Ugrás a kommentre

4x07 - Darkness on Umbara


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Krell tipikusan az a fickó aki szögesdrótot eszik és nappalmot pisál. Nem tudom miért szidják ennyien, nekem eddig(!) nagy kedvencem. Nem bratyizik mint Anakin vagy Obi a klónokkal, hanem aként kezeli őket amik. Katonaként. Ha kell lehordja őket, ha kell megmenti a s*ggüket. ( lásd a "repülő izéknél" ) Az ottani beszólása meg szinte helyénvaló is volt. A végén pedig a nyílt támadással lefogadom -de minimum remélem- az volt a célja, hogy magára vonja az ellenség figyelmét, miközben Obiék a másik oldalt besunyognak.

Az a furcsa benne, hogy Jedi létére túl militánsnak tűnik. Fénykarddal fenyegetni egy klónt? Meredek... Meglátjuk hova vezet ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez ott sántít, hogy pl. Rex levette a sisakját és úgy beszélt Krell -el. Plusz nem hinném, hogy egy Jedi képes napokig visszatartani a lélegzetét. :D

 

Lehet, hogy csak akkor mérgező, ha huzamosabb ideig lélegzik be. A világos oldal pedig elméletileg képes valamennyire semlegesíteni a mérgeket, igaz ez is csak EU egyenlőre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krell tipikusan az a fickó aki szögesdrótot eszik és nappalmot pisál. Nem tudom miért szidják ennyien, nekem eddig(!) nagy kedvencem. Nem bratyizik mint Anakin vagy Obi a klónokkal, hanem aként kezeli őket amik. Katonaként. Ha kell lehordja őket, ha kell megmenti a s*ggüket. ( lásd a "repülő izéknél" ) Az ottani beszólása meg szinte helyénvaló is volt. A végén pedig a nyílt támadással lefogadom -de minimum remélem- az volt a célja, hogy magára vonja az ellenség figyelmét, miközben Obiék a másik oldalt besunyognak.

Ez utóbbi történt szerintem is, de az nem lett volna bratyizás, ha ezt el is mondja nekik. Nem bízott bennük (vagy nem nézte őket emberszámba?), még azok után sem, hogy Anakin milyen szavakkal hagyta a csapatát rá. Lehet, hogy kiderül, mégis jó katona és nem tökfej, de "emberileg" nekem nulla.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a furcsa benne, hogy Jedi létére túl militánsnak tűnik. Fénykarddal fenyegetni egy klónt? Meredek... Meglátjuk hova vezet ez.

Az egy elég érdekes eset volt, de inkább volt nevezhető egy leplezett fenyegetésnek mint nyíltnak. De most el lehet gondolni, hogy mi lenne ha nem vívná ki magának a tiszteletet. Azt már ugye elkönyvelhetjük, hogy ő csupán katonaként tekint a klónokra és ezzel el is várja tőlük a feltétlen engedelmességet. Remek egy karakter; jediként se a harag vagy düh vezeti, a többi pedig később még vagy kiderül róla, vagy őt egy ilyen alaknak könyvelhetjük el végig. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez utóbbi történt szerintem is, de az nem lett volna bratyizás, ha ezt el is mondja nekik. Nem bízott bennük (vagy nem nézte őket emberszámba?), még azok után sem, hogy Anakin milyen szavakkal hagyta a csapatát rá. Lehet, hogy kiderül, mégis jó katona és nem tökfej, de "emberileg" nekem nulla.

Szerintem nem veszi őket emberszámba. És a borzasztó, hogy talán neki van igaza. Ha a 66-ost nézzük akkor mindenképpen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem veszi őket emberszámba. És a borzasztó, hogy talán neki van igaza. Ha a 66-ost nézzük akkor mindenképpen.

Persze. Elég csak megnézni, hogy a Birodalom idején még, vagy inkább már, ennyi sincs a klónokban/rohamosztagosokban.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy elég érdekes eset volt, de inkább volt nevezhető egy leplezett fenyegetésnek mint nyíltnak. De most el lehet gondolni, hogy mi lenne ha nem vívná ki magának a tiszteletet. Azt már ugye elkönyvelhetjük, hogy ő csupán katonaként tekint a klónokra és ezzel el is várja tőlük a feltétlen engedelmességet. Remek egy karakter; jediként se a harag vagy düh vezeti, a többi pedig később még vagy kiderül róla, vagy őt egy ilyen alaknak könyvelhetjük el végig. :)

Tényleg különleges karakter és ezért is írtam az értékelésem végére azt, hogy még nem tudom eldönteni kedvelem-e vagy nem. :D S*ggfej viselkedése ellenére megmentette két klón életét. Az is igaz, hogy háború van, szóval nem lehet jópofizni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem veszi őket emberszámba. És a borzasztó, hogy talán neki van igaza. Ha a 66-ost nézzük akkor mindenképpen.

