Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Simán előfordul, hogy egymástól távol lévő jeleneteket egymáshoz közel vesznek fel (a stúdió forgatás ennek a kvinteszenciája). A képen hiába látható a homokos háttér a traileres jelenetnél -valoszinüleg CGI-vel- Luke egész környezetét sziklásra cserélték, ami az ellenkezője a falus környezetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is, de úgy érzem - igaz, ebbe elfelejtettem részletesebben belemenni -, hogy Rey már legalábbis annyira ki lett képezve, mint Luke volt az ep5 végén. A filmben tuti lesz egy fénykardpárbaj, na de kivel küzdhetne meg Kylo? Nincs sok opció. Adja magát Luke, de ő már öreg, és eddig úgy tűnik, nem is annyira központi szereplő a cselekményben. Finn? Még ha Erőérzékeny is, nincs kiképezve, és ha csak kiskorában nem járt a suli csillagolimpiai vívótanfolyamára, aligha lenne ellenfele Kylo Rennek. Rey? Ha képzett Jedi, és a botja végén fénypenge van, miért ne? Láttunk olyan forgatási képeket, amin pusztakezes harcot gyakorol (ez ugye néha megesik a Jediknél).

 

A forgatókönyvíró korábban azt nyilatkozta, hogy három fénykardpárbajt írt bele a filmbe, melyből kettő a fiatalok szárnypróbálgatásait mutatja be, a harmadik pedig olyan fantasztikus lesz, hogy a rajongók még tíz év múlva is arról beszélnek majd.

 

Adná magát hogy ez utóbbi egyik résztvevője Luke a másik Kylo legyen, mert ilyen "fantasztikus" fénykardpárbaj mások között nem tudna lejátszódni.

Viszont a másik kettő.... ott ugye sok a lehetőség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez hol van?

Szerintem az első teaserre gondol, amiben Kylo a havas tájon mászkál. Bár a "súlyos sérülésekkel vánszorog" részt én sem értem, mert sérülést egy dekát nem látni rajta, és szerintem határozottan tör előre, és a düh sugárzik belőle - ez utóbbi már lehet a megalázottság része.

 

A forgatókönyvíró korábban azt nyilatkozta, hogy három fénykardpárbajt írt bele a filmbe, melyből kettő a fiatalok szárnypróbálgatásait mutatja be, a harmadik pedig olyan fantasztikus lesz, hogy a rajongók még tíz év múlva is arról beszélnek majd.

 

Adná magát hogy ez utóbbi egyik résztvevője Luke a másik Kylo legyen, mert ilyen "fantasztikus" fénykardpárbaj mások között nem tudna lejátszódni.

Viszont a másik kettő.... ott ugye sok a lehetőség.

Luke-ról a kora miatt nem tudok elképzelni tíz év múlva is emlékezetes párbajt. Oké, szépen összeszedte magát Mark Hamill, meg statisztákkal minden megoldható, meg Luke-kal ott az Erő, de eddig legalábbis azért az öregek nem voltak valami híde fürgék. Már leszámítva Yodát, de nála ugye a pattogás szükséges volt a mérete miatt. De Qui-Gon, Dooku és Ben is öregesen párbajozott, és azért még Palpatine sem figurázott olyan sűrűn, mint Obi-Wan vagy Anakin. Ráadásul Luke eddigi stílusától amúgy is idegen lenne egy parázs párbaj (az ep6-ban például alig néhány mozdulatot ismétel folyamatosan). Persze ettől még nem zárható ki, hogy tényleg Luke és Kylo fogja vívni a párbajok párbaját, de nekem jobban tetszene, ha például Rey tényleg már képzett Jedi lenne, és ő és Kylo között folyna le a párbaj.

 

A képeken hol kell keresni az ehhez hasonló sziklás talajt?

Mi zárja ki, hogy a falu egy másik pontján? ;) Nem is azért linkeltem be, hogy a képek megegyeznek azzal, ahol Luke térdepel, csak azt cáfoltam, amit állítottál, hogy "Jakkut teljesen homok fedi és nincsenek sziklás részei." Jól látható, hogy azért van szilárdabb felszíne, ami a falunál látható, ergo ott, azon a környéken, a falu valamelyik pontján (felteszem nem három kunyhóból áll) lehet egy olyan placc is, ahol Luke látható. Vagyis csak a képek alapján nem lehet magabiztosan kizárni, hogy Luke nem a falunál van. Persze lehet akár a Tatooine-on is attól, mert hála a magasságosnak, a Jakku és a között a különbségek konvergálnak a zéró felé.

