Ugrás a kommentre

Gyűjtemények


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...
Ezt nem gondoltam volna, hogy ilyen bábukat nálunk is lehet venni... a Boba Fett szobrot, a Yoda-classicot, meg az Unleashed-Assajt szivesen a polcomon tudnám... bár az áraikat elnézve ez inkább megmarad az elgondolás szintjén :D

 

Unleashed Asajt Ventersst (http://www.order66.hu/index.php?menu=loose&id=279) én tudnék neked javasolni, szerintem elég baráti áron..... :D

 

 

Üdv:

 

Zso

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez az enciklopédia kemény 110 dollár, ami itthon felmenne minimum 25 ezerre. Amúgy nagyon nem érné meg itthon kiadni, 1-2 emberen kívül nem hiszem hogy sokan vennék meg ennyiért. Akinek nagyon szüksége van rá, azért megrendelheti az eBay-ről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Mai szerzeményem.

A Twilight

20081121221712P1010001.JPG

 

Az első TCW-s legommal, Anakin Delta-7B Jedi vadászával. Még kéne egy Goldy, és már eljátszhatnám a Duel of the Droids végét :nana:

20081121221711P1010002.JPG

 

A trió, Rotta olyan ennivaló ;)

20081121221710P1010003.JPG

 

Ahsoka is egyetért ezzel.

20081121221709P1010004.JPG

 

A mozifilm egy jelenete, kicsit másképpen. Hány figura nincs a helyén?

20081121221707P1010006.JPG

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Az eddigi két Y-Wing nem volt olyan nagyon drága, méretben pedig ez sem tűnik nagyobbnak. Sőt, talán még kisebb is, mint a legutóbbi kiadás. Szerintem 10000-15000 körül lesz majd, mikor megjelenik második félévben. Amúgy idén kitett magálrt a lego, mind a TCW-ből, mind az ep2-ből, ep3-ból, sőt, még az ep4-ből is jelentetett meg készletet.

Az idei csúcs viszont szerintem a Venator osztályú csillagromboló lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka nagyon rossz Legoban...

Egyik karakter sem valami frenetikus legoban :D Ami nem csoda, révén elég egyszerűek a figurák, nem éppen Sideshow :D

 

Nincs róla képed esetleg? Méreteben mekkora lesz? :D

Sajnos még nincs. Pár idén megjelenő készletről még nincsen kép, de szerintem akkora lesz majd, mint az Imperial Stardestroyer, vagyis olyan 60 cm, vagy annál valamivel nagyobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos még nincs. Pár idén megjelenő készletről még nincsen kép, de szerintem akkora lesz majd, mint az Imperial Stardestroyer, vagyis olyan 60 cm, vagy annál valamivel nagyobb.

Ma viszont kaptam róla videót. Hááát... csalódás, ez fele akkora, mint a két évvel ezelőtti Birodalmi csillagromboló :D

http://www.flickr.com/photos/countblockula...57613954405460/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ekkorában is tetszik. :D

Nem rossz, nem azt mondom, de sokkal nagyobbat vártam. Kicsit hülyén fog festeni a Birodalmi csillagrombolóm mellett, bár ha azt vesszük, hogy a Venator a "valóságban" is kisebb utódjánál, akkor kvázi reális. Mondjuk legalább lesz majd hová eltennem... na jó, nem, mert már egy talpalatnyi hely sincs a szobámba, de az legyen a legkisebb gondom (sajnos a nagyobb, hogy nem tudom, miből fogom még megvenni ezeket... eladom a lelkem :D ). Viszont, ahogy elnézem az idei felhozatalt, nagyon szép lesz:

 

7748 Corporate Alliance Tank Droid - egyszer már kiadták ezt a tankdroidot 2005-ben a 7258 Wookiee Attack-hoz, csak akkor mellé még járt egy wookiee ornitopter, egy kis pókdroid, két rohamdroid és két wookiee harcos. Most filmhűbb lesz, más színű, nuku pókdroid és a két szőnyeget klónok váltják.

20102021164.jpg

 

7749 Echo Base - 2007-ben kijött 7666 Hoth Rebel Base (na meg az előzőekben kiadott két különböző Hósikló) folytatása, ezúttal két lázadó katonával, két hógárdistával és egy Han Soloval. Na és végre megkapjuk a várva várt Tauntaunt (én spec a Lego Star Wars videójáték óta várom :D ). Plusz takaros lézerágyúkkal, így aki összegyűjtötte az előző készleteket (mint én :D ), annak lesz egy klafa Hoth terepasztala. Bocs a képért, csak ilyet találtam.