Jó, hogy felhoztad a 66-os parancsot. Elég furcsa egy ilyen eset fényében, hogy egy ilyen hétköznapi háborús szituációban a klónok el tudnak gondolkozni egy parancs értelmén, aztán pedig vakon teljesítenek egy nyilvánvalóan sokkal értelmetlenebbnek tűnhető másikat. mégha a főparancsnok is adja ki. Minél tovább megyünk a TCW-ben, én annál kevésbé értem a 66-os parancs sikerét.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy elég érdekes eset volt, de inkább volt nevezhető egy leplezett fenyegetésnek mint nyíltnak. De most el lehet gondolni, hogy mi lenne ha nem vívná ki magának a tiszteletet. Azt már ugye elkönyvelhetjük, hogy ő csupán katonaként tekint a klónokra és ezzel el is várja tőlük a feltétlen engedelmességet. Remek egy karakter; jediként se a harag vagy düh vezeti, a többi pedig később még vagy kiderül róla, vagy őt egy ilyen alaknak könyvelhetjük el végig. :)

Hát nagyon kíváncsi vagyok, mit fognak kihozni belőle a végére. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, hogy felhoztad a 66-os parancsot. Elég furcsa egy ilyen eset fényében, hogy egy ilyen hétköznapi háborús szituációban a klónok el tudnak gondolkozni egy parancs értelmén, aztán pedig vakon teljesítenek egy nyilvánvalóan sokkal értelmetlenebbnek tűnhető másikat. mégha a főparancsnok is adja ki. Minél tovább megyünk a TCW-ben, én annál kevésbé értem a 66-os parancs sikerét.

Úgy látszik, hogy a klón(parancsnok)ok kevésbé tartottak a jediktől mint a hús-vér szeparatista ellenségeiktől. Én legalábbis ezt feltételezném ebben az esetben.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, hogy felhoztad a 66-os parancsot. Elég furcsa egy ilyen eset fényében, hogy egy ilyen hétköznapi háborús szituációban a klónok el tudnak gondolkozni egy parancs értelmén, aztán pedig vakon teljesítenek egy nyilvánvalóan sokkal értelmetlenebbnek tűnhető másikat. mégha a főparancsnok is adja ki. Minél tovább megyünk a TCW-ben, én annál kevésbé értem a 66-os parancs sikerét.

Pedig szerintem meg lesz magyarázva. Krell megölését még meg is érteném, de pl. Cody tettét nem tudom hova rakni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krell tipikusan az a fickó aki szögesdrótot eszik és nappalmot pisál. Nem tudom miért szidják ennyien, nekem eddig(!) nagy kedvencem. Nem bratyizik mint Anakin vagy Obi a klónokkal, hanem aként kezeli őket amik. Katonaként. Ha kell lehordja őket, ha kell megmenti a s*ggüket. ( lásd a "repülő izéknél" ) Az ottani beszólása meg szinte helyénvaló is volt. A végén pedig a nyílt támadással lefogadom -de minimum remélem- az volt a célja, hogy magára vonja az ellenség figyelmét, miközben Obiék a másik oldalt besunyognak.

Ja, szögesdrótot rágcsál, napalmot pisál, és esze semmi! Ebben az ürgében annyi van, hogy megérné falhoz állítani. Mint írtam, a keménység nem baj - bár az a lealacsonyító szöveg, amiket levág, az igen -, az kell. Obi-Wan vagy Anakin tényleg nagyon elnéző tud lenni, és ez sokszor érződik is a katonáikon. DE! Ez az "ember" értelmetlenül vágóhídra küldte az embereit, és mikor azok ezt jogosan szóvá tették, halálos fenyegetést adott. A valóságban ezért hadbíróság elé állították volna. A saját emberére emelt fegyvert, amiért az szóvá tette, hogy balf*szságot követ el. Ezért pedig garantáltan életfogytig tartó beutalót kap egy katonai börtönbe. Ettől nem kemény lesz, nem tisztelhető vezető vagy jó katona, csak egy szemét, gyáva állat. És igen, amit eddig produkált, az gyávaság. Elküldi az embereit egy minden szinten megkérdőjelezhető paranccsal, ő meg ott marad a biztonságos hátsó sorban. És azután is elsunnyog, a következő körben is.

