Ugrás a kommentre

Box Office


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Szerintem már azért se mutatnak be újra filmeket, mert a filmek hónapokon belül úgyis megjelennek DVD-n és a házimozi világában ez nagyon sokat számít. Hogy a kalózfilmek gyarapodásáról ne is beszéljek, amivel igencsak versenyre kell kelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kár jönni az inflációs listákkal, mert ma úgyse hozna ennyit egyik SW film se. Más korszak volt a régi, évekig a mozikban tartották a filmeket.

 

Arról meg, hogy ki a jó rendező és ki nem, kár vitát nyitni. Nekem PJ eddigi üdvöskéi nem jöttek be, Lucas világai pedig nagyon is! Lucas zseniálisan tud szórakoztatni, és nekem ennyi elég. PJ is ez a stílus....semmivel se jobb mint Lucas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már a kezdetektől egyértelmű volt, hogy ez a film nem lesz bukás pénzügyileg (irtam is az elején, hogy viszonylag normális hasznot biztos fog hozni) csupán a stúdionak meg a hype-hoz képest csalodás. Mert itt már mindenki Titanic verést emlegett meg ilyenek, ehhez képest örülhet ha Amerikában 200 milliót össze tud hozni (már pedig elsősorban az ottani bevétel számit; legalábbis a stúdionak). A Sithek első hétvégéjén egyébként 303,9 milliót hozott. A Kong valszeg a top10-be se verekedi be magát, pedig nem igy indultak neki a készitők valszeg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már a kezdetektől egyértelmű volt, hogy ez a film nem lesz bukás pénzügyileg (irtam is az elején, hogy viszonylag normális hasznot biztos fog hozni) csupán a stúdionak meg a hype-hoz képest csalodás. Mert itt már mindenki Titanic verést emlegett meg ilyenek, ehhez képest örülhet ha Amerikában 200 milliót össze tud hozni (már pedig elsősorban az ottani bevétel számit; legalábbis a stúdionak). A Sithek első hétvégéjén egyébként 303,9 milliót hozott. A Kong valszeg a top10-be se verekedi be magát, pedig nem igy indultak neki a készitők valszeg.

 

Nem értem, miért kellene annyit hoznia, mint a Titanicnak, vagy akár a Sitheknek. A Kong esete alapvetően mindkettőtől különbözik. A Titanicot ugye nem kell részleteznem, miért hozott annyit, amennyit, ami pedig a Sitheket illeti: akármilyen marketing áll is a Kong mögött, egy olyan bejáratott franchise-al, mint a SW, nem veheti fel a versenyt - rövid távon semmiképp, de valszeg hosszú távon sem. Akármilyen jó a film, akármennyire is dicsérik a kritikusok, akármilyen erős a reklámja, akkor sem érhet oda a SW mellé, egyszerűen azért, mert azt az erős fanbázist nem lehet így összeszedni. Tehát abszolút nem összehasonlítható a kettő. (Emellett zárójelben jegyzem meg, hogy a Sithek 2 órás, a Kong 3 órás - tehát jóval kevesebb az előadás.)

 

Azt, hogy a készítők hogy indultak neki, nem tudom, de ha tudsz olyan interjút, ahol "Titanic-verést" emlegetnek, akkor linkeld be lécci, mert elolvasnám.

 

Nyugi, a Kong nem fog bukni, és Peter Jackson sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 'Titaniv-verés' a hype-ra vonatkozott, ugyanis sok fórumon már azt emlegették. Természetesen a készitők ilyet nem vártak, abban biztos vagyok.

 

Az SW-hez csak azért hasonlitottam, mert ez egy SW fórum, de a Kong csalodást kelt az összes nagyobb mozi mellett is. A Kong most hétvégén Box Office-ban 50 milliót hozott. Ime néhány másik idei film első hétvégi eredménye:

 

Narnia - 65 millió (ez egyébként szintén elég gyenge; amikor ezen sápizotunk te is azt irtad, hogy "A majom fél karral lenyomja őket"; ehhez képest 15 millióval kevesebbet hozott; És itt a többes szám alatt ha jól rémlik a HP4 volt)

 

Harry Potter 4 - 102 millió

 

War of the Worlds - 100 millió

 

És az elözetes várakozások alapján a King Kongnak elvileg minden esélye megvolt, hogy felhuzza a kesztyűt a fent emlitettek akármelyikével. És ezek után az 50 millió, akárhogy nézzük csalodás. De összességében nincs nagy gáz: természetesen nyereséges lesz.

(De mint tudjuk nem ez egy film értékének mérő-száma, elvégre a Szárnyas Fejvadász nemcsak csalodást okozott pénzügyileg, de óriásit bukott is anno)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, én is jobb nyitást vártam, de azért nem annyira vészes a helyzet, hogy temetni kelljen akár a Kongot, akár Jacksont (ahogyan egyesek itt már megtették).

