Ugrás a kommentre

3x16 - Altar of Mortis


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ody, Phobos: örülök, hogy láttok a teóriámban fantáziát, sőt mi több, ilyen szépen tovább is gondoltátok. :)

 

Az előző részben láttuk, ahogy Anakin félelmei kivetülnek, pontosan azok, amik miatt a sötét oldalra fog állni. Beszélgetése Shmi -vel ebben az olvasatban zseniális, hisz Anakin saját sötét énje tudja, hogy Padmé -hoz való egyre mélyebb kötődése megmérgezi őt. Ettől független ahogy írod is, ekkor még mereven elutasítja a sötét oldalt. Talán tényleg a Leány halála lesz a fordulópont, hiszen az képletesen Anakin világos énjének pusztulását is jelképezné (legalábbis annak kezdetét). Itt csak az a kérdés, hogy Ahsoka kálváriája elég erős löket volt ahhoz, hogy a világos része pusztulásnak induljon? Talán igen, de van itt egy dolog, ami sokkal fontosabb. Anakin ugye megesküszik Padménak, hogy legyőzi a halált. Ebben a részben épp ezt látjuk, ahogy Ahsokába életet lehelnek! Tehát ez egy olyan rögeszme lehet a fiúban, amiért mindenre képes, és ez egyenes útként vezeti a sötét oldalra (Palpatine mesterien használja ki Anakin ezen gyengeségét). Szóval a Leány halála, de még inkább Ahoska feltámasztása az a momentum, ami Anakinban visszafordíthatatlan változásokat indít el.

Nagyon jó, hogy beleszőtted az előző epizód történéseit is. :) Így még inkább van az egésznek értelme, sőt a látomások jelentősége is a helyére kerül.

Ahsoka feltámasztására, mint kulcsdologra pedig nagyon jól passzol, hogy Anakinnak már anyja halála óta rögeszméje a halál legyőzése, így nagyon logikus lehet, hogy ebben a valószínútlen világban, ami róla szól, a maradék világosság még képes életet visszaadni, teremteni. Ha nagyon merész akarok megint lenni, akkor azt is mondhatom, hogy ez a valóságban is pontosan így történik majd: Anakin, mielőtt megöli Padmét, akaratlanul, már életet teremtett, hiszen a nő tőle terhes... Gyermekeiben öröklődik tehát a világos oldal, ami itt Mortison az élet Ahsokába visszaköltözésében ölt testet.

 

 

Azzal pedig, hogy a Fiú meg akarta ölni az apját, azt is megmutatja, hogy Anakinban lévő sötét oldal már teret akarna nyerni. Hogy miért pont most? Talán azért, mert a Fiú közelsége megerősítette a lelkében eddig még csak-csak nyugvó sötétséget, míg Anakin közelsége pedig a Fiút erősítette meg. Amolyan 22-es csapda szerűség.

Viszont lehet ezt nézni a világos oldalra is. A Lány is megerősödhetett, mivel volt bátorsága a kardért menni és felvenni a harcot a Fiúval. És a Lány közelsége pedig sötét Ahsokával való bánásmódjára is kihatott, csak védekezett ellene, és mentette volna mindenáron, még úgy is, hogy Obi-Wan arra kérte, hadják ott Ahsokát, mert a bolygó rosszat tesz neki. Egyszer ezt már bejátszotta Obi-Wan, mikor a Geonosison kiesett Padmé és ott hagyták. Mi lett a vége? Egy karral rövidebb lett Anakin.

Most nem hallgatott rá, elment megmentenil. Hogy ennek mi lett/lesz a következménye? Még nem tudni, de annyi már bizonyos, hogy a lelke világos oldalának egy kis része elhalt.

Éppen ezért lehet, hogy nem is megy/menne egyből haza, míg meg nem keresi a Fiút, aki manipulálta egyik szerettét. A világos oldalbeli hanyatlásával pedig akár bosszú is bekövetkezhetne. Viszont ha Anakint így elönti a bosszú, az csak a bosszú tárgyát, a Fiút fogja erősíteni és még nagyobb sötétségeb taszítja őt. Roppant érdekes...

Igen, mindezt én is így képzelem. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző részhez hasonlóan ez az epizód is egy újabb remekmű lett a sorozatban, ami szépen viszi tovább a misztikus, fantasy irányvonalat, ami már a Nightsister óta töretlenül vágja az utat maga előtt. Nekem személy szerint, nincs gondom ezzel, különösen örülök, hogy a készítők mernek elrugaszkodni a korábban felépített alapoktól (6 film), így elkerülik, hogy ötlethiány vagy önismétlés merüljön fel, ráadásul magát az SW-univerzumot is frissítik, tovább tágítják, ami színesebbé teszi ezt az egész mesét.