És, hogy ezzel terve volt? Lehet, de akkor még ezt is fel lehet írni az akasztófájára. Mi az, hogy van egy terve, csak éppen a katonákat, akiknek végre kell azt hajtania, nem informálja? Aztán meglepődik - megfenyegeti az emberét, édes istenem, ezért megérdemelt volna egy össztüzet! ezután ez se katonának, se Jedinek nem jó, hogy tehet valaki ilyet? ott dögöljön meg a harctéren, de becstelenül, lehetőleg Fives vagy Rex sortüze által, minden klón szeme láttára!!! :angry: -, hogy az emberei nem hajtják végre? Kérem, ők klónok, egyikük sem gondolatolvasó. Szóval ha ez így van, akkor nem csak egy gyáva szemét rohadék, hanem még ostoba is.

TCW karaktert ennyire ilyen hamar még nem utáltattak meg velem. És ez Jedi lovag, az az egészben az igazi tragédia.

 

Amúgy vicces ez a "szögesdrótot eszik és napalmot pössent" példa, mert aki ezt állította magáról (Tom Highway őrmester) pont, hogy a belét kidolgozta azért, hogy az embereit túlélésre képezze ki. Senkit nem küldött ok nélkül vágóhídra, az élvonalban harcolt és az életét és karrierjét is kockára tette az emberei megvédéséért. Igen, kemény volt, de katona. Ebben a Krell tábornokban nyomokban sincs semmi abból, ami Highway-t azzá tette, amitől megérdemli, hogy kemény bakának nevezzék. Hozzá még Grievous is közelebb áll, mint ez a Krell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis akció központú rész volt, amire nagy szükség volt már, főleg Treepio és Artu ökörködései után. Ezt nevezem én a nagybetűs BATTLE LINES-nak. Leginkább természetesen a látvány fogott meg, hihetetlen, mennyire szemet gyönyörködtető környezetet sikerült alkotniuk Umbarának. Jelenleg talán ez az a helyszín, aminek a látványvilága a listám élén szerepel. Az éjszakai világ, a világító növények, a polip-Sarlacc, az umbaraiak fegyverei, minden remekül el lett találva. Ahogy az elején landolnak a LAAT/i-k, miközben a félhomályos légkörben a fényszóróikkal megvilágítják maguk előtt a talajt, ráadásul közben lézer- és energialövedékek záporoznak körülöttük... Telitalálat, engem nagyon megfogott, minden kis ehhez hasonló apróság, így nem is emelném ki őket, mert akkor reggelig gépelhetnék. :D

 

A Z-85 Headhunterek feltűnése is jó ötlet volt, még ha nem is kaptak túl nagy szerepet. Apropó az elején Barriss és Ahsoka befigyeltek a Delta-7B-kből. Ezek szerint ők is benne lesznek a sztori következő epizódjaiban, vagy csak a blokádon való áttörés volt a feladatuk? :hmm: Ha ennyire kulcsfontosságú ennek a rendszernek a megszerzése, az előbbi lenne logikus, ráadásul örülnék is neki. Bár azok után, hogy Palpatine visszarendelte Anakint, semmin nem lepődök meg. Ennek egyébként jó lenne tudni a miértjét. Minek hívja vissza a Köztársaság egyik legjobb tábornokát egy kulcsfontosságú bolygóért folyó ostrom kellős közepéből?

 

Krell tábornok... vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban. Valamennyire érti a dolgát, ez tény (gondolok itt a harci tudására, nem a stratégiai döntéseire), de nem vagyok benne biztos, hogy ez a fajta viselkedés hatékonyabb eredményeket produkál, mint az, ha esetleg emberszámba veszi a katonáit és életben tartja bennük a harci kedvet - amihez nem kell feltétlenül bratyizni. A fénykarddal való fenyegetése volt a tetőpont, mellesleg abszolút nem Jedihez méltó tett (akik ugye nem élhetnek a hatalmukkal), akár üres fenyegetés volt, akár nem. Egyébként a terve valóban hibás volt, tulajdonképp a saját hülyesége miatt halt meg néhány klón, ennek ellenére neki állt feljebb Fives előtt. Bár úgy láttam, a végén Rex egy kicsit észhez térítette, úgyhogy kíváncsi vagyok, mi lesz vele a következő részekben. Egy Krell vs. Grievous párbaj azért megnéznék. Maga a karakter tetszik, mert van egyénisége (még ha az nem is a legszerethetőbb :P ), saját stílusa, amivel kitűnik a legtöbb Jedi közül, így örülök, hogy behozták őt a TCW-be, ennek ellenére kedvelni egyáltalán nem kedvelem.

