Ugrás a kommentre

Gyűjtemények


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

33 perccel korábban, Pildi írta:

Aztán meg látogatás után be lehet irni a vendégkönyvbe, hogy hiányos az anyag. :P

Akkor jobb, ha mindjárt két vendégkönyvet tesznek ki. :) 

6 perccel korábban, Donát írta:

Lehet csak rossz berögződés, de amikor ilyen "főleg a IV-V-VI részből" típusú dolgokat látok, mindig felvonom a szemöldököm és arra gondolok, hogy egy újabb jeles képviselőjével van dolgom az "EpV a kedvenc filmem, a PT egy rakás fos" típusú rajongói csoportnak. Azokat meg nincs az az isten, hogy pénzzel támogassam.

Azért a képeket elnézve itt ez a veszély annyira nem fenyeget. Mindjárt ezen többségében PT sisakok vannak, hét klón tökfödő lelhető fel, ezek közül ráadásul csak egy filmbeli, a több TCW-s. De ott az Első Rend TIE pilótájának a sisakja is, a Purge Trooper sisak a Fallen Orderből/Obi-Wan Kenobiból is. OT-s sisak csak három látható, de abból a háromból kettő ugyanannak az egynek a non-canonical változata (és mivel az egyik ezüstös, szerintem a laikusok lazán összekeverik Phasma bilijével).

travellinggalaxy-1691.jpg

 

Itt meg Grievous és Kylo Ren elég látványos, utóbbinak a kardja is ott van.

travellinggalaxy-1665.jpg

 

Ott a polc alján csak ott figyel Aayla Secura, Kit Fisto és Ahsoka Tano, de ott látható Leia fénykardja is az ep9-ből.

travellinggalaxy-1674.jpg

 

Ezen a képen is feltűnő Jango Fett páncélja.

travellinggalaxy-1682.jpg

 

És hát ja, hogy Fint idézzem: "REEEEEY!!!!!!" :D 

travellinggalaxy-1676.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Dzséjt írta:

Akkor jobb, ha mindjárt két vendégkönyvet tesznek ki. :) 

Azért a képeket elnézve itt ez a veszély annyira nem fenyeget. Mindjárt ezen többségében PT sisakok vannak, hét klón tökfödő lelhető fel, ezek közül ráadásul csak egy filmbeli, a több TCW-s. De ott az Első Rend TIE pilótájának a sisakja is, a Purge Trooper sisak a Fallen Orderből/Obi-Wan Kenobiból is. OT-s sisak csak három látható, de abból a háromból kettő ugyanannak az egynek a non-canonical változata (és mivel az egyik ezüstös, szerintem a laikusok lazán összekeverik Phasma bilijével).

travellinggalaxy-1691.jpg

 

Itt meg Grievous és Kylo Ren elég látványos, utóbbinak a kardja is ott van.

travellinggalaxy-1665.jpg

 

Ott a polc alján csak ott figyel Aayla Secura, Kit Fisto és Ahsoka Tano, de ott látható Leia fénykardja is az ep9-ből.

travellinggalaxy-1674.jpg

 

Ezen a képen is feltűnő Jango Fett páncélja.

travellinggalaxy-1682.jpg

 

És hát ja, hogy Fint idézzem: "REEEEEY!!!!!!" :D 

travellinggalaxy-1676.jpg

Nem rossz! De kevés. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Megnéztem a korábban említett kiállítást, és nekem nagyon tetszett! Baromi impozáns gyűjtemény, szerintem minden darabja remek. :clap:

A kiállítás három szegmensre oszlik: világos és sötét oldal, valamint az alvilág - Jabba és a fejvadászok formájában képviseltetik magukat. Van idő bőven szemlélődni, ami kell is. Fel lehet próbálni rohamosztagos sisakot, de fénykardot is forgathatunk. Szerintem megér 4500-at az élmény (igaz, csak hétköznap ennyi, hétvégén 5500). Hangulatos, és szerencsére érákon, filmeken és sorozatokon - de még játékokon is - átívelő a merítés.

