Ugrás a kommentre

Ki mit vár a hetedik epizódtól?


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én minden kis információ morzsára rárepülök azonnal, úgysem lövik el az egész puskaporos hordót idő előtt :)

Amint lehet ellövik. :) Volt aki így szívta meg az EPIII -at. Megszerzett valami félkész forgatókönyvet és annyira beleélte magát, hogy ezt várta vissza a filmen. Persze más lett és hatalmasat csalódott. Asszem az MF adminja volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amint lehet ellövik. :) Volt aki így szívta meg az EPIII -at. Megszerzett valami félkész forgatókönyvet és annyira beleélte magát, hogy ezt várta vissza a filmen. Persze más lett és hatalmasat csalódott. Asszem az MF adminja volt.

 

Jah hát ennyire azért nem, de gondolok itt olyanra, hogy minden trailert megnézek meg ha lesz ilyen "hogy készült dok film" azt is meg elolvasgatom a cikkeket róla :) de forgatókönyv olvasgatásig nem vetemednék, pláne, hogy nem nagyon szeretek angolul olvasni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Sok Star Wars könyet még nem olvastam. Anno több helyen is írták a VII. epizód elkészítésének kapcsán, hogy a Thrawn-trilógia is szóba kerülhet. Én még azt sem olvastam, de sokan nagyon dicsérik a Szukits.hu-n, ha jól látom. Persze még ezenkívül is van egy rahedli SW könyv, ami a VI. epizód után játszódik (pl. a Jedi Akadámia-trilógia, amibe most kezdtem bele).

Na a lényeg, hogy szerintem a Star Wars 7-8-9 készülhetett volna regényből is, például a Jedi Akadémia trilógia eddig jónak tűnik...

Már csak azért, mert kíváncsi lennék, hogy az olyan karaktereket, akik a filmekben nem szerepeltek, kik játszanának el.

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én örülök, hogy nem a Thrawn trilógiából készül. Volt egy-két jó ötlet de összességében szerintem kifejezetten gyenge lett (már az első könyv... a többit már nem olvastam). Az SW-t pedig pont azért szeretem mert nem adaptáció. Nem az a kérdés, hogy kinek mennyire lesz más a hajszine, meg mi fog másképp történni mint az eredetiben hanem a vásznon mesélik el először a sztorit. Adaptációkkal már így is tele a padlás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thrawn trilógiának én sem örültem volna, no nem azért, mert nem tetszik hanem, mert nem sok újdonsággal szolgált volna úgy a film. Amúgy én úgy tudom, hogy anno mikor Lucas megírta az SW-t akkor az túl nagy lett és 3 részre szedte a középsőből csinálta meg az OT-t az elejéből a PT-t csak azt nem tudom, hogy a 3. trilógia arra épül amit akkor írt vagy semmi köze nem lesz hozzá?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thrawn trilógiának én sem örültem volna, no nem azért, mert nem tetszik hanem, mert nem sok újdonsággal szolgált volna úgy a film. Amúgy én úgy tudom, hogy anno mikor Lucas megírta az SW-t akkor az túl nagy lett és 3 részre szedte a középsőből csinálta meg az OT-t az elejéből a PT-t csak azt nem tudom, hogy a 3. trilógia arra épül amit akkor írt vagy semmi köze nem lesz hozzá?

 

Igen valóban 3 részre kellett szednie a történetet olyan hosszú lett, de kezdetben még rengeteg minden másképp volt, az ep4 első forgatókönyve is nagyon sok mindenben különbözött a filmre vitt változattól, Anakin Starkiller lett volna a főhős, Luke Skywalker pedig ha jól emlékszem egy idősebb tábornokként jelent meg. És már akkor megvoltak olyan nevek mint pl. Mace Windu.

 

Én úgy tudom, hogy legelőször még csak vázlat szerűen volt meg neki miként is képzeli majd el a 3. trilógiát, és volt idő, hogy teljesen el is vetette az ötletet. Mielőtt a disney-nek eladta volna a Lucasfilmet még jobban kidolgozta a történetet így biztosan sok újdonság belekerült és pár dolog megváltozott, de az alapján amit hallani lehetett inkább egy hosszabb vázlat készült el.

