Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Majd ha hivatalosan megerősítik ezt a blődséget, akkor el kezdek félni. Addig nem.

Szintén. Azért a Latino Review távol áll az autentikus hírforrástól. :) Pláne egy olyan film esetén, ami még négy évre van, a forgatókönyve sincs kész és még vagy féltucat ember beleszól, meg másik féltucat átírja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel nincs a spin-off filmeknek önálló témája ezért ide rakom be.

Ha mégis rossz helyre raknám akkor elnézést.

Kennedy a poin-off filmekről. Úgy vettem észre, hogy a spin-off karakterek nem a filmekből lesznek. És nem lesznek benne a filmekben.

http://clubjade.net/?p=56981

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is úgy jön le, hogy ez a Yoda, Han, Fett felállás csak rajongói vágyálmokból áthozott képződmény, miközben a Disney és a Lucasfilm még el sem döntötte, miről szóljanak a spin-offok. Ám akármiről is fognak, nem mondanak majd ellent az ep1-9-nek. Ha jól értem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, de az szólhat egy tervasztalon lévő, de el még nem döntött projektről is. Elvégre Boba Fett filmről már mióta hápognak, Joe Johnston emlékeim szerint már évekkel ezelőtt is kinyilvánította, hogy ilyet akar csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, de az szólhat egy tervasztalon lévő, de el még nem döntött projektről is. Elvégre Boba Fett filmről már mióta hápognak, Joe Johnston emlékeim szerint már évekkel ezelőtt is kinyilvánította, hogy ilyet akar csinálni.

Igy van, könnyen lehet hogy a belsősök olyan projektek infóit szerezték meg, amik tényleg felmerültek opcióként de nem biztos hogy film is lesz belőlük. Ennek is az a tanulsága, hogy csak a hivatalos bejelentéseket szabad tényként kezelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2-3 évente jönne. Évente kihozni lehetetlen és nem is lenne értelme.

Értem. Bennem valahogy az maradt meg, hogy minden évben lenne SW film. Valahol láttam olyan listát, amely 2016-ra, 2018-ra, 2020-ra datálta a spin-offokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért erre nem vennék mérget, hisz a Marvel filmek esetében is évente minimum 2 kijön, ráadásul azok még egyenrangúak is, és viszonylag egész jó színvonalúak.

Azért én csalódott lennék, ha a Star Wars spin-off filmek hasonló színvonalon lennének, mint az Amerika kapitány és a Bosszúállók (stb. stb.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a Star Wars spin-offok annyira ki tudják szolgálni a Star Wars rajongókat mint a Marvel filmek a Marvel fanokat akkor szerintem nem lesz ok a panaszra. Engem eléggé hidegen hagy a Marvel világ és talán épp ezért nem vagyok nagy véleménnyel a filmekről se, de még igy is úgy látom hogy a maguk kategóriájában és témáján belül kifejezetten jól teljesitenek. Csak meg kell nézni micsoda hisztéria van például a Bosszúállók körül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak meg kell nézni micsoda hisztéria van például a Bosszúállók körül.

Ez így igaz, a filmek népszerűségével nem is lesz baj, de én emellett szeretnék egy igazi minőségi alkotást is megfelelő sztorival, nem csak látványos robbantásokat, város-elpusztítósdit, mint a Marvelnél szokás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így igaz, a filmek népszerűségével nem is lesz baj, de én emellett szeretnék egy igazi minőségi alkotást is megfelelő sztorival, nem csak látványos robbantásokat, város-elpusztítósdit, mint a Marvelnél szokás.

Én mondjuk zokni vagyok a képregényekhez, de egy kevés még gyerekkoromban azért volt belőlük és azokban másról se volt szó, mint hogy a jó fiúk elpáholták a rossz fiúkat. Nem érzem, hogy a filmek meghazudtolnák az alapanyagot, vagy hogy ne használnák ki a bennük lévő potenciált. A Transformers filmeknél pedig -amikre tökéletesen illik a leirásod- azért a Marvel filmek sokkal jobbak. Van elejük, közepük, végük, vannak karaktereik és néha úgy összességében is sikerül rápiritaniuk úgy az egész blockbuster gyártásra (én meglepődtem mennyire baromi jó lett a Vasember 3). Az ráadásul egy dolog hogy sikerük van, de pont a Marvel képregény-rajongók körében is óriási csodálat veszi körbe ezeket a filmeket, ami nekem megint csak azt húzza alá, hogy a speciális effekteken túl sikerült megfogniuk azt a valamit amiért tömegek rajongtak a Marvel-univerzum iránt.

