Ugrás a kommentre

Gyűjtemények


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

44 perccel korábban, caseyjones írta:

Eleinte kicsit soknak találtam a 4900 Ft-ot, de miközben mászkáltam a kiállított figurák között, rájöttem, hogy ez az egész annyira szuper, hogy akár a kétszeresét is kiadtam volna érte. 

Hát én még most is kicsit soknak érzem.

Idézet

A legelején egy remek Darth Vader-kosztümös alak fogadott minket, aki nagyon hangulatos volt, valamint hű volt a filmekhez. Kijött az előtérbe, és lehetett vele fotózkodni. :vader:

Ez lehet csak hétvégén van, mert tegnapelőtt egy deka mozgó Vadert nem láttam

Idézet

A kiállítás a filmek kronológiai sorrendje szerint lett összeállítva. Mindegyik filmről volt egy hosszú tartalmi összefoglaló, valamint 5-6 érdekesség epizódonként. Többségük számomra is új információ volt, sőt talán mindegyik. Emellett a kiállított figurákhoz érdekességeket, fontos tudnivalókat, idézeteket raktak, melyek még színesebbé tették a kiállítást.

Nálam az infók majdnem mindegyike megvolt már, gondoltam is, hogy innen nem sok embernek fognak ezek újat mondani. Idézetek dettó, pár figura után már ki is hagytam őket.

 

Idézet

 Életnagyságú szobrokból nagyon sok volt, de átlagos játékfiguráknál valamivel nagyobb makettekből is volt tengernyi. Pontosan kidolgozott, élethű bábuk voltak. Le a kalappal a készítők előtt, igazi művészi munka volt minden egyes darab. :clap: Életnagyságú Sidious-szobrot látni a trónján ülve hihetetlen érzés volt, ahogy életnagyságú Maul-szobrot is. Akadtak mellszobrok is, amelyek szinte tökéletesek voltak: klón, Ackbar, Grievous... A tábornok egyenesen félelmetes volt. Még egy hatalmas kutaszdroidot is láthattunk, amely egyszerűen lenyűgözőnek hatott. 

Az életnagyságú figuráknál, azért némely elég elnagyolt volt. Chewbacca/ Jabba katasztrófa, bár megértem, hogy őket elég nehéz modellezni, viszont Buja Férget nagyon eltalálták, vagy a sisak nélküli Vader mellszobrot.

Idézet

A másik furcsa dolog, hogy a Disney-éra óta kiadott filmek majdnem teljesen háttérbe szorultak. Legalábbis nem lettek annyira kiemelve, mint az első hat rész. A TCW-ből emlékeim szerint csak Savage Opressnek tette tiszteletét, de javítson ki valaki, ha tévedek. 

Gondolom az új érából még kevesebb ideje volt gyűjtögetni. Vagy elfogyott a lóvé azért is rendez kiállításokat :evil: :D Ventress is volt meg Rex. Amúgy Legends-es karakterek is voltak páran, Darth Talon, Shak Ti Force Unleashed-es ruciban, Darth Malgus.

Idézet

Összességében meg voltam elégedve nagyon a kiállítással, rajongóknak szerintem kötelező. Nagyon nagy élmény volt, és remek szórakozást nyújtott, annak ellenére is, hogy járművekre majdhogynem egyáltalán nem lehetett bukkanni, valamint az új filmek nem kaptak akkora hangsúlyt. 

Nekem a "Csillagromboló hídja" elég nagy csalódás volt. Ennek ellenére aki teheti menjen el szerintem is.

A belépőn felül 1000 FT-ért lehet csináltatni 4 képet zöld háttér előtt, az egyiken Boba Fett és Jabba van, a másikon Chewie és BB-8, a harmadikon 2 rohamosztagos és R2, a negyediken Vader.
További 1500 FT-ért virtuális valóság játékokat lehet nyomatni, ez nálam kimaradt, szóval nem tudom, hogy csak egy játékra szól-e vagy többre, mert 3 féle is volt ott. 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 minutes ago, Darth Cupsy said:

Nálam az infók majdnem mindegyike megvolt már, gondoltam is, hogy innen nem sok embernek fognak ezek újat mondani. Idézetek dettó, pár figura után már ki is hagytam őket.

Igen, én sem olvastam el minden idézetet meg leírást. 

35 minutes ago, Darth Cupsy said:

A belépőn felül 1000 FT-ért lehet csináltatni 4 képet zöld háttér előtt, az egyiken Boba Fett és Jabba van, a másikon Chewie és BB-8, a harmadikon 2 rohamosztagos és R2, a negyediken Vader.
További 1500 FT-ért virtuális valóság játékokat lehet nyomatni, ez nálam kimaradt, szóval nem tudom, hogy csak egy játékra szól-e vagy többre, mert 3 féle is volt ott. 