 

Régebben voltak olyan hírek, hogy Lucas a 3. trilógiát Leia köré akarta építeni, ez persze nem fog megvalósulni tekintve a hercegnő korát, de talán emiatt is olyan erősek a pletykák, hogy női főszereplője lesz a sequelnek. Aztán persze ki tudja ebből mi valósul meg.

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ha lesz még Birodalom ebben a részben, márpedig eddig nagyon úgy néz ki, akkor szeretnék egy akkora birodalmi indulót hallani az első megjelenésükkor, hogy a szomszédos mozitermek is dübörögjenek tőle...

Huuh,tényleg az is kell bele!

 

Erről most ez jutott eszembe;

http://www.youtube.com/watch?v=FSZgNzLt-WY

:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én örülnék, ha a témát úgy használnák, ahogy eddig is: amikor a Birodalom a csúcsán volt (a történetben) és igazán nagy haderőt mutatott fel, akkor szólt úgy izomból. Mivel reményeim szerint a Birodalom az új trilógiára már csak árnyéka lesz önmagának, bízom benne, hogy ehhez a téma is fog alkalmazkodni, és nemcsak úgy szól, "hogy a szomszédos mozitermek is dübörögjenek tőle" l'art pour l'art.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Már a szüleim is nagyon várják az EPVII-et, mióta megtudták, hogy a régiek visszatérnek.

És valószínűleg ők fognak a legjobban hápogni az ep7 után. Mármint, nem a szüleid, hanem az ortodox ep4-5-6 rajongók. Mert az ep4-5-6-ot várják, de az ep7 legfeljebb nyomokban fogja azt tartalmazni. Ugyanaz lesz, mint az ep1-2-3-mal. Illetve, rosszabb, mert a buliba beszállnak az ortodox ep1-2-3 rajongók és az ortodox Saga-rajongól is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt várom, hogy a hetedik rész még inkább felerősíti a PT utálatot és a Lucas ellenességet. Már most sok helyről lehet olvasni, hogy mekkora királyság, hogy minden meg lesz építve, ellentétben Lucas csupa kék háttereivel. A hullámokra csak rátett egy lapáttal Chris Isaac tegnap megjelent nyilatkozata is, hogy itt aztán még a több száz rohamosztagos is valóságos ember lesz, plusz a színészek emberibbek, nem fapofával mondják a monológokat... Szóval ha a film netán jó lesz, akkor azt ékes példának fogják tekinteni arra, hogy Lucas -t már a PT előtt el kellett volna oltani, a filmeket meg bezúzni. Végre lelépett és itt a megváltás, az EPVII, amiben minden díszlet és valóságos személy, ráadásul a színészek fantasztikus beleélésükkel tűnnek ki. Már alig várom...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk érdekes, hogy az eredeti Isaac interjúban kifejezetten arra kérdeznek rá, hogy olyanok-e a dialógusak mint a régi trilógiában, ahol bizony előfordult, hogy a szereplők közölték, hogy néhány sor túl gyengécske. Nemtom mire számitott a kérdező, de csodák csodája azt mondja Isaac hogy az ep.7-ben baromi jó minden.

De úgy láttam, hogy néhány helyen ez már úgy jött le, hogy itt bizony nem olyanok lesznek a szövegek mint a prequelben.... pedig a PT ebben a témában itt szóba se jött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre a félremagyarázásra láttunk már példát ugyebár egy párszor. Majdnem minden blog vagy médium a saját szájíze szerint alakítja az elhangzottakat. Mindenesetre "érdekes" lesz megfigyelni ezt a fajta "ugye megmondtam, hogy f*s volt a Lucas PT" című emberkedést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt várom, hogy a hetedik rész még inkább felerősíti a PT utálatot és a Lucas ellenességet. Már most sok helyről lehet olvasni, hogy mekkora királyság, hogy minden meg lesz építve, ellentétben Lucas csupa kék háttereivel. A hullámokra csak rátett egy lapáttal Chris Isaac tegnap megjelent nyilatkozata is, hogy itt aztán még a több száz rohamosztagos is valóságos ember lesz, plusz a színészek emberibbek, nem fapofával mondják a monológokat... Szóval ha a film netán jó lesz, akkor azt ékes példának fogják tekinteni arra, hogy Lucas -t már a PT előtt el kellett volna oltani, a filmeket meg bezúzni. Végre lelépett és itt a megváltás, az EPVII, amiben minden díszlet és valóságos személy, ráadásul a színészek fantasztikus beleélésükkel tűnnek ki. Már alig várom...

