Ugrás a kommentre

Ki mit vár a hetedik epizódtól?


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én is attól várom az áttörést! Annak engem is be kell szippantani. A teaserre is sokan ájuldoztak, de az inkább az újdonság ereje miatt volt. Hát már alig várom... :) Elvileg a celebration -ön is bemutatják majd így lehet, hogy nem is kell várni május elsejéig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez volt a véleményem több mint két éve. Most is kb. így látom csak a kikerült "infók" alapján kicsit nagyobb bennem a félsz. A hangulatot még nem érzem, mert a teaser szinte semmit nem mutatott belőle. Kicsit úgy vagyok vele mint a Rebels teaserrel és reméljük a végeredmény is olyan lesz. :D Persze nem szeretném agyonparázni a filmet, mert egyrészt arra szerintem senki nem kíváncsi, másrészt nem akarok olyan lenni mint anno azok akiket nem értettem meg pont az ilyen érzéseik miatt.

Tanulás: ezért nem kell benézni a Spoileres topicba. :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 4 hónappal később...

Amikor bemutatták, olyan szépen lezárt végének tűnt mint annak a rendje! Az, hogy azután miket találtak ki hozzá, teljesen másodlagos.

Mint ahogy az előző hozzászólásomban is fogalmaztam: számomra nem. Nekem nem tűnt lezártnak és abszolúte nem volt másodlagos, ami utána jött. És ugyanazt a filmet láttuk először, csak én néhány évvel később. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint ahogy az előző hozzászólásomban is fogalmaztam: számomra nem. Nekem nem tűnt lezártnak és abszolúte nem volt másodlagos, ami utána jött. És ugyanazt a filmet láttuk először, csak én néhány évvel később. ;)

Csak lehet, hogy Te tudatában voltál pár dolognak ami már 1983 után jött, én meg természetszerűleg nem. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Odyval teljesen egyetértve, és az ő generációjába tartozva. Amikor 1984 szeptemberében láttam moziban az EP6-ot a tökéletes lezárást láttuk a Sagának. A Sithnek annyi, egyértelmü hogy Luke újra létre hozza a Jedi Rendet, újjáalakul a Köztársaság, a birodalmi maradék erők megadják magukat igazi vezető hijján(Vader ,Palpatine). Egy olyan Jedi Rend alakul ami mentes a konzervatív prequel Jedi Rendtől.

 

Jött a prequel és ezt igazolta. Ott a Jedi Rend megbukott a középkori baromságok miatt(Anakin sosem állt volna át ha Kenobi nem olyan megrögzött idióta és látja hogy Anakinnak mi a baja).

 

Mondhattok bármit, de az Ep 6 a tökéletes lezárás volt. 1984-ben pontosan tudtuk hogy nincs már Birodalom, a Köztársaság újjá épül a Jedik újra a béke és igazság őrzői lesznek.

Persze ezt ti is tudtátok(Bomarr, Dzséjt), csak ahogy bejelentették az Ep7-et igazolván hogy van az új trilógiának létjogosultsága, minden fronton védelmezni akarjátok. Pedig pontosan tudjátok hogyha soha nem adja el Lucas a cégét a Disneynek simán megvagytok az igaz teóriával hogy az EP6 tökéletesen lezárta a Sagát. Igy hogy nem találtok egy indokot hogy ja mégsem tökéletes a lezárás hát maradhat birodalmi maradvány. Pedig ha soha fel nem merül az EP7 pontosan tudjátok hogy egy mesében ha az ep6 végét nézzük SOHA nem maradhat birodalmi maradvány, mert a mesében az Uralkodó halálával meghal a rendszere is. Ezt elfogadtátok éveken keresztül, aztán jött az EP7 és már magyarázkodtok. Pedig pontosan tudjátok hogy mennyire erőltetett és nevetséges egyáltalán a Sagát folytatni egy olyan tökéletes lezárás után mint az Ep6.

Mert amig nem volt biztos az EP 7 még TI is írtátok a delikvensnek hogy kizárt hogy valaha elkészüljön. Ahogy biztossá vált már nem baj ha új story jön ,nem baj ha a tökéletes EP8 utáni zárást felülírják.

