Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Senki nem mondta, hogy Luke egyedül harcolna minden Vadász kollégával. Egyszerűen csak ő volt megemlítve a szövegben. Mivel vadásznának a Jedikre, ezért nyilván több is lesz belőlük...

 

"A prequel-ben nehéz lett volna, hisz tudtuk nagyjából hova kell kifutnia az eseményeknek. Amúgy Sidious személye és valódi kiléte azért elég drámai csavar, ha jobban belegondolunk. ;)"

 

Ezt ugye te sem gondolod komolyan :) Palpi első jeleneteitől kezdve lehetett tudni, hogy ő Sidi. Ha más nem, hát fokozatosan azért rá lehetett jönni, nem kellett hozzá nagy ész. De ha mondjuk berakták volna, hogy Palpi Anakin apja, aki felhasználta a midiclorianokat, hogy megalkossa a Kiválasztottat, na az übercool csavar lett volna, leesett volna sokak álla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, miután tudtunk Sidious-ról, így egyértelmű volt, hogy bizony Palpi lesz az. Ennyi erővel a Vader-Luke viszony se meglepő, hisz az Ep.3 vagy 6 után már triviális. Tény és való, hogy annyira nem rejtegették, hogy Palpi rendkívül gyanús és ő lehet a másik oldalon is. Viszont nem kicsit sokkoló az, hogy egy szimpla politikus egy (saját maga által okozott) krízist meglovagolva a köztársaság népszerű ura lesz és kirobbant egy olyan háborút, ahol mindkét oldalon ő az úr, mindezt tökéletes inkognitóban.

 

Ha nem is Palpi Anakin apja, de azért az az operás jelenet igencsak gondolatébresztő volt. ;)

 

Az meg addig ok, hogy több jedi lesz, ha már vadásznak rájuk, de mennyi és kik? Túl sok nem kerülhetett elő abban a ~30 évben. Amúgy is, miért küldene a Birodalom maradványa ellenük fejvadászokat? Ennyire sok felesleges kapacitásuk van, hogy ilyenekre tudnak koncentrálni. Eleve miért lennének annyira fontosak a jedik, hogy nélkülük ne lehetne galaktikus közösséget létrehozni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán az lehet majd a helyzet - mint ahogy korábban téma volt itt a fórumon -, hogy a galaxis népei nem kérnek se a bukott Köztársaságból, se a legyőzött Birodalomból, és a bolygórendszerek önálló útra lépnek. Egyes rendszerek esetleg szövetségeket alkothatnak majd egymással, talán épp a Birodalommal, amely így újra meg tud erősödni.

Az is lehet, hogy a galaxis népei nem kérnek a Jedikből sem, hiszen ők is buktak a Köztársasággal együtt, ezért komoly küzdelmet jelenthet majd újra felemelni a Rendet, hogy újra a béke őrei lehessenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kemények ezek az új pletykák a ránk váró új trilógiáról. Nemcsak a klasszikus trilógiát, de az egész eddigi történetet új megvilágításba helyeznék, amennyiben csak a fele igaz lenne a leírtaknak. Mindenesetre nekem tetszene, ha így lenne ... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozok, egész megtetszett ez a koncepció, el tudnám fogadni, ha végül ezt, vagy hasonót kapnánk. A vadászok vonalat el lehet kezdeni építeni a Rebels-ben, hogy végül az új filmekben teljesedjen ki. Talán még a próféciát is újra lehetne vele értelmezni, Anakin helyre billentette az egyensúlyt, és a vérvonala tesz róla, hogy a Sötét oldal többé ne emelkedhessen fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Sidious személye és valódi kiléte azért elég drámai csavar, ha jobban belegondolunk. ;)

 

A mi generációnknak nem igazán(akik moziban látták a nyolcvanas években a klasszikust és ott lettek rajongók gyerekfejjel). Az 1981-ben megjelent Csillagok Háborúja kötetben(amit anno meg is szereztem) az első pár oldalon megírják hogy Palpatine-ból lesz a Császár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mi generációnknak nem igazán(akik moziban látták a nyolcvanas években a klasszikust és ott lettek rajongók gyerekfejjel). Az 1981-ben megjelent Csillagok Háborúja kötetben(amit anno meg is szereztem) az első pár oldalon megírják hogy Palpatine-ból lesz a Császár.