7749_preliminary_hoth_rebel_base_box.jpg

 

7751 Ahsoka's Starfighter and Vulture Droid - Egy újabb Delta-7B Jedi vadász, egy újabb Vulture droid. Ez utóbbiból '99 óta ez a negyedik kiadás, és mindig kicsit átalakult, bár elnézve, az utolsó kiadás óta most csak a színe lett már (nem csoda, most már pöcre filmhű). A Delat-7B-ből ez még csak a második ilyen formájú Jedi vadász, hiszen Ahsoka mestere múlt évben kapta meg hasonló küllemű aranyozott röpcsijét (7669 Anakin's Jedi Starfighter). Ebbe a készletben igazi kuriózum összességében Ahsoka Tano lesz, akit eddig csak méretesebb készletekhez lehetett megkapni (7680 Twilight és a 7675 AT-TE Walker), illetve a droidja, R4-A7, mely elüt az eddig megjelent asztromehcektől (jobbára R2-k, R5-ösök és egy fekete droid volt). Nos és persze ehhez is járnak kullancs droidok.

7751_box.jpg

LEGO_7751_PIC_4.jpg

 

7752 Count Dooku's Solar Sailer - Talán az ep2 óta várjuk, hogy kiadja a lego Dooku gróf egzotikus napvitorlását. Most végre, a The Clone Wars színeit erősítve megjelenik... foghíjásan, mert a vitorla maga a képek alapján nem jár hozzá :D Helyette kapunk két MagnaGuardot, egy droid pilótát és egy TCW-s kivitelű Dookut, a hozzá tartozó motorral (ez utóbbi kettő a 2002-es 7103 Jedi Duel óta átesett némi nagygenerálon).

7752_box.jpg

7752_box_rear_view.jpg

LEGO_7752_PIC.jpg

LEGO_7752_PIC_2.JPG

LEGO_7752_PIC_3.JPG

 

7753 Pirate Tank - a TCW 1x12 The Gungan Generalban látott kalóz tank is kijön, ráadásul teljesen új dobozdesignban és frankón külemmel. Az már szinte külön inyencség, hogy jár majd hozzá egy TCW-s Obi-Wan és két Weequay kalózbandita, és így ezt az egész brandot hozzá lehet majd csapni Jabba palotája (4475 Jabba's Message; 4476 Jabba's Prize; 4480 Jabba's Palace) és bárkája (6210 Jabba's Sail Barge) mellé, és akkor már tényleg csak Max Reebo bandája fog hiányozni egy komplett Jabba kompániához. Sőt, ha valakinek a Twilight vagy az AT-TE is megvan, akkor már Rotta is mehet oda :D

7753_preliminary_box.jpg

 

7754 Home One Mon Calimari Star Cruiser - Erre még vakarjuk a fejünket, hogy mi lesz, egyáltalán, milyen kategóriába tartozik majd. A neve minden esetre annyit elárul, hogy a Lázadók Szövetségének zászlóshajójáról van szó. Én reménykedem benne, hogy nem gyűjtői kiadásról, vagy modell-ről lesz szó, hanem rendes, játszható szetről, mert akkor ez lenne az első Lázadó hadihajó, amit így adnak ki (a Tantive IV-et 2001-ben már kiadták gyűjtői kiadásban).

 

7778 Millennium Falcon - Ezt sem kell ragozni, 2000-ben 7190 Millennium Falcon néven ep4-es tatooine-i kiszerelésben, 2004-ben 4504 Millennium Falcon néven hothi kiszerelésben adták ki, 2007-ben megélt egy bazi nagy gyűjtői kiadást (10179 Ultimate Collectors Series Millennium Falcon - 100 000 Ft és 10 000 darabban arany C-3PO-val, melyek ára mára többszöröse a készlet árának!) és most eljött 2009, egy újabb Falcon kiadás, mely a kép alapján lebutítotabb és otrombább lesz, mint a legelső 2000-es kiadás, pedig az sem volt éppen túl szép (a legjobb eddig - leszámítva a gyűjtőit - a 2004-es, mely már ugyanannyiba kerül, mint a gyűjtői új korában... kár, hogy anno nem vettem meg :D ). A figurák még ismeretlenek.

