Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem nagyon lealacsonyitja az SW-t ha azt feltételezzük hogy egy főszerepet játszó jedi tanonc nélkül nem is működik. Ennél azért sokkal jobban ki van dolgozva ez a világ. Nem tudom miről fog szólni a film de örülnék minél több érdekes újitásnak.

Nem azt mondom, hogy nem működik, de vannak bizonyos jellegzetességek,amik igazán SW-szá teszik. Ilyen pl a Jedi tanoncos főszereplő. Rendben van, hogy kellenek az újítások (már most is sok ilyen van, pl a színesbőrűek és a hölgyek keményen előtérbe tolása), de azért mindent ne rúgjunk már fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azt mondom, hogy nem működik, de vannak bizonyos jellegzetességek,amik igazán SW-szá teszik. Ilyen pl a Jedi tanoncos főszereplő. Rendben van, hogy kellenek az újítások (már most is sok ilyen van, pl a színesbőrűek és a hölgyek keményen előtérbe tolása), de azért mindent ne rúgjunk már fel.

 

Hát ez eléggé szexista, rasszista volt :D, viszont azzal egyet értek, hogy egy Erő érzékeny lény legyen a főszereplő illetve az egyik, a többi rohamosztagosokra fejvadászokra építő story menjen spin-offnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez eléggé szexista, rasszista volt :D, viszont azzal egyet értek, hogy egy Erő érzékeny lény legyen a főszereplő illetve az egyik, a többi rohamosztagosokra fejvadászokra építő story menjen spin-offnak.

Hasonlóan látom én is. ;)

 

A SW univerzuma elég érett és kidolgozott (legalábbis annak kell lennie) ahhoz, hogy ne legyen muszáj a középpontba helyezni Erőhasználókat (sith és jedi megnevezéssel illetve), fénykardpárbajokat, galaktikus konfliktust, családi drámát stb.. Az persze már teljesen más kérdés, hogy a rajongók és összességében a nézők elég érettek-e ehhez és mennyire lenne sikeres. :)

 

A Saga-t záró trilógia viszont jó lenne, ha nagyobb léptékben hű maradna az eddigi keretekhez. Nem kell mindennek már ismert motívumnak lenni, sőt kellenek is az újítások, de módjával. Mennyiségileg és minőségileg se látnék szívesen drasztikus eltérést a prequel-OT viszonylathoz képest. Pl. a TCW egyes elemei már nekem nagyon fájóak lennének az új trilógia bármely részében.

 

Legyen csak a főszerepben egy újabb Erőérzékeny Skywalker (akár Leia ágán) és oldjon meg fénykarddal egy galaktikus balhét. Ezzel a Saga-nak vége és innentől már sokkal szabadabban lehet faragni a SW-világot, bátrabban is hozzá lehet nyúlni. Akár pár spin-off, akár új többfilmes eposz keretében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A droidokat és az idegeneket nem számolva(akik mellesleg mind hímneműek) eddig 9 férfi és 6 női szereplőt jelentettek be.

És amíg nem lesz 9-9, addig hívjunk már be minden amazont,aki él és mozog London utcáin... :facepalm: Úgy értettem,hogy a korábbi trilógiákhoz képest. Ne mondja nekem senki,hogy a prequelben és az OT-ben sok hölgyet láttunk meghatározó szerepben. Leiát és Padmét kivéve persze. Mostanában viszont szinte mást se hallani, minthogy újabb és újabb hölgy csatlakozik a stábhoz.

 

pb69:

Az első bekezdést komolyan gondoltad? Amiket felsoroltál, azok a SW szíve-lelke. Főleg az Erő-használat meg a fénykardok. Ha ezek nélkül nem tetszene a film a nézőknek, az nem azért lenne, mert nem elég "érettek", hanem azért, mert az már nem SW lenne...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod a legtöbben -legalábbis itt a fórumon- a nőkre is emberként tekintenek, akiknek ugyanúgy lehet érdekes története, drámája stb. mint egy férfinak pláne egy olyan világban ahol nem is kell muszkli ahhoz hogy valaki tonnás űrhajókat emelgessen. Lehet hogy te azért szeretted Obi-Want mert p*cse volt de szerintem mi itt a legtöbben azért mert egy jó karakter volt. És egy új történettől is "csak" jó karaktereket várunk.