Ha hasonlóan rá tudnak hangolódni az SW-re akkor én már örülni fogok és felőlem nyugodtan jöhet évi egy vagy két film is. Az SW egyébként is remek alapanyag lehetne néhány látványos akció-kaland filmnek. Én speciel azért is szeretem az SW-t mert szerintem vizuálisan ez az egyik legérdekesebb fiktiv világ. Nagyon örülnék ha ezt igazán szórakoztató filmekkel ki is használnák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Vasember 3 nekem is tetszett, talán egyetlen képregényfilmként. Így érthető, amit mondasz, én csak arra utaltam, hogy a Star Wars spin-off filmeknek sokkal nagyobb igényeknek kell megfelelnie, mint a Bosszúállóknak és társainak. Ha ezt a Disney hozza, annak örülök, de mivel egyes információk szerint 1-2 évenként akarnak kihozni spin-off filmeket, vannak félelmeim és fenntartásaim. :S Ne nekem legyen igazam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Eszembe jutott, hogy ez a minden évben legyen új SW film ötlet nehezen lesz megvalósítható. Már az Ep7-et is kis híján 2016-ra tolták. Ezt az évente csináljunk egy filmet könnyebb lenne kivitelezni, ha a forgatókönyv már kész sztorin alapulna, pl. ha mondjuk bizonyos EU alkotásokat dolgoznának fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Feltehetően ugyanazt a már bejáratott metódust alkalmaznák, mint a Marvel-filmeknél, azaz amit Karrde is írt. Egyik csapat ezt csinálja, másik csapat amazt, a harmadik meg a harmadikat. A Marvelekből is jelenleg az utómunkálatok folynak a Captain America: The Winter Soldier, forgatják a Guardians of the Galaxy-t, folynak a pre-produkciós munkálatok az Avangers: Age of Ultronnál, megkezdődtek az előkészületek az Ant-Manhez, és már írja egy-egy csapat a Captain America 3-at és a Thor 3-at. Ez hat film 2014-től 2016-ig, két film évenként! Akkor nehogy már ne tudják összehozni az évi egy film felállást.

Idén leforgatják az ep7-et, közben egy csapat előkészíti az első spin-offot, azt leforgatják jövőre, míg az epizódos csapat dolgozik az ep8-on, és így tovább. Párhuzamban simán lehet vinni. Nem kell azért a filmkészítést túlmisztifikálni, pláne a mai világban. Ha beindul a dolog, akkor ezek már egymást fogják segíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott, hogy ez a minden évben legyen új SW film ötlet nehezen lesz megvalósítható. Már az Ep7-et is kis híján 2016-ra tolták. Ezt az évente csináljunk egy filmet könnyebb lenne kivitelezni, ha a forgatókönyv már kész sztorin alapulna, pl. ha mondjuk bizonyos EU alkotásokat dolgoznának fel.

Nem sok esélyt látok rá, hogy korábbi EU-kat dolgoznának fel. Összességében kétlem, hogy sok figyelmet szentelnének az EU-nak (ahogy arra nem egy pletyka és infómorzsa utal), inkább saját művekkel szándékoznak kibővíteni a filmeken kívüli univerzumot... esetenként életben maradhat néhány pengébbre sikeredett regény (főként Ep6 előtt játszódóak), de sok másra nem látok reális esélyt.

 

Az újabb pletykák egyébként azt állítják, hogy az 1. spin-off-ot 2017-re csúsztatja a Disney, míg az Ep8 2018-ban jönne. Nem tudom, ebben mennyi ráció van a sokat emlegetett "ütemterv" fényében, minden esetre ezt is rebesgetik. Természetesen mindenki kedvenc SW-hírforrása, a Jedi News adta le a drótot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az újabb pletykák egyébként azt állítják, hogy az 1. spin-off-ot 2017-re csúsztatja a Disney, míg az Ep8 2018-ban jönne. Nem tudom, ebben mennyi ráció van a sokat emlegetett "ütemterv" fényében, minden esetre ezt is rebesgetik. Természetesen mindenki kedvenc SW-hírforrása, a Jedi News adta le a drótot.

Én nem bánkódnék ezek miatt. A spin-off -ok nem igazán tudnak lázba hozni jelenleg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem sok esélyt látok rá, hogy korábbi EU-kat dolgoznának fel. Összességében kétlem, hogy sok figyelmet szentelnének az EU-nak (ahogy arra nem egy pletyka és infómorzsa utal), inkább saját művekkel szándékoznak kibővíteni a filmeken kívüli univerzumot... esetenként életben maradhat néhány pengébbre sikeredett regény (főként Ep6 előtt játszódóak), de sok másra nem látok reális esélyt.

 

Kennedy szerint: "Nem szándékozunk átvinni karaktereket [a spin-offokból] a saga epizódokba, sem fordítva." Erről az is eszembe jutott, hogy talán EU karakterek kpnak külön filmeket? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem baj, hogy nem visznek át karaktereket, az sem számít, honnan veszik őket. A lényeg, hogy az SW világába jól illeszkedő történeteket és jó, főleg kalandfilmeket kapjunk. Nekem kb. ez az össz elvárásom, ha ezt teljesítik, akkor rendben lesznek a spin-offok részemről, és várom is őket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kennedy szerint: "Nem szándékozunk átvinni karaktereket [a spin-offokból] a saga epizódokba, sem fordítva." Erről az is eszembe jutott, hogy talán EU karakterek kpnak külön filmeket? :hmm:

 

Szerintem ez inkább azt jelenti, hogy olyan karakterek kapnak külön filmeket, akik a sequel-ben nem kapnak szerepet. Ez önmagában egyáltalán nem jelenti azt, hogy az EU karakterek közül merítenének. Kicsit túl van talán misztifikálva a rajongók részéről az EU, nem gondolnám, hogy ekkora figyelmet szentelnének neki, hogy még külön megfilmesítsék. Az EU-ból való merítést olyan szubtilis módon képzelem el a jövőben, mint ahogy eddig is jelen volt a saga során. Az EU-val kapcsolatba örüljünk, ha megmarad sok régi alkotás és nem resetelik az Ep. VI utáni korszakot, csak részben törölgetnek bizonyos beilleszthetetlen elemeket. A spin-off meg koncentráljon Bobára, Yodára, meg hozzájuk hasonló karakterekre... jobban is el lehetne talán adni ezeket, mint az EU szereplőket középpontba helyező filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.