 

Erre még nem is gondoltam, de valóban biztos lesznek ilyenek is. Ahogy az is biztos, hogy a korábban beszélt esetekre is jócskán lesz példa, hogy akik eddig a 6 filmet egyaránt szerették utálják majd az új trilógiát mint a prequel érában az OT rajongók. Én kevésbé hiszem, hogy akik az OT után csalódtak a prequelben azok a sequelt kedvelni fogják. Kivétel tuti lesz, de nem elég csupán a nagy hármas ahhoz, hogy mindenki azt kapja amit várt. Biztos, hogy ezek után még inkább megoszlanak majd a vélemények a Star Warsról, de az is biztos, hogy a rajongó tábor ismét többszörösére nő majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az aeonflux pl saját szájíze szerint tálalta a hírt..

Vele nem foglalkozom, nem az az embertípus akit kedvelek.

 

megoszlanak majd a vélemények a Star Warsról, de az is biztos, hogy a rajongó tábor ismét többszörösére nő majd.

És ez a lényeg. A rajongótábor duzzadása. :)

 

Lényegében sose feledjük a lényeget, miszerint az a fontos, hogy nekünk tetsszen majd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És valószínűleg ők fognak a legjobban hápogni az ep7 után. Mármint, nem a szüleid, hanem az ortodox ep4-5-6 rajongók. Mert az ep4-5-6-ot várják, de az ep7 legfeljebb nyomokban fogja azt tartalmazni. Ugyanaz lesz, mint az ep1-2-3-mal. Illetve, rosszabb, mert a buliba beszállnak az ortodox ep1-2-3 rajongók és az ortodox Saga-rajongól is. :)

Most, hogy így lefestetted Dzséjt....talán senkinek nem fog tetszeni!

És akkor eljön az a történelmi pillanat, amikor az OT és PT fanok megnyítják itt a saga fórumán a "Miért utáljuk az EPVII-et" topikot. :lol2:

 

 

Viccet félretéve, szerintem az EPVII sokat fog meríteni a PT-ből, ab ovo szerintem a TCW 6. évados Yodás szál már az EPVII alapkonfliktusát hivatott felvezetni. Ne feledjünk, hogy Filoni mondta; a Yodás szál szoros kapcsolatban lesz az új filmel. A sithek bolygója, a sith "szellemek és jelenések" netán az midiFlórián szerzetes asszonyok révén, de ha Luke tényleg az erő rejtelmeit fogja kutatni, akkor nem kizárt, hogy a Yodás szál az, amiből az EPVII táplálkozni fog. Csak a szót, hogy midiKócián....csak azt kerüljék messziről.

 

Egyébként az nem lenne kis húzás, ha Luke ellátogatna oda, ahol a szerzetes asszonyok vannak és Ő is megkapná a kiképzést, akárcsak Yoda. Lenne nagy szem és szájtátás.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az nem lenne kis húzás, ha Luke ellátogatna oda, ahol a szerzetes asszonyok vannak és Ő is megkapná a kiképzést, akárcsak Yoda. Lenne nagy szem és szájtátás.

Annak én is örülnék, egy álom lenne. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre még nem is gondoltam, de valóban biztos lesznek ilyenek is. Ahogy az is biztos, hogy a korábban beszélt esetekre is jócskán lesz példa, hogy akik eddig a 6 filmet egyaránt szerették utálják majd az új trilógiát mint a prequel érában az OT rajongók. Én kevésbé hiszem, hogy akik az OT után csalódtak a prequelben azok a sequelt kedvelni fogják. Kivétel tuti lesz, de nem elég csupán a nagy hármas ahhoz, hogy mindenki azt kapja amit várt. Biztos, hogy ezek után még inkább megoszlanak majd a vélemények a Star Warsról, de az is biztos, hogy a rajongó tábor ismét többszörösére nő majd.