A kiválasztottság témaköre egy azok közül, amiket a filmekből nem ismerhettünk meg igazán, ám a TCW kapcsán esélyt kapott a kibontakozásra. Érdekes módon új megvilágításba helyezték a szituációt, hogy Anakin a kiválasztott. Különféleképp értelmezi a Jedi Tanács és különféleképp az Atya, ami talán szülhet egy kisebb ellentmondást, illetve felveti a kérdést, hogy valójában mire is van kiválasztva Anakin? Arra, hogy egyensúlyba hozza az Erőt. Rendben, de mi az egyensúly? Már említettem, hogy az én értelmezésem szerint pontosan az, amit az Atya mond, tehát ha egyensúlyban vannak a Világos illetve a Sötét oldal energiái. Viszont rájöttem, hogy a Jedi Tanács értelmezése is igaz, bizonyos szemszögből nézve. Szerintük ugyanis akkor van egyensúly, ha kizárólag Világos oldali Erő-használók ténykednek a Galaxisban, azaz nincsenek Sithek. Anakin - a Kiválasztott - pedig akkor hoz egyensúlyt az Erőben, ha elpusztítja a Sitheket és eléri, hogy kizárólag a Jedik maradjanak fenn. Sötét oldal ekkor is lesz, hiszen a Sithek pusztulásával nem tűnnek el a Galaxisból azok az alapvető érzések, mint a düh, a félelem, az önzőség, a kapzsiság, a hatalomvágy és társaik, melyek táplálják ezt az oldalt és amit a részből is megtapasztalhatunk a Fiún keresztül. Tehát az a helyzet, hogy az Atya erősen félreérti, hogy Anakin mire is van kiválasztva, ám az tény, hogy azon képességek birtokában van, mely révén Erő-hordozóvá válhat és egyensúlyban tarthatja a két oldalt. Továbbá - az Atya kapcsán - még azt is erősen vitatnám, hogy a Világos oldalt képviselő Leány halálával a Sithek hatalma egyre nő, hiszen ennek lehetünk szemtanúi már az Ep1 óta, amikor Palpatine machinációi kezdetét vették. Talán a bolygóra gyakorol valamilyen negatív hatást az egyensúly felbomlása, hiszen a Leány halálát követően bomlani kezdtek a fák, azt szimbolizálva, hogy az egyensúly is felbomlott. És mivel a bolygó egyfajta "erősítő", egy csomópont az Erőben, valami módon kapcsolódik az Erőhöz, így ha az egyik oldal teret nyer, az kihatással van az egész Galaxisra. A Fiú szándékain még nem tudtam 100%-ig kiigazodni, hiszen hol azt állítja, hogy Anakinnal karöltve egyensúlyt akar teremteni a Galaxisban, hol pedig azt, hogy meg akarja változtatni az Univerzum egyensúlyát. Én a másodikat tartom valószínűnek, de tény, hogy Anakin konkrét szerepet játszik a tervében. A leginkább feltűnő párhuzam ennek kapcsán, számomra a Lost 6. évadja,

ahol MIB egy az egyben ebben a cipőben jár, mint a Fiú. Ott a Sziget tartja fogságban, meggátolva ezáltal, hogy az egész világon elszabaduljon a gonosz.

Hogy ezt a célját elérje, mindenkin átgázol, manipulálja mások érzelmeit és befolyásol, akit csak tud. A Fiút a Mortis tartja fogságban, meggátolva ezzel, hogy a Galaxisban elszabaduljon a gonosz. Célja érdekében megölné az apját - végül a testvérével végez -, manipulálja Ahsokát és megpróbálja befolyásolni Anakint, illetve előtte a Leányt is.