Nézzétek meg a Matrixot. Tökéletes az első. Erőltetve folytatták. Olyan is. Nehogy ez legyen. Még egyszer Bomarr, Dzséjt. Úgy érzem hogy tudjátok hogy tökéletes a zárás(bármit mondtok is), de a bejelentés miatt hogy ne csalódjatok inkább bevállajjátok hogy mégse úgy volt. Hogy ne csalódjatok.

Odyval ez a félelmünk. Az erőltetett folytatás. Az értelmetlen folytatás. A tökéletes lezárás újranyitása. Remélem nem okádva jövök ki a moziból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, ha megnézitek az Ep 7-et, már egyből azon a véleményen lesztek, hogy igenis szükség volt a sequelre, mert még annyi fontos dolgot nem meséltek el. Attól meg hogy meghalt az Uralkodó, még nem omlik össze a rendszer, lásd Sztálin halálát. Ott se lett vége a SZU-nak, csak más lépett a helyébe. A birodalmi gépezet nagy része megmaradt. De ezeket már korábban kitárgyaltuk egy másik topikban. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, szerintem amit Dzséjt és Bomarr írt, az egyáltalán nem önigazolás, és persze én meg velük értek egyet :)

Most fogadni merek rá, hogy Ody és te is tátott szájjal jöttök majd ki a moziból decemberben ;) Csak valamilyen "jó magyar módra valló" pesszimista hozzáállás miatt előtte muszáj végigkárogni az egész várakozási időszakot :) Persze nem várhatja mindenki hasonlóan optimistán a filmeket, de akkor legalább olyan érvekkel lenne alátámasztva, amelyek reálisak... meg persze nem kétségbe vonva azt, amit a többiek mondanak a saját nézőpontjukról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Odyval teljesen egyetértve, és az ő generációjába tartozva. Amikor 1984 szeptemberében láttam moziban az EP6-ot a tökéletes lezárást láttuk a Sagának. A Sithnek annyi, egyértelmü hogy Luke újra létre hozza a Jedi Rendet, újjáalakul a Köztársaság, a birodalmi maradék erők megadják magukat igazi vezető hijján(Vader ,Palpatine). Egy olyan Jedi Rend alakul ami mentes a konzervatív prequel Jedi Rendtől.

Ha te már '84-ben tudtad, hogy csak két Sith volt és a Jedi Rend régen konzervatív volt, akkor te is jós lehetsz. Én őszintén szólva, az ep1-ig azt sem tudtam, hogy létezik olyan, hogy Sith (sajnos az ep4 könyvet csak utána olvastam), arról meg elképzelésem sem volt, milyen lehetett a régi Jedi Rend.

 

Persze ezt ti is tudtátok(Bomarr, Dzséjt), csak ahogy bejelentették az Ep7-et igazolván hogy van az új trilógiának létjogosultsága, minden fronton védelmezni akarjátok.

Hát persze, mert te élted le az elmúlt harminc évet az én bőrömben... :roll: És nyilván azért létezik egy 56 oldalas kisregényem Az Új Köztársaság lovagjai címen, amit 2002. május 20-án kezdtem el és 2004. július 7-én fejeztem be, mert én mindig is úgy gondoltam, hogy az ep6 a végső lezárás volt (és csak a hecc kedvéért találtam ki a Birodalom maradványait összefogó Impériumot Stark Imperátorral az élén :D ). Nyilván azért öltem két évet egy ilyen műbe, mert sosem hittem abban, hogy a Birodalom ha darabokban is, de átvészelte az endori csatát. Nyilván te tudod jól, mert te ott voltál rajongásom kezdetén, ott voltál, amikor az első EU-t olvastam, és mindent jobban tudsz, mint én, aki csak megélte, aki már akkor is ezt a véleményt osztotta, amikor még a TCW is csak egy kényes gondolat volt Lucas fejében, és ezen a fórumon is megosztotta már akkor eme véleményét. :pfff: Igen, én valóban csak az ep7 létjogosultságát akarom igazolni, és olyan f*szán csinálom ezt, hogy már azelőtt belefogtam, hogy elkészült volna az ep3! K*rva ügyes gyerek vagyok, hallod-e. :glasses:

 

Mert amig nem volt biztos az EP 7 még TI is írtátok a delikvensnek hogy kizárt hogy valaha elkészüljön. Ahogy biztossá vált már nem baj ha új story jön ,nem baj ha a tökéletes EP8 utáni zárást felülírják.