 

Egyébként meg nem minden bejelentett szereplő lesz főszereplő, úgyhogy megnyugodhatsz. Három fiatal főszereplő lesz a hivatalos bejelentés szerint és úgy tűnik hogy abból csak egy lesz nő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És amíg nem lesz 9-9, addig hívjunk már be minden amazont,aki él és mozog London utcáin... :facepalm: Úgy értettem,hogy a korábbi trilógiákhoz képest. Ne mondja nekem senki,hogy a prequelben és az OT-ben sok hölgyet láttunk meghatározó szerepben. Leiát és Padmét kivéve persze. Mostanában viszont szinte mást se hallani, minthogy újabb és újabb hölgy csatlakozik a stábhoz.

 

Hát igen a Family Guyban van is erre egy poén, hogy itt van Leia az egyetlen nő a galaxisban vagy valami ilyesmi :) Szerintem üdítően hatna több női karakter.

 

pb69:

Az első bekezdést komolyan gondoltad? Amiket felsoroltál, azok a SW szíve-lelke. Főleg az Erő-használat meg a fénykardok. Ha ezek nélkül nem tetszene a film a nézőknek, az nem azért lenne, mert nem elég "érettek", hanem azért, mert az már nem SW lenne...

 

Én olvastam már olyan könyveket amiben egy deka fénykard nem volt még is SW volt és tetszett is

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne mondja nekem senki,hogy a prequelben és az OT-ben sok hölgyet láttunk meghatározó szerepben. Leiát és Padmét kivéve persze.

Engem kicsit zavart is. Nem azt mondom, hogy 1. vagy 2. újranézésre már frusztrált volna a dolog, de később azért belegondoltam, hogy sokkal üdítőbb lenne, ha a nők komolyabb szerepben is masszívabban képviseltetnének. A TCW-ben aztán Ahsoka, Ventress, Talzin, Satine és nem kevés női jedi kisebb-nagyobb mellékszerepben. Nekem kifejezetten tetszett mindegyikük és egyáltalán nem éreztem, hogy csak azért lettek bepasszírozva, hogy javítsák a nőarányt.

 

Az első bekezdést komolyan gondoltad? Amiket felsoroltál, azok a SW szíve-lelke. Főleg az Erő-használat meg a fénykardok. Ha ezek nélkül nem tetszene a film a nézőknek, az nem azért lenne, mert nem elég "érettek", hanem azért, mert az már nem SW lenne...

Igen, komolyan. Szerintem is esszenciális dolgok ezek, de ha nélkülük élvezhetetlen lenne egy SW film vagy nem működne, akkor a fiktív univerzum felépítésénél hibákat követtek el és túlbecsüljük a SW-univerzum értékét. Az Erőhasználók vagy a fénykardok a SW-világ nagyon kicsi (ámbár annál érdekesebb) szegmensét érintik. Ha tovább akarják bővíteni a látókörünket, akkor nem ragadhatnak le itt.

Nyilván nem azt akarom, hogy innentől ezeket gyökerestől irtsák ki, de igenis szükséges zseniális filmeket készíteni, melyek megállják helyüket úgy is, hogy nem ezen motívumok vannak középpontban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr! Én is emberként tekintek a nőkre,nagyon is, képzeld még párom is van,akivel nagyon boldogok vagyunk, a p.csös megjegyzésedet meg visszautasítom. A személyeskedést hagyd meg másnak, főleg, hogy nem ismersz. Szép napot...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr! Én is emberként tekintek a nőkre,nagyon is, képzeld még párom is van,akivel nagyon boldogok vagyunk, a p.csös megjegyzésedet meg visszautasítom. A személyeskedést hagyd meg másnak, főleg, hogy nem ismersz. Szép napot...

A p*csöt nem rád értette, hanem arra, hogy csak azért szereted Obi-Want, mert férfi, csak nem ilyen finoman fejezte ki magát.

 

Ami a nőket illeti, egyrészt, eddig a fontos női karakterek száma kereken egy. Egyetlen nőt ismerünk, aki főszerepet tölt be. A többiek lehetséges, hogy csak olyan szerepekben tűnnek fel, mint Mon Mothma, Aayla Secura vagy Sabé. Szóval kár ezen hisztizned.

