Ugrás a kommentre

Anakin/Vader


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Szerintem a Sötét Oldalra nem lehet csak úgy a körülmények áldozataként átcsámborogni, majd vissza. Ehhez mindenképpen tudatos választás kell. Anakin is meghozta ezt a döntést, Luke is. Csak az egyik a Sithet, a másik a Jedit választotta. Ráadásul azt sem lehet mondani, hogy Anakin nem volt tisztában döntésének súlyával, egyrészt mert a Jedik beleverték azt, hogy mit jelent Sithnek lenni, másrészt ő maga is elmondta. Lehet, hogy a körülmények állították a választás elé, de nem a körülmények választotta helyette.

 

A Templomban Anakin szerintem is azt döntötte el, hogy bármi áron megszerzi Padmé megmentésének tudását Palpatine-tól. A könnyei is azért eredtek el, mert tisztában volt azzal, mekkora is lehet ez az ár (persze, ez mesze nem volt az, amit végül megfizetett). Ha kell, leöli Winduékat és vállalja a Sithséget. Természetesen nem ez volt az alap kiindulópontja, de ez volt a legmesszebb lévő pont, ameddig hajlandó volt elmenni. A "Mit tettem?" pedig a szembesülése volt a ténnyel, hogy valóban hajlandó volt minderre, de közben jól tudta, hogy ez nincs jól így ("Valami baj van velem.").

 

Anakin Skywalker és Darth Vader között valóban átment némi metamorfózis (most nem a tűzre gondolok, hanem még az előttre). Én úgy képzelem el a Sötét Oldalt, mintha minden rossz érzés, a harag, a gyűlölet, a düh, a félelem és a hatalomvágy megtöbbszöröződik és eluralja az elmét. De ehhez az is kell, hogy ne akarják kontrolálni, és Anakin nem is akarta. Hallgatott Palpatine-ra: "Ne tétovázz! Ne kegyelmezz!". De ez sem pik-pak dolog, szerintem igazán csak a Templomban történt mészárlás után teljesedett ki. Ellenben olykor-olykor még elnyolmta ezeket az érzéseket, pl az ep3 végén, vagy az ep6-ban, mikor Luke-kal beszélt az Endoron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből a szavakból is látszik, hogy az átállás nem csupán egy határozott, vagy határatlan döntés. Azért nincs visszaút a sötét oldalról, mert, ahogy szintén Obi-wan fogalmaz 19 évvel később, ha átállsz, engedsz a sötét erő delejes csábításának, más ember leszel onnantól kezdve.

Obi-Wan valjuk meg ebben a témában nem igen kompetens. Még az ep.6 végén is méretes zöldségeket magyaráz a témában szegény Luke-nak, pedig ott neki van igaza.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek Dzséjttel... amikor látja, hogy a Sith mester végez elötte egy jedivel már tudja mihez is csatlakozik pontosan... tudja mi elött hajol meg és mihez áll be... és ő mégis ugy dönt, hogy meghajol elötte és "megesküszik neki". Ezt nem lehet a Sötét oldalra kenni. Ez Anakin személyes döntése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is eléggé spirituális eseménynek képzelem el a sötét oldalra állást, de ezt már többször is leírtam. :D Anakinon látszik az átállás után, hogy szinte pillanatoként torzul az arca különböző grimaszokba. Pildivel értek egyet; eleddig a Jedik egyfajta béklyóban tartották a fiút, voltak személyek, akik visszafogták, nem engedték kibontakozni a "sárkányt". Az áttérés után viszont mindez megsemmisült! Onnantól már azt csinálhatott amit akart, senki nem állt az útjába, és amint ennek az ízét megérezte, egyre-jobban elnyelte őt a mélység. Nem hiába mondja Padménak, hogy ők lehetnének a galaxis urai, hisz tényleg úgy érzi, hogy nincs nála hatalmasabb lény az univerzumban. Látszik az arcán, hogy teljesen be van zsongva ettől az új, gátak nélküli világtól. Egyszerűbben kifejezve, megízlelte a korlátlan hatalom ízét, melynek elérésére lett is volna esélye, ha Obi nem csonkítja meg. Ezért is nagyon jó Obi megállapítása, hogy Anakin nagy veszélyt jelent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek Dzséjttel... amikor látja, hogy a Sith mester végez elötte egy jedivel már tudja mihez is csatlakozik pontosan... tudja mi elött hajol meg és mihez áll be... és ő mégis ugy dönt, hogy meghajol elötte és "megesküszik neki". Ezt nem lehet a Sötét oldalra kenni. Ez Anakin személyes döntése.

