Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Igen a motor. Van egy fájl amiben ez van.

 

/**

* @brief Cache Expiration - 24h

*/

public $cacheExpiration = 86400;

 

Lehet, hogy ezzel kellene valamit variálni, főleg annak fényében, hogy a régebbi fájlban ez nem volt benne. Persze ki mer átírni egy rendszer fájlt?

 

Hát ha tudsz róla mentést csinálni akkor szerintem kipróbálhatod, a 86400 ugyanúgy 24 órát jelent csak másodpercben

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy Intel(R) Pentium(R) CPU G860 @ 3.00GHz-es processzorral, Gigabyte D61-M-DS-2es alaplappel rendelkező asztali gépem már több mint 10 éve, a Windows 11 hivatalos rendszerkövetleményei-nél a TPM-et, Secure Boot-ot nem éri el.

 

A Windows Update kiírta, lehet Windows 11-re frissíteni, de az alábbi hibát írta:

 

allthings.how-how-to-install-windows-11-

 

Találtam neten egy megoldást, hogy lehet telepíteni ígyis a Windows 11-et:

 

Windows + R-t kell nyomni, beírni hogy regedit és enter. Majd a Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup -ba kell navigálni

 

allthings.how-how-to-install-windows-11-

 

A Setupba belekattintunk, majd üres résszen jobb klikk-> Új -> Kulcs (a képen key), majd a mappát elnevezzük LabConfig-nak.

 

 allthings.how-how-to-install-windows-11-

 

Belekattintunk az új mappába, majd Új -> Duplaszó (32 bites), képen a DWORD (32-bit) Value.

 

allthings.how-how-to-install-windows-11-

 

Elnevezzük BypassTPMCheck -nek, majd újra létrehozunk mégegyet azt pedig BypassSecureBootCheck-nek

 

allthings.how-how-to-install-windows-11-

 

Majd duplaklikkel belemegyünk, és az Értéket (Value) 1-esre állítjuk mindkettőnél:

 

allthings.how-how-to-install-windows-11-

 

Újraindítjuk a gépet, és mehet a telepítés.

 

Ha valakinek nincs kedve bűvészkedni vele, akkor a mellékelt Labconfig.reg-et töltse le, nyissa meg, ha megkérdezi a rendszer, hogy akarod e folytatni akkor Igen-t kell nyomni és hozzáadja ezeket. Utána restart és mehet a telepítés.

 

Több mint 10 éves konfiguráció, de se égadta világon semmi gondja, gyorsabban fut a gép mint aranykorában :D 

Labconfig.reg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új Windows örömére egy kis nosztalgia:

 

 

Nekem a 3.1-hez, a 95-höz, a 98-hoz, (egy nyúlfarknyi ideig a Milleniumhoz aztán ment vissza a 98 :D ) az XP-hez és a 10-hez volt szerencsém eddig.
A 98 esetében a desktop témáknak köszönhetően, hamar váltásra került a bejelentkező hang az alábbira (csak zene nélkül):
 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

USB-s egérrel kapcsolatos kérdésem lenne. A 2015-ben vett asztali gépemhez adott egér kb. 2020 nyár elejéig volt jó. Aztán elkezdett a bal klikkelő gomb bedögleni, egyre kevésbé reagált. Vettem egy olcsó Hama márkájú egeret, ez kb. fél évig bírta. Tavaly év végén vettem egy kicsivel drágább Speedlink egeret, ez most kezd dögledezni, ugyanazzal a problémával, tehát a bal klikkelő gomb egyre kevésbe reagál. Tudnátok ajánlani a Hama-n és a Speedlinken kívül másfajta egeret, ami tovább bírja, mint fél év? Vagy most már csak ilyen béna egereket gyártanak, amik csak fél évig bírják?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

USB-s egérrel kapcsolatos kérdésem lenne. A 2015-ben vett asztali gépemhez adott egér kb. 2020 nyár elejéig volt jó. Aztán elkezdett a bal klikkelő gomb bedögleni, egyre kevésbé reagált. Vettem egy olcsó Hama márkájú egeret, ez kb. fél évig bírta. Tavaly év végén vettem egy kicsivel drágább Speedlink egeret, ez most kezd dögledezni, ugyanazzal a problémával, tehát a bal klikkelő gomb egyre kevésbe reagál. Tudnátok ajánlani a Hama-n és a Speedlinken kívül másfajta egeret, ami tovább bírja, mint fél év? Vagy most már csak ilyen béna egereket gyártanak, amik csak fél évig bírják?

