Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Azzal aligha lehet vitatkozni, hogy ez a film nagyon betalált a nézőknél. :) És nem csak a fanoknál, hanem úgy általában. Persze, hogy igazán súlya legyen a következő részeknek ütni kell amihez bizonyos merészség szükségeltetik szerintem. Nem irigylem Johnsont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Sphero-t nézegettem, amit telefonról lehet vezérelni, de a másik is jól néz ki :)

Szoval a kettö között a kulombseg

A hasbro olcso nagyobb viszont ellemel megy amit lehet cserelni .a Sphero kisseb az aksi tolthetos hogy menyi ido utan hal meg meg nem tudom,de hogy egy vagyon lesz cserelni azisbiztos,viszont allithato a sebessege beszel veled, sajat egyedi stilusa van ,betudod alitani hogy csavarogjon a lakasba holofelvetelei vannak ami hekkelheto gondolom,dorombol,villog kulonbozo szinben,hangra reagál,es kb 80 euroval drágabb es androidrol is megy ,szerintem nem gyerekeknek tervezték . en ezt jobbandijjazom mint a hasbrot

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé, irigyellek, amiért a szüleid is ennyire szerették a Star Wars-t valaha, és most is. :) Az enyémek sajnos sosem, bár tisztességgel eljöttek velem és a tesómmal moziba felváltva, amikor még kicsik voltunk ahhoz, hogy egyedül mászkáljunk Budapesten egyre messzebb lévő mozikba, ahol épp vetítették az Ep4- és az Ep5-öt. Szóval sokszor látták minkét filmet, de megszeretni nem tudták. :( Pedig nagyon jó érzés, amikor szülők és gyerekek együtt tudnak elmerülni egy ilyen film csodájában. Szerencsére nálam ez a gyerekeimmel végre megadatott. :)

 

 

Szoval a kettö között a kulombseg

A hasbro olcso nagyobb viszont ellemel megy amit lehet cserelni .a Sphero kisseb az aksi tolthetos hogy menyi ido utan hal meg meg nem tudom,de hogy egy vagyon lesz cserelni azisbiztos,viszont allithato a sebessege beszel veled, sajat egyedi stilusa van ,betudod alitani hogy csavarogjon a lakasba holofelvetelei vannak ami hekkelheto gondolom,dorombol,villog kulonbozo szinben,hangra reagál,es kb 80 euroval drágabb es androidrol is megy ,szerintem nem gyerekeknek tervezték . en ezt jobbandijjazom mint a hasbrot

Köszi a gyakorlatias leírást! Eddig nem gondolkodtam azon, hogy szerezzek egyet itthonra, de ha elképzelem, hogy gurul körbe-körbe, hologramokat vetít, és mindenféle jópofa hangokat ad ki, akkor lehet, hogy mégis kellene egy ilyen kis jószág. :hehe:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy élmény volt, főleg, hogy 1985-ben, pont 30 éve még apum vitt el a JEdi visszatérre. Most én fizettem a jegyet, én ültettem be őket a kocsimba, szóval fordult a világ, de azért van, ami sosem változik. :)

Ez egy nagyon szép élmény lehetett. ;)

 

Bezony. De azért kicsit sajnálom Lucast, mert az előzmény részek hihetetlen mértékben kitágították ezt az univerzumot. A TFA viszont megmutatta, hogyan kell olyan Star Wars filmet készíteni, amit végre a mozilátogatók többsége is élvezettel néz végig. Vissza lett állítva a Star Wars dicsősége és a konditermi, munkahelyi beszélgetéseket végre nem az fogja megtölteni, hogy milyen unalmas volt a szenátusi pofázás xy részben, hanem, hogy milyen cool viszontlátni azt, ami elindította a mítoszt. JJA kezét rázza most a legtöbb rajongó és kritikus, hogy sikerült visszahoznia azt a tömeges életérzést, amit a legtöbb ember a Star Wars világához rendel, mert a Star Wars nem lehet egy szűk réteg öröme....univerzális nyelvet kell használnia és erre JJA - Kasdan nagyszerűen rá is érzett.