Igen, beválallja, de nem is igen tehet mást abban a helyzetben. És szerintem nem is akar mást tenni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, beválallja, de nem is igen tehet mást abban a helyzetben. És szerintem nem is akar mást tenni...

Dehogynem tehetne mást: beteljesithetné a jóslatot és kinyirhatná Palpatine-t. Ha 20 évnyi Sötét oldalon tartozkodás után, a mestere megölése stb. után megtudta tenni, akkor itt is megtehetne... de ő inkább csatalkozik a jedi gyilkoshoz.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogynem tehetne mást: beteljesithetné a jóslatot és kinyirhatná Palpatine-t. Ha 20 évnyi Sötét oldalon tartozkodás után, a mestere megölése stb. után megtudta tenni, akkor itt is megtehetne... de ő inkább csatalkozik a jedi gyilkoshoz.

Ezt Te sem gondolod komolyan... Itt olyan távol állt attól, hogy megölje Palpatine-t, mint Makó Jeruzsálemtől.

 

A lényeg, hogy mindig a szerettei voltak a fontosak. Főleg azok miatt lépett a sötét oldalra (Shmi, Padmé), és az miatt tért vissza (Luke).

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt Te sem gondolod komolyan... Itt olyan távol állt attól, hogy megölje Palpatine-t, mint Makó Jeruzsálemtől.

Ezt Te sem gondolod komolyan... Pár órával később már azt magyarázza Padménak hogyan iktatja ki Palpatinet. Ráadásul a "Mit tettem?" felszolalásban pont hogy megcsillan az esély... Anakin egy egészen rövid pillanatra rájön mit is jelent mindez. De ő inkább meghozza a lehető legrosszabb döntést.

 

A lényeg, hogy mindig a szerettei voltak a fontosak. Főleg azok miatt lépett a sötét oldalra (Shmi, Padmé), és az miatt tért vissza (Luke).

 

Ahogy a hires mondás tartja: "A Pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve".

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha szembeszállt volna Palpatine-nal, két tűz közé került volna, amitől pláne nem várhatott volna megoldást a Padmé problémára. Odyval értek egyet.

 

 

Más: Obi-wan szerintem elég kompetens a témában, tekintve, hogy születésétől kezdve Jedinek nevelték, azaz tudhat egysmást a Sötét Oldalról, kevésbé nála kompetensebb embert találhatnánk a Sagában a Jedik oldaláról.

 

Az EpVI-ban milyen zöldségekre is gondolsz? Hogy a Sötét oldalról nincs visszaút? Hogy Vader menthetetlen? Teljesen jogosan mondta ezt Obi-wan, nem tudhatta, hogy a Kiválasztott (akiben ő már nem is hitt...) Kivételt képez a szabály alól: a Sötét oldalt nem lehet ott hagyni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt Te sem gondolod komolyan... Pár órával később már azt magyarázza Padménak hogyan iktatja ki Palpatinet. Ráadásul a "Mit tettem?" felszolalásban pont hogy megcsillan az esély... Anakin egy egészen rövid pillanatra rájön mit is jelent mindez. De ő inkább meghozza a lehető legrosszabb döntést.

 

Azért ennyire naív ne legyél, hogy ezt egy pár óra múlva történő megölésnek vedd. :o Anakinnak Palpi tudása kellett. De akkor ott, az ablakban Winduval szemben, eszében sem volt megölni a sithet. Épp a megmentésére igyekezett a tudás miatt! Szóval esze ágában se volt ártani a sithnek. Nyilván csak azután mehet a levesbe, miután megtudta a titkot. Onnantól kezdve már csak Padmé a fontos, hisz miatta csinálta az egészet.

