Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nekem nagyon fan made szaga van ennek az egész irománynak. Remélem is, hogy az, és sokminden nem így lesz a filmben. A lebegő kardtól kezdve a "Poe-talanításig".

Ja és Tibur, nem azt írtam, hogy egyáltalán nincs benne, hanem hogy a 69-estől már meg se említi a szöveg. Pedig ott még csak kb 30 perc telik el a filmből...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1983 óta várnak a hozzám hasonlóan korosabb rajongók Luke visszatérésére, erre kapunk egy cameót? Ha világ legjobb filmje lesz Luke nélkül, ezt akkor sem tudom elfogadni.

Szerintem te már régen eldöntötted, hogy bármi is lesz, akkor is fikázni fogod a filmet, mert neked az fontosabb, hogy ugye "előre meg mondtam h szar lesz, mert szar Disney etc".) mint hogy élvezz egy Star Wars-filmet, amely "neadjisten" a végén még méltó lesz az előző hat részhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1983 óta várnak a hozzám hasonlóan korosabb rajongók Luke visszatérésére, erre kapunk egy cameót? Ha világ legjobb filmje lesz Luke nélkül, ezt akkor sem tudom elfogadni.

Zéé sztem túl kéne tekintened Luke elvakult rajongásodon mert ha a trilógia logikus története azt kívánja meg hogy az első filmbe ne szerepeljen sokat akkor ezzel nincsen baj ezért kár fikázni. A Disney nagyban gondolkodik azaz nem egy filmben hanem 3-ban pont fordítva lenne a baj ha csak azért lenne bele erőltetve ebbe filmben hogy az ilyen elvakult rajongók örüljenek mint te. Hidd el megfogod kapni Luke-t mer kulcsfigurája lesz az új trilógiának de majd csak 2. részben(től) mert az első az valószínűleg Solo filmje lesz az öregek közül és a 2. az meg Luke. 30 év után simán alakulhatnak úgy a dolgok hogy Luke nem lesz ott az elejétől ezt nem tartom akkora hülye húzásnak. Ez nem egy Luke Skywalker film sorozat ez nem olyan mint az Indiana Jones ez Star Wars itt nem Luke körül forognak az események ha nem ő forog az események körül. Luke a tettei ellenére csak egy porszem Galaxis történetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem "fikáztam" a filmet, hiszen még nem is láttam.

 

Ahogy más leírta, hogy baromság a lebegő fénykard, úgy én is leírtam, hogy szánalmas lenne Luke cameoja. Ebben nincs fikázás.

De ha látni fogod és Luke csak cameózni fog akkor fikázni fogod.(Szetm még akkor is ha egy jó film és méltó folytatás lesz.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem "fikáztam" a filmet, hiszen még nem is láttam.

 

Ahogy más leírta, hogy baromság a lebegő fénykard, úgy én is leírtam, hogy szánalmas lenne Luke cameoja. Ebben nincs fikázás.

 

A lebegő fénykard tényleg gagyi lenne.... :( Meg logikátlan is. Mit keres egy öreg fénykard az éterben? Szóval nagyon elütne az eddigi 6 nyitójelenettől. Mivel a nyitójelenet minden film esetében nagyon fontos és egyfajta alaphangot is megad, nyilván kitaláltak Abramsék valami újszerűt, valami egyedien ütőset, úgy hogy szerintem a fénykardos dolog, ha valakinek eszébe is jutott a stábból, remélem a többiek megverték...

 

Luke cameóját én is sajnálom, ...de még lesz 2 rész. Korábban olyan vágyálmaim is voltak, hogy hátha szerepelne a filmben a szellem Yoda, meg coruscant, meg ilyenek... hát majd meglátjuk...

