Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

No, ezt át tettem ide, mert elsőre jól eltévesztettem a tipociot :D

 

Na, ma végre megettem, amit tennem kellett és amire már régóta készültem. Egyben, az első másodperctől az utolsó másodpercig végignéztem mind a hat részt egyszuszra. És az élmény... most nem találok rá szavakat, aki már látta így, az tudja, aki meg nem, az nézze meg így

 

Egyben látni ezt a kétszer három részből álló mesterművet nagyon jó. Ahogy haladunk a fénytől a sötétig, színesből a szürkébe, majd visszafelé, nagyszerű. Lucas jól építette fel a történetet, sehol egy bukkanó, mindenre fény derül itt vagy ott. Nincs minden megmagyarázva már a legelején, de a végén se rágják szájba, ki-ki értelmezze a hallottakat-láttotakat a maga módján. A trilógiák közti húsz-harminc év jó tesz a cselekménybeli húsz évnek, hiszen így valóban érződik a kor. Pl sokat szidott dolog az ep1-ben a csillivilli hajók. De ezek a csillivilli hajók elkerülhetetlenek, ha érteni akarjuk, hogyan érti Luke azt, hogy "De hisz ez ócskavas." Ugyan ez igaz végig mindenre. A helyszínekre, az eszközökre, mindenre. Nagyszerű volt így megszemlélni ezt a történetet és szerintem nem is volt kemény, bár azt nem mondom, hogy végig ültem, mert álltam is párszor és néha diskuráltam anyámmal is. Így könnyedén élvezhettem a Saga meséjét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Karácsonyra lesz egybecsomagolt 6 rész DVD-n. A DVD-kölcsönzős mondta.

Persze újításokra nem igen kell számítani, és elég bosszantó, hogy Prequel trilógiát egyben nem adtak ki, ep1-2 DVD-t meg már sehol nem lehet kapni. Ha a magyar kiadás kényszerít arra, hogy netes másolatról nézzem az első két részt akkor valami nagyon rosszul működik a rendszerben. :hmm: Mert azért szinkronos VHS-ig mégse akarok visszaesni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tékás honnan tudja ezt? :)

 

Felmerülnek a kérdések. Saga Ultime Edition lesz? Szinkront dobnak rá? stb... Én egyébént kihagyom akkor, ha semmi újítás nem lesz rajta, csupán egybecsomagolják a már megjelent filmeket. Bár ebbe nem sok bizniszt látok, szal' tuti megkeverik a cuccot megint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is kamu, hacsak nem a magyarok akarják újrakiadni valahogy, hogy a többi részre is rászuszakolják a szinkront. Ez ellen nincs kifogásom, de csak szinkron miatt nem fogom megvenni, az ziher.

 

Szvsz az UE jövőre várható, elvégre akkor lesz kerek 30 az SW. De az UE-re már egy tökéletesített trükökkel és az ep1-ben CGI Yodával rendelkező Saga jöjjön ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Jó nap ez egy epI-VI nézésre :peace: Már (még csak) az epIII-nál járok, és ez-az felmerült bennem. Majd a megfelelő helyeken felhozom őket egyik nap. Ma biztos nem, mert soká érek a végére. Most egy kis ebédszünetet tartok a gép előtt :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval tegnap megnéztem a Saga 6 filmjét egymás után sorrendben. Most legalább sikerült, mert reggel kezdtem hozzá. Így is sokáig tartott, pedig a reggelit, ebédet, vacsit a tévé előtt fogyasztottam el. Hosszú egyben, de mindenképpen megérte. Azt már tudom, hogy aki még nem látta, az ne egyben nézze meg, mert az könnyen bezizzenhet a sok feldolgoznivaló miatt. Na de nálunk erről szó sincs :) Félelmetes és fantasztikus volt látni, ahogy eljutunk a "békés" Köztársaságtól a Felkelés győzelméig!!! Még mindig találtam olyat benne, amin el tudok filózni, még mindig hozott valami újat, ami benne volt, de valahogy eddig még nem tűnt fel annyira (az apróbb dolgok). Hiába, no, sokszor kell látni ahhoz, hogy teljes egészében átlássuk az egész történetet. És még így is marad felfedeznivaló :D

Kb. 80%-ban anyukám is nézte velem, a film közben néha eldiskuráltunk erről-arról. Jobban mondva én magyaráztam neki, pl. azt is, hogy Anakin nem Padméért áll át. Főleg a harmadik rész alatt szövegeltünk sokat, ami meg kell hogy mondjam, néha egy picit a film élvezetének rovására ment, de nem bántam.