 

Ahogy a hires mondás tartja: "A Pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve".

 

Ezt nem nagyon értem. És akkor mi van? :o Én csak egy tényt közöltem, nem konklúziót.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ennyire naív ne legyél, hogy ezt egy pár óra múlva történő megölésnek vedd. :o Anakinnak Palpi tudása kellett. De akkor ott, az ablakban Winduval szemben, eszében sem volt megölni a sithet. Épp a megmentésére igyekezett a tudás miatt! Szóval esze ágában se volt ártani a sithnek.

Oh, cseppet sem vagyok naiv, meg egyébként is ezeket a degradálásokat hanyagoljuk ha lehet. Anakin kimondja: "Mit tettem?", ezzel egyértelmüvé téve, hogy felfogta milyen erők mellé is áll. Nem a jóságos Kancellár mellé, hanem egy gyilkossal paktál le... ezt a Tanácsteremben még nyilván nem vette és nem is vehette számba, mert ő akkor csak egy arcát látta a sithnek... a megértő és jóságos felét. Most látta az igazit és igen dönthetne úgy, hogy "ezt azért nem", ha ugy tetszik: felülbirálhatná korábbi döntését. De nem teszi. Csak meglepődik aztán meg meghajol.

 

Ezt nem nagyon értem. És akkor mi van? :o Én csak egy tényt közöltem, nem konklúziót.

 

A beidézett "mondás" annyit tesz magyarul: önmagában a jószándék semmit nem ér. Te irtad, hogy a "A lényeg, hogy mindig a szerettei voltak a fontosak.". Ami tényleg szép -mármint ha az embernek a szerettei mindig a fontosak- csak vajmi keveset ér, ha ennek az a konkluziója, hogy egy komplett buckalakó tábort lemészárol nőstül gyerekestül stb. :o

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oh, cseppet sem vagyok naiv, meg egyébként is ezeket a degradálásokat hanyagoljuk ha lehet. Anakin kimondja: "Mit tettem?", ezzel egyértelmüvé téve, hogy felfogta milyen erők mellé is áll. Nem a jóságos Kancellár mellé, hanem egy gyilkossal paktál le... ezt a Tanácsteremben még nyilván nem vette és nem is vehette számba, mert ő akkor csak egy arcát látta a sithnek... a megértő és jóságos felét. Most látta az igazit és igen dönthetne úgy, hogy "ezt azért nem", ha ugy tetszik: felülbirálhatná korábbi döntését. De nem teszi. Csak meglepődik aztán meg meghajol.

 

 

 

A beidézett "mondás" annyit tesz magyarul: önmagában a jószándék semmit nem ér. Te irtad, hogy a "A lényeg, hogy mindig a szerettei voltak a fontosak.". Ami tényleg szép -mármint ha az embernek a szerettei mindig a fontosak- csak vajmi keveset ér, ha ennek az a konkluziója, hogy egy komplett buckalakó tábort lemészárol nőstül gyerekestül stb. :o

Degradállak....köszi. Itt fejeztem be az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ani annyira bízott a vén lókötőben hogy mikor előtte térdel és arra kéri hogy mentse meg Padmét akkor esze ágában sincs megkérdezni tőle hogy hogy tudna segíteni ha még ő se tudja annak a módját, gondolok itt arra hogy az öreg azt mondja hogy majd ők együtt felfedezik. Ehelyett hűséget fogad Palpinak megígérve neki hogy megtesz bármit a titokért és elindul megtenni amit az öreg megkövetel tőle.

Aztán a Mustafaron ez a nem öli meg Palpit dolog lanyhulni kezd mikor Padménak ecseteli hogy majd meg tudná nyúvasztani Palpit és hogy legyenek ők az urak. Talán ekkor már úgy van vele hogy ha Padmét maga mellett tudhatja akkor akár a titok nélkül is meg tudná védeni végül is addigra már eléggé elszállhatott magától.

