Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

Szeretnék most egy kicsit pozitívabb hangvételű írományt megosztani, mert nagyon leült a hangulat, ami érthető. A Disney jól kib*szott mindenkivel, aki szerette a The Acolyte-ot. Mégis ez sarkallt arra, hogy kicsit gondolkodjak azon, mit hozhat ez a jövőben számunkra, pláne annak tudatában, hogy a Solo hasonló bukásából a Lucasfilm sikeresen rossz következtetést vont le. Hiszen – legalábbis Katleen Kennedy szavai alapján – arra jutottak, hogy a film azért bukott meg, mert nem Harrison Ford, hanem Alden Ehrenreich játszotta Han Solót.

(Na, ezek azok a téves következtetések, amikről korábban más franchise-okkal kapcsolatban beszéltem. Amikor tévesen azt hiszik, hogy csak bizonyos elemek járultak hozzá a sikerhez – illetve ez esetben a sikertelenséghez –, és ezeket az elemeket ragadják ki majd ültetik át vagy épp száműzik a jövendőbeli projektekből. A Solo után szegény Ehrenreich, hiába végzett szerintem kiváló munkát Han megformálásával, soha többé nem fog lehetőséget kapni, hogy újra e karakter bőrébe bújjon, mert a Lucasfilm rákente a film bukását.)

Vezethet-e a The Acolyte nézőszámok alapján történt bukása ugyanilyen téves következtetéshez? Simán. A legkézenfekvőbb, hogy beleragadunk a Skywalker Sagaba, azaz a birodalmi érába, és eljutunk oda, ahol számomra a régi EU, ma Legendák elbukott: semmi sem változik. Han, Luke és Leia már a budira is a 88. birodalmi hadúr és 99. Sith legyőzése árán jut el, aztán, amikor ráébrednek, hogy ezt már tényleg mindenki unja és ugyanazt a sztorit ismételgetik, na akkor jönnek az olyan vad dolgok, mint a yuuzhan vongok vagy a mindennél sötétebb, érfelvágósabb jövő, ahol Luke unokája masszív drogos és csöves. És mindezt nem túl minőségi sztorikkal adják elő.

Viszont, talán van remény, hogy néhány kreatív arc a Lucasfilmnél azért, mint Anakin, megtalálja a kiskapukat, és tovább viszi a The Acolyte örökségét. Vizsgáljuk is meg, hogy mi volt a Solo utóhatása. Nem lett Solo 2. Sosem mondták, hogy lesz. Nyitva maradt két szál, de egyik sem olyasmi, ami hűdenagyon filmre kívánkozik, és mindkettő inkább csak kiindulópontja lehetett volna egy esetleges második filmnek. De a Lucasfilm vagy a Disney sosem beszélt nekünk Solo 2-ről. Ez szerintem náluk is csak akkor került volna szóba, ha a film nagyot megy. És a nagy alatt minimum a Rogue One szintet gondolom, de erre meg érzésem szerint a Solo-nak sosem volt esélye. Pláne nem azokkal a feltételekkel, amikkel mozikba került (rossz marketing, bevágva az Avengers mellé).

Node igazán nincs is szükségünk Solo 2-re, mert minden, ami lényeges Hannal kapcsolatban, az megtörtént a Solóban. Kijutott Corelliáról, megismerkedett Chewbaccával, lefutotta a Kessel-futamot és elnyerte Landótól a Millennium Falcont. Pont, ennyi, ez minden, amit Han Solóról az ep4 előtt tudni érdemes. A Jabbával való megismerkedése szerintem nem olyasmi, aminek nagy feneket kellett volna kerítenie, a Maul-Qi’ra szál az, amivel akár lehetett is volna valamit kezdeni, de itt is jelen van az, hogy egyrészt Maul olyasfajta szereplő, akinek minimum egy Jedivel kell szembekerülnie. Solo nem lenne ellenfele. Szóval őt bevenni egy Solo 2-be nem lett volna túl jó húzás. Másrészt, mint a film premierje óta már kiderült, a cameója nem egy előre megtervezett, és később kibontásra szánt elem volt. A scriptben csak annyi szerepelt, hogy „Boss”, és Ron Howard egy listából választotta ki Maul nevét. Szóval akárki más is lehetett volna. A Solo idején senki sem tervezett többet ennél a cameónál. Tehát a Solo 2-t ne sirassuk, mert senki sem tervezett vele. Ha a Solo nagyot ment volna, akkor talán elkezdtek volna agyalni ezen.

Na de miért volt ez a litánia most? Főleg azért, hogy az egyik „nagy veszteséget” levegyem a porondról. És most jön a többi, pozitívabb dolog. Először is, Maul sorsával nem kell foglalkozni, hisz ismerjük a Rebels-ből. Egyetlen kérdés maradt, hogy hogyan került Malachorra. Nos, nem lennék meglepve, ha ez augusztus 30-a után, a Star Wars: Outlaws megjelenése után már nem lenne kérdés. Bár időrendben bőven Maul halála után járunk, de Qi’ra benne van a játékban, és lesz lehetőségünk Vörös Hajnal bázisokra betörni. Meglepne, ha felszedhető dokumentumokból vagy párbeszédekből nem derülne ki, hogyan taszajtotta le Qi’ra Mault a bűnszervezet trónjáról. És épp ez a lényeg, Qi’ra már visszatérőben van. Megjelent először képregényekben, most mozgóképes formában is tiszteletét teszi videójátékban. Innen már csak egy lépés, hogy újra szerepeljen animációs sorozatban, de akár élőszereplős sorozatban vagy filmben is újra feltűnhet. És Qi’ra feltörése mellett még annak az esélye sem veszett el, hogy Donald Glover visszatér Lando szerepébe egy filmben vagy sorozatban.

