Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Persze tudjuk, hogy király hely meg stb, nem is ez a bajom. Hanem az ötlet hiánya. Legyen benne minden régi színész, űrhajó és és hely mert ezek sikeresek voltak. Újdonságról szeretnék már hallani. Sajnos történet szintjén ez hiú ábránd. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ilyen messzemenő következtetéseket levonni jelenlegi tudásszintünkön nagyon nagy merészségre vall, már nem ezért vagy azért. A kontinuitás végett igenis kellenek a régi szereplők - elvégre ha nem jelennének meg, egyből mi lenne az első kérdés? Hol vannak? Mi történt velük? Miért nem láttuk őket? Miért nem hallottunk a sorsukról? Ugye Yoda, Obi-Wan, Anakin, Chewbacca, R2, Jabba, C-3PO, Bail, Palpatine, Boba Fett és Mothma sem csak azért szerepeltek az ep1-2-3 valamelyikében, mert nem volt Lucasnak jobb ötlete, így hát régi szereplőket mesélte vissza (ráadásul némelyikük tényleg csak azért van ott, hogy ott legyen - a TCW meg külön sztori ezen a téren, hiszen még halott szereplőket is visszaráncigált). Helyszínek is kellenek, amik ismerősek. Lucas Anakint sem azért tette a Tatooine-ra, mert olyan nagyon fontos volt az. Anakin Teszetosza bolygón is élhetett volna. Semmi megkötése nem volt Lucasnak, mégis egy ismert, király világot választott, ráadásul hatból négybe maga írta bele, ebből csak az ep3-4, ahol nem kiváltható világ - és talán nem botor feltételezés, hogy ezúttal is Lucas járt közben a Tatooine (és itt már ismert helyszíneket is látunk Watto boltjával és a Lars farmmal) szerepeltetéséért. Könnyen megeshet, hogy maga képzelte el úgy, hogy ez a sivatagbolygó központi szerepet játszik az egész Sagaban.

Azért itt egy sorozatról beszélünk, egy Sagaról, és ha az ep1-2-3 és az ep4-5-6 között megvannak az igen szoros - ilyen formában újdonság nélküli - kapcsolatok, akkor azoknak meg kell lennie az ep7-8-8 és elődei között is. Viszont ennyiből kijelenteni, hogy hiány van ötletekből, vagy "történet szintjén ez hiú ábránd", ez finoman fogalmazva fölösleges károgás. Mert ugyan meséld is már el, mi lesz az ep7 története - sajnos nekem még nem volt lehetőségem találgatáson kívül semmit sem olvasni. De tudod mit, nem akarok túlságosan spoilerezni, megelégszem az első tíz perc vázlatos ismertetésével. :P

Szóval, ismert nagyjából négy szereplő, annyiból, hogy egyet tudunk, ki játszik, meg háromról tudjuk, hogy fiatalok lesznek és ők a főszereplők (és ez már négy új szereplő). Aztán hány szereplő is szokott lenni egy Star Wars filmben? Meg most már tudjuk, hogy benne lesz Tatooine. Aztán hány bolygó is szokott lenni egy Star Wars filmben? És ilyen téren amúgy is nehéz lenne überelni az ep6-ot, ahol kaptunk egy második erdőbolygót, ami semmiben sem különbözött a Yavintól. Meg újra kiruccantunk Tatooine-ra és a Halálcsillagra. És mégis nagyszerű film az ep6. De az ep2 sem viszi túlzásba az új világok felhozatalát, Kamino és Geonosis (ami változatosság gyönyörködtet alapon újfent sivatagbolygó), azon kívül csak már ismert világok: Tatooine, Naboo, Coruscant.

Szóval szerintem még marhára felesleges olyan kijelentéseket tenni, hogy a történet szintjén nem lesz semmi újdonság, meg amúgy is, az újdonság ezeket a filmeket messze elkerüli, meg pláne, az egész egy ep4 klón lesz. Majd ha már valóban ismerjük a szereplőket, a sztorit, a látványt, és a többit, akkor ráérünk ilyen következtetéseket levonni, akkor már megalapozottan.