 

Gamer egeret vegyél azok jobban vannak képezve a kattintás általi nyüstölés ellen. Márka majdnem mindegy, nyilván minél nagyobb márka annál biztosabb, hogy kitart (persze a jó öreg Murphy bármikor befigyelhet :D ). Márkák: Genius, Logitech, Acer, de nekem  pl.: most Trust van a gépemre kötve (az egy kisebb márka) de nincs vele gondom 2-3 éve.

Ilyenkor általában egy mikrokapcsoló nevezetű cucc vacakol az egérben (a másik véglet amikor egy kattintást kettőnek vesz, de volt már példa 3-ra is :D ) lehet, hogy annak a cseréje olcsóbb megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 07. 01. - 12:03, NorbiLordi írta:

 

Hát ha tudsz róla mentést csinálni akkor szerintem kipróbálhatod, a 86400 ugyanúgy 24 órát jelent csak másodpercben

Na, vettem egy nagy levegőt, és átírtam a megfelelő részt, és....MŰKÖDIK! :D Frissül szépen, négy percenként.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Na, vettem egy nagy levegőt, és átírtam a megfelelő részt, és....MŰKÖDIK! :D Frissül szépen, négy percenként.

 

Azért jó akár a HTML, akár a CSS, mert csomó dolgot lehet így bátran módosítani. Persze én könnyen beszélek, mert nem enyém a fórum meg a felelősség :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért van az, hogy bedugom a win10 telepítő pendriveot, újra indítom és nem csinál semmit. 

Telepítő pendrive paraméterek : partíció séma: GPT, cél: UEFI ( nem CSM) , fájl rendszer: NTFS

Rufussal csináltam 

Biosban: SECURE BOOT: disabled

OS Type: Windows UEFI mode

 

Ebben a csili Vili BIOSban nem lehet boot sorrendet állítani se legalabbis nem találom 

 

Windows amúgy tropa, nem tudok hddről bootolni, telepítő virág bolti

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Miért van az, hogy bedugom a win10 telepítő pendriveot, újra indítom és nem csinál semmit. 

Telepítő pendrive paraméterek : partíció séma: GPT, cél: UEFI ( nem CSM) , fájl rendszer: NTFS

Rufussal csináltam 

Biosban: SECURE BOOT: disabled

OS Type: Windows UEFI mode

 

Ebben a csili Vili BIOSban nem lehet boot sorrendet állítani se legalabbis nem találom 

 

Windows amúgy tropa, nem tudok hddről bootolni, telepítő virág bolti

 

 

Majd csak otthon fogom tudni megnézni biztosra, de azt hiszem az én telepítőm az nem GPT hanem MBR. cél pedig BIOS és UEFI-re van állítva.

 

Én is jártam így, mikor legújabb integrált Windows 10-et tettem pendrive-ra Rufussal és istenért se akarta elindítani mint nálad. Aztán kiderült, hogy én állítottam be rosszul még a Rufusnál a dolgokat.

 

Esetleg próbáld meg, hogy ha a Windows logóhoz elér a boot akkor leállítod a gépet a bekapcs gombbal, ha 2-3x megcsinálod elvileg elindul az automatikus javítás

 

startup-repair-option-windows-10.jpg?ito

 

Innen már tudsz helyreállítást csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

 

Majd csak otthon fogom tudni megnézni biztosra, de azt hiszem az én telepítőm az nem GPT hanem MBR. cél pedig BIOS és UEFI-re van állítva.

 

Én is jártam így, mikor legújabb integrált Windows 10-et tettem pendrive-ra Rufussal és istenért se akarta elindítani mint nálad. Aztán kiderült, hogy én állítottam be rosszul még a Rufusnál a dolgokat.