Szerintem csak akkor nyírta volna ki Palpit Padmé halálhíre után ha a titokra és az öregre se lett volna szüksége amit nem hiszek mert nálam még az is benne van a pakliban hogy talán halhatatlanná akarta tenni magát a korlátlan hatalomért mert a nagyravágyása húsz év alatt se hagyott alább és pár éve még arról regélt hogy megtanulja legyőzni a halált és így a saját halálát is legyőzhette volna.

Akkor amikor Ani Palpi mellé szegődik az öregnek csak annyi hatalma van új életet teremteni hogy megteremtette Vadert. A titokra meg a kövi húsz év alatt se derült fény.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csak akkor nyírta volna ki Palpit Padmé halálhíre után ha a titokra és az öregre se lett volna szüksége amit nem hiszek mert nálam még az is benne van a pakliban hogy talán halhatatlanná akarta tenni magát a korlátlan hatalomért mert a nagyravágyása húsz év alatt se hagyott alább és pár éve még arról regélt hogy megtanulja legyőzni a halált és így a saját halálát is legyőzhette volna.

Vagy a Sötét Oldal addigra már annyira megmámorosította, hogy magasról tett Padméra meg a titokra. Hiszen, hogyan is mondja: "Love won?t save you, Padmé. Only my new powers can do that." Vagyis, szabadfordításban: "a szerelmünk sz*rt sem ér, csak a hatalmam számít". Ezek után az, hogy mindezt Padmé miatt tette, már csak üres kifogás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt ugye nem gondolod komolyan...? :o

Most már nem (a nők mindig hatással vannak rám :o ) Amúgy pedig nem mentegetem Anakint, dehát tényekkel nem lehet vitatkozni. A szerettei miatt lépett hol ide, hol oda. Ebből nem adódik, hogy ezért már szeretni is kell.

 

Palpi előtt meg két választása volt. Vagy azt a Windut menti, aki folyton beszólt neki, meg csesztette, vagy Palpit, akinél ott a tudás, ráadásul nagyra tartja őt. Anakinnál ezek számítottak. A 'mit tettem' felkiálltás csak egy múló fájdalom, Anakin Skywalker utolsó megnyilvánulása. De mint leírtam, szerintem ez a jelenet elég spirituális, és nem is igazán lehet megitélni objektív szemüvegen keresztül vizsgálni.

 

OFF

Amúgy meg nem degradálok le senkit, ezen nem kell kiakadni. Nem is értem miért kellett ez a beszólás.

ON

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy azt a Windut menti, aki folyton beszólt neki, meg csesztette, vagy Palpit, akinél ott a tudás, ráadásul nagyra tartja őt.

Itt alapvetően a Windu halála utáni választásról van szó, amikor szembesül vele, hogy a sith csak tettette a gyengeségét és kegyetlenül lemészárolt elötte egy jedit. Az, hogy megmentse Windut itt már nem opció, az viszont igen, hogy tudatosuljon benne, hogy ki mellé is áll.

 

A Sötét oldalra fordulást én is spirituális dolognak érzem. Anakinon Zam leorditásánál, majd később egy bizonyos táboros irtásánál is kiviláglott micsoda indulatok vannak benne a felszin alatt. Viszont a Sötét oldalra lépés után viszont már nincs mi leláncolja a belső démonait... valóban történik egy átalakulás, ami során eluralják negativ érzelmei (egyértelmüen olyan dolgokat tesz, amit az eskü elött nem tett volna meg igy), de ezek az ő érzelmei... Vader indulatai, Anakin indulatai is... minden ott van benne csirájában. Nem változik át teljesen más személlyé. Ahogy azt Dzséjt frappánsan megjegyezte: "Anakinban durván sok hataloméhség volt, ész viszont annál kevesebb. Mindent akart, de semmit sem volt hajlandó feláldozni, holott ha kicsit gondolkodik, rájön, hogy kénytelen-kelletlen szüksége lenne erre." És itt hibádzik számomra is: ha tényleg csak a szerettei érdekelné elmehetne a Rendből, de neki kell a hatalom is már a kezdetektől. Ahogy mondja is: "I want more"... és ha nem akarna többet, akkor nem is lenne semmi, ami a Sötét oldalon tartaná Padmé halála után.

