Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én nem örülök neki, félek, hogy a minőség fogja ezt megszenvedni. És nem mellesleg szerettem kivárni a két rész közötti időt. Most majd jönnek a tucatfilmek a teljesen átlagos történetekkel...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra is full szkeptikus vagyok a disney SW éráját illetően. Úgy látszik nagyon fel fog hígulni. :(

Miért? Miért hígulna fel automatikusan csak azért,mert sűrűn jönnek majd a filmek? Lehet,hogy külön alkotógárda dolgozik majd a sequelen és egy másik a spin-off filmeken (pl. Abrams úgy tudom, csak a trilógiára szerződött). Meg ott van a Gyűrűk Ura: ott is évente jöttek a filmek, mégse nevezném a Két Tornyot meg a Király Visszatért "hígnak". ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért? Miért hígulna fel automatikusan csak azért,mert sűrűn jönnek majd a filmek? Lehet,hogy külön alkotógárda dolgozik majd a sequelen és egy másik a spin-off filmeken (pl. Abrams úgy tudom, csak a trilógiára szerződött). Meg ott van a Gyűrűk Ura: ott is évente jöttek a filmek, mégse nevezném a Két Tornyot meg a Király Visszatért "hígnak". ;)

Szerintem nem gondolja azt senki, hogy automatikusan hígulást eredményez a filmdömping, egyszerűen csak drasztikusan növeli az esélyét. Nagyon jó szervezettség és tökéletes összhang mellett lehet csak igazán minőségi és igényes filmekkel előhozakodni évente, pláne ha egyetlen projektről, amolyan sorozatról van szó. No pláne ekkora kaliberű téma esetében, mint a SW.

 

Ezen kívül pedig a Disney eddig igencsak sokat pakolt a mérleg negatív felére, ill. elég szolid mennyiség jutott a pozitívra. Ez az, ami szinte mindenkit szkeptikussá és vészjóslóvá tehet/tesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért? Miért hígulna fel automatikusan csak azért,mert sűrűn jönnek majd a filmek? Lehet,hogy külön alkotógárda dolgozik majd a sequelen és egy másik a spin-off filmeken (pl. Abrams úgy tudom, csak a trilógiára szerződött).

Még csak a trilógiára se. Egyelőre csak az ep.7-re. Az pedig tuti, hogy külön stábok fognak dolgozni a spin-offokon ugyhogy ha gyengék lesznek az nem azért lesz mert évente jönnek hanem mert bénák az alkotók. De például egy jó Boba Fett filmhez szerintem nem kellenek mesteri kezek: legyen jó kis kalandos sztori, látványos helyszinek, frankó akciók, meg esetleg néhány jópofa átkötés/utalás a korábbi filmekre. Itt igazából kevésbé félek, hogy el fogják rontani, mint az ep.7-nél, ahol ott lebeg még mindig a nagy kérdés: hogy lehet folytatni a Sagát ugy hogy az ne legyen baromság?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért? Miért hígulna fel automatikusan csak azért,mert sűrűn jönnek majd a filmek? Lehet,hogy külön alkotógárda dolgozik majd a sequelen és egy másik a spin-off filmeken (pl. Abrams úgy tudom, csak a trilógiára szerződött). Meg ott van a Gyűrűk Ura: ott is évente jöttek a filmek, mégse nevezném a Két Tornyot meg a Király Visszatért "hígnak". ;)

Lehet csűrni csavarni, a vége ugyanaz. Rókabőr effektus bejátszik. Persze ha jó, akkor nem fog érdekes lenni. Viszont ha annyira jó lenne ez az egész fojtatósdi, akkor miért nem Lucas maga csinálja? Ok, hogy öreg de azért még ő is le tudta volna szerződtetni Abrams -t a filmjéhez. Továbbra sem kerek ez nekem. Szerintem nagy gázok voltak már Lucas cége körül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a pesszimiskáknak sem ártana észben tartani,hogy a Dízninek sem érdeke, hogy egy rakás szerencsétlenség legyen az elkövetkezendő filmekből, mert akkor nem tudnak majd annyit profitálni, mintha jók lennének. Annyira ők se hülyék, hogy szétbarmolják az egész franchise-t. Plusz ne feledjük, hogy Abrams is először habozott elvállalni, de amint bepillantást nyert a forgatókönyvbe, egyből felvillanyozódott és beleült a rendezői székbe. Szóval csak nem lesz olyan nagy "k..i" ez az Ep VII...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a pesszimiskáknak sem ártana észben tartani,hogy a Dízninek sem érdeke, hogy egy rakás szerencsétlenség legyen az elkövetkezendő filmekből, mert akkor nem tudnak majd annyit profitálni, mintha jók lennének. Annyira ők se hülyék, hogy szétbarmolják az egész franchise-t. Plusz ne feledjük, hogy Abrams is először habozott elvállalni, de amint bepillantást nyert a forgatókönyvbe, egyből felvillanyozódott és beleült a rendezői székbe. Szóval csak nem lesz olyan nagy "k..i" ez az Ep VII...

