Ugrás a kommentre

Kritikák - avagy, vak vezet világtalant


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

A videó készítője egyértelműen az úgynevezett "fetisizálók" csoportjába tartozik. Egészen pontosan a klasszikus trilógia bizonyos rész elemeit fetisizálók csoportjába. Ez az a csoport, melynek tagjaiba túlságosan berögzültek a klasszikus trilógia bizonyos elemei, karakterei, és a berögzülés már annyira erős, hogy a fetisizálás állapotába lépett. Tehát egy ilyen illető nem tud elszakadni Luke Skywalker-től Han Solo-tól, az elhagyatott világoktól, a Victory osztályú csillagrombolóktól, Millenium Fancon-tól, Vadertől,... Számukra eretnekség, ha nem a Lázadás harcol a Birodalom ellen. Tehát elvetnek minden olyan SW művet, mely nem a klasszikus trilógia. Számukra nemcsak a prequel trilógia eretnekség, hanem eretnekség a Régi Köztársaság kora, az Új Jedi Rend kora, éppúgy utálhatják a legnépszerűbb EU szerzők műveit (PL. Zahn, Luceno, Karpyshyn, Stackpole...stb), hiszen számtalan a fentebbi videóban felsorakoztatott pont számos népszerű EU műnek is a szerves részét képezi.

Úgy gondolom, hogy videó készítője nem ért ehhez az univerzumhoz, hiszen csak bizonyos részeit tudta befogadni.

Én azt kívánom, hogy J.J. ne az ilyen alakokra hallgasson, hanem az új trilógiában az eddigi 6 film egységes szellemét adja át.

Ezt szépen leírtad, magam is így gondolom.

 

Ja és az illető saját bevallása szerint éveket töltött azzal, hogy rájöjjön, miért olyan jó a régi trilógia, és miért olyan rossz az új

Éljenek a lelki szegények. :) Amúgy klinikai eset.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég nagy publicitást kapott a videó, a youtube is kirakta főoldalra, meg legnépszerűbb topikban van, majd fél milliós nézettséggel, és 90% like kontra 10% dislike arány :facepalm:

Ilyen kevesen lennénk mi, az egységes SW kedvelő emberkék? :( :(

 

Ja és az illető saját bevallása szerint éveket töltött azzal, hogy rájöjjön, miért olyan jó a régi trilógia, és miért olyan rossz az új.

 

:lol: :lol: :facepalm:

 

 

Remélem így lesz.

 

De jó is lenne, ha az új SW trilógiát majd mindenki elfogadná, és nem lenne szakadás megint.

OT+ PT+TCW+EU+ Új trilógia kedvelők +spinoff filmek+ Rebels fanklub (remélem ezek leszünk mi :D )

csak OT kedvelők fanklubja (csakazértis )

Nincs George Lucas, az új dolgok nem jönnek be/tiltólistára teszem meg se nézem fanklub

stb stb..

 

Valószínűnek tartom, hogy sokan belefáradtak már abba, hogy ezeknek kifejtsék a véleményüket. Teljesen érthető a dolog.

A másik az, hogy ma divat fikázni az előzménytrilógiát. Épp nemrég olvastam egy higgadtabb hangvételű előzmény trilógia kritikát, mely egyértelműen nem föröcsögés volt, kiemelte a negatívumokat, szerinte az előzménytrilógia nem ér fel teljes mértékben a klasszikussal, viszont nem tartotta egyiket sem rossz filmnek, az EP1 és EP2 10-ből 7-et kapott, az EP3 10-ből 9-est. Azt külön érdemes megjegyezni, hogy az illető szerint eltúlzóak az előzményfilmekkel kapcsolatos fröcsögő vélemények, és elismerte, hogy manapság divat fikázni ezeket a műveket.