Az ep4-5-6-ban a nők aránya valóban pofátlanul alacsony, ráadásul a legtöbb táncosnő vagy rabszolganő, de azért ott is szép húzás, hogy a Lázadók Szövetségének két fontos vezetője is nő, mert ugye Leia sem a ranglétra takarítója, Mon Mothma meg csak az egész kóceráj feje. Az ep1-2-3-ban viszont felsorolni is nehéz lenne, hány nő van. Eleve Amidala közvetlen ott van Sabé (Keira Knightley), Rabé, Eiarté, Saché (Sofia Coppola), Yané, Fé, Cordé, Dormé, Versé, Teckla Minnau, Moteé, Ellé, azért már ez egész szép felhozatala, és akkor hol van még például a Jedi Rend: Adi Gallia, Stass Allie, Shaak Ti, Depa Billaba, (Yaddle), Aayla Secura, Bultar Swan, Luminara Unduli, Barriss Offee, Yocasta Nu. És akkor még ott van Mon Mothma, Shmi Skywalker, Chi Eekway, Terr Taneel, és még lehetne sorolni egy darabig. A legtöbb csak háttérszereplő, de nyilván ők sem maradtak titokban a forgatáson. Legalábbis az ep3 premierje előtt már tudtuk, hogy ki fogja játszani Mon Mothmát, de elég szép hangot kapott az is, hogy Bai Ling szerepel a filmben... Erre jól kivágták. Na, ennyit erről. Szóval mi az aggodalom tárgya, hogy szerepelnek a filmben nők vagy, hogy ezt előre elárulják?

Semmi, az ég adta egy világon semmiféle jel nem utal arra, hogy csajosfilm, vagy elnézést a kifejezésért, niggerfilm lesz a Star Wars ep7-ből. Ismerünk néhány nevet, amik uram bocsáss meg, nőt takarnak vagy könyörülj rajtam szentlélek, négert. És talán megesik az a perverz eset, amikor mindkettőt egy személyben, de ez nagyjából annyit jelent, mintha Bai Ling bejelentése után már Paris Hiltont és Lindsay Lohant is az ep3-ba vízionáltuk volna, meg egy halom ázsiai jellegű figurát, persze mindet fő szerepben, és botrányosan sz*rnak könyveltük volna el azelőtt, hogy sejtésünk lett volna a történetről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr! Én is emberként tekintek a nőkre,nagyon is, képzeld még párom is van,akivel nagyon boldogok vagyunk, a p.csös megjegyzésedet meg visszautasítom. A személyeskedést hagyd meg másnak, főleg, hogy nem ismersz. Szép napot...

Légyszi ne indulatból olvass, hanem próbáld meg értelmezni amit a másik ír, akkor talán nem fogsz megsértődni a semmire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami rémlik most, hogy annak idején Bai Ling bejelentése kapcsán micsoda hiszti volt egyes körökben. :) Én örülnék neki, ha a fő-fő szereplő, aki még a trióból is kiemelkedik, lány lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A p*csöt nem rád értette, hanem arra, hogy csak azért szereted Obi-Want, mert férfi, csak nem ilyen finoman fejezte ki magát.

 

Ami a nőket illeti, egyrészt, eddig a fontos női karakterek száma kereken egy. Egyetlen nőt ismerünk, aki főszerepet tölt be. A többiek lehetséges, hogy csak olyan szerepekben tűnnek fel, mint Mon Mothma, Aayla Secura vagy Sabé. Szóval kár ezen hisztizned.

Az ep4-5-6-ban a nők aránya valóban pofátlanul alacsony, ráadásul a legtöbb táncosnő vagy rabszolganő, de azért ott is szép húzás, hogy a Lázadók Szövetségének két fontos vezetője is nő, mert ugye Leia sem a ranglétra takarítója, Mon Mothma meg csak az egész kóceráj feje. Az ep1-2-3-ban viszont felsorolni is nehéz lenne, hány nő van. Eleve Amidala közvetlen ott van Sabé (Keira Knightley), Rabé, Eiarté, Saché (Sofia Coppola), Yané, Fé, Cordé, Dormé, Versé, Teckla Minnau, Moteé, Ellé, azért már ez egész szép felhozatala, és akkor hol van még például a Jedi Rend: Adi Gallia, Stass Allie, Shaak Ti, Depa Billaba, (Yaddle), Aayla Secura, Bultar Swan, Luminara Unduli, Barriss Offee, Yocasta Nu. És akkor még ott van Mon Mothma, Shmi Skywalker, Chi Eekway, Terr Taneel, és még lehetne sorolni egy darabig. A legtöbb csak háttérszereplő, de nyilván ők sem maradtak titokban a forgatáson. Legalábbis az ep3 premierje előtt már tudtuk, hogy ki fogja játszani Mon Mothmát, de elég szép hangot kapott az is, hogy Bai Ling szerepel a filmben... Erre jól kivágták. Na, ennyit erről. Szóval mi az aggodalom tárgya, hogy szerepelnek a filmben nők vagy, hogy ezt előre elárulják?