Mondjuk reménykedtem benne, hogy ez a hozzáállás legalább ezt a fórumot elkerüli. Bár végül is nem rossz a helyzet, mert itt először olvasom ezt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy élmény volt, főleg, hogy 1985-ben, pont 30 éve még apum vitt el a JEdi visszatérre. Most én fizettem a jegyet, én ültettem be őket a kocsimba, szóval fordult a világ, de azért van, ami sosem változik. :)

Szép :)

 

Persze, hogy igazán súlya legyen a következő részeknek ütni kell amihez bizonyos merészség szükségeltetik szerintem. Nem irigylem Johnsont.

Szerintem az egész trilógia sikere a 8. részen fog múlni. A fanoknál sokkal inkább, mint az átlag nézőknél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is megvolt a film :)

Szóval, gyakorlatilag azt kaptam, amit vártam. Ez egy jó film! Bővebben: egy nagyon jó film.

 

Az új szereplők közül egyértelműen Rey volt, aki "elvitte a showt". Egy icipici, törékeny, de határozott lánykából micsoda erő szabadul fel! Elképesztő! Ilyet még talán Anakin sem produkált! Egyből kedvenc karakter lett. Kylo, mint egy hisztis kölök - gondolnánk! De nem, érezni azt a hatalmas vívódást a lelkében, a világos és a sötét oldal között. A megfelelési kényszer (Vaderré válni, illetve Snoke-nak megfelelni) nyomja rá a bélyegét a tetteire. Finn karaktere is szimpatikus. A humorizálását nem tartottam sem soknak, sem tolakodónak. A jellemfejlődése is megsüvegelendő. Maz talán azt is mondhatta volna neki, amikor a szemeiről beszélt, hogy "you can run, but you cannot hide" ;) Poe is szimpatikus, de talán belőle keveset láttunk. Snoke-ot meg nem tudom hova tenni. Nem egy Palpatine, mert annyira nem vésztjósló. Kíváncsi vagyok a történetére (kicsoda, micsoda).

A régi szereplők közül Han, akit talán a legjobban vártam! Mindig is szerettem Han-t. A lazasága, a vagánysága, humora nekem az egyik legszerethetőbb karakterré teszik a sagában. A halála tragikus volt, de borítékolható is egyben. Leia nagyon súlytalan volt szerintem. Rossz volt ránézni. Fogalmam sincs, hogy mit csinált magával '83 óta és ha tényleg ennyire odavan, mint ahogy a filmben láttam, inkább őt kellett volna kiírni, mint Hant. Vagy mindkettejüket. Luke meg ugye nem sokat szerepel, viszont az erő még most is vele van: a nézőtér majdnem felrobbant, amikor levette a csukját a fejéről. :)

A történet egy picit lapos volt. Igazából ez a része volt, amit lehetett volna egy picit tuningolni, de semmiképpen sem úgy, hogy kapunk egy EP IV. remake-et. A látvány viszont első rangú. Azt hiszem, a maximumot hozták ki ezen a téren a filmből. A zenére sem panaszkodom, az érzelmi töltet nem hiányzott belőle. (Én legalább kétszer bekönnyeztem a film alatt)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, hát rájöttem miért olyan fura nekem C-3PO hangja. Az eredeti részekben Maros Gábor szinkronizálta, nem pedig Józsa Imre. Hát régen összehasonlíthatatlanul jobb volt.

 

Az új részekben tudom, hogy Józsa Imre szinkronizálta, de azt csak részenként maximum egyszer vagy kétszer láttam szinkronnal, szóval egyáltalán nem rémlett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, én szoktam szinkronnal is nézni a PT filmeket, szóval nekem ismerős Józsa Imre hanghordozása, de hidd el, nem csak ezért találod furcsának. Valahogy sokkal modorosabb és idegesítőbb lett most, mint azokban volt. Kár, hogy nem a régi formáját hozta.

