Ugrás a kommentre

4x07 - Darkness on Umbara


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Azért a mai részbe egy bizonyos klónt (akit most spoiler mögé rakok) már a nevén szólította(és milyen jól tette, mert sokára jöttünk volna csak rá hogy ki is ő pontosan)

 

Ha nem esett le Apporól beszélek

 

Akkor viszont lehet, hogy csak a vezető tisztekét jegyezte meg, azon túl senkiét, vagy csak a nevet az egyszerűség kedvéért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne beszéljünk már itt a következő részről....mintha annak nem lenne topikja.

Nyugi, egyetlen névről van szó, egy mezei őrmesterről, semmi több. Egy szóval sem dumáltunk a köv. részről, de idiótán festene, ha egy név miatt átugranánk a másik topicba, ahol éppen tök másról beszélgetünk, hogy feldobjunk egy ide vonatkozó ellenpéldát, majd visszajöjjünk ide folytatni a csevejt. Nonszensz.

 

Amúgy Krell eme távolságtartása szerintem roppant zavaró és még csak nem is praktikus. Amikor harcban tömören kéne beszélni, ez a hosszú és bonyolult számokat használja, amiket lehet, hogy még a klónok sem ismernek. Mekkora baki lenne, ha mondjuk CT-123456-hez szólna, hogy ő vezessen mondjuk egy elterelést, de a klónok meg csak vakarnák a fejüket, hogy ki a frász az a CT-123456. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugi, egyetlen névről van szó, egy mezei őrmesterről, semmi több. Egy szóval sem dumáltunk a köv. részről, de idiótán festene, ha egy név miatt átugranánk a másik topicba, ahol éppen tök másról beszélgetünk, hogy feldobjunk egy ide vonatkozó ellenpéldát, majd visszajöjjünk ide folytatni a csevejt. Nonszensz.

Tudom, de ezek alapján már tudom kiről van szó mert olvastam róla célzásokat. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az gáz - bár elismerésem, hogy ennyiből kitaláltad :clap: -, de a hiba az Ön alapból spoileres beállítású gépében van. :D Én még az epizód nézése közben sem jöttem rá, csak második nekifutásra. :) Na de mindegy, csak egy ellenérv volt, jelentősége zéró.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvasom a Wookiepedián hogy Krell rosszul tanultam meg Rex számát. Az epizódban végig CT-7567-nek hívja miközben a CC előjelet kellene használnia Rex századosi mivolta miatt. Úgy látszik a tábornok mégsem olyan alapos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvasom a Wookiepedián hogy Krell rosszul tanultam meg Rex számát. Az epizódban végig CT-7567-nek hívja miközben a CC előjelet kellene használnia Rex századosi mivolta miatt. Úgy látszik a tábornok mégsem olyan alapos.

 

Végül is arra is hallgatott. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvasom a Wookiepedián hogy Krell rosszul tanultam meg Rex számát. Az epizódban végig CT-7567-nek hívja miközben a CC előjelet kellene használnia Rex századosi mivolta miatt. Úgy látszik a tábornok mégsem olyan alapos.

Igen, ezt már olvastam máshol is. :) Rex akkor lenne igazán t*kös legény ha kijavította volna Krell-t. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvasom a Wookiepedián hogy Krell rosszul tanultam meg Rex számát. Az epizódban végig CT-7567-nek hívja miközben a CC előjelet kellene használnia Rex századosi mivolta miatt. Úgy látszik a tábornok mégsem olyan alapos.

 

És tényleg, nagyszerű észrevétel. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy ez nem biztos, hogy Krell hibája, ugyanúgy lehet az alkotóké (sőt, én azt valószínűbbnek tartom). Anno Ponds parancsnok számát is állandóan cserélgették. A Lethal Trackdown CT-411-et mond (ahol szintén alapból hibás a CT megjelölés, hiszen parancsnok, neki még CC-ébbnek kéne lennie, mint Rexnek), holott eredendően CC-6454 volt az egyik scriptben. Mostanra CC-0411-ként lett "hivatalos", aminek végül is csak maga a TCW mond ellent. Ugyanígy ebben az epizódban Fives számát is mellé lőtte Krell, akit meg ARC-5555-ként nevezett meg, holott a Rookiesban CT-27-5555-t mond. Még lenne is ráció a betű cserében, hogy jelölje a beosztást, ha korábban két klón tisztet (Rexet és Pondsot) valóban CC-nek mondták volna, nem CT-nek. Szóval szerintem itt a készítők kavartak össze valamit (talán számukra minden klón CT, kivéve az ARC-ket).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy ez nem biztos, hogy Krell hibája, ugyanúgy lehet az alkotóké (sőt, én azt valószínűbbnek tartom). Anno Ponds parancsnok számát is állandóan cserélgették. A Lethal Trackdown CT-411-et mond (ahol szintén alapból hibás a CT megjelölés, hiszen parancsnok, neki még CC-ébbnek kéne lennie, mint Rexnek), holott eredendően CC-6454 volt az egyik scriptben. Mostanra CC-0411-ként lett "hivatalos", aminek végül is csak maga a TCW mond ellent. Ugyanígy ebben az epizódban Fives számát is mellé lőtte Krell, akit meg ARC-5555-ként nevezett meg, holott a Rookiesban CT-27-5555-t mond. Még lenne is ráció a betű cserében, hogy jelölje a beosztást, ha korábban két klón tisztet (Rexet és Pondsot) valóban CC-nek mondták volna, nem CT-nek. Szóval szerintem itt a készítők kavartak össze valamit (talán számukra minden klón CT, kivéve az ARC-ket).