 

A Millicreepek (ahogy az összes umbarai eszköz) ötlete is telitalálat volt, engem valamiért a Transformerses álcákra emlékeztettek. :D

 

Obi-Wan kár, hogy nem szerepelt többet, - gondolom ezt a következő részekben bepótolja - mivel ebben az évadban tulajdonképp most debütált (ha a hologramon való megjelenését nem számoljuk). Köztudott, hogy én nem igazán csípem Anakint, ennek ellenére eddig elég toleráns voltam a szerepeltetését illetően. De nem hiszem, hogy megannyi Jedi közül csaknem folyton őt kell figyelemmel kísérnünk. Ott van Ahsoka (oké, van aki meg őt nem szereti, de ő sajnos nem is szerepel az évad 80-85%-ában), vagy Obi-Wan, Plo, Fisto, Barriss, és még sorolhatnám. Épp ez a TCW egyik előnye, hogy a filmekben kibontakozatlanul hagyott elemeket (helyszíneket, karaktereket) előtérbe helyez. Remélem Anakin most egy kicsit félrevonul (elteázgat Palpatine-al Coruscanton, akármi...), bár a rabszolgás szálban Ahsoka mellett szintén ő lesz főszerepben.

 

Visszatérve a részre, a zenéje is tetszett, remekül illett a képen látottakhoz. :clap: Összességében remek rész volt, kíváncsian várom az események további alakulását.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az "ember" értelmetlenül vágóhídra küldte az embereit, és mikor azok ezt jogosan szóvá tették, halálos fenyegetést adott.

Én semmiképp sem akarom védeni Krellt mert igazad van, de valszeg ő nem emberként tekint rájuk, hanem klónokra, akikre fel lehet áldozni, mint a droidokat, ez is látszik a sorszámon való szólításból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, szögesdrótot rágcsál, napalmot pisál, és esze semmi! Ebben az ürgében annyi van, hogy megérné falhoz állítani.

Tényleg nagyon megutáltad ezt a manust. :D Szerintem adj még neki pár részt, hátha feltornássza magát a ranglétrán. ;)

 

Köztudott, hogy én nem igazán csípem Anakint, ennek ellenére eddig elég toleráns voltam a szerepeltetését illetően. De nem hiszem, hogy megannyi Jedi közül csaknem folyton őt kell figyelemmel kísérnünk.

Anakin alig pár percig volt képben, ráadásul ő az 501 -esek parancsnoka. Nehéz és logikátlan lett volna mással lekezdeniük a csatát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Afölött a mondat fölött átsiklottam, de ha már meg volt a megoldás, minek írtál mögé egy olyan hülyeséget, hogy visszatartják a levegőt?

(Egyébként a KotOR-ban hol tartja vissza sokáig a levegőt?)

 

Azt hülyeségből írtam :)

 

Kotor 2-ben amikor a Nal Huttan bemegy a bárba ahol mérgező a levegő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krell-t már a rész előtt "Jedi-Grievous-nek" neveztem.

Elég jól eltaláltam, mert szinte droidoknak nézi klónokat, nem csak a négy penge stimmel.

Végigolvasva a sok hsz-t, annyit leszögeznék, hogy nem hinném, hogy áruó lenne.

Abban viszont egyetértek, hogy halálra érett, és nem a jelleme miatt.

Túl erős karakter ahhoz, hogy a háttérben maradjon a feltűnése után

(mindig azon gondolkoznánk, hogy vajon hol darál a szemétláda éppen)

de ahhoz is hogy innentől mindig jelen legyen.

Annyi lesz neki, de előtte lecimbizik az 501-esekkel.

 

Ja és Ody!

Tartom azt is, hogy márpedig bratyizni ment Anakin és könnyen lehet, hogy magyarázat sem lesz rá.

Úgy gondolom lehetett érezni a párbeszéden, hogy egy afféle; "Jöjj, fiam a legnagyobbaknak is kell egy kis szünet,

Krell majd megmutatja nekik, egyébként hallottad-e hogyan járt a Nagy Darth Sidious az ármánykodó?"

Jó ezt félig poénra vettem, de kettejük kapcsolatát a TCW-ban is építgetni kell, volt már olyan a sorozatban,

talán a Childre of the Force-ban, hogy Ahsoka ajtón kívűl maradt ők meg dumcsiztak. Jó ez így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krell-t már a rész előtt "Jedi-Grievous-nek" neveztem.

Elég jól eltaláltam, mert szinte droidoknak nézi klónokat, nem csak a négy penge stimmel.

Végigolvasva a sok hsz-t, annyit leszögeznék, hogy nem hinném, hogy áruó lenne.

Abban viszont egyetértek, hogy halálra érett, és nem a jelleme miatt.

Túl erős karakter ahhoz, hogy a háttérben maradjon a feltűnése után

(mindig azon gondolkoznánk, hogy vajon hol darál a szemétláda éppen)

de ahhoz is hogy innentől mindig jelen legyen.

Annyi lesz neki, de előtte lecimbizik az 501-esekkel.

Nem tudom, de egyelőre én nem bánnék ilyen szigorúan Krell -el. Elvégre a két klónt is megmentette azoktól a repkedő micsodáktól. Persze több volt a serpenyő negatív oldalán. A következő rész sok dolgot eldönt majd vele kapcsolatban.

