Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Finally, we are getting results! :)

 

Nagyon jó ez a (majdnem biztos) hír! Abramsnél jobbat aligha találhattak volna. Arndt, Kasdan és Abrams elég jó kiindulópontnak ígérkezik. Ahogy Bomarr írta: elképzelni sem tudom, mi lesz a filmben, de egy ilyen csapattal kimondottan bizakodó vagyok.

 

Ami Abrams korábbi tagadását illeti: azért nem vettem mérget a szavaira, mert ezt az érvet (túl közel áll a filmhez, inkább néző lesz) nagyon könnyű leverni egy művésznél. Tessék csak elképzelnie magát a moziban, amikor majd megy a film, amit más rendezett. Egyetlen dolog fog a fejében járni: ezt én is csinálhattam volna. Ezt az érzést pedig aligha tudja elviselni, tehát ha először meg is retten a feladat nagyságától, le fogja győzni a félelmét, mert rendezőként és SW-rajongóként mégis milyen nagyobb feladatot tud elképzelni, mint azt, hogy ő viheti tovább a mítoszt? Ő, aki még a Trekből is (elnézést a túlzásért) fél Star Wars-t csinált, és be is vallotta?

 

Ha azt mondta volna, hogy nem érdekli az egész (mint Tarantino), az más tészta, mert akkor vagy meg tudják fizetni, vagy nem. De ha elismeri az érzelmi kötődést, onnan már lehet nyerni. :) Annak idején David Tennant ugyanígy megijedt, amikor megkapta a 10. Doktor szerepét, és már vissza akarta mondani. Aztán belegondolt, milyen lesz egy másik Doktort látni a tévében. Ennyi. :)

 

Viszont, ha egy apróságot kérhetnék: lényegesen kevesebb lencsecsillogást szeretnék, mint a legtöbb filmjében. :) Gigantikus űrcsatát biztos fog produkálni, ettől nem tartok. Ahogy Dzsjét is írta: ami a Star Trek elején megy, az szó szerint lélegzetelállító. Most pedig még nagyobb tere lesz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont, ha egy apróságot kérhetnék: lényegesen kevesebb lencsecsillogást szeretnék, mint a legtöbb filmjében. :)

Na ezért mondjuk én is imádkozom, mert az SW-nek azért nem állna jól. Szóval remélem elveszik tőle a kincstári zseblámpáját, és ha már belelendültek, néha rácsaphatnának a kezére, amikor elkezdi ütögetni a kamerát (a XXI. század bonyolult filmtrükkjei :)).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Abrams-től a Star Trek-et és a Super 8-at láttam, mindkettő nagyon tetszett, bár teljesen más zsánerű filmek, az egyik nagyszabású és látványos, a másik meg inkábbb elgondolkodtató, de az izgalom sem marad el. Ami mindenképpen közös, hogy mindkettő jó sci-fi, a történet által megkívánt formában megvalósítva. Én sem félek, hogy ezek után a Star Wars-ból valami rosszat hozna ki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Coruscanti csata nem igazán űrcsata volt: ott a lényeg azon volt, hogy mi történik Grivi hajóján. Az elején a lövöldözés az inkább csak felvezetés. Ott az egymást követő akció-jelenetek csúcspontja a Dooku-s párbaj volt.

Én viszont arra számitanék, hogy az új trilógiában látunk egy tényleges elejétől a végéig levezetett gigászi űrcsatát, aminek a hangsúlya végig a nagy ütközeten van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nehezebb azt elképzelni, hogy nem lesz óriási konfliktus... ez a Saga folytatása, ugyhogy nem hiszem hogy egy pár szereplős karakter-drámát kapunk vagy valami pár-személyes kalandozást mondjuk egyetlen bolygón. A szereplőket én se tudom, az Lucas meg Arndt dolga, de valami galaktikus háború tuti lesz, még ha -a prequel mintájára- nem is robban ki azonnal a 7-es rész elején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma tök jó napom volt erre mire érek haza? Hát a fénypontra. Baromira örülök Abramsnak. Mind a Star Trek(pedig azelőtt semmit sem láttam ami ST) mind a Super 8 zseniálisan szórakoztató filmek voltak. Én nálam most kezdődik az hogy baromira várom a filmet mert nagyon jó kezekbe került. Az tuti hogy nagyon jó filmet fogunk látni és méltót az SW-hez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon milyen lesz a helyzet a galaxisban? Ez is nagy kérdés. Azért lenne jó, ha 40-50 évvel a hatodik rész után játszódna, mert akkor már túllehetnénk egy békeidőszakon ami ugye nem túl érdekes. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért remélem, hogy nem a semmiből, mondjuk a galaxis egy rejtett területéről előretörő ellenséget vesznek elő. Az új ellenség kialakulásának valami jó felvezetés kéne. Egy polgárháborús helyzetet el tudok képzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már agyaltam rajta de semmi épkézláb nem jut eszembe a szóba jöhető ellenségek köréből. Abban egyre biztosabb vagyok hogy nem Sith lesz az Új Köztársaság ellensége ha egyáltalán a Galaxis államformája köztársaság lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy nagyon fontos dologra választ kaptunk ezzel:

 

A Disney igenis törődik a saga renoméjával, mivel

 

a) egyrészt az egyig legnagyobb nevet fogták ki a piacon

b) ténylegesen ügyeltek arra, hogy olyan kapja a rendezést, akinek a stílusa illeszkedik a filmekhez. Ez több mint bíztató! :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ami eszembe jutott, hogy valami felkapaszkodott hadúr lehetne esetleg a főellen, csak az a baj, hogy mindenki akivel nincs ott az Erő valahogy kispályásnak tűnik a galaktikus felhozatalban.

