melyek a filmeknek ellentmondanak. Ennyi erővel olyat is lehetne csinálni, hogy azok a könyvek, melyek nincsenek ellentmondásban a filmekkel, azokat benn tartják. Arról ne is beszélve, hogy a Rebels is használ elemeket az EU-ból.

Én már most hétvégén eldöntöttem: nem hajtok fejet ez előtt a rendszer előtt. Az új könyveket is várom, de a régi kedvenceimet is megtartom a Star Wars képzetemben. Eddig is ostobaság volt tőlem, hogy nagyon figyeltem erre a kánon dologra. Mások se teszik és valószínűleg sokkal boldogabbak. Én se teszem ezentúl.

 

Érdekes, hogy odakint újra kiadják a Daley és a Smith-féle trilógiákat. Nálunk szerintem tök felesleges lenne újra kiadni őket.

 

Más. Ez az új rendszer valamilyen szinten érinti majd a jövőbeni magyar kiadásokat. Mivel a Disney kifejezetten tanácsolta a magyar kiadónak, hogy adják ki újra a Thrawn trilógiát, ezért úgy néz ki, hogy nem zárkóznak el a régi művek megjelenésétől sem. Tehát a jövőben akkor akármi megjelenhet, szabadon választhatnak. Kíváncsi leszek, hogy melyek lesznek azok a művek, melyek megjelennek nálunk.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most gondoljunk bele lesznek olyan emberek a jövő nemzedéke aki a harmadik trilógiával lesz rajongó

Most ő megvesz egy thrawn trilógiát és azt látja hogy totál ellentmond a filmeknek

El is megy a kedve az olvasástol

Szerintem ha itt a lejhetőség akkor törekedni kell az egységre

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csak az új

Nem hiszem hogy értelme lenne olyat kiadni ami ellentmond az új filmeknek.

 

 

Most gondoljunk bele lesznek olyan emberek a jövő nemzedéke aki a harmadik trilógiával lesz rajongó

Most ő megvesz egy thrawn trilógiát és azt látja hogy totál ellentmond a filmeknek

El is megy a kedve az olvasástol

Szerintem ha itt a lejhetőség akkor törekedni kell az egységre

Ebben lehet valami, viszont maga a Disney is nyomtatásban fogja tartani a régi címeket Legends bannerrel ellátva.

A másik dolog: egyelőre nincs túl sok új cím, így ha a magyar kiadó egy évben ki szeretne adni mondjuk 6-7 könyvet, vagy jobb esetben 9-10-et, akkor a régiek közül is kell, hogy válogasson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott a jövőbeni magyar megjelenések dolga. Szerintetek 2016-tól milyen könyvek jelenjenek meg?

Csak az új kánonba tartozók?

Csak a régibe tartozók?

Vagy legyen mindkettő, vegyesen?

 

Az X-szárnyúakat azért befejezhetnék...

 

 

Azt hiszem, immár kijelenthetjük, hogy az új kánon teljesen nullázni fogja az eddigi EU-t... a jelenleg létező művekből csupán a 6 film és a TCW (beleértve a Maul képregényt) fog megmaradni a "hivatalos" státuszban.

 

Szerintem meg teljesen nem fogja, de ha úgy is lesz, baromira nem fog érdekelni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a cikk elég egyértelművé teszi, hogy a Lucasfilm immár csak az alább említetteket tekinti "hivatalosnak". Persze, tudom, hogy könnyebb mindent legyalulni, és a jövőbeni, zökkenőmentes egységesség érdekében a nulláról építkezni, de ezt azért túlzásnak érzem...

 

A történetek természetesen nem vesznek el, de nem túl üdítő ebben a tudatban olvasnom A 66-os parancsot, vagy bármely közeljövőben megjelenő Szukits regényt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a cikk elég egyértelművé teszi, hogy a Lucasfilm immár csak az alább említetteket tekinti "hivatalosnak". Persze, tudom, hogy könnyebb mindent legyalulni, és a jövőbeni, zökkenőmentes egységesség érdekében a nulláról építkezni, de ezt azért túlzásnak érzem...

 

A történetek természetesen nem vesznek el, de nem túl üdítő ebben a tudatban olvasnom A 66-os parancsot, vagy bármely közeljövőben megjelenő Szukits regényt.

 

 

Ilyenkor szokás azt mondani, hogy ne legyen igazad, meg hogy majd meglátjuk...