Minden esetre tudom, hogy nem tehetik meg, hogy szar filmet csinálnak

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Zééé nem fikázott, ahogy én sem teszem, amikor elmondom, hogy a Tatooine 2.0-t mennyire de mennyire nem értem, és hogy akár mennyire is várom a filmet ez nagyban megfogja határozni a véleményemet, ha nem ad a film elfogadható magyarázatot Jakku-ra. Nálam ez a sarkalatos pont és szerintem a legtöbben feltudnak hozni egy ilyen vagy ehhez hasonló szilánkot a szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Zééé nem fikázott, ahogy én sem teszem, amikor elmondom, hogy a Tatooine 2.0-t mennyire de mennyire nem értem, és hogy akár mennyire is várom a filmet ez nagyban megfogja határozni a véleményemet, ha nem ad a film elfogadható magyarázatot Jakku-ra. Nálam ez a sarkalatos pont és szerintem a legtöbben feltudnak hozni egy ilyen vagy ehhez hasonló szilánkot a szemben.

Aki érti, érti, aki nem, nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is sajnálom, hogy Luke keveset fog szerepelni(valószínűleg), de lehet, hogy így még hatásosabb lesz a jelenléte. Természetes, hogy egy rajongó szeretne minél többet látni az OT főhőséből öreg korában, bölcs jedi mesterként, de szerintem minden azon múlik miként valósítják ezt meg. Amíg keveset tudtunk a filmről (kevesebbet mint most) én is azt kívántam, hogy Luke legyen minél központibb figura, de már sokkal jobban érdekelnek az új szereplők, az előzetesek, tv spotok nagyon jól megalapozták őket (a kevesebbet promózott Poe Dameront meg így is mindenki bírja már előzetesen). Az pedig jó jel, hogy így már a film megnézése nélkül is látatlanba elmondhatjuk, hogy valami konkrét dolgot várhatunk az ep8-tól, hiszen Luke ott nyilván sokkal nagyobb szerepet kap majd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egy megérzés az eddig megnyilvánulásaidból. ;)

 

Lehet, hogy nem fogom szeretni...és biztos, hogy le is írom majd a véleményemet, de az még messze nem fikázás. Szélsőséges nézet, hogy minden jó, ami Star Wars. A prequelben sem jó minden, az EPII szerelmi párbeszédei finoman szólva is kínosak és életszerűtlenek, de a film attól még nem rossz. Jar Jar egy feleslegesen rossz karakter, de attól még az EPI nem rossz film, az EPII-ben pedig jól elhelyezték.

 

Ha a film repülő fénykardal indít, az rossz kezdés, de attól még a film lehet jó. Ha Lukenak csak cameo jut, az sok embert le fog lombozni és hiába szolgálja ki a történetet, attól még ott lesz a hiányérzet bennem. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért szépen kitart a lebegő kard teória. 2 hét van vissza, és még mindig benne van a pakliban.

Szerintem megnyerjük! Kylo "gagyi sw idegen kardja" is közröhely tárgya volt, most meg mindenki imádja már.

Remélem nagyon jó a film története. Csak az mentheti meg egy Luke cameoval. -Igen, valamilyen szinten Zééé mellé állok.

(Mert nem az van, hogy a film nem lehet jó Luke nélkül. Lehet jó nélküle. De hogy jutott ez eszükbe??

Íme az összeesküvés elméletem: Ford közölte, hogy kiíratja magát de főszerepet kér ezzel együtt.

Jólvan, rád fókuszálunk Harrison, Mark te meg a háttérben leszel, és a következő film a tiéd.

Borul egy alapkoncepció. A nagy triónak egyenrangúan nagy, vagy egyenrangúan kicsi szerepet szántam volna.

Bárcsak fordítva lenne. Luke-unk van, és na nesztek egy Han cameo a végén, a Falcon-t meg vezesse a háttérben Nien Numb..)

A zárójeles rélszben a tudatalatti félelmeim keltette gondolatok vannak, de azért elgondolkodtató, hogy ha ennyi párhuzamos dolog van és JJ majmolja az Ep 4-et folyamat ezzel az újjal, akkor miért pont Luke-ot ignorálja?

Remélem visszaszívhatom ezt az agymenésemet 2 hét múlva!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem nagyon jó a film története. Csak az mentheti meg egy Luke cameoval. -Igen, valamilyen szinten Zééé mellé állok.