 

Csak belegondolok, hogy a legelső Cinemában mit láttam az ep1-ről? Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Yoda, Tatooine, C-3PO és R2-D2, hátulról Darth Maul hajója, ami gyanúsan emlékeztet egy TIE vadászra. Mit is lehetett volna abból leszűrni? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak találgatok...de szerintem az új trilógia meghatározó fiatal hőse szintén a Tatooine-on fog éldegélni, míg a kaland utol nem éri, és végül az egész galaxis sorsa a nyakába zúdul..

EP1-nél Anakin, míg EPIV-nél Luke kötődött szorosan eme sivatagos bolygóhoz.

Ezek után én speciel arra számítok, hogy a női vagy férfi, netán a harmadik fiatal tag a megszellőztetett trióból bizony itt fog éldegélni, míg aztán menekülőre fogja a dolgokat, és elmegy világot látni :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Picit hátrább az agarakkal ha kérhetném! Ugye nem kell mindent optimista pista szemüvegen keresztül szemlélni? Mert azért azt mindenki tudja remélem, hogy ez az egész lehet über sz*r is? Ennek meglebegtetésével miért is kellene megvárni a filmet? Az majd igazolja az aggodalmakat vagy nem. Én itt alább az újdonságok teljes hiányát tartottam aggályosnak, mert az eddigi hírek mind olyan elemről szóltak amik már benne voltak eddig is az SW -ben. És igen is hiú ábránd várni valami újdonságot, infót a történetről, mert nem fognak elkotyogni semmit belőle. Mert ugyanis erre céloztam. Így tehát az alább leírt litánia teljesen felesleges volt mert félreértelmezésen alapult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas a Jedi bemutatójakor egy újságnak nyilatkozott az EPVII-ről, ami akkor még úgy volt, hogy el fog készülni. Szűkszavúan ugyan, de annyit megosztott az újságíróval, hogy a 3. trilógia a Tatooineon kezdődik, amit már nem emberek, hanem robotok népesítenek be és a két trilógia között R2D2 és C3PO képezik majd a legerősebb összekötő kapcsot. A történet további részeit nem árulta el, csak annyit, hogy Tatooine és sok robot lesz benne. Szóval az EPVII Tatooine szerepeltetése az bizony Lucas eredeti ötletével vág össze. Még valami olyat is mondott (sajnos a cikket már nem találom), hogy a galaxisban a szerves lényeken valamiért eluralkodnak majd a droidok, de ezt nem fejtette ki bővebben, csak annyit, hogy a film eleje a Tatooineon játszódik, amit már robotok népesítenek be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez így már sokkal érdekesebben hangzik. Egy robot sith lovag? :D Grievous 2.0.

 

Szerintem Lucas átadta a jegyzetei egy részét az EPVII stábjának, esetleg azokat megosztotta JJA-val és most bizonyos motívumok felhasználásra kerülnek. Talán az eredetileg tervezett 3. trilógia Asimov nyomdokain haladt volna előre, mert Lucas már a prequelt is szervesen a robotok köré építette. lehet, hogy be akart vezetni egy robotok uralta társadalmat....majd az EPVII Making of könyvekből ez is ki fog derülni! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Picit hátrább az agarakkal ha kérhetném! Ugye nem kell mindent optimista pista szemüvegen keresztül szemlélni? Mert azért azt mindenki tudja remélem, hogy ez az egész lehet über sz*r is?

Persze, hogy lehet. De ugyanezen okfejtésen haladva pesszimista pista szemüvegen át sem kell nézni, mert ez az egész lehet über f*sza is. ;) Ezért ajánlott a várakozó, realista pista üzemmód, amibe benne van mindkét opció, meg még sok-sok más opció is. Sem azt nem szabad kijelenteni még a forgatás megkezdése előtt, hogy ez a film lesz A MOZI, se azt, hogy A BUKÁS.