A 66-os parancs mindettől függetlenül akkora élmény, hogy ha az öszes Nullást lehúzzák a WC-n, nekem akkor is kedvenc regényem lesz, borzasztó mély hatással volt rám. És pont ez a lényeg számomra: tökmindegy, hogy kánon vagy nem (eddig sem érdekelt), az olvasás közben érzett élmények nem kanonizálhatóak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a cikk elég egyértelművé teszi, hogy a Lucasfilm immár csak az alább említetteket tekinti "hivatalosnak". Persze, tudom, hogy könnyebb mindent legyalulni, és a jövőbeni, zökkenőmentes egységesség érdekében a nulláról építkezni, de ezt azért túlzásnak érzem...

 

A történetek természetesen nem vesznek el, de nem túl üdítő ebben a tudatban olvasnom A 66-os parancsot, vagy bármely közeljövőben megjelenő Szukits regényt.

Szerintem is túlzás. Így sokkal jobban szét fogják töredezni a rajongótábort. Ne csodálkozzanak, ha piszkosul erős szitokáradatot kapnak majd.

Meg, akkor minek mondanak ilyeneket: "Bár az olvasók által ismert univerzum változik, nem vész el." Minek vesz át a Rebels elemeket a régi EU-ból?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csak az új

Nem hiszem hogy értelme lenne olyat kiadni ami ellentmond az új filmeknek.

 

Én éppen ellenkezőleg gondolom, hogy mi jöjjön ezután . Vagy csak a régi jöjjön egy darabig, vagy vegyesen. Hacsak nem mennek rá célirányosan a dologra, akkor a Disney úgy sem tud mindent eltörölni. Elvileg be is emelhetnek régi regényeket az új kánonba, lehet, hogy a fél EU visszajön, és soha ne adják ki, és ne lássuk, csak mert Lucas hülye volt? Most nem feltétlenül a 20+ könyves NJO sorozatra gondolok, de 2-3 éven belül ki lehetne adni ami a régiből maradt az NJO-ig, főleg ha az évi 10 könyv nem csak mese, aztán már úgyis csak az új jön. Az új rajongóknak is lehet joga eldönteni, hogy melyik tetszik jobban és most mi is szenvedünk azzal, hogy mi kánon, mi nem. (már aki) Vagy nekünk van jogunk hallgatni és szenvedni, az új rajongóknak meg van joguk egységes történethez? Szerintem nekünk is volt és tettek rá.

 

Kismillió más forrásból is tudomást szerezhet egy rajongó arról, hogy létezett egy régebbi EU, és ki tudja, lehet, hogy kíváncsi lesz rá. Tudom, erre esély sincs, de még az is lehet, hogy jobbnak találja majd. Azonkívül nem minden filmrajongó olvas könyvet.

 

Elvileg eddig mindig kisebbségben voltam:

 

- Nincs elég EU rajongó, nehogy már korlátozzuk a filmesek szabadságát, stb. Aztán most mégis csak megtartják a régi EU-t is (vagy inkább csak burkoltan söprik el), mert rájöttek, hogy hoppá, ahhoz azért mégis elegen vannak, hogy szép kis bevételt hozzanak nekünk!

 

- Pár éve rágom már közvetve, közvetlenül a kiadó fülét, mert sajnos szeretném magyarul olvasni a Tatooine Ghost-ot. Tudom, ez az én hibám. - Sokáig nem volt válasz, aztán jött a Disney, és a válasz: Majd 2016-tól valamikor. Pont azért akartam az új film előtt, mert akkor még mindenki megvenné, mert kánon! Akkor legalább 2016 után hozzák már ki, ha lehet. Csak jelzem, hogy eddig kétszer állt mellé a többség, másodjára úgy, hogy sejtettük mi lesz.

 

- Pézügyek: Kevés alkalommal voltam azok közt, akik nagyobb kedvezményt akartak a kiadótól. Az utóbbi időben hallgatok és veszem, ami jön. Sokan rikácsolnak itt is és a kiadónál is, hogy nem bírja a pénztárcájuk, és gondolom, az új rajongók közt is maradna ez az arány. Nekik még jót is tenne, ha néha kijönne egy régi EU is, legalább abban a hónapban több pénzük marad, ha nem veszik meg. És ugye ez a többség lenne.

 

Szerintem még nem mondtam, de az SW mellett Alien vs. predator rajongó is vagyok. Akinek az SW-s szakadással baja van, annak feltétlenül meg kell néznie azt az univerzumot. Nekem meg majd át kell állnom, hogy mostantól az SW is olyan. Van a 4 Alien film és legalább 3 alternatív könyves folytatás, ebből kettő a második résztől folytatja, nem a negyediktől. Ott az egész könyves univerzum alternatív, leszámítva a filmek adaptációit. Mégis működik. A kiadó most készül leszerződni a legújabb trilógiára.

