Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a filmnek?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a filmnek?



Ajánlott hozzászólás

Nagyon tetszett amikor Vader a Jedha eltusolásáról beszélt nehogy a szenátus tudomást szerezzen a halálcsillagról :D

Igen. Ez a rész csak még jobban kidomborította, hogy ha a Szenátus a feloszlatása előtt tudomást szerzett volna a HCS-ről, jóval nagyobb zavargások törtek volna ki galaxis szerte. Egyre jobban szeretném megnézni a fejeket, amikor az Uralkodó bejelentette a Szenátusnak, hogy pápá. Meg mondjuk Palpi fejét és megnéztem volna, amikor ezután közölték vele, hogy a HCS-nek lőttek. Nem, nem a Robot Chickenös verziót. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őőőő. Megnéztem IMAXben. Nos jó volt a látvány, de az igazi Imax élmény idén sem jött át. No majd jövőre remélem jobb lesz. :)

Szinkorn elmegy, Vader hangját egész jól megoldották. Egyedül Leia hangja nem igazán tetszett. És ami abszolút negatívum: a szinkronból kihagyták a "Syndulla kapitány jelentkezzen...." mondatot!

Leia beszélt a filmben? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egy valami nem volt teljesen tiszta.

Leia mit keresett ott a Scarif-nál? Neki nem Obi-Wanért kellett volna mennie egyből?

 

Erről a rejtélyről beszéltem én is. Este erről beszélgettünk. Hogy mit keresett a csatában a Tantive 4?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, úgy illik, hogy én is véleményt nyilvánítsak, ha csak röviden is :)

 

Már az első snitt lélegzetelállító volt, gondolkodtam, mi lehet az a lapos, szögletes cucc, talán az épülő Halálcsillag? És nem, egy bolygó gyűrűi, mert ami az űrben árnyékban van, az egyáltalán nem látszik. :D Az eleje tényleg kapkodós volt kicsit, sajnos a helyszínek nem teljesen rögzültek. Ebben talán szerepe volt annak is, hogy eredeti nyelven néztem felirat nélkül. Sok szereplőnek akcentusa volt, ami nem könnyítette meg a megértésüket. Amit még kicsit gyengének éreztem, az Galen hologramja volt, illetve monológja. Pár mondat után azt vártam, mikor hagyja már abba, kezdtem kicsit kínosan érezni magam. Sajnos a drámai hangulatot, ami a szuperlézer első elsütését kellett volna övezze, ez kissé szétrombolta.

 

Tarkin. Úristen, Tarkin! Teljesen spoilermentes voltam, így nagyon nagy meglepetés volt. Már ahogy bemutatták. Először csak hátulról (féltem is, hogy folyton így lesz majd), majd a tükörképe az ablakban, és végül full frontál. Mintha a CGI-művészek először csak tettették volna, hogy nem merik megcsinálni, de végül megmutatták, hogy igen, b*sszus, képesek vagyunk rá és eszméletlenül néz ki. Komolyan elkezdtem azon gondolkozni, hogy vajon ki ez a színész, annyira elképesztően hasonlít. Ugyanez volt Leiával is. Először azt hittem, csak hátulról fogják mutatni, hiperűrugrás és függöny, de NEM, 2016 van, és ilyen szinten van a technika, hogy ilyet lehet. Teljesen el voltam ájulva. :DVaderrel kapcsolatban is csak szuperlatívuszokban tudok nyilatkozni, bár a jelmeze mintha túl steril lett volna.

 

Az új karakterek többsége rokonszenves volt, de az tény, hogy az expozíciót jobban is meg lehetett volna oldani. Engem mindig zavar, ha a szereplők hullanak, mint a legyek, szerencsére itt elkerülték ezt, volt súlya a haláloknak. Kiemelném még a háborús övezetbeli jelenetet a síró kislánnyal, elképesztően hatásos volt. Sajnos a legtöbb filmben az erőszak eléggé normalizálva jelenik meg, ezért minden kivétel üdvözlendő.

 

Összességében remek film volt, már most nézném újra, de sajnos még egy kicsit várnom kell :/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy már a Yavin IV -en is ott voltak, hisz láttuk R2-t és C3PO-t. Valószínűleg ők is mentek harcolni a többiekkel, Bail pedig másik hajóval ment haza. :)

Én is így gondolom. Úgy gondolta hogy fontosabb segíteni a flottának mint hogy felszedjen valami félnótás öreg embert aki hisz az erőben meg a többi humbuggban. :D

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Raddus admirális sorsa mi lett?

Meghalt ő is.

 

Én is így gondolom. Úgy gondolta hogy fontosabb segíteni a flottának mint hogy felszedjen valami félnótás öreg embert aki hisz az erőben meg a többi humbuggban. :D

Lehet, hogy először a terveket akarták megszerezni és utána beugrani Obiért. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Raddus admirális sorsa mi lett?

A Lázadók Szövetségének az admirálisa és a hajóját megbénította Darth Vader csillagrombolója, a Devastator. És Vader felszállt arra a hajóra. Szerinted mi lett a sorsa? :)

 

Lehet, hogy hülye vagyok, de honnan tudják ttira a irodalmiak, hogy pont a halálcsillag tervrajza lett kilpva/felsugározva?

Az egész filmben egy pilótát hajkurásztak, aki tudott a Halálcsillagról. Aztán meg egy tudóst, aki küldte azt a pilótát, és nem mellesleg ő tervezte a Halálcsillag fegyverrendszerét. Aztán a Szövetség szétbombázta az egyik kyber-kristály feldolgozó üzemét a Birodalomnak, ahol mellesleg a Halálcsillag fegyverrendszerét építették, és az említett tudós és csapata is itt volt. Aztán megjelennek a Scarifi adatbázisnál. Szóval, ha az egész filmben a Lázadók végig a Halálcsillag után koslatnak, és felbukkannak talán az egyetlen bolygón, ahol a tervek fellelhetőek, logikus, hogy azért mentek, nem pedig mondjuk a jawa juice receptjéért. :);)

 

Van még egy furcsa dolog.

Vader látta a terveket a lázadónál. Miért gondolta azt hogy átsugározták?

Ezen én is agyaltam most, az ep4 nézése alatt. De én azt mondom, nem feltétlen kellett neki látnia. Azért az adatlemez elég mütyür volt, ő meg eléggé elfoglalt volt a folyosón. Azt meg az ep3-ból tudjuk, hogy a sisakján át kissé máshogy látja a világot (torzan, nem a legtökéletesebb az optika). Szóval van rá esély, hogy nem látta, de mivel a Tantive IV össze volt kapcsolódva Raddus hajójával, gondolhatta, hogy bolygófelszínről érkező adások eleve oda mentek.

 

A másik (valósabb?) lehetőség persze az, hogy a készítők ebben hibáztak. Bár elég sok mindenre odafigyeltek, kétlem, hogy pont Vader és Leia első beszélgetése kerülte volna el a figyelmüket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.