Ugrás a kommentre

Kritikák - avagy, vak vezet világtalant


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Mit beszéltem ellene Ody? Mert objektívan álltam hozzá? Mint hogy ha nem ugrottam volna régebben én is mindenki torkának, aki akár egy rossz szót is szólt rá. Az is ugyanúgy csőlátásra vall ha minden szent ami SW, nem csak az állandó fikázása. Egyik se jobb mint a másik.

 

Van aki csak élvezni akarja a filmeket, és van akit emellett az is érdekel hogy miért fogadták úgy őket ahogyan. Én pl. sokat filóztam ezen - mert szerintem érdekes dolgok ezek, de attól mert meglátom a másik oldal mondanivalóját is, még nem leszek kevésbé rajongó, talán csak kevésbé elvakult.

 

Ha emiatt ki vagyok zárva a belső körből akkor én kérek elnézést.

Semmit nem értettél abból amit írtam. Objektívnek olyan helyeken kell lenni ahol erre szükség van. Pl egy mérnök, vagy fizikus lehet obejktív. De egy mesét objektíven hogy lehet nézni? :D Ez egy szórakozási forma, de ha neked attól jó, hogy objektívan tekintesz rá, akkor hajrá. :D Még egyszer mondom engem nem érdekel ez az egész f*szverés ami a filmek körül van, mert már szánalmasnak tartom. Addig örüljenek amíg az a legnagyobb gondjuk az életben, hogy Jar Jar most kellett e vagy sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmit nem értettél abból amit írtam. Objektívnek olyan helyeken kell lenni ahol erre szükség van. Pl egy mérnök, vagy fizikus lehet obejktív. De egy mesét objektíven hogy lehet nézni? :D Ez egy szórakozási forma, de ha neked attól jó, hogy objektívan tekintesz rá, akkor hajrá. :D Még egyszer mondom engem nem érdekel ez az egész f*szverés ami a filmek körül van, mert már szánalmasnak tartom. Addig örüljenek amíg az a legnagyobb gondjuk az életben, hogy Jar Jar most kellett e vagy sem.

Inkább te nem értettél semmit, és baromira nem kell ez a lesajnáló hangsúly. Képzeld én amellett hogy imádom minden percét a Saga-nak, képes vagyok arra hogy 1-1 hozzászólás erejéig megálljak és megpróbáljam megérteni azt, hogy miért nem jött be az embereknek ez meg az. Téged ez már nem érdekel, hát lelked rajta, nem kell elolvasni azt amit írok, vagy amit más ír.

 

Én meg azt tartom szánalmasnak, hogy mert nem abból indulok ki hogy a SW hibátlan, és esetleg még egy Kritikák nevezetű topikban rá is mutatok arra hogy MÁSOK miért találhatnak benne kivetni valót(ha már feljött a téma), és megnézem hogy melyik része jogos és melyik nem, akkor már én beszélek a SW ellen, én vagyok az a balfék aki nem tudja élvezni a filmeket. Pedig erről szó nincsen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban jó lett R2! Főleg azok tudják majd értékelni, akik úgy éreznek a sorozattal kapcsolatban mint Te. :) Remélhetőleg pár friss hús is kedvet kap hozzá.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon örülnék, ha többször írnál erre a fórumra! :)

 

 

Igyekszem majd. Egyelőre új vagyok itt, olvasgatom, még csak most szokok bele.. :-)

 

Egyébként többek közt pont azért is jöttem ide, hogy hozzám hasonszűrűek közt is legyek - tekintve a manapság a világban erősödő Lucas/SW ellenszenvet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Kosss a választ, csak azért kérdeztem, mert az egyik weboldalon ezen volt a veszekedés. :D

 

Angolul hivatalosan lightsaber. A light fényt jelent, tehát lightsaber=fénykard. Nem lasersaber hanem lightsaber :) A lézerkard név a gyökér magyar fordításnak köszönhető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Angolul hivatalosan lightsaber. A light fényt jelent, tehát lightsaber=fénykard. Nem lasersaber hanem lightsaber :) A lézerkard név a gyökér magyar fordításnak köszönhető.

Meg Anakinnek, aki ugyebár laserswordot "merészel" mondani az Episode I-ben. Ó igen, angolul!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg Anakinnek, aki ugyebár laserswordot "merészel" mondani az Episode I-ben. Ó igen, angolul!

 

No én azt nem hallottam sose mert mindig is magyarul néztem az SW-t, kivéve a TCW-t :D. Bár nekem is feltűnt hogy az EP 1-ben egyszer(?) lézerkardot mondanak de azt hiszem ez mind a 6 részben előfordul. (Ha rosszul tudom visítsatok) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Angolul is laserswordot mond a kis "tudatlan", ami rávilágít szerintem arra, hogy teljesen szinonim fogalmak a lézerkard és a fénykard, és tök fölösleges vitázni rajta, hogy vajon melyik a "helyes".

 

Hivatalosan lightsaber, de szerintem is fölös vitázni rajta :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Angolul is laserswordot mond a kis "tudatlan", ami rávilágít szerintem arra, hogy teljesen szinonim fogalmak a lézerkard és a fénykard, és tök fölösleges vitázni rajta, hogy vajon melyik a "helyes".

Kiskoromban (1984-1995) nekem sose merült fel az, hogy vita lehet. Nekem régen lézerkard volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:-) Én is így vagyok vele. Kiskorom óta lézerkardot mondok/írok mindenhol, holott tudom, hogy fénykard.

 

Nekem már örökre lézerkard marad.

OFF

Nincs kedved írni egy BD kritikát ide az oldalra? Keress meg privátban ha érdekel a dolog. :)

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Angolul is laserswordot mond a kis "tudatlan", ami rávilágít szerintem arra, hogy teljesen szinonim fogalmak a lézerkard és a fénykard, és tök fölösleges vitázni rajta, hogy vajon melyik a "helyes".

Én úgy tudom, hogy eredetileg lightsaber-t kellett volna mondjon csak Jake elbénázta. Aztán Lucasék azért hagyták benne, mert úgy voltak vele hogy ez beleillhet a koncepcióba is: egy Tatooine-on élő kisgyereknek miért kéne pontosan tudnia a jedik fegyverének a nevét. Ha csak szóbeszédből hallott róla lehet, hogy már valami, az eredetitől eltérőt hallott.... amennyire tudom ez az oka a lasersword-nak abban a jelenetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.