Viszont a végére érve, sőt már előbb is, fura dolgot vettem észre magamon. Ugyanis felül kellett bírálnom a filmek tetszési sorrendjét. Igazából mindig is ingatag voltam ebből a szempontból, folyton hangulattól függött. Egyben megnézve azonban eldőlt ez-az. És amin igazán kiakadtam, hogy az epIV-et élveztem a legkevésbé!!!! Van néhány igen kultikus jelenete, ami nagyon a topon van nálam, de összeségében leghátulra kell sorolnom. Kész agyrém, ezt sose gondoltam volna :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És amin igazán kiakadtam, hogy az epIV-et élveztem a legkevésbé!!!! Van néhány igen kultikus jelenete, ami nagyon a topon van nálam, de összeségében leghátulra kell sorolnom. Kész agyrém, ezt sose gondoltam volna :)

Hát igen, sajnos ezzel én már az egynapos megnézés előtt is így voltam. Hangulatos, van benne nem egy remek jelenet, amiket rendkívül felértékeltek a későbbi részek, viszont összességében szerintem történetileg (a cselekmények lassúságára gondolok itt leginkább), látványilag (az SE és a 2004-es felújítás még mindig nem az igazi) minden rész lepipálja.

 

az EPII-őn lehet a legtöbbet agyalni. :D

Nem hiába tartom azt a legjobban kidolgozott Star Wars résznek. És emiatt a kedvenc részem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez úgy sem mutatja be, hogy ki lesz az első :D Egyébként szerintem a "Legjobb film" kategória a legegyértelműbb a tekintetben, hogy melyik film nyeri. :D

 

Donát.

Ne legyél Te olyan biztos ebben. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A hétvégén EP1-2-3 félmaratont tartottam egy barátomnál, aki a tanárom volt. :) Ő is ott vont a májusi premieren, egy tanár házaspárral együtt. Most is négyen ültünk be a házimozi elé, kajával, itókával, DVD-lemezekkel. :)

Már régen terveztem az újra-újranézést, így pont jól jött ez a lehetőség. Viszont kicsit úgy jártam, mint MissKarrde: mivel a többiek nem voltak annyira járatosak a SW-ben (nem bennfentesek, "csak" olyanok, akik szeretik), néha meg kellett maagyarázni ezt-azt, amit megkérdeztek (egyensúly az Erőben, ilyesmik). És ha már felmerültek az ilyen dolgok, elmondtam pár érdekes vizuális megvalósítási módot, képi utalást, Vader előképeit. Nagyon tetszett nekik, örültek, hogy ilyesmiket is észre lehet venni a SW-ban, és hogy Lucas ilyen dolgokra is figyelt.

A dolog másik oldala, hogy ez kissé visszavett az én filmélményemből, de sebaj. :) Így is nagyszerű volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1, nekem ilyen volt az Alien DVD-mmel. Én akkor végső elkeseredetségemben vettem egy ilyen DVD korongtisztító micsodát (nem drága), azzal jól áttöröltem és azóta működik. Ha még nem próbáltad, hátha...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hétvégén EP1-2-3 félmaratont tartottam egy barátomnál, aki a tanárom volt. :oops: Ő is ott vont a májusi premieren, egy tanár házaspárral együtt. Most is négyen ültünk be a házimozi elé, kajával, itókával, DVD-lemezekkel. :yeah:

Már régen terveztem az újra-újranézést, így pont jól jött ez a lehetőség. Viszont kicsit úgy jártam, mint MissKarrde: mivel a többiek nem voltak annyira járatosak a SW-ben (nem bennfentesek, "csak" olyanok, akik szeretik), néha meg kellett maagyarázni ezt-azt, amit megkérdeztek (egyensúly az Erőben, ilyesmik). És ha már felmerültek az ilyen dolgok, elmondtam pár érdekes vizuális megvalósítási módot, képi utalást, Vader előképeit. Nagyon tetszett nekik, örültek, hogy ilyesmiket is észre lehet venni a SW-ban, és hogy Lucas ilyen dolgokra is figyelt.

A dolog másik oldala, hogy ez kissé visszavett az én filmélményemből, de sebaj. :) Így is nagyszerű volt.

Ez nagyon becsülendő tevékenység Zoli! Asszem Lada csinált ilyet korábban. Ez is egy módja az SW filmek megértetésének. :)

 

Egyébként ha majd megyünk Wallatoshoz mozizni, gyere Te is. Ott garantáltan tudsz koncentrálni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.