Ugrás a kommentre

A szereplők


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

És ha nem lett volna az idén az Oscaron a 12 év rabszolgaság, akkor kit találtak volna ki Lupita Nyong'o helyett??

Ha nem néger akkor....hááát....nossss.....homokos jedi még igazán nem volt szóóóvaaaal! :D És ezt a végtelenségig lehet liberalizálni! :cool: Egyébként, még mielőtt valaki megbántva érzi magát, semmi baj a négerekkel, ha nem a kötelező klisét szolgálják ki, de még akkor sincs probléma, ha az Expandables filmben teszik és még azzal sincs probléma, ha 100 néger játszik majd az EPVII-ben, csak könyörgöm....ezt az Obi vonalat felejtsük el! :D

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pont azt történik, amit J.J. Abrams mindig is tesz a filmjeivel: jól álcázza. Nem lennék meglepődve, ha ez a sok baromság az ő ötlete lenne, hogy amennyire lehet, távol tartsa a népet az igazságtól. Örülök is neki, lepjen meg a bemutatón. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem néger akkor....hááát....nossss.....homokos jedi még igazán nem volt szóóóvaaaal! :D És ezt a végtelenségig lehet liberalizálni! :cool: Egyébként, még mielőtt valaki megbántva érzi magát, semmi baj a négerekkel, ha nem a kötelező klisét szolgálják ki, de még akkor sincs probléma, ha az Expandables filmben teszik és még azzal sincs probléma, ha 100 néger játszik majd az EPVII-ben, csak könyörgöm....ezt az Obi vonalat felejtsük el! :D

 

 

Úgy értettem, hogy szerencsétlen néger kislányt senki nem ismerné, ha a 12 év nem jutott volna oda, ahova jutott... Szóval ha nem lenne Oscar-díjas, akkor kit vettek volna elő a találgatásokhoz a kalapból??

 

Obi és a fekete utód... egyáltalán bármilyen utód... Anyám... :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha igaz lesz ez az "Obi-Wan néger gyereke" című f*szság én meg se nézem a filmet. :D Hogy egy klasszikust idézzek ez annyira illene a filmbe, mint egy óvódóban felejtett műf*sz. :D

 

Kíváncsi leszek, mely fog áttérni a sötét oldalra :)

A sötét. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy olyan gyanúm, hogy ez a Obi-Wan néger csemetéje sztori legalább annyira igaz, mint az, hogy Abrams új forgatókönyve a régi trióra koncentrál, és majd csak az ep8-9-ben lesznek az új, fiatal szereplők a főszereplők. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy olyan gyanúm, hogy ez a Obi-Wan néger csemetéje sztori legalább annyira igaz, mint az, hogy Abrams új forgatókönyve a régi trióra koncentrál, és majd csak az ep8-9-ben lesznek az új, fiatal szereplők a főszereplők. :D

A Gyűrűk Ura - Hobbit az egyetlen olyan giga költségvetésű alkotás, amit nem sikerült liberalizálni, tehát nincs benne néger. Mondjuk elég hülyén is festene, ha a nordikus mítoszok világában megjelenne egy fekete - afrikai ember. Bár a JediNews híreit magam is kellő távolságtartással kezelem, úgy gondolom, hogy most talán nem véletlenül zörög a haraszt. Fel is állítottam egy teóriát, amit most megosztok veletek.

 

Az eredeti hír szerint Obi Wan valamilyen módon kapna utódot és ez az utód (közvetlen vagy közvetett leszármazott) fekete bőrű színész által kerülne eljátszásra. A második hír már arról szólt, hogy JJA egyazon szerepre több embert is meghallgatott, akik között voltak fekete színészek is, mely felállást azonban nem JJA favorizálta, hanem a produkció mögött álló kreatívok.

 

Első körben erről írok, hogy mit is jelentenek a kreatívok és mennyi sokat ártottak már a filmeknek.