Semmi, az ég adta egy világon semmiféle jel nem utal arra, hogy csajosfilm, vagy elnézést a kifejezésért, niggerfilm lesz a Star Wars ep7-ből. Ismerünk néhány nevet, amik uram bocsáss meg, nőt takarnak vagy könyörülj rajtam szentlélek, négert. És talán megesik az a perverz eset, amikor mindkettőt egy személyben, de ez nagyjából annyit jelent, mintha Bai Ling bejelentése után már Paris Hiltont és Lindsay Lohant is az ep3-ba vízionáltuk volna, meg egy halom ázsiai jellegű figurát, persze mindet fő szerepben, és botrányosan sz*rnak könyveltük volna el azelőtt, hogy sejtésünk lett volna a történetről.

Nagyon jól tudom, hogy Obi-Wan-ra írta, szövegértésből még én is megütöm az elégséges szintet. Pont erre reagáltam.

 

Ami a prequelben szereplő hölgyeket illeti: csinos kis felsorolás, amit iderittyentettél, csak az igazsághoz hozzátartozik, az Ep1-2-3-ban Padmén és Shmi-n kívül alig van olyan hölgyemény, akinek 2 mondatnál több elhagyja a száját, sőt legtöbbet alig látjuk a vásznon. Ergo történet szempontjából alig volt jelentősége a jelenlétüknek. Erre itt van ez a film, ahol nagyon úgy néz ki, hogy Boyega a fő-fő-főszereplő. Ezzel nem az a nagy gondom, hogy színesbőrű (látod, én véletlenül se azt az n betűs szót használom, akkor most ki a rasszista? :? ) hanem az, hogy én arra számítottam, hogy ismét egy Skywalker körül fog pörögni a story, Boyega meg ugye eleve nem lehet Skywalker. Nekem ez már itt egy törés, mert elvileg ez egy folytatás lenne, ehhez képest inkább úgy tűnik, mintha ki akarnák vágni a kukába az egész Sagát, és előlről kezdeni valami mással az ultraliberális dogmák kényszerének megfelelve...

Meg OK, hogy eddig néhány nevet ismerünk, csak nekem az érkező infókból,pletykákból megint csak az jön le, hogy minél több hölgyeményt akarnak beleerőltetni a dologba, csak hogy nehogy már olyan nagy hímuralom legyen a forgatáson.

 

Persze lehet,hogy nincs igazam, és tényleg valami nagyon cool fog kijönni az egészből és még tetszeni is fog, de szerintem kár ilyen ironikus hangnemben írogatni a másiknak csak azért, mert le meri írni a véleményét. Élénken él még az emlékezetemben, hogy itt a fórumon valóságos világvége hangulat uralkodott, amikor bejelentették,hogy lesz Ep VII...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a prequelben szereplő hölgyeket illeti: csinos kis felsorolás, amit iderittyentettél, csak az igazsághoz hozzátartozik, az Ep1-2-3-ban Padmén és Shmi-n kívül alig van olyan hölgyemény, akinek 2 mondatnál több elhagyja a száját, sőt legtöbbet alig látjuk a vásznon. Ergo történet szempontjából alig volt jelentősége a jelenlétüknek.

Igen, és Shmi is erősen mellékszereplő, noha Anakin miatt nagyon fontos karakter, de tényleges szerepe nem sok van. A Tanácsból is szinte mindig csak a hímeket halljuk. Az OT-ban hiába a Szövetség vezére Mothma, ő is alig szerepel. Most akkor ez azt jelenti, hogy a SW-ban soha nem juthat trilógiánként 1-nél több főszerep nőnek? Vagy ha igen, akkor biztosan csak az "ultraliberális dogmák kényszerének akarnak megfelelni"? A TCW-ben is ez jött le Ahsoka vagy Ventress karakteréből?

