Ugrás a kommentre

Zene


Ajánlott hozzászólás

Lucas mindig megmutatta neki a nyers vágást és az alapján beszélték meg milyen motívumokat szeretne George belevinni a jelenetbe. Remélem nem látatlanban írja a zenét mert az alapból hülyeség lenne...

 

Érti a dolgát, nem hiszem, hogy akkor belement volna a melóba ha látatlan kell neki dolgozni, hisz azzal kvázi a hírnevét is csorbítaná ha nem megfelelő témát írna egy-egy jelenethez :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem John Williams írná az új filmek zenéjét, azt mondanám, hogy lehetetlen kérés, hogy legyen olyan jó, mint a Saga zenéi, hiszen a Duel of the Fates, a Battle of the Heroes vagy épp az Imperial March egyerűen utolérhetetlenek. De mivel ő lesz ismét a zene szerzője, ezért nyugodt vagyok ezen a téren.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érti a dolgát, nem hiszem, hogy akkor belement volna a melóba ha látatlan kell neki dolgozni, hisz azzal kvázi a hírnevét is csorbítaná ha nem megfelelő témát írna egy-egy jelenethez :)

Valószínűleg Abrams munkastílusa más mint Lucas -é. az SW egy űropera így a zene az egyik fele az egésznek. Remélem ezt észben tartják majd!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy-két vezérmotívumot már el tud kezdeni komponálni néhány látványterv és egy hosszú beszélgetés után is. Elvégre, ha tudja, hogy kik a főszereplők, és milyen figurák, már van miből dolgoznia. Nem kell jelenetekhez igazítania, csak ötletelnie.

Az EP2 forgatásának kezdetekor is tudta már, hogy lesz egy fontos szerelmi szál, amihez kell egy önálló téma. Egy képkockát sem látott, amikor elkezdte írni az Across the Stars-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy-két vezérmotívumot már el tud kezdeni komponálni néhány látványterv és egy hosszú beszélgetés után is. Elvégre, ha tudja, hogy kik a főszereplők, és milyen figurák, már van miből dolgoznia. Nem kell jelenetekhez igazítania, csak ötletelnie.

Az EP2 forgatásának kezdetekor is tudta már, hogy lesz egy fontos szerelmi szál, amihez kell egy önálló téma. Egy képkockát sem látott, amikor elkezdte írni az Across the Stars-t.

 

Williams sosem ír zenét látatlanba, ez az egyik védjegye. Mivel a forgatás már a vége felé jár és gondolom, hogy az effekt részleg sem tétlenkedett az elmúlt hónapokban, így vélelmezhető, hogy az első változatot hamarosan meg fogja neki mutatni Abrams....ha még eddig nem mutatta meg. ;)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "sosem írt zenét látatlanba" meglehetősen relatív. Pl. Williams nyilván úgy sosem írt zenét, hogy nem tudta előtte a film alapvázát, a fő hangsúlypontokat, hiszen ez alapján alkotta a főtémát is. Ehhez viszont nem kellenek képkockák, elég, ha valaki felvilágosítja. Nyilván a konkrét jelenetek illusztrálásához szükséges zenét csak akkor komponálja meg, mikor látta már az érintett jeleneteket. De azokat az alappilléreket és fő motívumokat, amik köré a rész zenei anyagát építi, már bőven el kezdheti (és el is kezdi) megcsinálni, mielőtt egyetlen képkockát is látott volna filmből (lásd Zoli írását alább).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "sosem írt zenét látatlanba" meglehetősen relatív. Pl. Williams nyilván úgy sosem írt zenét, hogy nem tudta előtte a film alapvázát, a fő hangsúlypontokat, hiszen ez alapján alkotta a főtémát is. Ehhez viszont nem kellenek képkockák, elég, ha valaki felvilágosítja. Nyilván a konkrét jelenetek illusztrálásához szükséges zenét csak akkor komponálja meg, mikor látta már az érintett jeleneteket. De azokat az alappilléreket és fő motívumokat, amik köré a rész zenei anyagát építi, már bőven el kezdheti (és el is kezdi) megcsinálni, mielőtt egyetlen képkockát is látott volna filmből (lásd Zoli írását alább).

 

Williams védjegye (és ezt többször is megerősítette), hogy nem ír látatlanba filmzenét. Egy riportban azt fejtegették, hogy Williams az egyetlen, aki csak úgy hajlandó komponálni, ha közben kivetítőn látja a színészek teljesítményét. Biztos vagyok benne, hogy meg fogja nézni, vagy már meg is nézte az első vágást.

