Ugrás a kommentre

1x22 - Hostage Crisis


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Biztos valami megbeszélés közben jött meg a hír, én mindig így gondoltam arra.

Nah, látod. Nem kell mindig ilyen bonyolult dolgokra gondolni, mint amire Oldie rábólintott. Free Taa-hoz érkezett be előszőr a hívás, és azért ment oda, hogy személyesen mutassa meg, mert ő is látni akarta, hogy mi folyik itt. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 4 hónappal később...

Szerintem az már a Hostage Crisisban kiderült, hogy ki áll Ziro szökése mögött: Ziro. A válasz egyszerű: Bane tőle kérte a pénzt. Ha valaki más állna a háttérben, nem Zironak nyújtaná be Bane a számlát. Plusz Ziro meg is lepődött volna, hogy éppen kiszabadítják, de ő úgy kezelte az egészet, mint akinek ez teljesen természetes, ami erősen azt jelzi, hogy tudta, mi folyik ott. Ennek pedig egy oka lehet: ő szervezte meg a szökését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most komolyan, Sidiousnak mi haszna lett volna Ziro szökéséből?

Elég sok. Coruscanton pl. a Hostage Crisis eseményei után újabb rendkívűli jogosítványokkal ruházta volna fel magát és újabb, szigorúbb diktatórikusabb intézkedéseket vezethetett volna be arra hivatkozva, hogy még egyszer ilyen ne történjen meg. Ziro meg hasznára lehet esetleg alvilági kapcsolataival Dookunak, hogy a háborút minél hosszabbra elnyújthassa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most komolyan, Sidiousnak mi haszna lett volna Ziro szökéséből?

És miért Zirotól kérte a pénzt Bane? Miért nem lepődött meg Ziro, hogy valaki szökteti? Ha nem lenne benne a kezem egy szökésben, és az unokaöcsém éppenséggel ki akarna nyírni, kicsit aggasztana, ha ismeretlenek szöktetnek meg. Plusz, ha nem én rendeltem a szökést, rossz néven venném azt is, hogy nekem kéne fizetni. De mint alkalmazott, nem is attól kérném el a pénzt, aki voltaképpen a munkám része. Mintha egy rendőr a bűnözőt kérné meg, hogy fizesse meg, amiért lesittelte, csak ez visszafelé van.

 

Nem utolsó sorban, Sidious eddig mindig Ventress-t használta ilyen ügyekben, elvégre azért tartják. Plusz, nem várt volna vele ennyi ideig, ha olyan óhatatlanul nagy szüksége lett volna rá, lásd Gunray, aki még a dutyiba sem ért be, mikor megszöktették.

És annak is csak úgy van értelme, hogy a 2x01-ben Bane-t kérte meg a Jedi Templomba betörésre, ha itt ismerte meg Sidious Bane képességeit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért is kérhette Bane a pénzt Zirótól, mert dupla hasznot akart.

Talán Ziro azért nem lepődött meg, mert valaki megüzente neki, hogy hamarosan megszöktetik és megüzenték, hogy álljon készen. De az is lehet, hogy éppen aznap szállították volna át valahová és ezért nem lepődött meg.

De lehet, hogy Sidious-szal párhuzamosan Ziro is felvette a kapcsolatot Bane-nel.

Ziro kiszabadításával azért várhatott, mert egybe akarta kötni azzal a bizonyos rendkívűli intézkedés megszavazásával.

Szeintem Bane-ről már korábban is hallott, le akarta tesztelni a képességeit és ez volt a teszt. Bane-t akkor először Dookun keresztül bérelhette fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ezekkel egy a baj: légből kapottak, alaptalanok, még halvány utalás, egy fél szó sincs rájuk. Ellenben a másik verzióval, amire már csak úgy tudtak volna egyértelműen utalni, ha a szánkba rágják. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért is kérhette Bane a pénzt Zirótól, mert dupla hasznot akart.

Talán Ziro azért nem lepődött meg, mert valaki megüzente neki, hogy hamarosan megszöktetik és megüzenték, hogy álljon készen. De az is lehet, hogy éppen aznap szállították volna át valahová és ezért nem lepődött meg.

De lehet, hogy Sidious-szal párhuzamosan Ziro is felvette a kapcsolatot Bane-nel.

Ziro kiszabadításával azért várhatott, mert egybe akarta kötni azzal a bizonyos rendkívűli intézkedés megszavazásával.

Szeintem Bane-ről már korábban is hallott, le akarta tesztelni a képességeit és ez volt a teszt. Bane-t akkor először Dookun keresztül bérelhette fel.