Egyébként korábban (Filoni Dagobah-s hasonlata kapcsán) az álom magyarázatra gondoltam - miszerint Anakin attól kezdve "álmodja" az egészet, hogy elnyelte őket a fehér fény. Azóta elvetettem ezt az ötletet, hiszen Ahsoka és Obi-Wan karaktere túl valóságosnak van ábrázolva ahhoz, hogy csupán Anakin álma legyen, nem csupán Skywalkerre van kihegyezve a rész nézőpontja. Másrészt, a 2000 éve nem használt Jedi-kód sem származhat egy valóságban nem létező álomból, úgyhogy tiszta sor. Ami még érdekes lesz, az a 3 Jedi beszámolója a Tanácsnak, miután elszabadulnak Mortisról. Az 'emléktörtlést' remélem nem lépik meg, mert azon túl, hogy ritka fantáziátlan lenne, számos olyan dolog történt a karakterekkel, ami kihatással lehet későbbi énjükre, így emlékezniük kell az itt átélt dolgokra (még akkor is, ha Ahsoka semmire nem emlékszik a rosszkislány-korszakából). :D

Ez egyébként nagyon tetszett - mármint a "gonosz" Ahsoka ötlete, egyszer ugyanis minden Jedi átéli a Sötét Odal közelségét, vagy így vagy úgy. Ahsokának szerencsére csak külső behatásra volt szerencséje ebben részesülni. A beszéde, a mozgása, a harcstílusa már egy új karaktert kreált, mégis volt benne valami, (a külsejét leszámítva) ami Ahsokás volt. A harciasság, kalandvágy a mesterének való megfelelni akarás, illetve a félelem attól, hogy a mestere nem büszke rá. Ezeket az elemeket mind szépen ültették át Darthsokába, ahogy az is nagyon szép volt, amikor az ébredése után Anakin megölelte. Jedi-kódex ide vagy oda, itt is megmutatkozik, hogy Anakin mennyivel jobban kötődik a szeretteihez, mint egy átlag Jedi. Jó, hogy ezeket a tulajdonságait a sorozatba is átemelték.

Ahsoka feltámasztása a rész legszebb jelenete, mesébe illő, ahogy Anakin a Leány segítségével felébreszti tanítványát, miközben felcsendül a Force-téma, a háttérben pedig foszlani kezd a világító fa, aminek darabjait szétfújja a szél. Tényleg telitalálat. Azt is szépen megvalósították, hogy a Leány önfeláldozását követően, ahogy hagyja el az életerő, úgy veszti el egyre inkább a fényességét, míg a halála után, teljesen elsötétül. A Leány karaktere sokkal jobban átjött ezen a részen, mint az előzőn keresztül. Itt mutathatta meg önzetlenségét, itt érvényesült az önfeláldozása és itt derült ki az is, mennyire képtelen haragudni még a saját gyilkosára is. A testvérével folytatott harc, az alatta felcsendülő zenével együtt szintén a rész egyik tetőpontja, valamint a kettejük viszályának kiéleződésével párhuzamosan felébredő Atya. Ahsoka párbaja a 2 Jedivel szintén jó lett, de kiemelhetném még a rész eleji üldözést is, mind remek jelenet lett, a látványra ezúttal sem volt panasz sehol. Arra is kíváncsi vagyok, hogy a Jedik hogy fogják elhagyni Mortist, hiszen a hajójuk nincs valami fényes állapotban. Egyelőre ennyi jutott eszembe a rész kapcsán, a tisztánlátáshoz még látnom kell a 3. részt is, de ahogy az előző részkre, úgy erre is csak annyit írhatok, hogy remek munka. Nehéz dolgunk lesz az évad végi sorba rendezgetésnél. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként korábban (Filoni Dagobah-s hasonlata kapcsán) az álom magyarázatra gondoltam - miszerint Anakin attól kezdve "álmodja" az egészet, hogy elnyelte őket a fehér fény. Azóta elvetettem ezt az ötletet, hiszen Ahsoka és Obi-Wan karaktere túl valóságosnak van ábrázolva ahhoz, hogy csupán Anakin álma legyen, nem csupán Skywalkerre van kihegyezve a rész nézőpontja. Másrészt, a 2000 éve nem használt Jedi-kód sem származhat egy valóságban nem létező álomból, úgyhogy tiszta sor.

