Ugrás a kommentre

Űrhajók


Obi1

Neked melyik a kedvenc űrhajód?  

70 felhasználó szavazott

  1. 1. Neked melyik a kedvenc űrhajód?

    • Jedi vadászok
      8
    • Millenium Falcon
      19
    • Csillagrombolók
      24
    • X-Wing
      9
    • Y-Wing
      1
    • Tie-Fighter
      1
    • Nubienek
      4
    • N-1
      3


Ajánlott hozzászólás

Olvastam egy cikket, hogy a Slave - 1 Firespray lesz, vagy "Boba Fett űr hajója" pol. correct okokból. A lego kapcsán olvastam, említettem ott is, ha gáz akkor ott szerkesztem a hszt. A lényeg hogy nem tetszik, tulajdonnév, egy hajó neve, nekem Slave 1 marad, nem is izgatna, ha nem jönne a Book of Boba Fett. Vajon érinti a sorit, vagy nem lesz kimondva és ennyi. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Yoda József írta:

Ody belinkelte a Lego topicba a cáfoló cikket, nem lett átnevezve a hajó.

 

A Firespray a hajó típusa! Nem a neve

Láttam, köszi, tudtam a típust, de az volt a kérdés hogy átveheti e a nevét a típus. Manapság már bármi megtötrénhet, elnézést hogy 2 topicban is felhoztam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudjátok jól aki kiakad az ilyeneken az én vagyok, de én is úgy vélem, hogy csak a típusát nevezték meg azon a képregényen, nem pedig az új nevén nevezték. Mondjuk az már más kérdés, hogy mennyire gáz, hogy inkább a típusán keresztül hivatkoznak a hajóra, mint hogy leírják a becsületes nevét :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy az, aki írta, nem volt kétlábon járó Star Wars kódex, és szimplán félreírta. Nem nagy dolog, ilyen hibát más is ejtett már, pont a Slave I-gyel, amit egyszer sikeresen Clone 1-nek hívtak egy forráskönyvben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
17 minutes ago, Dzséjt said:

Van még kedved kötözködni velem? :D :hehe:

És amúgy milyen az az antennában való eltérés? Plusz. Csak dizájnaban tér el, vagy van valami in-universe eltérés is az Imperial I és az Imperial II antennája között?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Csak dizájnaban tér el, vagy van valami in-universe eltérés is az Imperial I és az Imperial II antennája között?

Dizájnban annyi, hogy az Imp I-en álló volt, az Imp II-n pedig elfektették. In-universe pedig az Imp I-es antennája vonósugár célzója volt, az Imp II-n pedig kommunikációs eszköz, szóval tényleg antenna.
epIV+vs+epV.jpg

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

  

8 órával ezelőtt, Frenkie írta:

ARC-170. az az X-szárnyú elöd

Nem, ezek nem ugyanazok a típusok, ezek más típusok. Ez olyan, mintha azt írnád, hogy az F-15 az F-18 elődje, csak mert formára egyezne Pedig nem, két különböző gép, és, akárcsak az ARC-170 és a T-65 esetében, még csak nem is teljesen ugyanaz a gyártó. Az F-15-öt a McDonnell Douglas tervezte és gyártja, az F-18-at a McDonnell Douglas a Northroppal együt alkotta meg és gyártotta 1994-ig. Hasonló a helyzet a fent ecsetelt két SW géppel: az ARC-170-et az Incom a Subproval közösen készítette, míg a T-65 X-szárnyú színtiszta Incom termék.

Arról nem is beszélve, hogy az ARC-170 és a T-65 funkciója is teljesen más. Az előbbi egy többfunkciós gép: nehéz vadászgép, vadászbombázó és nagy távolságú felderítő jármű. Az X-szárnyú egy egyfunkciós gép: vadászgép. Más kezelés, kialakítás, személyzet, fegyverzet, szenzorok, stb. És igazából még formában sincs sok közük egymáshoz, egyedül az S-foils az, ami összeköti őket. Nem elődje az egyik a másiknak. Az X-szárnyúhoz elődként közelebb áll a Z-95 Headhunter, ami szintén megjelent a TCW-ben, de még ez sem ugyanaz a típus.

 

8 órával ezelőtt, Frenkie írta:

V-szárnyú az a Tie vadász elöd

Az meg aztán pláne nem. Az Alpha-3 Nimbusokat még csak nem is ugyanaz gyártja, mint a TIE vadászokat. Az előbbit a Kuat Systems Engineering, az utóbbit pedig a Sienar Fleet System. Ráadásul a V-szárnyú csak szemből emlékeztet a TIE-ra, minden más szögből nézve az A-szárnyúval áll formai rokonságban.

 

Amiket te írsz, azok formai elődök, vagy funkció beli elődök. De nem típus elődök. Nem olyan, mint a TCW-ben látott BTL-B Y-szárnyú, ami egyértelműen típuselődje a Rebels-től az ep6-ig rengeteg műben feltűnt BTL-A4 Y-szárnyúig, vagy az ep9-ben megjelent BTA-NR2 Y-szárnyúig. Vagy éppen, ahogy a TIE/ln típuselődje a TIE/fo-nak. És így tovább. Nem formai elődöket hiányoltam a PT és az OT között, abból van szép számmal, hanem típuselődöket.