De az biztos, hogy Jakku nem pusztán egy nagy homokozó, vannak részei, ahol a homokréteg vékonyabb (mert a hajótöröttek kiásták, hogy szilárd talajra építhessék házaikat, vagy ezek távolabbi részek a bolygón bekövetkezett kataklizma epicentrumától, vagy csak természetes módon van olyan része a bolygónak, ahol a homokréteg vékony), és látható a szilárd, sziklás felszín.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke-ról a kora miatt nem tudok elképzelni tíz év múlva is emlékezetes párbajt. Oké, szépen összeszedte magát Mark Hamill, meg statisztákkal minden megoldható, meg Luke-kal ott az Erő, de eddig legalábbis azért az öregek nem voltak valami híde fürgék. Már leszámítva Yodát, de nála ugye a pattogás szükséges volt a mérete miatt. De Qui-Gon, Dooku és Ben is öregesen párbajozott, és azért még Palpatine sem figurázott olyan sűrűn, mint Obi-Wan vagy Anakin. Ráadásul Luke eddigi stílusától amúgy is idegen lenne egy parázs párbaj (az ep6-ban például alig néhány mozdulatot ismétel folyamatosan). Persze ettől még nem zárható ki, hogy tényleg Luke és Kylo fogja vívni a párbajok párbaját, de nekem jobban tetszene, ha például Rey tényleg már képzett Jedi lenne, és ő és Kylo között folyna le a párbaj.

 

 

Nem feltétlenül kell össze vissza cukaharázni meg szaltózni, hogy egy fénykardpárbaj emlékezetes legyen szerintem, de persze lehet ugrálós lesz és rámondják, hogy Luke az Erővel felerősítette/gyorsította magát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az első teaserre gondol, amiben Kylo a havas tájon mászkál. Bár a "súlyos sérülésekkel vánszorog" részt én sem értem, mert sérülést egy dekát nem látni rajta, és szerintem határozottan tör előre, és a düh sugárzik belőle - ez utóbbi már lehet a megalázottság része.

Kizárásos alapon én is ide jutottam, de ezt belelátni nem kis teljesítmény. Ahogy nekem lejön a képsor:

Nagy szapora léptekkel halad Kylo, majd egyszercsak érzékel valamit és hirtelen de erőteljesen előveszi és aktiválja kardját.

Sugárzik a képsorról az erő és a sötét oldal, és gondoljunk bele; ez volt az első teaser, Kylo első színrelépése a világ előtt!

Kizárt, hogy őt "agyoncsapva" akarták volna először láttatni. És prábaj után "amnesztiát kapva" menekül-iszkol az erdőben, akkor mire kell a kard megint? Utópárbaj?

Nem hiszem, hogy ez lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én olyan szempontból örülök neki, hogy nem sok újat mutatnak, hogy több meglepetés marad a filmre. Ahogy ismerem magamat nem tudom megállni, hogy ne olvassam el a spoiler-eket, de igy, hogy mindig ugyanazokról jönnek az infók, amik kb. a film elejét teszik ki, igy nem lövik le nekem a film nagy részét.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én olyan szempontból örülök neki, hogy nem sok újat mutatnak, hogy több meglepetés marad a filmre. Ahogy ismerem magamat nem tudom megállni, hogy ne olvassam el a spoiler-eket, de igy, hogy mindig ugyanazokról jönnek az infók, amik kb. a film elejét teszik ki, igy nem lövik le nekem a film nagy részét.

Nagyon ügyesek. Ez nekünk is jó. A legjobb és mégis fura kifejezés; hogy spoileresen is szinte spoilermentesek vagyunk.

Lehet, hogy később megköszönjük!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi van itt kérem? :D

 

Az Empire képei....hagyjuk. Bár a nagy felbontású BB-8 az szuper. Finn Jakkus képén érzem először, hogy az a bolygó van amiben eltér a Tatooine -tól: nincsenek sziklák és hegyek. Csak tengernyi homok. Bomarr gondolatmenetén haladva, jó lenne ha ez így is maradna mert a sziklákkal még azt a kis különbséget is eltüntetnék ami eddig van. Egyébként továbbra se értem miért kellett a Tatooine után egy majdnem ugyanolyan bolygó!? Remélem erre kapunk majd valami épkézláb magyarázatot mert ez egyre jobban zavar.

 

Szeptember 4 -e a Force Friday. Akkor indul a kampány. Az előzetes is akkor jöhet ki, szóval egy hét! :) Megnyílik a trailer topik és oda fogom átrakni ezt a részletet és a reakciókat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kép, de nekem túl "földi" a háttér. Először ismernem kéne a bolygót, mert így olyan, mintha a Földön forgatnának Kylo Rennel.

A kard ezt elég jól ellensúlyozza.

Nekem az új spotban Rey és BB ami ilyen érzetet váltott ki. Ez lehet a minőség hibája, de olyan mintha csak odamontírozták volna mögéjük..-igen..a földi aljnövényzetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.