Nekem nagyjából tetszett az Ep7 szinkronja, kivéve C3PO-ét. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé, irigyellek, amiért a szüleid is ennyire szerették a Star Wars-t valaha, és most is. :) Az enyémek sajnos sosem, bár tisztességgel eljöttek velem és a tesómmal moziba felváltva, amikor még kicsik voltunk ahhoz, hogy egyedül mászkáljunk Budapesten egyre messzebb lévő mozikba, ahol épp vetítették az Ep4- és az Ep5-öt. Szóval sokszor látták minkét filmet, de megszeretni nem tudták. :( Pedig nagyon jó érzés, amikor szülők és gyerekek együtt tudnak elmerülni egy ilyen film csodájában. Szerencsére nálam ez a gyerekeimmel végre megadatott. :)

 

 

Köszi a gyakorlatias leírást! Eddig nem gondolkodtam azon, hogy szerezzek egyet itthonra, de ha elképzelem, hogy gurul körbe-körbe, hologramokat vetít, és mindenféle jópofa hangokat ad ki, akkor lehet, hogy mégis kellene egy ilyen kis jószág. :hehe:

Kis kiegeszites a hologramot a z androidon vagy tableten látod nem vetit ugy ki mint egy holoproektor a félreértés kedvééert , viszont elvileg barmit belehet hekkelni de sajat uzeneteket képeket tuti :)

Azt hallotam hogy a Hasbro is adki némi hangot de azom nincs inkább egy rey forc fx fenykardot vettem :) csak még nem erkezett meg :((( pech

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is megnézem néha a szinkronos kalózt mert kell. :D Eszméletlen mennyire élvezem ezt a szutyok verziót. Mi lesz itt ha megjelenik a gyári HD? Egy hétig nem szakadok le róla. :D

iszonyat sz... kalozverziot talaltam de enis megneztem 2 ,s az ejjel elovettem a 4-5-6 ot es megneztem ujra alig várom a Blue ray kiadást es piszkáljaa csörömet hogy beuljek a kocsiba es az elsö magyar moziig lelépjek Györbe megnézni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megkésve, de én is írnék néhání dolgot. :)

A film eléggé ambivalens érzéseket szült bennem. Nagyon jó volt megint Star Wars filmet látni, átélni, és habár én is eléggé kételkedtem a filmben, összességében nem volt rossz. Nekem viszont az eddigi 6-ból a leggyengébb sajnos. Túlságosan is nosztalgikus akart lenni, túlságosan OT akart lenni, túlságosan az OT rajongókat akarta megszólítani. Én 18 évesen, a PT-vel kezdtem az SW-t anno, nekem a két trilógiai már egy egészet alkot, nem tudom, nem is akarom ketté választani őket, ehhez én már fiatal vagyok, azonban titokban a PT szelleme azért közelebb áll hozzám. :D És a PT újítószelleme nagyon tetszett, újat akart mutatni, mást, amit az OT-ben láthattunk, és ez már csak elvében is nagyon ott van. Reméltem, valami ilyesmi irányba indulnak el most is, de látszott, hogy tartottak a PT relatív bukásától, és irtózatosan konformista módon indítottak. Számomra van igazság abban, hogy ez egy ep4 remake, mert tudták, hogy annak a sikerére lehet építeni. De nekem ez kevés. Nekem nem kizárólag a csillagrombolótól Star Wars a Star Wars.

 

A karakterek egész jók, ez egy pozitívum, különösen Snoke tetszett, nagyon epikus gonosz, igazi sötét uralkodó zseniális hangulattal. Finn szintén szimpatikus volt, a humora tetszett, egy üde színfolt volt a filmben. :D Han és Chewie feltűnése ugye várható volt, mégis tűkön ülve vártam, mikor tűnnek fel, és mikor a Falconra mennek hőseink, már tűkön ültem, a film egyik legerősebb része volt a Falconnal való menekülés, nagyon izgultam. Han halála pedig erős jelenet. És szükséges. Rey középszerű hőskarakter számomra, de be kell vallanom, ez nem újdonság, a Főhösök nem szoktak megérinteni általában semmilyen filmben. Kylo karaktere viszont nagyszerűen indult, a vívódása, a belső harc, ez igencsak színesíti őt, és jó kontrasztban áll Vader "bennem nincs vívódás" kijelentésével. Hux tábornok pedig.... hát na, ilyen egy birodalmi főtiszt, erre mást nem is kell mondani. :D

 

A helyszínek közül továbbra is az Ach'to viszi a prímet, és nem vagyok oda az újabb "sivatagról indul a sztori" húzással, viszont Luke remetebolygója óriási hangulatot adott át. A Csillagpusztitó furcsa. nagyon barón néz ki, jól van megcsinálva, de nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy ez egy Halálcsillag 3. Mért?? Mért kell ez??? Egy Birodalom sem olyan hülye, hogy ezt háromszor így megszívja. :D Ráadásul tovább erősítik ezt azzal, hogy méretben össze hasonlítják a Halálcsillaggal. Olyan, "nesztek, mutatunk még nagyobbat" érzésem volt. Viszont a Köztársaságra való lecsapás jelenete nagyon erős, ott megdobbant a szívem, látva az áldozatokat is.