 

Egyébként pedig, amikor rajongó lettem, nem szabtam feltételeket, hogy a Csillagok háborújáért rajongok, de A Birodalom visszavág-ért nem. A képregényeket szeretem, de a könyveket nem. Persze vannak történetek, amiket jobban szeretnék a polcomon látni, és vannak, amiket kicsit kevésbé, de mindnek örülök, ami kijön. Elfogadtam ezt az univerzumot úgy, ahogy volt, könyvvel, képregénnyel, kisebb ellentmondásokkal, amiket UTÓLAG simítottak el. Úgy gondolom, aki ezután SW rajongó akar lenni az igenis fogadja el, hogy őelőtte is volt EU és ne akarja korlátozni a régebbi rajongókat, hogy az ő kedvéért tegyenek le az összes eddigi könyvről. Amúgy meg, nekem a logika azt diktálja, hogy eleinte az új rajongók kevesebben lesznek, mint a régiek, szóval a kiadónak se lenne túl nagy kiesés, ha nem vesznek meg egy régebbi könyvet. És mikor utoljára körülnéztem, még a többség döntött; persze azóta eljött a Disney.

Szerkesztve: - bimi12
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én éppen ellenkezőleg gondolom, hogy mi jöjjön ezután . Vagy csak a régi jöjjön egy darabig, vagy vegyesen. Hacsak nem mennek rá célirányosan a dologra, akkor a Disney úgy sem tud mindent eltörölni. Elvileg be is emelhetnek régi regényeket az új kánonba, lehet, hogy a fél EU visszajön, és soha ne adják ki, és ne lássuk, csak mert Lucas hülye volt? Most nem feltétlenül a 20+ könyves NJO sorozatra gondolok, de 2-3 éven belül ki lehetne adni ami a régiből maradt az NJO-ig, főleg ha az évi 10 könyv nem csak mese, aztán már úgyis csak az új jön. Az új rajongóknak is lehet joga eldönteni, hogy melyik tetszik jobban és most mi is szenvedünk azzal, hogy mi kánon, mi nem. (már aki) Vagy nekünk van jogunk hallgatni és szenvedni, az új rajongóknak meg van joguk egységes történethez? Szerintem nekünk is volt és tettek rá.

 

Kismillió más forrásból is tudomást szerezhet egy rajongó arról, hogy létezett egy régebbi EU, és ki tudja, lehet, hogy kíváncsi lesz rá. Tudom, erre esély sincs, de még az is lehet, hogy jobbnak találja majd. Azonkívül nem minden filmrajongó olvas könyvet.

 

Elvileg eddig mindig kisebbségben voltam:

 

- Nincs elég EU rajongó, nehogy már korlátozzuk a filmesek szabadságát, stb. Aztán most mégis csak megtartják a régi EU-t is (vagy inkább csak burkoltan söprik el), mert rájöttek, hogy hoppá, ahhoz azért mégis elegen vannak, hogy szép kis bevételt hozzanak nekünk!

 

- Pár éve rágom már közvetve, közvetlenül a kiadó fülét, mert sajnos szeretném magyarul olvasni a Tatooine Ghost-ot. Tudom, ez az én hibám. - Sokáig nem volt válasz, aztán jött a Disney, és a válasz: Majd 2016-tól valamikor. Pont azért akartam az új film előtt, mert akkor még mindenki megvenné, mert kánon! Akkor legalább 2016 után hozzák már ki, ha lehet. Csak jelzem, hogy eddig kétszer állt mellé a többség, másodjára úgy, hogy sejtettük mi lesz.

 

- Pézügyek: Kevés alkalommal voltam azok közt, akik nagyobb kedvezményt akartak a kiadótól. Az utóbbi időben hallgatok és veszem, ami jön. Sokan rikácsolnak itt is és a kiadónál is, hogy nem bírja a pénztárcájuk, és gondolom, az új rajongók közt is maradna ez az arány. Nekik még jót is tenne, ha néha kijönne egy régi EU is, legalább abban a hónapban több pénzük marad, ha nem veszik meg. És ugye ez a többség lenne.

 

Szerintem még nem mondtam, de az SW mellett Alien vs. predator rajongó is vagyok. Akinek az SW-s szakadással baja van, annak feltétlenül meg kell néznie azt az univerzumot. Nekem meg majd át kell állnom, hogy mostantól az SW is olyan. Van a 4 Alien film és legalább 3 alternatív könyves folytatás, ebből kettő a második résztől folytatja, nem a negyediktől. Ott az egész könyves univerzum alternatív, leszámítva a filmek adaptációit. Mégis működik. A kiadó most készül leszerződni a legújabb trilógiára.