Nem igazán értem, hogy az eddigi Saga egyik mondhatni hiányossága miért lenne ennyire fontos. Miért kéne ehhez foggal-körömmel ragaszkodni, ahelyett, hogy maguk mögött hagynák.

 

Erre itt van ez a film, ahol nagyon úgy néz ki, hogy Boyega a fő-fő-főszereplő. Ezzel nem az a nagy gondom, hogy színesbőrű (látod, én véletlenül se azt az n betűs szót használom, akkor most ki a rasszista? :? ) hanem az, hogy én arra számítottam, hogy ismét egy Skywalker körül fog pörögni a story, Boyega meg ugye eleve nem lehet Skywalker.

Akkor miért nem ezt írod le, hogy ez a bajod? Megkímélted volna magad némi vitától, ha ezt tetted volna. Így inkább utólagos magyarázkodásnak tűnik, de no offense. ;)

Önmagában attól meg senki nem lesz rasszista vagy rasszistább, hogy használja (mondja vagy leírja) a "néger" szót, még a "nigger" is beleférhet. Értelmetlen ilyen gyerekes módon reagálni. ;)

 

Meg OK, hogy eddig néhány nevet ismerünk, csak nekem az érkező infókból,pletykákból megint csak az jön le, hogy minél több hölgyeményt akarnak beleerőltetni a dologba, csak hogy nehogy már olyan nagy hímuralom legyen a forgatáson.

Honnan és hogyan sikerült ezeket leszűrnöd belőle?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jól tudom, hogy Obi-Wan-ra írta, szövegértésből még én is megütöm az elégséges szintet. Pont erre reagáltam.

Akkor mire fel a sértődés, mert hogy téged egy szóval sem inzultált, az is hétszentség.

 

Ami a prequelben szereplő hölgyeket illeti: csinos kis felsorolás, amit iderittyentettél, csak az igazsághoz hozzátartozik, az Ep1-2-3-ban Padmén és Shmi-n kívül alig van olyan hölgyemény, akinek 2 mondatnál több elhagyja a száját, sőt legtöbbet alig látjuk a vásznon.

És ezt az igazságot én oda is írtam, de köszi, hogy megismételted. ;)

 

(látod, én véletlenül se azt az n betűs szót használom, akkor most ki a rasszista? :? )

Én, nyilvánvalóan. Az első Ku-Klux-Klan alapítótagja vagyok. És még homofób, szexista, intoleralista, erős pista, fasiszta, és raklapista is vagyok. :)

 

Erre itt van ez a film, ahol nagyon úgy néz ki, hogy Boyega a fő-fő-főszereplő. Ezzel nem az a nagy gondom, hogy színesbőrű (látod, én véletlenül se azt az n betűs szót használom, akkor most ki a rasszista? :? ) hanem az, hogy én arra számítottam, hogy ismét egy Skywalker körül fog pörögni a story, Boyega meg ugye eleve nem lehet Skywalker.

Ha nem azzal van gond, hogy Boyega színesbőrű (na látod, én is tudok politikailag korrekt lenni, csak nem szeretek az lenni), akkor miért így fogalmazol meg egy mondatot?:

- "Rendben van, hogy kellenek az újítások (már most is sok ilyen van, pl a színesbőrűek és a hölgyek keményen előtérbe tolása), de azért mindent ne rúgjunk már fel." (Külön kiemelve, hogy a feketék és hölgyek alkalmazás újítás... hm...)

- "Nézd meg akármelyik amcsi filmet, afroamerikai főgonoszt egyben sem találsz, színesbőrű csak jóságos szereplő lehet" (ez amúgy jó nagy tévedés is volt).

- "Örülnék, ha nem erőltetnék ennyire ezt az "egyenjogúságot". Két fekete nem volt elég? Star Wars filmet akarok látni, nem Majmok bolygóját..." - by Csak 1 Rajongó, erre a válaszod: "Pedig nagyon úgy néz ki, hogy sajna afelé haladunk. Ez nekem is kissé lehűti a filmmel kapcsolatos várakozásaimat. :facepalm: " (Egyetértés egy nyíltan rasszista kijelentéssel.)