 

A prequelt sokkal kevesebben utálják, mint mi azt gondoljuk. Csak a gyűlölet mindig hangosabb, mint a szeretet. GYakorlatilag aki szereti ezeket a filmeket, az sosem írja ki a pozitív véleményét egyik fórumra sem, mert ugye minek. Aki viszont gyűlöli, az minden pillanatot megragad, hogy terjessze a fekélyt. Én például ezen a fórumon kívül még sosem írtam le, hogy mennyire nagyon szeretem a Csillagok Háborúját, így a véleményem mivel nem tolakodó, gyakorlatilag nem is létezik. Ellenben aki gyűlöli, az lehetőleg jó vastagon szedve és mindenhol hangot ad a nemtetszésének. Persze az OT-t többen szeretik, de valójában sok fanyalgó is úgy van vele, hogy csak bizonyos motívumokat utál, amik ha nem lennének a filmekben, máris jobban szeretné az említett részeket. Például Jar Jar eliminálása 50 százalékkal biztosan javítaná a PT megítélését. Ha kiszednénk a szenátusi jelenetek egy részét, de legalábbis jól megvágnánk, továbbá az EPII szerelmi szálat picurkát életszerűbbre vennénk (ennek mondjuk én is örülnék)....nos, szerintem azzal ki is lenne szedve minden töltény a tárból. Szóval itt a PT utálat sokszor nem azt jelenti, hogy az illető OT fan a PT egészét gyűlöli, de vannak szignifikáns (és unalomig ismételt) momentumok, amivel nem tud kibékülni. A magam részéről én csak Jar Jar karakterét (!) és az EPII szerelmi szálat változtatnám meg, mert az szánalmas lett, minden mást hagynék. Jar Jar is csak azért idegesíti az embereket mert....hogy is mondjam finoman, hogy ne legyek kitiltva.....picit négeresen laza, ugyanakkor szánalmasan balfax. :D A TCW-ben nekem sokkal jobban tetszett.

 

Annak én is örülnék, egy álom lenne. :clap2:

 

Meg merem kockáztatni, hogy lesz rá valamilyen utalás.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A prequelt sokkal kevesebben utálják, mint mi azt gondoljuk. Csak a gyűlölet mindig hangosabb, mint a szeretet. GYakorlatilag aki szereti ezeket a filmeket, az sosem írja ki a pozitív véleményét egyik fórumra sem, mert ugye minek. Aki viszont gyűlöli, az minden pillanatot megragad, hogy terjessze a fekélyt. Én például ezen a fórumon kívül még sosem írtam le, hogy mennyire nagyon szeretem a Csillagok Háborúját, így a véleményem mivel nem tolakodó, gyakorlatilag nem is létezik. Ellenben aki gyűlöli, az lehetőleg jó vastagon szedve és mindenhol hangot ad a nemtetszésének. Persze az OT-t többen szeretik, de valójában sok fanyalgó is úgy van vele, hogy csak bizonyos motívumokat utál, amik ha nem lennének a filmekben, máris jobban szeretné az említett részeket. Például Jar Jar eliminálása 50 százalékkal biztosan javítaná a PT megítélését.

...

Szóval itt a PT utálat sokszor nem azt jelenti, hogy az illető OT fan a PT egészét gyűlöli, de vannak szignifikáns (és unalomig ismételt) momentumok, amivel nem tud kibékülni.

Egyetértek. A legújabb trilógiával is hasonlóképp lesz szerintem. Én is tartok tőle, hogy a megosztottság még csak tovább növekszik majd. Ha csak néhány olyan ember lesz, aki az eddigi Saga-t elfogadja, de pl. az Ep.7-et nem, akkor már romlik a helyzet. Az ugyanis szinte kizárt, hogy mondjuk aki eddig elutasította a prequel-t, az most az Ep.7 hatására megtérjen. Szóval az lesz, mint a TCW esetében is. Azok közül, akik eddig egységesként tekintettek a SW-ra és elfogadtak mindent, ki fognak válni néhányan és az új tartalmakat elutasítani. Rebels-nél dettó.

 

Meg merem kockáztatni, hogy lesz rá valamilyen utalás.