Ezt el is felejtettem. Elég mulatságos és ötletes volt. Illetve volt a kiállítás végén egy shop is, ahol mindenféle érdekes csecsebecsét lehetett vásárolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, caseyjones írta:

@Darth Cupsy De azért gondolom, a Maul-figurák elnyerték a tetszésedet, akár a makettekről beszélünk, akár az életnagyságú szoborról. :evil: :D Szerintem az összes Maul-figura nagyon szuper volt. :saber_kylo:

Igen azok nem voltak rosszak :D 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 minutes ago, Ody Mandrell said:

Köszi a beszámolót! A képeket töltsd fel valahova és linkeld be, vagy csökkentsd a méretüket 100kb alá. :) 

Oké, majd amikor gépközelbe jutok, megpróbálom mindenképp.

17 hours ago, Darth Cupsy said:

Hát én még most is kicsit soknak érzem.

Én gyakran járok külföldi előadók koncertjeire, amelyek rendszerint 10-20.000 Ft-ba (vagy netán még több) kerülnek. Ez a kiállítás nekem pont olyan élményt nyújtott, mint valamelyik kedvenc zenekarom koncertje, szóval, ilyen szempontból 5000 Ft-ért kis túlzással ajándék volt nekem ez a kiállítás. :D:lightsaber::trop::psycho:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Én gyakran járok külföldi előadók koncertjeire, amelyek rendszerint 10-20.000 Ft-ba (vagy netán még több) kerülnek. Ez a kiállítás nekem pont olyan élményt nyújtott, mint valamelyik kedvenc zenekarom koncertje, szóval, ilyen szempontból 5000 Ft-ért kis túlzással ajándék volt nekem ez a kiállítás. :D:lightsaber::trop::psycho:

Egy koncertért én is adnék annyit, de ezt azért nem hasonlítom hozzá. :)

 

Amúgy azt hiszem erről nem volt szó: volt a kiállításnak egy exkluzívabb darabja is, egy Anakin fénykard, Lucasfilmes táblácska volt előtte a többi dologgal ellentétben, abból gondolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor, ahogy ígértem, itt van pár kép a kiállításról kedvcsinálóként. Nem fotóztam le mindet, csak párat, direkt azért, hogy meghozza a kedveteket, és menjetek el, és nézzétek meg. :D 

 

38c2282ccbfbace38341c5577b24d1c9.jpg

 

440fc8db9925c40010d07d159d0be3c7.jpg

 

e25eb796f07e80c21ae07f1b53b5088c.jpg

 

166ce3b2006c26820b4b8ce5337ead0d.jpg

 

99f38fa419b6df437549a2f3c8baddc2.jpg

 

2163b95c7eee2fe1a2aa5ec35f572033.jpg

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

A holnapi sorozatmánia magazinban lesz kettő 80×56-os The Mandalorian, és The Rise of Skywalker poszter. Aki szerencsés, és még lesz cinemániából az újságosánál, az TROS poszterből kettőt is tud bezsebelni. Ugyanis az előbbi, a fehér keretes posztert fogja tartalmazni, míg utóbbi az első posztert, amin szerepel Palpatine.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

A hétvégén már szabin voltam, úgyhogy pihentető jelleggel neki álltam legózni. Az volt az elgondolás, hogy építek egy birodalmi létesítményt, amit majd lerohanhatnak a Lázadók. :P

 

A képek nem 100%-osan adják vissza a fényviszonyok miatt (meg nincs terepasztalom), de azért remélem elnyeri a tetszéseteket.

 

A létesítmény több részből áll, először bemutatnám az őrposztot, amin a lázadóknak át kell jutni, ha be akarnak jutni a bázisra. Érdemes lenne egy olyan időpontot kiválasztaniuk, amikor az Inkvizítor házon kívül lesz...  :)

AhC859s.jpg

 

cGjv5B8.jpg

 

 

 

Ha az őrposzt pipa, akkor a turbólifttel juthatnak majd fel az emeletre, ahonnan két prominens rabot szeretnének megszöktetni. A turbólift bevételéhez szükség lesz némi kreativitásra, mert jelenleg egy masszív AT-DP őrzi...

