Ugrás a kommentre

Gyűjtemények


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, luke19 írta:

Ma érkezett meg ez a Black Series Luke Skywalker Ahch-To Island figurám. Azért remélem éjjel nem próbálja a könyveket felgyújtani. :hehe:

7yeTRH3.jpg

Szerintem figyeltesd pár hűséges porggal, vagy Rey-el.:D Amúgy könyvből mennyi van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 3 hónappal később...

A Barbie cég Star Wars témájú babákkal rukkolt elő.

 

OWCzTzQ.jpg

 

 

Asszem ez a kép jól van így mert hivatalos. Például a cég twitter-én is fenn van.

Szerkesztve: - Rog
  • Zavaros 2
  • Vicces 2
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akinek zavaros az alsó mondatom az olvassa el például a véleményes topik utolsó kommentjét. Abból kiderül hogy mire utaltam vele. Igaz tágabb értelemben vettem annak a szövegét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

"A magyarországi bemutató 40. évfordulója alkalmából The Fans Strike Back - Csillagok háborújacímmel kiállítás nyílik a Bálna Budapestben a legendás filmsorozatról. A tárlat szeptember 15-től december 31-ig látható."

 

Itt a honlap:
https://csillagokhaborujakiallitas.hu

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezek full eredeti kellékek? 

"A tárlat elemei hivatalos és gyűjtői darabok, illetve profi művészek és szakemberek egyedülálló munkái, de különleges audiovizuális effektek is felelevenítik a Csillagok háborúja ikonikus világát."

 

https://offmedia.hu/aztaaa/csillagok-haboruja-kiallitas-nyilik-budapesten-a-filmszeria-40-evforduloja-alkalmabol

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 09. 02. - 20:42, Ody Mandrell írta:

Tehát van bennük olyan is amit a filmekben felhasználtak.

"Ez a kiállítás semmilyen módon nem kapcsolódik a Disney Enterprises, Inc., a Lucasfilm Ltd, LLC, a Lucas Licensing Ltd., a Lucas Entertainment Company Ltd. LLC vagy a The Lego Group TM. A felhasznált képek a kiállításhoz tartozó magángyűjtemények reprodukciói."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 09. 06. - 12:28, Donát írta:

"Ez a kiállítás semmilyen módon nem kapcsolódik a Disney Enterprises, Inc., a Lucasfilm Ltd, LLC, a Lucas Licensing Ltd., a Lucas Entertainment Company Ltd. LLC vagy a The Lego Group TM. A felhasznált képek a kiállításhoz tartozó magángyűjtemények reprodukciói."

Csak szerintem magyartalan ez az egész szöveg?

 

Mi nem kapcsolódik mihez? A kiállítás a felsorolt cégekhez, vagy a felsorolt cégek a kiállításhoz?

Hová lettek a szavak végi viszonyragok , a "hoz", a "hez", és a "höz", amik ezt világossá tennék?

Most akkor a képek a reprodukciók vagy a kiállított magángyűjtemények?

Milyen magángyűjtemények? Elvileg ezt az egészet egy ember gyűjtötte össze.

Most akkor ez a kiállítás egy emberé vagy több ember gyűjteménye közösen kiállítva?

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Szerintem, még ha nincs is benne eredeti, akkor is bőven megéri elmenni rá. Úgyis a látvány a lényeg, meg a hangulat.

Én tervezek is rá elmenni, de ha már ott leszek útbaejtem a képregény börzét is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csoda, hogy van egy ilyen kiállítás is egyáltalán Magyarországon. Biztos, hogy nem lesz olyan, mint az Identites, de azért elmegyek rá. Pedig láttam én már számtalan eredeti kelléket az Identitesen, Celebration 2016-on, LA Disneylandben. Szóval szerintem azért érdemes elmenni rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 5 héttel később...