Nagyobb veszteségnek tűnhet viszont a többi tervezett/pletykált spin-off film. Vagy mégsem? Legalább kettőt biztos nem. Mert az egyik film Obi-Wan Kenobiról, a másik Boba Fettről szólt volna. Ja, film egyikkel sem készült, cserébe lett egy Obi-Wan Kenobi és egy The Book of Boba Fett című sorozatunk, és jól tudjuk, hogy ezek alapjait azok a törölt filmek képezték. Sőt Boba Fett egy másik sorozatban is szerepelhetett, és talán újra feltűnik mozifilmben, a The Mandalorian and Groguban.

Aztán ott a Solo fő témája: a Star Wars alvilága. Ez sem veszett oda, hiszen a The Mandalorian erősen épít erre, a The Book of Boba Fett erről szól, és most jön egy videójáték, amiben már a címében is hirdeti, hogy ez a téma itt is tovább lesz szőve. És szerintem a Solo-Outlaws-Mandoverzum vonalon legalább olyan komoly összefonódások lesznek, mint az Obi-Wan Kenobi-Jedi-sorozat terén, hogy a bekacsolódó képregényeket (például a Vörös hajnallal foglalkozóak) meg se említsem.

Szóval igen, elvesztettük a The Acolyte második évadát, de az eddigiek alapján bőven van esély arra, hogy nem vesztettünk el mindent. Headland tervei megvalósulhatnak más formában. Ezen a ponton szerintem tényleg nem lehetetlen, hogy leülnek vele, átrágják a témát és pár év múlva bejelentenek egy HR mozifilmet, ami a The Acolyte-on alapszik. Ahogy az Obi-Wan és a Fett filmből sorozat lett, ez megtörténhet visszafelé is. De az Ahsoka azt is bebizonyította, hogy akár befejezett sorozatok sztoriszálait is hajlandóak tovább szőni, és bukott filmek témáját is tovább vinni, alaposan kibontani, szereplőit más médiumokban visszahozni. És hát ott van a képregények és könyvek széles lehetősége is.

Persze én sem örülnék teljes szívvel minden megoldásnak, főleg azért, mert hiába imádok olvasni, a Star Wars nekem első sorban mozgóképes mű. Legjobban az élőszereplős műveket élvezem, utána az animációsokat (ebbe a kategóriába sorolom a videójátékokat is), végül az írott és rajzolt formátum műveit. Szóval nyilván annak örülnék a legjobban, ha a The Acolyte témáját és szereplőit élőszereplősen vinnék tovább.

És ki tudja, nagyon halvány esély, egy törött szalmaszál csupán, de akkor is, létező esély, hogy egyszer lesz The Acolyte 2. évad. Amikor hasonló hangulatok uralkodtak a TCW kaszájakor, ki mondta volna azt, hogy lesz akár hatodik évad? Puff, lett hatodik évad. És ki mondta volna, hogy lesz egy záró hetedik évad, sőt egy spin-off évekkel később? Puff, lett TCW hetedik évad és The Bad Batch. A Tales of…-sorozatról nem is beszélve.

És ez lenne a mondandóm lényege: 12 év alatt eddig a Disney és a Lucasfilm egyszer vont le rossz következtetést egy produkcióból. De ezzel végül csak annyit veszítettünk, hogy nem készült el a legjobb esetben is csak ábrándként tervezett Solo 2, és nem láthatjuk újra Alden Ehrenreich-et Hanként. Na bumm! Ha elutasítják az újracastingolást, akkor legalább annak az esélye, hogy örök életünkben Han, Leia és Luke sztorijait kell nézegetnünk, legalább csökkent (a CGI arcok meg szerintem sosem fognak annyira elterjedni, hogy ezekre filmeket és sorozatokat alapozzanak). Ez igazából azért is üdvözölendő, mert nem kell azzal szembesülnünk, mint a Star Trekben, ahol már a harmadik színészgárda játssza az eredeti széria szereplőit. Most képzeljük el, amikor már három különböző színész játszotta hőseinket. Persze a jövőben ez is megváltozhat, de egyelőre még elzárkóznak ettől. A deepfake meg ki tudja, hová jut. Azért az nem egyszerű mulatság, jogi oldalai vannak, költséges is – mondom ezt úgy, hogy azért tényleg egyre többször is tűnik fel a technológia (most is fut a moziban egy film, amiben valakit így alkottak meg).

Szóval, amire ki akartam lyukadni, mielőtt elkanyarodtam, az az, hogy az elmúlt 12 év alatt rengeteg pozitív fejlemény történt. És erre eddig egy komoly csalódás. Legalábbis számomra, mert régen sem vágytam annyira Solo 2-re, az azóta hozott produkciók meg szerintem abszolút feleslegessé tették. Ehrenreich-et meg csípem, és sajnálom, hogy rajta csattant az ostor, de ettől függetlenül semmit nem érzek azzal kapcsolatban, hogy többé nem játssza el Hant. Eleve nem a szívem csücske a karakter. A The Acolyte szerintem eddig az egyetlen olyan döntése a Disney-nek, ami komolyan megütött, ugyanakkor az elmúlt 12 év pozitív fejleményei alapján még nem temetném el az egész franchise-t, se a korszakot vagy a témáját, sőt tényleg halvány reményként, de még a sorozatot sem.

Hovatovább, szerintem Darth Plagueis megjelenése az, amit a Disney ki fog használni. A reakciók rá pozitívak. Későn jött, talán, nekem jó volt ott, ahol volt, de én egy ember vagyok. Más lehet jobban benne ragadt volna a sorozatban, ha tényleg előbb jelenik meg. Ez már sosem derül ki. Ugyanakkor a reakciók pozitívak voltak, az ep3-mal való kapcsolata miatt egy év híján 20 éves rejtély övezi (még a Lenegndákbeli könyv ellenére is, amit valószínűleg sok új rajongó már nem is olvasott, és akkor ott vannak azok, akik sosem olvasták, mint én) és magában hordozza a Skywalker Saga kapcsolatot is, hiszen Darth Sidious mesteréről van szó. Plagueis mozifilmre és sorozatra is kiváló választás, és ezen a vonalon bizony a The Acolyte is tovább vihető, pláne úgy, hogy Qimir is elnyerte az emberek tetszését.

