Ugrás a kommentre

1x14 - Defenders of Peace


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem értem ezt a sorrendet. :oops: Meg mi az, hogy sokáig senki nincs valaki mögött? :pfff:

Tudtam, hogy nem fogjátok érteni...

 

Úgy értettem, hogy a legjobb pilóta Anie, aztán Plo Koon, aztán egy kis kihagyás, mert őket nem nagyon lehet utolérni, és aztán bárki... Tehát a tapasztalatra gondoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtam, hogy nem fogjátok érteni...

 

Úgy értettem, hogy a legjobb pilóta Anie, aztán Plo Koon, aztán egy kis kihagyás, mert őket nem nagyon lehet utolérni, és aztán bárki... Tehát a tapasztalatra gondoltam.

Tudtommal nem féltucat jedi repkedett a galaxisban. :pfff: És hol van leírva, hogy ki milyen pilóta? Ennyi erővel Wedge Antilles minden jedit üt. :D

Node nem offolok tovább. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is tök mindegy, ki vezetett, mikor egy kis útról volt szó, Anakin meg amúgy sem volt teljesen jól. Amúgy Obi-Wan is jó pilóta lehet, ha bírja az iramot Anakinnal :oops: Annak ellenére, hogy utál repülni :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtam, hogy nem fogjátok érteni...

 

Úgy értettem, hogy a legjobb pilóta Anie, aztán Plo Koon, aztán egy kis kihagyás, mert őket nem nagyon lehet utolérni, és aztán bárki... Tehát a tapasztalatra gondoltam.

De ilyen sorrend aligha létezik, mert mi alapján? Nem lehet utolérni? Ha olyan nagy huszár Plo, hogyan is lőtték le olyan hídegyorsan? Obi-Want egy ugyanolyan gépben, sokkal nagyobb tűzerővel is éppen csak sikerült eltalálni, tehát a feltételezett tematika szerint akkor Obi-Wan jobb pilóta, mint Jango, aki a Plo Koont lelövő klónok mintaegyede, és a klónok le tudták lőni Plo Koont, szóval a klónok, azaz Jango jobb Plonál. Tessék, máris négy embert írtam, aki nemhogy utoléri, le is hagyja :oops: Szóval ilyen lista, pláne a dicsőitést nem hajszoló Jedi Rendben aligha létezik. Még Obi-Wan is felülmúlt jónáhány mezei pilótát, ugyanakkor Lando sem semmi, mivel bement a Falconnal egy szűk járatba, míg Wedge túlélt minden lényeges Lázadó vs Birodalom csatát, amit megint nem lehet elmondani sokakról. Ez ugyanúgy hülyeség, mint az, hogy ki a legjobb fénykardforgató. Jó mindegyik, van tehetségük, tudásuk, szerencséjük, plusz a Jediknek még ott az Erő is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap éjjel (azaz ma éjjel) néztem meg az epizódot, és két dolgot leszámítva tetszett. Az egyik: a droidok éljenzése és "szomorkodása". Úgy hiszem, hogy egy aggresszióra tervezett droidnál nem nagyon léteznek ilyen érzelmek (a második biztos, hogy nem - ld.: önkéntesek).

 

A másik dolog, ami nem tetszett, az a Jedik fénykardos lopakodása, és a droidok nagyothallása. Nehogy már a fénykard zümmögésre ne figyeljenek fel a járőröző droidok?! Azért ez vicces. Másrészről, ha a Jedik lopakodni akarnak, akkor az erővel is kinyírhatnák simán a droidokat.

 

 

A lentebbi vitához. Jó volt átolvasni a reagálásokat, bár Bomarral érdekes vitatkozni, mert úgy vettem ki, hogyha Dzséjt felhozott egy olyan érvet, ami ütős és találó volt, s magam is azzal érveltem volna, akkor Bomarr egyszerűen témát váltott, és nem is reagált az érvre, ami így a levegőben maradt, lógva...

 

Mindemellett: Úgy hiszem, hogy a Jedik csak olyan államformában teljesíthetik be a béke őrei kitételt, ahol valóban béke van, máskülönben a békét nem őrizni kell, hanem harcolni érte. A második részben elhangzik, hogy a köztársaság fennállása során nem történt ilyen szakadár háború, sőt, semmiféle integritási veszély nem fenyegette a galaxist, így a Jedik remekül elláthatták feladatukat. Szerintetek a Jedik elszúrták a megbízatásukat, mert a szakadárok összegyűltek, én azt mondom, hogy ehhez a szenátori kapzsiság és Darth Sidious kellett.