Nem tudom, mikor írtam ilyet, szerintem soha (meg lehet cáfolni), de az tény, hogy volt egy időszak, amikor úgy tűnt, hogy kizárt az elkészülése. Nos, ez a tipikus esete annak, ami megtanított arra, hogy soha ne mond, hogy soha (:D) és inkább legyek nyitott a jövőre. Tudnám még kinek ugyanezt tanácsolni... :whistle: Azt meg régen is és most is tartom, hogy egy idő után a Star Warst el fogják batyni. Nem most az ep7-tel, hanem majd mondjuk tíz év múlva, a ki tudja hanyadik film után. Ugyanúgy kinyúvad, mint a Star Trek, az Alien, vagy bármilyen más agyonnyomatott franchise.

Mellesleg, milyen ep8 utáni zárást írnak felül? Már az ep8 is lezár valamit? Te tudsz valamit. :P:death:

 

Igy hogy nem találtok egy indokot hogy ja mégsem tökéletes a lezárás hát maradhat birodalmi maradvány

Ja, de tényleg nem találtunk, épp csak hosszú-hosszú sorokat szántunk ama indokok kifejtésére. Ja, hogy te pont lesz*rod azokat, hát kérem, az nem jelenti azt, hogy azok nem is léteznek. De nosza, rajta, ha olyan okos vagy, hogy még azt is tudod, hogy mit gondoltam húsz évvel ezelőtt, akkor fejtsd ki nekem logikusan, a Star Wars világának határain belül maradva, hogy mi miatt tökéletes az a lezárás, hogy azt már képtelenség folytatni. És ne azzal, hogy mese, mert az nem indok, az egy műfaj, és a meghatározásában nincs benne, hogy nem lehet folytatni.

 

Hogy ne csalódjatok.

Nem, Frenkie, tudod miért tudom, hogy nem fogok csalódni? Mert semmit sem várok tőle. Ha megüti a minimális mércémet (szórakoztasson), akkor örülni fogok. Ha nem, akkor ugyanúgy lehordom a sárga földig úton útfélen, mint a Prometheust, kihagyom a gyűjteményemből és lépek tovább a következőre egy laza vállrándítás keretében. Ennyi. Nehéz csalódni, ha semmit sem vársz, de egy pillanatra sem feleded, hogy rossz film is lehet belőle. És én egy percig sem feledem, csak én nem hangoztatom ezt úton útfélen, mert baromira felesleges, de legalább idegesítő állandóan ezt olvasgatni. És majd csak a moziból kijövet ítélek. ;)

 

Csak lehet, hogy Te tudatában voltál pár dolognak ami már 1983 után jött, én meg természetszerűleg nem. :P

Hát, ha te a '90-es évek vége felé még nem voltál tudatában az EU létezésének, akkor igen, mert ugye én meg természetszerűleg '92-nél, '93-nál előbb még olvasni sem kezdhettem el (csak általános elsőben tanultam meg olvasni, ami '92 szeptember 1-jén indult), de nagyjából túl lehettünk az évtized felén, amikor elkezdtem EU-t olvasni (ekkor kezdtem többet látni a Star Warsban lézernyaláboknál, űrhajóknál és fénykardoknál). Kezdjük azzal, hogy már az természetszerű, hogy én magam is '83 után jöttem. :) Nehogy már én, aki nem is élt az ep6 premierjekor előbb tudtam EU-ról, mint te, aki tizenéves voltál már akkor és már azelőtt fórumozott, hogy én egyáltalán tudtam volna, mi az a fórum. Ezt nehezen hiszem el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezt a vitát is olyan mosolyogva fogjuk majd olvasni, mint amikor most nyáron visszaidéztük ki mit irt a Disney felvásárlásra. Konkrétan ezt a hozzászólásomat be is fogom idézni a premier után az aktuális topikba, úgyhogy a jövőbeli -már a premier utáni- Frenkie-nek üzenem: na ugye hogy jó volt! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, szerintem amit Dzséjt és Bomarr írt, az egyáltalán nem önigazolás, és persze én meg velük értek egyet :)

Most fogadni merek rá, hogy Ody és te is tátott szájjal jöttök majd ki a moziból decemberben ;) Csak valamilyen "jó magyar módra valló" pesszimista hozzáállás miatt előtte muszáj végigkárogni az egész várakozási időszakot :) Persze nem várhatja mindenki hasonlóan optimistán a filmeket, de akkor legalább olyan érvekkel lenne alátámasztva, amelyek reálisak... meg persze nem kétségbe vonva azt, amit a többiek mondanak a saját nézőpontjukról.