 

És igen is hiú ábránd várni valami újdonságot, infót a történetről, mert nem fognak elkotyogni semmit belőle. Mert ugyanis erre céloztam.

Ja! Nekem nagyon nem ez jött le, de így már oké, ezzel egyet is értek, és valóban felesleges volt a litánia. :peace:

 

 

Ami ezt a robotos cuccot illeti, nekem ez ugrott be: "Ha a droidok gondolkodni tudnának, mi már rég nem lennénk." Lehet, hogy ez célzott kiszólás volt? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiszivárgott a történet?

http://www.starwars7news.com/2014/04/rumor-possible-star-wars-episode-7-plot.html?spref=tw

 

After ROTJ the Empire is never wiped out. It just floundered for a few years. Han and Leia end up in prison during a time when Luke goes away.

 

The main characters are the children of Han and Leia . Тhey grow up as orphans for the most part and seek out Luke Skywalker to break out Han and Leia.

 

They are in prison for like 8 years.

 

tatooine.png

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiszivárgott a történet?

 

Aham. Szóval miután legyőzték a Birodalmat és meghalt annak két pillére, Han és Leia még összehozott két gyereket, majd Birodalmi fogságba estek. Most keresik Luke -ot (gondolom ő meg a Tatooine -on ücsörög), akinek segítségével sikerülhet kiszabadítani a szülőket. :facepalm: Én csak azt kérdezném, hogy ki talál ki ilyen baromságokat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te Jóisten. A Birodalom parkolópályán volt pár évig és addig Han és Leia sitten ült. Gratulálok. Legyőzünk valamit és a legyőzöttnek a börtönében ülünk. Maga a kristálytiszta logika. Hisz maga Montgomery és De Gaulle is '45 után a nácik börtönében raboskodott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erősen Dune áthallás...egyébként ez volt az első ötletem, amikor több mint egy éve az EPVII lehetséges történetét fejtegettem. Szerintem pedig az lenne a sablonos folytatás, ha minden happy lenne és ebbe a nagy rózsaszín gyurmába robbanna bele egy új főgonosz. Sokkal jobb, ha eleve letargiával indulunk és kész tények elé leszünk állítva. Lehet, hogy elsőre baromságnak hangzik, de életszerű. A Jedi visszatérben nem látjuk a teljes birodalmat megsemmisülni, hacsak azt nem kötjük szervesen Palpatine személyéhez. Ugyanakkor ez a két mondatos kivonat semmit nem jelent, mert akár még Palpatine is visszatérhet. Kifejezetten jó ötlet, hogy Lukeból bujdosó remetét faragnak....sokkal életszerűbb, mintha Yoda székében ücsörögne a templomban és fiatal jediket képezne. Akkor gyakorlatilag egy prequel klónt kapnánk a régi szereplőkkel, ami bizonyosan nem fog bekövetkezni. Egyébként pedig az EPVII legyen olyan, amilyenre pont nem számítanánk....sablonos folytatás nem kell. Sokaknak nem fog tetszeni az EPVII, ebben már most biztos vagyok és szerintem ezúttal a prequel/EU imádok fognak majd a legjobban fikázni. Ne így legyen, de van egy ilyen érzésem.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges, mert ha ez lesz a sztori akkor az magának a hat filmnek a szembeköpése. Jó turhásan...had csorogjon rajta végig. Ne röhögtessük már egymást. Az EPVI vége egyértelműen azt sugallja, hogy a Birodalomnak, mint fennálló államformának, vége van. Úgy ahogy Hitler halálával a háborúnak is vége lett. Meg volt a csata a Yavin felett, a Lázadók győztek, ünnepeltek minden happy. Erre kiderülne, hogy rosszabbul élnek mint négy...akarom mondani 30 éve? Mi ez a baromság? Ráadásul mióta dekkol a börtönben Leia és Han? Luke miért nem ment kimenekíteni őket? Hülyeség, hülyeség hátán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A háború nem Hitler halálával ért véget, hanem Japán kapitulációjával. Valójában Hitler halálának semmi köze nem volt hozzá, mert akkor már a Wehrmacht gyakorlatilag nem is létezett. De a Jedi idején nem semmisítették meg teljesen a birodalmi flottát, csak az egyik csúcsfegyverüket. Mintha a nácik bebombázták volna a Manhattan projectet, ami nem jelentette volna az USA bukását. Persze igazad van Ody, hiszen a Jedi vége valóban azt sugalja, hogy a birodalomnak is vége, de jelenleg a 3. trilógia készül és az, hogy mit sugall és mit mutat ténylegesen a Jedi vége, mostantól egészen más megítélés alá kerül.

