Ugrás a kommentre

Gyűjtemények


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...

Lego gyűjtők figyelem, 2007-ből képek:

 

Grievous tábornok hajója

 

Y-szárnyú, AT-ST és Sentinel

 

A Sentinel osztályú leszállóegységgel még vannak fenntartásaim, de az AT-ST remake, az Y-Wing remake és a Bellbulab nagyszerűek lesznek.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kifejezettem ritka és értékes figura, bár ez jövőre változni fog. Az értéke akár a 35$ is elérheti (én meg lazából eltörtem az egyik karját, mázli, hogy adtak egy tartalékot).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nya, ahogy jön az év vége, úgy jön egyre több 2007-es készletről részletes képt. Ezúttal az Y-Wing. Már tudom, mit veszek meg jövőre elsőként:

Y-Wing

 

Azt hiszem, akár csak az X-Wing, A-Wing és B-Wing esetében, itt is elégedettek lehetünk majd a kidolgozottsággal. Csak az a kár, hogy nem ezekkel a remake-kekkel kezdték alapból, és így lassan majdnem minden hajómból kettő van... na persze, hol baj ez? :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Az idei év készletei mellé (Sentinel osztályú leszállóegység, Bellbulab, AT-ST, Y-Wing, Droid Battlepack, Clone Battle Pack) íme az év további újdonságai:

 

7660 - Naboo fighter

Mérete akkora mint az előző, tartalmaz ifjú Anakint (mint a '99-es kiadású N1-ben), Naboo pilótát (a csajt, Bravo 2), R2-D2-t és a tavaj előtt kiadott Jedi Figther & Vulture droid-ból a vulture droidot, csak ep1-es kivitelben.

 

7661 - Jedi Starfighter with Hyper Drive Ring

Ep. 3-mas Obi-wan, R4 (Utapaui, most nem jut eszembe a teljes neve), Kit Fisto, a kék Eta-2-es és hozzá egy ep3-as hipertérgyűrű (ezek után tényleg kár, hogy a piros Eta-2-es csak Exclusive verzióban jelent meg... eddig).

 

7662 - Trade Federation MTT

nagyon sok (20 db) harci droid, (sima és testőr kivitelben), teljesen új design, új formájú droideka, és egy beazonosíthatatlan, filmben nem szereplő bónuszjármű

 

7663 - Republic Gunship

Hasonlít az első kiadáshoz, új ágyúkabinok, Ep. 3-mas klónok (2 pilóta, 2 sima), Yoda, új Jedi

 

7664 - Rebel Blockade Runner

A tavai csillagromboló után jön a Tantive IV (gondolom az ep4-es kivitel). Nagy szett, új figurák, kidolgozott

 

7665 - Hoth rescue

Taun-taunok (egybeöntöttek), Luke és Han, Chewi, Wampa és Birodalmi kutászdroid

 

Véleményem: nagyszerű. A tavalyi slampos kínálat után, melyek nagyrésze alapból remake volt (az X-Wing és a Slave I ráadásul már a 3. remake), idén igazán kemény dolgokat kapunk. Egyrészt remake-lnek olyanokat, amikre tényleg ráfér (N1; MTT; Y-Wing), másrészt igazán fasza újdonságokat is kapunk (Bellbulab, Sentinel, Blockade Runner). Mondjuk az alig három éves Gunshipet nem feltétlenül adnám ki most, bár arról még nem láttam képeket (akárcsak a Tantive-ről és a Hoth rescue-ról), az N1 meg az MTT szerintem meg randább, mint az első, de majd elválik, hogyan néz ki összerakva. Az új harcidroid karok viszont már jól jöttek, eleve nem tom, miért nem csinálták meg így. És az új, rendes fegyók (nem hangszórók) szintén klasszak. Szóval idén izgalmas kínálat várható LEGO-ból. Én meg köthetem föl a gatyámat.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezeket mind meg is veszed?

Ha van rá módom, igen :)

De csak egy példányban, így is folyamatosan jönnek ki remake-k, így majdnem mindenből két példányom lehet :D

 

A hiperhajtómű gyűrű azért is jó, mert most újra kiadhatják az ep2-es Jedi vadászt immár gyűrűvel, hogy aztán a magamfajta süsük megvegyék újra (bár jobb lenne az ep3-as Plo Koon féle Delta-7-est megcsinálni, vagy az ep2-es kivágott jelenetből a zöld Delta-7-est)...