 

A kreatívokat a média nevezte el, valójában arról van szó, hogy a stúdiók a saját embereiket uszítják egy produkcióra, akik se nem rendezők, se nem forgatókönyvírók, hanem a pénzemberek közvetlen képviselői és tanácsaikkal igyekeznek szigorúan a nézettséget és a marketing szempontokat figyelembe véve egyengetni az egyes produkciók útját. Sok legenda szól már róluk, amit mi úgy ismerünk, hogy a stúdió és a rendező között KREATÍV nézeteltérés támadt. Ez nem jelent mást, mint hogy a stúdió a kreatívokon keresztül igyekezett valamit lenyomni a stáb torkán és ha az nem sikerül elsőre, majd sikerül egy másik rendezővel. Ala 47 Ronin és még számtalan film, de például az Alien 3 forgatása az ilyen kreatívok közreműködésének a tárháza volt, vagy például az AVP második része, ahol a "kreatívok" kitalálták, hogy az Predalien is nyúzza meg az áldozatait, akár a predátor. Ha például a kreatívok kiszámolják, hogy még egy ázsiai színész jót tenne a produkciónak, vagy 2 nagyseggű mexikói 3,14, akkor az bele lesz erőltetve a produkcióba ha törik, ha szakad és a gyenge kezű rendezők általában be is szoktak hódolni. Sokszor a stúdió direkt bénafalvi rendezőket kér fel egy nagyobb produkció élére, mi pedig csodálkozunk, hogyan lehetséges egy Terminátor 3-at egy Jonathan Mostowra bízni és az még a jobbik eset volt! Az ilyen kalapból előhúzott "tisztes iparosok" valójában azért kézenfekvő választások, mert az ilyen filmeket eleve és kizárólag a pénz miatt hozzák létre. Például egy James Cameron, vagy egy Ridley Scott a halálba tudja kergetni a stúdiókat, mert nekik már akkora a nevük, hogy szembe mernek szállni a stúdió kreatívjaival. Ezért van az, hogy sok esetben nem várt nímandokra, senkiházi névtelen rendezőkre bíznak látszólag hatalmas projecteket, vagy klasszikus filmek folytatásait. Ennyit a kreatívokról.

 

Ami a teóriám, hogy jelen esetben (bár a hír erről szólt), de nem a kreatívok ötletetek, hanem maga Lucas! Szerintem ez a négeres ötlet, hogy ObiWannak legyen néger utódja, egyenesen Lucastól származik. Lucas nemrég vette el a néger barátnőjét, nemrég született félvér gyermeke (amivel nincs semmi probléma), de Ő olyan, hogy szereti átültetni saját érzelmi világát a Star Wars világára. Lehetséges, hogy a személyes meggyőződése a kevert etnikumú házasság propagálásáról ötleteket adott neki. Persze ez korántsem biztos...de tippre talán...mondom talán (!) ez az elsőre igen hülye ötlet lehetséges, hogy pont Lucastól származik.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Gyűrűk Ura - Hobbit az egyetlen olyan giga költségvetésű alkotás, amit nem sikerült liberalizálni, tehát nincs benne néger.

Van benne: Tóvárosban (Hobbit 2) több feketét is látni a lakók között. Jól meg is lepett, mert a LOTR trilógiában hasonló etnikai szinességnek nem volt jele. Itt egy példa:

Hobbit-Crowd-3.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha igaz lesz ez az "Obi-Wan néger gyereke" című f*szság én meg se nézem a filmet. :D

Ó, dehogynem, jössz velünk te is a moziba :P

 

Van benne: Tóvárosban (Hobbit 2) több feketét is látni a lakók között. Jól meg is lepett, mert a LOTR trilógiában hasonló etnikai szinességnek nem volt jele.

A haradiak sem voltak éppen fehérek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van benne: Tóvárosban (Hobbit 2) több feketét is látni a lakók között. Jól meg is lepett, mert a LOTR trilógiában hasonló etnikai szinességnek nem volt jele. Itt egy példa:

Hobbit-Crowd-3.jpg

Hoppácska...ez elég nagy skandallum. Durva, főleg, hogy én még nem vettem észre.