 

Egyébként pedig, amikor rajongó lettem, nem szabtam feltételeket, hogy a Csillagok háborújáért rajongok, de A Birodalom visszavág-ért nem. A képregényeket szeretem, de a könyveket nem. Persze vannak történetek, amiket jobban szeretnék a polcomon látni, és vannak, amiket kicsit kevésbé, de mindnek örülök, ami kijön. Elfogadtam ezt az univerzumot úgy, ahogy volt, könyvvel, képregénnyel, kisebb ellentmondásokkal, amiket UTÓLAG simítottak el. Úgy gondolom, aki ezután SW rajongó akar lenni az igenis fogadja el, hogy őelőtte is volt EU és ne akarja korlátozni a régebbi rajongókat, hogy az ő kedvéért tegyenek le az összes eddigi könyvről. Amúgy meg, nekem a logika azt diktálja, hogy eleinte az új rajongók kevesebben lesznek, mint a régiek, szóval a kiadónak se lenne túl nagy kiesés, ha nem vesznek meg egy régebbi könyvet. És mikor utoljára körülnéztem, még a többség döntött; persze azóta eljött a Disney.

Végülis igazad van

A kérdés itt az hogy mennyi marad meg a régi EUból?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra is kíváncsi lennék hogy fogjuk megtudni mi a kánon és mi nem

Oké hogy ott a Legends felirat

De most minden könyvet ujra kiadnsk és majd figyeljük hogy melyiken van rajta melyiken nem

Vagy kiadnak egy listát hogy na gyerekek ezek a hivatalosak :D

Vagy most az egész eddigi EU non canon?

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra is kíváncsi lennék hogy fogjuk megtudni mi a kánon és mi nem

Oké hogy ott a Legends felirat

De most minden könyvet ujra kiadnsk és majd figyeljük hogy melyiken van rajta melyiken nem

Vagy kiadnak egy listát hogy na gyerekek ezek a hivatalosak :D

Vagy most az egész eddigi EU non canon?

Már tudjuk. Bár lentebb már írtam. ;)

A jelenleg ismert Star Warsból csupán a 6 film és a TCW kerül át az új kánonba, azaz lesz "hivatalos". A játékokat (beleértve egyéb EU médiát) non-canonná nyilvánították, míg bár a régi EU-ba tartozó regényeket kiadják "Legends" logóval ellátva, csakugyan non-canon lesz valamennyi. Bár ötletek, elemek szintjén meríteni fognak a régi EU-ból, többre ne számítsunk. A Disney ezzel a lépéssel szándékozik tiszta lapról létrehozni egy egységes univerzumot, melyben a filmek, regények, képregények és játékok mind egy hatalmas, szerves SW univerzum részét képezi.

 

Ettől fogva ki-ki álláspontja, hogy dolgozza fel ezt. Ami engem illet, az EU történetei továbbra is létezni fognak egy alternatív univerzumban, nem válnak "semmissé", csak mert néhány fejes a könnyebb utat választotta. :nana: Ha a The Walking Deadnél tökéletesen élvezhetően működik egymás mellett két univerzum (bár ott mindkettő hivatalos, ez nem oszt nem szoroz), akkor a Star Warsnál is működni fog. Részemről ennyi, különösebb problémát nem csinálok belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért kellett mindent eltörölni? Az lett volna logikus hogy csak az ep VI. Utáni eseményeket töröljék el, meg amit felülir a TCW és a Rebels

Nem értem pl a régi köztársaságban játszódó művekkel mi a baj.

Gondolom a többi területet azért tisztítják meg, hogy egy esetleges jövőbeli projekt nem interferáljon az égegyadta világon semmivel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az X-szárnyúakat azért befejezhetnék...

Szerintem is, szóval legalább ezért megérné régi sztorikat kiadni. Bár a közeljövőben erre nem sok esély van :(

 

A 66-os parancs mindettől függetlenül akkora élmény, hogy ha az öszes Nullást lehúzzák a WC-n, nekem akkor is kedvenc regényem lesz, borzasztó mély hatással volt rám. És pont ez a lényeg számomra: tökmindegy, hogy kánon vagy nem (eddig sem érdekelt), az olvasás közben érzett élmények nem kanonizálhatóak.

Pontosan.