Érdekes lenne első körben tudni, hogy pontosan mit is jelentett az Egyensúly elhozatala: csak a Sith rend tűnt el és sötét oldal azért még mindig létezik, meg kísérti továbbra is a jóembereket vagy már az is megszűnt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj csak azt ne. Polgárháború volt mint a hat részben!

Mást nagyon nem tudok elképzelni, mivel ugye galaktikus szintű kormányzatokról van szó, így ezek a konfliktusok óhatatlanul is polgárháborúk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De csak akkor, ha egy galaktikus kormányzaton belül csapnak össze, viszont nincs rá garancia, hogy a Galaktikus Köztársaság és az Első Galaktikus Birodalom csúfos bukása után létrejöhetett még egy harmadik, az egész Galaxist összefogó kormány. Ha viszont sok kis csillagközi kormány harcol, akkor már sima háborúról beszélünk, mint amilyen a klón háború is volt. Én személy szerint ez utóbbi megoldást preferálom. Láttunk már egységes galaktikus kormányt (Köztársaság), ketté osztott galaktikus kormányt (Köztársaság az ep2 nagy részében), két galaktikus kormányt (Köztársaság és Konföderáció), galaktikus kormányt, ami ellen lázadtak (Birodalom), de sok kis csillagközi kormányt még nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképzelem, ahogy az Alderaani Unió lerohanja a Coruscanti Csillagköztársaság külső területeit. :)

 

Egyébként nem biztos, hogy sor kerül bármilyen galaktikus konfliktusra, bár nyilván furcsa lenne ezek nélkül egy SW epizód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sötét oldal miért tűnne el örökre az Egyensúllyal? Az Erőnek van világos és sötét oldala, ami állandó. Az más kérdés, hogy a Sith-ek kihalásával ez utóbbi oldal képviselői eltűntek (hacsak nincsenek mások a Sith-eken kívül).

A haduras verzió nagyon erős Thrawn-trilógiára való hajazás, remélem, ennél sokkal kreatívabb megoldással rukkolnak elő a készítők. Az Új Köztársasággal, mint államformával nem feltétlen lenne bajom... akár azt is szemléltethetnék, mit tanultak a lázadók elődeik hibáiból és egy korrupciómentes, virágzó rendszert építenek ki. Persze sokáig a Régi Köztársaság is ilyen volt... de ebből kiindulva egy rendszer sem lehet elég tökéletes. A fenyegetés, fő bonyodalom számos formában testet ölthet, de mint íróknak kétlem, hogy ne lenne vállalható elképzelésük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sötét oldal miért tűnne el örökre az Egyensúllyal?

Hát amennyit tudunk a filmekből a sötét oldalról -közel semmit- az alapján el is tűnhet akár, pláne az Egyensúly után, amiről szintén hasonló mennyiségű információ áll rendelkezésre. De én is abban reménykedek, hogy van sötét oldal és használói is akadnak páran, csak nem vagyok biztos benne hogy a feltünésük nem bagatelizálná-e el Anakin önfeláldozását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ami eszembe jutott, hogy valami felkapaszkodott hadúr lehetne esetleg a főellen, csak az a baj, hogy mindenki akivel nincs ott az Erő valahogy kispályásnak tűnik a galaktikus felhozatalban.

Érdekes lenne első körben tudni, hogy pontosan mit is jelentett az Egyensúly elhozatala: csak a Sith rend tűnt el és sötét oldal azért még mindig létezik, meg kísérti továbbra is a jóembereket vagy már az is megszűnt?

Ez az egyensúly az erőben ez egy nagy talány. Most amit itt leírok szigorúan az én elképzelésem, ne kövezzetek meg, mert csak találgatok. Szerintem az egyensúly kérdését az erőben, a jedik félre értelmezték. Pont ő miattuk volt egyensúlytalanság az erőben, mert több ezer jedi, világos oldali erőhasználó volt, és max 2 sötét oldali. Ez egy nagy egyensúlytalanság. És az egyensúly úgy kezdett helyre állni, hogy a rend kipusztult, Obi Wan, Yoda is meghalt, de még mindíg maradt 2 sötét oldali erőhasználó Vader és Palpatine. De a jedi végén ugye meghalt mindkettő sötét oldali, és maradt 1 világos oldali Luke. Még mindig nincs egyensúly, mert egy világos oldalival több van. Tehát nem ált helyre az egyensúly, mert egynek sem lenne szabad lennie.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éreztem, éreztem, és éreztem, hogy a végén mégis ő lesz! :D Már mikor úgy tűnt, hogy hevesen tagadja(tagadni próbálja) a dolgot, és más rendezők is felmerültek, valahogy akkor se tudtam elképzelni rajta kívül senki mást. A Star Trek-en és a Mission Impossible filmeken kívül nem igazán ismerem a munkásságát(az előbbit egyenesen imádom), de a SW univerzum iránti lelkesedése és tisztelete... na szal mostmár nyugodtan fogok elaludni, nála jobbat nem is találhattak volna.:)