Az már csak azért is lenne kedvező, mert a TCW-t is szorosabban csatolná a Saga többi részéhez. Az eddigi filmeken már nem lehet változtatni, azok olyanok maradnak, mint a TCW előtt is voltak. Az újakban viszont már lehet használni olyan motívumokat, amik tisztán TCW-sek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Rebels megítélése némileg jobb lesz, mint volt a TCW-jé, ahogyan az EPVII megítélése is alapvetően jobb lesz, mint volt a PT esetében. Mert vannak bizonyos húzó tényezők, amik a rajongókat feltétel nélkül képesek bevonzani. Az EPVII esetében a legerősebb húzóerő egyértelműen Han Solo és a Falcon, míg a Rebels esetében maga az ígéret, hogy ismét OT hangulatot kapnak majd a rajongók. Véleményem szerint a TCW-t igazságtalanul ásták el egyes OT fanok. Egyrészt, mert a TCW számomra a TÖKÉLETES előzmény, amit az időkeret miatt a PT nem tudott hozni, másrészt pedig, mert a TCW rengeteg OT elemmel operál. A karakterei sokkal jobban ki lettek bontva, egy teljesen más Anakint és ObiWant ismerhetünk meg. Ráadásul úgy követjük a sorsukat, ahogy követhettük a Luke-Leia-Han páros útját. A PT legnagyobb hibája ugyanis, hogy nincsenek benne központi karakterek, hanem van egy gigantikus történet, ami rettenetesen nagy és bonyolult és a karakterek minden cselekedetükkel ezt a gigantikus történést szolgálják ki. Erre szoktam azt mondani, hogy az OT főszereplői Han-Leia-Luke, míg a PT főszereplői, az adó, a blokád, a különleges jogok és a 66-os parancs. Minden más pedig azért van, hogy azokat kiszolgálja. Ellenben a TCW mint sorozat ismét behozta azt az OT jellegzetességet, hogy vannak a karakterek és ezek az érdekes karakterek útjuk során akarva vagy akaratlanul de mindig belekeverednek valami furcsa szituációba, ami nem szolgálja feltétlenül a nagy egészet. Ők azok, akik miatt a történet lényeges és nem fordítva, gyakorlatilag a hangsúly és fókusz végig rajtuk van. De nem úgy, hogy mondjuk Anakin elmegy az anyjáért a Tatooinera, aki halott, mert ott az anyja azért hal meg, hogy kiszolgálja Anakin sötét útra térítését. Nem. A TCW sorozatban a legtöbb történés kiszámíthatatlan....csak úgy megtörténik és nem azért, hogy az megtámogassa a 66 -os parancsot, vagy, hogy logikailag a helyén legyen. Nyilván a végcél ott kísért, de közben sok olyan dolog történik, ami az OT-t idézi. Például a TCW tele van olyan dolgokkal, mint a Falcon esete az űrcsigával. Nincs semmi értelme, maga a történés se nem ad hozzá se nem vesz el semmit az egészből, de váratlan és cool. A TCW tele van ilyen dolgokkal ami miatt nagyszerű, mert végig kalandos....nem epikus, KALANDOS! Szóval igen...a TCW egy nagyszerű sorozat lett, pontosan az a prequel, amire mindig is vágytam és nagyon szomorú vagyok, hogy a kissé gyermeteg mozifilm miatt sokan nem adtak neki esélyt. Az EPVII esetében pedig megint erre a kalandosságra számítok, hogy történnek majd dolgok, amik nem feltétlenül támasztják alá a történetet és mivel a történetet nem szolgálják ezért váratlanok és kellően meghökkentők lesznek.

 

Arra várok, hogy egy jelentős karakter olyan bénán és váratlanul haljon majd meg, mint Boba Fett....vagy ahogy Han lelőtte Greedot. Hirtelen és felvezetés nélküli eseményeket akarok, amik nem szolgálják a történetet és nem azért vannak, hogy az egész egy nagy és epikus végkifejlettbe kulminálódjon. Ne legyen mértanilag meghúzva, hanem legyen váratlan és olyan, amire éppen ezért rácsodálkozom. Azt akarom, hogy hőseink repüljenek bele egy aszteroidába, ami aztán változzon át vérszomjas és félelmetes szörnyeteggé. :D Szóval legyenek váratlan és kiszámíthatatlan dolgok, amik abszolút nem szolgálják a nagy egészet, csak a kaland miatt vannak jelen.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyenek a PT-ben is voltak: Mace Windu azért tudja lefejezni Jangot, mert nem indul a rakétája, a kiválasztottat Dooku csúnyán helyben hagyja, Obi1 egy pisztollyal győzi le Grievous-t, az ep2-ben a csata közben a semmiből előkerül a Halálcsillag, Jabba elalszik a podrace-en, kétfejű riporter, Palpatine színházba jár, és pont ott mondja el a nagy "titkot". És még szerintem lehetne sorolni. Ezek nem szükségszerű elemek, másképp is megoldhatták volna, vagy kihagyhatták volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.