Már találkoztam egy érdekes esettel is. Adott illető kb. 2005-ig imádta mind a 6 filmet, de aztán bizonyos illetékesek felvilágosították őt a "nagy igazságról", mely szerint a prequel egy kapal sz*r. Ezek után ő is beállt a sárdobálók, a Lucas megerőszakolta a SW-t hívők népes táborába.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszik a videó és a régi trilógia értelmezése valóban az, amit a videó készítője is sugall. A megállapításai helytállóak, de ugyanakkor támadhatóak is. Amivel nagyon egyet tudok érteni, hogy az erőt nem kell és nem is szabad magyarázni, legalábbis nem a biológia és kémia szintjén, kizárólag a filozófia és a psziché oldaláról vizsgálva. Szerintem ezt Lucas is belátta, mert később még érintőlegesen sem próbálkozott vele és a TCW (talán) legjobb részeivel (Mortis) visszatért a hagyományos, misztikus értelmezéshez. Szerintem ami rossz a prequelben, azt a TCW-ben Lucas szépen kijavította. A TCW-vel beállította azt az arányt, ami a régi részek és a prequel rajongóinak is megfelelő szintézist eredményezte.

 

Magam sem tudok elképzelni egy olyan folytatást, amiben nem jelenik meg Coruscant, vagy a templom, bár a videó készítője sem arra gondolt, hogy ezeket ki kell hagyni, sokkal inkább, hogy az egyes helyszínek milyen mértékben táplálják a történetet. Ha így nézzük, a világ legunalmasabb része lenne, ami csak a szenátusban játszódik, ettől függetlenül a szenátust lehet okosan is használni. A legtöbb utálkozónak az EPI-el a legnagyobb problémája a politikai szál és persze Jar Jar. Most tekintsünk el attól, hogy a történet lényegi része az, amit a szenátus megjelenít. Ugyanakkor bizonyos vagyok benne, hogy ha nem lenne Jar Jar az EPI-ben és a szenátus csak érintőlegesen szerepelt volna, akkor ma nem beszélnénk prequel utálatról. Én imádom a SAGA-t, de megértem azokat, akik az említett motívumok miatt nem szeretik az EPI-et. A kérdés tehát az, hogy a rajongóknak, vagy az alkotóknak kell önmérsékletet és kompromisszum készséget tanusítaniuk? Miből mennyit szabad belerakni a filmekbe? Mennyi politika, mennyi szenátusi jelenet, mennyi Jar Jar az, amit mindenki képes tolerálni és nem alakul ki újabb gyűlölethullám. Nyilván egyik tábor sem kíván engedni, és a lenti videó pont azért jó, mert fel kíván állítani bizonyos szabályokat, amit ha JJA betart, akkor bizonyosan kevesebben fogják utálni az újabb részeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amivel nagyon egyet tudok érteni, hogy az erőt nem kell és nem is szabad magyarázni, legalábbis nem a biológia és kémia szintjén, kizárólag a filozófia és a psziché oldaláról vizsgálva. Szerintem ezt Lucas is belátta, mert később még érintőlegesen sem próbálkozott vele és a TCW (talán) legjobb részeivel (Mortis) visszatért a hagyományos, misztikus értelmezéshez. Szerintem ami rossz a prequelben, azt a TCW-ben Lucas szépen kijavította. A TCW-vel beállította azt az arányt, ami a régi részek és a prequel rajongóinak is megfelelő szintézist eredményezte.