Szóval, igen, szomorú hogy elkaszálták a The Acolyte-ot, engem is dühített, de most, hogy ezt így kiírtam magamból, azt hiszem, eljutottam az elfogadás szintjére. Viszont nem jelenti azt, hogy minden rosszra fog fordulni. Szerencsére a Disney csak a Szenátus, de vannak renegát Jedik és lázadó harcosok a Lucasfilm berkeiben, akik pozitív irányba terelhetik azt a sötétnek tetsző jövőt. És akkor talán még az én jóslatom, hogy a franchise egyszer csak beleáll a földbe, sem valósul meg még újabb 12, 22, 32 vagy akárhány évig.

I5nLF6B.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Legyünk őszinték, ha a Disney a mando számaira alapozta a többi sorozat bejelentését, akkor nagyon elégedetlen lehet a nézettséggel. Nem csoda ha ez alapján vissza akarnak térni a filmekhez. 

Még így is magasan a D+ zászlós hajója az SW, a legöbben ezeket nézik. Még az Acolyte-nál is így volt ez. Most akkor mit akarunk? Nézettséget a csatornának, vagy ha nem akkor hagyjuk a francba az egészet. A mozihoz visszatérnek, amit azért hagytak senyvedi amiért most a sorozatokat is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Még így is magasan a D+ zászlós hajója az SW, a legöbben ezeket nézik. Még az Acolyte-nál is így volt ez. Most akkor mit akarunk? Nézettséget a csatornának, vagy ha nem akkor hagyjuk a francba az egészet. A mozihoz visszatérnek, amit azért hagytak senyvedi amiért most a sorozatokat is.

Hát csak ha nem hozza az elvárt számokat, akkor ez még így is kevés. A ráfordított büdzsét nyilvánvalóan nem tudta ellensúlyozni, sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mi lenne ha egyszer nem úgy tekintenénk már erre, mint a Disney pénzügyi elemzője? Sokan látják, hogy itt nem csak a pénzről van szó, hanem jóval többről.

Mi lenne, ha ketté lehetne választani a rajongói elvárásokat a pénzügyi realitásoktól? 2 napja leírtam hosszabban, mit gondolok, nem sikerült rá válaszolni. Akkor minek gyepáljam újra a billentyűzetet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Mi lenne, ha ketté lehetne választani a rajongói elvárásokat a pénzügyi realitásoktól? 2 napja leírtam hosszabban, mit gondolok, nem sikerült rá válaszolni. Akkor minek gyepáljam újra a billentyűzetet. 

Azzal se értettem egyet. Nagyon nem. Már egy hete írom a nézőpontom, de az neked se jött le, ahogy Bomarrnak se. Lökitek a kapitalista szöveget. Komolyan nem veszitek észre, hogy ez nagyon rossz trend? Még az Empire vagy a Forbes, amik azért mértékadó orgánumok, ők is látják a fától az erdőt. Tőletek meg megy a szerecsenmosdatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azzal se értettem egyet. Nagyon nem. Már egy hete írom a nézőpontom, de az neked se jött le, ahogy Bomarrnak se. Lökitek a kapitalista szöveget. Komolyan nem veszitek észre, hogy ez nagyon rossz trend? Még az Empire vagy a Forbes, amik azért mértékadó orgánumok, ők is látják a fától az erdőt. Tőletek meg megy a szerecsenmosdatás.

Ne nevettess már. Ez nem jótékonyság. Ha a Disney nem lát benne üzleti rációt, nem fog rábólintani a folytatásra a rajongók két szép szeméért... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd megnézem azt az üzletet, amikor a rajongók két szép szeme az ilyen húzások miatt másik cég portékáira irányul, feléjük meg talán nagy kegyesen néha odapislantanak a régi szép idők emlékére. @Ody Mandrell nagyon is igaza van abban, hogy a pénzen kívül van ennek más vetülete is, amit észre kell venni. Főleg a vezetőknek. Ha megrendül a rajongók bizalma, akkor az a pénz tovább fog apadni. Ha egy üzlet nem látja, hogy az üzletének vannak emberi aspektusai is, például a vevő bizalma és elégedettsége (ami a szolgáltatási szférában és a szórakoztató iparban, ahol a Disney üzlete folyik, nem irreleváns elem), akkor az az üzlet halálra van ítélve.

Mert a néző, akitől az a k*rva pénz jön, sem jótékonysági intézmény. A pénze neki is fontos, amiből valószínűleg jóval kevesebb van, mint az illetékes döntéshozóknak, imigyen jól átgondolja, mire költi. A Disney bevételének jó része a prolikból jön, nem a multimilliomosokból. Mi fizetünk elő a Disney+-ra, hogy egy átdolgozott munkanap után leüljünk kedvenc sorozatunk elé és megnézzük az új részt. Mi vásárolunk ama epizódok után merchandise terméket magunknak vagy gyermekeinknek. Belőlünk élnek. És ahogy ők, én sem költök olyanra, ami nem térül meg. És itt jön a kérdés. Minek invesztáljak be időt, energiát és pénzt egy olyan történetre, aminek sanszos, hogy sosem ismerem meg a végét? Mert most teremtettek nekünk egy precedenst: bármikor lelőhetnek bármit. Én viszont nem szoktam fél könyvet venni. Nem szoktam fél filmre beülni a moziba. Nem szoktam fél ebédet kérni az étteremben. És nem vagyok hajlandó fizetni egy szolgáltatásért, ami csak fél sorozatot ad.