 

Többé már nem 6 filmből áll majd a Star Wars, tehát a történetet is úgy fonják tovább, hogy a Jedi vége csak az aktuális fejezet vége lesz és egy még nagyobb ívű történet kerekedik majd a sagaból és ez így helyes. Akik ezt már most képtelenek adoptálni, azok lesznek a sequel haterek.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A próféta szóljon belőled. De azt továbbra is fenntartom, hogy ez a Prison Break sztori übergagyi.

 

A lezuhant/sérült Falcon díszlet alapján lehet benne valami. Szerintem ez a pletyka nem légből kapott....szerintem a Falcont le fogják lőni és Hant/Leiát el fogják kapni. De az is lehet, hogy egyáltalán nem fogjuk látni repülni a Falcont, csak a roncsait, amit Han és Leia gyerekei találnak majd meg. Nem elfelejteni, hogy náhány napja tweetelték ki, hogy a Falcon díszlet egy összetört, lezuhant hajó érzetét keltette. A gyerekek esetleg keresni fogják a szüleiket és úgy találnak majd rá a sérült hajóra. Nekem ez a kezdés így nagyon tetszene.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem elképzelhetetlen a Birodalom fennállása évtizedekkel az Ep6 után... oké, a Lázadók diadalmaskodtak az Endornál, legyőzték a Sith-eket, egyben a Birodalom fejét, de kétlem, hogy ettől azonnal összeomlott volna az egész gigászi szervezet. Hatalmas hadigépezet, felfoghatatlan mennyiségű hadihajóval, tiszttel, katonával, gyarmattal, stb... a maroknyi Lázadók endori győzelme nagy érvágás volt, ugyanakkor semmi nem garantálja, hogy végzetes. Bár a Galaxis felszabadult a diktatúra alól, a Birodalom és a Galaxis méretéből adódóan maradhattak hadurak által irányított kisebb birodalmi szektorok. Szvsz mindez pont, hogy kiegészítené a prequelt azzal, hogy Palpatine ilyetén maradandót hozott létre, amely túlmutat életén - annak ellenére, hogy saját halhatatlanságát kutatta, hogy a maga köré kiépített Birodalomban uralkodhasson. Ha a Galaxis felszabadult az semmiben nem degradálja az Ep6 végi győzelem értékét, mert nem kell, hogy ez egyenlő legyen a Birodalom totális megsemmisülésének tényével. A semmiből felbukkanó új, még szuperebb, még nagyobb, még keményebb ellenfél lenne nagy csalódás számomra. Igaz, a Birodalom esetében a rókabőr hatás elkerülésére kell ügyelniük. A Birodalom Ep9-beli teljes mértékű megsemmisülése szép ívet adna a Sagának, remekül összekötve a sequelt elődjeivel.