Annyi szerencsénk van, hogy nem egy filmre terveznek, még csak nem is egy új trilógiára, hanem sokkal többre. Ugyanis hányszor láttunk már olyat egy játéknál vagy filmnél, hogy a nagy előd farvizén kiadtak vmi epic nagy fost, amit tudták, hogy úgyis minden rajongó megvesz, ill. mások is érdeklődni fognak. Onnantól kezdve meg mindegy volt nekik milyen sokan szidják majd.

Szóval ez az effekt kevésbé játszik a Disney-nél, de azért nem lennék biztos abban, hogy nem fordul meg a fejükben néha.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is erre gondoltam. Az esetleges népharag nem feltétlen garancia arra, hogy a Disney ízig-vérig minőségi munkákat fog kiadni. Szerintem egyértelmű, hogy számukra elsősorban a pénzről szól mindez (ez azért annyira nem meglepő), nem annyira a legenda tiszteletben tartásáról, bármivel hitegettek is minket a felvásárlás korai szakaszában. Ha így lenne, lássuk be: nem kaszálták volna el a TCW-t, nem készítenék el a 7. epizódot... a 6 film úgy kerek ahogy van, a folytatást semmi nem indokolta, egyedül az üzleti okok. A spin-offokból, vagy más érákban (Régi Köztársaság fénykora, Skywalkerek utáni távoli jövő) játszódó filmekből ugyanúgy megszedhetik magukat, miközben nagyobb az esély rá, hogy valódi értékekkel bővítik tovább a Star Wars-t... ez esetben szerintem jóval kevesebb ember fejében fordulna meg a rókabőr effektus, mint a közelgő Ep7-nél. Ha teljes bukás lesz a 7. rész (ne legyen így), biztos vagyok benne, hogy bőven elég kíváncsi rajongó megy el a premierre, biztosítva a magas bevételt. Ugyanez áll a későbbi filmekre a korábbiak minőségétől függetlenül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akár, de még korai lenne buktatgatósdiba kezdeni szvsz.

 

A 2009-es ST film J.J.-től az ősfanok szemében bukás volt és szentségtörés, mégis egy sikeres filmről beszélhetünk. Akkor most hogy is van ez?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2009-es ST film J.J.-től az ősfanok szemében bukás volt és szentségtörés, mégis egy sikeres filmről beszélhetünk. Akkor most hogy is van ez?

Egyszerű: a Star Trek ősfanok hülyék. ;) Legalábbis egy része szerint, mert azért nagyon, nagyon sok Trekkie-nek bejött az új mozi.

De ebben nincsen semmi új, minden nagy franchise-nál ez van. Például az ősfanok egy része szemében az ep1-2-3 is bukás és szentségtörés, mégis mindhárom sikeres volt. Feleslegesek az ilyen költői kérdések, főleg, hogy bukásról még senki sem beszélt, csak aggódnak néhányan emiatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... Ha így lenne, lássuk be: nem kaszálták volna el a TCW-t, nem készítenék el a 7. epizódot... a 6 film úgy kerek ahogy van, a folytatást semmi nem indokolta, egyedül az üzleti okok. ...

Mondjuk ez így nem feltétlen igaz.

Egyrészt az új trilógiát nem a Disney találta ki, hanem (állítólag) Lucas is tervezett vele, tehát ilyen szinten nem (csak) a lenyúlásról szól. Vagy ha arról is szól, akkor már Lucas is így állhatott hozzá, amiben nyilván van igazság, de nem 100%-ig rossz a dolog.