 

Ja és Ody!

Tartom azt is, hogy márpedig bratyizni ment Anakin és könnyen lehet, hogy magyarázat sem lesz rá.

Úgy gondolom lehetett érezni a párbeszéden, hogy egy afféle; "Jöjj, fiam a legnagyobbaknak is kell egy kis szünet,

Krell majd megmutatja nekik, egyébként hallottad-e hogyan járt a Nagy Darth Sidious az ármánykodó?"

Jó ezt félig poénra vettem, de kettejük kapcsolatát a TCW-ban is építgetni kell, volt már olyan a sorozatban,

talán a Childre of the Force-ban, hogy Ahsoka ajtón kívűl maradt ők meg dumcsiztak. Jó ez így.

De ez akkor se stimmel. :) Korábban nyugodt körülmények között találkoztak a kancellárral, úgy értem nem a csatatérről lettek elrángatva. Most azonban biztos nyomós oka lehetett annak, hogy visszarendelték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon sajnálom ezt a részt. Meg lehetett volna oldani úgy is, hogy nagyot üt, ehelyett erőteljesen húzom most a szám. Teljesen jó a bolygó, a történet és a szereplők, mind addig, amíg ez a teljesen irracionális Krell be nem lép a képbe. Totálisan túlzásba estek vele kapcsolatban a készítők, erre a magatartásra egyszerűen csak akkor van magyarázat, ha Krell áruló.

 

Ésszerű ember, (Jedi), akármennyire is bevált eddig ez a stratégia (nehezen hiszem) így nem cselekszik. Már eleve az is nevetséges, hogy Jediként nem érdeklik az életek (klón nem egyenlő tárgy), hát még, hogy egy életképtelen stratégia után még Rexet hibáztatja. Elhiszem, hogy hibáznak néha a tábornokok, de hibázni úgy is lehet (legalábbis bemutatni), hogy legalább eredetileg volt értelme a tervnek.

 

Így a rész számomra nehezen élvezhető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon sajnálom ezt a részt. Meg lehetett volna oldani úgy is, hogy nagyot üt, ehelyett erőteljesen húzom most a szám. Teljesen jó a bolygó, a történet és a szereplők, mind addig, amíg ez a teljesen irracionális Krell be nem lép a képbe. Totálisan túlzásba estek vele kapcsolatban a készítők, erre a magatartásra egyszerűen csak akkor van magyarázat, ha Krell áruló.

 

Ésszerű ember, (Jedi), akármennyire is bevált eddig ez a stratégia (nehezen hiszem) így nem cselekszik. Már eleve az is nevetséges, hogy Jediként nem érdeklik az életek (klón nem egyenlő tárgy), hát még, hogy egy életképtelen stratégia után még Rexet hibáztatja. Elhiszem, hogy hibáznak néha a tábornokok, de hibázni úgy is lehet (legalábbis bemutatni), hogy legalább eredetileg volt értelme a tervnek.

 

Így a rész számomra nehezen élvezhető.

Pedig épp ez volt benne az élvezhető számomra. Az újdonság. :) Kellett már ilyen Jedi is, mert eddig mindenki annyira tip-top volt, hogy az már kicsit zavart. Erre jön egy ilyen Krell, aki keményszívű és szinte érzelemmentes, és borul az egész. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig épp ez volt benne az élvezhető számomra. Az újdonság. :) Kellett már ilyen Jedi is, mert eddig mindenki annyira tip-top volt, hogy az már kicsit zavart. Erre jön egy ilyen Krell, aki keményszívű és szinte érzelemmentes, és borul az egész. :)

Ahogy Dzséjt is írta: nem a keménységével van baj. A taktika, amit kitalált, egész egyszerűen nincs olyan eset, hogy működhetne. Ezzel nem keménnyé tették a karaktert, hanem végtelenül idiótává. A klónok, az élet ilyen szintű lenézése pedig egyértelműen Jedi ellenes. Ordítóan out of character, ez a problémám az egésszel!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy Dzséjt is írta: nem a keménységével van baj. A taktika, amit kitalált, egész egyszerűen nincs olyan eset, hogy működhetne. Ezzel nem keménnyé tették a karaktert, hanem végtelenül idiótává. A klónok, az élet ilyen szintű lenézése pedig egyértelműen Jedi ellenes. Ordítóan out of character, ez a problémám az egésszel!