S hogy miért viselnek fénykardot az oldalukon, miért tréningeznek? Nos, én sem azért tanultam történelmet, mert történész akarok lenni, hanem azért, hogyha szükségem lesz rá, akkor fel legyek szerelkezve a tudással.

 

A Jediknek nem igazán volt választásuk Geonosisnál, ez lentebb is elhangzott. Ha ölbe teszik a kezüket, és kitartanak a béke elvei mellett, egyúttal az ártatlanok nagy részét (kezdve Obi-wannal, Anakinnel és Padméval) feláldozzák. A szakadárokat nem "belekényszerítették a háborúba", pont fordítva történt: azzal, hogy foglyul ejtettek két Jedit és egy köztársasági (!) szenátort, egyértelműen hadüzenetet küldtek a köztársaságnak, mely hadsereg híján egyértelmű, hogy a Jediket bízta meg a kiszabadításukkal. Az már más tészta, hogy Yoda miért megy el a klónokért, de talán erre elég magyarázatot ad Obi-wan megjegyzése, hogy szokatlanul sok droidcsillaghajót lát arra felé. A Jedik tudták, hogy számukra ez egy csapda, de a tétlenség nem jelenthetett megoldást. Ha elrabolnák a szövetségesed királyát, és látszik, hogy nekik szükségük lenne a segítségedre, akkor menned kell mert az elveid saját magaddal szemben erre köteleznek. Fenn kell tartanod a békét és a rendet a galaxisban, és ehhez meg kell szüntetned a forrongás forrását.

 

De visszatérve az epizód keretei közé: az öreg azért került negatív megítélés alá, mert az elveihez akkor is ragaszkodott, amikor már nem kellett volna: kész lett volna feláldozni a népét a háború oltárán, pedig egy vezetőnek a népe megóvása az első számú feladat. Nem ostoba ő, csak messze menőkig konok és konzervatív.

 

Amit pedig megállapít, az egy külső laikus álláspont, amire azt tudnám mondani, hogy "kibicnek semmi sem drága". Hol volt ő, amikor a Jediknek dönteni kellett az ártatlanok életéről? Hol volt ő, amikor Obi-wan felajánlotta a kalózoknak, hogy nem zargatják többet? Hol volt ő, amikor Qui-Gonn nem akart beleavatkozni a helyi konfliktusba? Sehol. Ő csak azt látja, hogy háború van, és ezért mindkét felet hibáztatja, s mivel a Jedik vannak kéznél, most ők kapják a zuhét. Holott a Szakadárok az egész helyzet okozói, egészen pontosan Palpatine, aki rajtuk keresztül előbb-utóbb kirobbantotta volna a háborút, kényszerhelyzetbe hozva a Jediket.

 

Az öreg filozófiája nagyszerűen működik: mindaddig, amíg béke van a bolygóján. De a galaxis nem az ő filozófiájuk szerint működik, így hosszú távon ez nem is lehet életképes, ami egy nép túlélése szempontjából nem lehet elhanyagolandó dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Donát: Bomarr és a saját véleményemet szerintem tökéletesen igazolják a regényrészletek. Ezt a regényt Lucas elolvasta, és ami benne van, az egyezik az ő elképzeléseivel. Ami nem tetszett neki, azt mind kihúzta a kéziratból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: Hát igen, ha már az "ütös" érvek melletti elmenésről van szó, akkor jöhetett volna némi reakció a regényrészletekre, amik majdnem szószerint arról szólnak amit korábban is leirtam :peace:

 

Geonosis: magát a mentőakciót én soha egy pillanatra se vitattam vagy támadtam. A jedik kimentik a sajátjaikat? Hajrá. Eztán a seregek élére állva lerohanják Geonosist és kirobbantják a Klón-háborút, majd az egész galaktikus konfliktusban bevállalják a katonai vezetők szerepkörét és azzal töltik az idejüket, hogy különféle csatákat vezényelnek a galaxis különböző pontjain... őőőő... nem hajrá....

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészről az EU akkor is EU marad, akár olvasta Lucas, akár nem. Gondolom a fantasztikus színvonalú EPII-es könyvet is olvasta, egészségére.

 

Másrészről egy szóval sem vitattam, hogy a klón-háború kelepce lett volna, annál is inkább, mert azt mondom: a klónháborús kelepcébe már akkor belesétáltak a Jedik, amikor jóváhagyták Palpatine kancellárrá kinevezését. Úgy hiszem, hogy a Jediknek épp úgy lehetetlen volt a Geonosisnál elkerülni a csapdát, mint ahogy Windunak lehetetlen volt jól döntenie a "magammal vigyem-e Anakint vagy sem?" kérdésben.

 

A sötétség pedig valóban a Sith-ek fegyvere, de a Jediknek a békére kell törekedniük, ami egy háborús helyzetben csak a harc által valósítható meg.