Másrészt pedig a TCW elkaszálása lehet a Disney nagytakarításának része is. Beszéltük már korábban, hogy nyilván új lappal akarnak indítani és a saját szájuk íze szerint csinálni mindent, amibe a TCW nem fér bele. Eleve a legújabb trilógia élvez prioritást, ami a klasszikushoz játszódik közel, tehát érdekük lehet azt a korszakot előtérbe helyezni. Az új sorozatuk is ezt hivatott felvezetni. Elszakadnak a prequel-től és átteszik a hangsúlyt a klasszikusra.

Nem mintha ettől könnyebben elfogadnám a tényeket, vagy akár csak kicsit is örülnék neki, de ez lehetséges elmélet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem, és remélem az új trilógia olyan lesz mint a Hobbit. Ugyanaz az univerzum, tele utalásokkal az eljövendő fő konfliktusra, de a cselekményszál mégis más. Az EP VII-IX nek is így kellene működnie. Ismerős karakterek, utalások lehetnek az elmúlt fő konfliktusra. A cselekmény ugyanabban a a városban játszódik, csak a szomszéd utcában.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerű: a Star Trek ősfanok hülyék. ;)

Ez így igaz, sokaknak már az sem tetszett, amikor T'Pol kivillantotta a formás hátsóját az ENT-ben. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ez így nem feltétlen igaz.

Egyrészt az új trilógiát nem a Disney találta ki, hanem (állítólag) Lucas is tervezett vele, tehát ilyen szinten nem (csak) a lenyúlásról szól. Vagy ha arról is szól, akkor már Lucas is így állhatott hozzá, amiben nyilván van igazság, de nem 100%-ig rossz a dolog.

Másrészt pedig a TCW elkaszálása lehet a Disney nagytakarításának része is. Beszéltük már korábban, hogy nyilván új lappal akarnak indítani és a saját szájuk íze szerint csinálni mindent, amibe a TCW nem fér bele. Eleve a legújabb trilógia élvez prioritást, ami a klasszikushoz játszódik közel, tehát érdekük lehet azt a korszakot előtérbe helyezni. Az új sorozatuk is ezt hivatott felvezetni. Elszakadnak a prequel-től és átteszik a hangsúlyt a klasszikusra.

Nem mintha ettől könnyebben elfogadnám a tényeket, vagy akár csak kicsit is örülnék neki, de ez lehetséges elmélet.

Úgy tudtam, Lucas 3. trilógiára vonatkozó tervei még az eredeti elképzeléséhez tartoznak, melyben Luke-ék kalandjai nem az Ep6-ban, hanem az Ep9-ben értek volna véget (mivel eredetileg 3 trilógiát tervezett, melynek a 4-5-6 a közepe lett volna). Ebben a verzióban halt volna meg Han és tért volna át Leia a Sötét Oldalra Palpatine tanítványaként... bár erről csak homályos emlékeim vannak. De ezt a jelenlegi Ep7-ben nehéz lenne megvalósítani (ha erről van szó egyáltalán). Másrészt, miért mondta azt az öreg nem egyszer, nem kétszer, hogy a Star Wars Saga Anakin Skywalker életútját mutatja be, ami vele kezdődik és vele is ér véget, a történet pedig így kerek? Kamuzott volna, pusztán azért, hogy nagyobbat üssön az új trilógiára vonatkozó bejelentés? Nehéz elképzelnem.

A TCW kaszája egy gerinctelen és megvetendő dolog volt a Disney részéről, amit nemigen lehet szépíteni. Ha tisztelnék Lucas hagyatékát, és mindazt, amit megteremtett, akkor legalább még egy évadot útjára indítottak volna, amiben kifogástalan módon lezárásra kerül minden (így a már félkész részek se mentek volna kárba). Ehelyett kaszálják, azzal a "magyarázattal", hogy az Ep7-re fókuszálnak. Szerintem a sorozat az ég világon semmit nem zavart volna, ami az Ep7 munkálatait illeti, főleg, ha mellette képesek dolgozni a 689 spin-offon, amit évente terveznek bemutatni 2015 nyarától. Mi jön le ebből, ha nem az, hogy Lucas gyermekét (TCW) beáldozzák azért, hogy a Disney gyermeke (Ep7) sikeres legyen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másrészt, miért mondta azt az öreg nem egyszer, nem kétszer, hogy a Star Wars Saga Anakin Skywalker életútját mutatja be, ami vele kezdődik és vele is ér véget, a történet pedig így kerek? Kamuzott volna, pusztán azért, hogy nagyobbat üssön az új trilógiára vonatkozó bejelentés? Nehéz elképzelnem.