Annyira azért nem tiszta sor szerintem, erre rengeteg minden utal. Alapból a fehér fény. A Dagobah emlegetése se lehet véletlen Filonitól, mint ahogy a következő rész címe sem, ami elég erős utalás a várható megoldásra. Én úgy képzelem, hogy ez az egész eseménysor egy víziónak fog bizonyulni, amit bár úgy éreznek főhőseink, hogy átélték, valahogy még se a valóság és ezt ők is tudni fogják. Pont úgy mint Luke és Vader párbaja a barlangban. Ez a trilógia a Kiválasztottról szól, ezért ha igazam lesz, akkor az amit láttunk Anakin lelkivilágának, érzéseinek, félelmeinek kivetülése metaforikus formában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy sok minden utal erre, hiszen le is írtam. :) Viszont vannak ellenérvek is, amiket figyelembe véve, már nem egyértelmű, hogy álomról van szó. Nekem úgy tűnt, hogy Obi-Wan és Ahsoka is aktív részesei az eseményeknek, nem csupán Anakin álmának tehetetlen elemei. Az álom magyarázat túl egyszerű, túl kézenfekvő lenne, ezért is remélem, hogy többről van szó. Láttunk már nem egy, nem kettő álmot, látomást az SW-ben, de ennyire élethűnek egyik sem hatott. Ha az Erő valóban mindenható, akkor magyarázatot adhat olyan dolgokra is, mint az alakváltás, a felélesztés, a fénykard pengéjének megérintése puszta kézzel, stb., viszont ha ezek csupán álmok, az Erőről felállított új kép semmissé válik, amiért kár lenne.

Azt, hogy a Mortison zajló események sora Anakin lelkének kivetülése egy szóval sem cáfoltam. Úgy is elképzelhető ez a kivetülés, hogy valóban megtörtént eseményekre alapszik.

 

Sky... ez a "párhuzam" a LOST 6. évadával nekem is feltűnt! :)

 

Tetszett az írásod!

Köszi! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy sok minden utal erre, hiszen le is írtam. :) Viszont vannak ellenérvek is, amiket figyelembe véve, már nem egyértelmű, hogy álomról van szó. Nekem úgy tűnt, hogy Obi-Wan és Ahsoka is aktív részesei az eseményeknek, nem csupán Anakin álmának tehetetlen elemei. Az álom magyarázat túl egyszerű, túl kézenfekvő lenne, ezért is remélem, hogy többről van szó. Láttunk már nem egy, nem kettő álmot, látomást az SW-ben, de ennyire élethűnek egyik sem hatott. Ha az Erő valóban mindenható, akkor magyarázatot adhat olyan dolgokra is, mint az alakváltás, a felélesztés, a fénykard pengéjének megérintése puszta kézzel, stb., viszont ha ezek csupán álmok, az Erőről felállított új kép semmissé válik, amiért kár lenne.

Azt, hogy a Mortison zajló események sora Anakin lelkének kivetülése egy szóval sem cáfoltam. Úgy is elképzelhető ez a kivetülés, hogy valóban megtörtént eseményekre alapszik.

Nem álom hanem vízió! Olyan mint Luke -é volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tisztánlátáshoz hiányzik a 3. rész. Majd szombaton kiderül, mi a tényállás. :)

Szerintem többen még azért nem írtak, mert nem tudják összerakni a kockákat, találgatni meg nem szeretnének. Bomarr bizonyosan ezért nem írt eddig. Én is nagyon kíváncsi vagyok mi lesz a vége! A legjobban várt rész ez számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csodás epizód volt ez is. Engem nem zavar, hogy a fantasy szálat felerősítették, a fantasyt amúgy is szeretem. Inkább ez az elem domináljon, mint a horror.

Ahsoka "átállása" egy kicsit másmilyen lett, mint vártam, mindazonáltal érdekes lett volna ha most meghal. Azt hittem megtudja mi lesz Anakinból és így esküdt ellenségekké válnak.

Az egyensúly felborul dolog eléggé érdekes téma. Szerintem Anakin az életútjával mutatta meg, hogy jó nem létezik gonosz nélkül és fordítva. A Sith-ek elpusztításával nem szűnt meg a Sötét Oldal létezni az EP 6 végén, bármikor újra feltámadhat. Sidious és Vader elpusztításával csak a Sith-ek túl erős dominanciáját szüntette meg, éppúgy, ahogy az EP 3 végén a Jedik túl erős dominanciáját szüntette meg.

A végén Ahsoka feltámadása érdekesre sikerült. Anakinnak mégis sikerült egyszer életet teremtenie, bár ez a Lány életébe került.

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha végleg meghal és nem támad fel. Ez még jobban sarkalta volna az ilyen természetfeletti képességek megszerzésére.

Ez is egy érdekes momentum, mert itt elvileg feltámasztotta Ahsokát. Persze a Leány segítségével, de akkor is.... Túl "álomszerű" ez nekem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem többen még azért nem írtak, mert nem tudják összerakni a kockákat, találgatni meg nem szeretnének. Bomarr bizonyosan ezért nem írt eddig. Én is nagyon kíváncsi vagyok mi lesz a vége! A legjobban várt rész ez számomra.