Pb szerintem úgy értette, hogy ha valaki az EpI-el kezdi, és az EpVI-tal fejezi be. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha mondjuk berakták volna, hogy Palpi Anakin apja, aki felhasználta a midiclorianokat, hogy megalkossa a Kiválasztottat, na az übercool csavar lett volna, leesett volna sokak álla.

 

OFF

Eredetileg benne volt a forgatókönyvben. A nagy leleplezős jelenet akkor még nem a folyosón játszódott a kép előtt, hanem az irodában. Palpi azt mondta, ő vette rá a midichlorianokat, hogy elindítsák a sejtosztódásokat, amelyek Anakin létrejöttéhez vezettek. Azt is hozzátette, hogy bizonyos értelemben apjaként gondolhat rá a Kiválasztott.

 

DARTH SIDIOUS-- "I have waited all these years for you to fulfill your destiny... I arranged for your conception. I used the power of the Force to will the midichlorians to start the cell divisions that created you."

ANAKIN-- "I don't believe you."

DARTH SIDIOUS-- "Ahhh, but you know it's true. When you clear your mind, you will sense the truth. You could almost think of me as your father."

ANAKIN-- "That's impossible!"

DARTH SIDIOUS-- "Nevertheless, you must decide."

 

Ezt aztán Lucas törölte még a forgatás megkezdése előtt, sok más mellékszállal együtt (pl. hogy Dooku intézte Anakin anyjának elrablását és halálra kínzását). Ami engem illet, nem bánom, hogy kikerült, ez már túl sok lett volna.

 

ON

Ezt a "vadász" dolgot még szoknom kell, ha így lesz... Markánsan eltérne az eddig ismert EU-tól, ez tény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon jó, hogy kikerült a filmből, mert nagyon rossz. Már a koncepció is, de ez a párbeszéd is harmatgyenge.

 

Ami ezt a teóriát illeti, nos, az ötlet érdekes, de ott a hírben már az, hogy fals. Erről is ennyit. Szerintem az első trailerig nem nagyon fogunk tudni arról, mi lesz a sztori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon jó, hogy kikerült a filmből, mert nagyon rossz. Már a koncepció is, de ez a párbeszéd is harmatgyenge.

 

Ami ezt a teóriát illeti, nos, az ötlet érdekes, de ott a hírben már az, hogy fals. Erről is ennyit. Szerintem az első trailerig nem nagyon fogunk tudni arról, mi lesz a sztori.

Az igazat megvallva, így most azt sejteti a történet, hogy Plagueisnek lehet köze Anakin születéséhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na közben meg már egy másik csávó, aki állítólag betonbiztos forrással rendelkezik, cáfolja a "jedivadászos" pletykákat... :facepalm:

http://www.starwars7news.com/2014/06/rumors-who-are-star-wars-episode-7.html#more

Akkor most tényleg lemondhatunk az évszázad legjobb story-járól vagy ez csak ködösítés, hogy ki ne derüljenek komoly részletek másfél évvel a premier előtt??

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már megint megy a kínlódás. Megint borítani akarják a kettő szabályát. Már az Inkvizítortól is feláll a hátamon a szőr annak ellenére hogy a Rebels-ből mégy egy kockát sem láttam. Pedig el kell fogadnom, mert a kánon része. De most öszintén, a jedik levadászására, mindenféle kétes képességű, a sithek-hez képest gyengébb, vörös kardal bohóckodó majmokat küldenének? Most komolyan ez lenne a történet? Nem Ennél sokkal sokkal ütősebb dolog kell hogy legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már megint megy a kínlódás. Megint borítani akarják a kettő szabályát. Már az Inkvizítortól is feláll a hátamon a szőr annak ellenére hogy a Rebels-ből mégy egy kockát sem láttam. Pedig el kell fogadnom, mert a kánon része. De most öszintén, a jedik levadászására, mindenféle kétes képességű, a sithek-hez képest gyengébb, vörös kardal bohóckodó majmokat küldenének? Most komolyan ez lenne a történet? Nem Ennél sokkal sokkal ütősebb dolog kell hogy legyen.

Annyira bírom, hogy már előre leírják egyesek a Rebels vagy az Ep VII történetét. Azért,mert valami hülyeségnek hangzik elsőre, még meg lehet jól csinálni. Azért használtam az "évszázad storyja" jelzőt, mert alapanyagnak cool lenne, ha jól megcsinálják, ütősek is lehetnének ezek az alakok. Meg az az ötlet, hogy már korábban is léteztek, csak Vader nem engedte,hogy Luke-ot levadásszák, mert a Sitheknek tervük volt vele, engem nagyon megfogott. Sajnálnám, ha semmi nem lenne belőle.