 

OFF

 

Részemről nincs probléma, szimplán csak nem kedvelem, ha egy vitában a másik ugy kezdi az érvelését, hogy "Ezt Te sem gondolod komolyan" vagy "Azért ennyire naív ne legyél, hogy..." ... biztos vagyok benne, hogy nem rosszból irtad, csak simán egy szófordulat, és én se rosszból irtam, hogy ezt nem kedvelem. Gondoltam vagyunk annyira haverságban, hogy megjegyezhetem ezt. A "degradálást" nem beszólásnak szántam. Részemről béke! :o

 

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alapfeltevés az volt, hogy Palpatine-t meg akarta-e ölni Anakin. Most már másról beszélünk. :o

 

Szerintem se csak pusztán Padmé miatt lépett a sötét oldalra Anakin, de a legfőbb mozgató rugó ez volt. Persze a többi gyarlósága csak rásegített erre, melyek a sötét oldalon sokal inkább előtérbe kerültek. Így tudott Palpatine mellé állni a végén, mint Vader. Ha ezek a tulajdonságok nincsenek meg benne, akkor nem is lehetne sith.

 

Egyébként én nem látok kiutat ebből a helyzetből. Amikor Palpatine szolgálatába állt, onnantól kezdve nem volt számára olyan visszaút a sötét oldalról, ami racionálisan levezethető. Pl. azt hiába vártuk volna, hogy egyszer csak megvilágosodik a műtőasztalon, és otthagyja a sithet, mert az átverte. Ez sokkal bonyolultabb ennél szerintem. Anakint csak egy erős emócionális behatás menthette meg, kb. akkora, mint ami a sötét oldalra lökte. És itt jön a képbe Luke, akinek megmentése mögött csakis a fia iránt érzett szeretete állt, semmi hátsó szándék nem vezérelte. Erre a tettére már teljesen ráillik az a megállapítás, amit alább írtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alapfeltevés az volt, hogy Palpatine-t meg akarta-e ölni Anakin. Most már másról beszélünk. :o

Én azellen érveltem, hogy "nem is igen tehet mást abban a helyzetben". Szerintem pedig a döntés az ő kezében van és dönthetne másképpen is: akkor amikor rájön ki és micsoda az amivel lefog paktálni, felülbirálhatná a Tanácsteremben meghozott döntést... de nem teszi.

 

Abban viszont egyetértünk, hogy egy bizonyos fokon túl nem nagyon tud visszatáncolni... ez a pont szerintem Padmé halála és Sidious mosolya talán annak is szól itt, hogy végre bezárult a csapda: Vader se visszatérni nem tud a jó oldalra, de még csak nem is fog ellene törni, hisz nincs más támasza... csak aztán jött egy új remény :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azellen érveltem, hogy "nem is igen tehet mást abban a helyzetben". Szerintem pedig a döntés az ő kezében van és dönthetne másképpen is: akkor amikor rájön ki és micsoda az amivel lefog paktálni, felülbirálhatná a Tanácsteremben meghozott döntést... de nem teszi.