És nem ezért vagy azért, a Disney-nek talán nem azokat a rajongókat kéne elidegenítenie, akik szerint semmi baj a Star Wars-szal. Mert az is árt az üzletnek. Nem is kicsit. Mert most speciel egy tökönrúgással hálálták meg azt, hogy kitartottam a The Acolyte mellett. A következő sorozatuknál már nem biztos, hogy sorba állok azzal, hogy talán eztúttal is tökönrúgás lesz.

 

Érthető, hogy a pénz itt nagy szó, ugyanakkor ugyanúgy érthető, hogy nem csak és kizárólag ez az egy szó létezik. Rövidtávon megspóroltak mittomén hány millió dollárt. És hosszú távon mennyi kárt okozhatnak ugyanezzel saját maguknak? Mert az emberi reakció nem számolható ki a könyvelési osztályon.

 

És én azért azt is hozzátenném még, hogy az az üzlet, ami nem mer kockáztatni, szintén bajban van. Hol lennénk most, ha anno egy bizonyos Allan Ladd Jr. holmi 20th Century Fox feje nem kockáztat egy nevenincs ifjú rendezővel és az űrfantasy-jával? Akkor a Disney most miből akarna olyan nagyon kockázatmentesen pénzt csinálni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

És nem vagyok hajlandó fizetni egy szolgáltatásért, ami csak fél sorozatot ad.

Azért remélem érzed, hogy ez baromi nagy csúsztatás. :)

Szerintem az első évad fősztorija egy szép kerek egész, még akkor is, ha nyilvánvalóan lehet folytatni, sőt kellene is. De ezt fél sorozatnak megbélyegezni szerintem nagy csúsztatás.

A Disney berendelt egy évadnyi Acolyte-ot, és soha, sehol nem reklámozta, hogy ebből több évad is lesz, nem azzal próbált meggyőzni téged és bármelyik másik Disney+ felhasználót, hogy azért fizess elő a D+ra mert több évadnyi Acolyte tartalom vár majd rád, amiből csak 1-et szállított le. Ha így lett volna, becsapva érezhetnéd magad, de erről szó sincs, sőt!

 

A Disney, a saját pénzén megfinanszírozott egy évadnyi Acolyte-ot, és szíve joga azt mondani, hogy akkor finanszíroz további évadokat, ha megfelelő érdeklődés van az elsőre. Abban egyetértek, hogy várhattak volna még a döntéssel, hátha berobban, de azt hiszem a tény maga, hogy nem vártak, sokat elárul arról, hogy erre mennyi esély volt az eddigi számok alapján. Valószínűleg szinte semmi. Van az a mondás, hogy az kéri a dalt, aki fizeti a prímást. A Disney fizet, és szerintem bőven legyártottak annyi SW kontentet az elmúlt 12 évben, hogy ezt a 12 évet akkor is az SW aranykorszakának nevezhetjük, ha most évekig semmilyen új SW tartalom sem jönne (persze tudjuk, hogy ez nem így lesz). 

 

Jól láthatóan olyan alkotást szeretnének finanszírozni, ahol az érdeklődés, a minőség és a pénzügyi profitabilitás minden eleme teljesül. Az Acolyte az első pilléren jelen tudásunk szerint elbukott. Miért invesztáljanak még több pénzt egy olyan sorozatba, aminek már az első évada sem azt hozta, amit vártak? Az igazi probléma nem az Acolyte nem folytatása, hanem az, ha ebből rossz következtetést szűrnek le. Mert ha lelövik az Acolyte-ot, de bejelentenek egy év múlva más néven egy Sith sorozatot, más showrunnerrel, ami Plagitól veszi fel a fonalat, szerintem nem panaszkodnánk. De ha az Acolyte kudarca miatt totálisan elfordulnak a korszaktól és kizárólag a Skywalker éra nem létező lyukainak a betömködését erőltetik, akkor az nyilvánvalóan probléma lesz, viszont emiatt verni a tamtamot épp úgy korai, mint 12 éve volt korai a franchise halálát vizionalizálni. Mintha bejelenteném, hogy hamarosan meg fogok halni, csak elfelejteném mondani, hogy az a hamarosan az majd 50 év múlva lesz. Egy ilyen jóslat nyilván előbb-utóbb igaz lesz, mert a világon semmi sem örök, de talán érdemes lenne egy kicsit visszábbvenni és kivárni mit hoz a jövő, mert a Disney szerintem 12 évig bizonyította, hogy képesek jól hozzányúlni a franchise-hoz. Nyilván nem tökéletesen, gondoljunk csak a sok beharangozott projektre, amiből nem lesz semmi, de összességében a serpenyő pozitív oldalán sokkal több minden volt eddig, mint a másikon. Talán ezt lehetne úgy is értelmezni, mint egy fajta bizalmi tőkét, ami ha másra nem arra elég kéne hogy legyen, hogy ne vágjuk be a durcit csak azért, mert most született egy nekünk nem tetsző döntés.

 

Szóval egyelőre szerintem érdemes kivárni, viszont azt egyetlen franchise tulajdonostól sem érdemes soha, semmilyen körülmények között elvárni, hogy egy veszteséges pénznyelőbe öntse a pénzét önként és dalolva. A racionális viselkedés az az, hogy olyan projekteket finanszíroznak meg, amikből ők is a pénzüknél lesznek, és remélhetőleg mi is jól járunk. De veszteséges projektbe nem fognak invesztálni, ha a fejünk tetejére állunk, akkor sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

Azért remélem érzed, hogy ez baromi nagy csúsztatás. :)

Nyilávn egy távolabbi problémára próbáltam utalni költői túlzással. De mi van, ha a pletyka arról, hogy elkaszálják az Ahsokát, nem f*szság, hanem egyszer csak igazzá válik? Azt már vehetem fél sorozatnak?

 

3 perccel korábban, Donát írta:

Szerintem az első évad fősztorija egy szép kerek egész, még akkor is, ha nyilvánvalóan lehet folytatni, sőt kellene is. De ezt fél sorozatnak megbélyegezni szerintem nagy csúsztatás.