 

De van egy olyan érzésem, hogy sokaknak semmilyen történet nem lesz elég jó...

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már megint megy a kínlódás. Megint borítani akarják a kettő szabályát. Már az Inkvizítortól is feláll a hátamon a szőr annak ellenére hogy a Rebels-ből mégy egy kockát sem láttam. Pedig el kell fogadnom, mert a kánon része. De most öszintén, a jedik levadászására, mindenféle kétes képességű, a sithek-hez képest gyengébb, vörös kardal bohóckodó majmokat küldenének? Most komolyan ez lenne a történet? Nem Ennél sokkal sokkal ütősebb dolog kell hogy legyen.

Sith -ek hiányéban kénytelen ilyen majmokat küldeni. Az a kérdés, hogy honnan van a tudásuk és egyáltalán erőérzékenyek? Elég sok sebből vérzik ez...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen igen. Itt mindenki érzi hogy nem babra megy a játék, úgyhogy itt minden véleményt meg kell hallgatni, akár pro, akár kontra. Én akkor lennék nyugodt, ha az EP VII reklámkampányában Lucas lenyilatkozná, hogy ez a történet bizony egy Ővele folytatott nagyon hosszú konzultáció során született meg, és teljes egészében egybevág a 70-es évekbeli elképzelésével. Remélem a Disney-nél nem az a a szempont, hogy minnél több új karaktert ábrázoló Hasbro figurát, meg LEGO izét lehessen eladni, mert jelenleg példáúl a Rebels kapcsán ilyen érzéseim vannak. Beleeröltetnek indokolatlanul storyvonalba mindenféle figurát, karaktert, csakhogy kényszeresen valami újat mutassanak. Szerintem a saga az ami tökéletesen el van mesélve, nem kell itt semmit kényszeresen sem beleeröltetni, sem bizonygatni , sem túlmagyarázni. Persze az ember kíváncsi a trilógiák közötti 20 évre, de nem az alpvetések felrugása árán, amelyek ezt a Sith birodalmat egyben tartják (pl a kettő szabálya) De ne legyen igazam.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem, hogy az inkvizítor mivel rúgja fel a Kettős Szabályt, holott nem Sith! Csupán a sith-ek egy végrehajtója, egy báb, egy eszköz a kezükben, ahogy Ventress is volt. Nincs itt felrúgva semmi! És Ventress még a "mindenható" lucasi érában került bele a kánonnak számító TCW-be!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Noha nekem se tetszett a legutóbb vázolt történet alapkoncepciója, de a másik oldalra se érdemes átesni. Teljesen felesleges pl. légből kapott pletykák alapján kétségbe esni vagy szitkozódni. Jön egy pletyka, megbeszéljük mi lenne, ha így lenne, tetszene-e vagy sem, de agyonaggódni szerintem felesleges magunkat. ;)

 

A Rebels kapcsán is kár előre temetni a dolgokat 1-2 ugyan konkrét, ámde mégis homályos info alapján. Ventress-ről is, ha előre halljuk nagy vonalakban milyen szerepben fog feltűnni, biztosan nem tetszett volna, aztán semmi bajom nem volt vele a TCW-ben, sőt.

 

Azt pedig megjegyezhetjük, hogy igazából nem is maga a történet alapkoncepciója fogja meghatározni az új trilógia sikerét és fogadtatását, hanem a megvalósítás. Szinte bármilyen ötlet jöhet (na jó, nyilván totális baromság nem), ha azt igényesen és megfontoltan vezetik be és bontják ki, majd vezetik a végkifejletig. Ha tudatosan törődnek minden apró részlettel, akkor nem lesz gond.

Ugyanígy jöhetnek bármennyire zseniális motívumok, ha azokat meggondolatlanul és felelőtlenül sütik el. Ha összecsapott és szenzációhajhász vonalat követnek, akkor garantált a bukás, hiába a remek alapsztori. Ezt a TCW-ben is jól láthattuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem igazából nincs problémám a Jedi vadászokkal, csak eddig nem tűnik túl eredetinek az ötlet. Főleg, hogy a Rebelsben valami hasonló lesz. Ennél nagyobb durranást várok az EpVII-re, persze ez amúgy is csak egy pletyka, amit ráadásul már meg is cáfoltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nekem csak az nem világos, hogy ha a Birodalom él és virul a 7. részben is, akkor mi a búbánatot ünnepelnek annyira a lázadók (meg a galaxis különböző bolygóinak lakói) a Jedi végén? :hmm::? Vagy azt hitték, hogy az Uralkodó halála egyúttal elhozta a szabadságot is, közben meg mégsem?