Azért végigkárogásról nem beszélnék, mert ha olvasod a spoileres topikot akkor Te is nagyon jól tudhatod, hogy ez nem igaz. ;) Mindig szóvá teszem ha valami nem tetszik, de azt is ha igen! A klasszikus magyar pesszimista meghatározást pedig kikérem magamnak. ;)

 

Nem, Frenkie, tudod miért tudom, hogy nem fogok csalódni? Mert semmit sem várok tőle. Ha megüti a minimális mércémet (szórakoztasson), akkor örülni fogok. Ha nem, akkor ugyanúgy lehordom a sárga földig úton útfélen, mint a Prometheust, kihagyom a gyűjteményemből és lépek tovább a következőre egy laza vállrándítás keretében.

Ezt így ebben a formában kétlem, mert az olyan dolgokat amiknek az ember nagy rajongója nem vállrándításokkal szokták elintézni. :) Én bizony szeretném, hogy nagyon jó film legyen és sokat is várok tőle! Hogy lehet egy SW mozitól semmit se várni? :o Ahogy esik úgy puffan? Remélem nem...

 

És én egy percig sem feledem, csak én nem hangoztatom ezt úton útfélen, mert baromira felesleges, de legalább idegesítő állandóan ezt olvasgatni.

Szerintem senki se hangoztatja úton-útfélen ezt vagy valamiről lemaradtam? Az, hogy néha leírjuk a kétségeinket szerintem még bőven a tűréshatáron belül van. Legalább annyira mint a Te folytonos Prometheus fikázásod (ha szóba kerül a téma). ;)

 

Hát, ha te a '90-es évek vége felé még nem voltál tudatában az EU létezésének, akkor igen, mert ugye én meg természetszerűleg '92-nél, '93-nál előbb még olvasni sem kezdhettem el (csak általános elsőben tanultam meg olvasni, ami '92 szeptember 1-jén indult), de nagyjából túl lehettünk az évtized felén, amikor elkezdtem EU-t olvasni (ekkor kezdtem többet látni a Star Warsban lézernyaláboknál, űrhajóknál és fénykardoknál). Kezdjük azzal, hogy már az természetszerű, hogy én magam is '83 után jöttem. :) Nehogy már én, aki nem is élt az ep6 premierjekor előbb tudtam EU-ról, mint te, aki tizenéves voltál már akkor és már azelőtt fórumozott, hogy én egyáltalán tudtam volna, mi az a fórum. Ezt nehezen hiszem el.

Képzeld, nem tudtam mi az az EU! Láttam a könyvárusoknál könyveket, de azokat nem soroltam sehova, max. érdekességnek tűntek. De hogy van egy nagy gyűjtőfogalom és ez mekkora kiterjedésű arról csak akkor szereztem tudomást amikor az első fórumra csatlakoztam. De még akkor se érdekelt különösebben, semmit nem is olvastam róla, azt se tudtam miből áll. Olyan voltam mint Csoli.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt így ebben a formában kétlem, mert az olyan dolgokat amiknek az ember nagy rajongója nem vállrándításokkal szokták elintézni. :) Én bizony szeretném, hogy nagyon jó film legyen és sokat is várok tőle! Hogy lehet egy SW mozitól semmit se várni? :o Ahogy esik úgy puffan? Remélem nem...