Igen, mert itt főleg Padmé érdekli még, és nyilván később átgondolva, Palpinak nem sok szerepet szán a továbbiakban. Mustafaron mondja el a tervét, hogy Padméval képzeli el a jövőt, persze a galaxist uralva. Palpatinet meg kinyírja, ha már nincs rá szüksége; ergo, ha megtudja a 'titkot'. Tehát szeritem Anakin az áttérése után már sejthette kicsoda-micsoda Sidious, de akkor még szüksége volt rá. A legvégső cél az lett volna, hogy Padmé és ők legyenek a galaxis urai. Jedik nélkül, Palpi nélkül. Csak ők ketten....persze Padmé inkább amolyan háziállat lett volna Ani mellett, mint sem egyenragú társ...persze lehet, hogy ez így durva kicsit, de ezt már sosem tudjuk meg.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Én viszont úgy gondolom, hogy Anakin a döntés pillanata után már nem táncolhatott vissza. Onnantól kezdve, hogy levágta Windu kezét, (azaz döntött), már nem volt több döntése. Nem fordulhatott szembe Palpatine-nal, mint Jedi (csak mint Sith ld.: Padméval történő beszélgetése). Érzésem szerint, onnantól kezdve, hogy átengedte magát a sötét oldalnak (és az az arc, amit te is belinkeltél ide, Windu kézlevágása előtt) már nem volt visszaút, nem volt már döntési lehetősége. Ezt támasztja alá az is, hogy akármit mondott neki Palpatine, nem érdekelte (pl.: hogy Palpatine nem is tudja a titkot, és társai...).

 

Tehát szerintem a csapda már Windu kézlevágásánál bezárult, hiszen Padmé sem tudta visszarángatni a jó oldalra Anakint. Te nem így látod?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát szerintem a csapda már Windu kézlevágásánál bezárult, hiszen Padmé sem tudta visszarángatni a jó oldalra Anakint. Te nem így látod?

Részben egyetértek, abban az értelemben, hogy Windu kézlevágása fontos lépcső... de ugy gondolom, hogy visszatáncolási esélye addig, amig Padmé élt, még volt. Nem az, hogy mint jediként térjen vissza, hanem hogy mint jó emberként. A mustafari könnyezése árulkodó ilyen szempontból (Amit szintén sokféleképpen lehet értelmezni, de én ugy látom, hogy az óriási áldozatot könnyezi meg, amit Padméért , magáért és a "nagyobb hatalom" megszerzéséért hozott... ugy cselekedett, ahogy Palpatine mondta, tehát "nem ismert kegyelmet, hogy megkapja a Sötét oldal erejét", de még nem éli át minden lényével ezt a kegyetlenséget, még elkell nyomjon magában bizonyos érzéseket, hogy gyilkoljon). Önmagában persze az édeskevés, hogy Padmé odarohan és azt mondja, hogy "gyere velem". Ez később Luke-nak se müködik. Egy pszihés lórúgásra van szüksége, de amig Padmé él, én ugy érzem még ott lebeg a lehetősége, hogy Anakint egy olyan impulzus érje, ami visszarántja őt... és ezaz esély (esélyecske) párolog el Padmé halála után. Vader elveszti azt a maradék kis szeretet is amit érzett, mert már nincs ki iránt táplálja... és ezzel bezárult a kör Luke felbukkanásáig.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annyiban vitatkoznék, hogy a sötét oldal már eltorzította Anakin lelkét. Miután átált, már nem úgy tekintett Padméra mint azelőtt. Szerette, de akkor már inkább uralkodni akart felette. Minden úgy legyen, ahogy ő elképzeli. Pedig ha kicsit is ismeri Padmét, tudhatta volna, hogy a lány nem szövöget galaxis uralmi terveket. Hogy képzelte, hogy majd vele tart? A sötét oldal ezt a szerelmet is eltorzította Anakinban. De azzal egyetértek, hogy Padmé halála volt a az utolsó csepp, ami végképp eltemetett benne minden emberi érzést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor, ha azt mondom, hogy Windu kézlevágásával egy olyan ördögi folyamat indult el Anakin lelkében, amely Padmé halálával záródott le teljesen, közös álláspontra jutunk? :o

 

Számomra ez azért fontos, mert ha a folyamat már a kézlevágás döntésének meghozatalakor elindult, akkor Windu halála után én bizonyítottnak látom, hogy Anakinnek meg sem fordulhatott a fejében visszatáncolni :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A visszatáncolásról én csak, mint esélyről beszélek persze... az pedig, hogy ez egy valós esély, bennem az támasztja alá, hogy 20 évnyi Sötét oldalon tartozkodás után vissza tudott jönni, tehát nem lehetetlenség kiszakadni a Sötét oldal szoritásából és ráadásul az ep.3 végi Anakin még nincs is ugy elmerülve ebben, mint mondjuk a "régi trilógiás Vader".