 

Esetleg próbáld meg, hogy ha a Windows logóhoz elér a boot akkor leállítod a gépet a bekapcs gombbal, ha 2-3x megcsinálod elvileg elindul az automatikus javítás

 

startup-repair-option-windows-10.jpg?ito

 

Innen már tudsz helyreállítást csinálni.

 

Az MBRessel is próbáltam, azzal se csinál semmit

Az összes javítási lehetőséget végig zongoraztam, még parancssorban is pötyögtem egy videó alapján, de semmi, nem álltam volna neki "telepitgetni" ha valami kevésbé drasztikus is megteszi. Előző verzióra való vissza állítás nem tudja végre hajtani valami hiba miatt, nem írja pontosan mi az , windows alaphelyzetbe való állításnál 33 százalék körül hibauzenettel abba hagyja, csökkentett módot nem indít semelyiket se

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Az MBRessel is próbáltam, azzal se csinál semmit

Az összes javítási lehetőséget végig zongoraztam, még parancssorban is pötyögtem egy videó alapján, de semmi, nem álltam volna neki "telepitgetni" ha valami kevésbé drasztikus is megteszi. Előző verzióra való vissza állítás nem tudja végre hajtani valami hiba miatt, nem írja pontosan mi az , windows alaphelyzetbe való állításnál 33 százalék körül hibauzenettel abba hagyja, csökkentett módot nem indít semelyiket se

 

 

Hát ez érdekes. :hmm:

 

Véletlen folytán nincs DVD-n bármilyen akár régebbi rendszered? Én volt, hogy így oldottam meg, hogy előkotortam egy W7-es DVD-met amit sikerült telepíteni és úgy tettem rá az épp aktuálisat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

48 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Hát ez érdekes. :hmm:

 

Véletlen folytán nincs DVD-n bármilyen akár régebbi rendszered? Én volt, hogy így oldottam meg, hogy előkotortam egy W7-es DVD-met amit sikerült telepíteni és úgy tettem rá az épp aktuálisat.

Az baj, 100 kmre van mindegyik :para: gondoltam manapság nem szükségesek kéznél mert lekapom az isot rárakom a pendrivere aztán kiválasztom, hogy arról bootoljon és sínen vagyok, nem egyszer csináltam már így, csak ezt az uefit hagytam ki a számításból mert nem tudok boot devicet választani benne. Illetve tudok, ha bekapcsolom a CSM-et, de azzal meg nem jó mert azt nem megfelelő , akár mbres a pendrive akár gpts

Most azt a tanácsot kaptam, hogy a gyári windowsos telepítő keszitővel csináljam a pendriveot , most azt csinálom csak tetű lassú ez a mini laptop amit kölcsön kaptam...

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

10 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Az baj, 100 kmre van mindegyik :para: gondoltam manapság nem szükségesek kéznél mert lekapom az isot rárakom a pendrivere aztán kiválasztom, hogy arról bootoljon és sínen vagyok, nem egyszer csináltam már így, csak ezt az uefit hagytam ki a számításból mert nem tudok boot devicet választani benne. Illetve tudok, ha bekapcsolom a CSM-et, de azzal meg nem jó mert azt nem megfelelő , akár mbres a pendrive akár gpts

Most azt a tanácsot kaptam, hogy a gyári windowsos telepítő keszitővel csináljam a pendriveot , most azt csinálom csak tetű lassú ez a mini laptop amit kölcsön kaptam...

 

Nem tudom segít e még, csak most értem haza. :D Nálam így van beállítva Rufusnál /*

 

Rögzítés.JPG

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Nem tudom segít e még, csak most értem haza. :D Nálam így van beállítva Rufusnál /*

 

Köszi, már megoldottam, igazából ilyen telepítő pendriveot is csináltam, de ezzel sem volt jó, a windowsos gyári telepítővel csináltam, azzal elindult, de még így is mókolni kellett a BIOSban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Köszi, már megoldottam, igazából ilyen telepítő pendriveot is csináltam, de ezzel sem volt jó, a windowsos gyári telepítővel csináltam, azzal elindult, de még így is mókolni kellett a BIOSban.