 

Egy-két vezérmotívumot már el tud kezdeni komponálni néhány látványterv és egy hosszú beszélgetés után is. Elvégre, ha tudja, hogy kik a főszereplők, és milyen figurák, már van miből dolgoznia. Nem kell jelenetekhez igazítania, csak ötletelnie.

Az EP2 forgatásának kezdetekor is tudta már, hogy lesz egy fontos szerelmi szál, amihez kell egy önálló téma. Egy képkockát sem látott, amikor elkezdte írni az Across the Stars-t.

 

Ez talán igaz és valóban így is épült be a Star Wars legendáriumba.

 

Nyilván nem aról van szó, hogy Williams most megállás nélkül nézi majd az animatics jelenetekkel dúsított nyers változatot, sokkal inkább arról, hogy az elkövetkező napokban leül majd JJA-val megnézni pár jelenetet, JJA eligazítja (persze csak nagyon finoman), hogy mit hogyan képzelt el, Williams szűkszavúan kifejezi egyet (nem) értését :D és a nap végén hazaballag, hogy utána komponáljon picit. Tehát nem az van, hogy Blu Ray-en megkap egy 12 órás anyagot, hogy azt nézzegesse kifulladásig, hanem kap egy kis ízelítőt, hogy mégis miről lesz szó a filmben. Filmzenét azért látatlanba nagyon nehéz szerezni. Mellékesen jegyzem meg, hogy az EPIII kapcsán mintha azt is mondta volna a mester, hogy ami változatott kapott, abban még nem voltak effektek. Ez amúgy nagyon valószínű, mert a szinkronverzió is sokszor ilyen szokott lenni.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A jwfan.com beszámolója szerint John már látta a trailert, és az ahhoz kifejezetten írt zenét november 15 -én veszik fel Los Angeles -ben. Karácsony tájékán tehát esedékes lenne egy trailer ami nem ütközne a józan ésszel... :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jwfan.com beszámolója szerint John már látta a trailert, és az ahhoz kifejezetten írt zenét november 15 -én veszik fel Los Angeles -ben. Karácsony tájékán tehát esedékes lenne egy trailer ami nem ütközne a józan ésszel... :P

Szép kis karácsonyi ajándék lenne, de talán arról már tudnunk kéne ilyentájt, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép kis karácsonyi ajándék lenne, de talán arról már tudnunk kéne ilyentájt, nem?

Már miért kéne? Nem egy évvel előre bejelenteni a trailereket, pláne nem egy teaser trailert, ami Abrams esetében valószínűleg olyan lesz, aminek nem sok köze van a filmhez - értem ezalatt, hogy nem a film jeleneteit szokta tartalmazni. Még fél évvel előre sem. Jó, ha egy hónappal előre hallunk róla, de az a legmegszokottabb, hogy egyszer csak ott a trailer.

 

Fél év azért nem egy év.. :( Reménykedjünk.

A Star Trek teasere meg 2008. januárjában debütált, a film meg 2009. májusában. Ami ha azt vesszük, hangyányit több, mint fél év.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már miért kéne? Nem egy évvel előre bejelenteni a trailereket, pláne nem egy teaser trailert, ami Abrams esetében valószínűleg olyan lesz, aminek nem sok köze van a filmhez - értem ezalatt, hogy nem a film jeleneteit szokta tartalmazni. Még fél évvel előre sem. Jó, ha egy hónappal előre hallunk róla, de az a legmegszokottabb, hogy egyszer csak ott a trailer.

 

 

A Star Trek teasere meg 2008. januárjában debütált, a film meg 2009. májusában. Ami ha azt vesszük, hangyányit több, mint fél év.

 

Hát nálam a teaser <> trailer. Tehát két külön dolog. Alább trailerről volt szó, amit korainak tartanék pont azért, mert Abrams trekes marketingkampányából kiindulva először egy teasert kéne kapnunk. Az persze jöhet karácsony táján, de egy űrben lebegő kéz (reméljük nem :D) azért nem trailer, hanem teaser. A teaser nálam jóval kevésbé hangsúlyos, mint a trailer, persze hangulatfokozónak nagyon jól jönne, ha kapnánk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy nálad nem egyenlő, az egy dolog. A világ nagy részének a teaser trailer ugyanúgy trailer, mint a theatrical trailer. És ez szerintem 100%, hogy a teaser trailer, és nem a theatrical trailer lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy nálad nem egyenlő, az egy dolog. A világ nagy részének a teaser trailer ugyanúgy trailer, mint a theatrical trailer. És ez szerintem 100%, hogy a teaser trailer, és nem a theatrical trailer lesz.