(Mert nem az van, hogy a film nem lehet jó Luke nélkül. Lehet jó nélküle. De hogy jutott ez eszükbe??

 

Ismerni kéne Lucas eredeti jegyzeteit és az Arndt szkriptet. Viszont azt tudjuk, hogy az Arndt szkript máshogy súlyozta a karaktereket. Amikor bevonták JJA-t a folyamatba, akkor jött az ötlet, hogy meg kell változtatni a karakterek történetben elfoglalt helyét.

 

Ne feledjük, hogy a kikerült koncepteken sok dolog még tényleg más volt. Finn nem néger volt, Rey-nek volt hajója, Kylo Ren kiborg volt stb. stb. Biztos, hogy Lukenak is más volt a szerepe. JJA számára a fő kérdés, hogy kicsoda Luke. Úgy gondolja, hogy in uverse a Jedi óta bőven eltelt annyi idő, hogy Luke karaktere már a legendák homályába merülhetett. Ez a koncepció úgy baromság, ahogy van (működhet, de attól még baromság). Mintha azt állítanám, hogy De Gaulle, vagy Patton tábornok karaktere a 2. vh óta valóságos Arthur mondakörbe kulminált. Hülyeség, mert nem telt el annyi idő, 30-40 év az még nagyon kevés. 45-ben lett vége a 2. VH-nak és Charles de Gaulle 1970-ben halt meg. Ez a pár évtized kevés ahhoz, hogy valakiből görög istent faragjanak és ezt nem én találtam ki, ezt a TFN-en írta egy elmés hozzászóló! Ez egy rossz koncepció. Ismerjük Luke-ot és várjuk (vártuk), hogy a karaktere a JEdi után ott folytatja, ahol a története abba lett hagyva. Most átugorjuk a számunkra izgalmas részt (akadémia időszaka), hogy JJA mitikus hőst, rejtélyes Merlint faraghasson belőle. Úgy akarja bemutatni Lukeot, hogy mindenki beszél róla, de többé már senki nem ismeri, így a történet mozaikjaiból bontakozik ki az, amit egyébként látnunk kéne, meg kéne élnünk. Magamévá akarom tenni az élményt, hogy Luke miként lett jedimester. Nem az elmondottakból és visszaemlékezésekből akarom megismerni, hanem látni akarom, át akarom érezni, miként veszítette el az akadémiát, miért áll ellentétben a ren lovagokkal stb. stb. Ezt pedig azért nem láthatjuk, mert akkor a súlyozás nem az új szereplőkön lenne. Nem indíthatják a történetet Lukeval, mert bár az lenne az ésszerű folytatás, rájuk már nem lehet trilógiát építeni. Így JJA és KAsdan gondoltak egyet és időben egy generációnyit eltolták a történetet. Indulhatott volna onnan a történet, hogy eltelt 15 év és Luke akadémiát épít, aminek a története kifut Kylo Ren átállásába és a Ren lovagok felkelésébe. De ezzel csak egy prequel copyt kaptunk volna. Így kapunk valami újat, nyerünk, de elveszítjük (átugorjuk) azt, amit látni szerettünk volna. Ez egy olyan dilemmal, amivel (láthatólag) JJA és Kasdan sem tudott mit kezdeni, ezért beleeröltették a történetbe a flashback jelenetet, ami teljesen szokatlan a Star Wars világától. Az, hogy nem szerepel a történetben Luke (nem aktív résztvevő, nem ül Han mellett a pilótafülképben, nem kardozik az erdőben, nem bölcselkedi, mint Yoda) stb. stb. legalább olyan merész húzás, mint amikor egy tollvonással kiírták Hicks és Newt karakterét az Alien 3-ból. Tisztán emlékszem, hogy amikor 1992-ben a szüleim hazajöttek a moziból, anyukám és apukám elkeseredve újságolták, Zolikám, ez nem lett olyan jó, min a Bolygó neve halál, nincs a filmben Hicks és Newt. Én meg nem akartam elhinni! Micsoda? Kérdeztem a szüleimet zaklatottan, nincs a filmben Hicks? Nagyon el voltam keseredve. Ettől függetlenül az Alien 3 a kedvenc alien filmem, de óriásit bukott, mert nem felet meg az Aliens után támasztott elvárásoknak. Kockázatos dolog játszani azokkal a karakterekkel, akiket az emberek már megszerettek és az EPVII sikere nagyban fog múlni Luke megjelenésén és szerepén. Az pedig, hogy a 8. részben mekkora szerepet kap, nem oszt és nem szoroz semmit az EPVII aktuális megitélésén. Majd sok év múlva, amikor kult státuszt vív ki magának a trilógia, lehet elmélkedni rajta, de jelenleg az EPVII elvárásait nem pótolja ki Luke esetleges EPVIII-as szerepe. Az emberek az EPVII-et fogják értékelni 15 nap múlva és nem az EPVIII-at. Remélem, hogy a film kiszolgálja majd az igényeket, drukkolok neki!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