 

A Disney ezzel a lépéssel szándékozik tiszta lapról létrehozni egy egységes univerzumot, melyben a filmek, regények, képregények és játékok mind egy hatalmas, szerves SW univerzum részét képezi.

Kapálózhatnak legalább egy- másfél évtizedig azért, hogy fele annyit le tudjanak "EU" alatt tenni az asztalra, mint ami eddig volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kánonság ide vagy oda, én se vagyok hajlandó az eddigi olvasmányaimat meg nem történtnek tekinteni, ne adj' isten olyanokat nyilatkozni, mint több helyen láttam, hogy akkor kb. gyűjteményt égeténének legszívesebben, meg pénzt és éveket fecséreltek semmire, mert az élmény már az enyém, azt semmilyen kánonból nem vehetik ki.

A nagytakarítás mértékét én is túlzónak tartom, szóval, Disney+Story Group, fel van adva a lecke, egy ilyen radikális húzás után tényleg kiemelkedő könyveket kell mutatni, hogy az olvasótábort valamelyest lenyugtathassák.

Szerkesztve: - reaper
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért kellett mindent eltörölni?

Mert ők másképp állnak a kapcsolodó anyagokhoz mint Lucas. Geroge-ot abszolut nem érdekelte hogy mi jön ki a regényekben, képregényekben stb. Úgy volt vele, hogy vannak a filmek, ami a lényeg és minden más csak sokadlagos. Ezt tükrözte vissza aztán a kanon rendszer is. A Disney viszont egy koherens világot szeretne, ahol a kiegészitő anyag tényleg kiegészit (és ahol remélhetőleg Luke nem két hetente menti meg a világot az aktuális főellentől hanem a karakterek életútjának lehetőleg ive van és tartanak valahonnan valahova). Ehhez viszont rebootolni kellett a korábbi ötletbörzét az úgynevezett EU-t. Ami nem jelenti, hogy nem fognak meriteni belőle. A Clone Wars sorozat például ami kánon, tele van EU-ból vett elemekkel.

 

De ez csak a hivatalos álláspont: ahogy a többiek is irták ettől még ugyanugy lehet élvezni a korábbi regényeket, képregényeket stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, immár kijelenthetjük, hogy az új kánon teljesen nullázni fogja az eddigi EU-t... a jelenleg létező művekből csupán a 6 film és a TCW (beleértve a Maul képregényt) fog megmaradni a "hivatalos" státuszban.

 

Hála az atyajóúristennek. Már rég meg kellett volna tenni.

 

A 66-os parancs[/i] mindettől függetlenül akkora élmény, hogy ha az öszes Nullást lehúzzák a WC-n, nekem akkor is kedvenc regényem lesz, borzasztó mély hatással volt rám. És pont ez a lényeg számomra: tökmindegy, hogy kánon vagy nem (eddig sem érdekelt), az olvasás közben érzett élmények nem kanonizálhatóak.

 

Teljesen érdektelen milyen élmény neked. A 66-os magyarázata a TCW 6. évadából kiderül és az az igazi a hivatalos és baromira logikus is. Az hogy egy könyv erről mit ír az századrangú kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem századrangú, mert a TCW a fasorban sincs a könyvben írtakhoz képest. Óriási a kettő között a minőségi különbség a könyv javára.

Persze azt senki sem mondta, hogy ami canon lesz a Lucasfilm/Disney alatt, az mindjárt elsőosztályú is lesz :) Mint ahogy korábban voltak borzalmas sztorik is, ezt senki sem vitatja, sem azt, hogy az előző rendszer kaotikus volt.

Azt hiszem, amit igazán sajnálunk, az az, hogy kikerülnek remek történetek, karakterek is mindennel együtt, és ezen nem olyan könnyű túllépni.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt elfogadom, hogy a könyv lehet hogy sokkal jobb is lehet a TCW részhez képest - nem tudom nem olvastam - de speciel a 66-os parancsról szóló TCW sztori szerintem pont hogy nagyon is igényes, szórakoztató alkotás.

 

Az pedig lehet hogy kikerül sok jó dolog, de elég egy tetszőleges főszereplő életútját végig böngészni a wikikben: összességében egy elképesztően gyenge minőség, bugyuta ponyvává vált az SW az EU-n keresztül, ami egész egyszerüen nem méltó a filmekhez. Egy ilyen drasztikus lépéssel nyilván sok jó dolog is kikerül, de szerintem ez elkerülhetetlen volt, úgy hogy a Disney Lucas-al ellentétben nem csak 6 filmben, hanem ennél jóval tágabban gondolkodik (spin-off filmek, sorozatok stb.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.