 

 

Pildi olyan nagyszerűen leírt mindent hogy feleslegesnek tartottam már írni. :) Különben szerintem is álomszerü az egész és el fogják felejteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én remélem, hogy nem "Anakin álma/víziója" lesz a megoldás.

Mi értelme volna akkor Ahsoka és Obi-wan külön látomásának.

Azt is Anakin álmodja, hogy Obi-wannak megjelenik Qui-Gon?

Az azért elég sutaság lenne. Azt nem szoktuk látni még álmunkban sem, hogy más mit álmodik/vizionál.

 

Egy memóriatörlődés még esélyes lehet, főleg, hogy Anakin miket fog látni a zárórészben (ha egyeltalán látja-mert a trailer alapján ez még nem 100%)

Bár ez sem túl elegáns. De én bízom az alkotókban! Fel is kelek holnap 4:30-kor! :rock:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként korábban (Filoni Dagobah-s hasonlata kapcsán) az álom magyarázatra gondoltam - miszerint Anakin attól kezdve "álmodja" az egészet, hogy elnyelte őket a fehér fény. Azóta elvetettem ezt az ötletet, hiszen Ahsoka és Obi-Wan karaktere túl valóságosnak van ábrázolva ahhoz, hogy csupán Anakin álma legyen, nem csupán Skywalkerre van kihegyezve a rész nézőpontja. Másrészt, a 2000 éve nem használt Jedi-kód sem származhat egy valóságban nem létező álomból, úgyhogy tiszta sor.

Szerintem erre végtelenül egyszerű a megoldás: Obi-Wan és Ahsoka is részesei az eseménynek. Elvégre - igaz, az Erőn át - de Yoda is látta Lukevadert. Sőt, R2 szomorkás csippantásai arra engednek következtetni, hogy még ő is érzékelte azt, ami a barlangban játszódott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody:

Holnap reggel meglátjuk. De Mortis kicsit túl nagy "Dagobah-barlang".

Megoldják, hogy egyikünknek se legyen igaza, lefogadom.

 

Dzséjt:

Hát igen az Eredet. Arra külön fórum kéne, de már rongyosra beszáltem pár helyen.

Reméljük a Star wars-nak onnan nem kell merítenie és még tisztelegni sem kell felé.

"Kölyök" még az ahhoz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem erre végtelenül egyszerű a megoldás: Obi-Wan és Ahsoka is részesei az eseménynek. Elvégre - igaz, az Erőn át - de Yoda is látta Lukevadert. Sőt, R2 szomorkás csippantásai arra engednek következtetni, hogy még ő is érzékelte azt, ami a barlangban játszódott.

Annál a jelenetnél nekem mindig az jött le, hogy Yoda "kreálta" azt a víziót Luke-nak, hogy megmutassa, mivé válhat, ha enged a Sötét Oldalnak. A barlangnak önmagában annyi köze van a dologhoz, hogy átjárja a Sötét Oldal. Így érthető, Yoda miért élte át Luke vízióját, Mortisnál viszont más a helyzet. Leginkább a titkos Jedi-kód érdekes, hiszen annak révén csalták el a 3 Jedit Mortisra, ha viszont álomról lenne szó érthetetlen, miként lehetséges ez. Legfeljebb - ha mindenáron az álmos-verziót akarjuk kihozni - annyi lehet, hogy már maga a Jedi-kód és a Rexékkel való sikertelen találkozás is álom vagy vízió. Így viszont értelmét vesztené a rejtélyes fehér fény.

Holnap lehull a lepel. Ezek fényében már én is egyre kíváncsibb vagyok a befejező részre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky! Hagyd már ezt az álmot, csak összezavar. :) Álom és vízió között ég és föld a különbség. A legrosszabb az lenne, ha nyitva hagynák a kérdést, mert akkor mindenki azt gondol bele amit akar.

 

Annál a jelenetnél nekem mindig az jött le, hogy Yoda "kreálta" azt a víziót Luke-nak, hogy megmutassa, mivé válhat, ha enged a Sötét Oldalnak. A barlangnak önmagában annyi köze van a dologhoz, hogy átjárja a Sötét Oldal. Így érthető, Yoda miért élte át Luke vízióját, Mortisnál viszont más a helyzet.