 

De, hogy ez több legyen egyszerü lehetőségnél ahhoz valami durvának kellett volna történnie, ahogy később Luke megjelenése se volt elég önmagában (első blikkre Luke-ot éppúgy tárgyként kezeli, mint Padmét az ep.3 végén: kettős világuralmat akar, pont mint az anyjával) Ahhoz Luke-nak is haldokolnia kellett a szeme elött a Császár keze által, hogy valami átkattanjon. Tehát valójában borzasztó kicsi volt az esély, hogy Padmé tényleg visszatudja hozni Anakint, de még mindig ő az egyetlen személy, aki iránt némi pozitiv érzelmet is táplált (szerk: persze nem annyit és úgy, mint az eskü elött) és akinek a halálával az az aprócska esély is a semmibe vész a visszatérésre. És ezzel teljesül be Anakin "Sithé" válása és akkor úgy látom ebben az utobbiban egyet is értünk (tehát ez a folyamat befejezése). Padmé egyébként igen fontos szavakat mond el a halála elött: Anakinban van még jóság... ezaz, amiben senki nem tudott aztán hinni, csak Luke és nekik lett igazuk. Luke-ot is arról próbálta győzködni Obi, hogy Vadernek annyi, hogy "eltorzult gonosz" és már csak megölni lehet... pedig volt esélye visszajönni.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Tanácsteremből úgy indult el, hogy megvédi Palpit, de a Jedik módszerével.Tárgyalással, ahogy láttuk is elöszőr próbálta meggyőzni Windut.Itt még csak Padmé megmentése járt a fejében.De ugyanakkor Jedi is volt, ezért próbált tárgyalni.Mivel Padmé megmentése fontosabb volt neki mindennél, ezért mikor látta, hogy Windu meg akarja ölni a Sith-et levágta egy hirtelen döntéssel Windu kezét.Na szerintem ekkor még nem döntött a sötét oldal mellett.Mégpedig a "Mit tettem?" felkiáltás miatt.Ekkor döbbent rá, hogy mit tett Jediként.Levágta a Tanács egyik tagjának a kezét.Ez olyan mint mintha valaki az anyját megölné a szerelméért.Tehát a felkiáltás a Jedi felkiáltása volt aki tudta, hogy milyen szörnyűséget tett, amit egy Jedi semmilyen körülmények között nem tehet meg mégpedig azt ,hogy rátámad egy Rend társára.Le is ejti a kardot(Ez egy szép párhuzam az EP 6-tal mikor Luke dobta el a kardot csak máshogy döntött).Bomarral egyetértve innen még visszafordulhatott volna, legfeljebb kivágják a Jedi Rendből.Az ő tudatos döntése volt, hogy letérdel Palpi elé, holott azt kellett volna tennie, hogy a fénykarrdal átdöfi.A letérdelés pillanatától már Padmé sem érdekli anniyra, mert nem tűnik fel neki, hogy Palpi bevallja, hogy nem tudja a titkot.Már csak a hatalom érdekli.

De egészen a megcsonkításáig van esélye visszatérni, gyözködi Obi-Wan és Padmé is.Akkor is döntött.Megadhatta volna magát Obinak és együtt kinyírják Palpit.De nem.Amikor meg megcsonkult végleg Darth Vader lett belőle ott a lávafolyó partján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke-ot is arról próbálta győzködni Obi, hogy Vadernek annyi, hogy "eltorzult gonosz" és már csak megölni lehet... pedig volt esélye visszajönni.

Persze, de én teljesen megértem Obi-want. Látta, hogy Anakinnek a Sötét oldalon már a szerettei sem számítanak sokat, hiszen pontosan Padmé fojtogatása vezeti fel a főpárbajt. Ezért aztán jogosan gondolhatta Obi, hogy Vader gond nélkül Luke ellen fordul, ha erre kényszeríti őt Palpatine, vagy a szituáció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.