JJA számára a fő kérdés, hogy kicsoda Luke. Úgy gondolja, hogy in uverse a Jedi óta bőven eltelt annyi idő, hogy Luke karaktere már a legendák homályába merülhetett. Ez a koncepció úgy baromság, ahogy van (működhet, de attól még baromság). Mintha azt állítanám, hogy De Gaulle, vagy Patton tábornok karaktere a 2. vh óta valóságos Arthur mondakörbe kulminált. Hülyeség, mert nem telt el annyi idő, 30-40 év az még nagyon kevés. 45-ben lett vége a 2. VH-nak és Charles de Gaulle 1970-ben halt meg. Ez a pár évtized kevés ahhoz, hogy valakiből görög istent faragjanak és ezt nem én találtam ki, ezt a TFN-en írta egy elmés hozzászóló! Ez egy rossz koncepció. Ismerjük Luke-ot és várjuk (vártuk), hogy a karaktere a JEdi után ott folytatja, ahol a története abba lett hagyva. Most átugorjuk a számunkra izgalmas részt (akadémia időszaka), hogy JJA mitikus hőst, rejtélyes Merlint faraghasson belőle.

Ez szerintem nem így lesz értelmezve és nem jók a példák. Luke nem egy közismert ember volt (De Gaulle vagy Patton) nem mutogatták a TV-k a galaxisban nem sok ember tudja hogy ő valójában mit csinált csak a lázadók bizonyos része így hogy legendák homojába merülhet működhet de sztem nem erről lesz szó. Hogy kicsoda Luke kérdés úgy gondolom arra utal hogy a 30 év alatt Luke egy hatalmas karaktőrfejlesésen ment át és már nem ugyan az a ember akit régen láttunk és meg kell ismernünk ezt az új Luke-t

 

Magamévá akarom tenni az élményt, hogy Luke miként lett jedimester. Nem az elmondottakból és visszaemlékezésekből akarom megismerni, hanem látni akarom, át akarom érezni, miként veszítette el az akadémiát, miért áll ellentétben a ren lovagokkal stb. stb. Ezt pedig azért nem láthatjuk, mert akkor a súlyozás nem az új szereplőkön lenne. Nem indíthatják a történetet Lukeval, mert bár az lenne az ésszerű folytatás, rájuk már nem lehet trilógiát építeni. Így JJA és KAsdan gondoltak egyet és időben egy generációnyit eltolták a történetet. Indulhatott volna onnan a történet, hogy eltelt 15 év és Luke akadémiát épít, aminek a története kifut Kylo Ren átállásába és a Ren lovagok felkelésébe. De ezzel csak egy prequel copyt kaptunk volna. Így kapunk valami újat, nyerünk, de elveszítjük (átugorjuk) azt, amit látni szerettünk volna.