 

@Karde

A harádiak keletlakók, tehát arabok. Mondjuk a filmben új zélandi őslakósok játszák, nem arabok.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Ami a teóriám, hogy jelen esetben (bár a hír erről szólt), de nem a kreatívok ötletetek, hanem maga Lucas! Szerintem ez a négeres ötlet, hogy ObiWannak legyen néger utódja, egyenesen Lucastól származik. Lucas nemrég vette el a néger barátnőjét, nemrég született félvér gyermeke (amivel nincs semmi probléma), de Ő olyan, hogy szereti átültetni saját érzelmi világát a Star Wars világára. Lehetséges, hogy a személyes meggyőződése a kevert etnikumú házasság propagálásáról ötleteket adott neki. Persze ez korántsem biztos...de tippre talán...mondom talán (!) ez az elsőre igen hülye ötlet lehetséges, hogy pont Lucastól származik.

 

Obinak lehetett fehér gyermeke, mondjuk egy nő, aki később egy fekete pacákkal kelt egybe, és így kapjuk meg Lupita Wan Kenobit, az afrolányt. Barack Obama amerikai elnöknek hófehér bőrű anyja van, és afrikai apja, mégis tiszta fekete.

 

Mivel a lány 20on éves, és a film 30 évvel a Jedi visszatér után játszódik, csakis az unokája lehet, vagy talán dédunokája. Inkább képzelem el az Ewan McGregor féle Obiról, hogy az első pár év után fickós lett a Tatooinon, mint a tiszteletreméltó Sir Alec Guinness féle Obiról.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake, nem érted a lényeget. Obi-wan karakterét a végsőkig herélné ki, ha lenne bármilyen leszármazottja. Sőt, ha sógora lenne, az is. Az, hogy emellett az illető még fekete is lenne, csak hab a tortán.

Így igaz. :) Nem tudom elképzelni, hogy Lucasnak ilyen ötlete legyen.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy csak én néztem félre valamit, de itt már napok óta ezen megy a rugó. Ez most valami hiteles infó, vagy megint egy kósza hülye pletykán rugóztok, amikről már eddig is bebizonyosodott, hogy többségükben debil hülyeségek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Carrie Fisher már nem tudja, hogy benne lesz e az új Star Warsban :D

Szerintem az a tény, hogy nagy hirtelen mind ő, mind Mark Hamill kikupálta magát, eléggé magáért beszél. Minő véletlen egybeesés, hogy pont az új Star Wars forgatásának évében, alig két hónappal az első felvételek előtt ilyen nagy változáson mentek át. Kétlem, hogy Fischer az írás, Hamill meg a kevéske sorozatos szerepe miatt csinálta volna ezt. :) Szerintem inkább egy bizonyos szerződés állhat a háttérben.

Amúgy, lehet, hogy még azért nem jelentette be őket a Disney, mert a fejesek megvárták, hogy tudják-e teljesíteni a színészek a fizikai feltételeket? :hmm: Elég rosszul jött volna ki, ha bejelentik őket előre, de Hamill és/vagy Fisher továbbra is úgy fest, ahogy festettek (egyértelműen nem Luke-nak és Leiának valóak voltak), aztán jelenthetik be, hogy bocs, mégsem szerepelnek, mert... Ide jöhetett volna az alibiindok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az a tény, hogy nagy hirtelen mind ő, mind Mark Hamill kikupálta magát, eléggé magáért beszél. Minő véletlen egybeesés, hogy pont az új Star Wars forgatásának évében, alig két hónappal az első felvételek előtt ilyen nagy változáson mentek át. Kétlem, hogy Fischer az írás, Hamill meg a kevéske sorozatos szerepe miatt csinálta volna ezt. :)

 

Én is ugyanígy látom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.