 

Összességében véve ez egy hármas film. vannak benne nagyon erős dolgok, ez kétségtelen, de nem túl eredeti. ez a vélemény szubjektív, nem áll szándékomban megbántani senkit. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az jutott eszembe, hogy vajon az egész ST (meg úgy általában a SW új korszaka) mennyit kamatoztathat abból, hogy a 7 ennyire biztonsági játék lett, ugyanis elsülhet ez még nagyon jól is. Alapvetően a Disney legfontosabb szempontja az lehetett az Ep.7 kapcsán, hogy senki ne gondolhassa rossznak, vagy senki ne "merje" annak mondani. Hiába a Rebels, a Battlefront és a képregények, a Disney-korszak igazán ezzel a filmmel indul és kritikus, hogy ez a start minél sikeresebb és ütősebb legyen. Az már látható volt a PT vagy a TCW kapcsán is, hogy az eredeti és bátor ötletek nem igazán szolgálják ezt a célt.

Ezek az alkotások nagyon megosztóak lettek, több részre szakították a rajongókat, sőt még a semlegesebbeket is. Ha hozzávesszük, hogy a háttérben nem voltak akkora változások, mégis ez történt, akkor belátható, hogy a Disney ezt semmiképp nem akarta megkockáztatni. Ugyanis ha az Ep.7 egy újabb töréspontot hozott volna, akkor sokan könnyedén ignorálhatták volna a ST-t, de nem csupán azt, hanem az egész Disney-érát, hisz a tulajdonosváltás kijelölte a határvonalat. Sokan nem tekintik a SW méltó részének mondjuk a PT-t, ha ez a 7-tel is megtörténik, akkor ezt összeköthetik az új korszakkal, ami nyilván kártékony a stúdiónak.

 

Mi lehet az a vonal, amivel maximalizálni lehet az előbb felvázolt célok elérésének esélyét? Visszanyúlni az OT-hoz, minél több tekintetben. Az univerzum innen indult és a mai napig kvázi érinthetetlen státuszban leledzik a rajongók közt. A 4-5-6 hiányosságairól beszélni a legtöbb helyen szentségtörés, az ezen filmek által lefektetett alapok axiómák, a motívumai és elemei a legtöbbeknek megkérdőjelezhetetlenek. Előre borítékolható volt, hogy minél közelebb lesz az új film a aklsszikus részekhez, annál pozitívabb fogadtatása lesz.

Ezt használták ki Abrams-ék, aki ebben nagyon jó és most is igazi minőséget tett le az asztalra. Ugyan szerintem néhány szempontból már átlépték a jó ízlés határát a korábbiakra való alapozás tekintetében, a módszer mégis tökéletesen bevált. A 7 összességében kevés kritikát kap, és noha a kevés kifogásolt dolog közt kb. mindenhol előkerül a "reboot-remake" kérdéskör, ez nem igazán erős ellenérv a filmhez. Hiszen azért mégse illik azt akkora hibának beállítani, hogy egy film visszanyúlik az alapjául szolgáló univerzum kezdeti alapjaihoz, az OT negatívumait meg aztán pláne nem illendő felróni.

 

Visszakanyarodva az eredeti kérdéshez, az Ep.7 mindent elkövetett azért, hogy a Disney-féle SW-éra minél jobban indítson és ez maradéktalanul sikerült is. Innentől kezdve viszont minden lehetőség adott ahhoz, hogy a későbbiekben elszakadjanak erről a nosztalgikus vonalról és összességében egy igazán eredeti, egyedi és sajátos kiegészítést tegyenek hozzá az univerzumhoz. Legalábbis nagyon remélem, hogy ez fog történni, hiszen a Disney megítélése most megkapta a kellő pozitív lökést SW fronton ehhez.