 

Donát: köszi, javítottam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

A LEGO cég idén nagyon kitesz magáért. Egy újabb példánnyal bővült az idei amúgy sem slampos kínálat. A kevéske ep4-5-6 és a sok-sok ep1-2-3-as készletek mellé viszont egy igazi unikum került, nem más, mint az EU-ból ismert TIE Cawler Tank:

ssl11968.jpg

 

Persze nem ez az első EU SW lego, pár éve egy TIE kollekcióban már megjelent az X1 és két TIE/In mellett a Rogue Squadron című játékból ismert TIE droid, illetve idén a majdnem EU Sentinel is napvilágott látott. Dehát a Lego bejelentette év elején, hogy kacsingat a játékok, képregények és könyvek felé és ha beválik, akkor talán lesz Z95 és még talán Wild Karrde is.

 

És napvilágot látott néhány új kép a lentebb ismertetett készletekből:

 

ssl11967.jpg

tf7_mtt_2_big.jpg

Az új MTT, nagyon baba, szokás szerint ráver az első kiadásra.

Itt látható kicsit az új N1 is, elég jól kidolgozott az eleje. Az első képen még látható a már megjelent Clone Pack és a Droid packokból is a járművek. Láthatóan a pilótadroidok is immár kék testet kaptak, a legelső csapatszállítónál (a kicsinél, nem az MTT-nél) csak ráfestettek egy kék csíkor, azt szevasz-tavasz. Továbbá bravúrós újítás, hogy az eddigi hat droidkapacitású járművet most 12 kapacitásúvá tették (csak kár, hogy az összecsomagolt droidok sok állás után úgy kilazulnak, hogy isten sem állítja meg őket, így van 12 droidom, akiket már sosem csomagolok szét, ezután lesz még 12? Igen :D). Az új droideka viszont nem tetszik. Az új minicsapatszállító (ez anno külön készlet volt) meg megint baba, de a régi szvsz kidolgozottabb volt. Összességében ezt jól összehozták, mellé még a droid pack, a régi MTT és az AAT, na meg a két Naboo swamp készlethez járt STAP, az új és a régi droidvadász és máris kész a Theed felé vonuló konvoj.

 

tf7_naboo_2_big.jpg

N1 és keselyűdroid ep1 kivitelben. Először azt hittem, a tavaly előtti vulture droid kiadás lesz, csak barnában, de ezt a droidvadászt már megint felújították. Ami nem baj, de már látom magam előtt, amint néhányan azon sírnak, hogy megint cserélhetik le az előző két kiadást...

Az N1 eleje nagyon jó lett, de az R2-es résznél szerintem kicsit elnagyolták a masinát. A minianakin viszont legalább olyan röhejes, mint a minibobafett. Így macerás lesz beleültetni a vadászba... dehát amúgy is jár majd hozzá egy naboo pilóta, és már van egy N1-esem, amiben Anakin ül :D

 

tf7_jedi_2_big.jpg

A Jedi vadász egy az egyben a 2005-ös Jedi Fighter & Vulture Droid készletben lévő Jedi vadász, csak más színekben és most Obi-Wan és R4-G9 lesz hozzá (már csak a pirosat kéne megszerezni szintén Kenobival és R4-P17-el, valamint kiadhatnák Anakin zöldjét, amivel Mustafarra ment). A hiperhajtómű gyűrű szerintem nagyon baba, és már azon jár a fejem, hogyan fogom eltárolni :D

A készlethez járó Kit Fistóról meg íme egy közeli:

post-3-1168807959.jpg

Bevallom, gőzöm sincs miért adnak ehhez a készlethez Kit Fistot, de így legalább szorgosan gyűlik a Jedi Tanács. Ráadásul Fisto kardot is kap, és hál istennek, nem a világítós fajtát (a Turbo Tankhoz járó Windut 2006-ban lecserélték világítósról simára, ami megjegyzem nagyon jó, mert én a világítós kardú Luminara Undulitól is kiakadtam... azt is kicserélhették volna, még azt sem tudom, hol kéne ebbe az elemet rakni, ha kimerül).

 

Úgyhogy dúskálhat a legofan... de honnan veszek erre mindre pénzt, ráadásul úgy, hogy a héten akarok megrendelni egy olyan készletet, amit 2005-ben elmulasztottam megvenni. És az is "csak" 30 rongy :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.