Az Erőt biológiailag sose próbálta megmagyarázni Lucas. Döbbenet, hogy pont Te, az éles meglátások mestere hogyan állhatsz egy platformon ebben a kérdésben a prequel gyűlölők legdogmatikusabb tagjaival? :hmm: Abban szerintem már a józan értékítélettel bírok még talán 1999 -ben megegyeztek, hogy a midik nem az Erőt testesítik meg, hanem csak egy kapocs ahhoz. Az Erő mibenlétéről fikarcnyit se árultak el, így szerintem ezek után ahhoz se kell nagy kombinációs készség hogy kijelentsük: magához a misztikus energiamezőhöz nem igazán jutottunk közelebb. Sőt. Qui-Gon sztorijánál még Obi EP4 -es infói is többet elárultak erről az energiaforrásról. A TCW esetében kér áltatni magunkat és főleg magadat. :) Legalább anynian utálták mint a prequelt. Elég ha megnézed Llew munkásságát a témában. Mindjárt megvilágosodhat előtted, hogy ez a "régi rajongók szerették a TCW -t" egy légből kapott gondolat csupán. Egyébként vajon miért nem készül olyan elemzés ami azt taglalná, hogy mi a rossz a régi részekben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki olyan videót készítene, hogy "mi a rossz a régi filmekben", na az aztán tényleg nem Star Wars rajongó. Legalábbis én még soha nem találkoztam olyannal, aki mondjuk szerette volna a prequelt, de utálta volna az eredeti trilógiát, bár elképzelhető, hogy a nagyon fiatal korosztály körében az ilyen egyének már előfordulnak, de azért meglehetősen abszurd... :) a legtöbb embernek a Star Wars-ról Han Solo, Darth Vader, Csubakka, a Halálcsillag, a Millenium Falcon stb. jut eszükbe először.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem. Az eredeti trilógiában pl. meglehetősen minimális a politika és a szerelmi szál, nincs Jar Jar (igaz, vannak ewokok) és a legtöbb idióta ezek miatt kárhoztatja a prequelt. Én azért furcsának tartom azt a SW rajongót, aki az eredeti trilógiát ki nem állhatja. Ez olyan, mint ha valaki csak a negyedik részét szeretné az Alien-filmeknek és nagy Alien-rajongónak tartaná magát. Persze biztos van ilyen, csak nekem... furcsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se értem azokat akik gyűlölködnek a prequelt illetően. És itt a rosszindulatúságon van a hangsúly, mert az van bőven. Egyébként ez valahol csordaszellem is, amit a gyengébbek követnek. Egyébként én nem rejtem véka alá, hogy ma már a prequelt szívesebben nézem mint a régi filmeket. Ennek ezer és egy oka van, de ma így érzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként én nem rejtem véka alá, hogy ma már a prequelt szívesebben nézem mint a régi filmeket. Ennek ezer és egy oka van, de ma így érzem.

Igen, de ez nem jelenti azt, hogy zsigerből utálnád az eredeti trilógiát. Legalábbis remélem. :) Azzal nincs gond, ha a hat film közül preferáljuk valamelyik epizódot, hiszen mindegyiket lehet szeretni valamiért. Nekem speciel továbbra is a negyedik rész a kedvencem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit zsigerből utálok azzal nem foglalkozom, ergo nem is lennék itt. :)És egyáltalán nem arról van szó, hogy utálnám a régieket, épp ellenkezőleg. Imádom azokat is. Csak valahogy az újabbak jobban lekötnek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se értem azokat akik gyűlölködnek a prequelt illetően. És itt a rosszindulatúságon van a hangsúly, mert az van bőven. Egyébként ez valahol csordaszellem is, amit a gyengébbek követnek. Egyébként én nem rejtem véka alá, hogy ma már a prequelt szívesebben nézem mint a régi filmeket. Ennek ezer és egy oka van, de ma így érzem.

 

"Döbbenet, hogy pont Te, az éles meglátások mestere hogyan állhatsz egy platformon ebben a kérdésben a prequel gyűlölők legdogmatikusabb tagjaival? :hmm: "

 

Köszi Ody...ez király volt! :cool: Természetesen magam sem vagyok a gyűlölködőkkel egy platformon. Az erő misztériumát a régi részek a pszichológia oldaláról vizsgálták, így a tematika is kimerült a jó és rossz erkölcsi értelmezésében. A midichloriánok valósítják meg a szintézist az ember és az erő között. Az utálkozók azonban úgy gondolják, hogy az erő a megértés képessége, amihez nem kell adottság, tehát bárkiből lehet jedi. Abból indulnak ki, hogy az erő a régi részek szerint átjár élőt és élettelent egyaránt és ebből azt a következtetést vezetik le, hogy bárkiből bármikor lehet jedi lovag. Az új értelmezés azonban kibővítette, illetve tisztázta, hogy mi a kapcsolat a jedi és az erő között és ezzel életre hívott egy dogmát is, mely alapján az egyszerű királyfi csak a midichloriánok által és nem kizárólagosan a cselekedetéből fakadóan válhat megmentő lovaggá. A fikázók ezen a ponton jogosan érezhetik, hogy így az erkölcsi megdicsőülés már nem mindenkit illet meg és az nem tanulás vagy viselkedés kérdése, hanem érzékszervi tulajdonság. Lefordítva, a prequel utálók az új értelmezés alapján korlátozva érzik az erkölcsi megmagasztosodást, ami eddig csak a viselkedéshez és életúthoz volt kötve, míg az EPI bevezetett egy biológiai kritériumot, hogy a látáshoz ezentúl szem is kell. Nem azt mondom, hogy a biológiai szintézis hülyeség, hanem azt mondom, hogy ha ez nem jelenik meg a filmben, akkor a régi trilógia rajongói is háborítatlanul megörízhették volna az erkölcsi győzelem biológiától független mivoltát. Az új értelmezés alapján Luke azért lehet jedi, mert átjárja az erő, amit a midichloriánok közvetítenek neki, míg a régi értelmezés szerint Lukeot ugyan átjárta az erő, de győzelme és az erő feletti diadala pusztán azért valósulhat meg, mert erkölcsös. A tisztánlátásom természetesen megmaradt, csak azt akartam közölni, hogy ha ez nincs felfedve, kevesebb éhes száj sírt volna. ;)