Lehet, hogy neked azzal van bajod, hogy nem Skywalker lesz a főszereplő, tény, ezt már egyszer lekommunikáltad felénk, de a fekete bőrűek és a nők elleni érzésedet sokkal többszőr sikerült hangoztatnod, szóval bocsásd meg nekünk, hogy nem az jön le, amit mondani akarsz, hanem az, amit mondasz.

 

Meg OK, hogy eddig néhány nevet ismerünk, csak nekem az érkező infókból,pletykákból megint csak az jön le, hogy minél több hölgyeményt akarnak beleerőltetni a dologba, csak hogy nehogy már olyan nagy hímuralom legyen a forgatáson.

Mindenki azt lát, amit látni akar. Nekem semmi ilyesmi nem jön le. Amíg a sztoriról semmit sem tudunk, nem tudom, hogyan tudsz ilyeneket vízionálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor hadd idézgessek én is:

"Lehet hogy te azért szeretted Obi-Want mert p*cse volt"

Ez nyílt lebuzizás. Ha neked ilyet írnak, és nem zavar, lelked rajta, de másnak engedd már meg, hogy visszautasítsa. Köszi.

 

A többi idézgetésről meg annyit, hogy nem a majmok bolygójával értettem egyet, hanem azzal, hogy ne minden áron az afrók beerőltetéséről szóljon már ez a film, felőlem szerepeljenek benne, végülis a változatosság gyönyörködtet, lehetnek benne ázsiaiak, félvérek is stb. Isaac-nek pl kifejezetten örültem, mikor kiderült, hogy szerepel benne, pedig ő se falfehér...

 

Téged se neveztelek rasszistának, csupán rávilágítottam, hogy én se vagyok az, de egyébként azt gondolsz, amit akarsz. Szerintem zárjuk is le ezt a témát, mert nem sok köze van a SW-hoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg csak azt tudom, hogy 10 éve a prequel érában fel se merült ilyen kérdés, hogy néger, sárga, zsidó vagy éppen nő játszik a filmekben (pedig voltak belőlük bőven), ma meg ez a sláger. Gondoltam, hogy tíz év alatt leépült a királyság na de ennyire?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor hadd idézgessek én is:

"Lehet hogy te azért szeretted Obi-Want mert p*cse volt"

Ez nyílt lebuzizás. Ha neked ilyet írnak, és nem zavar, lelked rajta, de másnak engedd már meg, hogy visszautasítsa. Köszi.

Ezt félreértetted.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor hadd idézgessek én is:

"Lehet hogy te azért szeretted Obi-Want mert p*cse volt"

Ez nyílt lebuzizás. Ha neked ilyet írnak, és nem zavar, lelked rajta, de másnak engedd már meg, hogy visszautasítsa. Köszi.

 

Biztos jó vagy szövegértésből, de ezt most tényleg benézted. Nem lettél leb*zizva hidd el. A szövegből egyértelműen lejön a lényeg szerintem is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg csak azt tudom, hogy 10 éve a prequel érában fel se merült ilyen kérdés, hogy néger, sárga, zsidó vagy éppen nő játszik a filmekben (pedig voltak belőlük bőven), ma meg ez a sláger. Gondoltam, hogy tíz év alatt leépült a királyság na de ennyire?

Pfúúú... egyre jobban. Mikiwan! Bomarr nem arra célzott, hogy b/zi vagy, hanem arra, hogy az írásaid alapján Obi-wan karakterét azért bírod, mert nem női karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg csak azt tudom, hogy 10 éve a prequel érában fel se merült ilyen kérdés, hogy néger, sárga, zsidó vagy éppen nő játszik a filmekben (pedig voltak belőlük bőven), ma meg ez a sláger. Gondoltam, hogy tíz év alatt leépült a királyság na de ennyire?

 

Elképesztő hova jutott 10 év alatt a társadalom egy bizonyos rétegének a morális állapota. Ez tényleg nagyon szomorú. Engem sosem érdekelt ki néger, kinai stb.. Jó színész vagy sem. És ezen egyénekben fel sem merül hogy talán azért választották az adott színészt mert jól játszik, hanem tuti azért mert fekete és meg kell felelni az ultraliberális köröknek ami a hagymázas gondolataikban létezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet itt lesz Luke Jedi akadémiája.