 

F3Z6HX3.jpg

 

Ha sikerül feljutni az emeletre, akkor ki kell iktatni majd a kommunikációért felelős "Utálom a munkám" századost (jobb oldalt), aki bár nem túl motivált, de támadás esetén könnyedén leadhatja a drótot (ez lenne az elsődleges feladata ugyanis):

 

TRN3Q5P.jpg

 

A futószalag mellett két értékes (és egy kanjiklub szökevény) rabbal végeztetnek kényszermunkát, ami az itt bányászott ércek megmunkálását jelenti:

 

5blu0P8.jpg

 

A gyártósor kifogástalan működtetéséért két altiszt felelős, akiknek a munkájáról épp most szerzett tapasztalatot vidám főnökük "Hamarosan előléptetnek" őrmester:

 

vsPVPWO.jpg

 

Eközben a szerelőműhelyben lázas munka folyik, hogy a múlt héten megsérült siklót helyrehozzák, egy R2-es droid segítségével (többek között):

 

kLbSpFO.jpg

 

És mindez együtt, gyönyörűséges vakufényben:

 

kY3gbPQ.jpg

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 20. - 20:43, Donát írta:

A hétvégén már szabin voltam, úgyhogy pihentető jelleggel neki álltam legózni. Az volt az elgondolás, hogy építek egy birodalmi létesítményt, amit majd lerohanhatnak a Lázadók. :P

Ez marha jó lett! A gyártósort te designoltad, vagy az valamilyen szettben volt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Donát írta:

A kérdés már önmagában is megtisztelő! Én találtam ki mindent. :)

Nagyon ötletes, és szépen helyén van minden. Néha én is megpróbálkozom saját készítményekkel, bár azok inkább hasonlítanak Rexék összetákolt lépegetőjére a Rebelsből mint egy komoly birodalmi bázisra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Whill írta:

Nagyon ötletes, és szépen helyén van minden. Néha én is megpróbálkozom saját készítményekkel, bár azok inkább hasonlítanak Rexék összetákolt lépegetőjére a Rebelsből mint egy komoly birodalmi bázisra. :D

Néha meg szoktam nézni más, hivatalos szetteket és abból merítek ötletet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tovább bővült a birodalmi bázis, úgyhogy jöjjenek újabb képek!

Először néhány életkép:

 

2KwwXp2.jpg

 

snc1Gsl.jpg

 

wmc6Yde.jpg

 

992wOY2.jpg

 

Aztán jöjjön maga a bázis:

 

Jr4G6oN.jpg

 

FYDUGsm.jpg

 

A már jól ismert gyártósor, ahol rabszolgákat alkalmaznak:

 

ldvnKL9.jpg

 

mCfIp0U.jpg

 

Helyőrség a bázis előtt

 

3gYw2S1.jpg

 

Az újonnan épült hangár:

jF4Cl64.jpg

 

Az inkvizítor megérkezik a bázisra:

 

63uiYHj.jpg

 

9V8tNNT.jpg

 

XJC4dlH.jpg

 

VU9PDjh.jpg

 

A lázadók kiszagolták a bázis hollétét és céljuk, hogy felszabadítsák a rabszolgákat:

 

62kAXnC.jpg

 

DqknzrE.jpg

 

lxOW28v.jpg

 

4jQBVuF.jpg

 

Remélhetőleg sikerrel járnak, de a feladat nem könnyű. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Vennék néhány figurát. Még nem eldöntött, hogy a Lego Buildable Figures-ből vagy pedig a Habsbro Black Seriesből vegyek néhányat. 

Pl, a Black Seriesből a Sith Trooper nagyon jól néz ki. De a Lego Darth Vadere vagy Dart Maul-ja is tetszik nagyon. Aki esetleg rendelkezik valamelyikkel, tudna írni róla valamit? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Hosszú idő után végre eljött ez a perc is... Megengedtem magamnak Slave-I-est:

1007 db, 8 zacskó:

IMG-20200506-164500.jpg

szacskónként fotózva: 1

IMG-20200506-171318.jpg

2

IMG-20200506-172752.jpg

3

IMG-20200506-174550.jpg

4 a rámpa alatt Solo karbonitban rejtőzik

IMG-20200506-180918.jpg

5

IMG-20200506-191730.jpg

6

IMG-20200506-201957.jpg

7

IMG-20200506-210917.jpg

8

IMG-20200506-214139.jpg

Fett rajongó nem vagyok sőt, de a hajó nagyon egyedi mind az sw-ben mind minden űrhajók közt, így már régóta fentem rá a fogamat.

Az exkluzív Leia kedvemre való minifig gyűjtőként, a szett nagyon klassz, nagyon ötletes megoldások voltak a felépítésben.

Persze egy kis custom ide is kellett, nem bírtam ki, mert hátul a kihajtható játszós fogantyúnál(merthogy ilyen is van a szobában való szaladgálós reptetéshez) volt egy lyuk(3. képen látszik) amit finoman betömtem saját anyagból, színhelyesen.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.