 

Hát az érdekes. Én mondjuk az OPREND-ről szedtem mindig is az integrált Windowsokat, azokkal még nem volt problémám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Tudja valaki, hogy lehet a követést leállítani facebookon? Arra gondolok, hogy ne dobja fel azokat a bejegyzéseket se, amikhez ismerőseim hozzászólnak. 

Ha rámész azoknak a profil oldalára, akiket nem szeretnél követni, akkor ott az Ismerősök gomb megnyomása után kiválaszthatod, hogy Követés leállítása. Innentől ismerősök maradtok, de nem fogsz látni semmit, amit az illető csinál a facebookon, se a saját bejegyzéseit, se a hozzászólásait. Ez nem letiltás, írni tudtok egymás üzenőfalára ezentúl is, ha akartok.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Másnál is problémázik az nMag? Login oldal helyett azt írja "A kapcsolat nem privát" és nem enged tovább.

 

Nálam is ez van. Ha Chrome-ot használsz, megnyomod a bal alsó gombot (Advanced, magyarul vsz Haladó vagy Részletek), és az alul megjelenő linkre kattintva tovább tudsz menni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, kolmilan írta:

 

Nálam is ez van. Ha Chrome-ot használsz, megnyomod a bal alsó gombot (Advanced, magyarul vsz Haladó vagy Részletek), és az alul megjelenő linkre kattintva tovább tudsz menni.

Én most kipróbáltam, nálam Speciális gomb van bal oldalon alul, de ha megnyomom, akkor alul nem jön elő link, hanem ez a szöveg:

Spoiler

"A(z) ncore.pro webhely rendes esetben titkosítást alkalmaz az Ön adatainak védelme érdekében. Amikor a Google Chrome most csatlakozni próbált, a(z) ncore.pro webhely szokatlan és helytelen hitelesítési adatokat küldött vissza. Ez olyankor fordulhat elő, amikor egy támadó megpróbálja magát kiadni a(z) ncore.pro webhelynek, vagy valamilyen Wi-Fi-bejelentkezési képernyő megszakította a kapcsolatot. Adatai továbbra is biztonságban vannak, mivel a Google Chrome még azt megelőzően megszakította a kapcsolatot, hogy bármiféle adatcserére sor kerülhetett volna.

A(z) ncore.pro webhelyet pillanatnyilag nem tudja felkeresni, mert a webhely HSTS-t használ. A hálózati hibák és támadások rendszerint átmenetiek, ezért az említett oldal működése később valószínűleg helyreáll."

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, kolmilan írta:

 

Nálam is ez van. Ha Chrome-ot használsz, megnyomod a bal alsó gombot (Advanced, magyarul vsz Haladó vagy Részletek), és az alul megjelenő linkre kattintva tovább tudsz menni.

 

Van Chrome is a gépen, bár nem az  az alapértelmezett, tudtam azt is, hogy tovább lehet menni ha nagyon akarok, csak azért érdeklődtem, hogy hol lehet a probléma és amint a válaszok mutatják az náluk van. Ráadásul minden böngészőn jelentkezik (alapból Edget használok) szóval lehet jobb ha nem erőlteti az ember a dolgot, amíg meg nem oldják a biztonsági rést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...

Segítségre lenne szükségem. Ma reggel, mikor elkezdtem használni a gépemet, a Windows biztonsági rendszere valami fenyegetést talált. Rákattintottam, hogy végezze el a javasolt műveleteket. Ahogy elnéztem a védelmi előzményeket, alacsony a fenyegetettsége, és letiltotta. Utána lefuttattam egy teljes keresést. A vizsgálat vége felé kiírt valamit, hogy talált, elvégezte a javasolt műveleteket. A vizsgálat eredményeképpen 4 veszélyforrást írt ki. Nem tudom, mit kéne még csinálnom, hogy megbizonyosodjak róla, nincs már fenyegetettség? Próbálom nézni, hogy van-e valahol valamilyen napló az ilyen műveletekről, de nem találom. Látom, hogy van ilyen Microsoft Defender Offline vizsgálat. Ez mit csinál, hogyan működik? Futassak le ilyet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.