Úgy, hogy hiába rajongok érte, ez számomra akkor is csak egy filmsorozat. Nem fogom tragédiaként megérni, ha elcseszik egy vagy több epizódját. Elég sok szutykon vagyok túl ahhoz, hogy egy szeretett filmsorozat X. epizódjának bukását letudjam magamban egy vállrándítással. Legfeljebb, ha szóba kerül, újra és újra leírom, hogy mennyire sz*r. :P

 

Szerintem senki se hangoztatja úton-útfélen ezt vagy valamiről lemaradtam? Az, hogy néha leírjuk a kétségeinket szerintem még bőven a tűréshatáron belül van. Legalább annyira mint a Te folytonos Prometheus fikázásod (ha szóba kerül a téma). ;)

Ami esetében megkértél, hogy ne tegyem, mert idegesítő? :P;) Mellesleg, az Alien-sorozatnak legalább akkora rajongója vagyok, mint a Star Warsnak, az AVP-k és a Prometheus után mégsem dőlt össze bennem a világ. Persze nagyon remélem, hogy nem úgy kell majd kijönnöm a moziból, mint a Prometheusról. :clap2:

 

Képzeld, nem tudtam mi az az EU! Láttam a könyvárusoknál könyveket, de azokat nem soroltam sehova, max. érdekességnek tűntek. De hogy van egy nagy gyűjtőfogalom és ez mekkora kiterjedésű arról csak akkor szereztem tudomást amikor az első fórumra csatlakoztam. De még akkor se érdekelt különösebben, semmit nem is olvastam róla, azt se tudtam miből áll. Olyan voltam mint Csoli.

Nem is a gyűjtőnév ismeretére gondoltam, hanem arra, hogy tudtál a könyvek létezéséről, hogy azokból több is az ep6 után játszódik, és, hogy olvastál ezekből már párat. Ha jól rémlik, X-szárnyú könyveid vannak is. De akkor ilyen is van. Ez tök jó, valamivel előbb ismerkedhettem meg a Star Warsszal kapcsolatban, mint te. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván a SW világában lehet még sok érdekességet bemutatni, amik kiegészítik az eddigi ismereteinket (pl. Rouge One), de a fő történethez folytatást csinálni más súlycsoport. Nem zárom ki, hogy lehet, de nehezen tudom elképzelni. Éppen ezért az elvárás is megvan (és szerintem meg kell, hogy legyen), hiszen azt a lécet meg kell ugrania az ep7-nek, amit az első hat film felrakott.

Ugyanakkor a nyitottság is fontos, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a prequelek fogadtatása.

 

Gyakorlatilag azt az érzést kellene elérnie az új részeknek, hogy azt mondhassuk: "Ezeket meg kellett, hogy tudjuk a SW-ból."

Kemény a tét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem most már túl nagy a kiváncsiság a pesszimizmushoz. A régi hat filmet ezerszer láttam, kivülről tudom minden percüket. Ha nem lenne az új film bennem valszeg elég gyorsan elkopna az SW rajongás. Igazából ezt állapítottam meg akkoris amikor itt párakkal együtt nemrég megnéztük a Jedi visszatért. Baromi jó de annyira belém égett már minden képkockája hogy már nem tudok úgy belelkesedni érte mint hajdanán. Ahhoz már túlságosan is ismerem. Már önmagában élmény lesz hogy lesz egy új mozifilm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Mondhattok bármit, de az Ep 6 a tökéletes lezárás volt.

Egy tökéletes lezárás úgy gondolom nem zárja ki a folytatás lehetőségét. EP6 tényleg tökéletes a lezárása de a történet és az egész világ kompleszítása miatt simán lehet folytatni és EP 9 vagy EP 12 is ugyan úgy kaphat tökéletes lezárást.

Másik fontos dolog EP 6 után eltelt 30 év nem egy folytonos folytatása EP 6-nak az EP7 egy fajta reboot ként kell kezelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az EP7 egy fajta reboot ként kell kezelni.

Távolról sem. A reboot egy széria teljes újragondolása. Az ep7 pedig folytatás. Hogy 3 vagy 30 év telik el, az nem számít. Az ep1 és ep2 között meg 10 év van, az ep1 és az ep4 között 32 év (és a valóságban is majdnem ennyi a különbség). Mégis mindegyik folytatása a másiknak, nem pedig rebootja. És a Disney be is zárhatja részemről a kaput, ha rebootolja a Star Warsot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Távolról sem. A reboot egy széria teljes újragondolása. Az ep7 pedig folytatás. Hogy 3 vagy 30 év telik el, az nem számít. Az ep1 és ep2 között meg 10 év van, az ep1 és az ep4 között 32 év (és a valóságban is majdnem ennyi a különbség). Mégis mindegyik folytatása a másiknak, nem pedig rebootja.

