Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem lennék meglepve, ha ennyi szenvedés után ott is megjelentek volna a "Galaktikus forma szkeptikusok" és a különböző rendszerek autonómiája tört volna elő. Nekem tetszene.

Igen, ez egy járható út, csak nagyon pengeélen táncoló megoldás. Ha igényesen csinálják, akkor remekül sülhet el. Az új fenyegetés lehetne az, ami újra összefogásra és komolyabb együttműködésre sarkallaná a rendszereket.

 

Ha viszont mégis kialakult valami galaktikus közösség, ami amúgy elég nehezen elkerülhető, akkor annak egy köztársasághoz nagyon hasonló képződménynek kéne lennie. Ha újra valami diktatúra vagy királyság lenne, maikor bekapcsolódunk, az eléggé nagy kérdéseket vetne fel és masszív lyukakat eredményezne a kimaradó ~30 év kapcsán.

Most nekem teljesen mindegy hogy hívnák ezt a rendszert. Az "Új Köztársaság" megnevezés szerintem is bugyuta, de valójában ez már csak részletkérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk, ott az hangzik el, hogy "There have not been battles like these since the days of the old Republic", ami annyit tesz, hogy "Nem voltak ilyen csaták a régi Köztársaság napjai óta", és itt szerintem még az akkori Köztársaság előtti Köztársaságra gondol (ha jól emlékszem a ruusani csata kánon maradt Palpatine irodájának falidísze okán).

A ruusani csatából csak a bolygó maradt kánon, mert szerepelt a TCW-ben. Az a falidísz hivatalosan egy névtelen cucc, ami a Világos és a Sötét Oldal harcát mutatta be. Az EU-ban pedig Great Hyperspace War Bas-Relief címen emlegették, vagyis a hiperűrháborúkra utalt, ami pöppet előbb volt. Az, hogy az a falidísz a ruusani csatát ábrázolja, csak rajongói spekuláció.

De az amúgy sem Köztársaság előtti Köztársaság volt, hanem ugyanaz a Köztársaság, ami az ep3-ban elbukott. Csupán megreformálták.

 

A Legends logo nem jelenti azt, hogy kötelező semmibe venni az imigyen megjelölt anyagot.

Nem jelenti azt, csak mivel a Rebels és a jövőbeli filmek semmibe veszik, így értelmetlen ezekkel példázni. Pláne, hogy konkrétan kijelentették, hogy nem is áll szándékukban az EU ilyen elemeit átvenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az amúgy sem Köztársaság előtti Köztársaság volt, hanem ugyanaz a Köztársaság, ami az ep3-ban elbukott. Csupán megreformálták.

Ami annyira jól sikerült, hogy Saesee Tiin már régi Köztársaságként hivatkozik rá. Hacsak a Köztársaság régi napjaira gondol volna azt mondta volna hogy: "...since the old days of the Republic."

Olyan ez mint amikor valaki a Nagy-Magyarországot emlegeti. Ugyanaz az ország, de mégsem.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de ez még mindig annyit tesz, hogy van egy darab Köztársaság, és nem kell egy második. Tiin a Köztársaság egy korszakát nevezi réginek, Tarkin és Obi-Wan később az egész Köztársaságot réginek nevezi. De ezek egyike sem indukálja, hogy kell nekünk egy Új Köztársaság.

 

Pb: alkotmányos monarchia is lehetne az új galaktikus kormány, de akár abszolút monarchia is. Naboo és Mandalore is bizonyította, hogy még a Star Wars sem idealizálja úgy a politikát, hogy csak a köztársaság lehet működő, jóságos államforma. Sőt, éppen azt prezentálta az elmúlt hat film, hogy a Köztársaság és a Birodalom ugyanolyan romlottak lehetnek, ha olyan ember van az élén, mint Palpatine. Például "simán" meg lehetne játszani, hogy megmarad a Birodalom, Leiát császárnővé koronázzák, és ő átformálja a Birodalmat egy jó kormánnyá. A kormányzók helyére nem hadurakat, hanem bölcs embereket tesz, és ő is jósággal uralkodik, nem erővel és megfélemlítéssel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de ez még mindig annyit tesz, hogy van egy darab Köztársaság, és nem kell egy második. Tiin a Köztársaság egy korszakát nevezi réginek, Tarkin és Obi-Wan később az egész Köztársaságot réginek nevezi. De ezek egyike sem indukálja, hogy kell nekünk egy Új Köztársaság.