A tervét én se tudom hova tenni. Megalomán és felelőtlen. Azért ne feledjük, hogy a klónok alap esetben eldobható eszközök. Elég szörnyű ezt kimondani, de így van. Nem egyszer utaltak már erre a sorozat folyamán és most saját szemünkkel láthattuk milyen ez a valóságban. Krell egyébként nem csinált semmi olyat ami a Jedik elveivel ütköző lenne, egyszerűen nem bratyizik a katonákkal. Persze ez nem menti fel néhány meggondolatlan parancsa alól... Sajnos ha jobban belegondolunk, igaza is van valamilyen szinten. A háború a klónok származásával együtt úgy bűzlik ahogy van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez akkor se stimmel. :) Korábban nyugodt körülmények között találkoztak a kancellárral, úgy értem nem a csatatérről lettek elrángatva. Most azonban biztos nyomós oka lehetett annak, hogy visszarendelték.

 

Elég nyomós ok az, hogy megteheti, mert ő a főkancellár?

Pont ilyen kis szurikkal tud oda-oda tenni a Jedi rendnek, amiért annyira gyanakvó mondjuk Windu és Obi-wan a 3-elején.

"...Veszélyes összehozni kettejüket..."-Windu

"...Csak vigyázz Palpatine barátoddal..." Obi-wan

 

Fel van ez építve. A 3 elején meg benyomja a tanácsba hatalmánál fogva, tele hátsó és kettős szándékkal.

Úgy érzem,hogy Anakin kivonása most ezt hivatott elővezetni, meg kellett,

hogy Krell általunk ismert klónokkal nyomuljon, mert így jön át, hogy milyen ő igazán, főleg ha nincs a környéken más Jedi.

Mondjuk megnézném, hogy akkor is ilyen-e ha Jedi társa is jelen van csata közben. Talán kapunk ilyet.

 

Egyébként meg egy szükséges új színfolt a Jedik között és a TCW-ban egyeltalán. Kellett, mint ez a rész! :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég nyomós ok az, hogy megteheti, mert ő a főkancellár?

Pont ilyen kis szurikkal tud oda-oda tenni a Jedi rendnek, amiért annyira gyanakvó mondjuk Windu és Obi-wan a 3-elején.

"...Veszélyes összehozni kettejüket..."-Windu

"...Csak vigyázz Palpatine barátoddal..." Obi-wan

Megteheti ezt nem is vitatom. Itt csak az okokról van szó. :) Szerintem nyomós oka lehetett. Hátha kiderül később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Krell tábornok hosszú téma lesz itt. :D Páran itt nagyon emberszámba akarják venni a klónokat, pedig hát ugye az EP III elején Obi-wan is feláldozható eszközként kezelte őket amikor visszatartotta Anakint attól, hogy segítsen nekik. Másrészről, ahogy Ody is mondja a sorozatban nem egyszer volt hasonló a szitu. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Krell tábornok hosszú téma lesz itt. :D Páran itt nagyon emberszámba akarják venni a klónokat, pedig hát ugye az EP III elején Obi-wan is feláldozható eszközként kezelte őket amikor visszatartotta Anakint attól, hogy segítsen nekik. Másrészről, ahogy Ody is mondja a sorozatban nem egyszer volt hasonló a szitu. ;)

Ebben egyetértünk. :) Szerintem pár Jedin és Amidalán kívül szinte mindenki tárgyakként kezeli ezeket a katonákat. Vagy legalább is nem egyenrangú emberként.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én semmiképp sem akarom védeni Krellt mert igazad van, de valszeg ő nem emberként tekint rájuk, hanem klónokra, akikre fel lehet áldozni, mint a droidokat, ez is látszik a sorszámon való szólításból.

Akkor is egy idióta. Elmondom, miért. Egy katonai vezetőnek két dolog kell, hogy számítson, mert ezzel a kettővel nyerhet csatát, később háborút: élőerős, eszközök. Ha az egyik elfogy, batyhatja a másikat. Ha Krell Jedisége ellenére az életet ilyen szinten veszi semmibe, katonaként még akkor is figyelnie kell a meglévő eszközökre. Értelmetlenség feláldozni őket. Mert mit csinált? Beküldte az embereit, vagyis a rendelkezésére álló klónok, fegyverek, AT-RT-k nagy részét ismeretlen számú és típusú ellenség közé, ismeretlen, nyílt terepre (és hangsúlyozom: mindeközben ő BIZTONSÁGOS távolságból nézte az eseményeket). Vagyis fogta a rendelkezésére álló eszközök számottevő részét, és bevágta a szemétbe. Ez annak tekintetében is rettenetesen nagy baromság, hogy még ő szajkózta, mennyire fontosak. Ha az embereit és eszközeit lemészárolják és elpusztítják ott az úton, mivel támadja meg a várost? Egymaga? Vagy a mellette maradt maréknyi klónnal? Az egymagát kétlem, mert gyáva, a maréknyi klónnal verziót meg azért kétlem, mert még komplett századdal sem tudott gazdálkodni.