 

Nekem főleg az életnagyságú modellek tetszettek, mint pl. Rey, Din és Grogu, vagy Vader a rohamosztagosokkal. (spoiler mögé teszem őket, hogy kevesebb helyet foglaljanak)

 

Sajnos a telefonom nem éppen mai darab, de asszem így is átjön a lényeg :) 

Spoiler

nL4yzPp.jpg

 

WmTTmuT.jpg

 

RSzSpMd.jpg

 

De az apróbb figurák/szobrok is bejöttek. Különös tekintettel az alábbi hölgyekre. :D 

Spoiler

C8UjkPX.jpg

 

iAbmCav.jpg

 

7uZcpi4.jpg

 

v0mdX6b.jpg

 

Még néhány kép vegyesen:

Spoiler

g8ayEOu.jpg

 

fbF55Rt.jpg

 

BQdlW2h.jpg

 

OvJH4YP.jpg

 

cAGe4O9.jpg

 

fzYapsH.jpg

 

5H2dycW.jpg

 

Akit érdekel az összes (kb. 150) képem, az itt megnézheti őket. :) 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...

Nem tudtam, hogy pontosan hova írjam, bejelentették a 2024-es (atyaisten, már kimondani is ijesztő ezt az évszámot) Budapest Comic Con első három színészét.

 

Közülük kettőnek van SW-kötődése: Jason Isaacs a Főinkvizítor hangja a Rebels-ben (amúgy a Harry Potter Lucius Malfoy-a és a Star Trek Discovery-ben Lorca kapitány);

Valamint Deep Roy, aki A Jedi visszatérben Droopy McCool figuráját alakította.

 

Az előző két évben is volt SW-Lucasfilm-érdekeltségű színész:

2022: Spencer Lee Wilding (a Rogue One egyik Darth Vader-e), John Rhys-Davies (Sallah az Indiana Jones-ból)

2023: Jessica Henwick (Jessika Testor Pava, egy Resistance X-Wing pilot a TFA-ból), Natalia Tena (Xi'An, a twi'lek csaj a The Mandalorian első évadából).

 

Általában sokkal olcsóbbak az autogram, fotós jegyek itt, mint más conokon (utazni sem kell), a jegyárak is barátiak (most akció is van). Könnyebb is dumálni a színésszel, nincs olyan tumultus, több fotó is készül rólatok.

 

Viszont szerintem nem realizálták eléggé a szervezők, hogy milyen nagy Star Wars rajongói közösség van Magyarországon, mennyire sokakat érdekel a téma. Általában a Cosplayerek egy jelentős része is SW-s. Ennek ellenére a színészmeghívásokban ez nem tükröződik, felülreprezentáltak a Harry Potteres, Gyűrűk urás, Trónok harcás színészek, és a fentiekre is igaz, hogy többségük azokban a franchise-okban alakítottak nagyot, mellékesen pedig feltűntek valamelyik Star Wars-ban is. Jó lenne azért nyomást gyakorolni a szervezőkre, hogy több SW-színészt hívjanak... Szerintem egy McDiarmid, Anthony Daniels, Ray Park, Daniel Logan nem lenne megfizethetetlen kategória, hiszen ezek a színészek rendszeresen feltűnnek európai, kelet-közép-európai Conokon is.

Direkt kapcsolatba lehet lépni a szervezőkkel a Magyar Comic-Con közösség facebook csoportban: https://www.facebook.com/groups/2270141316618298 

Szerintem simán lehetne nyomást gyakorolni a szervezőkre, hogy hívjanak több SW-s arcot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Gondoltam lekapom ide a műanyag Jar Jar fejzetet amiről a topikjában regéltem. Úgyis nagyon régen raktam be ide saját cuccosról fotót.

 

avvZAXe.jpg

 

 

Plusz egyúttal előkerestem a Ric bátyós figurámat ami lefogadom hogy az Empire-es figurás borítón levőnek a valós verziója. Nekem rögtön az ugrott be mikor azt a manust kiszúrtam rajta. Csak annyi baja van hogy a sisak kisebbre sikerált mint kellett volna és amiatt nem lehet rátenni a fejére, de nekem így is jó.

Azt még anyám vette a megjelenése körül. Azzal nem igazán foglalkozott hogy kiről mintázták, hanem csak azzal hogy Star Wars-os és TPM-es, és azon az alapon simán ki tudott itt kötni.

Persze azon az alapon több olyan cuccost is lehetett volna venni de azért telhetetlennek se kell lenni. :D

 

5T5T3B6.jpg

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.