Nem is állítom, hogy kell, csak azt mondom, hogy már a Palpatine féle Köztársaság előtt 1000 évvel is létezett egy Régi Köztársaság. (Ugye Palpatine említi, hogy az akkori Köztársaság 1000 éves fennállása alatt nem volt háború, de Tiin mester megemlít egy olyan (régi) Köztársaságot, amelyikben voltak nagy csaták.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naboo és Mandalore is bizonyította, hogy még a Star Wars sem idealizálja úgy a politikát, hogy csak a köztársaság lehet működő, jóságos államforma.

Ez mondjuk OFF itt, de nekem mindig zavaros volt Naboo államformája. Sio Bibble az ep.1-ben büszkén mondja Nute-éknak, hogy Naboo demokrácia. Padmé pedig az ep.2 alapján a királynői címet választáson szerezte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pb: alkotmányos monarchia is lehetne az új galaktikus kormány, de akár abszolút monarchia is. Naboo és Mandalore is bizonyította, hogy még a Star Wars sem idealizálja úgy a politikát, hogy csak a köztársaság lehet működő, jóságos államforma. Sőt, éppen azt prezentálta az elmúlt hat film, hogy a Köztársaság és a Birodalom ugyanolyan romlottak lehetnek, ha olyan ember van az élén, mint Palpatine. Például "simán" meg lehetne játszani, hogy megmarad a Birodalom, Leiát császárnővé koronázzák, és ő átformálja a Birodalmat egy jó kormánnyá. A kormányzók helyére nem hadurakat, hanem bölcs embereket tesz, és ő is jósággal uralkodik, nem erővel és megfélemlítéssel.

Alkotmányos monarchia vagy hasonlóan "bonyolult" államforma aligha lesz. A hétköznapi emberek többsége tudja mi a királyság, a diktatúra és a demokrácia (köztársaság). Ezen kívül a többi már összetett lenne, a Disney meg elvileg nem akar még olyan kaliberű politikai vonalat se, mint a prequel-ben volt.

Sajnos egy csomóan belekötnek abba, hogy a prequel-ben sok a politika, ami unalmas és kesze-kusza stb.. A véleményükből az is tükröződik, hogy nem is sikerült kb. semmit felfogniuk ezekből a motivációkból és eseményekből. Ehhez képest az OT fekete-fehér és valószínűleg ez lesz a követendő most is.

 

Én elképzelhetetlennek tartom, hogy mondjuk egy Leia átvegye Palpatine helyét és a Birodalom vezetője legyen. A diktatúra akkor is diktatúra, ha jól működik és a jó szándék vezeti az uralkodóját. Ez elsősorban ideológiai kérdés, nem pedig csak egy racionális döntés. A lázadók nemcsak konkrétan Sidious és az elnyomás ellen harcoltak, hanem egy rendszer ellen is. Nagyon nem férne bele, ha aztán csak a vezetői réteg cserélődne le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is állítom, hogy kell, csak azt mondom, hogy már a Palpatine féle Köztársaság előtt 1000 évvel is létezett egy Régi Köztársaság. (Ugye Palpatine említi, hogy az akkori Köztársaság 1000 éves fennállása alatt nem volt háború, de Tiin mester megemlít egy olyan (régi) Köztársaságot, amelyikben voltak nagy csaták.)

Csaták és háborúk nem feltétlen járnak kéz a kézben. Kalózokkal, mandalore portyázókkal, hutt zsoldosokkal bőségesen csatázhattak a Jedik, ráadásul valljuk be, a Citadella elleni csata fasorban sincs a klón háború legtöbb csatájához képest, így én nem is igazán értem Tiin mester kinyilatkoztatását. Elég csak, ha a nabooi csatára gondolunk. Nem volt ott sem háború a Köztársaság és a Kereskedelmi Szövetség között, még azt sem mondhatjuk, hogy háború volt a Naboo királyság és a Szövetség között, mégis egy olyan csata dúlt földön és világűrben, ami lazán kenterbe veri a Citadellánál indított mentőakciót.

Szóval én ezt nem kötném semmiféle 1000 évvel ezelőtti nagy háborúhoz, pláne, hogy még csak meghatározás sincs, milyen régi időkre utal ez a "régi Köztársaság" kifejezés. Meg hát, Obi-Wan és Tarkin is hivatkozhatna az ep4-ben simán, régi jelző nélkül a Köztársaságra, vagy úgy, hogy a régi kormány, mégis úgy hívják, ahogy.