 

Bomarr: A Jedik a köztársaság szolgálatában vannak. A szeparatisták hadat üzentek a köztársaságnak, megtámadták a droidseregükkel a Jediket, és meg is ölték volna őket, ha nem jön Yoda. Ezt követően a Jedik nem tettek mást, minthogy megpróbálták megakadályozni a háború kitörését, ártatlan életek millióinak elvételét, ezért próbálták lelőni az összes csillaghajót és elkapni Dookut. Szerinted ölbe tett kézzel kellett volna nézniük, ahogy droidok milliárdjai menekülnek el a vezérükkel, tudván, hogy ennyi droid nyilván azért kell, mert Dooku háborút akar kirobbantani?

 

Na EZ lett volna csak igazán az ostobaság, olyan pipogyaság, amit egy stratéga nem követhet el. A Jedik arra szentelik fel életüket, hogy őrizzék és védjék a békét, az ártatlan életeket.

 

Ezt, ha kitört a háború, egy toronyba bezárkózva és agyalgatva nem igazán lehet megtenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: Hát igen, ha már az "ütös" érvek melletti elmenésről van szó, akkor jöhetett volna némi reakció a regényrészletekre, amik majdnem szószerint arról szólnak amit korábban is leirtam :peace:

Én azokkal személy szerint teljesen egyet értek, azért sem reagáltam rájuk. De sosem azt vitattam, hogy a Jedik háborúban betöltött szerepük jó, mert nyílván nem, ezt az ep3 méltán bizonyítja. Hanem azt vitatom, hogy lett volna más, a hitvalásukkal is egyező választásuk. Igaz, lett volna, de annak nagyon nagy ára lett volna, éppen olyan ára, amit ebben a részben az öreg megfizetett volna: a népe pusztulása. Klónháborús viszonylatban a Köztársaság népei közül jópár pusztulása, ami viszont nem fért össze a Jedik hitvallásával. Amire szintén remek példát láttunk ebben az epizódban Anakinék részéről.

 

OFF

Donát: Bomarr és a saját véleményemet szerintem tökéletesen igazolják a regényrészletek. Ezt a regényt Lucas elolvasta, és ami benne van, az egyezik az ő elképzeléseivel. Ami nem tetszett neki, azt mind kihúzta a kéziratból.

OFF

A könyv mégis több ponton eltér a filmtől, ráadásul folyton-folyvást kimenti Anakint a gonosz útjára terelő tettei alól (gondolok itt arra, hogy pl.: a hatalomvágyból fakadó mesteri cím megszerzését leminősíti pusztán szükségszerűségre, ezzel egy fontos, a Sötét Oldalra vezető jellemvonásról). Én ezért sem használnám filmbeli dolgok bizonyítására, még ha ebben az esetben én is egyetértek az idézetekkel. Szóval, mint ahogy mindig is mondtuk, bárki is használta a könyveket ilyen céllal, ez csak EU, ebből kifolyólag nem bizonyító erejű.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A regényről: Önmagában attól, hogy valami EU még nem jelenti hogy nem méltó a megvitatásra. Ha igy lenne a Clone Wars sorozatról se beszélnénk annyit.

 

Geonosisi-csata: Van egy olyan mondás, hogy háborúzni a békéért olyan mint b@szni a szüzességért (elnézést a hasonlat obszcénságáért). Arra számitani, hogy majd én lerohanok valakit és megprobálom elpusztitani és abbol majd mekkora béke lesz... föleg egy morális mesében nem járja és ezt a későbbi események is gyönyörüen alátámasztják: a Geonosis csatával nem lesznek közelebb a Békéhez a béke őrei csak a háborúhoz, de ahhoz nagyon. A jószándékot nem vitatom, de a Pokol felé vezető út is azzal van kikövezve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvitatás oké, de nem bizonyító erejű, mint ahogy itt beállította pl. Zoli. Anakin átállásának okául sem fogom soha felhozni a filmekkel kapcsolatban Ahsoka Tano esetlegesen bekövetkező tragédiáját, éppen azért, mert a TCW is "csak" EU.

A többire egy másik topicban reflektálok, mert itt már nagyon off.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdezném az új fegyver kapcsán nem volt valakinek egy kis Terminátor párhuzam érzése ?

 

Gondolok itt arra, hogy a gépek maradnak, szervesek pusztulnak.