 

A TCW utálattal nem tudok mit kezdeni, de ismered a nézeteimet, ami a tieddel azonos. Egyszerűen nem tudom értelmezni, hogy egy Star Wars rajongó hogyan és miként utálhat valami olyan frenetikusat, ami egy lapra helyezte és kiegyensúlyozta a régi és az új részeket. A prequel utálattal sem értek egyet, de mivel a két trilógia között van két évtized és két generáció és hatalmas kultúrális különbség, ezért azt, mint jelenséget el tudom fogadni. A prequelt divatból utálókkal meg nem is foglalkozom, mert ott a diszkurzus feltétele a kvázi azonos kultúrális színvonal, ami egyenletlenül oszlik meg köztem és a "miért utáljuk az új részeket" egyének között. Az én kultúrális látóteremben az egy fekete pont a térben, a sötétség verme, tehát nem létezik. Arra törekszem, hogy a dolgok ki legyenek egyensúlyozva és, hogy megnyerjem azokat a Star Wars rajongókat is, akik fenntartásokkal kezelik a prequelt, de nem éreznek féktelen utálatot iránta.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem, amikor én legelőször láttam az EP1-et rögtön megértettem, hogy a midik nem egyenlőek az Erővel, csak közvetítők.

 

A prequel utálók tényleg sokszor mondvacsinált okokra hivatkoznak és a legtöbb dolog, (ha nem is minden) ami miatt lehúzzák ezeket a régiekben is megtalálhatók. Egyszerűbben is letudhatnák a véleményüket: sz*r minden amiben nincs Luke Skywalker és csapata. Így öszze tudnák foglalni utálatuk tárgyát és kész. Az meg, hogy immáron több, mint egy évtizede ezen síránkoznak az már szánalmas.

 

Viszont azt veszem észre máshol is hogy ezzel a "petícióval" kapcsolatban vannak olyanok, akik nem értenek egyet. Valahol olvastam, hogy az illető nem szeretné, hogy ilyen egyszerű, "Rambo logikájú" filmek jöjjenek.

És egyet kell, hogy értsek abban is, hogy ez nem más, mint azok síránkozása, akik a régi filmek koppintását várták el az előzményektől és most ezt várják el az újaktól is.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új értelmezés alapján Luke azért lehet jedi, mert átjárja az erő, amit a midichloriánok közvetítenek neki, míg a régi értelmezés szerint Lukeot ugyan átjárta az erő, de győzelme és az erő feletti diadala pusztán azért valósulhat meg, mert erkölcsös.

 

Akkor azzal mit kezdenek, amikor Yoda az ep6-ban azt mondta Luke-nak, hogy: "Jól tudom, hogy a te családodat átjárja az Erő."

Ebből elég erősen lehet következtetni, hogy nem mindenki olyan, hogy jedi lehet belőle. Ez nem jelenti azt, hogy pl. Mon Mothma vagy Bail Organa ne lenne erkölcsös, de ahhoz, hogy valaki jedi vagy sith legyen, más is kell.

De különben ez megint olyan, hogy ha egy kicsit gondolkozik az ember rájön és összeáll a kép. A fikagépek erre alkalmatlanok.