EP7-ben új főszereplők új helyszínek valószínűleg egy új fő történetszállal amik persze mind kapcsolódnak a régi filmekhez de akkor is egy valaminek a kezdete ez azért egy fajta reboothoz lehetne hasonlítani (nem reboot mert az a amit leírtál) de részben egy újra gondolás(Ren lovagjai Első rend stb.) ez azért elég új szerintem.

3 vagy 30 nagyon is számít. mert ha EP7 2 évvel EP6 után játszódna az azért nem ugyan az mint ha 30-cal. Ha csak 3 év lenne a különbség akkor az Ep7 kezdődhetne úgy mint az Ep 5 egyből a történet közepével folytatva ott ahol Ep4 vége lett. 30 év estében ez nem megoldható mert ez alatt az idő alatt legalább 10 filmnyi story maradt ki.

30 év után sok több lehetőség van valami újat elindítani valamit máshogy megközelíteni stb.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep7 reboot lesz, hiszen aki jártas az EU világában, az tudja, hogy nem ennek kell történnie a Jedi visszatér után 30 évvel. Ezen a D23-on készült videón megnézhetitek, miért olyan fontos a disneynek, hogy erőltesse a folytatást.

 

http://www.youtube.com/watch?v=vbOgVOIBPD0

 

Igaz, hogy már az eredeti trilógia idején is voltak már hasonló dolgai a disney parkoknak, de úgy látszik most fog kiteljesedni az élmény, természetesen ha minden jól sül el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EP7-ben új főszereplők új helyszínek valószínűleg egy új fő történetszállal amik persze mind kapcsolódnak a régi filmekhez de akkor is egy valaminek a kezdete ez azért egy fajta reboothoz lehetne hasonlítani (nem reboot mert az a amit leírtál) de részben egy újra gondolás(Ren lovagjai Első rend stb.) ez azért elég új szerintem.

3 vagy 30 nagyon is számít. mert ha EP7 2 évvel EP6 után játszódna az azért nem ugyan az mint ha 30-cal. Ha csak 3 év lenne a különbség akkor az Ep7 kezdődhetne úgy mint az Ep 5 egyből a történet közepével folytatva ott ahol Ep4 vége lett. 30 év estében ez nem megoldható mert ez alatt az idő alatt legalább 10 filmnyi story maradt ki.

30 év után sok több lehetőség van valami újat elindítani valamit máshogy megközelíteni stb.

Most mondjam, hogy a Star Trek és a Star Trek: The Next Generation között 80+ év van, és mégis folytatás? Vagyaz Alien és az Aliens között 57 év, míg az Alien3 és az Alien Resurrection között 200 év van, és egyik sem rebott. De mindig távolra megyek, miközben itt az ep3 és az ep4, ezek között majdnem húsz év a különbség, és abban is elfért volna pár rész. Ráadásul a főszereplők ebben az esetben is újak, tudomásom szerint Luke, Leia, Han, Lando és Chewie vagy egyáltalán, vagy csak rövid szerepben tűnt fel. Az ep7 is nyithat in medias res, ahogy az ep4 anno úgy is nyitott. Senki nem mesélte el azt a legalább három filmre elég korszakot, ami megelőzte. ;) De attól, hogy új szereplők vannak és nagyobb időugrás van, még reboot nem lesz, se reboot szerű. A reboot lényege a nevében van: újrakezdés. Az ugye nem az, hogy előtte ismerned kell legalább hat mozifilm történetét.

Nem mellesleg, akkor már a Rebels is reboot, a Rogue One is...

 

Az ep7 reboot lesz, hiszen aki jártas az EU világában, az tudja, hogy nem ennek kell történnie a Jedi visszatér után 30 évvel.