Nem, mert ott ugye atomot használtak, ami a gépeket is elpusztítja. Önmagára nem is küldött a Skynet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alakul a sorozat. Hétről hétre egyre jobban élvezem a stílust. Mindig kapunk új bolygókat és lényeket, míg ti meg még azt is tudjátok, hogy már meglévő EU dolgokat is sikerül ügyesen beleszőniük és így kvázi azokból is "igazi" SW cuccokat csinálnak. A mostani kalandban nagyon látványos volt a Jedik kifinomult kaszabolási stílusa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alakul a sorozat. Hétről hétre egyre jobban élvezem a stílust. Mindig kapunk új bolygókat és lényeket, míg ti meg még azt is tudjátok, hogy már meglévő EU dolgokat is sikerül ügyesen beleszőniük és így kvázi azokból is "igazi" SW cuccokat csinálnak. A mostani kalandban nagyon látványos volt a Jedik kifinomult kaszabolási stílusa.

Nem hiába, kaszabolni tudni kell. :D Ám a mondanivaló is remekül lejön a részből, így az előzővel együtt remek párost alkot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 5 évvel később...

Egy kérdés: amikor felhúzzák a pajzsot a falu köré, miért nem a pajzson belülről lőnek a droidokra? Hiszen így csak ők tudnák lelőni a droidokat, de azok őket nem. Először arra gondoltam, hogy a pajzs a kifelé menő lövedéket is megfogná, de aztán eszembe jutottak a droidekák, amik át tudnak lőni a saját pajzsukon, de a pajzs megvédi őket az ártalmas lövedékektől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés: amikor felhúzzák a pajzsot a falu köré, miért nem a pajzson belülről lőnek a droidokra? Hiszen így csak ők tudnák lelőni a droidokat, de azok őket nem. Először arra gondoltam, hogy a pajzs a kifelé menő lövedéket is megfogná, de aztán eszembe jutottak a droidekák, amik át tudnak lőni a saját pajzsukon, de a pajzs megvédi őket az ártalmas lövedékektől.

 

Attól, hogy a droidekáknak olyan pajzsuk van, ez a fajta lehet mindkét irányba gátol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, valószínűleg ez azért más volumenű pajzs. A droidekáké ráadásul a saját felszereltségük kelléke így akként is van tervezve.

 

Jah lehet, hogy a pajzs a droideka fegyverének rezgés számával dolgozik, így ha valamilyen módon valaki bejutna a pajzsuk mögé és egy akármilyen lézerstukkerrel lövöldözne kifele annak a lövései is összevissza pattognának a pajzson belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy olyan dolog, hogy attól, hogy létezik egy fegyvertípus, ami elsül víz alatt (AK-47, AK-74, stb), még félszáz másik fegyvertípus szétrobban a víz alatt. Ha egy technológia létezik, még nem fogják mindig mindenhol felhasználni. Lehet azért, mert nem ismerik a technológia felépítését, vagy túl költséges a használata, vagy egyszerűen csak feleslegesnek tartják. És így tovább.

Ennek ellenére én speciel egyáltalán nem hiszem, hogy ez a pajzs nem engedné ki a lézert, mert a Star Warsban, meg úgy alapban minden sci-fiben kiengedik az energiapajzsok a lézert. Hiszen elég gáz lenne például az űrhajóknál, amiket ugye szintén körbe vesznek a pajzsok. Szerintem inkább azért mentek ki, mert egyrészt, így nagyobb a mozgásterük, másrészt, míg őket próbálják lelőni, addig sem a pajzs van terhelve, harmadrészt, és talán ez a legfontosabb, a pajzs torzíthatja a látképet, a becsapódásoknál például erősen hullámzik. Ez nagyban megnehezíti a célzást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy olyan dolog, hogy attól, hogy létezik egy fegyvertípus, ami elsül víz alatt (AK-47, AK-74, stb), még félszáz másik fegyvertípus szétrobban a víz alatt. Ha egy technológia létezik, még nem fogják mindig mindenhol felhasználni. Lehet azért, mert nem ismerik a technológia felépítését, vagy túl költséges a használata, vagy egyszerűen csak feleslegesnek tartják. És így tovább.

Ennek ellenére én speciel egyáltalán nem hiszem, hogy ez a pajzs nem engedné ki a lézert, mert a Star Warsban, meg úgy alapban minden sci-fiben kiengedik az energiapajzsok a lézert. Hiszen elég gáz lenne például az űrhajóknál, amiket ugye szintén körbe vesznek a pajzsok. Szerintem inkább azért mentek ki, mert egyrészt, így nagyobb a mozgásterük, másrészt, míg őket próbálják lelőni, addig sem a pajzs van terhelve, harmadrészt, és talán ez a legfontosabb, a pajzs torzíthatja a látképet, a becsapódásoknál például erősen hullámzik. Ez nagyban megnehezíti a célzást.

Köszi, ez így világos. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.