A Bálnában található Star Wars-kiállításról egy bővebb élménybeszámoló:

 

Eleinte kicsit soknak találtam a 4900 Ft-ot, de miközben mászkáltam a kiállított figurák között, rájöttem, hogy ez az egész annyira szuper, hogy akár a kétszeresét is kiadtam volna érte. 

 

A legelején egy remek Darth Vader-kosztümös alak fogadott minket, aki nagyon hangulatos volt, valamint hű volt a filmekhez. Kijött az előtérbe, és lehetett vele fotózkodni. :vader:

 

Amikor beléptünk a kiállítóterembe, rögtön megpillantottunk egy R2-, valamint egy C3PO-szobrot. Mindkettő életnagyságú volt, és tökéletesen visszaadták a karakterek sajátosságait. Volt nem messze egy ugyancsak életnagyságú Yoda-figura is, illetve egy rakás játékfigura. 

 

A kiállítás a filmek kronológiai sorrendje szerint lett összeállítva. Mindegyik filmről volt egy hosszú tartalmi összefoglaló, valamint 5-6 érdekesség epizódonként. Többségük számomra is új információ volt, sőt talán mindegyik. Emellett a kiállított figurákhoz érdekességeket, fontos tudnivalókat, idézeteket raktak, melyek még színesebbé tették a kiállítást.

 

Furcsamód járművek szinte egyáltalán nem voltak. Csodáltam is. Pár lépegetőn kívül meg Anakin fogatján kívül nem emlékszem, hogy lett volna bármi is. Egy csillagromboló meg pár X- meg Y-szárnyú igazán elférhetett volna még. Mondjuk, ez engem nem zavart annyira, nem vagyok oda túlságosan a járművekért, de aki a Sagának ezt az oldalát kedveli, csalódni fog. A kiállítás inkább a szereplőkre fókuszált, viszont abból bőven volt választék. Yodától kezdve Aayla Securán át Aurra Singig szinte mindenkit lehetett látni. Életnagyságú szobrokból nagyon sok volt, de átlagos játékfiguráknál valamivel nagyobb makettekből is volt tengernyi. Pontosan kidolgozott, élethű bábuk voltak. Le a kalappal a készítők előtt, igazi művészi munka volt minden egyes darab. :clap: Életnagyságú Sidious-szobrot látni a trónján ülve hihetetlen érzés volt, ahogy életnagyságú Maul-szobrot is. Akadtak mellszobrok is, amelyek szinte tökéletesek voltak: klón, Ackbar, Grievous... A tábornok egyenesen félelmetes volt. Még egy hatalmas kutaszdroidot is láthattunk, amely egyszerűen lenyűgözőnek hatott. 

Ezeket a nagyobb figurákat egyébként többnyire a filmből ismert nevezetes helyszíneket ábrázoló, hatalmas táblák elé helyezték. 

 

A másik furcsa dolog, hogy a Disney-éra óta kiadott filmek majdnem teljesen háttérbe szorultak. Legalábbis nem lettek annyira kiemelve, mint az első hat rész. A TCW-ből emlékeim szerint csak Savage Opressnek tette tiszteletét, de javítson ki valaki, ha tévedek. 

 

Összességében meg voltam elégedve nagyon a kiállítással, rajongóknak szerintem kötelező. Nagyon nagy élmény volt, és remek szórakozást nyújtott, annak ellenére is, hogy járművekre majdhogynem egyáltalán nem lehetett bukkanni, valamint az új filmek nem kaptak akkora hangsúlyt. 

 

Köszönöm mindenkinek, aki végigolvasta, és remélem, meghoztam mindenkinek a kedvét. Ne sajnáljatok rá alig 5000 Ft-ot! :nana: :)

 

(Kedvcsinálóként beillesztettem volna pár képet, de sajnos folyton hibaüzenetet kapok, hogy csak max. 102 kb-ot tölthetek fel. :( Ezt a quote-os dolgot meg nem tudom eltávolítani tabletről, gépközelben meg egy darabig nem leszek. :lol:

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.