Nem akarok senkit megbántani, de az általad leírtakkal az a baj, hogy túl sok benne a találgatás. Ezeket a dolgokat egyáltalán nem említik a részben, de még csak nem is utalnak rájuk. Dzséjt elmélete sokkal logikusabb, mert az epizódban látottakkal teljesen egybevág és nem találgatásokra alapoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont lehetséges egy olyan verzió is, hogy Ziro Sidious segítségével vette fel a kapcsolatot a fejvadászokkal. Ez megfelel mindkettőtöknek, ugye? :)

És ez miért is megalapozottabb? :D Legfeljebb Dookun keresztül, de ez is tök fölösleges lépés olyan valakitől, mint Ziro. Ő elvileg egy nagy gengszter, nehogy már más nagyágyúk kellenek neki közvetítőnek. Elég nagy hatalma van ahhoz, hogy a dutyiból is felbéreljen egy fejvadászt. Nem kell mindig minden szálnak Sidious kezébe kerülni. A Star Wars intrikái nem csak körülötte forognak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ezekkel egy a baj: légből kapottak, alaptalanok, még halvány utalás, egy fél szó sincs rájuk. Ellenben a másik verzióval, amire már csak úgy tudtak volna egyértelműen utalni, ha a szánkba rágják. :)

Nem baj, nálam marad ez a verzió, míg meg nem cáfolják a 3. évadban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt nem értem, hogy sidious minek kockáztatta volna meg azt, hogy kapcsolatot ápol egy ilyen bűnözővel? Amint láttuk, Ziro kapásból bevall mindent. Én is Dzséjték véleményét osztom. :) És tényleg. Ne Palpatine álljon már minden mögött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Már rég írtak ehhez az epizódhoz, de meg kell, hogy említsem, Cad Bane figuráját nem a Csúfról, hanem a Rosszról mintázták. A Jó, a Rossz és a Csúf című filmben a Rossz (egyébként Angel Eyes a fejvadász beceneve, és Sentenza az igazi neve) karakterét alakítja Lee Van Cleef, ez rosszul volt írva az episode guideban. Egyébként inkább ehhez a figurához hasonlít Bane, mivel a Pár dollárral többértben Van Cleef egy pozitív figurát alakít (egyébként mindkét film a zseniális Sergio Leone Dollár-trilógiájának a része, az első az Egy maréknyi dollárért). És hogy ez miért fontos? Ebből a három filmből merítette Lucas Boba Fett figuráját is, csak őt a Clint Eastwood féle Név nélküli emberről (ő a Jó) mintázta, korai vázlatokban Fett ugyanolyan poncsót visel, mint Eastwood, később ez leredukálódott arra a Boba Fett öltözékén baloldalt lógó kis rongyra. Jellemben is hasonlóak, mindkettő kb ugyanannyit beszél:D A Csúfnak is van megfelelő figura a Star Warsban Jar Jar Binks Hondo Ohnaka személyében. A Fejvadászok című epizód Akira Kurosawa Hét szamuráj című filmje előtt tiszteleg, aminek későbbi remakeje a Hét mesterlövész című western, amiben Eli Wallach játsza a Hondo Ohnakának megfelelő főgonoszt. Eli Wallach játssza a Csúfot is, aki nagyon hasonló karakter. Meglepődnék, ha ezzel az összefüggéssel nem lennének tisztában a készítők, de minimum George Lucas, aki Spielberggel egyetemben hatalmas fanja a Segrio Leone (Volt egyszer egy Vadnyugat)-féle spagetti westerneknek.

Tehát:

Jó=Boba Fett

Rossz=Cad Bane

Csúf=Hondo Ohnaka

 

Ez az én sajátos A Jó, a Rossz és a Csúfos Star Wars értelmezésem, ezt meg kellett, hogy osszam:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(...)

Ez az én sajátos A Jó, a Rossz és a Csúfos Star Wars értelmezésem, ezt meg kellett, hogy osszam:P

Köszi ezt a kis infót, jó ilyeneket tudni. Simon Zolit megkéne kérni, hogy dobjon össze egy ilyen Jó a rossz és a csúf-os plakátot, az említett karakterekkel :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Cad Bane jó kis belépőt kapott, itt kelthette fel Palpatine figyelmét is.

 

szerk: vagy nem. :D Kronológiailag ugyanis ez a rész később van mint a második évados Bane részek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Cad Bane jó kis belépőt kapott, itt kelthette fel Palpatine figyelmét is.

 

szerk: vagy nem. :D Kronológiailag ugyanis ez a rész később van mint a második évados Bane részek.

 

De ha kronológiailag később van, akkor miért nem a 2. évados Bane részek után játszódik? :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.