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nekem csak az nem világos, hogy ha a Birodalom él és virul a 7. részben is, akkor mi a búbánatot ünnepelnek annyira a lázadók (meg a galaxis különböző bolygóinak lakói) a Jedi végén? :hmm::? Vagy azt hitték, hogy az Uralkodó halála egyúttal elhozta a szabadságot is, közben meg mégsem?

Ünnepelhették az uralkodó halálát is, hiszen az ilyen felépítésű rendszerekben a diktátor halála legtöbbször egyenlő a birodalmának bukásával is. Amúgy nekem csak akkor lenne gondom a Birodalom maradványának létezésével, ha önmagában annyira erős lenne, hogy ez jelentse a nagy fenyegetést. Ez leginkább azért bökné a szemem, mert az OT nagy fáradozásainak és áldozatainak jelentőségét csökkentené. Ugyanez a helyzet a sith-ek esetleges feltűnésével is.

 

Azt azért ne felejtsük el, hogy nemcsak Sidious halt meg az Ep.6 végén. A 2. ember, Vader is, valamint az akkori vezérkar jelentős része odalett a Halálcsillaggal és a hiper-szuper csillagrombolóval együtt. Ezt egészítsük ki azzal, hogy pár évvel megelőzően szintén a vezérkar krémje elveszett az 1. Halálcsillag robbanásakor. Ráadásul nem bántak kesztyűs kézzel a tisztekkel, szóval amúgy is fogyóeszközök voltak.

Én mindezek után meglepődnék, ha ~30 év alatt sikerült volna kitermelniük olyan vezetőket, akik összefogják és újra a csúcs felé juttatják őket. Azon meg pláne, ha az akkori fiaskó után rögtön képesek lettek volna megtartani a hatalmi pozíciójukat, és szétesés helyett elfojtani a lázadást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

valamint az akkori vezérkar jelentős része odalett a Halálcsillaggal és a hiper-szuper csillagrombolóval együtt.

Na már miért? Semmi sem utal arra, hogy a II. Halálcsillagon tartózkodott a vezérkar. Az elvileg egy befejezetlen, még nem hadrendbe állított űrállomás volt, semmi keresnivalója nem volt ott vezérkarnak, aminek jelenléte lebuktatta volna Palpatine tervét (elvégre akkor már ki is írhatták volna, hogy csapda). Az Executoron is csak egy admirális volt, de sehol sincs nyoma annak, hogy Piett a vezérkar tagja lett volna, már csak azért sem, mert Ozzel helyét vette át, aki szintén nem valószószínű, hogy vezérkari tag lett volna - eléggé gáz lenne egy vezérkari vezetőt lealacsonyítani Darth Vader szárnysegédjévé. A flottákat meg eleve admirálisok vezetik, de attól, hogy valaki ilyen rangot kap, nem lesz mindjárt vezérkari tag is. Jól is néznénk ki (mint ahogy ugye Han és Lando sem lett csak azért a Lázadók Szövetségének főparancsnokai közé besorolva, mert tábornokokká nevezték ki őket - hiszen Solonak Madine, Landonak Acbar volt a parancsnoka - na, ők vezérkari tisztek voltak).

Elég furán venné ki magát már az is, ha a hadseregek vezetői hajókon lennének, hát még az, hogy félkész állomáshelyeken. A Birodalmi Hadsereg vezérkara több, mint valószínű, hogy a Coruscanton volt. És ha még valami csoda folytán Piett valóban a vezérkar tagja volt, akkor is, csak egy ember, egy vezérkar kicsit több főből áll.

 

Az endori csatában mindössze két vezetőt vesztett a Birodalom: Palpatine-t és Vadert. Utóbbi pótolható, előbbi elég gáz. Ha csak nem bújkált valahol egy hozzá hasonló karizmatikus lángelme, akkor nem hiszem, hogy az a Birodalom, ami az ep3-ban megszületett és az ep6-ban összeomlott, megmaradhatna, ellenben egy töredéke továbbra sem kizárt, hogy átvészelte az endori csatát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.