Nem lesz jedi akadémia a filmben, semmi ilyen erősen klisés (EU szagú) dolog nem szerepel majd benne. Persze ez csak egy érzés a részemről, de sem Új Köztársaság, sem Jedi akadémia, sem szenátus, sem új jedi rend, sem semmi olyan nem lesz, amire alapból számítanánk az EU miatt. Birodalom lesz, amire a Jedi Visszatér vége után nem számítanánk. Birodalom és még nagyobb elnyomás és szerintem egymással harcban álló birodalmi frakciók lesznek.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lesz jedi akadémia a filmben, semmi ilyen erősen klisés (EU szagú) dolog nem szerepel majd benne. Persze ez csak egy érzés a részemről, de sem Új Köztársaság, sem Jedi akadémia, sem szenátus, sem új jedi rend, sem semmi olyan nem lesz, amire alapból számítanánk az EU miatt. Birodalom lesz, amire a Jedi Visszatér vége után nem számítanánk. Birodalom és még nagyobb elnyomás és szerintem egymással harcban álló birodalmi frakciók lesznek.

 

 

Hát ha ez lesz akkor nagy a baj szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lesz jedi akadémia a filmben, semmi ilyen erősen klisés (EU szagú) dolog nem szerepel majd benne. Persze ez csak egy érzés a részemről, de sem Új Köztársaság, sem Jedi akadémia, sem szenátus, sem új jedi rend, sem semmi olyan nem lesz, amire alapból számítanánk az EU miatt. Birodalom lesz, amire a Jedi Visszatér vége után nem számítanánk. Birodalom és még nagyobb elnyomás és szerintem egymással harcban álló birodalmi frakciók lesznek.

 

Remélem nem lesz igazad. a Prequel trilógia arról szól hogyan kerül a Galaxis a Birodalom elnyomása alá, az OT hogyan harcolnak ellene, ennek logikusan arról kéllene szólnia, hogy hogyan másznak/másztak ki a Birodalom alól és újra békét hoznak a Galaxisba, szerintem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem nem lesz igazad. a Prequel trilógia arról szól hogyan kerül a Galaxis a Birodalom elnyomása alá, az OT hogyan harcolnak ellene, ennek logikusan arról kéllene szólnia, hogy hogyan másznak/másztak ki a Birodalom alól és újra békét hoznak a Galaxisba, szerintem. :)

Szerintem a két dolog nem zárja ki egymást. Mármint hogy ebben a trilógiában is fokozódhat az elnyomás, folytatódhat a harc a Birodalom ellen, a IX. rész végén pedig jöhet a végső győzelem, a Köztársaság és a Jedi Rend visszaállítása. Így szépen keretbe is lenne foglalva az egész Saga.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is azt kérdezném, hogy akkor mit ünnepelnek az EPVI végén galaxis szerte?

 

Egyébként én úgy gondolom, hogy bár megmaradt a Birodalom, nem számottevő közeg, visszaszorultak a peremvidékre. Az új Köztársaság (vagy nevezzék akárhogy) sokkal nagyobb és erősebb államforma lehet. Én eléggé csalódott lennék, ha ugyanúgy folytatódna a Birodalom vs. Lázadók harc mint az EPIV-V-VI -ban. Az erősen rókabőr szag lenne. Valahová tovább kell lépni történetileg.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is azt kérdezném, hogy akkor mit ünnepelnek az EPVI végén galaxis szerte?
Tutira azt hogy a legtöbb rendszerben megszűnt a birodalmi elnyomás. És valahogy meglepne ha Abramst azzal sikerült volna feltüzelni hogy "Tudod vannak ezek a filmek amikért olyan baromira rajongsz. Na készül egy film amiből kiderül hogy sz*rt se értek el a főhősök azokban a filmekben és megy tovább a harc mintha mi se történt volna.

Abrams: Hol irjam alá?

 

Szerintem tutira lesz Birodalom ami tutira nem a főellenség lesz. Tipp: jön majd egy másik legyőzendő gonosz és a harcban lehet hogy a Birodalom lesz a mérleg nyelve és az lesz a kérdés hogy kinek sikerül velük szövetségre lépnie.

 

Edit: közben most látom a kibővitett hozzászólásodat. Úgy tűnik hasonlóan gondolkodunk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.