Szerintem csak a magad nevében beszélj h ki mit szeretne látni. Ezzel amit felvázoltál csak egy baj van. ELTETT 32 ÉV és Mark Hamil se lesz már fiatalabb (többiek se) és vele már nem lehetne ezt a megcsinálni amit leírtál másik lehetőség új casting de az meg kizárt így csak egy logikus lehetőség maradt hogy abba korba helyezik a karaktereket amik megfelelnek a színészek korának. Magadévá fogod tenni ezt az élményt majd egy könyvben valószínűleg.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szerintem nem így lesz értelmezve és nem jók a példák. Luke nem egy közismert ember volt (De Gaulle vagy Patton) nem mutogatták a TV-k a galaxisban nem sok ember tudja hogy ő valójában mit csinált csak a lázadók bizonyos része így hogy legendák homojába merülhet működhet de sztem nem erről lesz szó. Hogy kicsoda Luke kérdés úgy gondolom arra utal hogy a 30 év alatt Luke egy hatalmas karaktőrfejlesésen ment át és már nem ugyan az a ember akit régen láttunk és meg kell ismernünk ezt az új Luke-t

 

Szerintem csak a magad nevében beszélj h ki mit szeretne látni.

 

Szerintem csak a magam nevében beszéltem.

 

"Magamévá akarom tenni az élményt...akarom megismerni....látni akarom....."

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csak a magam nevében beszéltem.

 

"Magamévá akarom tenni az élményt...akarom megismerni....látni akarom....."

"Így kapunk valami újat, nyerünk, de elveszítjük (átugorjuk) azt, amit látni szerettünk volna."

De igazából lényegtelen ezen ne veszünk össze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Így kapunk valami újat, nyerünk, de elveszítjük (átugorjuk) azt, amit látni szerettünk volna."

De igazából lényegtelen ezen ne veszünk össze.

 

Ne is, mert ordas dolog kiemelni a sok "akarom" közül az utolsó mondatot, aminek amúgy teljesen más az értelme.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csak a magam nevében beszéltem.

 

"Magamévá akarom tenni az élményt...akarom megismerni....látni akarom....."

 

 

Háát... ha számít valamit, az enyémben is.

 

Nekem is borzasztóan kellene bele Luke. :clap2:

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem se tetszene, ha Luke csak röpke pillanatokig szerepelne, túl fajsúlyos ő ahhoz, egyszerűen csak úgy eltűnjön, de ha még is így lesz, elfogadom. De nekem indokolják meg nagyon patent módon, hogy miért is van eltűnve és a 8-ban kérem a fősodor szereplők közé... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyiben Lukeot tényleg csak egy végső, kisebb szerepre szánják (eltekintve attól, hogy benne lesz-e a flashbackben vagy sem), nekem az arra a bizakodásra ad okot, hogy biza a későbbi két, de legalább egy epizódban bőven annyit fog szerepelni, hogy a fejünkre nőjön. Persze, most mindannyian szeretnénk rögtön mindent és mindenkit látni, de ez csak egy trilógia nyitánya, és majd ha mindhárom filmet láttuk, szerintem örülni fogunk a narratívának, ami kilátásban van. Nagyon nehéz megbírkózni a gondolattal, hogy még csak most kezdődik az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke feltételezett mellőzése nekem azért fájó, mert rá vagyok leginkább kíváncsi.

És Leiara is kiváncsibb vagyok, mint Hanra.

Főleg mert Yoda megkérte Luke-ot, hogy tanítsa ki, legalábbis , hogy adja tovább a családban amit megtanult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.csillagokhaboruja.hu/?p=1974

 

Bomarr, szuper összefoglaló. Nagyon tetszik, köszönjük.

Csak azt nem értem, hogy hogyan kerül a Jakkura Luke kardja, mert nyiván a kék kardról van szó, ami a Bespinen mélye hullott, ami korban tk. a Mustafar-t is megjárta. Nyilván ezt láttuk később Finn kezében.

 

Meg azt sem értem, hogy a Falcon mi a péklapátot keres ott, lehet, hogy Han is ott lapul valamiért?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.