 

Plusz, tegyük hozzá még azt is, hogy a Köztársaságot egy Sith birodalom előzhette meg, mert ugye Windu azt mondja Palpatine-nak az ep3-ban: "The oppression of the SITH will never return." Ezek szerint a Sith-ek valamikor elnyomták a Galaxist a múltban, és mivel ezer évvel ezelőtt győzték le őket, nem merész feltételezés, hogy a Sith-ek uralták a Galaxist a Köztársaság előtt. És kétlem, hogy nekik Köztársaságuk lett volna. :)

 

Alkotmányos monarchia vagy hasonlóan "bonyolult" államforma aligha lesz. A hétköznapi emberek többsége tudja mi a királyság, a diktatúra és a demokrácia (köztársaság). Ezen kívül a többi már összetett lenne, a Disney meg elvileg nem akar még olyan kaliberű politikai vonalat se, mint a prequel-ben volt.

Pedig az ep4-től sem idegen a dolog, hiszen Leia hercegnő (és szenátor egy személyben). És bár sokaknak megfeküdte a gyomrát, a dolog az ep1-2-3-ban sem bonyolult. Nem rágják a szánkba, hogy mi micsoda, egyszerűen elmondják, hogy Amidala és utódai a királynők, azt csók. A többit már mi tesszük hozzá.

A Disney meg a Lucasfilmre hagyja ezt a dolgot, ezt már számtalanszor megbeszéltük. Ha a Disney annyira tartaná magát az ilyen irányokhoz, a Marvel-filmek is sokkal egységesebb képet festenének, ennek ellenére még ugyanaz a karakter is nehezen tud ugyanolyan sztoriba kétszer szerepelni. Lásd Amerika kapitány, aki először egy alternatív háborús filmben játszott, a folytatás meg egy kőkemény techno-thriller lett. Ha az alkotók több politikát akarnak, akkor a Disney nem fog az útjukba állni. Hogy Abrams akar-e majd, az majd kiderül. Nem állnak tőle távol a politikai intrikák beleszövése egy történetben, lásd: Star Trek: Into Darkness.

 

Ez mondjuk OFF itt, de nekem mindig zavaros volt Naboo államformája. Sio Bibble az ep.1-ben büszkén mondja Nute-éknak, hogy Naboo demokrácia. Padmé pedig az ep.2 alapján a királynői címet választáson szerezte.

Egen, ez nekem is furcsa, pláne, hogy még időhöz is van kötve az uralkodás. Fél demokratikus, félmonarchiális rendszer. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem 30 év elég hosszú idő, azalatt mindenképpen kiépülhetne egy újabb intergalaktikus szövetségi rendszer. Az 'új' jelző egyfelől felesleges (nem csak a Köztársaság, a Jedi Rend szempontjából is), másrészt jelentheti azt egyfajta jelzésként, hogy elhatárolódnak az elődeik hibáitól, de magától a rendszertől nem. Úgy, mint a különböző ideológiáknál is nagy fokú pluralitás figyelhető meg, történelmi változásuk miatt, már neoideológiákról beszélhetünk (neo-liberalizmus, neo-konzervativizmus, neo-nacionalizmus stb.). Így egy megreformált, megújult Köztársaságot is jelenthet az 'új' jelző és ez még inkább igaz lenne a New Jedi Order-re vetítve, mármint a reformok szempontjából. :)

A mandalóriaiakat én nagyon üdvözölném a filmvásznon, amennyiben nem primer fenyegetésként jelennének meg, hanem egyfajta harmadik félként, aki vagy ide, vagy oda csapódik az adott konfliktusban. A fő gonosz meg legyen Adam Driver + Brienne! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz, tegyük hozzá még azt is, hogy a Köztársaságot egy Sith birodalom előzhette meg, mert ugye Windu azt mondja Palpatine-nak az ep3-ban: "The oppression of the SITH will never return." Ezek szerint a Sith-ek valamikor elnyomták a Galaxist a múltban, és mivel ezer évvel ezelőtt győzték le őket, nem merész feltételezés, hogy a Sith-ek uralták a Galaxist a Köztársaság előtt. És kétlem, hogy nekik Köztársaságuk lett volna. :)

Ez sem elképzelhetetlen, plusz Sidiousnak is volt egy "Once more the sith will rule the galaxy" mondata, de én inkább még most is afelé hajlok, hogyha létezett is valaha egy hasonló Sith Birodalom, az párhuzamosan létezett a Régi Köztársasággal. Ne felejtsük el hogy Ben azt montda, hogy: "For over a thousand generations the Jedi Knights were the guardians of peace and justice in the Old Republic." Ha egy generációt is csak ötven évnek tekintünk, akkoris legalább 50 000 éve létezik Jedi Rend, ami ráadásul a (régi) Köztársaságot szolgálta.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egen, ez nekem is furcsa, pláne, hogy még időhöz is van kötve az uralkodás. Fél demokratikus, félmonarchiális rendszer. :)