Igen, csak ha kimondottan teaserről beszélgetünk, akkor azt azért odaszoktuk írni, pont az ilyen kavarodás elkerülése végett. ;) A teaser jellegét tekintve teljesen más, mint a "theatrical" trailer. Így érdemes elszeparálni, hogy miről is beszélünk pontosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a legtöbb esetben a teaser csak annyiban más, hogy rövidebb, mint a nagy trailer. Szerintem itt van egy kis fogalmi kavarodás: attól hogy teaser attól még tartalmazhat képkockákat a kész filmből, sőt az esetek többségében pontosan ez szokott történni.

Hogy itt mi lesz az jó kérdés, de szerintem ha karácsonykor jön ki a teaser akkor már lesznek jelenet foszlányok az ep.7-ből hisz például a sivatagos jeleneteken valszeg már most hónapok óta dolgozik az ILM. Ha Abrams-nek konkrét elképzelései vannak hogy mit akar a teaserben látni akkor azokat előrébb vehetik.

Hosszában, hangulatában olyasmire számitanék mint az ep.2 teaser (aminek az egyik érdekessége hogy van egy effekt jelenete -Padmé hajója a Geonosison- ami teljesen másképp néz ki mint a kész filmben)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez a trailer az ep2 premierje előtt két hónappal, 2002 márciusában jött ki, még jó, hogy ebben már voltak kész jelenetek. :) Én sokkal inkább olyan teaserre számítok, mint amilyen a Trekhez kijött. Ott is Abrams maga rendezett egy különálló jelenetet, íratott hozzá zenét, mondatott fel szöveget Nimoy-jal. De ha jól rémlik, hasonlóan járt el a Cloverfield és a Super 8 esetében is (a Super 8-nél biztos). Mindegyikhez csinált egy-egy különálló teasert, ami afféle minisode-nak is megállta a helyét. Nekem az, hogy Williams külön zenét ír egy előzeteshez, azt sugallja, hogy ettől a már bevált szokásától most sem tér el.

Az esetek többségében a teaserekben vannak filmjelenetek, de Abrams munkássága nem mindig sorolható az esetek többségéhez. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze tudom én ezt csak én egy hagyományosabb teasernek jobban örülnék. Bármilyen jópofa egy külön kis minisode, én egy sima ep.7-es filmből vett állóképnek is jobban örülnék mint annak. A filmből szeretnék valamit látni.

Szerintem az nem kérdés, hogy a filmből látni fogsz valamit, a kérdés, hogy az egy mozgóképsor lesz, vagy csak egy képkocka, egy kellék, esetleg valami más... :)

 

Egyébként értem én a teaser és a trailer közötti különbséget (pl. az Obi-wan visszaemlékezésbe beleszőtt "RISE" is csupán egy teaser volt emlékeim szerint, mégis mennyi mindent láttunk belőle), én csak azt mondom, hogy a klasszikus értelemben vett "trailer"-t karácsonyra korainak tartom, viszont egy teasert abszolút nem, úgyhogy valóban jöhetne!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre többen csipogják, hogy akár november végén jöhet az első teaser

Ráadásul azt pusmogják, hogy november 21 lehetséges időpont lehet, Az éhezők viadala: A kiválasztott - 1. rész -eh csatolhatják.

 

http://www.starwars7news.com/2014/11/star-wars-twitter-buzz-is-the-episode-7-teaser-trailer-coming-sooner-than-expected.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre többen csipogják, hogy akár november végén jöhet az első teaser

Ráadásul azt pusmogják, hogy november 21 lehetséges időpont lehet, Az éhezők viadala: A kiválasztott - 1. rész -eh csatolhatják.

 

http://www.starwars7news.com/2014/11/star-wars-twitter-buzz-is-the-episode-7-teaser-trailer-coming-sooner-than-expected.html

Érdekes lenne, tekintve hogy még a film címét sem ismerjük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a SW logo és egy nagy VII jelzi nekünk, hogy érkezik a film.

A Terminátor 3 esetén is hasonló volt az első trailer. Egy kirajzolódó T3 plusz az ikonikus zene, mégis r*hadt jó volt látni a vásznon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A jwfan.com beszámolója szerint John már látta a trailert, és az ahhoz kifejezetten írt zenét november 15 -én veszik fel Los Angeles -ben.

 

Akkor nagy nap a mai! John Williams ma veszi fel az előzetes zenéjét! Szuper :):clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.