Emellett, ami miatt egy szemernyi esélyt sem kap már nálam, amiért végleg elásta magát nálam, az az, hogy a fénykardját ráemelte Fives-ra. Ez emberileg, katonailag és Jediként is olyan tett volt, amit nem lehet egyszerűen megbocsátani. Mi az, hogy egy Jedi lovag, egy felelős tiszt, egy józan gondolkodású ember ráfog egy beosztottjára - aki jogosan tett panaszt - egy éles fegyvert, és halálos fenyegetést ad neki? Ilyet nem lehet csinálni, se harctéren, se békeidőben, egy Jedi meg aztán akkor se csináljon ilyet, ha rumlija van az élettel, vagy a klónokat csak eszköznek véli (ami már Jedi-idegen).

És attól nem lesz senki kemény vagy tisztelhető, hogy értelmetlenül halálba küldi az embereit. És végül Rexnek sem véletlen volt az a felkiáltása, hogy "ha túlélik". Emellett a tábornok mellett hatványozottan kevés az esélyük.

Ehhez a Krell-hez képest Grievous egy lovag. Ő legalább az élvonalban harcol a csapataival, és a tervei mögött mindig van valami, nem értelmetlenek. Az más kérdés, hogy pocsék stratéga, így a tervei általában dugába dőlnek, de az már más kérdés. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Krell tábornok hosszú téma lesz itt. :D Páran itt nagyon emberszámba akarják venni a klónokat, pedig hát ugye az EP III elején Obi-wan is feláldozható eszközként kezelte őket amikor visszatartotta Anakint attól, hogy segítsen nekik. Másrészről, ahogy Ody is mondja a sorozatban nem egyszer volt hasonló a szitu. ;)

De értsd meg, hogy van különbség értelmes és értelmetlen feláldozás között. Az ep3 elején, vagy eddig más esetekben a TCW-ben volt értelme az áldozatnak. Az elterelésnél az elterelés, az ep3 elején az, hogy Obi-Wan és Anakin eljusson az Invisible Hand-re. Ha mindig visszafordulnak, mert egy klón bajban van, sosem érnek oda, hiszen abban a csatában több száz klón lehetett egyidejűleg bajban. Anakin mentse meg mindet? Hát nem! Ráadásul ők sem lelőhetetlenek. Obi-Wan még így is kis híján odaveszett. Akkor Obi-Wan jól mondta, ők teszik az ő dolgukat, ők is a magukét. A klónok dolga akkor az volt, hogy feltartsák a droidokat, akár az életük árán is, így szabad utat biztosítva a két Jedinek, akik teljesíthetik a céljukat. Ez stimt, ennek volt értelme. Nem szép, de katonai szemszögből teljesen rendben van. A katona fogyóeszköz a céllal szemben.

De, itt nem volt cél. Találgatunk itt, hogy elterelés. Lehet, csak egyetlen apró pici bökkenő van: baromira nincs szó erről. Se minket nézőket, se a klónokat nem tájékoztatta erről Krell. Az, hogy mondjuk Hardcase-nek nem mondja ezt el, az egy dolog. Nem kell minden utolsó bakának beszámolnia, de, hogy a századparancsnoknak sem árulja el, mégis mi a terv lényege, az az idiótizmus legfőbb ismérve is lehetne akár. Ha a parancsnok nem tudja, miért kapja azt a parancsot, nem tudja végrehajtani. Alapvető szabály! Információ hiány = nem megfelelő döntések. Szóval, ha Krell-nek itt az volt a terve, hogy elterelje a figyelmet Obi-Wanékról, akkor ezt Rexxel közölnie kellett volna. Mert ebben az esetben Rex nem fújt volna visszavonulót, hanem inkább ott döglik meg. Vagy maga talál ki valamit, amivel egyszerre hajthatja végre a parancsot és minimalizálhatja a veszteséget. Mondjuk az út mellett megy végig, vagy olyan alakzatba állítja a lépegetőket, hogy azok fedezhessenek, vagy valami.