 

Az, hogy egyes fórumokon Titanic-verést vártak, túlzott optimizmus volt (ami a fanok sajátja - szerintem volt "néhány" SW fan, aki pedig az EP3-tól szeretett volna trónfosztást - ilyen szempontból az EP3 is lehetne bukta, de persze ez legalább akkora blődség, mint a King Kong esetében ezt felemlegetni). Lehet, hogy pénzügyi szempontból Jackson jobban járt volna, ha mondjuk ő is megszerzi Tom Cruise-t a hős szerepére- nekem mégis szimpatikusabb, hogy még mindig szupersztárok nélkül dolgozik.

 

Persze még az is előfordulhat, hogy a karácsonyi szünetben nagyobb erőre kap a majom.

 

(De mint tudjuk nem ez egy film értékének mérő-száma, elvégre a Szárnyas Fejvadász nemcsak csalodást okozott pénzügyileg, de óriásit bukott is anno)

 

Ez meg sem fordult a fejemben, biztos vagyok benne, hogy nagyon jó a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

" akármennyire is dicsérik a kritikusok"

 

Többnyire a kritikusok sincsenek elájulva tőle... már ahogyan én olvastam a reakciókat...

 

Donát.

 

Akkor csak azt tudom mondani, hogy rossz helyeken olvasgatsz.

 

Ebert pl. 4 csillagot adott rá. A rottentomatoes.com-on most 82%-on áll, akárcsak az EP3.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ha jól látom, nincs nagy különbség kettőnk véleménye között. A King Kong bevétele lehetett volna több is. Akár sokkal több is.

Azt pedig sose gondolatam vagy mondtam, hogy ezután Jacksont temetni kéne. Ő ezután elvileg ugy is rátér a kissebb költségvetésű filmekre, tehát valszeg egyébként se az a célja a filmezéssel, hogy hülyére keresse magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

még mindig szupersztárok nélkül dolgozik.

Brody-t, Naomi Watts-t és Jack Blacket, vagy akár Vigo Mortensent, Elijah Wood-ot, Christopher Lee-t és Orlando Bloomot Én nyugodtan nevezném Szupersztárnak.

De dolgozott ő Michael J Foxal, aki szinktén nem tennék kisebb katagóriába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, talán az ep3 ww-ben is első lehet? Ahogy nézem a HP-t, nehéz elképzelni, hogy még 130-140 milkát összehoz. Esetleg van nagyobb hely, ahol még nem mutatták be?

 

Nincs. Én is ezen filóztam...(mármint hogy lehet első :) ) Reméljük most már WW-ben is elnyomja majd a Kong.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki meg tudná magyarázni ,hogy a stúdióknak miért számít csak az amerikai bevétel?Semmi értelem nincs benne.Ha világszerte 600 milliót hoz egy film, de Amerikában csak 150 milliót az nekik bukás mikózben mondjuk a film került 180-ba?Hát ez nyereség nem?Nyertek rajta 420 milliót.Komolyan néha azonm gondolkodom hogy normális emberek élnek-e az USA-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy nézem a HP-t, nehéz elképzelni, hogy még 130-140 milkát összehoz. Esetleg van nagyobb hely, ahol még nem mutatták be?

 

Oroszországban még nem - elég nagy piac, de moziba nem nagyon járnak az emberek :lol: (10-12 milliót összeszedhet).

Hong Kong is hátra van - az Ázsiai országok mindig kiszámíthatatlanok.

A többi csupa jelentéktelen piac (Mecedónia, Ciprus, stb.).

Szerintem az új piacain összesen max. 30M-t tud összeszedni, és akkor bőkezű voltam :evil: .

 

:!: Én mégsem érzem biztonságban az Ep3 WW-elsőségét.

 

- Például nem túl jó hír, hogy a King Kong siralmas eredménnyel nyitott Japánban - állítólag nem érte el még a 3M-t sem, így a HP4 a negyedik hétvégéjén röhögve lenyomta. Ha pedig konkurencia nélkül marad Japánban a HP4, akkor ott még sokáig sokat gyűjtögethet. Most 42M-n áll, de nem zárhatjuk ki, hogy így elmegy 100M-ig. (A Narnia csak márciusban érkezik.)

 

- Arról sem feledkezhetünk meg, hogy Amerikában is van kb. 20M-nyi tartalék a filmben.

 

- Végül a nagy kérdés, hogy az ünnepek alatt mit produkál a film, például Európában, ahol ilyenkor kifejezetten megtelnek a mozik. Állítólag az elmúlt egy hétben is 25M fölött hozott a HP4 Amerikán kívül, pedig még nincs téli szünet. Még néhány hasonló eredmény, és pillanatokon belül ott van az Ep3 sarkában.

 

Szóval szerintem korai lenne örülni. De nektek legyen igazatok! :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyan néha azonm gondolkodom hogy normális emberek élnek-e az USA-ban.

Ezen én már nem gondolkodom. USA-ban javarészt nem normális emberek élnek (tisztelet a kivételnek, de az meg úgyse onnan származik...). És nem elég, hogy nem normálisak, még rettenetesen arrogánsak is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.