Ugrás a kommentre

A szereplők


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Szinte biztos. Bár nem tudom mire vélni, hogy gyakorlatilag egy oldal se harapott még rá. :)

Szerintem azért, mert nincs sok hírértéke. A TIE fighter a háttérben meg az AT-AT (?) persze üt és ráerősítenek a korábbi pletykákra, de Finnt már láttuk rohamosztagos páncélban a teaserben, szóval semmi extra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod Donát tíz éve az ilyen képek hatalmas extrák voltak. Ment a lelkesedés ezerrel. Minden kis új morzsa extra volt. Ide jutottunk, hogy egy vadi új promóciós kép nem extra. :(

 

Így még nem láthattuk Finn -t. Ráadásul ha promo kép a Celebre az is hírérték. Gyakorlatilag alig érdekel valakit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod Donát tíz éve az ilyen képek hatalmas extrák voltak. Ment a lelkesedés ezerrel. Minden kis új morzsa extra volt. Ide jutottunk, hogy egy vadi új promóciós kép nem extra. :(

 

Így még nem láthattuk Finn -t. Ráadásul ha promo kép a Celebre az is hírérték. Gyakorlatilag alig érdekel valakit.

Engem mindenképpen érdekel. :) Csak próbálom megmagyarázni, hogy miért nem kapták fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kép bal felén Finn csípőjénél látszik az a kapu szerű építmény, ami már ott volt a forgatásról kiszivárgott képek között is, illetve az előzetesben is láthattuk, a háttérben ahol Rey "elmotorozott".

Ha jobban megfigyeled Finn mögött az a település van amit említesz. :) Finn jobb csípőjénél is nézelődj. :D

 

Engem mindenképpen érdekel. :) Csak próbálom megmagyarázni, hogy miért nem kapták fel.

Vagy csak egyszerűen kirándulnak még. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod Donát tíz éve az ilyen képek hatalmas extrák voltak. Ment a lelkesedés ezerrel. Minden kis új morzsa extra volt. Ide jutottunk, hogy egy vadi új promóciós kép nem extra. :(

 

Így még nem láthattuk Finn -t. Ráadásul ha promo kép a Celebre az is hírérték. Gyakorlatilag alig érdekel valakit.

 

Most is hatalmas extra, azért nem találni sehol, mert egyszerűen tényleg sehol sincs. Amint kikerül a swunion.de-re vagy a millenniumfalcon-ra, futótűzként fog elterjedni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a villámok nem annyira elhanyagolhatóak. :) A TCW-ben voltak azért érdekességek. Sidious és Dooku "sötét mágiája" pl., de ott van Talzin (és az éjnővérek) is. Egyrészt nagyon kíváncsi lennék rá mégis mik voltak ezek, másrészt viszont lehet inkább soha nem látnám viszont ezen momentumokat, pláne nem élőszereplős filmen. :)

A világos oldalon meg ott vannak az Erőszellemek (gonoszéknál meg Talzin utazásai a létsíkok közt), ez szintén domináns különbséget jelent. Meg Yoda csak úgy "puszta kézzel" képes elnyelni energiát, legalábbis Sidious Erővillámainál mintha így tett volna. Vannak ott azért masszív különbségek.

Ettől függetlenül szerintem is az Erő használatának célja és az Erő elérésének módja (kvázi az Erőhöz fordulás mikéntje) a lényegi faktor. Pont ez eredményezheti a különféle praktikákat is, hiszen ugyanazon eszközhöz másképp nyúlva merőben más eredmény lehet. Ahogyan egy hangszernél se mindegy hogyan szólaltatod meg (pl. hegedűt vonóval vagy pengetve :D).

 

Eszembe jutott a Sith varázslat a 6. évadból, de az is erővillámokkal történik. szerintem Talzin műsorai nem lesznek köthetők a 7. részhez..

Yoda számomra nem elnyelte a villámokat, csak a tenyerébe koncentrálta őket és az oda gyűjtött erőpajzsban elenyésztek.

 

más:

A poszterről pedig;

Nehogy már ez ne legyen Fake!

Nehogy már ezzel szúrják ki a szemünket!

Nehogy már egy Boyega fémjelezze az új epizódot folyamatosan..

Nehogy már a Teaser első képkockájából gyártott karakterposzter lesz a várva várt nagy ep. VII első poszter..

Neee!!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

szerintem Talzin műsorai nem lesznek köthetők a 7. részhez..

Remélem. :)

 

Yoda számomra nem elnyelte a villámokat, csak a tenyerébe koncentrálta őket és az oda gyűjtött erőpajzsban elenyésztek.

Akár. A lényegen mit sem változtat, ha már a sötét vagy világos oldali Erőhasználati lehetőségek közti különbségeket tekintjük. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A poszterről pedig;

Nehogy már ez ne legyen Fake!