Ha a 7 bátrabb lett volna, akkor könnyen lehet, hogy az újítások és masszívabb húzások is a kritikák kereszttüzébe kerültek volna, ami elbizonytalanította volna a 8-9 készítőit is. Akkor pedig az egész ST egy huzavona lett volna, hogy mennyire merjen újítani, bővíteni a világot, ill. rendszeresen vissza-visszahőkölhettek volna az OT eszközeihez, vonalaihoz. Most ha minden jól alakul, akkor a drasztikusabb "copy" elemek döntő többségét letudták a 7-ben, a maradék 2 film már teljesen új irányokba mozoghat, ami a komplett sequel-trilógiát már kellően jellegzetessé teheti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem hogy miközben Abrams és Kasdan dolgozott a script-en a Disney rájuk csörgött azzal hogy "ugye lesz benne egy harmadik Halálcsillag is?". Még ha volt is egy irány amit szerettek volna látni a konkrét egyezések mint a Starkiller elleni csata az valszeg simán JJ sara.

 

Ott van a Rebels: az is az ep.4-et késziti elő tehát tematikailag az OT-hez van közel, de a végeredményt látva úgy tűnik hogy Filoniék szabadon dolgozhattak és senki nem mérte ki nekik patikamérlegen hogy mennyi OT elemet használjanak.

 

Persze jelentőségét, méretét tekintve két nagyon különböző produkcióról van szó dehát nyilván mindkettőnél sikert akart a Disney. Én szerintem az egyediség mértéke főleg az alkotókon: a rendezőkön és a forgatókönyvirókon fog múlni. Az a jó hogy az ep.7 mégha nem is az eredetiség mintaszobra pont a kulcsfontosságú pontokon, mint a karakterek mert újitani. Az ep.7 minden szempontból egy jó kiindulópont az új érának. Reméljük Johnson jól él majd vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megvolt ötödször, feliratosan. Vannak olyan jelenetek amik alatt alig lehet kibírni könnyezés nélkül. :D

 

:clap:

 

Én még mindig 3-nál járok, de ha minden igaz jövő héten kedden megyek a húgommal és a sógorommal és valszeg azon a héten még megejtem ötödször is. Már most elvonásai tüneteim vannak. :)

 

Azt lehet tudni hogy a film regény változata mikor jelenik meg?

 

Ezt én is szeretném tudni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megvolt ötödször, feliratosan. Vannak olyan jelenetek amik alatt alig lehet kibírni könnyezés nélkül. :D

Filmen kívül a legjobb volt látni azt a rohamosztagos figurás táskát viselő kislányt, valószínűleg az apukájával :) Jön ám az új generáció, kérem szépen!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban is pedzegettem már, hogy az Ep.7 szerintem a legtöbb ponton eléggé szembemegy az OT (leginkább annak zárásának) szellemiségével, gondoltam összefoglalom ezeket. Arra gondolok, hogy a 7 eseményei és motívumai szöges ellentétben állnak azzal, amire az OT zárásából következtetni lehetett volna vagy az alapján elvárható lenne. Mondhatnám úgy is, hogy mintha egy alternatív befejezést folytattak volna és pár kulcsmomentum meg se történt volna a 6-ban, vagy legalábbis másképp történt volna.

Előre megjegyezném, hogy ezeket nem az új film hibáiként akarom felróni, csupán érdekességképp írom össze, mert engem megleptek és kíváncsi vagyok a véleményekre. Az is megeshet, hogy a 8-9-ben ezek egy részével még foglalkoznak, most nyilván csak a 7 által adott élményre koncentrálok.