A Disney berendelt egy évadnyi Acolyte-ot, és soha, sehol nem reklámozta, hogy ebből több évad is lesz, nem azzal próbált meggyőzni téged és bármelyik másik Disney+ felhasználót, hogy azért fizess elő a D+ra mert több évadnyi Acolyte tartalom vár majd rád, amiből csak 1-et szállított le. Ha így lett volna, becsapva érezhetnéd magad, de erről szó sincs, sőt!

A sorozat záróepizódjában ott van az ígéret a folytatásra. Arra, hogy az alkotók ezt az ígéretet megtehették, a Disney rábólintott. Ha annyira bizonytalanok voltak abban, hogy be tudják tartani, szólni kellett volna, hogy ne tegyenek bele ilyet. A sorozat sztorija akkor is kerek egész lett volna, ha az utolsó részben nem villantják meg Yodát és Plagueist és Vernestra nem beszél arról Mae-nek, hogy segítsen neki megtalálni az ex-tanítványát. És a The Acoyte is része annak a termékcsomagnak, amiért én pénzt adok a Disney-nek, vagyis de, egy jövőbeli sztori ígéretével igyekszik meggyőzni engem, hogy maradjak előfizető. A nagy egésznek kis része ez az ígéret, de ha nekem pont ez tetszik a legjobban, akkor ez hat rám a legjobban.

És nem mellesleg, nem tudjuk, hogy lesz-e valami az Ahsoka második évada után. Iger nagyon a mozifilmeket nyomatja, több D+-ra szánt sorozatból is filmet faragtatott (helló The Mandalorian and Grogu, helló Moana 2, helló Armor Wars), és ez sem az az üzenet, ami azt sugallná, hogy komoly figyelmet akarnának szánni a Disney+-nak. A helyzet az, hogy jelenleg már arról sem tudtak meggyőzni, hogy éves előfizető maradjak. És ez még a The Acolyte-tól független. Már átváltottam az "akármikor lemondhatom" koncepcióra, és bizony már felmerült bennem, hogy a Skeleton Crew után lemondom, aztán majd az Andor idején újra előfizetek rá. És őszintén szólva, a Skeleton Crew-val kapcsolatban már óriási bizalmat szavaztam meg, mert az a sorozat még hangyányit sem tudta felkelteni az én pozitív rajongó lelkesedésem. Mi lehet a fújulókkal vagy az egyszerű emberekkel?

 

5 perccel korábban, Donát írta:

A Disney, a saját pénzén megfinanszírozott egy évadnyi Acolyte-ot, és szíve joga azt mondani, hogy akkor finanszíroz további évadokat, ha megfelelő érdeklődés van az elsőre. Abban egyetértek, hogy várhattak volna még a döntéssel, hátha berobban, de azt hiszem a tény maga, hogy nem vártak, sokat elárul arról, hogy erre mennyi esély volt az eddigi számok alapján. Valószínűleg szinte semmi. Van az a mondás, hogy az kéri a dalt, aki fizeti a prímást. A Disney fizet, és szerintem bőven legyártottak annyi SW kontentet az elmúlt 12 évben, hogy ezt a 12 évet akkor is az SW aranykorszakának nevezhetjük, ha most évekig semmilyen új SW tartalom sem jönne (persze tudjuk, hogy ez nem így lesz). 

Nekem meg szívem joga lemondani a Disney+-t, ha az a termék, ami miatt fizetek, nem üti meg azt a szintet, amit elvárok a pénzemért. Azt meg szerintem senki sem állította, hogy az elmúlt 12 év ne lenne az SW új aranykora. De ez hol indukálja azt, hogy a következő 12 év is az lesz, és nem egy másik véglet, egy rémálom? Erre az egy kérdésre konstans nem adtok választ: mi van, ha azok az üzleti döntések, amiket most oly helyénvalónak tartatok és annyira védtek, azt eredményezik, hogy minsőíthetetlen sorozatok és filmek jönnek. Akkor is ilyen vehemensen fogtok bólogatni, hogy hát milyen csodás döntés volt két filléres SW-t moziba küldeni? De jó, hogy kánont felrugó szériák futnak az egyre drágább D+-on? A mostról beszéltek, de kicsit sem tartatok attól, hogy a jövőben nem aranykorról, hanem rémálomról fogunk beszélni?

 

1 órával korábban, Donát írta:

Van az a mondás, hogy az kéri a dalt, aki fizeti a prímást.

Ja, de ha az amúgy jó prímást fizető emberkének pocsék az ízlése zene terén és a vendégek emiatt elmennek, a kassza tartalma pedig apadni kezd, akkor nem az a megoldás, hogy kirúgod a prímást. :P  

 

12 perccel korábban, Donát írta:

Jól láthatóan olyan alkotást szeretnének finanszírozni, ahol az érdeklődés, a minőség és a pénzügyi profitabilitás minden eleme teljesül. Az Acolyte az első pilléren jelen tudásunk szerint elbukott. Miért invesztáljanak még több pénzt egy olyan sorozatba, aminek már az első évada sem azt hozta, amit vártak? Az igazi probléma nem az Acolyte nem folytatása, hanem az, ha ebből rossz következtetést szűrnek le. Mert ha lelövik az Acolyte-ot, de bejelentenek egy év múlva más néven egy Sith sorozatot, más showrunnerrel, ami Plagitól veszi fel a fonalat, szerintem nem panaszkodnánk. De ha az Acolyte kudarca miatt totálisan elfordulnak a korszaktól és kizárólag a Skywalker éra nem létező lyukainak a betömködését erőltetik, akkor az nyilvánvalóan probléma lesz, viszont emiatt verni a tamtamot épp úgy korai, mint 12 éve volt korai a franchise halálát vizionalizálni. Mintha bejelenteném, hogy hamarosan meg fogok halni, csak elfelejteném mondani, hogy az a hamarosan az majd 50 év múlva lesz. Egy ilyen jóslat nyilván előbb-utóbb igaz lesz, mert a világon semmi sem örök, de talán érdemes lenne egy kicsit visszábbvenni és kivárni mit hoz a jövő, mert a Disney szerintem 12 évig bizonyította, hogy képesek jól hozzányúlni a franchise-hoz. Nyilván nem tökéletesen, gondoljunk csak a sok beharangozott projektre, amiből nem lesz semmi, de összességében a serpenyő pozitív oldalán sokkal több minden volt eddig, mint a másikon. Talán ezt lehetne úgy is értelmezni, mint egy fajta bizalmi tőkét, ami ha másra nem arra elég kéne hogy legyen, hogy ne vágjuk be a durcit csak azért, mert most született egy nekünk nem tetsző döntés.