 

Engem egyébként nem zavar Tatooine esetleges szereplése. Szintén egy olyan elem, amely ikonikus mivoltán kívül nem utolsó összekötőelem a korábbi filmekkel. Ha lesz értelme és funkciója a feltűnésének, nem látom akadályát. Nem zárja ki vadi új bolygók, helyszínek megjelenését - ahogy az Ep1-2-3-6-ban sem zárta ki újbóli felbukkanása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ritka az ilyen, de egyetértek Zééé-vel. Azt már én is fejtegettem korábban is, hogy a Birodalom teljes megsemmisülése az ep6 alapján eléggé képtelenségnek tűnik. Túl nagy és jól szervezett hadigépezete volt, amit távolról sem semmisítettek meg. Még az a flotta sem szenvedett maradandó károsodásokat, amely a II. Halálcsillagot védte. Elvesztették az Executort meg még néhány csillagrombolót, de ez nem súlyos - ekkora veszteségei a Lázadóknak is voltak. Szóval a Birodalom, mint galaktikus kormány összeomlik Palpatine és utódja, Vader halálával, de kizárt, hogy megszűnik létezni. Ezután két lehetőség van:

1) Azt a hatalmas haderőt beolvasztják az új galaktikus államforma - nevezzük most az egyszerűség kedvéért Új Köztársaságnak - haderejébe, ahogy a Birodalom is beolvasztott a Köztársasági Nagy Hadsereget. Aztán majd idővel lecserélik a gépeket. Ezzel viszont két probléma van:

a) Erősen kétlem, hogy egy demokratikus kormány olyan haderőt akarna magának, amely a terror jelképeit használja.

b) Erősen kétlem, hogy a Köztársaság és a Birodalom után pár évtizeddel képes bárki egy újabb galaktikus államot létrehozni. Nekem ez az egyik nagy reményem, hogy az ep7-ben egy széttagolt, két háborútól megcsömörlött, megnyomorított, káoszba borult Galaxist kapunk, és a trilógia egyik irányvonala, hogy hogyan építik fel majd azt az államot, amely újabb ezer évig ragyoghat (kicsit visszhangozva ezzel azt, ahogy az ep1-2-3-ban a Birodalom felépítését látjuk).

2) A Birodalom maradványai kisebb államformaként működnek tovább. Nem feltétlen kell háború köztük és a másik oldal között, de ott lehetne, mint egy alkalomra váró keselyű, egy fenyegetés, amely elvonja a figyelmet a valódi veszélyről. Ilyesmi. Az írók helyében ráadásul úgy állítanám be őket, hogy afféle szürke középutat jelentenének: továbbra is diktatúra, de nem a Palpatine-féle diktatúra. Egy állam, amelynek elvei nem egyeznek meg a Köztársaságéval, de nem is gonoszok (hasonlóan Mandalore-hoz vagy Onderonhoz a TCW-ben). És végül lehetne köztük és a jófiúk között egy összefogás a közös ellenfél ellen.

 

Másrészt, Zééé-nek abban is igaza van, hogy a dolognak van egy erős Dűne-utánérzése, márpedig ez komoly fegyvertény. Ugyanis Lucas elég erőteljesen merített a Dűnéből, nem csak az ep4 esetén (bár itt a legszembetűnőbbek a hasonlóságok), de az egész Sagara kivetítve. És itt most nem csak a Tatooine és az Arrakis közötti feltűnő hasonlóságra gondolok, de az olyanokra is, mint hogy Paul Atreides kiválasztott volt, akárcsak Anakin. Mindkettejüknek ikrei születtek (mily meglepő: egy fiú és egy lány), mindkettejük letaszította a galaxis császárát a trónról, mindkettő életében fontos szerepet tölt be a nyomorékság, a szerelem, a szerelem elvesztése és a jövőbelátás. A Birodalom és az Impérium közt is szembetűnőek a hasonlóságok: a rohamosztagosok a sardaukarok, a Landstrad a Birodalmi Szenátus, a Jedi a Benegeserit-Fremen kettős, ráadásul a fremenek egyben a buckalakóknak is megfelelnek. És lehetne még sorolni, nagyon sok a párhuzam a Dűne és a Star Wars között. Szóval nem lennék meglepve, ha az ep7-8-9-et is ezen a nyomvonalon tervezte volna meg Lucas.

