Ugrás a kommentre

Jar Jar Binks


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az ep2-ben már sokkal elfogadhatóbb, higgadtabb az ábrázolása, így sokkal szimpatikusabb is, beleérteve a naivságát, aminek ismert következményei is értelmet nyernek

 

Ahogy többen is mondták már, Jar-Jar a köztársaság helyzetét tükrözi.

Az első részben még csak apró(bb) gondok nyomasztják a Köztársaságért harcoló Szenátorokat, mint például a Nabboo megszállása, ami láthatólag nem okozott akkora sokkot a szenátoroknak.

Jar-Jar ekkor még önfeledten szórakozik, és nem gondterhelt (na jó, a száműzetést leszámítva).

A második részben már olyan komoly gondokkal kell szembenéznie a Köztársaságnak, olyanokkal melyek teljesen kettéosztják. Naná, hogy Jar-Jar is komolyodik. Viszont az átlagember semmit sem lát a galaxis politikájából, csak azt tudja, hogy Palpatine kedves ember, aki a Demokráciáért harcol. Ez jókora naivitás, mely visszaköszön Jar-Jar halálos ítélet kimondásakor is.

A harmadik rész legfőbb jellemzője a válság, a halál és a rombolás. Jar-Jar itt nem pusztán komoly, hanem szomorú, ami egyértelmű jelzés, hogy hova torkollott Palpatine mesterkedése.

 

Összegezve: Jar-Jart megfigyelve választ kaphatunk a Köztársaság alakulásának kérdésére. Arról nem is beszélve, hogy a Birodalom alatt (Klasszik trilogy) egyszer sem látjuk Jar-Jart, ami utalás arra, hogy a Birodalom alatt a Köztársaság teljes mértékben megszűnik létezni. Illetve, hála Lucasnak, mostmár az EpVI végén láthatjuk, amikor már legyőzik a halálcsillagot, és megszűnik a Birodalom (az EU-t leszámítva), naná, hogy viszont látjuk a Gungákat, meg a Nabbo-t, és miért ne lehetne ott Jar-jar is?

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy gondoltam, hogy nem tiltakoztam volna, ha csinálnak egy poénokban szolídabb kiadást, de DVD nézés közben rájönnék, hogy hiányozna JarJar.

 

 

Sztem megölték JarJart a birodalmiak.JJ kitart az elvei mellett, és minden szenátort aki lázadott megölték.Vagy csatlakozott a lázadókhoz, vagy visszavonult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Illetve, hála Lucasnak, mostmár az EpVI végén láthatjuk, amikor már legyőzik a halálcsillagot, és megszűnik a Birodalom (az EU-t leszámítva), naná, hogy viszont látjuk a Gungákat, meg a Nabbo-t, és miért ne lehetne ott Jar-jar is?

 

Van, akik szerint a "Mesa freeeee" kiáltás, Jar Jar-tól ered az EPVI-ban. A hang nagyon hasonló. :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van, akik szerint a "Mesa freeeee" kiáltás, Jar Jar-tól ered az EPVI-ban. A hang nagyon hasonló.  :39:

 

Nem Jar Jar, mert őt Ahmed Best "alakította" volna, ennek a gungának a hangja pedig Matthew Wood, aki egyben Grievous és Ody Mandrell hangja is. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Marha jó ez a kép.Jar Jar is szereti a sört.Akkor rossz ember nem lehet. :)

 

Jar Jar rulezzzz. :( Meghívnám egy arany ászokra. :D

 

Viszont McCallum elléggé be volt állva. Legalábbis a kép tanúsága szerint. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SimonZ: "Nem Jar Jar, mert őt Ahmed Best "alakította" volna, ennek a gungának a hangja pedig Matthew Wood, aki egyben Grievous és Ody Mandrell hangja is."

 

 

Hogy miket meg nem tud az ember... :D De mindegy, végül is én nem azt mondtam, hogy JJ ott van a képen, csak azt, hogy ő is ott lehet a gungák között :D

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Újra felelevenítve az EPI-et, eszembe jutott Jar Jar hatalmas karrierje. Címszavakben elmondva, igen csak tiszteletet parancsoló:

 

EPI - a film elején éretlen gungan, majd tábornoki rangig viszi.

EPII - a film elején Amidala szenátor segítője, majd ideiglenesen ő lesz a Naboo szenátora!

EPIII - továbbra is fontos tisztséget tölt be, Palpatine szorosabb köreibe tartozik

 

Belegondolva, hogy honnan indult az EPI-ben, elmondhatjuk, hogy ez a legnagyobb karakterfejlődés! :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EPI - a film elején éretlen gungan, majd tábornokig rangig viszi.

Hát azt imádom amikor a kinevezése után összeesik. :)

Meg ott van még amit a nabooi csatátban múvel. Még most is röhögök azon amikor ráesik a tank ágyúcsövére. Nagyon fájhatott neki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban sokat változott, bár nála ez inkább karrier-fejlődés... maga a karakter olyan óriásit nem változott. Bár lehet, hogy az ep.3-ban már más viszont ott már csak a lehajtott fejét látjuk, meg azt ahogy a film elején a kép sarkában köszönti Palpiékat.

 

Egyébként szerintem az ep.2 egyik legkedvesebb jelenete ahogy Obiékat bejelenti Padménak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban, az EPIII-ban nem tudunk meg róla sokat. Az EPII-ben is bohókás, de már nem annyira szertelen, mint az első részben. Ezért gondolom, hogy a harmadik epizódra még jobban beérett, sajnos nem volt számára hely a filmben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként elnézve az első részt, van pár irtó nagy poénja a fickónak. :) Sajnos a legnagyobb, az eléggé háttér elem, de megéri megfigyelni. Coruscantról van szó, amikor integett a köztársasági őr sisakja előtt, így próbálva reakcióra kényszeríteni a lemerevedett őrt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem Jar Jar, mert őt Ahmed Best "alakította" volna, ennek a gungának a hangja pedig Matthew Wood, aki egyben Grievous és Ody Mandrell hangja is. :)

Én úgy tudtam az Ep1-ben mint Bib Fortuna ugrott be... bár lehet h Jar Jart csak nem vállalta :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Az EPI extra lemezén lévő making of filmet elnézve, van Lucasnak egy érdekes kijelentése, még a previzuális meetingen, ami ugye jóval a forgatás előtt van. Megjegyezte, hogy Jar Jar a kulcs. Ha nem működik a karakter, akkor a film is megbukhat. Érdekes ez, mert feltehetően akiknek szánva lett, azok imádták (a kis srácok), a régi felnőtt rajongók nagy része pedig nem szerette.

 

Nyolc év alatt vajon mennyire változott meg a gunga megítélése? Jó lenne egy szavazást látni róla. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Én azt bírom nagyon amikor összeesik mikor a nagyfőnök kinevezi tábornoknak és amikor ráesik a tank lövőcsövére. :)

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az a kedvencem, amikor integet Coruscanton a kancellári testőrök előtt. :D

Na, ha ezt múltkor nem mondod, akkor szerintem én észre sem veszem :)

 

amikor ráesik a tank lövőcsövére

Ha az anatómiai sajátosságai ugyan olyanok, vagy hasonlóak, mint a férfiembernek, akkor ez a pillanat mocskosul fájhatott. Nem csoda, hogy nem tudta elkapni a bummot :)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.