 

Politika és berendezkedés:

Az OT arról szólt, hogy a gonosz Birodalmat kell megbuktatni és egy jobb rendszert léptetni a helyébe, amit az Ep.6 vége előre is vetített. Ehhez képest a 7-ben látunk egy erős utódszervezetet, ami a Birodalom maradványából nőtte ki magát, még annál is kegyetlenebb és csináltak egy mindkét Halálcsillagnál brutálisabb fegyvert. Velük egy maréknyi hősnek kell felvenniük a harcot, akiknek a forrásaik is szűkösek, a technológiájuk is elavult. Ráadásul ellenállóknak hívják magukat, miközben elvileg már a demokratikus rendszer dominál. De az OT hősei nem tudták megvetni a lábukat az Új Köztársaságban, azon belül nincs komoly politikai vagy katonai szerepük, teljesen a perifériára szorultak és egy saját kis épp megtűrt szervezetet kellett létrehozniuk. Maga az Új Köztársaság egy passzív, tehetetlen, struccpolitikát folytató és gyenge rendszer, ami a film végén katonai és politikai értelemben is lefejezésre kerül, amihez elegendő egyetlen lövés az Első Rendtől.

 

Luke Skywalker:

Az OT végén Luke maradt az utolsó jedi, akinek a nagy feladata az, hogy tanítson, terjessze a jedi eszméket, adja tovább a tudását. A 7-ben azzal szembesülünk, hogy megpróbálta újjáépíteni a Jedi Rendet, de egy tanítványa elárulta és a jedik új generációját lemészárolták. Luke pedig eztán eltűnt, fogta magát és elvonult a világ végére templomot keresni. Azt hiszem, hogy ezt elég szaftos bukásnak tekinthetjük.

 

Leia és Han:

Az OT nagy szerelmi szála, ami a 6 végén beteljesedni látszik. A 7-ben kiderül, hogy be is teljesedett, összeházasodtak, gyerekük lett, csak éppen ez a gyermek volt aki elárulta Luke-ot és aki az új negatív oldal 2. embere. Leia és Han pedig szakítottak, már egymásra se tudnak nézni kínos pillantások nélkül.

Ehhez hozzátehetjük, hogy az anno tettrekész és talpraesett Leia-ból "szimpla" tábornok lett (mondjuk katonai vezetőként se sokat mutat a filmben), aki üveglapok előtt bámulva éli végig a nagy csatát, Han halálát és fia végső kudarcát. Ugyan az Ep.6-ban megtudja, hogy ő is Vader lánya, de ennek továbbra sincs semmi lenyomata, amikor Han szóba hozza Ben kapcsán, akkor Leia úgy reagál, hogy az alapján akár Han apja is lehetne Vader. Az Erőérzékenysége pedig szintén nem lett továbbvezetve, a 7-ben is annyira elég, hogy távolról megérezzen egy fontos eseményt, csak most nem Luke segélykiáltását, hanem Han halálát és a fia elenyészését.

Egyénileg Han se járt be sokkal méltóbb utat, noha az OT-ban komoly jellemfejlődésen ment át. A 7-ben egy lecsúszott csempészt látunk, akinek annyi tartozása van, hogy mindenféle kockázatos melót bevállal a pénzért. Csak most nem egy gengszternek, hanem rögtön többnek tartozik vagyonokkal. Becsületére legyen mondva, hogy aztán beszáll a buliba és segít a főhősöknek, a fiáért is elmegy megpróbálni a lehetetlent és az életét áldozni a szeretteiért.

 

Anakin/Vader:

Az Ep.6 végén megtért, kiderült, hogy tényleg ott lapult benne a jóság, megölte Sidious-t és együtt piknikezett Yoda-val és Obi-Wan-nal. Ennek már 30 éve, gondolánk, hogy ezt a motívumot már csak nem sikerül "meggyalázni" a 7-ben. Vader (nem Anakin-ként hivatkozva) kétszer kerül elő a filmben. Az egyik, amikor az áruló és tömeggyilkossá vált Kylo-ra mondja Han, hogy a nagyapja vére csörgedezik az ereiben. Hát ez se egy mély tisztelettől átitatott megemlékezés, de elmegy egynek. A másik momentum, amikor a gonoszék 2. embere meginog a sötét oldalban való hitében, szólítja a fény, mire Vader-hez fohászkodik, hogy ő mutassa meg neki újra a sötét oldal nagyságát, segítsen a fiúnak beteljesíteni azt a sötét utat, amit anno neki nem sikerült. Na, hát ezt azzal lehetett volna még fokozni, ha Vader tényleg megjelenik és eleget is tesz a kérésnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.