 

Amúgy kicsit kutakodtam, és ráleltem erre az oldalra. Itt megpróbálta az író egy igen hosszú cikkben összefoglalni az ep7-8-9 létrejöttének történetét. Aki akarja, olvassa el, nagyon jó és szerintem elég hiteles is. Én csak kiragadnék belőle pár sort:

 

"The first script was one of six original stories I had written in the form of two trilogies. After the success of Star Wars I added another trilogy. So now there are nine stories. The original two trilogies were conceived of as six films of which the first film was number four." [Arnold, p. 177] - ez egy 1979-es interjú, Lucas ebben említi meg először harmadik trilógiát.

 

"If the first trilogy is social and political and talks about how society evolves," Lucas says, "Star Wars is more about personal growth and self-realisation, and the third deal with moral and philosophical problems. In Star Wars, there is a very clear line drawn between good and evil. Eventually you have to face the fact that good and evil aren't that clear-cut and the real issue is trying to understand the difference. The sequel is about Jedi knighthood, justice, confrontation, and passing on what you have learned." [Worrell, p. 186] - ez egy 1983-as interjú, és már tisztán látszik, hogy mennyire képben volt a három trilógia különbségeit illetően. Külön kitér arra, hogy az első politikai és szociológiai kérdéseket fog feszegetni (és így is lett), a harmadik pedig filozófiai lesz.

 

"The sequels, the three movies that would follow Jedi, are considerably vaguer. Their main theme will be the necessity for moral choices and the wisdom needed to distinguish right from wrong. There was never any doubt in the films already made; in those the lines were sharply drawn, comic-book-style. Luke, who will then be the age Obi-Wan Kenobi is now, some place in his 60s, will reappear, and so will his friends, assuming that the creator decides to carry the epic further. Hamill and the others will get first crack at the roles--if they look old enough." - Time magazine, May 23rd, 1983 - ez is alátámasztja a filozófikusabb irányvonalat, a Jedik központi szerepet játszanak a témában, és itt már a hatvanas éveiben járó Luke is megemlíti Lucas.

 

És végül egy idézet, ami jól jelzi, hogy Lucas mekkora kamugép (vagy éppen milyen kedvében találják meg a riporterek): "I've left pretty explicit instructions for there not to be any more features. There will definitely be no Episodes VII-IX. That's because there isn't any story. I mean, I never thought of anything. And now there have been novels about the events after Episode VI, which isn't at all what I would have done with it. The Star Wars story is really the tragedy of Darth Vader. That is the story. Once Vader dies, he doesn't come back to life, the Emperor doesn't get cloned and Luke doesn't get married." - Total films, 2008. - Ahhoz képest, hogy nem gondolkodott semmin a folytatással kapcsolatban, a fenti három idézet és a tény, hogy Abrams konzultált vele erről, és az ő jegyzetei alapján készül a sztori, elég jól bizonyítja, hogy úgy szólván a képünkbe hazudott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos nincs. Ennél még én is jobb sztorit tudok kiötleni 10 perc alatt.

Remélem, hogy nem ez lesz a sztori. Azzal nincs problémám, hogy a Birodalom maradéka még áll. De ez az alapsztori minden szempontból übergáz. Meg merem kockáztatni azt, hogy még az EU gyengébb elemei is jobbak ennél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakoznék Dzséjt és Zééé véleményéhez.

 

A Birodalom nyilván nem fog már abban a formájában létezni, ahogyan az OT idején, mert ez erőltetett és logikátlan lenne. Ugyanakkor nagyon valószínű, hogy teljes egészében nem is szűnt meg. Egyrészt van az, amit már írtak előttem: túl nagy gépezet volt ahhoz, hogy ~30 év alatt a semmibe vesszen. A Köztársaság se tűnt el 20 év alatt, pedig Palpi mindent megtett azért, hogy nyoma se maradjon.