7778_preliminary_box.jpg

 

8014 Clone Walker Battle Pack - Folytatódik a 2007-ben sikeresen befutott "battle pack" széria. Az első pároshoz hasonlóan idén is klónokat kapunk az egyik félbe, ám míg 2007-ben ep3-as kivitelű sityakokat viseltek, addig most ep2/TCW formájú felszerelést kapnak. Természetesen, hogy a Hasbro nehogy megint bíróságra vigye a dolgot, ezúttal is kapunk melléjük járműveket, és szokás szerint, az EU-tól is EU, de igen fantáziadús kis gépeket. A két évvel ezelőtti kétszemélyes robogót egy kétlábú lépegető váltja. Ami marad, az a négy figura: egy klón parancsnok, egy tüzér és két mezei gyalogos. Nálam, mint az előző négy battle pack, ez is tuti vétel, pláne, hogy ilyen klónból elég kevés van (én meg klón sereget toborzok :D ).

8014_box.jpg

LEGO_8014_PIC.jpg

 

Star Wars 8015 Assassin Droids Battle Pack - A battle packok természetesen már két éve párban járnak, így a Walkernek is jár a társ, az Assasin droidok képében. Aminek speciel egyrészt örülök, mert szimpla és szuper harci droidokból már Dunát lehet rekeszteni (nekem 33 van az előzőből és 6 az utóbbiból), másrészt meg nem örülök, mert így a 6209 Slave I-hez járó IG-88-as droid értéke drasztikusan csökkenni kezd (értsd: 30 000 Ft helyett érni fog 3000-t) :D IG-86-ból lesz hozzá három szimpla ezüst, meg két elit fekete. És most ők kapnak kétszemélyes biciklit, bár jelentősen más kivitelben, mint két éve a klónok.

8015_box.jpg

LEGO_8015_PIC.jpg

 

8016 Hyena Droid Bomber - A The Clone Wars Ryloth-trilógiájában fognak debütálni a droid bombázók, melyek túlajdonképpen kétfejű keselyűk. Ami igazán tetszik, hogy három podhunter droid is jár majd hozzá, amihez már csak egy pod, lo Koon és három klón kell majd, és máris lehet 1x02 Rising Malevolence-t játszani (na jó, Malevolence-em nincs... még... :D ).

8016_box.jpg

LEGO_8016_PIC.jpg

 

8017 Darth Veder's TIE Fighter - Darth Vader nagyúr TIE vadásza az ep4-ből anno az egyik első Star Wars lego volt (1999 - 7150 TIE Fighter & Y-Wing), nekem meg a második. A hajó aztán újra megjelent, mert valami mókamiki a legonál 2002-ben úgy döntött, hogy az eredeti készletet zéró módosítással újra el lehet adni. Illetve, a számban a 0-t lecserélték 2-esre. Nem így lett. 2004 azztán a TIE vadászok éve lett. Miközben kijött a már régóta várt TIE Interceptor, az eredeti x1-est is IN-eket is felújították, majd egy dobozba zsúfolva, sőt, a szimpl a TIE vadászokat egyenesen megduplázva, kiadták a 10131 TIE Fighter Collectiont, mely az ep4 végén látható TIE köteléket hivatott a gyerkőcök és gyűjtők polcaira vinni. És, hogy még inkább eladhassák a felújított három TIE-t, hozzájuk csaptak egy negyediket, a Rogue Squadron című videójátékban szereplő TIE Droidot. Baráti áron négy TIE vadász, ráadásul egyik rögvest az EU-ból... kár, hogy magyar honban horribilis összegért lehet megvenni, mert amúgy csak a starwars.com-on volt rendelhető, ők meg nem szállítanak kis hazánkba... :D Nos, 2009-ben újra kijön Vader TIE X1-ese, ezúttal már nem csapják hozzá semmilyen más géphez, egyke lesz, és csak Darth Vader (lassan megszámlálhatatlanadik verziója) jár majd hozzá (hál' isten nem világító fénykardos). A gépet elég jól újra tervezték, és most már végre nem kék, hanem a jól megszokott szürke. És most elkezdhetek tartani egy TIE/In, TIE Bomber és TIE Interceptor újrakiadástól...

8017_box.jpg

LEGO_8017_PIC.jpg

 

8018 Separatist AAT - Hat évbe telt, mire meg tudtam szerezni a nabooi invázió utolsó darabját, a 2000-ben kiadott 7155 Trade Federation AAT-t. Erre fel, most, hogy megvan, idén újra kiadják, ezúttal már konföderációs színekben, rendesen átépítve (és szerintem elcsúfítva). A hozzá járó figurák száma igen impozáns, két harci droid, három szuper harci droid, egy klón és egy TCW-s Yoda.