Max az EU rebootolása lesz, de azt meg nem az ep7 követi el, hiszen már rég bekövetkezett. Legfeljebb az ep7 miatt rebootolták az EU-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondtam h nem reboot mit értetlenkedsz Dzséjt? Meg as se mondtam hogy ha sok idő telik el a két rész között akkor az = reboot. :facepalm:

Aliens meg a Star Wars ilyen szempontból összehasonlítani hülyeség. Aliens részek között bármennyi eltelhet 1-2 szóban lelehet tudni azt az időt pl (hibernálás) a filmek csak 2-3 dologra fókuszálnak. Star Wars komplexitása miatt teljesen más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep7 reboot lesz, hiszen aki jártas az EU világában, az tudja, hogy nem ennek kell történnie a Jedi visszatér után 30 évvel.

Mármint a Legends világában jártas? Csak szólok, hogy ezt lehúzták a klotyón.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondtam h nem reboot mit értetlenkedsz Dzséjt? Meg as se mondtam hogy ha sok idő telik el a két rész között akkor az = reboot. :facepalm:

Tény, te azt írtad, hogy akként kell kezelni, ezt nem is hagytam figyelmen kívül, de én is azt írtam, hogy se reboot (ez szólt tomcsi konkrét kijelentésére), se reboot szerű (ez szólt a te elméletednek) nem lesz. Nem értetlenkedem, csak az érveid/érveitek ellen hozok ellenérveket. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezt a vitát is olyan mosolyogva fogjuk majd olvasni, mint amikor most nyáron visszaidéztük ki mit irt a Disney felvásárlásra. Konkrétan ezt a hozzászólásomat be is fogom idézni a premier után az aktuális topikba, úgyhogy a jövőbeli -már a premier utáni- Frenkie-nek üzenem: na ugye hogy jó volt! :D

Pontosan így lesz, már látom előre :)

 

Azért végigkárogásról nem beszélnék, mert ha olvasod a spoileres topikot akkor Te is nagyon jól tudhatod, hogy ez nem igaz. ;) Mindig szóvá teszem ha valami nem tetszik, de azt is ha igen! A klasszikus magyar pesszimista meghatározást pedig kikérem magamnak. ;)

Mivel a Disney-kezdetek óta megy szünetek beiktatásával, igen, lehet erről beszélni :) Hónapok óta nem olvastam, csak a napokban, erre ma reggel a tegnap estiek fogadtak, meg is feküdte a gyomromat, de most megint hanyagolni fogom azt a topikot, nem olyan jó "olvasmány".

Kérd... :glasses:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A régi hat filmet ezerszer láttam, kivülről tudom minden percüket. Ha nem lenne az új film bennem valszeg elég gyorsan elkopna az SW rajongás. Igazából ezt állapítottam meg akkoris amikor itt párakkal együtt nemrég megnéztük a Jedi visszatért. Baromi jó de annyira belém égett már minden képkockája hogy már nem tudok úgy belelkesedni érte mint hajdanán. Ahhoz már túlságosan is ismerem. Már önmagában élmény lesz hogy lesz egy új mozifilm.

Hú, hát ez érdekes! Én nem unom a filmeket, amikor hangulatba jövök akkor majdnem ugyanúgy élvezem őket minden alkalommal. Azért 10 év alatt elkophatott volna az SW rajongás....csak mellékesen. :) Megint azt kell észrevennem, hogy nem vagyunk egyformák. :) Nálam ez a felállás már nem rajongás hanem unalom. Valszeg elég távol lennék az univerzumtól, ha így éreznék a filmek iránt. :P A Jedivel nekem az volt a bajom, hogy éjszaka volt és alig bírtam fent maradni már. A felét át is aludtam. Az nem úgy sikerült ahogy kellett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint a Legends világában jártas? Csak szólok, hogy ezt lehúzták a klotyón.

 

Az egy dolog, hogy lehúzták a klotyón, de attól még virágzik ez a műfaj. A legends kifejezést meg nem szeretem, mert ezt az új vezetés találta ki.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így is lehet nézni de akkor garantált a csalódás az új filmmel.

 

Azért az túlzás, hogy csalódás lesz, mert attól függetlenül, hogy nem úgy folytatják, ahogy vártam volna, még azért meg akarom nézni. Hátha meg tud győzni az ellenkezőjéről. De a bevezető szöveg alatt biztos, hogy fog a hátamon a hideg futkosni.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.