Nehogy már ezzel szúrják ki a szemünket!

Nehogy már egy Boyega fémjelezze az új epizódot folyamatosan..

Nehogy már a Teaser első képkockájából gyártott karakterposzter lesz a várva várt nagy ep. VII első poszter..

Neee!!

Te jó ég! :D Ez egy celeb poszter lehet. Nyugodj le. Inkább értékeld amit rajta látsz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te jó ég! :D Ez egy celeb poszter lehet. Nyugodj le. Inkább értékeld amit rajta látsz. :)

 

Oké! Értékeljünk:

Láttátok a Django elszabadul-t?

Windu, mint "főházinigger":

"Mit keres mán ott az a néger azon a poszteren(lovon)??

Az? Az is a nagy filmbe(házba) fog lenni?

Az biztos, hogy elégetem a páncélt a fegyvert(a takarót a párnát), amit a bugris majomfajzat használ.." ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akár valódi ez a kép akár nem, engem sikerült kicsit felpörgetni, az elmúlt pár hétben kicsit visszaesett az érdeklődésem a nagy csend miatt meg hát ugye a rebels évadzáró is lement már egy ideje.

 

Luke karakterétől én is valami olyat várok mint amit korábban nem láthattunk senkinél és, hogy ugyanígy el is mélyüljön az erőben, de azt még mindig nagyon remélem, hogy ez egyáltalán nem arról szól majd, hogy ő a sötét oldalon lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehogy már egy Boyega fémjelezze az új epizódot folyamatosan..

Ő az egyik főszereplő. Természetes, hogy ő (is) fémjelzi az epizódot, akár valós ez a kép akár nem. Nyilván a marketingesek nem igazíthatják azokhoz a kampányt, akik kényelmetlenül érzik magukat ha fekete embert látnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra sem értem ezt a "feketézést", akár poén, akár nem. Mintha az OT-ban vagy a Rebels-ben százával láttunk volna fehérebbnél fehérebb katonákat... Mivel egy fia rohamosztagost nem láttunk sisak nélkül, így aztán akár zöld vagy lila figurák is lehettek alatta, miért akkora csoda egy néger? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én sem értem miért tartják egyesek "nagy dolognak" hogy egy rohamosztagos fekete. És konkrétan ezt a tényt, tudtommal, sosem volt sehol ilyen kitétel még a régi EU leggyengébb pillanataiban sem, hogy a rohamosztagosok csak fehér emberek lehetnek. Azért is érdekes ez a jelenség, merrt más helyeken is olvastam illetve hallottam emberektől, hogy milyen már, hogy egy rohamosztagos fekete, és nem egyszer olyan ember mondta vagy írta ezt aki saját bevallása és korábbi megnyílvánulásai alapján mélyen elítél mindenfajta megkülönböztetést. Boyega sokáig nem volt nekem szimpatikus, de nem a bőrszíne miatt, egyszerűen nem tartottam az ő arcát Star Wars filmbe valónak, aztán a Teaser megjelenésekor ez megváltozott bennem, azzal viszont addig sem volt bajom, hogy ő rohamosztagos lesz(hiszen erről sokat pletykáltak azelőtt is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a "néger" szót felejtsük már el. Nem annyira durva kifejezés, mint a másik n-kezdőbetűs szó, de így is súlyosan sértő, kb. az 50-es évek retorikáját idézi. A fekete, színes bőrű, esetleg afroamerikai, afrikai is bőven megteszi. ;)

 

Még egy ilyen, és legközelebb átmegyek Shran parancsnokba és minden egyes fehér bőrű szereplőt le "pink skin"-ezek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a "néger" szót felejtsük már el. Nem annyira durva kifejezés, mint a másik n-kezdőbetűs szó, de így is súlyosan sértő, kb. az 50-es évek retorikáját idézi. A fekete, színes bőrű, esetleg afroamerikai, afrikai is bőven megteszi. ;)

Kérlek, ne bohóckodjunk már... :roll:

 

A "néger" megnevezésben szerintem aztán semmi sértő nincsen, nem véletlenül alakult ki ennek pár más (úgymond n betűvel kezdődő) változata, amik már valóban kifejezetten lealacsonyítóak. Az meg aztán külön a pláne, hogy a "fekete" meg a "színesbőrű" bármivel is jobb lenne, sőt. Az afrikai meg egyenesen baromság, ugyanis mást jelent. Az afroamerikai az igazán pol.korrekt, de hadd engedtessék meg, hogy nemhivatalos közegben ne azt használjam. Már elnézést, de elég kiakasztó, ha már nevén nevezni se lehet a dolgokat. ;)

 

ON:

Én is sok helyről hallottam már a balhézást meg a kétségeket. Igazából pusztán egy sisak nélküli Rohamosztagos furcsa látvány, bár nyilván élesebb a kontraszt a totálisan fehér páncélhoz képest, de fennakadni rajta tényleg érthetetlen. Pláne, hogy pl. abból tudtommal nem volt gond, hogy Windu pl. jedi volt, nem is akárki, hanem az egyik legnagyobb tekintély. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A néger az néger..Ez nem sértés. Az a sértés, ha valaki sértésnek tartja. De ez egy másik kérdés, nem ide való..