De erről szó sincsen. Krell jelenleg ezt csinálta: csak a saját baromsága (büszkeség?) miatt beküldte az emberei nagy részét egy ismeretlen terepre, ismeretlen számú és típusú ellenség közé. Volt erre példa a hadtörténetben is: Market Garden hadműveletnek hívták, hét és félezer ember halt bele, több, mint hatezer lett fogoly. Mindezt azért, mert az ismeretlenbe küldték a vezetők az embereket, jórészt büszkeségből (köztük szegény angolokat bevágták egy halom tank közé, na az hasonlít erre a szituációra). Csak azután a tisztek felelősséget vállaltak, nem fogtak fegyvert az embereikre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor is egy idióta. Elmondom, miért. Egy katonai vezetőnek két dolog kell, hogy számítson, mert ezzel a kettővel nyerhet csatát, később háborút: élőerős, eszközök. Ha az egyik elfogy, batyhatja a másikat. Ha Krell Jedisége ellenére az életet ilyen szinten veszi semmibe, katonaként még akkor is figyelnie kell a meglévő eszközökre. Értelmetlenség feláldozni őket. Mert mit csinált? Beküldte az embereit, vagyis a rendelkezésére álló klónok, fegyverek, AT-RT-k nagy részét ismeretlen számú és típusú ellenség közé, ismeretlen, nyílt terepre (és hangsúlyozom: mindeközben ő BIZTONSÁGOS távolságból nézte az eseményeket). Vagyis fogta a rendelkezésére álló eszközök számottevő részét, és bevágta a szemétbe. Ez annak tekintetében is rettenetesen nagy baromság, hogy még ő szajkózta, mennyire fontosak. Ha az embereit és eszközeit lemészárolják és elpusztítják ott az úton, mivel támadja meg a várost? Egymaga? Vagy a mellette maradt maréknyi klónnal? Az egymagát kétlem, mert gyáva, a maréknyi klónnal verziót meg azért kétlem, mert még komplett századdal sem tudott gazdálkodni.

Emellett, ami miatt egy szemernyi esélyt sem kap már nálam, amiért végleg elásta magát nálam, az az, hogy a fénykardját ráemelte Fives-ra. Ez emberileg, katonailag és Jediként is olyan tett volt, amit nem lehet egyszerűen megbocsátani. Mi az, hogy egy Jedi lovag, egy felelős tiszt, egy józan gondolkodású ember ráfog egy beosztottjára - aki jogosan tett panaszt - egy éles fegyvert, és halálos fenyegetést ad neki? Ilyet nem lehet csinálni, se harctéren, se békeidőben, egy Jedi meg aztán akkor se csináljon ilyet, ha rumlija van az élettel, vagy a klónokat csak eszköznek véli (ami már Jedi-idegen).

És attól nem lesz senki kemény vagy tisztelhető, hogy értelmetlenül halálba küldi az embereit. És végül Rexnek sem véletlen volt az a felkiáltása, hogy "ha túlélik". Emellett a tábornok mellett hatványozottan kevés az esélyük.

Ehhez a Krell-hez képest Grievous egy lovag. Ő legalább az élvonalban harcol a csapataival, és a tervei mögött mindig van valami, nem értelmetlenek. Az más kérdés, hogy pocsék stratéga, így a tervei általában dugába dőlnek, de az már más kérdés. :)

 

Én még nem mondanám teljesen elhibázottnak Krell tervét. Abból a szempontból tényleg pocsék, hogy semmibe veszi az emberei életét, ez tagadhatatlan. Másrészt viszont stratégiailag van egy csöpp értelem abban, amit csinál:

1: Ahogy te is mondtad, ellenséges terepen haladnak, és ez akkor sem lenne másképp, ha az erdőben próbálnának előretörni, kisebb egységekre szakadva. Viszont az erdőben még jobban ki lennének téve rajtaütéseknek, és ha szétválnak, akkor az egyes csapatok nehezebben nyújthatnak segítséget egymásnak. Ráadásul, a főúton még az ellentámadások leküzdésével töltött időveszteséggel együtt is gyorsabban haladhatnak. Továbbá, ha az eredeti terv szerint szétforgácsolnák a csapatokat, és több irányból támadnának, akkor fennállna a veszélye, hogy sehol nem lennének elegen az áttöréshez.

2: Krell tervének egy másik "előnye" az, hogy jobban az 501-esekre vonja az umbaraiak figyelmét, tehát több csapatot von magára, és ezzel gyengíti az Obi-Wannal és Tiin-nel szemben állókat.

 

Nem az mondom, hogy jó a terve. Szó szerint a húsdarálóba vezeti az embereit, de szerintem ezzel tökéletesen tisztában van, csak nem érdekli, vagy úgy látja, hogy kisebb a vereség esélye. Anakin terve a minimális emberveszteséget helyezte előtérbe, de az is ugyanilyen könnyen elsülhetett volna visszafelé, ha az erdőben elvágják egymástól a klónokat.

 

És szerintem nem szándékosan nem volt a csatamezőn az utolsó rajtaütéskor. Annyi volt a helyzet, hogy az umbaraiak direkt nem azt a szakaszt támadták meg, ahol látták, hogy a Jedi is van. Ezek végülis nem ostoba B1-esek, mint amikhez eddig szoktunk :)

 

A Grievous-es megjegyzésedhez annyi, hogy szerintem vele is hasonló a helyzet, mint Daala admirálissal. Grievous sem flotta admirálisként vált hírhedt stratégává, hanem hadsereg parancsnokként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.