Malajziában is így választják az uralkodókat, az országot alkotó államok vezetői közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez sem elképzelhetetlen, plusz Sidiousnak is volt egy "Once more the sith will rule the galaxy" mondata, de én inkább még most is afelé hajlok, hogyha létezett is valaha egy hasonló Sith Birodalom, az párhuzamosan létezett a Régi Köztársasággal. Ne felejtsük el hogy Ben azt montda, hogy: "For over a thousand generations the Jedi Knights were the guardians of peace and justice in the Old Republic." Ha egy generációt is csak ötven évnek tekintünk, akkoris legalább 50 000 éve létezik Jedi Rend, ami ráadásul a (régi) Köztársaságot szolgálta.

Erre az Ősi idők topicban válaszoltam, hogy ne offoljunk itt.

 

Malajziában is így választják az uralkodókat, az országot alkotó államok vezetői közül.

No, ma is tanultam valami újat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Lázadók Szövetségének felépítése magáért beszél annak tekintetében, hogy milyen jellegű államformát kívánnak létrehozni a Birodalom bukását követően. Jó lenne látni egy második galaktikus köztársasági államformát (hívhatjuk, ahogy akarjuk), ami kontrasztot képezve a Palpatine által megrontottal, valóban egy jól működő, demokratikus szövetség képét nyújtaná. Ezzel is bizonyítván, hogy a korábbi eseményeknek hatása volt arra nézve, hogy ne ismétlődjenek meg az előző rendszer hibái... ugyanígy valószínűnek tartom a Jedi Rend újjászerveződését (az Ep6 után számomra mindig egyértelmű volt, hogy ez Luke küldetése), melyre csakugyan igazak az előbb írtak. Elődjével ellentétben egy jól működő, eredendően célul kitűzött, valós funkcióját ellátó rendszernek ismernének meg, amely mivel éles kontrasztban állna a filmekben látottal, pont, hogy nem hatna önismétlődésként, vagy fantáziátlanságként. Az viszont értelmetlen húzás lenne, ha görcsösen erőlködnének, hogy a lehető legtöbb téren "csak azért is" eltérjenek a Legends EU-tól. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki a star wars galaxis EU-s történelmét kevésbé ismeri, annak ajánlom ezeket az oldalakat, hogy a köztársaság és a jedi rend pontos kialakulása mikor volt:

 

http://starwars.wikia.com/wiki/Timeline_of_galactic_history#

 

http://hu.vukipedia.wikia.com/wiki/A_galaktikus_t%C3%B6rt%C3%A9nelem_id%C5%91vonala

(magyarul csak 4800-ig)

 

Az új köztársaság kifejezés helyett valóban használhatták volna a II. Galaktikus Köztársaság kifejezést, de ez az írók fantáziájára legyen bízva, hogy milyen kifejezést használnak az államforma megjelölése mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha viszont mégis kialakult valami galaktikus közösség, ami amúgy elég nehezen elkerülhető, akkor annak egy köztársasághoz nagyon hasonló képződménynek kéne lennie. Ha újra valami diktatúra vagy királyság lenne, maikor bekapcsolódunk, az eléggé nagy kérdéseket vetne fel és masszív lyukakat eredményezne a kimaradó ~30 év kapcsán.

Majd lehet csinálni sorozatokat és spin-off filmeket a korszakról. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, de majd ha kiderül a film története, a hozzátartozó könyvek és képregények, addig félig-meddig még lehet támaszkodni rá. Szerintem meg lehet, majd oldani, hogy hova fog kerülni a 7, 8, 9 epizódok.

 

Az újabb film pletyka nálam továbbra is Lumiya és Darth Caedus megjelenését erősíti.

 

A Galaktikus Szövetség csak új elnevezése a galaktikus közösségnek hiszen már a köztársaságiak a birodalmiakkal kötnek kvázi szövetséget, ami nem sokáig tart. Tisztára mint a star trekben amikor a bolygók egyesült föderációjához csatlakozik a klingon birodalom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mondjuk OFF itt, de nekem mindig zavaros volt Naboo államformája. Sio Bibble az ep.1-ben büszkén mondja Nute-éknak, hogy Naboo demokrácia. Padmé pedig az ep.2 alapján a királynői címet választáson szerezte.