És semmibe se került volna George Lucasnak, hogy az ep3-ban feltűnjenek az Y-szárnyúak, ahogy valahogy képes volt őket beletenni már a TCW első évadába. Nem kellett volna ehhez az OT-hez egy hangyalábnyit sem hozzápiszkálni, a prequelt kellett volna úgy megterveni, hogy ne csak formai átfedések legyenek. Vagy, ahogy a Rebels-ben később képesek voltak egy korai AT-AT változatot betenni (ami nem ugyanaz, amit az ep5-ben láttunk, hiszen ugyanezek a korai AT-AT-k szerepeltek a Fallen Orderben is), ilyenek is szerepelhettek volna. De Lucasnak az volt a mániája, hogy minden PT epizódban majdnem minden legyen új. Az ep1-2 között még érthető a váltás, de az ep2-3 között már elég fura, hogy az Acclamatorok felszívódtak, és a semmiből megjelentek a Venatorok (ez szintén olyasmi, amit a TCW hála az égnek rendbe rakott).

Számomra ez mindig is fájó pont volt, hogy a PT gépparkja kukázva lett az OT-re. Nyilván nem szó szerint, átvitt értelembe, hisz az OT előbb készült, de Lucas igazán használhatott volna azonos típusokat, és nem csak formai rokonokat. És vissza lehet keresni, hányszor örültem, amikor a TCW-ben vagy a Rebels-ben olyasmi tűnt fel, ami ezt a szakadékot szűkítette. Ezért imádom a Gozantikat, az Y-szárnyúakat, a Juggernautokat, mert ezek azok a típusok, amik jelzik, a Birodalom nem vágott mindent a kukába az ep3 után. A The Bad Batch meg a csúcs ennek a szakadéknak az eldózerolásában.

  

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Lucas korszakokban gondolkodott

Igen, erre gondoltam én is. És szerintem ez nem volt teljesen szerencsés. Jobban tetszik, hogy a Disney Star Warsban gondolkodik, egy egységes egészben. Nyilván Lucas megközelítését is imádtam, csak voltak dolgok, például a fent ecseteltek, amik egy ici-picit rossz szájízt adtak nekem. Valószínűleg mást kevésbé zavartak ezek, mert nincs mindenki annyira rákattanva az űrhajókra és eszközökre, mint én, de engem roppantúl zavart. És örülök, hogy a Disney érában ezt nagyon szépen megcsinálták. Tök jó, hogy a The Clone Wars-ben már az ep3 előtt látni Venatorokat, hogy a The Bad Batch-ben látni birodalmi színekben pompázó Venatorokat, és az is, hogy a Fallen Orderben látni, amint a Venatorokat szemétre dobják és szétszedik. És tök jó lesz majd, amikor a The Band Batch-ben megjelenik az első Imperial. És persze engem ezért nem zavar, hogy a ST-ben is OT-s hajótípusok röpködnek. De ugyanígy imádom, hogy az Y-szárnyú fejlődését végig követhetjük a TCW-től az ep9-ig. Az így legalább a maga módján egyedi hajó, hiszen az egyetlen olyan géptípus, ami így vagy úgy, de jelen van mindhárom érában és folyamatosan fejlődik a szemünk láttára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

Igen, erre gondoltam én is. És szerintem ez nem volt teljesen szerencsés. Jobban tetszik, hogy a Disney Star Warsban gondolkodik, egy egységes egészben.

Lucas szerintem később akarta kibontani a dolgokat. Ő sosem jutott addig ameddig a Disney majd' tíz év alatt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amiket te írsz, azok formai elődök, vagy funkció beli elődök

Szerintem az emberek 99.9%-ának ez pontosan elég utalás volt, hogy azt gondolja, "majd ezekből lesz később a Tie fighter". Vagy, hogy "Innen lépünk majd tovább az X-szárnyúk felé".

 

Értem, hogy nem, de ez kb. csak a hozzád hasonló techno geekeknek tűnik fel, akik száma elenyésző. Persze ettől még téged jogosan zavar, de nekem pl. a formai "szellemi örökség" pont elegendő hidat képez a két éra között és szerintem Lucas is nagyjából így állhatott a dologhoz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 2 hónappal később...
2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Az szerintem szinte egyérteműen a képi-hangi asszociáció miatt volt az OT-re mg a Birodalomra.

Teljesen egyértelmű, hogy amiatt van és jó is az ott. De a The Bad Batch-ben, amiben az Alpha-3 Nimbusok jelenleg a Birodalom elsődleges és egyetlen vadászgépei, már nem lenne jó helye, mert elvenné a jellegzetességet az, ha sokat hallanánk egy teljesen más géptípusnál (ami ráadásul inkább az A-szárnyúra emlékeztet). Hiszen akkor már a V-szárnyú is eszünkbe jutna róla. De mivel többször nem használták fel azt a jellegzetes hangot, ha a TBB-ben először meghalljuk, tudni fogjuk, hogy nem egy V-szárnyú közeleg. És szerintem lassan megjelenik az első TIE/ln (én konkrétan a második évadban számítok a feltűnésükre). Jó is lenne, ha kicsit hasonlóan építenék fel a megjelenését, mint az Andorban, hogy először csak a hangát hallani, és a 99-esek nem tudják, mi az. De mi már egyből levágnánk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.