Részben egyetértek, részben nem. 12 évvel ezelőtt még nem voltak alapjaink. 12 év után vannak, amikre támaszkodhatunk. 12 évvel ezelőtt az MCU is máshol járt, mint ahol most van, és az MCU menedzselése már önmagában elég támpont ahhoz, hogy szkeptikusak lehessünk az SW-vel kapcsolatban, ugyanis a döntéshozók ugyanazok. 12 évvel ezelőtt még más stúdiók példájából jósoltam egy kb 20 év múlva bekövetkező eseménysort (amihez vészesen közeledünk), most már a Disney maga a példa jó és rossz irányba is. Mert azért vannak jó példák, hogy mást ne mondjak, a Prey-jel és az Alien: Romulusszal sikerült feltámasztaniuk ezt a két franchise-t. Az már aggasztó, hogy mindkét esetben ezt főleg komoly nosztalgiabombázással érték el, és nem igazán törekedtek újdonságra, de én még pont elégedett vagyok mindkét esetben, ahogy az ep7 esetében is. És nem tagadom, sőt hangsúlyozom, hogy az SW-vel is rengeteg jó dolog történt. Ugyanakkor az, hogy alig pár év alatt földbe állították a 11 éven át sikeres MCU-t, már annyira nem jó példa.

Ezen felül, olvastad a minapi posztom, tehát tudhatod, hogy én személy szerint még mindig optimista vagyok, azzal együtt, hogy a szkeptikus énem hangosabb, mint 12 évvel ezelőtt. Hovatovább, bár nézőként erre semmi szükségem és pláne nem feladatom, megértem, hogy a pénz a legfontosabb elem. Ha az nincs, új SW sem lesz, így evidens, hogy nem invesztálnak veszteséges projektbe. Csak szerintem egy kisebb marketing és készítési költségvetéssel még lehetett volna annyit kockáztatni, hogy egy - akár rövidített - második évadot bepróbálhatnak. Mert mi van, ha az meg úgy tarol, mint a JAG második évada vagy az eredeti Star Trek sorozat ismétlései? Plagueis megjelenése szerintem önmagában dobott volna a második évadon - de hát ehhez meg ismerni kéne a közönséget, akinek árulod a portékádat. Hedland ismerte, ezért dobta be. Szóval könnyen lehet, hogy megspóroltak pár száz milliót és közben ellöktek maguktól pár milliárdot.

Persze nyilván külsősként nem látom a számokat, de azért annyira mégis belsős vagyok, hogy az én pénzemből is finanszírozzák a sorozatokat, filmeket, a jachtjukat, a szeretőjüket és a villájukat. És ezek mindegyikét én nem élvezhetem, de rendre arról mondanak le, amit én is élvezhetek.

Szóval optimista vagyok és minden rossz szavam ellenére megértem, hogy a pénz az úr. De ugyanakkor rohadtul megértem azokat is, akiket ez hidegen hagy. Sőt átérzem, mert az egyik felem ugyanazt érzi, mint teszem azt Ody. Értem, hogy őt megrendítette ez. Nagyon szerette, ahogy én is, és persze, hogy nem tetszik, hogy rendre racionalizálva van a veszteség. Hülye példa és nyilván túlzó, ám az érzelmek nem logikusak és racionáisak, szóval valamennyi igazság lehet abban, ha azt írom, hogy olyan lehet, mintha a Disney lelőtte volna az egyik szerettünket, ti meg azt magyaráznátok, hogy ebben semmi meglepő vagy rossz nincs, mert az az ember nem doglozott, így megérdemelte a halált, hiszen nem hozott pénzt a Disney-nek. Mondom, hülye példa, mert egy sorozatról van szó, nem emberről, ugyanakkor ragaszkodtunk hozzá, tetszett, szerettük. Pozitív érzelmeket váltott ki belőlünk, amit újra át akartunk élni. És ennek lehetőségét elvették. Én is gyász állapotba kerültem, de a Star Wars Explained stábja is a gyászhoz hasonlította az érzéseiket. És hát azt mindenki másképp dolgozza fel. És nem feltétlen jó érzés eközben a racionalizálást olvasgatni.

Engem is dühít, hogy te vagy Bomarr rendre bizonygatjátok, hogy itt pénzről van szó, tehát ez helyes döntés volt. Mivel érzelmi alapú ember vagyok, nem logikai alapon működő robot, így igazából le van sz*rva, hogy pár ezer kilométerre innen élő embereknek mennyi pénzébe fáj vagy nem fáj ez az egész. Láthatatan noname senkik számomra, akik egyenként jobban élnek, mint mi összesen, szóval kapják be. Mindezt amellett érzem, hogy elfogadom az érveiteket, mert helyesek, racionálisan nézve. Ezért sem ágálok ellenük. De nem mindenki ilyen, ezt is el kell fogadni.