 

Sajnos, hogy a Saga Anakin életútját mutatja be, azt csak Lucas útközben találta ki. Eredetileg 3 különálló trilógia lett volna, amik között bizonyos időszak mindig eltelik. Az első középpontjában Anakin, a másodikban Luke, a harmadikban pedig Leila lett volna, ha jól emlékszem, tehát a Skywalkerek, de mondjuk Leila eredetileg nem is lett volna Skywalker, na meg Vader sem viszont ez már legenda... Ez mind-mind csak közben alakult ki. Eredetileg az Ep. IV. kijövetelekor még szó sem volt olyanról, hogy Vader Luke apja, sem Leila a testója. Ezért is hintették el azt a lehetséges szerelmi szálat Luke és Leila között, ami az Ep. VI-ig nem is változott és Vader valóban Luke apja gyilkosa lett volna.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tudtam, Lucas 3. trilógiára vonatkozó tervei még az eredeti elképzeléséhez tartoznak, melyben Luke-ék kalandjai nem az Ep6-ban, hanem az Ep9-ben értek volna véget (mivel eredetileg 3 trilógiát tervezett, melynek a 4-5-6 a közepe lett volna). Ebben a verzióban halt volna meg Han és tért volna át Leia a Sötét Oldalra Palpatine tanítványaként... bár erről csak homályos emlékeim vannak. De ezt a jelenlegi Ep7-ben nehéz lenne megvalósítani (ha erről van szó egyáltalán). Másrészt, miért mondta azt az öreg nem egyszer, nem kétszer, hogy a Star Wars Saga Anakin Skywalker életútját mutatja be, ami vele kezdődik és vele is ér véget, a történet pedig így kerek? Kamuzott volna, pusztán azért, hogy nagyobbat üssön az új trilógiára vonatkozó bejelentés? Nehéz elképzelnem.

Azért nehéz kérdés ez, mert Lucas is sokszor sokféleképp nyilatkozott már. Nyilván eredetileg volt egy nagyívű elképzelése, amiből kiindult az egész SW. Aztán idővel finomodott a téma, kialakult a részletesebb koncepció és elkészült a klasszikus trilógia. A számozásból egyértelmű, hogy tervezett elé egy trilógiát, amely sztorija nyilván csak nagy vonalakban volt meg a fejében. Aztán ez is egyre tisztult, elérkezett az idő és elkészült a prequel.

A 7-9 kényesebb téma, mert itt nincs olyan egyértelmű bizonyíték, mint korábban a számozás. Vagy tervezett 9 résszel, vagy nem. Ha igen, akkor vagy az egész Anakin-ról szólt volna, vagy nem. Ha nem, akkor vagy az ő elképzelése szerint alakít a Disney, vagy nem. Viszont mivel többször utalt arra Lucas, hogy tervezett új trilógiával, emiatt nem mondhatjuk, hogy ez a Disney ötlete. Teljesen mindegy, hogy az új filmeknek mennyi közük lesz Lucas elképzeléseihez, de lehet azt mondani, hogy akkor is ő vetette fel és pedzegette a folytatást.

 

A TCW kaszája egy gerinctelen és megvetendő dolog volt a Disney részéről, amit nemigen lehet szépíteni. Ha tisztelnék Lucas hagyatékát, és mindazt, amit megteremtett, akkor legalább még egy évadot útjára indítottak volna, amiben kifogástalan módon lezárásra kerül minden (így a már félkész részek se mentek volna kárba). Ehelyett kaszálják, azzal a "magyarázattal", hogy az Ep7-re fókuszálnak. Szerintem a sorozat az ég világon semmit nem zavart volna, ami az Ep7 munkálatait illeti, főleg, ha mellette képesek dolgozni a 689 spin-offon, amit évente terveznek bemutatni 2015 nyarától. Mi jön le ebből, ha nem az, hogy Lucas gyermekét (TCW) beáldozzák azért, hogy a Disney gyermeke (Ep7) sikeres legyen?