Uhm, az Egyesült Királyság is demokrácia, noha van királynő. :) Szóval a királynő és a demokrácia nem ellentétes egymással. Szerintem úgy kell elképzelni, mint az Egyesült Királyságot, csak itt a királynő olyan mint egy köztársasági elnök, nem vérvonal van, hanem határozott időre választják. Legalábbis nekem így lenne logikus. Szerintem alapból a királynő nincs ilyen aktívan belevonva a dolgokba, mint ahogy itt látjuk, csak válság idején. Az EpII-ben is csak azért látjuk Jamillát, mert Padmé elég magasan van ahhoz, hogy a királynő fogadja.

 

De mivel ez OFF, átviheted a választ oda, amelyik részére reagálni szeretnél. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uhm, az Egyesült Királyság is demokrácia, noha van királynő. :) Szóval a királynő és a demokrácia nem ellentétes egymással. Szerintem úgy kell elképzelni, mint az Egyesült Királyságot, csak itt a királynő olyan mint egy köztársasági elnök, nem vérvonal van, hanem határozott időre választják. Legalábbis nekem így lenne logikus. Szerintem alapból a királynő nincs ilyen aktívan belevonva a dolgokba, mint ahogy itt látjuk, csak válság idején. Az EpII-ben is csak azért látjuk Jamillát, mert Padmé elég magasan van ahhoz, hogy a királynő fogadja.

 

De mivel ez OFF, átviheted a választ oda, amelyik részére reagálni szeretnél. :)

Jobb topikot nem találván ITT reagáltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Ford bokatörésből máris több konklúzió levonható. A korábbi infók alapján, hogy a Falcon a kimentésére igyekszik, sikerrel járnak, de ezek után viszont harcba keverednek. Talán egy ilyen Falcon harcos sérülésnél kapott "halálos" találatot Ford.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Ford bokatörésből máris több konklúzió levonható. A korábbi infók alapján, hogy a Falcon a kimentésére igyekszik, sikerrel járnak, de ezek után viszont harcba keverednek. Talán egy ilyen Falcon harcos sérülésnél kapott "halálos" találatot Ford.

 

Ez a Ford mentőakció baromság lenne. Főleg,hogy a Jedi is így kezdődött, és akkor most meg sikertelen lenne... nem hiszem,hogy azért hozták vissza Fordot drága pénzért, hogy az elején kinyírják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, ezt olvasta-e valaki:

Pletykák az Ep VII történetével kapcsolatban:

http://www.starwars7news.com/2014/06/rumors-who-are-star-wars-episode-7.html#more

 

Jedi Vadászok, akik a Birodalom számára vadásznak a Jedikre. Céljuk, hogy feltámasszák a Sitheket (mármint gondolom a rendet). Luke meg ellenük harcolt 30 évig, ezért is nincs új Köztársaság azóta sem.

 

Vélemény?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túl sok megválaszolatlan kérdést hagyna maga mögött egy ilyen vad sztori. Szerintem kitaláció ez is.

Nem kell, sőt nem is lenne jó, ha mindent egy filmben elmagyaráznának, mert akkor nem maradna elég izgalom a VIII-IX-re. Jobb, ha elnyújtják a három filmre, fokozatosan derülnének fényre a dolgok. Az OT-ben is pl. csak a középső részben derült ki, hogy Vader ki is valójában. Szóval meg lehet ezt jól csinálni. Csak könyörgöm, legyen már a sequelben valahol egy "Én vagyok az apád" féle drámai csavar, mert a prequelben ezt hiányoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell, sőt nem is lenne jó, ha mindent egy filmben elmagyaráznának, mert akkor nem maradna elég izgalom a VIII-IX-re.

Ez igaz, de azért szakadékok ne legyenek. Szóval elég hülyén mutatna, hogy egyetlen Luke-ra külön jedivadászok szakosodtak volna az alapjaiban már megbukott Birodalomban és ez gátolná az újabb köztársaság vagy egyéb galaktikus rendszer kialakulását. Én a Saga alapján arra számítanék, hogy túl sok főt számláló jedi közösség se lesz, sith szintén nem.

 

Csak könyörgöm, legyen már a sequelben valahol egy "Én vagyok az apád" féle drámai csavar, mert a prequelben ezt hiányoltam.

A prequel-ben nehéz lett volna, hisz tudtuk nagyjából hova kell kifutnia az eseményeknek. Amúgy Sidious személye és valódi kiléte azért elég drámai csavar, ha jobban belegondolunk. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Sidious személye és valódi kiléte azért elég drámai csavar, ha jobban belegondolunk. ;)

 

OFF

Nem tudom ezt, hogy érted, de nekem már az Ep. I végén leesett, hogy ki ő valójában.

 

Egyébként nekem nem tetszene annyira ez az ötlet, remélem nem ilyesmi vonalon képzelik el a történetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.