 

41 perccel korábban, Donát írta:

Nyilván nem tökéletesen, gondoljunk csak a sok beharangozott projektre, amiből nem lesz semmi,

Na hát ez meg a másik, az iszonyú rossz kommunikáció. Szerintem nekem vagy Ody-nak vagy bárki másnak, akit jobban megérintett a sorozat törlése, könnyebben elviselnék, ha legalább maga a Disney vagy a Lucasfilm nem hallgatna, mint az a bizonyos a gazban. Mert azért ez sem hordoz jó üzenetet, ami így hangzik: le vagytok ti sz*rva a felismerhetetlenségig. Elég lenne csak annyit mondania Kennedy-nek vagy Igernek, hogy "igen, üzleti okoból sajnos le kellett mondanunk a The Acolyte folytatásáról, de magával a korszakkal még szeretnénk a jövőben foglalkozni, ha módunk lesz rá". Ebben semmi konkrét nincs, de legalább a rajongóknak lenne egy fogodzója, nem kellene a vak sötétben tapogatózva találgatniuk, másrészt van egyfajta megnyugtató üzenete is. Viszont mégsem ígéret.

 

1 órával korábban, Donát írta:

Szóval egyelőre szerintem érdemes kivárni, viszont azt egyetlen franchise tulajdonostól sem érdemes soha, semmilyen körülmények között elvárni, hogy egy veszteséges pénznyelőbe öntse a pénzét önként és dalolva. A racionális viselkedés az az, hogy olyan projekteket finanszíroznak meg, amikből ők is a pénzüknél lesznek, és remélhetőleg mi is jól járunk. De veszteséges projektbe nem fognak invesztálni, ha a fejünk tetejére állunk, akkor sem.

Viszont egyetlen rajongótól sem érdemes elvárni soha, hogy racionálisan élje meg kedvence elvesztését, ahogy egy vásárlótól sem érdemes soha, semmilyen körülmények között elvárni, hogy némán tűrje, ha egy szolgáltató, amiért fizet, nem abba az irányba halad, ami neki tetszik. Jogában áll először a tamtamdobot verni, aminek megvan az a haszna, hogy remélhetőleg időben meghallják. Aztán meg végül, ha úgy alakul, lemondhatja a szolgáltatást, és majd akkor jujj de jó lesz a Disney-nek. És ez az, amit szerintem most odafönt a nagykutyák abszolút nem látnak már: nekik van ránk szükségük, nem fordítva. Ha hirtelen több százezer ember pártol el tőlük, az nekik fog fájni, nem annak a több százezer embernek. Akkor aztán sokra mennek a racionális üzleti döntésükkel.

És jelenleg egy ilyen forgatókönyv ugyanúgy benne van a pakliban, mint az, hogy a következő 12 év is aranykor lesz. Most ezt mindenki a saját habitusának megfelelően ítéli meg. Én optimista reményekkel, de szkeptikus felhanggal. Majd meglátjuk, mit hoz a holnap. Nagyon remélem, hogy még sok-sok évig, vagy évtizedig mondhatom azt széles vigyorral ezzel kapcsolatban azt, hogy tévedtem, és ez az egész The Acolyte ügy csak egy apró fekete folt lesz a csillogó felszínen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap @Rixon szembesített egy nyilvánvaló hibámmal, nevezetesen amikor valami nekem tetszőt bántanak, hajlamos vagyok a már meglévő tartalmakat erősen kritizálni amolyan visszavágásként. Ez valóban káros, és én is úgy látom, hogy az elmúlt 12 év maga volt a kánanán. Viszont ennek a korszaknak a minőségét féltem akkor, amikor az Acolyte kaszát az első olyan döntésnek nevezem ezen idő alatt, ami igazán aggodalomra adhat okot. Dzséjt jól leírta, hogy a Solo miért nem hiányzik nekünk. A Resistance kaszáját se siratta meg senki, az egy ballépés volt, én is kritizáltam. De ha egy olyan minőségű sorozatot elkaszálnak, mint az Acolyte az ellen erősen fel kell emelni a szót. Az anyagiak nem minden, mert ha mindig csak a zöldhasú lesz a mérce akkor elveszett a dolog. Eddig szerencse volt, hogy olyan korszakokat építettek, amiben a megszokott elemek és toposzok remekül illettek. Ilyen a Mando verzum és a Sequel is.  Viszont annak borzalmas üzenete van, amikor valami tényleg újba belekezdenek, és az első akadálynál szanálják az egészet. Így nem lehet kreatívan építkezni, és én ettől tartok.

Szerintem az maga lenne a vég egyébként, ha a Disney az Acolyte-ot is adójóváírása használva törölné a műsorról. Akkor azonnal lemondanám az előfizetésem. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Engem is dühít, hogy te vagy Bomarr rendre bizonygatjátok, hogy itt pénzről van szó, tehát ez helyes döntés volt.

Amellett, hogy értem és átérzem a veszteséget, ami minket, Acolyte-ot kedvelőket érint, és nagyon sok minden ben egyetértek veled, de azért fontosnak tartom leszögezni, hogy szerintem sem Donát, sem Bomarr nem azt bizonygatja, hogy ez helyes döntés volt, csupán próbálják értelmezni az okát, hogy miért történt. Hogy emögött objektív okok állnak, s nem a haterek trollkodása. Üzleti döntés, amiről majd az idő megmondja, hogy jó vagy rossz, vagy esetleg csak átmeneti. A lényeg, hogy bizonyos szempontból racionális döntés. És nem hiszem hogy nagy mértékben lefedné a saját véleményüket.