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A régi trilógia rajongói az egyszerű üzeneteket szeretik és ezért utasítják el az újabb részeket. A régi trilógia alapján Luke az abszolút erkölcsi hős, a parasztfiú, aki hosszú útra indult és végül királyfi lett belőle. Számukra az erőhasználat annak az egyéretlmű magyarázata, hogy Luke egy kiválasztott, felvértezve erkölcsi felsőbbrendűséggel. Nem érdekli őket, hogy kiből, mikor és milyen körülmények között lehet vagy nem lehet jedi, mert az erőt úgy vizsgálják, hogy ez egy erkölcsi támasz és aki jó, azt a jó erő támogatja, aki meg gonosz, azt a gonosz erő támogatja és ebben számukra kis is merül az erő vizsgálata. A régi trilógia a megdicsőülésre helyezte a hangsúlyt és az élvezeti értéke pedig abban áll, hogy az egyszerű emberből miként lesz ünnepelt hős. Ez az univerzális érzés táplálja a meseszerető embereket, a régi trilógia rajongóit és ezt az életérzést kizárólagos alapon kezelik és úgy gondolják, hogy Lucas a prequel túlmagyarázásával elvette a lehetőséget, hogy az egyszerű ember fiából bármikor király lehessen. A régi trilógia abszolút rajongói számára nincs az ember és az erő között logikai összefüggés, mert számukra a hős életútja a fontos, hogy saját erejéből tudott eredményt elérni és úgy gondolják, hogy ezt a teljesítményt rombolja a biológiai kohézió, hogy az erő érzéséhez kell egy kémiai kapocs.

 

Ha valaki a régi trilógia egyik rajongójának kezdi magyarázni az erő működését, az a személy látványosan el fog aludni, ugyanis abszolút nem érdekli az erő fiziológiája, legtöbbjük azt fölösleges túlmagyarázásnak tartja. Az egyik ember számára a köd az csak köd, ami fehér és amitől nehezen lehet száguldozni az úton, míg a másik ember számára a köd az egy olyan jelenség, amit a pára kicsapódása eredményez, és amiben a nyomás és a hőmérséklet változása miatt csapadék mérhető. Ha a rádió reggel azt mondja be, hogy köd lesz, akkor az autósok talán vigyázva fognak vezetni, de ha azt mondja be, hogy a nyomáskülönbség és a hirtelen hőmérsékletváltozás helyenként a vízcseppek érdekes kicsapódását eredményezi, mely optikai hatásában megcsalhatja a szemet, a legtöbb autós k....nyázni kezd, mert ez a magyarázat nem érdekli őket. Hiába igaz, a magyarázat a legtöbb embert nem érdekli. A köd az köd, olyan fehér izé...az erő meg olyan, hogy van a sötét oldal és van a jó oldal és lehet vele tárgyakat mozgatni.

 

Ezt a vezérfonalat követve lehet értelmezni, hogy miért nem szeretik sokan az új részeket. Egyszerűen zavarja őket a magyarázat, mert azt feleslegesnek tartják...mert ha valamit el lehet intézni pár szóval, arra az ember nem pazarol oldalakat. Megint másnak viszont nagyszerű élmény, hogy az erővel kapcsolatos lexikális tudása gazdagodik, de ez a két ellentétes felfogás kibékíthetetlen. Én azt mondom, hogy kis változtatással a prequel utálók is meg tudtak volna barátkozni az újabb részekkel, de Lucas másként gondolta és ezzel egy csomó rajongót magára haragított. Az én véleményem szerint Lucas azt csinál a meséjével, amit csak akar, mert az Ő szellemi terméke, de ettől függetlenül, ha alkalmazott volna egy zsinórmértéket, akkor ma nem beszélnénk ostoba prequel gyűlöletről. Persze ehhez csökkenteni kellett volna a politika arányát, kevesebb dolgot kellett volna megmagyarázni és Jar Jart örökre száműzni kellett volna a Star Wars világából.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A dilettáns fikabajnokok máris osztják az észt J.J-nek, hogy milyen legyen az új film.

 

http://www.youtube.com/watch?v=_joDNOpeWWo

 

A videó fel is keltette J.J. Abramsék figyelmét, és kapcsolatba léptek a videó készítőjével.