Lucas ennyire erősen pártolta a TCW-t? Megmondom őszintén, én annak örülök, ha a részeket meg tudom nézni időben és írogathatok ide, nincs igazán időm arra, hogy a híreket olvasgassam. Inkább Lucas EU-ról alkotott egyetemes véleményével vagyok tisztában, azt nem tudom a TCW-t hogyan értékeli és helyezi el a SW univerzumban. Ami rémlik, hogy sűrűn egyeztettek Filoni-val, volt több "vitájuk" is, amiben viszont többnyire Filoni diadalmaskodott és az ő akarata érvényesült inkább a sorozatban (pl. Ahsoka sorsa).

Az Ep.7 munkálatai kapcsán nem zavart volna a TCW, sőt még a másik (új) sorozattal is futhatott volna akár párhuzamosan. Azt viszont nem tudjuk, jogilag milyen problémái lehettek a folytatásnak. Átveszek egy vállalkozást, amit új alapokra szeretnék helyezni. Van egy félig-meddig befejezetlen projekt, amit még az előd kezdett el és valamilyen szinten a konkurenciám égisze alatt futott. Akarom-e én ezt folytatni? Egyáltalán megoldható-e komoly jogi problémák és pluszköltségek nélkül?

Félreértés ne essék, én is nagyon sajnálom a TCW-t, haragszom is a Disney-re, de érdemes lehet minél jobban körüljárni a problémát. Még így is elég kevés konkrét info van a birtokunkban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ez így nem feltétlen igaz.

Egyrészt az új trilógiát nem a Disney találta ki, hanem (állítólag) Lucas is tervezett vele, tehát ilyen szinten nem (csak) a lenyúlásról szól.

Nálam az jelenti a lenyúlást, ha olyan sztorit csinálnak ami mögött nincs semmi mondanivaló és spiritusz, csak a nevével adják el a minél több bevétel érdekében. Magyarán üres. Jó példa a Transformers és tsai. Egy SW -től annál többet várok, minthogy silány popcorn mozivá silányuljon.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos, hogy a Saga Anakin életútját mutatja be, azt csak Lucas útközben találta ki. Eredetileg 3 különálló trilógia lett volna, amik között bizonyos időszak mindig eltelik. Az első középpontjában Anakin, a másodikban Luke, a harmadikban pedig Leila lett volna, ha jól emlékszem, tehát a Skywalkerek, de mondjuk Leila eredetileg nem is lett volna Skywalker, na meg Vader sem viszont ez már legenda... Ez mind-mind csak közben alakult ki. Eredetileg az Ep. IV. kijövetelekor még szó sem volt olyanról, hogy Vader Luke apja, sem Leila a testója. Ezért is hintették el azt a lehetséges szerelmi szálat Luke és Leila között, ami az Ep. VI-ig nem is változott és Vader valóban Luke apja gyilkosa lett volna.

Szó sem volt róla az Ep IV-ben ,hogy Vader Luke apja? Akkor Owen miért írtózott attól,hogy Luke megismerje,mi történt az apjával? És amikor Beru azt mondja,hogy Luke-nak az apja vére folyik az ereiben, miért mondja Owen, hogy "Épp ezért féltem" ?

Lehetséges szerelmi szál Luke és Leia közt az EP VI-ig? Az Ep V elejétől nyilvánvaló, hogy Han és Leia összejönnek, a film felétől már gyakorlatilag egy párt alkotnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az jelenti a lenyúlást, ha olyan sztorit csinálnak ami mögött nincs semmi mondanivaló és spiritusz, csak a nevével adják el a minél több bevétel érdekében. Magyarán üres. Jó példa a Transformers és tsai. Egy SW -től annál többet várok, minthogy silány popcorn mozivá silányuljon.

Ez csak természetes, egyet is értek vele. Csak ugye ha ez is történik, ettől még az új trilógia nem lesz hirtelen a Disney alapötlete. Más kérdés, hogy mit kezdenek vele és hogyan valósítják meg. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.