8018_box.jpg

LEGO_8018_PIC.jpg

 

8019 Republic Attack Shuttle - a TCW-ben sűrűn használt Tydiriumra hajazó kompot sem hagyhatta ki a lego, hála istennek. A járműhöz ráadásul végre klón pilótát fognak mellékelni, meg egy klón katonát és egy TCW-s Windut. Kár, hogy a komp valójában uti, azaz kétszemélyes pilótafülkével rendelkezik, így két pilóta jobb lett volna.

8019_box.jpg

LEGO_8019_PIC.jpg

 

8036 Separatist Shuttle - Megint egy gép, amire jó régóta várunk. A jármű az ep1-ben bukkant fel, az ep2-ben már teljes egészében láttuk, az ep3-ban ablakot is kapott, a TCW sorozatban meg már le is zuhant. Most végre legoban is megjelenik a neimoidiai alkirály, és a szeparatisták kedvenc kompja. Ráadásul nem is akárhogy, hanem a 1x08 Bombad Jedi kivitelben, így a droid pilóta és a két harci droid mellé - dobpergés - NUTE GUNRAY-t és egy Onaconda Farr figurát is kapunk. Nálam kötelező vétel lesz, már csak Gunray miatt is.

8036_preliminary_separatist_shuttle_box.jpg

8036_preliminary_separatist_shuttle_box_rear_view.jpg

 

8037 Anakin's Y-Wing Starfighter - a másik kötelező vételem, a TCW-s Y-Wing. Meg van az eddig kiadott összes Y-Szárnyú, hát nehogy, már ez maradjon ki a kollekcióból. Ahsoka, R2 és TCW-s Anakin lesz hozzá, de ők már nem olyan extra figurák.

8037_preliminary_y-wing_box.JPG

 

8038 The Battle of Endor - Amióta elkészült az ep2 nagyon nincs is lego az ep4-5-6-ból, de az ep3 óta az ep1-2-ből sem igazán. Ezért is öröm idén, hogy minden filmhez hozzányúltak valamilyen szinten, mert az elmúlt tíz évben ez igencsak ritka volt (az ep1-2-3-mal szemben az ep4-5-6 készletei még mindig hátrányban vannak, de az ep3-mal szemben hátrányban van mindegyik másik epizód). Ezért is öröm, hogy kiadnak egy ilyen endori készletet, mert az a bolygó aztán végképp hanyagolva volt. Összesen két szett jelent meg hozzá az elmúlt tíz évben, így bár speederből van három (ezzel együtt három scout trooper), meg még két ewok is akad, ez szegény a hothoz, a kashyyykhoz vagy a geonosishoz képest (de lassan már a Christophsishoz és a Tethez is). Szóval ez egy hiánypótló készlet, amelyhez lesz egy teljesen újratervezett AT-ST (a gyűjtői kiadással együtt ez is már a harmadik verziót éli meg), robogó, ewok sárkányrepülő, de figekből is egy rakás: két felderítő katona, Chewbacca, három ewok maci, Han Solo, két dzsugelruhás lázadó katona, Leia, R2-D2, és Wicket (bár ez még változhat, szóval remélem az AT-ST-hez újra kaphatunk birodalmi pilótát, és C-3PO se maradjon már ki). Remek szett, a polcon a helye.

8038_preliminary_the_battle_of_endor_box.JPG

 

8039 Venator-Class Republic Attack Cruiser - egy újabb cirkáló a nagysikerű (és drága, meg játékra használhatatlan, de polcdísznek remek) Birodalmi Csillagromboló után. Bár méretben ez kisebb, ennél fogva a kisgyerekek végre izomláz és a készlet darabokra hullása nélkül játszhatnak majd vele, azért én örültem volna egy újabb böszöm nagy dögnek. De a figurák kárpótolnak majd: Palpatine kancellár már egy ritkaság, hiszen most jelenik meg először (mint Uralkodó már több ízben is kapható volt), de kapunk még klón tüzért és katonát, valamint két Szenátusi kommandóst. Mondjuk még tudnék értékelni egy Yularen admirálist, ha már a csillagrombolóhoz járt Tarkin kormányzó. Mindegy, így sem rossz.