 

Még lehet kap is valami jó munkát a Bad Robotnál, vagy felkarolja őt J.J. Abrams :hmm::lol:

Máskülönben mit vesződnének a sráccal :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake: srác? A videót egy reklámkészitéssel foglalkozó cég csinálta (egyébként látszott is hogy meglepően profin néz ki és igy már érthető miért), mint kiderült azért hogy magukra vonják a figyelmet mivel nemrég indultak és ha jól értem annyi történt, hogy lekértek JJ-ék a video kiagyalójának az adatait. Az okát még a videót készitő cégnél se tudják. Ebből még az is következhet hogy JJ-éknek böki a csőrét vagy protokoll hogy ilyenkor utána kell nézni... mindenesetre nem hinném hogy csak az a forgatókönyv létezik hogy állásajánlatot akarnak adni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Na most ez a cikk kicsapta a biztosítékot!

 

Miért kell ezt?

 

"Mivel új stúdió, új szabályok, és ha kijön a lépés a Disney-nek az új Star Wars filmmel, akkor a rajongók a régi, utált filmek remake-elését fogják a legkevésbé bánni."

 

WTF??

 

Már eleve az ötlet borzasztó, de hogy lehet ilyet leírni? Utált filmek? A kedves cikkírónak esetleg, meg a nagyhangú prequel fikázóknak, de nem csak ők képezik az SW-rajongók népes táborát. Ne általánosítsanak már ennyire, hogy csak az ő véleményük van és semmi más.

 

Maga az ötlet pedig szerintem sokkal inkább egy prequel fikázó vágyálma, hogy hátha remake-elik az előzmény filmeket. Nos nem szoktam ilyet mondani, de addig jó ezeknek a suttyó majmoknak, amíg tiszteletben tartják a prequelt és egy pillanatig sem érnek hozzá!

 

El a kezekkel az előzmény trilógiától!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most ez a cikk kicsapta a biztosítékot!

 

Miért kell ezt?

 

"Mivel új stúdió, új szabályok, és ha kijön a lépés a Disney-nek az új Star Wars filmmel, akkor a rajongók a régi, utált filmek remake-elését fogják a legkevésbé bánni."

 

WTF??

 

Már eleve az ötlet borzasztó, de hogy lehet ilyet leírni? Utált filmek? A kedves cikkírónak esetleg, meg a nagyhangú prequel fikázóknak, de nem csak ők képezik az SW-rajongók népes táborát. Ne általánosítsanak már ennyire, hogy csak az ő véleményük van és semmi más.

 

Maga az ötlet pedig szerintem sokkal inkább egy prequel fikázó vágyálma, hogy hátha remake-elik az előzmény filmeket. Nos nem szoktam ilyet mondani, de addig jó ezeknek a suttyó majmoknak, amíg tiszteletben tartják a prequelt és egy pillanatig sem érnek hozzá!

 

El a kezekkel az előzmény trilógiától!

Szerintem is. Tényleg olyan hangnemben írják ezeket, mintha csak az ő véleményük számítana és nagyon általánosítanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Elértük a tengerfeneket! Szóval Palpatine császár/szenátor a legidegesítőbb Star Wars karakterek egyike...aham... :hmm:...nosss.... :?....nem is tudom.... :( .....talán.....hát, no....:45:....végül is :para:

És Yoda mennyire idegesítő már! Meg a Hanszóló....az de mekkora egy nagy idegesítő ember. Meg úgy a Szájvókerek azok is rettenet idegesítőek, a kis gyökér Szájtrógerek.

 

És valaki képes az ilyen digitális szemétre időt pazarolni.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a lista borzalom.

 

De egyébként már korábban is kérdezni akartam... mi lehet ez a nagy Anakin utált? Szvsz az egyik legjobb karakter... lévén a Skywalker SAGA (EP I-VI) elsősorban róla szól. Bár valószínű, hogy újfent az én felfogásommal van gond. A lista többi nevezettje is borzalom. Jar Jar a közellenség, de Nass főnököt tették be 2. helyre és Binks nem is szerepel a listán.

 

Na elmennek ezek a bús p*csába!! Azt sem tudják már miről beszélnek!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.