Másrészt pedig nyilván voltak a Birodalomnak is támogatói, magának az ideológiának is, de a konkrét megvalósított rendszernek is. Azért rengeteg olyan lény lesz még életben, amely akkor már élt és egy részük simán kedvelhette a rendszert és terjeszthette is a nosztalgikus életérzést. Nem mondom, hogy a többség a Birodalmat fogja visszasírni, de lehetnek azért nem kevesen ilyenek. Márpedig egy kisebb és stabilabb/"elvtársiasabb" közeget könnyebb is fenntartani, szóval akár egy jól működő "Kisbirodalom" is feltűnhet majd.

 

Az új rendszer kiépítésével lehetnek problémák és ez szülhet galaktikus konfliktust. Ha túl szorosan akarják egységbe fogni a dolgokat, akkor ezért, ha pedig engedik a komolyabb széthúzást, akkor azért. Ezek a belső feszültségek azalatt a ~30 év alatt eszkalálódhatnak annyira, hogy a film idejére álljon a bál. Ha ekkor lesz egy külső erő, amely meglovagolhatja ezt a hullámot, akkor ki is robbanhat a galaktikus harc.

Ezen bekapcsolódás lehet rögtön agresszív fegyveres fellépés is, ami azonnali háborút eredményez. De az is elképzelhető, hogy finomabb és sunyibb megoldás gyanánt először valamiféle politikai cselszövés, provokáció ágyaz meg a későbbi háborúnak. Szerintem előbbi valószínűbb, mert a prequel után nem számítok újabb "okos tervre" a gonoszaktól, illetve az újabb filmeknél szerintem eléggé a háttérbe fog szorulni a politikai tartalom és konkrétabban fogjuk megkapni a balhét (az OT-hez hasonlóan).

 

A külső erőnek része lehet akár a Birodalom maradéka is, de én talán még nagyobb fantáziát látnék az alvilág dominánsabb szerepére. A SW-ban nagyon erős alvilági elemek vannak, remekül meg van alapozva a téma, csak annyira nem fejtették ki. Csempészek, fejvadászok, gengszterek stb. kifejezetten népszerű karakterek, noha kevés szerephez jutnak. Ha az új rendszer kiépítése/megszilárdítása közben nem jut elég figyelem és erőforrás az alvilág ellen, akkor könnyen lehet az a gócpont.

A legjobb talán az lenne, ha a Birodalom maradéka és az alvilág egy része együttesen jelentené a globális fenyegetést. Úgyse volt idegen soha ezen szereplők szorosabb együttműködése. Aztán ebbe a buliba jöhetnének Erőhasználó rosszak, mondjuk az Új Rendből kiszakadók vagy új Erőérzékeny faj stb., csakhogy a fénykardpárbaj is biztosítva legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másrészt, Zééé-nek abban is igaza van, hogy a dolognak van egy erős Dűne-utánérzése, márpedig ez komoly fegyvertény.

Ezt én is megerősítem :)

 

Kicsit elkanyarodva. Gondolt már valaki arra, hogy kellene egy nagy halál az első részbe, pl. Luke-é? Csak hogy megmaradjon a folytonosság :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy örültök meg nektek ez tetszik, de nekem sajnos nem. :( Harminc évvel a Birodalom után még mindig a Birodalommal kínlódnak, Luke eltűnve... Az EPVI végén a lázadók GYŐZTEK! De akkor lehet, hogy nem is mert kellett egy EPVII. Valaki jól mondta korábban: Lucas távozásával lezárult a Star Wars éra. Ami ezután jön az valami más lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én is megerősítem :)

 

Kicsit elkanyarodva. Gondolt már valaki arra, hogy kellene egy nagy halál az első részbe, pl. Luke-é? Csak hogy megmaradjon a folytonosság :hehe:

Én már leírtam ezt korábban, de úgy látszik, meg se hallotta senki...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.