Az OT sava-borsát többekközt az arctalan rohamosztagosok misztikuma adta.

A PT-ben a sisak nélküli a rohamosztagosok divathulláma szintén megtartotta az arctalanságot, pont azzal, hogy ugyanaz volt az arc.

Az ST meg mivel nyit? Egy sisak nélüli a rohamosztagossal aki színesbőrű, és nem egy kellemes jóképű fazon, mint a fiatal Billy Dee Williams vagy Will Smith, hanem egy ilyen karakteres arccsontozatú unszimpatikus fazon. (számomra!!)

Szóval nekem ezt még szoknom kell. Ha úgytetszik a Jedi után nyitánynak mindenképp bátor húzás volt a fickót bedobni, hogy ez az új SW!

Ez lehet még jó, és lesz is..Elvégre nem is biztos hogy rohamosztagos, ki tudja miért izgul úgy?..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérlek, ne bohóckodjunk már... :roll:

 

A "néger" megnevezésben szerintem aztán semmi sértő nincsen, nem véletlenül alakult ki ennek pár más (úgymond n betűvel kezdődő) változata, amik már valóban kifejezetten lealacsonyítóak. Az meg aztán külön a pláne, hogy a "fekete" meg a "színesbőrű" bármivel is jobb lenne, sőt. Az afrikai meg egyenesen baromság, ugyanis mást jelent. Az afroamerikai az igazán pol.korrekt, de hadd engedtessék meg, hogy nemhivatalos közegben ne azt használjam. Már elnézést, de elég kiakasztó, ha már nevén nevezni se lehet a dolgokat. ;)

Ez a részedről csak egy szimpla okoskodás volt, ahelyett, hogy utána olvasnál a témának. A néger egy ódivatú, pejoratív értelmű kifejezés, amit már rég nem használnak. Általánosan elfogadott a "színes bőrű" vagy a "fekete", amelyek nem sértőek (különös egyébként, hogy az utóbbival szemben pl. a "sárga" megjelölés kifejezetten negatív felhangú).

 

Továbbiak, ha lenne, az "egyéb fontos"-ba kerüljenek.

 

-------------------

 

Hogy ON is legyek. Nekem nincs bajom azzal, hogy ezúttal nem egy arctalan rohamosztagossal van dolgunk. A galaxis megváltozott, a gyengülő Birodalom már valószínűleg nem annyira uniformizált, mint annak idején, s ezt jól kifejezi Boyega karaktere is. A hadseregnek szerintem lesznek korlátai, már nyilván nem engedhetik meg maguknak, hogy csak úgy kitoljanak magukból pár csillagrombolót, ha kedvük tartja. Éppen ezért sokkal több hajótípust képzelek el, mint ahogy már a toborzásban sem olyan "válogatósak". Én azt is el tudom képzelni, hogy akár látunk non-humanoid származású rohamosztagosokat is. Ennek kimondottan örülnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy SW-s fórumon linkelte be valaki a blu-ray.com-on, majd felbukkant egy másik SW fórumon is, ahol vitáztak hogy igazi e, vagy sem.

Mivel nem is lett felkapva ez a kép, szerintem egy ügyes hamisítvány.. Sajnos semmi több. Pl. a TFN fórumon egyáltalán nincs is róla szó...Sajnálom, elég élethűnek tűnik pedig.. :(

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy SW-s fórumon linkelte be valaki a blu-ray.com-on, majd felbukkant egy másik SW fórumon is, ahol vitáztak hogy igazi e, vagy sem.

Mivel nem is lett felkapva ez a kép, szerintem egy ügyes hamisítvány.. Sajnos semmi több. Pl. a TFN fórumon egyáltalán nincs is róla szó...Sajnálom, elég élethűnek tűnik pedig.. :(

 

Én egyáltalán nem sajnálom..Nem karakterposztert várok a Celebration-ön publikálandó Teaser-posztertől, hanem egy a film esszenciáját megfogó posztert minimum.

Ha nem is Struzan féle plakátot, de

egy ilyet:

starwarsshadow.jpg

vagy ilyet:

jedi-1.jpg

vagy ilyet:

StarWarsEpisodeIII1.jpg

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első Anakinos posztert leszámitva a másik kettő olyan rémgyenge, hogy most elbizonytalanodtam: lehet hogy Boyegás tényleg hivatalos? Eddig úgy gondoltam hogy nem, de simán passzolna az elődökhöz...

Rémgyenge? Szerintem az Episode III-as iszonyúan hangulatos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.