Szerkesztve: - Sinistra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az egyensúly az erőben ez egy nagy talány. Most amit itt leírok szigorúan az én elképzelésem, ne kövezzetek meg, mert csak találgatok. Szerintem az egyensúly kérdését az erőben, a jedik félre értelmezték. Pont ő miattuk volt egyensúlytalanság az erőben, mert több ezer jedi, világos oldali erőhasználó volt, és max 2 sötét oldali. Ez egy nagy egyensúlytalanság. És az egyensúly úgy kezdett helyre állni, hogy a rend kipusztult, Obi Wan, Yoda is meghalt, de még mindíg maradt 2 sötét oldali erőhasználó Vader és Palpatine. De a jedi végén ugye meghalt mindkettő sötét oldali, és maradt 1 világos oldali Luke. Még mindig nincs egyensúly, mert egy világos oldalival több van. Tehát nem ált helyre az egyensúly, mert egynek sem lenne szabad lennie.

Igen, ez lenne a természetes egyensúly, amit az állapot neve sugall, de sajnos Lucas szerint az egyensúly inkább egy nyugodt víztükörre hasonlít, amiben zavart a Sith-ek úgy okoznak, mintha belehajítottak volna egy kavicsot. Ebben erősen van ráció, hiszen a filmek alapján csak az ep1 idején kezdett megborulni az egyensúly, eltolódni a Sötét Oldal felé. És ez nem a használók számától függ, mert ezer éven át volt csak két Sith, velük szemben több ezer Jedi, az egyensúly mégis fenn állt. De azelőtt is teljes képtelenség volt, hogy mindig pontosan ugyanannyi használó legyen mindkét oldalon, szóval ha a felek száma jelenti, akkor sohasem lehetett egyensúly, ergo nincs is mit visszaállítani.

Na meg, eleve nem adhatja az egyensúlyt a Jedik és Sith-ek száma, mivel ez csak két rend tagjait tükrözik, két ideológia követője. Luke például már azelőtt a Világos Oldal követője volt, hogy Jedi lett volna, szóval még úgy sem példázhatunk, hogy akkor volt egyensúly, amikor kettő-kettő személy állt mindkét rend oldalán. Eleve, ha hiszünk Yoda szavainak, a halálával tényleg kihalt a Jedi Rend, mert ő azt mondta, Luke csak akkor lehet Jedi, ha megküzd Vaderrel. Ergo Luke csak az ep6 végén lett Jedi lovag.

Meg ugye, a Sötét és Világos oldal is elég képlékeny ahhoz, hogy a követőiben meglegyen a másik is. Vaderben is volt még Világosság, és Luke-ban is eléggé égett a Sötétség.

Szóval az egyensúly ez esetben nem értelmezhető úgy, ahogy azt a logika diktálná, nem két szemben álló rend követőinek a száma adja meg. Inkább a dominancia. De - Lucas szavaival ellentétben - szerintem is hasonló, csak nem az élőlények számában, hanem az Erő természetében van a megoldás kulcsa. Bár Yoda azt mondta az ep5-ben, hogy a Sötét Oldal nem erősebb, ep2-es szavai szerint amíg az egyensúly nem állt fenn, bizony az volt. És a dolog mintha mindig változott volna, ahogy Anakin ingázott. Amíg a Világos utat követte, a Sötét Oldal volt a domináns, amikor áttért, a Világos kezdett teret hódítani (Palpatine az ep4-5-6-ban mintha megcsorbult képességekkel irányítaná a Galaxisét, például azt sem érezte meg, hogy Luke landolt az Endoron, míg máskor fényévekről is megérezte, mikor a fiú tanulni kezdett Yodánál). Mintha Anakin először megerősítette volna a legyengült Sötét Oldalt, majd hozzáigazította a Világosat, így állítva egyensúlyba a két felet.

Ebben a felfogásban lehetnének Sötét Oldali Erőhasználó az ep7-8-9-ben anélkül, hogy Anakin áldozata csorbát szenvedne, amennyiben nem tudnak már úgy elrejtőzni a Jedik, vagy bármely Világos Oldali elől, mint ahogy például Sidious tette. Tehát lényegében az új trilógiában azt kéne látnunk, hogy milyen volt az Erő és használói az ep1 előtt. Milyenek a teljes értékű Jedik és Sithek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.