  • Nagyon tetszik 3
  • Zavaros 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt gondolom, amit írtam. Személyesen szeretném látni a folytatást és sajnálom hogy nem lesz. A Disney oldaláról viszont abszolút érthető ha nem akarnak egy veszteséges sorozatot finanszírozni. Nem mondok se többet se kevesebbet. Ha ez dühít valakit, hát sajnálom. De akkor is így működik a világ. Senkinek se legyen illúziója: Lucas se csinálta volna meg a Birodalom visszavàgot, ha az első SW elbukik a mozikban. Amúgy azért kacifántos a téma, mert míg egy mozi esetében a box office-ból pontosan látjuk az anyagiakat, itt viszont csak a becsült nézettségből lehet következtetni. Viszont az minden jel szerint tényleg az eddigi legrosszabb érdeklődést hozta SW fronton. A döntéshozók minden bizonnyal egy Disney+ zászlóshajót akarnak, így viszont olyan sorozatba kell rakniuk a pénzt, ami hozza az előfizetőket. Ahhoz meg érdeklődés kell. Ez ennyire egyszerű sajnos. 

  • Nagyon tetszik 1
  • Dühítő 1
  • Szomorú 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát, @Pildi Félre értetek, nem az a dühítő, legalábbis számomra, hogy egyszer le van írva, hanem, hogy sokadszorra is le van írva. Ez is a tamtamdob egy változata. Egyszer leírva ténymegállapítás, sokadszorra leírva bizonygatás. És ismételten, a bánat és a rosszkedv felnagyítja az ilyesmit és nagyon könnyen rosszúl csapódhat le.

 

13 perccel korábban, Donát írta:

De akkor is így működik a világ.

Ez így van, de attól még nem kell csendben beletörődnük. Ráadásul, attól, hogy így működik, az nem jelenti azt, hogy jól is működik. Ha mindig kushadunk, akkor sosem változik semmi. Azt beletörődésnek hívják. Az is egy lehetőség, csak akkor meg nem szabad csodálkozni azon, hogy tényleg minden elsz*ródott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez is a tamtamdob egy változata. Egyszer leírva ténymegállapítás, sokadszorra leírva bizonygatás. És ismételten, a bánat és a rosszkedv felnagyítja az ilyesmit és nagyon könnyen rosszúl csapódhat le.

Jól van, részemről nem fogom innentől erőltetni. Nyilván én is csalódott vagyok hogy nem lesz folytatás, és pláne kiakadnék, ha az Ahsokát is elkaszálnák. Annak viszont nagyon örülök hogy az Andor 2. évad már korábban zöld utat kapott. Pedig hát az a nézettség se verdeste az eget. Tudom, hogy azt alapból is 2 évadra tervezték, de ha idén hozta volna ezeket a számokat, lehet azt is lelövik a Disneynél. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Donát írta:

Tudom, hogy azt alapból is 2 évadra tervezték, de ha idén hozta volna ezeket a számokat, lehet azt is lelövik a Disneynél. :para:

Pontosabban először 5-re, ahol 1 évad 1 év eseményeit dolgozta volna fel a Zsivány Egyesig (amiből aztán Diego Luna és Tony Gilroy visszakoztak, mivel a mai trendeket nézve azt több mint egy évtizedükbe telt volna megcsinálni), úgyhogy végül 3 évadosra tervezték eredetileg, majd végül a stúdiói döntés az lett (még az első évad premierje előtt), hogy 2 évadot fognak csinálni csak, abban le kell kerekíteni a történetet

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Tegnap @Rixon szembesített egy nyilvánvaló hibámmal, nevezetesen amikor valami nekem tetszőt bántanak, hajlamos vagyok a már meglévő tartalmakat erősen kritizálni amolyan visszavágásként.

Jó hogy ez szóba került, mert ezt én is észre vettem már veled kapcsolatban. Korábban pl. a TESB most meg az Andor esetében, amit, ha jól emlékszem, te is nagyon szerettél. 

 

Egyébként én is azt látom, hogy a Disney sokszor a minimális kovkázatvállalás nélkül akar kisajtolni minél több pénzt, és az első setback-nél visszavonulót fúj azonnal. @Dzséjt-nek maximálisan igaza van abban, hogy mi nem szívességet teszünk a Disney-nek azzal, hogy nézzük a filmeket, sorozatokat, fogyasztók vagyunk, akik a pénzükért cserébe elvárhatják a minőséget és a tiszteletet. Na most az utóbbi nem igazán van meg a fejesek részéről, ha egyáltalán nem hajlandóak kommunikálni. Márpedig a bizalom és a hűség az egy olyan nehezen megfogható mérőszám, ami hosszabb távon érvényesül csak, és akkor is kérdéses, mennyire. Tehát ha szigorúan üzleti szempontból nézzük a Disney döntését, ezt is mérlegre kéne tenni odafenn, mert a rideg számok mögött /mellett bizony emberi tényezők is vannak. Rövid táv vs hosszú táv.

 

Na most ha az Acoylte damnatio memoriae-t kap, akkor én is lemondom az előfizetésemet. Hasonló már így is történt a Resistance S2 esetében (azóta sincs fenn), de egy ilyen húzás egyértelműen mérföldkő lenne a SW történetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 08. 27. - 23:00, Nute Gunray írta:

Hasonló már így is történt a Resistance S2

 

A Resistance s02 csak a magyar D+-on nincs fent, a németen és az amerikain is fent van, sőt, ha a magyar felhasználódra VPN-nel lépsz be, akkor több tartalmat is megtalálsz, amikhez nincs magyar szinkron, de van magyar felirat, és az ikonon is magyarul van kiírva a cím. Sok más kontent is hiányzik a magyar D+-ról, de talán a kánon SW tartalmaknál ez a leginkább szembeötlő.

 

Más, amik hiányoznak: Az ifjú Indiana Jones kalandjai, Droids, Ewoks, az egyik Ewok-film, az 1978-as Holiday Special animáció, a régi Clone Wars, a Galaxy's Edge-et bemutató doksi, rengeteg Lego-s tartalom (All Stars, stb), doksik és a mozifilmek extráinak tömkelege. Jó lenne, ha minden felkerülne, de mérsékelten látok erre esélyt, bár volt, ami utólagosan került fel, igaz, azok főként ezek a Mando-s Disney Gallery doksik voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.