Szerintem arról van szó, hogy alapvetően mindenki a CT megjelölést kapta, hiszen mint láthatjuk a klón katonák fel-alá járkálnak a ranglétrán, hogy ne spoilerezzek, kivételesen csak Thire-t hozom fel példaként. A CC szerintem egy szűkebb intervallum, amit azután kapnak meg a klónok, miután elérték azt a bizonyos rangfokozatot. Az ARC-knél ugyanez a helyzet, szerintem. Pondsnál meg sokáig azt hittem, hogy csak szándékosan ad meg egy CT előjelű sorozatszámot, amely valójában nem is az övé, mert ha kiderülne róla, hogy egy klón parancsnok, akkor már inkább a másik tisztet lövik le, mert ő a jelentéktelenebb. Na mindegy, bocsánat az OFFolásért. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy ez nem biztos, hogy Krell hibája, ugyanúgy lehet az alkotóké (sőt, én azt valószínűbbnek tartom).

Én is ezt pártolom, csak poénokodni akartam az "in-universe" magyarázattal (csak szokásom lehagyni ilyenkor a :D-t)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sorozat eddigi legjobb része és ha így folytatódik, akkor a legjobb történet szál is ez lesz.

Umbara világát eltalálták a készítők. A táj gyönyörű és félelmetes, a helyiek technológiája nagyon szuper.

 

Klón felhozatalból piros pont a készítőknek. Boil, Hawk, Jesse, Kix, Hardcase és Fives. Az új klónok viszont nem hagytak mély nyomot bennem. Remélem a későbbiekben őket is jobban bemutatják.

 

Krell tábornokról nem nagyon szeretnék írni, mert túl sokat kéne csillagozni. :D

 

A harcok nagyon látványosak voltak. Öcsémmel tátott szájjal néztük végig. Nem tudnék egy jelenetet se kiemelni, mert mindegyik annyira jól össze volt rakva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon klasszul indult ez a történeti szál. Az Umbarát sikerült egy nagyon jól eltalálni, rendkívül sötét és komor. A háború ebben a történeti szálban talán a legsötétebb mind közül. Krell nagyon fura Jedi, valahogy Jorus C'Baoth-ra emlékeztet. Kemény, durva csaták.

Tökéletes epizód.

10/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ez a Krell tábornok egy négykarú pöcsvirág! Az egy dolog, hogy szigorú, meg a klónokat emberszámba sem veszi, egye fenyő. Nem minden Jedi lehet normális. Na de az, hogy egy alapvetően elcseszett haditervre vált le egy jó tervet, hogy húsdarálóba küldi az embereit (miért is?),

Most már tudjuk. Mert egy áruló. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, amit írnak az umbarai katonákról, hogy azok a maszkok, amit viselnek és a gáz az nem az életben maradásukhoz szükséges, hanem egy olyan összetételű gáz, ami felfokozza a katonák agresszióját és reflexeit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, amit írnak az umbarai katonákról, hogy azok a maszkok, amit viselnek és a gáz az nem az életben maradásukhoz szükséges, hanem egy olyan összetételű gáz, ami felfokozza a katonák agresszióját és reflexeit.

 

Állam leesett, eszembe jutottak pl: a talzok, akik botokkal hajkurászták a klónokat. :D

Nem semmi hely ez az Umbara.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, amit írnak az umbarai katonákról, hogy azok a maszkok, amit viselnek és a gáz az nem az életben maradásukhoz szükséges, hanem egy olyan összetételű gáz, ami felfokozza a katonák agresszióját és reflexeit.

Ez a verzió tetszik. Egy kis fantáziával minden "logikátlanságot" meg lehet magyarázni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Nem voltam elragadtatva Krell hangjától, szerintem találtak volna neki sokkal jobb szinkront is, akár a korábban említettek közül. Szerencsére Berzsenyi visszatért Rexként, de ez talán várható is volt. A többieknél nem éreztem semmi kiemelkedőt, mondhatni, hozták az eddigit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krell tényleg nem a legjobb hangot kapta, de azért nem volt szörnyen rossz. Szerintem a Hardcase-t szinkronizáló színész jobb választás lett volna. Rex szerencsére Berzsenyi Zoltán hangján szólalt meg, a többi klón hangja átlagos volt. A szövegben volt néhány furcsaság ami a feliratban teljesen máshogy szerepelt, de így is élvezhető volt a rész magyarul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Papp János (Karib 2-4-ben Gibbs hangja többek között).

Ő legalább még nem szinkronizált a sorozatban, bár a hangját kicsit öregesnek tartom Krellhez.

Jól hangzik. Egy kicsit talán igen, de szerintem még illik hozzá. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Papp János (Karib 2-4-ben Gibbs hangja többek között).

Ő legalább még nem szinkronizált a sorozatban, bár a hangját kicsit öregesnek tartom Krellhez.

 

Nem tűnik rossz választásnak, de csak reggel tudom meghallgatni sajnos.

Remélem megtartják mind a 4 részre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.