Azt a víziót nem Yoda kreálta szerintem.

 

Leginkább a titkos Jedi-kód érdekes, hiszen annak révén csalták el a 3 Jedit Mortisra, ha viszont álomról lenne szó érthetetlen, miként lehetséges ez. Legfeljebb - ha mindenáron az álmos-verziót akarjuk kihozni - annyi lehet, hogy már maga a Jedi-kód és a Rexékkel való sikertelen találkozás is álom vagy vízió. Így viszont értelmét vesztené a rejtélyes fehér fény.

Holnap lehull a lepel. Ezek fényében már én is egyre kíváncsibb vagyok a befejező részre.

Tényleg csak a Jedi kód zavar be, mert az igazán valóságosnak tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legrosszabb TCW rész, amit valaha láttam. Jó lenne elfelejteni ezt az egész Felsőbb baromságot, mert abszolút Out Of Universe. Nem is értem, hogy jutott az alkotóknak eszébe ilyesmi. A "legjobb" az volt, amikor Ashokát feltámasztották, ott már nehezen tudtam eldönteni, hogy sírjak avagy nevessek, pláne, amikor Tano felköhögött. Jó lenne, ha az alkotók hagynák ezt az egészet, és végre visszatérnének a Ventress szálhoz, mert amit itt látunk, arra nincs jobb szó: borzalmas. Talán egy videójátékban még elmenne a dolog, vagy ezer évvel a mostani a történet előtt, persze akkor is csak úgy, ha valahogy ezen "lények" Sith-ek vagy Jedik lennének.

 

Ha megnézem az EpIII-at lehetetlen elképzelnem, hogy Anakinék ilyen "kalandokon" mentek volna keresztül, és azt hiszem, ez nagyjából mindent el is mond erről a bohóckodásról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kikérem magamnak, hogy fröcsögtem. Borzalmas, bohóckodás, baromság. Ezek jutnak eszembe a részről, és bocs már, ha kivételesen nem értettem veled egyet. A véleményemet azt hiszem megalapoztam, majd jön Dzséjt és ízekre szedi, ettől függetlenül tartom. Az én Sw univerzumomba ez nem illeszkedik, akár álom volt, akár nem, akárhogy csűrik csavarják, nem tetszett. Ha nem tetszik a véleményem, át lehet ugrani, ahogy remélhetőleg ezt a szálat is hamarosan elfelejtik a készítők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és még valami. Ettől másoknak nyugodtan tetszhet, semmi gond, nekem egyáltalán nem jött be, a véleménynyilvánítás joga meg tudtommal szabad. Remélem te se gondolod, hogy eddig csak fikáztam... ha valami nem tetszik, leírom, ettől ez még nem számít fröcsögésnek. Ha nem néztem volna meg, és úgy írom a fenti sorokat, akkor igazad lenne, így viszont nincs. Az meg hogy járjak utána: tudtommal az epizódról nyilvánítunk véleményt, nem a hozzákapcsolód különböző értelmezésekről.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kikérem magamnak, hogy fröcsögtem. Borzalmas, bohóckodás, baromság. Ezek jutnak eszembe a részről, és bocs már, ha kivételesen nem értettem veled egyet. A véleményemet azt hiszem megalapoztam, majd jön Dzséjt és ízekre szedi, ettől függetlenül tartom. Az én Sw univerzumomba ez nem illeszkedik, akár álom volt, akár nem, akárhogy csűrik csavarják, nem tetszett. Ha nem tetszik a véleményem, át lehet ugrani, ahogy remélhetőleg ezt a szálat is hamarosan elfelejtik a készítők.

Nyugalom van pajtás. Mi ez az útszéli stílus? Megértem ha nem tetszik, de azt kulturáltan is ki lehet fejteni, nem ilyen nulla IQ szintű sz*rozással. Mintha nem is Te lennél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: véleményt nyilvánítottam, és nem tetszik, hogy fröcsögésnek van beállítva csak azért, mert nem értek veled egyet. Tudom, hogy súlyos jelzőket használtam alább, de végtelenül csalódott vagyok a résszel kapcsolatban, és ezek fejezik ki a legjobban, amit érzek. Ettől ez még nem lesz fröcsögés. Megindokoltam: nem illik az általam elképzelt SW univerzumba. Ha túl kemény voltam, elnézést, de nem akartam győzködni én senkit, csupán leírtam a végtelenül negatív véleményem az epizódról, ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.