8039_preliminary_venator-class_republic_attack_cruiser_box.jpg

8039_preliminary_venator-class_republic_attack_cruiser_box_rear_view.jpg

LEGO_8039_PIC.jpg

 

10195 Republic Dropship with AT-OT - újabb hiánypótlás. AT-AT kétszer is (azaz, a technikkel együtt háromszor), AT-TE kétszer, AT-ST már negyedszer, AT-RT egyszer jelent meg, de az ep3-ban volt még egy AT, méghozzá az AT-OT (illetve ezen kívül is van még egy). Mégsem ez az igazi hiánypótlás, hanem a LAAT/c, mely az ep2-ben és a TCW filmben is szállítótta az AT-TE lépegetőket. Sajnos, erre is hosszú éveket kellett várni, most végre megjött. És elnézve, fel is fogja tudni kapni az AT-OT-t, de kérdés: vajon az eddig kiadott AT-TE-kkel is kompatibilis? :D Figurákra itt sem lehet majd panasz, hat klón katona és két klón pilóta várja a boldog tulajdonost. Az érdekes az, hogy a doboz alapján geonosisi kivitel lesz, ami furcsa, mert AT-OT nem volt azon a bolygón (vagy abban a részben... bár annyira nem meglepő, mert a lego sokszor lő mellé ilyenekkel).

10195_box.JPG

LEGO_10195_PIC.jpg

 

20007 MINI Republic Star Destroyer - ha már megírtam ezt az igencsak "rövidke" összefoglalót az év legoiról, álljon itt a két MINI is. Ezeket már... pfff... 2002 óta folyamatosan adja ki a Lego, de szerintem csak tartalék alkatrésznek jók. Illetve azok is biztos díjazzák, akiknek nincs pénze vagy tárhelye a nagyobbakra. Mondjuk azért nekem is akad néhány, akik ott büszkélkednek nagyra nőtt cimboráik mellett :D Szóval, ha már jön a nagy Venator, dukál mellé egy kis Venator is. Méretéhez képest elég kidolgozott, pedig elfér az ember tenyerében.

20007_box.jpg

 

8033 MINI General Grievous Starfighter - A második idei mini, és egyben a lista záró résztvevője, Grievous űrhajója, mely annyiszor mentette már meg kedvenc tábornokunkat a biztos haláltól, aztán meg Obi-Want húzta ki a csávából (akkor Grievous már nem tudott felszállni rá :D ). Kicsi, aranyos, és ez is felismerhető.

8033_box.jpg

 

No, végére értem. Most én is meglepődtem, mennyi cuccot kiad a lego. Rég volt már ilyen bő a kínálat, ráadásul ilyen átfogó (minden filmet és a sorozatot is érintik, bár az ep1-2-3 több járműve a TCW-ben felbukkan, így azért könnyű). Talán 2002-2003 volt utoljára ilyen gazdag. Látszik, hogy a TCW azért rendes lökést adott. Csak győzze az ember pénztárcával és hellyel.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, fantasztikus ez a sorozat, amit felraktál!

Bevallom, hogy én is nagyon bírnék otthon egy-két ilyen szettet, de magamnak már nem veszek ilyesmit (azért mindennek van határa...), Panni nem legózós fajta, a kicsik pedig még kicsik hozzá.

 

Az unokaöcsém viszont tavaly elkezdte gyűjteni az SW legókat, most éppen X-szárnyúra fájna nagyon a foga, de az állítólag lefutott széria (pár éve adták ki, és már sehol nem lehet kapni), max. gyűjtőtől lehetne beszerezni, horribilis áron. de szerintem ezek közül is tudna választani - csak a zsebpénze szabhat határt a vágyainak. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az unokaöcsém viszont tavaly elkezdte gyűjteni az SW legókat, most éppen X-szárnyúra fájna nagyon a foga, de az állítólag lefutott széria (pár éve adták ki, és már sehol nem lehet kapni), max. gyűjtőtől lehetne beszerezni, horribilis áron. de szerintem ezek közül is tudna választani - csak a zsebpénze szabhat határt a vágyainak. ;)

Itt még kapható, de rettenetesen drágán. Sajnos ez az átka a kifutott készleteknek, de ez az online bolt a vadi újakat is pofátlanul drágán adja.

http://www.legoaruhaz.hu/index.php?content...=LEGO+Star+Wars

 

Vagy még van ez, itt speciel most pont nincs, de érdemes visszanézni rá, mert sűrűn van frissítés, és olykor jönnek régi készletek megfizethető áron. Ezt amúgy is csak ajánlani tudom, ez a bolt a legolcsóbb az egész országban, viszont olyat is beszereznek, ami idehaza hivatalosan nem is kapható. Szóval az unokaöcséd itt spórolhat egy keveset (ráadásul ennek van rendes boltja, nem csak online) :D

http://kockabolt.com/store/index.php?cPath=24_42

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.